NET MEISJE NIEUWS UIT DE OMGEVING Vakbekwame Timmerlieden V HERENHUIS Verkoopster INZET Vrijw. Verkoping HERENHUIZEN te OEGSTGEEST ZATERDAG 26 MEI 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 KATWIJK Bemanning van snelste jager ont vangen. Gistermiddag werd de bemanning van de „Katwijk 78", ja ger van de Katwijkse vloot met hun vrouwen, ten gemeentehuize ont vangen. Dit snelle schip was de eer ste der Katwijkse schepen, dat in IJmuiden binnenliep. Het had 57 kantjes aan boord. De bemanning en genodigden van de Katwijkse Middenstand Centrale werden toegesproken door de burg. mr. W. J. Wolderingh van deï Hoop. Deze wees nogmaals op de noodzake lijkheid van een eigen Katwijkse haven en prees de energie en werk lust van de Katwijkse vissers. Ook de andere sprekers, de heer C. v. Ton geren voorz. van het Zechavenactie- comité, en Weth. H. P. Bloot wezen nogmaals op het gemis van een eigen haven. Verder waren aanwezig weth. D. Kleen en de secr. van het Zee-haven actie-comité, de heer Ticleman. Ver volgens dankte de walschipper te IJmuiden, de heer J- v. d. Plas, na mens de bemanning van de 78 en de heer A. Brouwer voorz. van de KMC namens de middenstanders ,voor het genoten onthaal. KATWIJK AAN DEN RIJN Tot tijdelijk leraar aan de Rijks- H.B.S. te Amersfoort werd benoemd de heer J. H. Caspers. NOORD WITKERHOUT Jeugdwerk. Na gehouden ver kiezingen is de samenstelling van de besturen der jeugdverenigingen in de St. Josef parochie als volgt: K.A.J.: K. Warmenhoven, voorz. J. v. d. Ploeg, F. Smit, H. Duiven voorden en C. Looijestijn. L.T.J.: L. v. Noort voorz. P. War merdam, H. Willeme, G. v. d.Berg, K.J.M.V.: M. Rodenburg, J. van Schie. W. van Duin, Th. Kort en G. Geerlings. OEGSTGEEST R.K. Vrouwenbeweging. De afd. Oegsgeest van bovengenoemde orga nisatie hield in het parochiehuis haar maandelijkse bijeenkomst, waar mevr. K. LuyckxSleiffer een be geesterende causerie hield over het onderwerp „Het moderne jonge meisje in de branding". Spreekster, secretaresse van de landelijke Bond voor R.K. Meisjesbescherming, achtte de speciale zorg voor het jonge meisje een noodzakelijk kwaad, dat niet nodig zou zijn, wanneer het mo derne meisje beter begrepen werd in het gezin. Dit is echter niet zo een voudig; daarvoor moet studie van haar mentaliteit worden gemaakt, welke zo heel anders is dan die van de ouderen, meer Onbevangen tegen over deze tijd en het pessimisme van de ouderen voelend aLs- een rem. Daarom moeten wij de jongeren op wekken, om met behulp van onze ervaring te trachten ,een wereld op te bouwen, die open staat voor wer kelijke naastenliefde en vrede. Het jonge meisje moet niet aan banden worden gelegd, doch geleid worden door de voorzichtigheid en misschien door schade verkregen wijsheid van ons ouderen; en mede moet haar bijgebracht worden de waarde van het leven en de plichten tegenover God en Zijn Kerk. Zij gaat vaak te ver, is soms zeer critisch, voelt zich al vroeg zelfstandig, is al te zeer ge neigd, het devies „Geniet van het leven" te volgen, doch zal zich in ogenblikken van diepste eenzaam heid afvragen, wat de zin van haar leven is. Het is nodig, haar tegen zichzelf en tegen de wereld te be schermen, en daarin zijn we wel te kort geschoten. Wij moeten onze meisjes zelfverloochening, zelfopof fering en naastenliefde bijbrengen, en