Mgr. Huibers consacreerde nieuwe Mariakerk te Roelofarendsveen West-Duitslands groentevoorziening De gulden dag van een bouwpastoor Het gouden feest van de Boerenleenbank „Alkemade" WOENSDAG 23 MEI 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Twee straaljagers verongelukt Nederlandse piloten omgekomen Twee Nederlandse Meteoor-straal jagers van de vliegbasis Twente zijn gistermorgen ongeveer 10 uur in de buur van het stadje Stadtlohn, in West-Duitsland, met elkaar in bot sing gekomen. Beide toestellen stort ten neer en werden volkomen ver nield. De twee piloten (beiden 22 jaar oud) kwamen om het leven. De slacht offers zijn II. B. Boomkamp uit Lich tenvoorde en H- A. Bastiaanse uit Assen, beiden sergeant-vlieger. Beide vliegers, leerlingen van de jachtvliegschool Twente, startten gis termorgen van het vliegveld Twente, ieder met een Meteor IV straaljager, voor een oefening patrouille-vliegen. Bij een dergelijke oefenvlucht liggen de toestelle.i dicht bij elkaar in de lucht. Een commissie van onderzoek van de luchtmachtstaf is onmiddellijk na het bekend worden van het ongeluk naai- Stadlohn vertrokken. De slacht offers zullen naar Nederland worden overgebracht. Dc West-Duitse Bondsdag heeft gisteren met algemene stemmen een voorstel aangenomen waarin dc rege ring wordt verzocht voor 31 Mei een wetsontwerp in te dienen tot rege ling van dc groenten- en fruitvoorzie- ning. De woordvoerder van de landbouw- commissie betoogde daarbij, dat het noodzakelijk is gesloten perioden voor de invoer van groenten en fruit vast te stellen, om op het hoogtepunt van het seizoen, de afzet van de binnen landse oogst niet in gevaar te bren gen. dit evenwel in overleg met de exportlanden, om het handelsverkeer zo weinig mogelijk te stoken. Het Duitse ministerie van land bouw heeft inmiddels reeds een wetsontwerp opgesteld, dat de bevordering van de binnenlandse landbouwproductie beoogt door middel van een vijfjarenplan: ver. hoging van dc kwaliteit, vermin dering van de productiekosten en verbetering van het veiling systeem. Hierdoor moet de Duitse tuinbouw in staat worden gesteld de buiten landse concurrentie het hoofd te bie den. In de loop van dit jaar zullen daartoe door de regering bijna twin tig millioen mark aan toeslagen wor den uitgekeerd, terwijl vijf millioen in de vorm van credieten zal worden gegeven. Voorts wil de regering 25 millioen uittrekken voor de vorming van een landbouw steunfonds, waar uit naar Nederlands voorbeeld een stabilisatie van dc veilingprijzen moet worden gefinancierd. Na het eerste jaar zullen cle landbouwers de mid delen voor dit fonds zelf moeten bij eenbrengen. De achterstand in de woningbouw In de memorie van antwoord op het voorlopig verslag van de com missie van rapporteurs uit de Eer ste Kamer inzake de begroting 1951 antwoordt minister In 't Veld o.a. op de opmerking van enkele leden, dat, indien het aantal woningen van 50.000 per jaar zou kunnen worden bereikt, er nog geen sprake zou zijn van een inhalen van de achterstand in de woningvoorraad. De minister zegt, dat de toename van de woning behoefte als gevolg van de natuur lijke groei der bevolking in de eerst komende jaren geraamd \frordt op gemiddeld pl.m. 33.000 woningen per jaar. Indien dc vervanging in de eerstkomende jaren op 2000 wonin gen per jaar wordt gesteld, zou per jaar de achterstand met ongeveer 15.000 woningen verminderen. In tegenstelling tot de meeste an dere posten van het bouwplan heeft bij de recente beperking