ÈilUl Net echt r.v.VvV/.*. sï Het toekomstige Stationsplein van Leiden Jacoba van Beieren bezocht Keukenhof Vader, moeder en tien kinderen gaan de oudste zoon achterna „I 1951 OE LEIDSE COURANT 1 vVEEDE BLAD PAGINA 4 regenbuitjes de honderdduizenden tulpen zowel als de tienduizenden bezoekers op Tweede Pinksterdag fris hielden, werd het 325ste dui zendste kaartje verkocht Zuster M. Dingemanse, verpleegster in het Wilhelminagasthuis te Amsterdam, die met haar moeder en zuster een bezoek aan „Keukenhof" bracht, was de gelukkige, die door de heer Th de Vroomen, voorz., Th. Zwetsloot, administrateur van de Keukenhof en O. van der Gronden, directeur van de Alg. Ned. Ver. voor Vreemdelin genverkeer werd ontvangen met een bouquet rode parquit-fantasie-tulpen I een toespraak. Ter herinnering j aan het feit, dat zuster Dingemanse het record van het vorige jaar sloeg, toen bij sluiting van de tentoonstel ling 325.000 bezoekers waren geboekt, werd haar een groot bord van de „Keukenhof". met Jacoba van Beieren als zinnebeeld, aangeboden. Zuster Dingemanse en haar familie waren verder de gasten van het Keukenhofbestuur DRUK BEZOEK AAN DE BOLLEN In tegenstelling tot de zeekant, waar het bezoek van Pinkstergan- gers door de koude Noordenwind werd vergald en waar de drukte dan ook geen records sloeg, was het in de bollenstreek op deze Eerste Pinksterdag zeer druk. Nu de bol lenvelden voor een groot deel zijn uitgebloeid concentreerde het be zoek zich voornamelijk in de thans prachtig bloeiende Keukenhof. Op merkelijk veel buitenlanders, voor-, namelijk Belgen, Fransen. Amerika- (Foto: N. v. d. Horst) nen uit West-Duitsland, Engelsen, Duitsers, Denen en andere Scandina- viërs, alsook Zwitsers behoorden tot de grote stroom. De rijkspolitie, die met behulp van radiowagens het verkeer in de streek regelde, had de handen vol werk. Men slaagde er in de aan- en afvoer der duizenden auto's en autobussen vlot te doen verlopen. VAN LEIDEN NAAR CANADA In het Engelse St. Albans maakt men films. Ook nu werd er een op stapel gezet, die in de Victoriaanse tijd moest spelen. Men had daarbij behoefte aan een pandjeshuis uit die dagen en de werklieden arriveerden met latjes, riet en pleister om zo'n geval voor de film in elkaar te zet- J ten. En daar stond dan het pandjes huis. Het wérd tot in de puntjes af- gewerkt en met verf en stof „oud" I gemaakt. Net echt, zeiden de film- j bazen. Ze hadden gelijk, want toen het geval daar klaar stond, kwam er een oude man met een pakje onder zijn j arm naar het pandjeshuis gestapt. Hij stond op de deur te bonzen en toen een der mannen van de filmmaat- I schappij hem vroeg wat hij kwam doen, zei de man, dat hij zijn broek kwam belenen. Een stralende Jacoba van Beieren en een schitterend gevolg hebben Zaterdag bij heldere zonneschijn een bezoek gebracht aan de nationale bloemententoonstelling „Keukenhof" te Lisse. Dc jachtstoet van ongeveer veer tig personen, edel vrouwen, ridders en pages had veel bekijks. Ongeveer vijftigduizend bezoekers hebben Ja coba hartelijk toegejuicht en toege wuifd. Na een rondrit over het in een Hollandse tuin herschapen oude jachtterrein werd Jacoba van Beieren ontvangen door Leopold graaf van Limburg Stirum, die namens de te genwoordige bezitter van „Keuken hof", graaf van der Lijnden, Jacoba van Beieren een hartelijk welkom toeriep. Ook de voorzitter van het stichtingsbestuur van „Keukenhof" bracht Jacoba hulde en flank voor haar bezoek. Hij bood haar een delftsblauw bord aan, dat speciaal voor deze gelegenheid was vervaar digd. Jacoba van Beieren heeft in hoofse bewoordingen dank gebracht voor de hulde en voor het geschenk Te harer ere werd een tea aange richt. 