vooral moeten zij een goede op voeding en voorlichting ontvangen, willen zij de wereld kunnen ingaan. De tijd van de zelfstandigheidsvor- ming moeten we onderkennen en daar moeten we ook terdege gebruik van maken door steeds een gewillig oor te lenen aan de diverse moeilijk heden en de goede momenten uit te buiten. En tenslotte, wanneer er enigszins gelegenheid toe bestaat, moet de vrouw en moeder zich ook in het verenigingsleven en organisa tieleven begeven; dit zal er zeer toe bijdragen om de eigen kinderen beter te leren begrijpen Het jonge meisje eist dus al met al veel liefde, maar ook zeer veel begrip. De aanwezigen volgden dit betoog me grote aandacht en na afloop ont spon zich dan ook een vrij uitge breide gedachtenwisseling. De agenda vermeldde nog een Be stuursverkiezing, die bij gebrek aan tegencandidaten de beide aftredende bestuursleden, mevr. M. Creyghton— v. d. Berg en mevr. J. Staal—Van Santvliet, wederom achter de tafel deed belanden. VOORSCHOTEN ONTVANGSTAVOND GEDéMOBI- LISEERDEN. Terwijl de St. Laurentius-Harmo- nie, opgesteld voor het gemeente huis, opgewekte muziek ten gehore bracht, vulde het gemeentehuis zich met gedémobiliseerden. In de feestelijk versierde raads zaal heette burg. C. J. v. d. Hoeven, tevens erevoorz. van het Demobilisa tie-comité de gedémobiliseerden en familie, welkom. Namens de regering reikte daarna de burg. aan kolonel T. Beets, pas toor Holthuizen van de Haagse Schouw en aan verscheidene mili tairen Oorlogsherinneringskruizen en Eeretekenen voor Orde en Vrede uit. Na de uitreiking van de onder scheidingstekens sprak de burg. na mens het gemeentebestuur een woord van dank tot de heer drs. H. A. Kort hals, voorz. van het Demobilisatie- comité, voor het vele werk, dat door hem in genoemd comité voor de mi litairen was gedaan. Drs. H. A. Kort hals betuigde zijn dank aan het ge meentebestuur voor het beschikbaar stellen van de raadszaal voor deze Inbraak. Wegens inbraak in een dropfabriek aan de Leidseweg zijn twee jongens van 16 en 17 jaar aangehouden, die de daders bleken te zy'n. Medische Zondagdienst. De dienst wordt waargenomen gedu rende dit weekeinde door dr. H. Olt- huis, Leidseweg 179. Tel. 320. WASSENAAR 'n Hard hoofdEven voorbij de v. Zuylen v. Nijeveltstraat had gisteren op de Rijksweg oen aanrijding plaats tussen de motorrijder L. J. M. v. d. M. uit Noordwijk en een voetganger, die weifelde met oversteken. Zij stootten met de hoofden tegen elkaar, waarbij de Noordwijker het hardste hoofd bleek te hebben. Hij kon zijn weg al spoedig vervolgen met een tand minder en een bloeduitstorting in de neus. De voetganger was er slechter aan toe en moest naar het Acad. Zie kenhuis in Leiden worden ver voerd. De ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, in zij- ver, is toegekend aan de heer Lans, chauffeur bij D. Th. Ruys. ZOETERMEER Doktersdienst. Zondag 27 Mei a.s. zal de doktersdienst worden waargenomen door dr. Vegt, terwijl zr. Rooy de wijk waarneemt voor de beide kruisverenigingen. NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Feestdag bij de N.V. 1). en Joh. Boot. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Scheeps werven en het 40-jarig jubileum van do Motorenfabriek „De Industrie" van de N.V. D. Joh. Boot te Al phen aan den Rijn, bood de directie aan het voltallig werkend en ge- pensionneerd personeel een zeer ge slaagde feestdag aan. Het betrof hier, inclusief echtge noten en verloofden een gezelschap van ruim 700 personen, dat Vrijdag morgen met een kleine 20 tal auto bussen van de firma Maarse en Kroon een tocht maakte naar Dor drecht en vervolgens met een twee tal Spido boten een reis naar Vlaar- dingen waar begrijpelijkeiwijze veel aandacht werd besteed aan boten, ontvangstavond. Bijzonder hartelijk werven, fabrieken e.d. In het mooie dank werd betuigd aan de heer Th. A":* J Graaf, indertijd redacteur van „Hier Voorschoten" en hem werd een presentje aangeboden in de vorm van ets met een voorstelling van Oud-Voorschoten. Na de pauze dankte de oud-mili tair de heer van Leeuwen namens de gedemobiliseerden voor deze ont vangstavond. De ontvangst in het vaderland, aldus deze spr. had hen vaak als een schrikbeeld voor ogen gestaan. Wat door de militairen ver wacht werd, was begrip en dat heeft het plaatselijk démobilisatiecomité getoond. Spr. noemde de praatavon- don ten huize van de heer en me vrouw de Graaf, de uitstapjes en in het bijzonder de verleende bijstand Cia van Boort gaf aan deze haar me dewerking door het geven van een drietal voorstellingen met haar pop penkast. Deze voorstellingen gaven aan de avond weer een bijzonder cachet. Voor deze gelegenheid bracht zij „Amorald en Kunegonde", een aardige liefdesgeschiedenis en een tweetal uitbeeldingen van „Peerke Kustermans", waarin de nodige hu mor niet ontbrak. Menige toeschou wer werd in het ootje genomen. Aan het einde van de avond bracht dc heer Korthals dank aan de heer van Leeuwen en vervolgens aan alle medewerkers van deze avond. Spe ciaal aan mejuffrouw Cia van Boort, die reeds meerdere avonden van het comité had verzorgd. Als herinne ring aan Voorschoten bood drs. H. A. Korthals haar een ets van Voor schoten aan. Namens het gemeente bestuur bracht burgemeester C. J. v. d. Hoeven mej. van Boort dank, voor wat zij op cultureel gebied in Voorschoten heeft gebracht. Namens de gemeente Voorschoten bood de burgemeester haar een fraai bloem stuk aan. Mejuffrouw Cia van Boort dankte voor de aangeboden geschen ken en gaf daarop te kennen, dat zij zich in Voorschoten thuis was gaan gevoelen en dat zij aan Voorschoten prettige herinneringen bewaart. Aan de oproep om deze avond bij te wonen was ook gehoor gegeven door de kapitein H. Bubberman en lc luit. A. J. Bal. beide van de so ciale dienst van Ministerie van Oor log. S.V.L.V. DO SR heeft SVLV uit genodigd om in Roelofarendsveen een vriendschappelijke wedstrijd te spelen, waarvan de baten ten goede zullen komen aan de nieuwe R.K. Kerk. DOSR 1—SVLV 1. Vertrek 1 uur. DOSR 2—SVLV 2. Vertrek 1 uur. SVLV 4—SJC 5, 12 uur aan de Elstlaan. Stompw. Boys B—SVLV C 12 uur. De „kladschilder" gegrepen. De politie heeft de persoon, die Woens dagavond de Voorstraat en de Mo lenlaan met rijwielllak heeft be smeurd gegrepen. Het was de 16-ja- paviljocn van Avifauna werd een diner aangeboden. Het ontbrak hier bij niet aan vele toespraken, huldi gingen en ook de gezelligheid was volop. Nadat de heer Jac. Boot. dir. van dc scheepswerf De Industrie hier een korte toespraak had gehouden, sprak de burgemeester, die in gezelschap was van de wethouders J. v d. Berg en A. J. Dekker en van de secretaris, de heer