van dit plan hel bouwvolumen voor nieuwbouw, herbouw en uitbreiding van kerken geen wijziging ondergaan. Wanneer men bedenkt, dat zelfs de woning bouw bij dc herziening van het pro gramma een veer heeft moeten la ten, kan naar de mening van de mi nister toch worden gezegd, dat de regering een open oog heeft voor de behoeften van de Kerk. De minister hoopt voor de eerst volgende jaren de productie van woningen op een peil van ongeveer •15.000 per jaar te kunnen handhaven, j Hij moet evenwel rekenen met dc mogelijkheid, dat 1952. vergeleken bij 1951, een aanzienlijke teruggang te zien zal geven. In het bijzonder de moeilijkheden bij het verkrijgen van kapitaal kunnen een remmende invloed op de woningbouw uitoefe nen. De minister kan de mening, dat er voor het grotere gezin een zeer ge ring aantal woningen wordt ge bouwd, niet delen. Een belangrijk ge deelte van de woningen, dat thans wordt gebouwd, heeft een huisves tingscapaciteit voor 5 k 6 personen, waarin normaliter een gezin met 4 kinderen kan worden ondergebracht. Voor dc nog grotere gezinnen kan door woningdifferentiatie zoals reeds eerder werd vermeld een zodanige aanpassing van de grootte der te bouwen woningen aan de rootte van de huishouding worden verkregen, dat niet alleen aan de huishoudingen, die kleiner zijn dan het gemiddelde, een kleine woning, maar ook aan de grote huishoudin gen een grote woning kan worden verstrekt. Bouw kleine woningen noodzakelijk Minister In 't Veld blijft aandrin gen op de bouw van kleine woningen en duplexwoningen. Op deze wijze kunnen naar zijn mening in de hui dige omstandigheden het best zo veel mogelijk samenwoningen wor den opgeheven. Het zal nog tot on geveer 1965 uren, voordat in de wo ningbehoefte vooi alle daarvoor in aanmerking komende gezinnen zal zijn voorzien. Het is op twee manieren mogelijk deze termijn te bekorten: door het bouwen van duplexwoningen, waar door een aantal jonge gezinnen, die met groot verlangen uitzien naar een eigen woning, zij het ook van bescheiden afmetingen, geholpen wor den; ofwel door het toepassen van woningdefferentiatie. Hieronder wordt verstaan een aanpassing van de grootte der te bouwen woningen aan de grootte dei- huishoudingen waardoor aan huis houdingen, die kleinei zijn dan het gemiddelde, een kleinere, en aan de grotere huishoudingen een gro tere woning kan worden verstarekt. De bouw van duplexwoningen is een maatregel van tijdelijke aard, aldus de minister in een Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer, welke gelegenheid geeft hulp te bie den aan jonge gezinnen, die nor maal niet voor toewijzing van een woning in aanmerking komen. De duplexwoning is echter in de uitein delijke toestand juist bestemd voor de grotere huishoudens. Het aantal van deze woningen wordt dan ook beperkt door de behoefte, die in de toekomst aan grote woningen zal be staan. Zeer wel ziet de bewindsman in, dat het woningvraagstuk voor de grotere gezinnen zeer nijpend is. Hij meent echter nog eens de aandacht te moeten vestigen op de reeds eer der naar voren gebrachte 'mening, dat het grote gezin niet geholpen wordt door voor het kleine gezin te groot te bouwen. „Volkskrant". MR. TH. R. J. WIJERS LID DER EERSTE KAMER. In de vacature van wijlen dr. ir. J. H. F. Deckers is benoemd ver klaard tot lid der Eerste Kamer mr. Th. R. J. Wijers te Vught, oud-mi nister van justitie. Dc plannen om Nederlandse ar beidskrachten naar Noorwegen over te brengen zijn onder de boeren in geheel Noorwegen met