Nijmegen benoemt docenten voor de medische faculteit Dr. Lammers hoogleraar dr. Nivard lector „De Hyacinth" vierde zilveren jubil eum Nieuwe straten kregen 'n naam Nieuwe Leebrug te Warmond officiëel in gebruik gesteld ZATE .DAG 19 MEI 1951 Uh LK1DSH COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Het bestuur van de St. Radbout- stichting heeft voor de nieuw op te richten medische faculteit aan de R.K. Universiteit te Nijmegen de vol gende docenten benoemd: Dr. H. J. Lammers, Oegstgecst, tot gewoon hoogleraar in de anatomie en embryologie, dr. G. P. M. Hor sten, Amsterdam, tot buitengewoon hoogleraar in de physiologie, dr. R. J. F. Nivard, Leiden, tot lector in de organische chemie en dr. G. A. J. van Os, Eindhoven, tot lector in de physi- sche en anorganische chemie. Met deze benoemingen en met die, welke in September 1.1. reeds ge daan werden, is in alle functies voor zien, om te beginnen met de candi- daatsopeiding. Benoemingen van do centen voor biologie en medische physica moeten nog volgen. Aan alle medische faculteiten, behalve te Gro ningen, wordt de propaedeutische ge neeskunde gedoceerd door de facul teit van wis- en natuurkunde, doch in Nijmegen zal dit onderwijs aan de medische faculteit worden toever trouwd. De wijze waarop in de ver eiste philosophische vorming van de medische studenten zal worden voor zien, vormt nog een punt van over weging. Dr. H. J. Lammers Dr. H. J. Lammers, die benoemd is tot gewoon hoogleraar in de anato mie en embryologie aan de njedische faculteit van de R.K. Universiteit te Nijmegen, werd op 25 Jan. 1921 te Batavia geboren. Op 5-jarige leeftijd kwam hij naar Holland en volgde in Rotterdam het R.K. Gymnasium. In 1938 kwam hij naar Leiden, om te studeren aan de medische faculteit, en deed op 9 Nov. 1945 zijn arts-exa men. Op 29 Sept. 1948 promoveerde dr. Lammers op het proefschrift „De physische antropologie van de bevol king van Oost Dawan (Noord-Mid den Timor). Reeds in Jan. 1941 werd de heer Lammers assistent-prosector van prof. Barge aan het Anatomisch La boratorium tc Leiden. Thans werkt hij als hoofd-prosector bij prof. Dank- meyer. Dr. Lammers kreeg met in gang van de cursus '46'47 een leer opdracht in de anatomie aan de me dische faculteit te Leiden. Zijn be noeming tot hoogleraar op 30-jarige leeftijd mag gezien worden als een BEURS - Q VERZICHT STIL MAAR IETS BETER. Kon, Olie passeerde gisteren de driemaal pari koers. Dit was een lichtpuntje in een beurs, die overi gens weinig opmerkelijks vertoonde. De koersen (en in zoverre onder scheidde de markt zich van de vori ge dagen), trokken echter een klei nigheid aan. Dit was niet alleen voor Olie, maar ook voor andere fondsen het geval, o.a. voor Unilever, die van 224 tot 227 verbeterde. De stemming voor Industrieën was algemeen be trekkelijk goed op de merendeels te vreden stellende bedrijfsresultaten, zoals bijv. Nederlandse Kabel, die 'n zeer fraai jaarverslag heeft gepubli ceerd, dat zij uitwerking op de koers niet miste- Bij Koninklijke spreekt mee de verwachting van de divi denddeclaratie, die in de Donderdag gehouden vergadering van commis sarissen zou zijn vastgesteld. Was de affaire gisteren niet groot, de markt vertoonde 'n iets opgewek tere ondertoon. Nog steeds treden kopers op voor aandelen Deli Spoor, die dagelijks tegen hogere koersen worden omgezet. ?den heeft van dit bedrijf goede ve. wachtingen, Aku trok 1 procent aan en Philips werd in de vierde tape genoteerd op 247 1/2. Cultuurfondsen bleven weer op de achtergrond, waarbij de koersen vrij wel niet veranderden, In het verdere