Nederlands B-elftal sloeg Derby County met 5-3 Programma voor Zondag De eed van Madeleine DONDERDAG 24 MEI 1951 DE LEID SE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Derde Engelse 1e divisieclub verloor Na Middlesbrough en Sunderland is thans ook de Engelse eerste divi sieclub Derby County door een ver tegenwoordigend Nederlands elftal verslagen. Middlesbrough en Sun derland gingen ten onder tegen het officieuze Nederlands elftal, Derby moest de meerderheid erkennen van een B-ploeg, die gisteravond in het Feijenoord stadion te Rotterdam de ongeveer 15.000 toeschouwers heeft laten smullen van een pittige, frisse partij voetbal met juwelen van doel punten. Zeker, Derby County had voor de ze eerste wedstrijd in de serie van drie, welke in ons land wordt ge speeld, niet het sterkste team in het veld gebracht, maar sprekend is toch, dat de Engelse profs in verschillen de perioden totaal op eigen helft werden teruggedrongen en de 53 overwinning van onze landgenoten nomen, na dit tweede doelpunt was was dan ook ten volle verdiend. er van nonchalance zeker geen spra- Prachtig waren vaak de combina- ke meer en dat zij gebrand waren ties, waarmee de voorhoede van j op een doelpunt bleek wel toen mid- Derby op van der Bijls doel afging voor en aanvoerder Stamps er in met scherpe strakke passes langs de de elfde minuut in slaagde van dei- grond, maar de Engelsen voerden Bijl na een verbluffend mooie com- het kort gehouden samenspel vaak binatie met linksbuiten Cairns te te ver door en mede doordat de Ne- passeren. Stamps werd door zijn derlandse defensie, waarin Bakers ploeggenoten gelukgewenst als had (PSV) de Enschedeër Busschers uit- hij zijn team aan de F.A. cup ge- stekend verving, er goed hei oog in holpen met dit doelpunt. Ook Derby had kwam er van het schieten der verhoogde het tempo maar de trap- gasten over het algemeen niet veel vaste backs en de zich goed opstel- terecht. lende kanthalves van het B-elftal Met de stevige ruggesteun van de stonden voorlopig verder al menig benauwd moment door staan. Misschien was het ook wel ge heel anders gelopen, wanneer het de Engelsen inderdaad was gelukt in het openingsoffensief een doelpunt te maken, maar hce het ook zij, Odenthal en Bakers wisten de situ atie op te helderen en onder leiding van Snoek nam de Nederlandse aan val het initiatief over. En hoe. Nog geen vijf minuten waren gespeeld, toen bij een aanval over links de val van van Overbeek bij de vrij staande van den Langenberg kwam, die waarschijnlijk in buitenspel positie verkerend de bal ineens doorzond naar rechts waar Joop Heyster de Schiedamse rechtsbuiten, het leder in volle ren hoog in de dichtstbijzijnde bovenhoek kogelde. Nog geen twee minuten later was het 20 tot verrassing van vriend en vijand. Een goed door van Over beek genomen hoekschop werd be heerst door de meegekomen Rem mers ingekopt. Dit was te erg voor de profs en mocht de aftrap mis schien in vacantiestemming zijn ge- stuwende middenlinie waarin Rem mers, Kroon en Klaassens weinig voor elkaar onderdeden, oefende de voorhoede van het Nederlands B elftal vrijwel voortdurend een zwa re druk uit op het Engelse doel. Ook in dit onderdeel van de Nederlandse ploeg waren geen werkelijk zwakke plekken te bespeuren en opvallend was het hoe goed men elkaar steeds aanvoelde. Er zat verband in en het hoge tempo, dat hierdoor in het Ne derlands spel lag, verraste de En gelsen keer op keer. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat de wedstrijd in een Neder landse zege zou gaan eindigen. On middellijk na de aftrap liep de voor hoede van Derby hard van stapel en van der Bijl had na drie minuten De kampioeriscompetitle Blauw Wit won van D.W.S. met 3-1 Met drie gespeelde en alle drie verloren wedstrijden en bovendien met een wedstrijd voor ogen, waarin de DWS'ers volkomen in techniek te kort schoten, een gebrek, dat zij trachtten te compenseren door op de man te spelen, kunnen de supporters van de club uit de Spaarndammer- buurt slechts met moede harten het Olympisch stadion hebben verlaten. Is de publieke belangstelling voor de kampioenscompetitie, die dit jaar zo onregelmatig is begonnen en waarin tot dusverre zo weinig span ning is gekomen, al verminderd? In tegenstelling tot het vorig jaar ver toonde het stadion grote lege plek ken. In feite was het slechts met ruim 25.000 toeschouwcis voor de helft bezet. Of is de belangstelling door de drie overwinningen van PSV thans nog slechts geconcen treerd op de ploegen, wier kanseh op de titel niet alleen hoger worden aangeslagen, maar naar wier spel het publiek misschien liever gaat kijken? Volgens de laatste berichten zou het stadion voor de wedstrijd Blauw WitHecrenveen a.s. Zondag bijna uitverkocht zijn. Hoe het ook zij, de afwezigen heb ben gisteravond weinig gemist. Aan beide zijden werd doelloos heen en weer getrapt en slechts een enkele maal demonstreerde Blauw Wit in de eerste helft en als nog grotere uitzondering DWS na de pauze enig goed samenspel. DWS verloor deze wedstrijd met 3—1 na een 21 achterstand bij rust De stand in de kampiocnscompe- titie is thans: PSV 3 3 0 0 6 12— 3 Blauw Wit 2.1 0 1 2 34 DWS 3 0 0 3 0 4—12 Heerenv. Willem II de weg. Het opportunistische spel in de Nederl. aanval, waarin de diepe throughpass veelvuldig werd toege past, bleek voor de Engelse verde digers nogal moeilijkheden op te le veren en het bewegelijke binnentrio Quaadvliet, van den Langenberg, Snoeks kreeg veel vrij spel. Na een half uur vergrootte het Nederlandse B-elftal de voorsprong. Van Over beek gaf een lage voorzet, die door Snoeks en Quaadvliet werd gemist, maar de toelopende van den Lan genberg benutte de derde kans met zo'n geweldig hard schot, dat doel man Brown de bal alleen maar ge hoord kan hebben. Het was 31 en met deze stand leek de rust te zul len aanbreken, maar een fout van van der Bijl bij een kopbal van Stamps en even later een doelpunt van van Overbeek en Snoek, die het laatste stootje gaf, bracht de rust stand op 42. Kort na de hervatting moest links half Walker van Derby het veld ver laten met een blessure aan het rech terbeen. Naar wij later vernamen is hij naar het Zuiderziekenhuis te Rotterdam vervoerd aangezien men een breuk van het kuitbeen vrees de. Zonder dat er sprake was van ruw spel moest het spel nog enkele malen voor kleine botsingen onder broken worden. Na een half uur verkleinde Stamps de achterstand met een doelpunt uit een through pass van Parry. Naarmate de tijd verstreek nam de spanning toe en elk moment bestond de kans dat de Engelsen, die nu de boventoon voer den. gelijk zouden maken, maar de verdediging stond pal en in de laat ste minuut kon van den Langenberg de stand zelfs nog op 53 brengen. Toen was het tijd. ADO speelde gisteravond in Den Haag tegen Huddersfield Town en verloor met 30. Rust 02. Het Haarlems Elftal met o.a. Kraak, Biesbrouck en Groenenveld verloor gisteravond met 53 van Exeter City, een Engelse derde divi sieclub. Rust 13. KON. NED. VOETBALBOND Om het kampioenschap van Nederland. Blauw Wit Heereveen; Willem II ^PSV. West 11: Promotie 2e Klasse: EBOH DHC (terr. DFC). West II 3e Klasse A: TYBB H PSV; HBC DIO. 3e Klasse B: RKAVV De