A. Veenhuijscn, de directie toe en bood haar de gelukwensen aan van het gemeentebestuur. Vervolgens richtte spr. zich tot dc heren P. Landaal, werkmeester aan de Motorenfabriek De Industrie en M. v. d. Neut, hoofdboeknouder der bedrijven, die beiden 40 dienstjaren achter de rug hebben en wie de burgemeester de ere-medoille in zil ver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op de borst speldde Hetzelfde deed spr. bij de heren W Lagendijk en J. Groenendijk, die respectievelijk lasser-monteur aan de Motorenfabriek De Industrie, en scheepstimmerman aan de scheeps werf De Industrie zijn en veertig en vijfigjarige jubilea beleefden. Zij kregen de medaille in brons uitge voerd. De nagedachtenis von de heer Dirk Boot werd geëerd door dc aan bieding van een plaquette, voorstel lende diens borstbeeld, naar het ont werp van de heer C. Etienne, assis tent aan de Techn. Hogeschool te Delft, afd. beeldhouwwerk. Voorts werd de directie aangeboden een prachtige glas-mozaïk welke de be drijven symboliseert, volgens het ontwerp van de heer Blom der firma Lint, Den Haag. Het huis-muziek gezelschap van het personeel ver zorgde de muzikale omlijsting. Na mens de gepensionneerden sprak de heer Bert van Leeuwen en nadat de heer L. Spreij nog het woord had ge voerd sprak de heer C. Burggraaf een woord van danlc voor de aange boden dag, namens het personeel. Tevoren dankten nog de oirecteuren voor de aangeboden herinneringen. BOSKOOP Gemeenteraad. De raad van Boskoop zal op Woensdag 30 Mei a.s. des avonds te 9 uur in openbare ver gadering bijeenkomen. Bij de raads stukken is een mededeling van B. en W. dat ter herdenking van de 100- jarige werking van de gemeentewet de raad op 5 Juli a.s. des namiddags in openbare vergadering zal worden bijeengeroepen. De minister van Binnenlandse Zaken zal dan de ge meenteraden toespreken via de radio. De voorz. van de vereniging van Ned. gemeenten zal daarop ant woorden. Voorts zal worden behan deld het verlenen van voorschotten aan de by zondere scholen, het ver zoek van het bestuur van de ver. voor Christelijk Schoolonderwijs om electrische verlichting aan te brengen in de scholen aan de Rozenlaan en Nieuwstraat en het voorstel tot ver deling van de 63 in aanbouw zijnde woningen over de woningbouwcor poraties. HAZERSWOUDE (H. R.) St. Deus Dedit. Donderdag hield dc pi. afd. van St. Deus Dedit haar ledenvergadering. Na opening door voorz. A. v. d. Tol werd de nieuwe geestelijke adviseur,, pastoor Koene geïnstalleerd. De pastoor dankte voor de hartelijke ontvangst en de waar derende woorden tot hem gericht. Twee leden waren 25 jaar lid van de bond en ontvingen uit handen van de g.a. de zilveren speld van de KAB Het waren de heren: J. M. v. d. Meer en J. G. van Rijn. De zegelactie voor de kapel voor Drakenburg bracht de mooie som op van 9.50. Dt hoofdbestuurder de heer Pannebak ker vertelde het een cn ander over de PBO en gaf een kleine uiteenzet ting van het toekomstig looncontract DE KWAKEL Geboren: Reinier J. z. v. Schellingerhout en C. Nachtegaal; Joseph J. L. z. v. A. A. Coonen en T. S. Leben; Maria M. J. d. v. C. J. Zaal on M. P. Sanders. Ondertrouwd: J. J. Overdevest en H. A. v. Kessel. Getrouwd: N. C. N. de Kuiper en J. C. Vork; H. Z. v. d. Schaaf en K. N. Maijnburg. LANGERAAR Middenstand. Onder voorzitter schap