ZOMERZORG MEISJE ViWTOlll»"""" Waaraan danken de Ico-Küppersbusch fornuizen hun wereldnaam? a 2 gezel-instrumentmakers b 2 gezel-instrumentmakers en 1 gediplomeerd leerling-instrumentmaker r -AUTOREIZEN RIJN - EIFEL - AHR ZWARTE WOUD CEBUTO, STENO TYPISTE Gemeubileerde kamer Plan van Uitbreiding De eed van Madeleine DINSDAG 15 MEI 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 4 Wegens emigratie naar Canada, groeten wij alle familieleden, vrienden en kennissen. J. SCHOONDER WOERD - v. d BERG en kinderen. Haarlemmerweg 43, Leiden. Toekomstig adres: R.R.I. Sebringsville, Ontario, Canada. LevensmiddelenbedrHf DE TOREN. Westeinde 25, Roelofarendsveen, vraagt een Sollicitaties uitsluitend schriftelijk. in gezin van 2 pers., gr. was b.h. Aanm. liefst van 68 uur n.m. Emmalaan 15, Ocgstgeest. *g Accordeon te koop, pianoklavicr. Korevaar- straat 5, Tel. 24358. 1 Aan 't onverwoestbaar sterke porcelein-emaille. 2 Aan de buitengewoon mooie, aparte modellen. 3 Aan de economische, gas-be- sparende constructie. De huidige verbeteringen maken dit befaamde fornuis nog aan trekkelijker. Let maar eens op. •J Geheel nieuwe, verbeterde oven constructie, waardoor de hitte gelijkmatiger wordt verdeeld. 2 Ingebouwde, zéér gemak kelijk te hanteren morsplaat, in diep glanzend,ivoorkleu rig emaille. 3 Nog gemakkelijker te rei nigen branders. Ga dit machtig'iiiooie fornuis eens bekijken. De Algemene Kunstzijde Unie N.V. te Arnhem vraagt voor haar Proeffabriek met aanleg voor construeren, ter plaatsing in de teken kamer van de instrumentmakerij ter plaatsing in de instrumentmakerij Sollicitaties voorzien van een pasfoto en met vermelding van opleiding en ervaring te zenden aan het adres Velperweg 76 te Arnhem. Kinderdag Autoped op luchtbanden keurig gelakt, (uperieure afwerking 28.50 fieejf Uw- kincLeïen Leti rn.ee Laat ze tyW-Cmmetl tflttl in de O.U4A.dekte 2 dagen f 42.- 3 dagen f 62.- 5 dagen 111 9.- 6 dagen f 11 0.- Gmünd - Ahrhütte - Adenau Nürburgring - Laachersee Drachenfels - Bonn - Königswinter Koblenz enz. Een prettige reis met grootse vergezichten. 7 dagen I 157.- Baden Baden - Renchtal - Schwarzwald-Hochstrasse Mümmelsee - Freiburg - Höllental - Titisee - Neustadt Freudenstadt - Kniebis - Rastatt - Heidelberg enz. Verder een uitgebreide keuze aan reizen door Nederland - Limburg - België - Frankrijk - Duitsland Tirol - Zwitserland en Italië van 2 tot 12 dagen; reissommen variërende vanaf f 42.- Vraagt daarom onze uitgebreide reisgids bij REISBUREAUX LEIDEN, Doezastraat 32, Telefoon 25971 LISSONE LINDEMAN LEIDEN, Breestraat 36. Telef. 20604/26378 Bedrijf te Voorschoten vraagt voor spoedige in diensttreding een geroutineerde Sollicitatiebrieven met volledige inlichtingen te richten onder no. 4028 bureau van dit blad ?g Voor direct gevraagd een flinke zelfst. hulp in de huishouding voor de dag. Mevr. Trossel, Hoge- woerd 109. tg Gevraagd flink meisje voor de huishouding. Me vrouw van der Lem, Ka naalstraat 46, Lisse, Telef. K 2530-3201. tg Solex-verhuur 5. per dag. T. v. d. Sluis, Zee manlaan 39, Leiden Tel- 36281. Bespreek vroegtijdig Al onze huurders zijn all risk verzekerd. tg Gevraagd voor de och tenduren net meisje voor licht huishoudelijk werk. Mevr. Gussenhoven. Haar lemmerstraat 53A, Leiden. Tel. 21670. 