aanzienlijke belangstelling ontvangen. Een ambtenaar van het Neder landse ministerie van sociale zaken heeft tezamen met de Nederlandse attaché voor landbouwzaken in Scan dinavië en vertegenwoordigers van de Noorse regering onlangs Noorse boerderijen van verschillende groot te bezocht. Binnenkort zouden defi nitieve plannen bij de Nederlandse regering worden ingediend. Waarne mers in Oslo geloven, dat het over brengen van arbeidskrachten naar Noorwegen op aanzienlijke schaal zal geschieden, als de Nederlandse rege ring de plannen goedkeurt. GEEN SCHOOLBANKEN MEER. Van de studiecommissie voor scho lenbouw, ingesteld door het Neder lands Congres voor Openbare Ge zondheidsregeling, kan nog dit jaar het eindrapport worden verwacht. Hierop vooruitlopend doet de com missie in het orgaan van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten en in het tijdschrift voor Sociale Ge neeskunde reeds een publicatie ver schijnen over een onderdeel van haar object: de schoolmeubelen. De commissie is van mening, dat de schoolbank, ook in gemoderniseerde vorm, geheel moet verdwijnen on dat nieuw te meubileren scholen dienen te worden ingericht me! afzonderlijke tafe Is en stoelen voor elke leerling. Deze mening berust op paedagogische medische en practische overwegingen en de commissie acht ook in gevallen van tijdelijke overbevolking der lo kalen tafels en stoelen te prefereren boven gekoppeld meubilair. KINDEREN VEROORZAAKTEN ly, TON SCHADE. De brand, welke jl. Zaterdagmid dag een grote hal van de Bossche Veiling in vlammen deed opgaan en waarbij ook de gehele inhoud ver loren ging (emballage, zakken, kis ten, manden) veroorzaakte naar schatting een schade van 1Y, ton. Thans is ook met zekerheid de oor zaak vastgesteld. Drie jongens n.l. van resp. 8, 9 en 10 jaar hadden vlak tegen de muur van de hal een vuur tje gestookt in een hoopje papier: de wind deed de rest. De kinderen konden de gevolgen niet meer af wenden en liepen hard weg. Met be hulp van hoofden van scholen en de gemeentepolitie kon heden de ware oorzaak worden vastgesteld. VOOR 150.000 OPGELICHT? De Haagse recherche heeft de 68- jarige koopman L. van L. wonende aan de Volkenboslaan te Den Haag aangehouden en in bewaring gesteld. L. wordt ervan verdacht een in Rot terdam wonende zakenman, met wie hij reeds jaren lang in contact was, voor 150.000 te hebben opgelicht. L. zou de Rotterdammer hebben voorgespiegeld, dat hij in het buiten land een radiocentrale kon exploite ren en dat hij daarvoor een conces sie had. In de loop van de jaren zou B. van zijn relatie niet minder dan 150.000 los hebben gekregen, die, naar zijn zeggen, nodig waren voor exquisitie, technische installaties enz. Bij onderzoek door de politie is ge bleken, dat de radiocentrale alleen maar in de fantasie van L. had be staan. Grootse ontvangst van de bisschop Twee jaar lang heeft bouwpastoor Ligthart gezwoegd, om zijn opdracht het bouwen van een tweede U.K. kerk te Roelofarendsveen uit te voeren. Hij heeft daarbij de mede werking ondervonden van particu lieren en verenigingen, die naar ver mogen zijn zorgen trachtten te ver lichten. Het resultaat is niel uitge bleven. Vandaag, dc 23e dag van dc Meimaand, is de nieuwe kerk, lie onder bescherming gesteld is van Maria Presentatie, door de bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, ge consacreerd. Reeds gisteren in de namiddag tooide Roelofarendsveen zich met de nationale driekleur en pauselijke wimpel. De straten van de nieuwe