verloop was HVA 1 procent beter en ontmoetten enkele Rubberwaarden lichte vraag, o.a. Deli Batavia, die 3 1/2 procent opliepen. In de scheep vaartsector waren KNSM 2 procent hop-:\ De andere soorten bleven ■goed gehandhaafd. De belangstelling voor van Ommeren is geluwd. r.mkaandelen waren een kleinig heid in herstel Ook op de Ameri ka* markt ging weinig om. Er w een agio vernomen van 10 1/4 pet Op de Staatsfondsenmarkt was de stemming zeer ongeanimeerd en maar nauwelijks prijshoudend. Evenwel werden Grootboek 1946 ho ger geadviseerd op 88 1/2. De markt eloot stil. Prolongatie 3 1/4 pet. blijk van grote waardering voor het wetenschappelijk werk van dr. Lam mers. Dr. R. J. F. NIVARD. Dr. R. J. F. Nivard, die benoemd is tot lector in de organische chemie aan de medische faculteit van de R.K. Universiteit te Nijmegen, werd op 5 Oct. 1920 te Rotterdam gebo ren. Hij doorliep er het R.K. Gymna sium en studeerde daarna scheikunde aan de Universiteiten van Leiden en Utrecht. Onlangs promoveerde hij op het proefschrift „Over structuur en eigenschappen bij cis- en trans-ka- neelzuur en verwante verbindingen". Dr. Nivard is thans hoofd-assistent aan het organisch chemisch labora torium te Leiden. H. Wijdingen Bisdom Haarlem Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem' heeft heden in de Basiliek „St. Bavo" te Haarlem de volgende H.H. Wij dingen toegediend: Het H. Priesterschap aan de Eerw. Heren: S. A. Bruin; J. P. M. v. d. Does; W. M. I. v. d. Ende; G. P. M. Geukers; J. C. Hamers; A. Ph. Har ding; C. J. Kuik; M. W. A. v. Langen Th. B. v. d. Linden; P. J. Meijer; L. C. v. Paassen; E. J. v. Poecke; J. J. Poel; J. A. T. M. Rood; G- M. J. A. Schlatmann; J. H. M. Smit; J. F. Steenman; J. J. M. Stieger; J. G. J. Straathof; B. C. v. Teylingen; A. M. E. Th. Vreeburg; Chr. de Waard; C. J. P. Zondag. De H. Wijding van het Subdiako- naat aan de Eerw. Heren: J. Baas; Th. C. J Beemer; F. M. Bekkers; J. W. v. d. Burg; J. G. Fransen; E. E. F. Guljé; P. de Haan; H. P. M. Ha- bets; C. Th. M. Kuylaars; P. M. T. Langedijk; G. Q. A. Meershoek; W. B. Miedema; A. Th. Mous; F. J. M. Pinxter; J. M. Roodbol; G. M. J. Ro senberg; P. G. B. Ruiter; M. Rutte; G. A. J. Sam; F. C. J. M. Schoone- beek; R. J. v. d. Steen; B. J. I. Truyens: P. J. A. v. Velzen; E. Ver- eecken, J. J. Verlaan; S. C. Th. de Vette; F. J. v. d. Vlugt; C. v. d. Wel. F. J. Wüst Allen studenten van het Theolo- gicum te Warmond De West-Duitse invoer West-Duitsland zal na 1 Juni waar schijnlijk in staat zijn twee honderd millioen dollar per maand voor zijn invoer beschikbaar te stellen. Daar mede zal de normale handelsomvang van het vorige jaar, toen de maande lijkse invoer 250 millioen dollar be droeg, weer dicht benaderd zijn. De deviezenpositie heeft zich in de laatste weken zeer gunstig ont wikkeld, zo wordt ons van officiële zijde medegedeeld. Het ligt in de bedoeling de bespre kingen over de hervatting van een normaal handelsverkeer begin Juni te openen, terstond nadat in Parijs de Duitse positie voor het komende halfjaar is vastgelegd. Hangende de ze beslissing is aan Nederland voor de maand Mei een invoerquotum van 13,6 millioen dollar toegewezen uit een totaal voor de Duitse invoer be schikbaar bedrag van 54 millioen. Hiervan zal dertien millioen worden besteed voor de invoer van land bouw- en industrieproducten op grond van de verdelingslijst van de Parijse bemiddelingscommissie, ter wijl 600.000 dollar is gereserveerd voor de invoer van door Duitsland bijzonder gewenste artikelen. Deze regeling betekent dat de Nederland se uitvoer naar Duitsland in deze