Hol- landiaan; Alphen Wassenaar; Gouda GDA. 4e Klasse A: Rouwkoop Lug dunum; Tonegido SJC. 4e Klasse C: Gouderak Vogel; Steeds Volharden Waddinxveen. KON. NED. KORFBALBOND Om het kampioenschap van Ne derland: ZKC VKC; Westerkwar tier DETO (26/5) Z.H. Ie Klasse: Deetos Ons Eibernest; HKV OSCR. U.V.S. won met 8-2 van de rest U.V.S. won vrij gemakkelijk met 82 van de „rest van Leiden", en al waren deze aan een debacle doen denkende cijfers sterk geflatteerd. Zij demonstreerden toch duidelijk het verschil in kwaliteit tussen de twee de klasser en de uit het lager K.N V.B.-voetbal samengestelde „Rest". Aan gretigheid en vechtlust man keerde het niet bij de „Rest" en ook zagen Van Nierop c.s. sommige pe rioden kans om UVS in de defensie te dringen, maar als ploeg was de „Rest" een volslagen fiasco. Vooral in de laatste periode van de strijd, toen de grotere technische vaardig heid van UVS sterk aan het licht trad en doelman Van Oudshoorn er met zijn muts naar begon te gooien, regende het doelpunten. De ..Rest" had een goede start en een fraaie spurt van rechtsbuiten Van Dorp, besloten met eer scherp schot, bezorgde de verdediging van UVS, dat invallers telde voor Lies hout, Koolhaas en Breton van Groil, een zeer benauwd ogenblik. De eer ste periode van de wedstrijd was trouwens voor de „Rest", want het duurde tot twintig minuten alvorens Tony Kantebeen voor de eerste maal doelman Van Oudshoorn aan de tand kon voelen. Laatstgenoemde dook de kogèl van de UVS-kanonnier echter met een pantersprong uit de hoek. Op een ver schot van Gerard Devi- lee reageerde Van Oudshoorn echter KON. NED. LAWNTENNISBOND Leidse LTC 1 Odis 1; Thor RW 111 Groenendaal 1. TENNIS. Overgangsklasse B: Houtrust 1 Park Marlot 11; Sobri Leidse stud. 1; DASH '35 1 Thor RW V. NED. CRICKETBOND. 2e Klasse B: LCC Rood er CVHW Wit 11. iets te laat en het was 10. Direct daarop kostte slordig terugspelen van spil Van Nierop, die overigens niet slecht voetbalde, de „Rest" een twee de doelpunt. De Wolf profiteerde er handig van. Na de hervatting ging de „Rest" stevig in het offensief en al vlotte het samenspel nu heel wat beter dan voor de rust, het spel werd te kort gehouden, waardoor bijna alle attaques roemloos stierven in de UV S-defensie. Nadat Kantebeen met een zeer hard schot de stand op 30 had gebracht Van Oudshoorn stak geen hand naar de kogel uit scoorde de „Rest" toch een tegenpunt. De maker daarvan was echter de UVS-back De Wolf, die op Van Putten wildterug spelen, toen deze zijn doel had ver laten. De Wolf profiteerde echter on middellijk daarna van een aarzelend wegwerken van Van Nierop, terwijl daarop de goed doorzettende Vten Dorp van eenzelfde fout van Sassen gebruik maakte (42). In het laatste kwartier kwam de „Rest" er niet meer aan te pas en door Verhoogt (2x), De Wolf en Kan- tebee i werd het ten slotte 82. Van Oudshoorn ging echter bij geen van J deze laatste doelpunten vrij uit. Lugdunum. Voor de voos DO COS en Nieuwkoop zo belangrijke wedstrijd RouwkoopLugdunum. welke a.s. Zondag te Voorschoten plaats vindt, is de opstelling van Lugdunum als volgt: van Oudshoorn; Bronsgeest, van Berkel; Filippo, Ba- venaar, van Egmond; Mizee, Teeu- wen, D. A. de Roo, Verhoeven, Redel. Voorts zijn vastgesteld: Lugdunum 2BMT 2 10 uur, Lugdunum 3AS C 12 uur, beiden Zoetew. Singel. Voor de bezetting van de laatste plaats in de Res. 3e klasse is laatst genoemde wedstrijd voor beide ver enigingen van groot belang. Lugdunum 3 18 gespeeld 12 pnt., ASC 2 19 gespeeld 11 pnt. Bij gelijk spel degradeert ASC naai de Leidse afdeling, wint ASC, dan wordt de nog te spelen wedstrijd Alphen 2Lugd. 3 belangrijk. HOGE FINSE ONDERSCHEIDING AAN K.N.V.B.