parochie waren één vlaggenzeo en overal zag men de uniformen vun de plaatselijke verenigi ï^'en, die zich gereed maakten, cm mgr. Huibers eer. waardig welkom te bereiden. Het was even over zeven, toen de bisschop arriveerde aan de Meer brug over dc Ringvaart te Nieuwe Wetering, de grens van de nieuwe parochie en leven:» de grens tussen de gemeenten Alkemarie en Haar- iemmermeer. behalve vele verenigingen, het kerkbestuur,, burgemeester Hoynck van Papen::: echt en andere autori teiten, hadden ontelbare belangstel lenden zich langs de weg geschaard Welkomstwoord van «Ie burgemeester. Toen de bisschop in gezelschap van pastoor Ligthart, uit de auto was gestapt, heette burgemeester Hoynck van Papendrecht mgr. Hui bers welkom in de gemeente. De burgerij van De Veen heeft ge hunkerd naar de dag, waarop zij u zou mogen begroeten, evenals naar het ogenblik, dat u het kerkge bouw door de consecratie tot een Godshuis zou maken. De beste wens, die ik kan uitspre ken, is aldus de burgemeester dat de parochie van Maria Presen tatie een parel zal worden in het Haarlemse diocees. In zijn antwoord zeide de bisschop, dat hij verheugd was in Roelof arendsveen te zijn. De Veenders staan bekend als goede katholieken en het is een verheugend feit, dat hier een tweede kerk noodzakelijk werd. Ingaande op de moeilijkheden, die aan de bouw verbonden waien, merkte de bisschop op: De grond is hiei zacht, maar u hebt allen mede gewerkt, om hem aan te stampen. De bouwpastoor heeft zich met voortvarendheid van zijn taak ge kweten en nu de kerk materieel ge reed is gekomen, hoop ik, dat ze ook geestelijk zal groeien tot heil van de gezinnen en alle Veenders. Triomftocht naar de parochie. Nadat de vele belangstellenden de bisschop hadden toegejuicht, for meerde zich een grote stoet, die mgr. door de feestelijk versierde parochie leidde. Aan het hoofd reed de comman dant van de rijkspolitie, gevolgd door de Fanfare „Door Gunst Ver kregen" uit Nieuwe Wetering. Hier achter liepen leden van de tafelten- nisver. „Treffers" en de meisjes van de handbalclub W.I.K., allen in uni form. Het bestuur van de K.A.B., dc Harmonie „Liefde voor Harmonie" uit Roelofarendsveen, gidsen, bruid jes en de heren W. A. v. Harte velt, F. Huigsloot, E. S. Rodewijk van het kerkbestuur, maakten verder deel uit van de indrukwekkende stoet. De heer J. Straathof, eveneens lid van het kerkbestuur, reed in zijn wagen de bisschop en de bouwpas toor, waarachter burgemeester Hoynck van Papendrecht en zijn echtgenote volgden. De politie had deze intocht goed georganiseerd. De enorme mensenmassa, die achter de stoet aantrok, werd in bedwang ge houden, terwijl zich nergens strub belingen voordeden. Aankomst bij de kerk. Langs de gehele weg zag het zwart van de mensen en de bisschop, die kennelijk plezier had in het enthou siasme van de Veenders, groette en zegende allen. Tegen de tijd, dat de stoet bij de kerk arriv -erde, was het kerkplein in aanleg reeds volgestroomd. Door een haag bruidjes ging mgr. Hui bers naar het kerkportaal, waar hem door twee meisjes de tekst werd aan geboden van het door de heer Jac. van Berkel op tekst gezette wel komstlied. De schemering was reeds ingevallen, maar juist de prachtige lente-avond verleende een bijzondere bekoring aan de zang van dc kinde ren en volwassenen. Tot besluit van de ontvangst richt te mgr. Huibers zich tot de parochia nen, die hij bedankte voor de harte lijkheid, welke hij van hen had on dervonden. De bisschop was blij te constateren, dat