1973 tg Gevraagd net meisje voor de ochtenduren, v.g. g.v. In gezin met kinde ren. Lammenschansweg 59 tg Leidsche Autorijschool. Het bekende adres voor Leiden en omstreken. De beste opleiding geeft v. d. Meii. Maredijk 159 tele foon 21280. Solex verhuur. tg Horloge- en Wekker- reparaties zo nodig in één dag gereed. Nergens beter, nergens goedkoper, daar om met 3 maanden garan tie. Alleen bij „De Horlo gemaker" G. Dijkstra, Haarlemmerstraat 186, te Leiden. "g Raadgevend en Bemid delingskantoor K. W. Wijk, gepens. Insp. van Politie, Thorbeckestraat 78, Leiden Tel. 22503. Behandelt huur wetaangelegenheden. Treedt op als bemiddelaar. Tussenpersoon. Gericht on derzoek naar personen. Donderdagavond Cabaret 17 Mei a.s. Afscheid Winterseizoen. Een gevarieerd programma met medewerking van het Banjo Accordeon Ensemble „De Treffers", 1 5 personen Algehele leiding CPERALDINI N.V. LEIDSCHE APPA- TENFAERIEK vraagt voor een van haar employé's met keuken of gebruikt hiervan. Spoed gewenst. Aanbiedingen aan het adres: Os en Paarden- laan 43. tg Gelden beschikbaar voui eerste hypotheek Rente vanaf 3K% Fin. Bel. en Ass. Kxt Otto" Beukenlaan 9 Sassenheim Tei 7488 en 7868. Na kan toortijd 7329 en 7828 tg Rechtskundig bureau van Th J v. d. Heijden Hoge Rijndijk 103a Lei den. tel. 23405 incasso's contracten pachtzaken woon- en bedriifsruimten processen, rechtszaken. Het Hoofd van het Ge meentebestuur van Lei- muiden maakt bekend, dat het ontwerp van het plan totde herziening 1951 van het uitbreidings plan in onderdelen Oude wetering in de gemeente Leimuiden, in een uitvoe rige kaart uitgewerkt, ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage ligt van 16 Mei 1951 tot en met 13 Juni 1951 en dat belanghebbenden voor 14 Juni 1951 hun bezwaren tegen het ontwerp kunnen inbrengen bij de gemeente raad. Leimuiden. 12 Mei 1951. Het Hoofd van het J. A. BAKHUIZEN Adverteert in dit blad bij de vier kinderen. Liefst voor dag en nacht. Mevr. van der Lem, Kanaalstr. 46, Lisse. Tel. K 2530-3201. "g Wie wil helpen in ge zin met 4 kinderen, waar van de moeder te bed ligt, eventuele reiskosten wor den vergoed. Egmonder- straat 45. Noordwijk Bin nen. 4032 g „Rosine" geeft de hoog- in verlovingsringen, gou den zilveren en verzilver den artikelen. Het adres cor alle reparaties en uur werken, Steenstraat 16, Tel 26854 tg Naaimachine defect. Reparatie direct bij U aan hui§, geen vervoer, niet wachten, geringe kosten en onder garantie. Naai machine Service J. B. M. Schoots. Rijnsburgerweg 29B, Tel- 26664, Leiden. Doodskopstammen prolongeren tot uiterlijk 12 Juni a.s. eerste prijseen jaar lang appels voor de dorst vVat zegt U van de eerste prijs, welke bestaat uit een waarde van f25.— per werkdag, en dat een heel jaar lang? 'Besteding in eens is ook mogelijk), lovendien ontvangt de le prijswinnaar •»en waardebon van f500.— extra, om le zomervacantie te betalen Onder de inzenders van goede oplos singen worden verloot: le prijs: Een jaar lang, elke werkdag f 25.— ter besteding, plus f 500.— vacantiegeld extra. Verder: 12 Docca electr. gramofoono met platen; 6 radio's; 6 r'jwiel- motoren; 6 stofzuigers; 6 heren rijwielen; 6 accordeons; 6 dames rijwielen. enz. enz. In totaal 500 prijzen. Trekking op 12 Juni 1951. De koppensnellers in het Missiegebied rond de Koningin Julianarivier in Neder lands Nieuw Guinea vragen Uw aandachi Pater C. Meuwese, is juist weer naar zon arbeidsveld vertrokken, om zijn bescha vingswerk voort te zetten. Veel geld nodig, doch indien leder een of meerdere oplossingen inzendt kan er