-PRAESES UITGEREIKT. Reeds enige tijd geleden maakten wij melding van het feit, dat aan de heer K. J. J. Lotsy de hoogste Finse sportonderscheiding, het gouden Kruis van Verdienste, was verleend. De zaakgelastigde van Finland in Nederland, de heer Soini Plasto, heeft thans de onderscheiding aan de heer Lotsy uitgereikt. VOLLEYBAL R.K. VOLLEYBALVERENIGING SPEELT EERSTE WEDSTRIJD. De onlangs opgerichte volleybal vereniging in Wassenaar speelt Zon dag de eerste oefenwedstrijd tegen een gecombineerd herenteam van „The Swallows", aanvang 4 uur n.m. Alle tot heden -toe ingeschreven leden worden dan op het terrein verwacht. De toegang voor andere belang stellenden tot het terrein is voor deze wedstrijd vrij, en belangstellenden die kennis willen maken met deze nieuwe katholieke sportvereniging zijn vanzelfsprekend van harte wel kom. Wat de inschrijvingen betreft blijkt er vooral van de zijde der dames grote belangstelling te bestaan, en het bestuur zal zo snel mogelijk trachten ook de dames en meisjes afdelingen te formeren. Inschrijvingen kunnen nog steeds gericht worden aan het voorl. secre tariaat p.a. dhr. M Plompen, Schout straat 5. De oprichtingsvergadering wordt gehouden op Maandag 4 Juni. Wellicht ten overvloede vermelden wij nog, dat het speelterrein is gele gen nabij de Maaldrift naast de Remi-kazerne MOTORSPORT. NIEUW WERELDRECORD 125 CC. Onder controle van de F.I.M. heeft de coureur Romolo gisteravond op het circuit van Monthlery met een Lambretta Scooter 125 cc Categorie I klasse IV de 100 km gereden in 37 min 23.69 sec., gem. snelheid 160.450 per uur. Dit is een nieuw wereldrecord. Het oude record stond sinds 11 Septem ber 1950 met 42 min. 20 sec. ten na me van Ferri en Masetti, die even eens een Lambretta bereden. Ook hun recordtijd was te Monthlery ge maakt. SCHAKEN Kampioenschap Bollenstreek. De verdere uitslagen waren: Hoofdklasse Finalegroep 2de ron de: Mr. G. Snoeck HcnnekampTh. v. d. Oort 0—1; J. BeyW. de Laat 0—1. Eerste klasse 7de ronde (laatste voorronde): J. F. v. d. GeerF. Ko- nert 01; H. v. d. AarTh. v. d. Oort Sr. uitgest.; J. J. BalmW. G. A. Verleur 10; S. J. LieverseJ. C. v. d. Zwet afgebr.: A. VerdoesJ. J. den Bak 01; J. v. d. BergJ. D. Andeweg A. Brander vrij; C. Off inga vrij- Tweede klasse Finaio 2de ronde: W. de ReusJ. Th. van Koppen 01; C. P. van NieuwkoopJ. van Lierop 10: W. A. van Turkenburg—F. Kap- pelhof 01; D L- van SeistD. Ver hoef 0—1. P. C. van der Leek, kampioen van Leiderdorp. In de laatste ronde van de wedstrijd om het kampioen schap van Leiderdorp wist P. C. van der Leek zijn ernstigste rivaal, de bekende speler Demmendal te ver slaan en daardoor met de fraaie sco re van 6 uit 6! de titel van kam pioen van Leiderdorp te behalen. Demmendal werd met 5 uit 6 tweede, terwijl R. Marbus de derde plaats bezette met 4 uit 6. BRIDGE BRIDGECLUB VOOR R.K. „O. O." De uitslag van de gisteren ge- speeldeparen-competitie-wedstrijd is: Afd. H: 1. v. HaasterenLamboo 42 p., 2. Winkelmolenmej. uager- berg 36 p., 3. echtp. Bik 34% p., 4. v. Ziltv. Dieren 33 p., 5. mej. Leo nardsLagerberg 32% p., 6. echtp. Cuppen 27% p., 7. De Grootv. d. Post 24% p., 8. N.N. 22 p. Afd. K: 1. FaesKleijn 40 p., 2. Verver-Genang 38% p., 3. Zwanen bergSchilling 37% p., 4. Jeuster —Vuurpijl 32% p., 5. echtp. Zand vliet 30 p., 6. SmitAbswoude 29 p., 7. v. d. Ploeg—v. d. Ploeg 25% p„ 8. Mosselv. Zijl 19 p. Afd. I: 1. BonnetBonnet 67% p., 2. echtp. Koppens 61% p., 3. dames de Roov .d. Stok 58% p., 4. echtp. v. Gent 56% p., 5. dames