er hier zo'n grote eerbied voor de priester bestond en gaf de aanwezigen daarna zijn bis schoppelijke zegen. CONSECRATIE EN PONTIFICALE HOOGMIS. Hedenmorgen werd het nieuwe kerkgebouw, dat onder de voortva rende leiding van de architect H. P. J. de Vries uit Rotterdam en de aan nemer J. P. A. Nelissen zo voorspoe dig tot stand gekomen is, door de bisschop geconsacreerd. Nadat het liturgisch ceremonieel van de consecratie was geëindigd, droeg mgr. Huibers een Pontificale Hoogmis op. Mgr. werd hierbij geas sisteerd door deken L. H. M. Nieu- wenhuizen uit Alphen a.d. Rijn, als presbyter assistens, bouwpastoor Jac. Staadegaard uit Lisse, diaken, pas toor Verhaar O. F. M., subdiaken, pastoor W. Bende, Noordwijk en pas toor Saraber van Oudewetering, troon diakens, terwijl kap. Wortel en de De aankomst van mgr. Huibers aan de grens van de parochie. Van links naar rechts de secretaris van het bisdom, de weleerw. heer Jac, P. Solleveld, mgr. Huibers, burg. Hoynck van Papendrecht, bouwpas toor Ligthart en de gem.-secr., de heer W. A. v. Hartevelt. Foto: Nic. v .d. Horst. WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). ZOMERSE TEMPERATUREN. Over het algemeen weinig be wolking maar met een kleine kans op enkele verspreid optre dende onweersbuien. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke rich tingen. Warmer. 24 Mei: Zon op 04.35 onder 20.39; Maan op 00.15 en onder 07.00 uur. eerw. heer Jac. P. Solleveld, secr. van het bisdom als ceremoniarius fungeer den. De functies van minister ad mitram, ad baclum, ad candelam en verdere assistenties werden waarge nomen door de kapelaans v. Bakkum, Berkhout, de Jong en father Hoogen- boom van Mill Hill. Pastoor Onel had in het priesterkoor plaats geno men. HeJ parochieel mannenkoor zong onder leiding van de heer G. Kuiper de 2-stemmige Mis „Te Deum Lauda. mus" van L. Perosi. De heer H. van Berkel bespeelde het orgel. Na de H. Mis richtte de bisschop zich vanaf de trappen van het altaar, in een korte toespraak tot de gelovigen. Mgr. feli citeerde de parochianen, dat hun kerk thans tot Godshuis was gewijd en de bouwpastoor, omdat hij deze mijlpaal bereikte ongeveer gelijktijdig met zijn zilveren priesterfeest. Hier is de plaats, waar uw gebe den zullen opstijgen tot God, zo zei- de de bisschop, maar ook de plaats, waar Christus voor ons nederdaalt. Deze prachtige kerk zal vergaan maar onze, die ook een huis van God moet zijn, niet. Als wij -nederig tot God zullen naderen, zal hij ons, ondanks onze zwakheden, als een goede vader ontvangen De bisschop zeide. dat hij voor de parochianen heel bijzonder de bescherming van de H. Maagd had afgesmeekt. Laat ieder bezoek van U aan deze kerk aldus besloot mgr. Huibers zijn toespraak een hernieuwing zijn van uw liefde jegens God. FEESTAVOND IN DE STADSGEHOORZAAL TJET GOUDEN HERDENKINGSFEEST van de jubilerende Coöp. Boe- renleenbank „Alkemade", gisteravond in de Stadsgehoorzaal te Lei den gevierd, bewees wel overduidelijk welk een bijzondere plaats deze bank bij de bewoners van Alkemade heeft ingenomen. Geen zaal in de gemeente zou ook groot genoeg geweest zijn om allen te bevatten, maar dit mag voor burgemeester Hoynck van Papendrecht, die op deze avond met zijn echtgenote mede blijk van belangstelling gaf, toch heus geen aanleiding zijn een feestzaal in zijn gemeente te bouwen, groot ge noeg om ongeveer 1000 personen te herbergen, want een feest als dat van de Boerenleenbank komt niet elke dag voor. Hoe het echter ook