3&5 duizendste bezoeker. De Keukenhof heeft het bezoekers record van 1950 geslagen. Terwijl Dezer dagen is aan de Stations- weg, tegenover „Zomerzorg", een groot bord verrezen,waarop de toe komstige situatie van het Leidse Sta tionsplein is afgebeeld. Het geeft een aardig beeld van de ruimte, die straks voor het nieuwe Stationsge bouw zal liggen. Op bovenstaande foto ziet men boven in de spoorbaan Den Haag—Amsterdam, met daar- ivóór (donker getint) het toekomstige stationsgebouw. Direct schuin daar achter ligt de huidige spoorwegover gang, naast het viaduct, waaraan thans gebouwd wordt. Aan dc an dere zijde van het nieuwe station, langs de spoorbaan, ziet men zwarte stippels, met streepjes aan elkaar verbonden. Daar komt de ruimte, die voor autobussen bestemd is. Daar vóór lopen de trambanen, van ro tonde tot rotonde. De zwarte stippels, die men elders ziet, zijn bomen. De zwarte vlakken geven aan waar in de toekomst gebouwd kan worden. Op de eerste plaats ziet men een strook bouwgrond, die met de Mors singel en Stationsweg een driehoek vormt en die dus loopt van even voorbij het kantoor van de Leidse Duinwatermaatschappij tot aan de plaats, waar de huidige Gevangen laan de spoorbaan kruist. Tegenover TRAININGSPAK OF OVERALL. ALS HET voorjaarszonnetje zo heerlijk schijnt krijg je in de huis kamer het gevoel, dat je zj zonder mantel of vest, naar buiten kunt gaan. Buiten in de schaduw kan het dan echter nog guur en koud zijn. Voor deze overgangstijd is dan zo'n heerlijk trainingspak ideaal voor de kinderen. Het kan dan voor hun ge zondheid geen kwaad, wanneer de zon al eens achter de wolken schuil gaat: zij zijn dan door dat trainings pak voldoende beschermd tegen de koude invloeden van buiten. De kin deren dragen graag zo'n tranings- pak, omdat het hen niet zoals met jasje of mantel het geval is, bij het spelen belemmert. Bij guur weer kan dit pak over de andere kleren worde:, aangetrokken. Is het war mer, dan kan dit pak in plaats van het gewone jurkje of pakje worden gedragen. Voor het afgebeelde pak kan ka toenen of iets dikkere stof worden gebruikt. De stof moet echter soepel zijn en liefst goed wasbaar. Even tueel kan dit trainingspak zonder mouwen worden gedragen. Dan kan het meisje er eventueel te kort ge worden jurkjes onder afdragen. Voor het meisjespakje is de blouse iets anders gemaakt dan voor een jongen. Het klaargeknipte patroon van dit pak kunt u onder no. P. 4613 bestellen bij het bureau „Persbelan- gen" Postbus 35, Utrecht, voor de leeftijden van 24, 46 en 68 jaar a 1.20 per postwissel of in postzegels (uitsluitend lage waarden en niet op een briefkaart geplakt) Vergeet u niet uw adres op te ge ven? berichten, die hij naar huis stuurde, waren zó goed, dat vader en moeder besloten met het hele gezin naar Ca nada te vertrekken. De baas van Koos, een grote landbouwer, stelde zich garant voor het hele gezin en bood ook voor vader een vaste werk kring aan. Vandaag zijn ze dan ver trokken. „Zet het niet in de krant vóór Dinsdagavond", verzocht moe der ons enkele dagen voor Pinkste ren. „Anders krijgen we zo veel aan loop en het is toch al druk genoeg''. Of het afscheid van Nederland hun zwaar valt? „Ach, wat zal ik daar van zeggen. Je moet natuurlijk je fa milie achterlaten", zegt vader, die uit Hoogmade komt. „Maar je kunt voor je familie toch niet thuisblij ven". voegt moeder, afkomstig uit Rijpwetering, er aan toe. „En vinden jullie het leuk", vragen we de jon gens. „Yes, sir", antwoordt een knaap, alsof hij z'n hele leven niet anders dan Engels gesproken heeft. Vooral de jeugd trekt het avontuur in den vreemde. En ais we het opge wekte stelletje zo eens aanzien, ge loven we, dat zij het daar in Cana da wel zullen klaren! (Foto: „De Leidse Courant") HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 80.00—21.00 VARA. [OEKOMSTIG STATIONSPLEIN LEIDEN - 1- mutuo»;» het nieuwe viaduct aan de Rijnsbur- gerweg ziet men een rotonde en daar achter de geprojecteerde weg, die over het Schuttersveld zal lopen. De ze nieuwe