van dc heer A. Hoogervorst kwam de pl. afd. van de N.R.K.M. in vergadering bijeen in café „de Plas". Na een welkomstwoord en een korte inleiding verkreeg de g. adv. kap. A. Saers het woord ter bespreking van de middenstandsprocessie naar Heilo. De middenstands maakt een moeilij ke tijd door. Allerlei belastingen en daarnaast nog de verminderd 2 koop kracht van het publiek drukken zeer zwaar. Deze materiële noden, welke de stand bezwaren, gevoegd bij de geestelijke noden geven nu wel extra reden om gezamenlijk op te gaan naar het genadeoord van O. L. Vr. ter Nood. De g. adv. heeft plannen gemaakt a.s. winter de kernvorming voor de middenstand ter hand te ne men. De heer Stijnman deelde mede, dat op de Centrale Raad besproken is de loon-verevening en omzetbelasting per maand te doen incasseren, doch dit stuit op moeilijkheden. De heer H. Volgering informeerde, welke indruk de g. a. heeft omtrent de afvaardiging der middenstand in de Tweede Kamer, en of er in de K.V.P. nog wel rekening gehouden wordt met de middenstand. Hij stel de voor een motie te zenden aan de kath. Tweede Kamerfractie en een afschrift hiervan aan het hoofdbe stuur van de dioc. R.K. Midden standsbond. Hiertoe werd met alge mene stemmen besloten. De zegening der werktuigen zal in onze Parochie plaats vinden op Zon dagavond 3 Juni a.s. De middenstan ders worden aangespoord hieraan deel te nemen. Bij de rondvraag bespreekt dc secr., de heer P. Ötto, de S.R.M. (Stichting reclame v. d. Middenstand en de a.s. reclame-campagne op de Stations. Van de affiches, welke door de stichting worden uitgegeven zijn reeds enige exemplaren besteld door het bestuur. Wil echter de reclame campagne slagen, dan zal iedere mid denstandszaak een herkenningswapen of embleem moeten voeren. Hierin is voorzien. Voor een luttel bedrag kan men een cliché bekomen, om op het drukwerk te gebruiken. Ook een mooie transfer voor op de win kelruit is een pracht herkennings teken. Genoemd reclamemateriaal kan besteld worden bij de secr. P. Otto. ROELOFARENDSVEEN Aardbeien naar Duitsland. Door het Bedrijfschap van Groenten en Fruit is bepaald dat met ingang van 25 Mei ook uitvoermachtigingen voor aardbeien naar Duitsland mochten worden uitgegeven. Vrijdag werden reeds van dc veiling aardbeien naar Duitsland gezondefi. Naast de reeds bestaande export op Engeland en België is dus nu ook Duitsland geko men, terwijl voorts ook verzending naar West-Indië heeft plaats gehad. Uit dit alles valt te constateren, dat de Veense aardbeien in vele landen aftrek beginnen te krijgen. Handbal W.I.K. Een gecombi neerd dames elftal van WIK speelde een vriendschappelijke wedstrijd te gen Weteringse Girls I. Na een spor tieve strijd won WIK met 72, nadat dc rust met 10 was ingegaan. Reeds spoedig gaat de competitie beginnen, welke in onderling verband omvat tendc de gehele Veenstreek, gespeeld gaat worden. Willen de dames in de ze competitie een behoorlijk resultaat behalen, dan is een goede serieuse training noodzakelijk, en hiervoor is daartoe allereerst het woord aan de dames zelf. LEIMUIDEN Met het oorlogsschip Hr. Ms. „Evertsen" hoopt op 2 Juni 1951 te Den Helder uit de Koreaanse wate ren te zullen terugkeren de schrijver le klasse K.M. Jan Hendrik Brum- melkamp, Oosterweg 419. Veilig Verkeer. Dc pl afd. van „Veilig Verkeer" heeft