zij. dit her denkingsfeest klonk als een klok. Het was een prachtige geste van bestuur en R. v. T. der bank om de gemaakte winst, ditmaal op deze wijze aan de leden ten goede te doen komen, want allen hebben er naar hartelust van geprofiteerd ener was deze avond geen enkele kniezer in de vol le Stadsgehoorzaal. Allen hebben genoten van het ge- bodene en niemand zal er spijt van hebben gehad deze avond te hebben meegemaakt. Openingswoord van de heer D. van Nieuwkoop. De heer D. van Nieuwkoop, voor zitter der feestcommissie sprak ter opening van de avond een korte re de uit, waarin hij er allereerst op wees hoe het Maandag, de dag, dat vóór 50 jaar de Boerenleenbank werd opgericht, feest was in de Lage Lan den. De vlaggen wapperden de eens gezindheid der bewoners uit. Tijdens de receptie op de jubi leumdag bleek hoe overweldigend de belangstelling voor de Boeren leenbank is. Inderdaad staat de Bank thans in gouden glans. Spr. herinnerde dan nog eens aan de oprichting op 21 Mei 1901, toen de oprichters in Oud-Ade bijeen kwamen, beseffend welk een nood er was in het credietwezen ten plat- telande. Dankbaar memoreert spr. dan de heer Verkley, de eerste di recteur en de heer v. d. Hurk, de eerste kassier. De moeilijkheden in de eerste jaren waren niet gering, maar dank zij het doortastend wer ken van bestuur en Raad van Toe zicht het mogen dan geen man nen zijn geweest met H.B.S.-oplei ding zij wisten de weg uit te stip pelen waarlangs gewerkt moest wor den. In dit verband noemde spr. het werk van v. d. Hurk, die later direc teur-hoofdinspecteur van de Centra le Raiffeisenbank is geworden. Wat de huidige tijd betreft wees spr. op het goede beleid van de heer Verkley als kassier, wijzend op zijn helder verstand en zijn goede kijk op het bankwezen. Na een vergelijking in cijfers van de jaren 1901 tot 1950 wees spr. er op dat wat de vaderen hebben opge bouwd, goed werk geweest is, want zij hebben een pand aan het huidige geslacht nagelaten, dat men in waarde moet blijven houden. En daaronder mag men ook de heer Verkley rekenen, want Verkley en B. L. is één en spr. bracht hem dank voor het vele uitstekende werk door hem voor de Bank verricht Dat hij nog lang voor de Bank behouden moge blijven en in dezelfde goede festeldheid zijn zilveren jubileum at niet verte meer is, moge vieren, is zeker aller wens. De toekomst, aldus spr., is duister in elk opzicht. Vaste handen zullen de teugels van het bewind moeten vasthouden. Dat is zo voor de Bank, dat is zo voor het gehele wereldbe stel. Wij blijven biddend opzien tot God, opdat Hij ons volk genadig zij. Spr. was evenwel helemaal niet pessimistisch want hij wees erop, dat er een gezonde jeugd, dus een gezonde toekomst hebben, klaar staat om het werk van de ouderen over te nernen en voort te zetten. Hiermede was het officiële ge deelte al dadelijk ten einde en na een kopje koffie werd met het caba ret- en showprogramma aangevan gen. Herman Tholen presenteerde hier de vrolijke revue „Lach je zor gen weg". Dat zulks geschiedde, kan men licht begrijpen, want daarvoor is het gezelschap Herman Tholen uitstekend in staat. Inderdaad zullen er weinigen geweest zijn, die deze avond hun zorgen niet weggelachen hebben en zo heeft de jubilerende Bank voor een uitstekende afwisse ling in de sleur van het dagelijkse leven gezorgd. Het feestprogramma. De aanwezigen werden hierna ont haald met het optreden van Tini La- vell, de goud-blonde revue-ster, de beroemde muzikale clown Fantasio en Charles