Hinnen Koppens 53 p., 6. dames v. Bergen HenegouwenSchalks 52% p., 7. gebr. Abswoude 51 p., 8. echtp. Wei- ter 45% p., 9. echtp. Stuyfzand 45% Naar het Frans van CHARLES DESLYS 27) Op de markten in de herbergen, overal gaf Madeleine goed de kost aan ogen en oren. Gaf haar iets hoop dan bleef zij enige tijd op dezelfde plaats. Wanneer deze nieuwe illu sie weer verdween, gaf zij de moed niet op, maar zei bij zich zelf: „La ten we verder gaan". En Petit-Pierr? riep dan op zijn wagentje tot de ezel: „Vooruit Mar tin"! Madeleine kwam op de kermis sen in aanraking met allerlei slag van volk, ja dikwijls zelfs mer schurken van beroep, mensen, die bij de justitie goede bekenden wa ren. Madeleine ontvluchtte die niet. integendeel zij zocht hen op, greep de gelegenheid aan. hen van dienst te zijn en hen te helpen, zij onder vroeg hen en lokte zelfs vaak een twist onder hen uit. Niets deed haar terugdeinzen. Dag en nacht zette zij haar verheven spionnagewerk voort. Maar iedereen begreep haar niet, er waren er, die met haar spotten, er waren vijanden, doch Petit-Pierre waakte over zijn moeder. Hij was nog slechts een jongen van twaalf jaar, maar groot en sterk voor zijn leeftijd, een jonge ling reeds. Het ongeluk, de kinder lijke liefde, hadden zijn verstand ge rijpt. z(jn moed verhoogd. Madeleine had reeds een lange weg afgelegd. Zij hadden de arron dissementen Neufchateau, Mire- court, Epinal. Remiremont en Saint- Dié afgereisd. In het dorp Gerard- mer ontmoette Madeleine een troep acrobaten, die enige dagen voor de moord op Anselmus te Vittel hun kunsten hadden vertoond en die toen verdwenen waren, zonder dat de politie hun spoor had kunnen te rugvinden. Het was een gezin, bestaande uit vader en moeder, een oom, die voor clown speelde, en drie kinderen, die op het slappe koord gedresseerd waren. De oom zag er als een echte boef uit. De vader was een hercules, de moeder zag er uit als een manskerel en de kinderen waren echte wilden. Op de kermis in bovengenoemd kraam naast de tent van deze fijne dorp stond Madeleine met haar fanrilie. Dank zij enige geschenken uit haar kraam was Madeleine er in geklaagd, zich bij hen in te dringen. Van dichter bij gezien schenen deze kermisreizigers echter meer arm en meer verwilderd dan oneerlijk of slecht. Zij hadden de zorgeloosheid en de vrolijkheid van hun beroep. Alleen de clown een tegenstelling .die vaak bestaat bij degenen, wier beroep het is de menigte te doen lachen v/as in het gewone leven droefgeestig. Hij was een wijsgeer in zijn soort. Reeds bij haar tweede bezoek her innerde Madeleine aan hun verblijf te Vittel en de moord,, waarover zij zeker hadden horen spreken. ..Ja'\ zei de oom, de clown, „een grijsaard, niet waar? Een rijkaard, die men vermoord heeft om zijn dui ten machtig te worden. Dat zijn din gen, die ons nooit zullen overkomen" De andere familieleden ondervroe gen Madeleine. Zij luisterden het be langstelling naar het verhaal, maar zonder enige vrees of ontroering te laten blijken. „Wat is er sedert die tijd van je geworden?" zei Madeleine. „O, dat is een droevige tocht ge weest", antwoordde de clown. „Wij zijn in België en Nederland geweest, maar dit zijn ondankbare streken, waar de kunst niet gewaardeerd wordt. Coco, ons geleerde paard, brak op een noodlottige dag bij een ge vaarlijke sprong een poot. Het arme dier moest worden afgemaakt en is tot taaie biefstuk verwerkt" Het geleerde paard was voer de fa milie een vriend, een kostwinner ge weest. „Wij hebben toen" vervolgde de man, „een theater opgericht, zoals ge ziet, spelen we ..Victor, of het ver loren