laatste maand der Duitse invoerbe perkingen op ongeveer dezelfde ba sis zal worden voortgezet als in de afgelopen maand. Hogeschool te Eindhoven Philips schenkt een millioen De N.V. Philips Gloeilampenfa brieken te Eindhoven heeft, ter ge legenheid van haar zestigjarig ju bileum, een bedrag van een millioen gulden geschonken ter bevordering van de opleiding van ingenieurs in Nederland, aldus verneemt het A.N.P. De N.V. Philips meent dit be drag het beste aan zijn doel te doen beantwoorden door het millioen te bestemmen voor de nieuw op te rich ten Technische Hogeschool te Eind hoven. PROFESSOR BAKKER IN BUENOS-AIRES. De Nederlandse atoomdeskundige prof. C. J. Bakker, is Vrijdagavond per vliegtuig te Buenos-Aires aange komen. Hij zal de nieuwe ontdek kingen op het gebied der atoomsplit sing, welke president Peron onlangs heeft bekend gemaakt, bestuderen. Prof. Bakker zal de eerste buiten landse geleerde zijn, die het geiso- leerde gebied, waar de uit Oostenrijk afkomstige prof. Richter zijn onder zoekingen verricht, zal betreden. DE WINSTBEPERKING VOOR DE SCHOENWINKELIERS. Minister van Economische Zaken heeft een commissie1 ingesteld, die hem zal adviseren over de winstbe perking voor de schoenwinkeliers. Medegedeeld wordt, dat de schoen fabrikanten van „Swift" te Nijmegen volgende week Zaterdag zullen slui ten. Ook andere schoenfabrieken hebben aangevraagd de art>eiders op wachtgeld te mogen stellen. Gistermiddag is bij de kippen van de weduwe O. te Zuidveen, gemeente Steenwijk, door do rijksveeartsenij- kundige dienst te Zwolle pseudo-vo- gelpest geconstateerd. De pluimvee- stapel, bestaande uit 60 dieren, wordt vandaag vernietigd. Het huis met erf is besmet verklaard. Voor de omge ving is een algeheel ophokverbod af gekondigd. JCaxte Diamanten echtpaar in De Zilk STAND VAN BLOEMBOLGEWAS SEN IN MEI Ondanks de slechte weersomstan digheden in de afgelopen rr/aanden stelt de stand van de verschillende bloembolgewassen niet teleur. De beschadigingen aan de gewas sen door vorst en hagel kunnen on beduidend worden genoemd. Hoewel de hoeveelheid neerslag tijdens en na het planten der bollen zeer over vloedig was, valt ook de waterscha de mee. Wel kon worden geconsta teerd, dat het wortelgestel bij tulpen matig is ontwikkeld, waardoor de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat tijdens een warme en droge periode de stand van het gewas achteruit zal gaan. Gemiddeld is de stand slechts ca. 7% lager dan het vorige jaar om- streeks hetzelfde tijdstip. Er dientaartshertog Otto van Habsburg mag evenwel rekening mee te worden ge- in Wenen niet worden gedraaid. De houden, dat hog vrij aanzienlijke filmkeuringscommissie is bang, dat veranderingen .mogelijk zijn. de Weners er draaierig van worden. BINNENLAND. Op het drukke kruispunt Vic- straatVredenburg te Utrecht is gisterochtend de 53-jarige ambtenaar van de Posterijen P. V. N. J. van de W. uit Utrecht met zijn motor tegen een vrachtauto met aanhangwagen gebotst en ter plaatse overleden. Een chèque van tweeduizend gulden is in de koffiekamer van de B.P.M. in Den Haag overhandigd aan de heer L. Neher in zijn kwaliteit van vertegenwoordiger van het Ko- I ningin Wilhelminafonds. Het geld is bijeengebracht tijdens een door de ontspanningsvereniging Shell gehou- den bridge wedstrijd voor het per- I soneel. [I De vijftig Nederlandse militaire oorlogsgewonden, die zoals bekend op 30 en 31 Mei, 1 en 2 Juni een vierdaagse autoreis naar België zul len maken, zullen op de tweede dag van hun verblijf in het Koninklijk Paleis te Brussel door prins Boude- wijn