vee; bereiKi worden. En wat U voor U zelf kunt be reikendat vertelt de uitkomst van de rebus U Oplossingen aan Actie Doodskopstammen Velperweg 94. Arnhem, per briefkaari met bijplakking aan de adreszijde vai 50 cent aan geldige postzegels boven het verschuldigde port van 6 cent. Inzender kunnen ook gebruik maken var een giro of stortingsformulier door aan de achter zijde de oplossing te vermelden. Giro 306564 Actie Doodskopstammen Arnhem Voor toezending van trekkingslijst 15 cent extra plakken met vermelding van het woord ..lijst" in de linkerbovenhoek (adreszijdc). Men mag zoveel oplossingen inzenden als men wil. Trekking 12 Juni 1951 Lo.v. Notaris Mr. Th. Feldbrugge te Arnhem. Beschikking Min van Justitie 2e afd. A 2380. 10-1-1951. Naar het Frans van CHARLES DESLYS Ift) Terwyl hij door enige woorden van persoonlijke sympathie protes teerde tegen de onrechtvaardigheid der mensen, zei hij tot zijn dochter: „Kind je huwelijk zal moeten wor den uitgesteld. Eerst moet die zaak helder aan het licht zijn gekomen" „Ik heb het begrepen" antwoordde zij, „en ik ben er gelaten onder. Het is slechts een uitstel". „Hm, hm", mompelde de vader, „gij zijt er dus wel zeer van over tuigd, mijn kind. Wie waarborgt je het?" Zonder aarzeling had het jonge Meisje geantwoord: „De blik van Madeleine en haar eed!" O, Madeleine had goed geraden. Alleen door de taal der ogen hadden de moeder en de verloofde elkaar begrepen. „En indien ik kwam te sterven?" ..Dan zal ik toch nog wachten, va der' Hy nam haar hand en drifletg die, het was als de bezegeling van een ere-eed. Die avond spraken vader en doch ter juist over de afwezige, toen de jachthond, die onder de leunstoel van de grijsaard lag, plotseling be gon te blaffen. „Stil, Marengo!" zei zijn meester. Delphine stond levendig op, de hand op haar hart. „Hij is het niet waar?" vroeg de grijsaard. „Ja" antwoordde zij. Haastige schreden werden in de gang gehoord. De deur werd geopend en de oude dienstbode verscheen. Zij had de genegenheid der beide jonge lieden zien geboren worden, zij be schouwde Justin reeds als het kind van het huis. „Juffrouw! kapitein!" riep de goe de vrouw uit, „indien gij wist wie daar gekomen is!" „Wij weten het!" antwoordde Jac ques Lambert. „Hij is welkom! Hij trede binnen'' Justin trad binnen voortgeduwd door Madeleine, die een ogenblik in de schaduw bleef staan. Delphine stak Justin haar hand toe, maar daar hij die slechts even en bevend aanraakte, omhelsde het goede meisje hem, om hem moed te geven. Geen word werd er gesproken. Dit zwijgen werd hinderlijk voor allen. Madeleine vertoonde zich. „Madame Michaud!" zei Delphine blij verrast. De vader had de wenk brauwen gefronst. „Verontschuldig mij", zei Madelei ne bescheiden, „indien ik mij ver oorloof heb hem tot hier toe te vol gen. Dat is wellicht een beetje ver metel van een arme vrouw"'. Met een gebaar van beleefde gast vrijheid onderbrak haar de kapitein. „Neem plaats en geloof niet, dat ik hoogmoedig ben. Ik ben niet rij ker dan gij, madame, en ik be schouw alle eerlijke mensen als mijn gelijken." „Indien gij daarmee verstaat dege nen, die hun beloften houden", ant woordde zij met waardigheid, „ja Jean Michaud heeft beloofd niet aan de erfenis van Anselmus te raken, en dit fortuin zal slapen tot de dag, waarop men de ware schuldige zal hebben ontdekt. Ik heb gezworen, de schuldige te doen kennen, en het is mijn schuld niet, doat ik