weg zal aan beide zijden bebouwd worden, zoals de tekening duidelijk aangeeft. Deze situatieteke ning laat ook zien, dat men in de toe komst, komend van de Stationsweg, een grote bocht moet maken, om bij het viaduct te komen. (Foto: ,JDe Leidse Courant"). Het is bijna al gewoon geworden: die of gene gaat emigreren! Bijna dagelijks hoort men een dergelijk be richt en al naar gelang de omstan digheden zegt men „verstandig" of „dom", In dit geval mag men „ver standig" zeggen, want het gezin J. Schoonderwoerd-v. d. Berg, Haar lemmerweg 43, Leiden, is er van overtuigd aan de overkant van de grote plas betere bestaansmogelijk heden te vinden dan in het eigen land. Vader werkte hier in het vee bedrijf, nu eens bij deze of gene veehandelaar dan bij een boer op het land. Hij verdiende er een boter ham en vond het leven nog niet zo kwaad. Maar als er 11 kinderen zijn, wil men wel eens verder zien. Het is tegenwoordig bijna onmogelijk er voor te zorgen, dat zij allemaal goed terecht komen in ons kleine landje. Vandaar, dat emigratie het gezin wel aantrok. Maar wie de verhalen hoort, lang niet altijd optimistisch, kijkt toch wel een beetje uit, voor dat de grote stap gewaagd wordt. Daarom ging Koos, de oudste zoon van 17 jaar, als pionier vooruit. Veertien maanden geleden vertrok hij in z'n eentje naar Canada, om eens polshoogte te gaan nemen. De Aetherklanken WOENSDAG. HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gr^m. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Wa terstanden. 9.35 Gram. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 „Het waren maar gewone mensen, zoals U en ik", hoorspel. 12.00 Zweed se volksliederen. 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen. 12.33 Lichte mu ziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Militaire re portage. 13.20 Banjo-orkest. 13.50 Gram. 14.00 Bonsdag van de Bond van Meisjesverenigingen op Geref. Grondslag. 14.41 Gram. 11.00 Voor meisjes. 15.15 Strijkkwartet. 15.45 Volksmelodieën. 16.15 Voor de jeugd. 17.30 Clavecimbel en viool. 17.45 Re geringsuitzending: Dr. G. Stuiveling ..Schrijvers over Indonesië". 18.00 Koorconcert. 18.30 Gram. 18.40 Klein koor. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 Voor de jeugd. 19.30 Een goed woord voor een goede zaak. 19.35 Gram. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Commentaar Familiecompetitie. 20.15 Omroeporkest en solist. 21.15 „De arbeid in de techniek", causerie. 21.35 Ned. Hervormde Zangavond. 22.05 Harpensemble. 22.30 Pianoduo. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. VARA: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 „Onder ons gezegd". 8.24 Orgelspel. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Kook- praatje. 10.35 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Dansmuziek. (12.30 12.33 Land- en tuinbouwmededelin- gen. 12.3312.38 Voor het platte land). 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Accordeonorkest en solist 13.45 Gram. 14.00 Gesproken portret. 14.15 „Vier seizoenen jeugdconcerten", cau serie met illustraties. 15.00 Kinder koor. 15.20 „Levende bezems", hoor spel voor de jeugd. 15.50 Pianorecital. 16.00 Voor de jeugd. 16.30 Voor de deken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Orgel en zang. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 „De Raad van Europa te Straatsburg bijeen", cau serie. 18.30 Actualiteiten. 18.35 Pro- meda-orkest. 19.00 „Dc Houding van de Christen in de Politiek", causerie, menade-orkest. 19.00 „De houding van Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Mi litair orkest. 20.50 „De pen van mijn tante", hoorspel. 21.25 Instrumentaal kwartet. 21.40 Perez-herdenking. 22.10 Concertgebouworkest. 22.45 „Alles stroomt", causerit. 23.00 Nieuws. 23.15 Orgelspel. 23.3524.00 Gram.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 8