worden ontvangen. Post voor het troepenschip „Fairsea" moet uiterlijk op 21 Mei in Nederland worden ter post be zorgd. BUITENLAND. i Zowel tc Hillegom als te Zilk kent Parijs telt onder zijn inwoners j iedereen ..Oome Cees en Tante Ant" een „burger van het heelal", die met i Beiden zijn goed gezond en kras. lange haven en sandalen aan de voe- Oome Cees is 87 jaar, leest nog ten zijn tijd doorbrengt met kijken i zonder bril en fiets nog steeds naar naar de lucht. Vrijdagavond wilde j de tuin in de kleine Zilk, waar zijn gevierd, hij voor het „Rose paleis1' gaan lig- Gisteren zijn de bruidsdagen inge gaan van 't echtpaar Comelis Zand vliet Johanna Arrachart, wonen de aan de Regenvlietweg, dat op 5 Juni zijn 60-jarig huwelijksfeest ho pen te vieren. pleegzoon S. Klinkenberg op de Bloembollenkwekerij werkt, die voor heen van zijn pleegvader was. Tante Ant is 86, kookt haar potje en doet haar huiswerk. Het huwelijk is kinderloos geble ven, doch de aangenomen zoon is met zijn vrouw en 8 lieve kinderen, de roem en de kroon van het echt paar Zandvliet. Het staat wel vast dat dit diamanten feest door de hele Zilk met grote luister zal worden gen om de plaatsvervangers aan te sporen een wereldregering op de de agenda te zetten. De politie stopte hem in de cel. Te Bryn Mawr, een plaatsje in. Pennsylvanië (V.S.) is een passa- giecstrein op een exprestrein gere den. Acht personen wevden gedood. De film van het huwelijk van De vereniging „De Hyacinth" vier de gisteren haar zilveren bestaans- feest met een vergadering en recep tie in „De Nachtegaal" te Lisse. On der de belangstellenden merkten wij o.a. op de twee oud-voorzitters, de heren J. M. v- Til en M. Velthuizen v. Zanten, de alg. voorz. van Bloem bollencultuur, Jhr, Mr, Dr, van Nis pen tot Pannerden, Prof. v. Sloch- teren en Ir. Vlag. Na een kort welkomstwoord van de voorz., de heer Jac. Nieuwenhuy- zen brachten secr. en penn. hun jaarverslagen uit. Hei batig saldo van de keuringsdienst ad. f 2564,32 werd bij de reserve gevoegd, die thans f 8320,60 bedraagt. Het leden tal was in het afgelopen jaar met 43 gestegen, waarmede een totaal van 549 is bereikt. De directeur van de keuringsdienst de heer v- Limburg, week in ver band met het jubileum van het jaar verslag af en. constateerde, dat de hyacinth-kwekers nog dezelfde vij anden hadden als 25 jaar geleden, maar dat de bestrijding krachtiger en doelmatige? is geworden. Na de moeilijke beginperiode is men tot het inzicht gekomen, dat een gezond product de beste reclame is. Nadat de boeken en bescheiden in orde waren, werden de heren A. V/erkhoven en J. Segers in de kas- commissie benoemd. In de twee vacatures, welke door periodieke aftreding in het bestuur waren ontstaan, v/erden met grote meerderheid van stemmen gekozen de heren W. Driehuizen en J. Braam Bij de rondvraag werd er de aan dacht op gevestigd, dat degenen die zich aan verplichte inlevering van hyacinthen onttrokken een boete werd opgelegd van f 10.per mand.1 Gezien het feit. dat voor een mand in de handel ongeveer f 18.wordt betaald, zou men graag zien dat er hogere boeten zouden worden opge legd. Diverse sprekers. Voorz. Nieuwenhuizen opende het officiële gedeelte van de jubileum viering met een korte toespraak, waarin hij dank bracht aan de initia tiefnemers. In het bijzonder memo reerde hij wijlen de heer W. v. d. Laan, die zo'n stuwende kracht voor de vereniging is geweest. Zeer erkentelijk was spr. voor de goede verstandhouding met de keu ringsdienst, die onder leiding van prof v. Slochteren reeds zoveel voor het vak heeft gedaan. De heer