kind". „Genoveva van Bra bant'de Twee Weezen" en andere melodrama's, die door onze voor ouders zo zeer werden gewaardeerd. Maar tegenwoordig wordt onze kunst niet meer betaald. F'timbatus est". Alles wat Madeleine zag en hoorde zei haar. dat zij met eerlijke mensen te doen had. Toch wilde ze nog een laatste proef nemen. De volgende dag liet zij bij haar bezoek in de tent van de kermisrei zigers haar beurs vallen, die enige zilverstukken bevatte. Een uur later kwam een der kin deren haar de beurs terugbrengen. „Dit hebt ge bij ons vergeten'", zei het kind tot Madeleine. De weduwe van Jean Michaud schonk het kind het geld. „Brave mensen" dacht zij bij zich zelf. „Neen, die zijn het ook niet!" p„ 10. dames v. Gelderen—-Goddijn 44% p. Bridgeclub ,.De Sleutels". De uitslagen van de derde ronde van de viertallen af val wedstrijden luiden als volgt: Groep A: Team Beijer wint van team Visser met 0 +5 m.p.; team dam. Braams wint van team Koch met 0 9 m.p. Groep B: Team v. Wingen wint van tecam Bosse met 29—4 m.p.- team Tielkemcijer wint van Uuhof met 18 6 m.p. Groep C: team v. d. Star wint van team Klarenbos 14 7 m.p team Smelt wint van team Slieker met 27 7 m.p. Groep D: Team Krcft wint van team Warnecke met 36 1 m.p. Vierde ronde: A. Beijer IIdam. Braams 6; B. Visser 16Koch 15; C. v. Wingen 13Tielkemefjer 10; D Bosse 9Uuhof 4: E. v. d, Star 14 Smelt 12; F. Klarenbos 7Slieker 5: G. dam. den Dekker 3Kreft 2: H. WarneckeVrij. Leidse Bedrijvcncompetilie In de beslissingswedstrijd voor de le plaats is Dinsdag tussen Ned. Rotogr. Mij. en HCW/NEM fel gestreden. Do beslissing viel eerst in de laatste ronde waar NRM won met 97—86 M.P. De eindstand werd: 1. Ned. Rot. Mij 18 pnt. 410 M.P (N.R.M. on geslagen kampioen); 2. Onderwijzers 16 362; 3. H.C.W./N.E.M. 10, 326; 4. Lichtfabriek I 10, 99; 5. P.T.T. I 10 92; 6. Kam Onnes Lab. 8 64; 7. Raad v. Arbeid 6 108; 8. Lichtfabrieken II 4 194; 9. Twentsche Bank 4 226; 10. P.T.T. II 0 735. (Maandag nog gespeeld: Lichtf. I Tw. Bank 142—94). DAMMEN St. BavoBoqllenstreek 128. De ontmoeting tussen de damclub St. Bavo uit Heemstede en een tiental van de Bollenstreek bestaande uit spelers van de damclubs „Lisse Voor uit", S. D- V. Sasserheim, „Hillegom" en E. M. S. Bennebroek, heeft een zeer spannend verloop gehad. Van beide tientallen ontbraken cnioe zeer goede spelers, de Heem stedenaren slaagden er in om het tiental uit de Bollenstreek een 128 nederlaag toe te brengen. Uit dit re sultaat blijkt wel duidelijk de kracht van de hoofdklasser St Bavo! POSTDUIVEN „De Vrije Vliegers" (R'veen). Z Wedvlucht vanaf St. Quentin, af stand pl.m. 279 km. Gelost 7.10, eer ste 11.2.30. Snelheid 1201.06 meter. Uitslag: H. v. Veen 1, 1, 9; J. Leune 3; J. Stam 4; Warmerdam 5, 20; N. Paauw 6, 13; C. v. Veen 7. 17; A. v. Veen 7, 17; A. v. Beek 8, 11, 15, 16, 19; N. v. Ruiten 10, 18. „De Zwaluw" (Voorschoten). Z Wedvlucht vanaf St. Quentin. Af stand 267.66 km. In concours 263, ge lost 7.10 met Z.W. wind; eerste 10.53.23, snelheid 1202.60 m., laatste 11.13.36, snelheid 1099.53 m. per mi nuut. Uitslag: H. H. J. v. Klaveren I. 10, 19, 21, 43; V. L. Pierlot 2; J. P. v. d. Assem 3, 5. 8. 22, 35, 36; K. I. Waasdorp 4, 23, 43; G. Zwaan 6, 9. 16. 27. 41; B. M. Keijzer 7, 12. 17, 24, 25. De Witpen (Zoctermeer). Z Con- coursvlucht vanaf St. Quentin, af stand 260 km. In concours waren 103 duiven.. Aankomst eerste 10.54,4, Laatste 11.17.37; gelost om 7 uur. snelheid 1165 m. per minuut. 1, 17 J. C. Hogerdijk; 2. 4. 12. 