thans reeds meer dan 100 leden. Als voorz. treedt op dc heer D. Broere, als secr. de heer C Versluis en als penn. de heer H. G. Rattink. ZOETERWOUDE Feest van de Arbeid De bestu ren van de L.T.B. Hanze en K.A.B hebben de leden opgeroepen mor gen het feest van de Arbeid te vie ren: Gods zegen te vragen op onze dagelijkse arbeid. In de St. Janskerk wordt te kwart over acht de dag aangevangen met een plechtige Hoogmis en te twee uur is het Plechtig Lof, waaronder de zegening van de gereedschappen. Direct na het lof zal vóór de kerk zegening plaats hebben van land bouwwerktuigen en motorvoertuigen Dos avonds is er voor de leden van de Hanze en KAB een toneel avond waar de toneelvereniging „Vondel'' uit Leiden het toneelspel „De weg tot elkander" zal opvoeren. Wit Gele Kruis Het bestuur van het Wit Gele Kruis geniet wel een onbeperkt vertrouwen van de leden Pastoor Klaverweijden, mocht als voorz. drie leden begroeten op de vergadering. De agenda was toch zeer belangrijk en een jaar geleden is het bestuur bij het zilveren be- staansfeest groots gehuldigr. De secr. de heer P. C. Paardekooper bracht een jaarverslaag een boek deel ter tafel met de aanhef: het ledental is thans tot 748 (v. j. 720) gestegen. De schone taak van de wijkzuster tevens t.b.c. huisbezoekster is weder tot volle tevredenheid van het bestuur vervuld. Voor de wijkver pleging werden 1857 bezoeken afge legd, 9 maal hulp bij overlijden, 3 maal kranmverpleging met 46 bezoe ken, 394 bezoeken werd gebracht bij zuigelingen en 296 bij kleuters, 50 maal hulp bij inenting en voor dc '.b.c. bestrijding 578 bezoeken. Er staan 38 gezinnen met 51 t.b.c. patiënten onder toezicht. Op het ein de van het jaar waren 9 patiënten sanatoria verpleegd. Dc verple- gingsartikelen werden 343 maal af gegeven. Omtrent het Consultatie Bureau voor zuigelingen werd medegedeeld, dat de directeur van het Prov. Be stuur de oprichting met dr. Kort- mann zal komon bespreken. Na de cursus van de EHiBO zijn de 15 candidaten allen geslaagd. In het Koningin Wilhclrrrinafonds ter bestrijding van de kanker zijn als leden aangewezen de heren P. C. Paardekooper en N. v. d. Akker Nz. In de stichting Maatsch. Werk en in de stichting kinderuitzending heeft zitting de heer P. C. Paardekooper. Het financieël rapport, gaf een zui ver vermogen van de wijkverpleging van 3563.40. Hiervan werd 1 3500 bestemd voor een bouwfonds. Van dit bedrag werd 2000.— ge leend aan de afd. t.b.c. bestrijding. WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). ENKELE BUIEN. Vanavond en vannacht over het algemeen veel bewolking met op dc meeste plaatsen re gen- of onweersbuien. Morgen overdag wisselende bewolking met plaatselijk regen- of on weersbuien maar ook opklarin gen. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. Weinig verandering in tempera tuur. Deze afd. krijgt de vele subsidies pehteraf en heeft steeds grote voor schotten voor de uitzending van pa tiënten. Uit het zeer belangrijk financieel verslag van de tbc bestrijding: voor verpleging in sanatoria is ontvangen van particulieren 1.382.85, van Armbesturen 1.391 02. van van B. Armbestuur ƒ2.868.92, van Prov. Verpleegfonds ƒ375.— van Prov. Verpleegsubsidic 856.10 van sana toria (credit-nota's) 165.50. totaal ƒ7.039.39. Subsidiën: Nijkssubsidie 1949 442.Gemeente Zoeterwoude 400.