Nieuwenhuizen besloot zijn rede met een woord van huldi ging voor de heren A. v. d. Tang, Jac, Kooyman, J. G. v. Leeuwen en G. v. d. Tang, die 25 jaar controleur zijn. Prof. v. Slochteren complimenteer de de jubilerende vereniging en ver spreidde de lof, die men hem had toegezwaaid over zijn staf personeel. Secr. H. J. Voors haalde oude her inneringen op, waarin een beeld werd gegeven van de strijd der me ningen gedurende een bevvogen tijd vak van 25 jaar. Twee dingen heb ben ons echter steeds voor ogen ge staan. aldus spr.: Een gezonde cul tuur en een lonende teelt. Beiden, vakkennis en economisch inzicht ontmoeten elkaar in Keuringsdienst cn vereniging. Moge dat ook in de toekomst zo blijven. Nadat de heer v. d. Pol namens de Plantenziektekundigendienst het be stuur gelukwensen had aangeboden, besloot de alg. voorz. van Bloem bollencultuur Jhr. Mr. Dr. v. Nispen tot Pannerden de rij van sprekers met een korte felicitatie. Receptie. Van de receptie werd een druk ge bruik igemaakt. Verschillende zeer fraaie bloemstukken waren binnen gekomen o.a. van de verenigingen ,,De Narcis". „De Tulp", „De Iris" en „De Lelie" en voorts van de Al- gemene Vereniging voor Bloembol lencultuur en een bijzonder grote bloemenmand van N.V. Holland's Bloembollenhuis te Lisse. Ook voerden nog enige prominen te figuren uit de bollenstreek hel woord, o.a. Ir Vlag, Rijkstuinbouw- con>mt en Directeur van de Rijks- tui n oouwsehool. Ir. Vlag wees op de moeilijkheden van de hyacinthencultuur, welke een zeer belangrijke plaats in het bloem bollenvak inneemt. Nadat Ir. Vlag zijn gelukwensen aan de jubilerende vereniging had overgebracht, adviseerde hij alle hy- acinthenkwekers om zeer waakzaam te zijn om deze cultuur gezond te houden. Uit de grote belangstelling blijkt wel, dat „De Hyacinth' zich in een grote populairiteit mag verheugen Gemeenteraad Voorhout De raad van Voorhout kwam giste- Dinsdagse Wetering, langs de dertig ren in een vergadering bijeen. Weth. arbeiderswoningen, wordt „Konin- v. d. Nouland was verhinderd. De hrj gin Julianastraat"; de aansluiting Spierenburg was afwezig wegens hierop langs perse-el Dijsselbloem ziekte. „Prins Bernhardstraat'.. Terwijl bij Ingekomen was rekening en ver- de 56 woningen een park zal komen antwoording van het pl. „Wit Gele genaamd „Kievitpark". Dit op voor- Kruis" over 1949 en '50 met een na- stel van B W als symbool, dat, door delig saldo van 5056.28. Deze veren. de grote uitbreiding van gebouwen krijgt ten hoogste f 1000 per jaar aldaar en de aankoop van weiland van de gemeente vergoed, wanneer de kievitten verjaagd werden, er een nadelig slot is. I De heer v- d- Ploeg betreurde het, Wijziging bouwverordening bete- da^ e®n derde wijziging van de ver kende alleen, dat de in de oorlog ge- I ordening op de heffing van de ver schapen toestand thans weer vervalt j makelijkheidsbelasting werd voorge en evenals voorheen in handen van I steld: B W komt. i De beer v. d. Lans vond het jam- Voorstel tot vaststelling van de "ire. Niet voor B. en W„ maar voor van de vergoeding ex art. 101 bis over 1950 aan het bestuur der R.K. Meisjes school werd z.h. s.t. aangenomen. Voorstel B W om tot aankoop over te gaan van een ladderwagen ten behoeve van de brandweer en straatverlichting, ging niet door z.m. De kosten hiervoor waren 160-0'. 