14 Jac. N. v. d. Sman; 3, 6, 16 A. Brusso; 5 C. v. d. Geos; 7, 9, 13 M. Ponse; 8, 10, 21 HeijnenHeemskerk. De Vliegende Voorhouters. Wed vlucht vanaf St. Quentin, afstand 280 km. Gelost 7.10 uur met kalme wind. De eerste duif bereikte haar hok om 10.02.15. Uitslag: H. v. Schie 1; P. de Jong 2. 5, 14; A. Dijssclbloem 3, 7. 13, 16; F. J. v. Werkhoven 4, 10: B. Bax 6; A. v. d. Slot 8. 11; L. v. d. Plas 9. Alpheuse Vriendenclub. Wed vlucht vanaf Quiévrain, 203 km. Aan komst eerste duif 374, snelheid 1010 m. per min., laatste 3.37.1 uur snelheid 878 m. p. min. Joh. Costerus 1. A. Vernes 2, A. Groenendijk 3. 6, 14, J. A. Vernes 4, 12, H. Hoogevcen 5, 13, 20; J. Rooda 7, 11, J. Martens 8. J. A. Kleinhout 9, 29; W- Tromp 10, 25. Het Oosten (N. B. v. L.) Wed vlucht met oude duiven vanaf Quié vrain, afstand 204 km.; 11.45 uur ge lost bij Z. O. wind; eerste 2.51.34 uur, snelheid 1098.64 m., laatste 3.11.4 uur snelheid 979.10 m. Uitslag: J. de Weerd 1, 8, 21, 28, 33, 34, 48, 54, 57 en 62; Pauw 2; H. E. Christiaanse 3, 43 en 49; A. tei' Haar 4: Tj. de Wit 5, 15, 22. 35, 38, 44 en 53; W. Nagtegaal 6, 50, 61 en 64; Hartcvcld 7 en 55; J. Boekkooy 9, 10, 13. 23, 25, 29. en 31. XVIII Tegen het najaar bevond Madelei ne zich te Mülhausen. Op een Zondagmorgen hooide zij plotseling achter zich een welbeken de stem roepen: ..Wat een geluk, je te ontmoeten!"' Het was Barnabé. die aldus sprak. „Hoe? Gij hier Barnabé?" riep Ma deline verbaasd. Barnabé deelde mee, dat hij gepro fiteerd had van een plcziertrein van Parijs naar Mülhausen en dat hij ge. komen was, om* met de weduwe van Jean Michaud te praten. Zijn toon en ziin blik zeiden, dat hij een belangrijke onthulling te doen. Madeleine bracht hem naar haar kamer, die zij in een bescheiden ho tel gehuurd had. „Ik moet allereerst" begon Barna bé nadat hij zich een weinig ver frist had van dc lange rit van twaalf uren in de trein „aanvullen wat ik geschreven heb, of liever dc ge hele geschiedenis opnieuw vertellen, want ik ben bang, dat mijn brieven u niet heel veel wijzer zullen heb ben gemaakt. Hebt gij ze ten minste kunnen ontcijferen? Dank zij wijlen de patroon God hebbe zijn ziel hanteer ik niet slecht de schaaf, maar de pen is een gereedschap, „PROGRAMMA-STRIJD BRACHT WEER GEZELLIGHEID". Opnieuw hebben mr- dr.'P. J. WH ternan en mr. J. W. F. Donath. in een civiele procedure tegenover elkaar staande, alle oude argumenten aan gevoerd, die reeds bekend zijn uit de thans enige maanden oude strijd tus sen de radio-omroepverenigingen enerzfjds en de stichting „Het Radio programma anderzijds. Naar men zich zal herinneren, be stond een van de laatste fasen van deze strijd uit een kort geding voor de president van de Amsterdams* rechtbank, mr. C. W. Thönc, die op 9 April jl. de radio-omroepverenigin gen als eisende partij (raadsman mr. dr. P. J. Witieman) voorlopig in het gelijk stelde, echter met dc bepaling, dat'deze het geschil binnen 14 dagen „voor de gewone rechter" aanhangig zouden maken. Dit is dan ook geschied. De stich ting „Het Radioprogramma" (raads man mr. J. W. F Donath) werd in een civiele procedure voor de recht bank gepresideerd door mr. J. G do Vries, gedagvaard. In de dagvaar ding stellen de eiseressen, dat de rechtbank zal verklaren voor recht, dat dc omroepverenigingen rechtheb benden zfjn op haar radio-program ma's en gedaagde zal veroordelen om iedere inbreuk op der eiseressen auteursrecht, in welke vorm dan ook. achterwege te laten met bepaling van een dwangsom van f 10.000 te beta len voor iedere overtreding van het te wijzen vonnis. De uitspraak is bepaald op Dinsdag 26 Juni a.s. omstreeks het middag uur. VRIJDAG HILVERSUM 1. 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gramo- foonm. 