— Prov. Gezinssubsidio 1949 ƒ203.75 totaal 1045.75 Voor speciale medicamenten: von particulieren ƒ184.54 van B.A. 953.20. Emma- bloemcollcctc 108.42. De uitgaven waren o.m. nadelig saldo 1949 1.478.3!, vcrplecggeldon 5.106.85, speciale medicamenten 1.328,98. salarissen ƒ2.036.41. Het nadelig saldo is thans ƒ99.19 Er werden nog vele mededelingen gedaan door dc secretaris o.n. over de samenwerking tot het stichten van een katholiek Kraamccntrum te Leiden Er is een moedercursus be gonnen met 30 cursisten. De aftredende bestuursleden dc heren Th. C. Berg. N. v. d Akker Nz en Q. H. Onderwater werd herkozen. Er is grote behoefte aan een ma gazijn tot berging van het groot ma teriaal, ledikanten en ligstoelen De toegezegde gemeen tesubsidie per lid zal de vereniging zeker sterk steunen en in de toekomst leiden tot een prikkel lid te zijn van dc vereni ging. Het aantal niet-leden is nu nog slechts een paar tientallen on de voorz. sprak de wens uit, dat in het volgend jaar gezegd kan worden dot ieder lid is van deze zo heilzaam werkende vereniging. Beurs - (J)verzicht Lusteloosheid blijft aanhouden Ook de laatste dag van deze zeer stille week bracht geen verbreking van de lusteloze tendens, die sinds enige dagen het voornaamste ken merk van de beurs is. Dc gestage stroom van jaarverslagen blijft aan houden, maar hoewel dc resultaten over het algemeen zeker zo gunstig zy'n als vorig jaar, gaat ook hiervan geen stimulans uit. Bij de voornaam ste indusriesoorten werden kleine verschillen naar beide zijden gecon stateerd. Zo sloot Unilever een punt lager cn Kon. Olie een punt hoger. Philips opende zelfs vrij vast op 249, maar de lusteloosheid in de andere sectoren deden deze winst met de helft achteruit lopen. Gesloten werd op 247 1/4 (246 1/4). De incourante soorten konden zich vrij goed hand haven. Van dc aanvankelijke drukte in Kaizer Fraiser is thans zo goed als niets meer overgebleven. Bij dc Cultures werden over het algemeen iets lagere prijzen vernomen, zonder dat de verschillen tot verliezen van betekenis aangroeiden. De leidende soorten waren hier gemiddeld één punt lager. De betere ondertoon, die Donderdag de Scheepvaart sector kenmerkte, bleef gisteren niet behou den. Wel was dc opening iets hoger, docli de algemene markttendens deed ook hier de openingswinsten zo goed als geheel verloren gaan. De Stants- fondsenmarkt bood iets beter weer- Het Agio voor certificaten van stand en sloot prijshoudend. Amerikaanse aandelen gaf opnieuw ke stijging van het agiopcrcentagc. een half procent tot circa 13 pet. Ter beurze neemt men aan, dat een der banken belast is met een grote aan kooporder en dat hierin de oorzaak is gelegen van een recente belangrij ke stijging van het agioprcntagc. Prolongatie 3 1/4%. GEVRAAGD voor onze handwerkafdeling. Houtindustrie „N0RHTG0" N.V. - Noordwijk BIEDT ZICH AAN VOOR Hulp in de Huishouding in beschaafd R. IC. gezin te j Leiden of Oegstgeest een| keurig ontwikkeld meisje van 21 jaar, met geheel huiselijk verkeer. Hulp voor ruw werk moet aan wezig zijn. Br. onder 4307 bur. v. d. blad. QLA»> in LOOD IN ELKE UITVOEDING GLA^BEWERKINQ GLA5 QebrLDullaart LEIDEN NA(?M<)TRAAT3TEL 26 QESIEPEN QLAS verzilverd qias auto qiAS qehard qlas 26VO© I Bod gevraagd on wegens vertrek vrijgekomen en ter stond te aanvaarden met grote tuin. bev. 8 k„ gelegen te Zoeterwoude (grens Leiden) Utrechtse Jaagpad no. 1. De make laars IJ. Gouwerok, Adm, de Ruyterweg 278 A'dam (tel. 81396) en F. Koopman St. Annastraat 143. Nijme gen (tel. 222463) zullen op 28 en 29 Mei van 11 tot 6 uur in het pand aanwezig ziin. 4299 AANGEBODEN 1/2 tons Bestelwagen Chevrolet, open laadb. met nieuwe motor. Te bevr. Fa. Jan v. d- Burg Zoon. Haarl.trekvaartweg no. 12 Noordwijkerhout. 