nog niet deze belofte gehouden heb. Gij weet het. kapitein, daar gij mij onlangs gezegd hebt: ..Houd vol! Laat je niet ontmoedigen!" „Wel", zei hartelijk de grijsaard, „ik herhaal dit nogmaals: Houd vol! moed!" - Madeleine kreeg meer moed en vervolgde: „Praten we nu over Jus tin. Hij is niet mijn kind, maar toch ben ik zijn moeder. Ik ken hem. Hij gaat weer vertrekken, hij zal zich la ten doden, indien hij in z'n hart zijn verdriet zou meenemen, deze wan hoop. dat degene, aan wie hij zijn gehele leven heeft opgeofferd, de vrouw van een ander kon worden" Vergeefs had haar zoon getracht, haar tegen te houden. Met een ge baar en een blik had de kapitein te kennen gegeven, dat zij ten einde moest spreken. „Vader", zei Delphine, „veroor looft gij mij, te antwoorden?" „Goed" zei hij, „ik houd van open hartigheid en eerlijkheid." „Madeleine" zei zij, „uw zoon zij getroost. Zolang het mij niet geoor loofd zal zijn, zijn naam aan te ne men, zal ik die van mijn vader be houden. Ik behoor hem toe. hem al leen, ik bemin hem." Men hoorde een luide snik. Jus- tip had zijn ontroering niet kunnen bedwingen. „Hm, hm", mompelde de kapitein, "terwijl hij door zijn snor streek, waarin een traan was gevallen. ,,'t Is nu wel," zei de grijsaard zijn ontroering bedwingend, „alles is nu gezegd. Men praat er niet meer over tot nader orde" „Maar", hernam Justin glim lachend, „ik heb nog geen enkel recht er op, kapitein. Gij ziet, dat ik nog slechts luitenant ben." „Inderdaad, dat is juist" zei Jac ques Lambert. „Men heeft je gepas seerd, mijn jongen?" „Ik beklaag mij niet", antwoordde hij, „ik begin opnieuw, dat is alles" „Vertrekt gij weer spoedig?" „Binnen drie dagen, kapitein, in dien ik wil profiteren van een gele genheid, die mij is aangeboden." j „En weer naar de koloniën?" „Naar Senegal" „Zo ver" zei Delphine zuchtend. „Zo juist", hernam haar verloofde „aarzelde ik nog. maar nu aarzel ik niet meer. Het is mijn plicht!" XIII Toen Justin met zijn moeder het huis van kapitein Lambert verlaten had en zij alleen waren, zei hij: „Moeder, mijn goede moeder, gij hebt mij geraden, gij hebt mij gered! „Nog niet!" antwoordde zij. „maar wij hebben ten minste enige tijd ge wonnen". De drie dagen gingen zeer snel voorbij, vooral de dag,die Justin bij kapitein Lambert doorbracht. Justin gebruikte zijn korte tijd goed. Hij had zich rekenschap gege ven van hetgeen zijn vader zo zeer drukte. Op de dag van zijn vertrek was hij in alle vroegte vertrokken. Vóór de middag zag men hem terug keren op een paard, met schuim be dekt. „Ik kom van mijnheer Labarthe, mijn notaris, verontrust u niet meer over uw schulden, vader. Hij zal u de kwitantie zenden" „Maar met welk geld hebt gij dat betaald?" „Wel met het geld van uw oudste zoon. Vergeet gij dan, dat ik sedert tien jaar de rente van mijn klein moederlijk erfdeel winstgevend heb uitgezet?" „Ik weet dat, Justin, maar ik weet ook, dat dat geld, mijn geld, mijn kind. de waarborg is van je geluk." „O, indien gij het eist, vader, zul len wij een hypotheek nemen, ik zal dan uw schuldeiser worden. Maar het geluk en de fortuin zal tot ons terugkeren!" En op ernstige toon voegde hij er b«: „Mijnheer Labarthe is een edel man die ons hoog acht en liefheeft. Indien gij ooit in mijn afwezigheid een raad, of bescherming nodig hebt, ga dan tot hem. Hoort gij het, moe der?" Wordt vervolgd.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 4