7.45 Morgengebed en litur gische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 „Zo werkt Neder land" 8.23 Gramofoonm. 9.00 Voor de vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Orkestconeert. 10.30 Koorzang. 11.tH) Voor de zieken. 11.40 Pianoduo. 12.00 Angelus. 12.03 Metropolc Orkest. (12.3012.33 Land- en tuinbouwmc- dedelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Militaire causerie. 13.25 Lichte niuz. 13.45 Voor de vrouw. 14,00 Znng en orgel. 14.25 Radio Philh. Orkest en solisten. 15.00 Gramofoonmmuz. 15.25 Idem. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinder koor. 17.45 Anuisementsmuz. 18.18 Katholiek signaal, Indonesisch com mentaar en Amerikaans commentaar 18.30 Koperkwartet. 18.52 Actualitei ten. 19.00 Nieuws. 19.15 Rcgerings- uitzending: „Verklaring en toelich ting". 19.35 Pianoduo. 19.48 Kath. signaal, parlementair overzicht en buitenlands overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gramofoonmuziek 20.49 Brabants halfuur. 21.20 Gramofoon. 21.25 „Opbouw in liefde", causerie. 21.04 Promenade Orkest. 22.20 Actu aliteitcn. 22.27 Gramofoonmuz. 22.35 „Als die van ons", klankbeeld. 22.45 Avondgebed en liturgische kalender 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 12.00 AVRO. 16.00 VARA 19.30 VPR. 20.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws, cn weerberichten. 8.18 Gram. 8.50 Voor dc huisvrouw. 9.00 Gramofoon. VPRO: 10.00 „Thuis", causerie. 10.95 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Alt cn piano. 11.05 Radiofeuillcton. 11.25 Gram. 11.35 Orgelspel. AVRO: 12.00 Dansmuziek. 12.39 Land- cn tuin- bouwmededelingon12.33 Sport. 13.00 Nieuws. 13.15 AVRO-allerlci. 13.20 Orkestconcert. 14.00 Voor de vrouw 14.20 Kamerorkest. 15.00 Boeken schouw. 15.20 Gram. 15.30 Cabaret VARA: 16.00 Gram. 16.39 „Zo werkt Nederland". 17.00 Klein konr. 17.20 Musikale causerie. 18.00 Nieuws.. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Gram. 19.15 Prijzen- praatje VPRO: 19.30 „Een sterk volk.", causerie. 19.50 Berichten VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gevari eerde muz. 20.50 Voordracht. 21.05 Verzoekprogramma. 21.40 „De Duk dalf". 22.00 Buitenlands overzicht. 22.15 „Zo werkt Nederland" VPRO: 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avond wijding. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15 „Huwelijk van A tot Z", cau serie. 23.3024.00 Gram. waarmee ik slecht uit de voeten kan „Inderdaad"' zei Madeleine, hem een glas wijn inschenkend, „jc stijl is een beetje duister, maar daar gij nu hier zijt, kunt gij de gehele ge schiedenis haarfijn vertellen" „Op je gezondheid. Madeleine cn op die van Pierre! Drommels, wat i die jongen gegroeid, 't Is bijna pen man!" anttvoordde Barnabé, die zijn glas ledigde. Daarna begon hij te vertellen „Zodra ik te Parijs was aangekomen liet ik me de herberg wijzen, waar Gandoin woonde. Gij weet, dat mijn heer Reynal rr/ij het adres had gog'-- „Ja ik herinner het me"' zei Made leine. „Die herberg lag in een vuile wijk cn 't was ook geen fjjnc herberg. Ik wilde daar eens graag gaan informe ren. hoe mijnheer Gandoin zich daar had gehouden, natuurlijk zonder dat hij mjj bemerkte, of ten minste, mij herkende"' „Hoe hebt gij het aangelegd?" vroeg Madeleine ongeduldig. „Ik heb me als luciferventer voor gedaan. een cent de doos! Epn breed gerande hoed in m'n ogen liep ik reeds de volgende dag door de straat, waar de herberg ligt. Het huis heeft maar één deur en die hield ik voortdurend in het oog.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 5