4224 Citroën 1948 prima staat. Z. g. a. n. ban den. Te bezichtigen tussen 9 en 6 uur. Maandag 28 Mei Valkenb.weg no. 102, Voorschoten, H. Schouw. Na Maandag, 28 Mei: bij Fa. Boer en Jaeger, Hout handel Valkenburgseweg 102 Voorschoten. 430'! Brood- en Banketbakkerij C. F. J. LOOIJESTEIJN Schoolstraat 72. Wassenaar Telefoon 2039 VRAAGT EEN NETTE WINKEL JUFFROUW Gevraagd net zelfstandig MEISJE VOOR DE HUISHOUDING Aanmelden na 7 uur Spruijt Lage Rijndijk 63—<65 te Leiden. Nette Werkster gevraagd voor 3 halve da gen in de week. Geen win- kelwerk. Borghans, vlees- warenbedrnf. Hogewoerd 19. Tel. 23890. Leiden. Percelen te Leiden: 1. Huis. Hugo de Groot- straal 18. od 6800. 2. Huis. Hugo de Groot straat 20 op 6900. 3. Huis. Buitenruststraat 1, op 4000 4. Huis. Buitenruststraat 3. op 4300 5. Huis. Buitenruststraat 11 f 4750 6. Huis. Watersteeg 2, op 3700 7. Huis. Oranjestraat 27. op lj)50 AFSLAG Vrijdag 1 Juni a.s. nam. 7 uur in het No tarishuis te Leiden. Notaris N. W. HOUTKAMP GEZELLIGHEID BIJ UITSTEK.... ▼oor Hlle R.K. jongelui die beschaafde gezellig heid op prjja kunnen stellen A.S. ZONDAG OP ONZE DANSAVOND 8-11 UUR IN DE GROTE ZAAL VAN „DEN BURCHT" TE LEIDEN. Fntró fl 1 35 „JcWK^fJOEGSTGEESTjW- 25439 Automobielen FORD g cyl. 194:i. 30000 km. gel. Sedan met radio. BUICK SEDAN 1947. MORRIS MINOR 1950. 17000 km. gel VOLKSWAGEN in prima BIEDT ZICH AAN NET R.K. MEISJE Leeftijd 25 jaar Omgeving Leiden. Liefst intern. Br. onder no. 4306 bureau van dit blad. Notaris W. S. JONGSMA te Leiden is voornemens om op 8 en 15 Juni a.s. pu bliek te verkopen: Te Leiden: 1. Johan de Wittstraat 9; 2. De Ridderstraat 20; 3. 4, 5 Prins Hendrikstr. 29/29. 31/31a. 33/33«; 6. Narmstraat 26; Te Warmond: 7 en 8. Van Bevemingk- straat 8 en 10. Alles nader te omschrijven bij annonce van 2 Juni a s. Inl. bij voorn, nots., Ra penburg 31. tel. 25351. Adverteert In dit blad staat 1948. F. J. NATZIJL Hazerswoude Rijndijk Telefoon Koudekerk 2140 K 1714-366. 214 De Notarissen H. BAKKER te Hazerswoude cn P. H. ROMEYN te- Warmond. STAD ROME tc Warmond, bij opbod cn toeslag pu bliek verkopen: Het Herenhuis aan de Herenweg 55 te Warmond, groot 2 a. 70 c.a., verhuurd voor 28.75 per maand. Te bezichtigen Woensdags 2—4 uur. 4300 „NATIONAAL GRONDBEZIT N.V." BOUWT aan de Prins Bemhardlaan. Zeer geriefelijke inrichting. Koopprijzen vanaf 18.000.vrij op naam. Vestigingsvergunning verzekerd. Nadere inlichtingen op het bouwwerk en bij Fa. B, J. HUURMAN Zn., Herengracht 12, Leiden. (Tel. 20590) JUuielaoi? UeAmo-eidGoApident? 5ejaag.d Zwammen in. de Oju.eAcLe.fde of JONGE WERKSTER gevraagd voor de huishouding, liefst boven de 20 jaar, voor 5 ochtenden per week. BERT SCHRIER BREESTRAAT 152 - LEIDEN Bootartikelen ZEILMAKERIJ TR008T HAVEN 14, LEIOEN VERHUIZINGEN JAN VAN ÜUUKEN Kort Galgewater 9 Leiden Telefoon 26408.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3