op de Kogel, waarna ten slotte Herman Tholen zelf het eer ste gedeelte van het programma af sloot met enkele schlagers. Pim Tho len begeleidde daarbij aan de vleu gel en het eigen orkest o.l.v. de heer Jan Hofmeester verzorgde de entre- acts. Na de eerste pauze werd het feest lied gezongen, vervaardigd door de heer Arie v. d. Poel op de wijze „De boertjes hebben het overwonnen." Natuurlijk werd het lied dapper ge zongen, zodat de zaal „daverde van het feestgedruis." Daarna was het woord weer aan het gezelschap van Herman Tholen, waarbij als eerste het optreden van Pim Tholen, die het wonder-instru ment de „Ondioline" demonstreerde en veel succes oogstte. Natuurlijk was juffrouw Jansen, creatie van Tini Lavell ook weer present en Zambell „demonsteerde zijn muzika le fuls". Als bijzonder intermezzo trad ver volgens pater Duynstee op, die een propagandistisch woordje sprak voor zijn Lekke Dak en jïaarbij 324.50 collecteerde. Tenslotte kwamen nog voor het voetlicht Tini Lavell met 'n ernstig liedje, Matla, het springwonder met zijn sportsensatie 1951 en de heren Tholen. Alles bijeen een programma rijk aan afwisseling ook door het gul onthaal, dat er mede toe zal hebben bijgedragen, dat de Boerenleenbank- aanhang deze avond niet spoedig zal vergeten. Het was in één woord af. En daarmede was het einde nog niet gekomen, want al was het reeds „aardig laat" geworden, men bleef nog voor een dansje, want „wie uit is, wie uit mag", dacht men zeer te recht. Immers: eens in de 25 jaar het zilveren feest was echter wat kleiner van opzet mag men wel eens 'n gezellig avondje hebben. ALPHEN AAN DEN RIJN ,.Avifauna"-ballons kwamen in En geland Kwamen de kaartjes van de op Vrijdag jl. ter gelegenheid van het eenjarig bestaan van Avifauna opgelaten balons aanvankelijk drup pelsgewijs binnen thans komen deze bij tientallen met elke posttrein bin nen. Vandaag waren er zelfs vele bij uit Engeland en daar verwacht mag worden, dat de stroom nog wel wat zal aanhouden, moet tevens nog even gewacht worden met het uitreiken van de verschillende prijzen. 55 jaar getrouwd Het echtpaar G. PostBlijven herdacht dezer da gen het feit, dat het 55 jaar geleden in de echt werd verbonden. Het heeft die dag de beide oud jes, die zich nog in een goede ge zondheid mogen verheugen, niet aan belangstelling ontbroken. ROELOFARENDSVEEN Uitgaansdag ouden van dagen Een dezer dagen kwam 't corrrité tot voorbereiding van een uitgaansdag voor de ouden van dagen in verga ring bijeen. Besloten werd evenals vorig jaar dit jaar weer uit te gaan met de oudjes, terwijl er tevens een voorlopig reisplan werd uitgestippeld. In de maand Juni zal er een huis aan huis collecte worden gehouden. Met de opbrengst van deze collecte en de inhoud van de rode busjes hoopt het bestuur voldoende geld bijeen te krijgen om de oudjes weer een gezellige dag te bezorgen. Ge tracht zal nog worden ter verstevi ging van de kas in de maand Juni of Juli een voetbalwedstrijd te organi seren. LEIMUIDEN Autobussen door Bilderdam. Vanaf Zondag j.l. is de autobusdienst LeimuidenUithoorn v.v. gewijzigd ten guste van de bewoners van Vrie- zekoop en Bilderdam. Behalve de eerste en laatste dienst die nog via de Vriezeweg gaat is deze dienst om gelegd door Vriezekoop. Het was aanvankelijk de bedoeling te rijden de route Dorpstraat, Kloofpad, Vrie zekoop. maar wegens de brugbouw is dit nog niet mogelijk. Voorlopig loopt de route langs de Oosterweg.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2