75% van dit bedrag wensen B W op post „Onderhoud en aanschaffing van brandweermiddelen te verant woorden en 25% op „onderhoud lan taarns en kosten van verlichting." De heer van der Ploeg vond het nogal duur, en vroeg of er geen andere oplossing was. de diverse bevolkingsgroepen, schijnbaar een naar eer en geweten vastgestelde belasting nog wilen ont duiken. Volgens de voorz. heeft de practijk uitgewezen, dat er nog en kele hiaten zijn. Z.h.st. aanvaard. Besloten werd hierop om een nieuwe sohrijfmaohine aan te ko pen 675. Bij de rondvraag kwam vast te staan, dat de uitslag van het TBC- onderzoek vóór 15 Juli a.s. bekend gemaakt zal worden. Ook dat de ta- riefsehrziening van het waterbedrijf a.s. week in de commissie der be drijven aan de dorde zal worden ge steld. Sollicitaties voor hoofd van Na nog enige discussie werd het j Het hoofdmotief is de verlichting. 1* j. T^TriTTf Door de nieuwe hoge palen der na- I Openbare V/erken zijn reeds voldoen- K_A 1 W IJK j triumverlichting is er momenteel de binnengekomen. B. en W. zullen Toelating tot lagere school Vol- i géén ladder om er bij te komen. I binnenkort met een voorstel komen, gens ministriële beschikking mogen Echter ook, omdat het dorp zich aan- pe Raa<j ging hierna in geheime de kinderen in deze gemeente, die in i merkelijk aan het uitbreiden is, zjtting. April. Mei of Juni 6 jaar zijn gewor-moet er ook goed materiaal zijn. j den tot de lagere school worden toe-1 Het bedrag over b.v. 10 jaar uitge- j gelaten. smeerd is zeker verantwoord aldus I I de voorz. KATWIJK AAN DEN RIJN K.R.V. Alleen het derde elftal j voorstel aangenomen, komt in 't veld tegen Teylingen Aanvang 2 uur. Vertrek, zoals op paar nieuws straten wenste de voorz rocme van «-*1* meirus en ±-a aanschrijving vermeld. Terrein Sport- aan de leden over te laten. De heer ffi-ffw park. Tot nader bericht geen „KRV- - v. d. Ploeg stelde voor, nu toch zeker adsp. club". een paar leden van het Koninklijk huis te vernoemen. Ook werd een SASSENHEIM I voorstel gebracht voor een burge- Van de ladder gevallen. Gister-meester Bultenstraa. Ter gedachtenis middag is de schildersgezel C.aan de eerste burgemeester van Braam, toen hij in de JulianalaanVoorhout. Na enige discussie werd aan het werk was, van de ladder j besloten om allereerst de Dmsdagse- gevallen. Het slachtoffer bekwam j laan te herdopen in Dinsdagse Wete- een schouderbasisfractuur en is na ring. Dit op verzoek van enkele ge- voorlopig te zijn verbonden naar zijn i meentenaren. De straat welke zal woning vervoerd. I lopen van de Boekhorstlaan naar LE1DSCHENDAM PASTOOR KAMMERS GAAT RUSTEN Pastoor M. J. J. Kammers sinds Vaststellen van namen voor een October 1927 pastoor van de pa- rochie van H.H. Petrus en Paulus te 11 heeft aan de bisschop zijn pastoraat aange- Hedenmorgen werd de nieuwe Leebrug bij het Warmonderbek of ficieel voor het verkeer opengesteld. Vele autoriteiten waren hieroij aanwezig o.a. mr. Bolsius, wnd.-com- missans der Koningin in rle Provin cie Zuid-Holland buigemeester en wethouders van Oegstgeest, loco-bur gemeester J Dekker van Warmond wethoude1 Jonge'eon uit Leiden, de directeur en hoofdingenieur van de Prov. Waterstaat, ir. L. T. van der V,'al. de dijkgraaf van Rijnland, mr. S'agter de voorzitter en secretaris \an de Kamer van Koophandel, de heren Meerpoel en Knibbe. Rede mr. J. Slagter. Alvorens de brug officieel in ge bruik werd gesteld, hield de dijk graaf van het Hoogheemraadschap Rijnland in Hotel Meerrust een rede, waarin hij o.a. zeide: Sinds 1945 heeft Rijnland reeds tal van bruggen, die door de oorlog hadden geleden of verwoest waren, hersteld zonder dat hiervan ophef werd gemaakt, maar er zijn twee re denen om nu vandaag de opening van de nieuwe Leebrug officieel te doen geschieden; de eerste is deze, dat het bouwen van deze brug mede mogelijk werd gemaakt door de hoogst gewaardeerde medewerking van het provinciaal bestuur en de prov. Waterstaat van Zuid-Holland en van de gemeenten Leiden, War mond en Oegstgeest; de tweede re den is dat Rijnland tot welks taak niet behoort de zorg voor het ver keer te lande bij de vervanging van deze brug rekening heeft gehouder met de wens om de brug op een an dere plaats te leggen, waardoor aan de moeilijke verkeerstoestand, welke de oude brug opleverde wegens de steile en kromme oprit van de Abt- spoelweg, een einde werd gemaakt. Rijnland heeft hiermee een alge meen verkeersbelang kunnen die nen waarmee ook de drie betrokken gemeenten gebaat zijn. Vervolgens ging spr. na welke bij dragen er door de verschillende ge meenten en de provincie waren gele verd en somde de belangrijkste sta dia op uit de bouwperiode. Een speciaal woord van dank richtte hij tot de ingenieur van Rijn land aan wiens initiatief en volhar ding het tc danken was, dat deze brug in zo'n uitstekende samenwer king tot stand is gekomen. Mr. Slagter besloot zijn rede als volgt: Moge deze brug, die door sa menwerking van Rijnland met pro vincie en drie gemeenten tot stand kwam, een symbool blijven. Moge de tijd niet ver meer zijn dat ook de verkeersbelemmering, die de tol op levert, verdwijnt, want dan eerst kan ten volle profijt worden getrok ken uit de nu geschapen verkeers- verbetering. De 7-jarige Elisabeth Fockema An- dreae, dochtertje van de secr. van „Rijnland", heeft, nadat in „Meer rust" goede wensen waren uitge sproken, het lint, dat de brug afsloot doorgeknipt, waarmede dpze belang rijke verkeersverbetering een feit was. ontslag vraagd Indien dit wordt ingewilligd zal pastoor Kammers zich gaan vestigen in Schiedam. Hij werd geboren op 28 November 1876 te Den Haag. Op 15 Augustus 1900 werd hij priester gewijd, waarna hij assistent was te Caslricum en Zwaag. Achtereenvol gens was hij kapelaan te Heinkens- zand, Rotterdam, Amsterdam en Schiedam. Op 13 October 1916 volg de zijn benoeming tot pastoor le De Rijp en daarna op 14 October 1927 te Leidschendam, waar Z.E. verleden jaar onder hartelijke blijken van belangstelling zijn vijftigjarig pries terfeest vierde. VOORSCHOTEN Medische dienst. Dr. C. J. Kui pers, Leidseweg 51, Tel. 520. Het succes van de botanische tul pen, die in de eerste jaren na de oor log op bescheiden schaal door Ne derlandse kwekers en exporteurs ten verkoop werd aangeboden, neemt hand over hand toe. Deze tulpen zijn veredelde producten, stammend uit Klein Azië en de Kaukasus geïmpor teerde bolbloemen, waarmede de wonderlijkste resultaten zijn bereikt. Men kan er thans haast niet genoeg van kweken, om aan de vraag te kunnen voldoen. Niet alleen kleuren en vormen van bloemen en blad, die thans in een rijke verscheidenheid te zien zijn, doch ook de ietwat exoti sche gedragingen van de bloem'en, die daardoor zeer aantrekkelijk wor den voor bieders, hebben dit nieuwe product, dat in vele tientallen soor ten verkrijgbaar is, een aanzienlijk afzetgebied bezorgd. De „tulpia's" bloeien thans in gro te getale op de „Keukenhof" te Lisse Tal van buitenlanders, voornamelijk kwekers^ zijn er op af gekomen cn hebben aanzienlijke bestellingen ge daan. Bij de huidige weersomstan digheden kan worden verwacht, dat vele soorten botanische tulpen tot aan de sluiting van ..Keukenhof" aan het einde dezer maand te zien zullen zijn, naast rijke collecties Darwin- en andere laatbloeienoe soorten tul pen Dit is een bijzonderheid, aange zien de meeste tulpia's onder de vroeg bloeiende tulpen gerangschikt worden.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2