Corso werd waardig sluitstuk van Noordwijkse bloemenfeest N4 adeónufjeA Geslaagde demonstratie door de „Boekhorstruiters1' AKKERTJES MAANDAG 7 MEI 1951 DE LEIDSE COURAN1 TWEEDE BLAD PAGINA 4 Het was dit jaar geen gemakke lijke opgaaf voor het Bloemencomité om het traditionele Bloemenfeest te doen slagen. Eerstens omdat juist de Noordwijkers, die het meeste be lang hebben bij een grootse propa ganda voor de badplaats, zich voor het merendeel afzijdig hielden en op de tweede plaats omdat het kiezen van het juiste tijdstip voor het hou den van deze feesten veel moeilijk heden opleverden. Wat het eerste betreft is gebleken, dat een groot aantal ingezetenen, zoveel voor hun plaats en het tradi tionele bloemenfeest over hebben, dat het ook dit jaar een groot succes kon worden. Wat de keuze van de datum betreft, had het bloemen comité juist geraden, want in de pe riode van 16 Mei waren de bloem bollen velden op zijn mooist en kwa men de duizenden vreemdelingen naar de bollenstreek. Vanzelfspre kend bezochten zij dan tevens de bloemenpracht in Noord wijk. Het corso. Het corso van Zaterdag was een waardig sluitstuk van deze bloemen- feesten. Een dertigtal mooie stukken namen deel en naast vele grote en kunstzinnig versierde wagens, wa ren er een tiental luxe auto's, welke wedijverden in schoonheid en sier lijkheid. De wagen van K. M. was prachtig van ontwerp en keurig van uitvoering. Het stuk van de Verenig de Melkhandel \tas uniek en de bloemschikkunst werd hier tot in per fectie toegepast. De luxe vrachtauto van Bloemenmagazijn „Hortensia" was werkelijk sierlijk en het luxe wagentje van de fa. Gebr. v. Ulden, getooid met rose rozen op een onder grond van blauwe viooltjes, spande wel de kroon in de afd. bedrijven. Het miniatuur Landauertje van de fa. Beuk en de strandtax wedijver den met elkaar in de groep kleine voertuigen. In de groep particulieren voerde de heer Arentshorst de bo ventoon hoewel de wagens van Leo Beuk en Gé v. d. Berg, hiervoor niet veel behoefden onder te doen. De groep verenigingen hadden ook haar beste beentje voorgezet en hier bij was de wagen van de Chr. Be sturenbond met reclame voor het T.B.C.-fonds, één der mooiste stukken. Al bij al stond de jury voor een moeilijke taak. De uitslag werd: Groep verenigingen: 1. Chr. Be- De wagen van de R.K. Kleuter school te Noordwijk/Zee. Foto Nic. v. d. Horst. sturenbond, 2. Kon. Ned. Mij. v. Tuinb., 3. Bloembollencultuur, 4. Noordwijkse Reddingsbrigade, 5. Oranje Vereniging Noordwijk-B. Groep bedrijven: 1. fa. Gebr. van Ulden, la. Verenigde Melkhandel, 2 Bloemenmagazijn „Hortensia", 3. K. M. Groep particulieren: 1. B. D. Arentshorst, 2. Leo Beuk, 3. G. v. d. Berg. Groep kleine voertuigen: 1. fa. L. Beuk Zn., 2. A. J. v. d Putten. Prijsuitreiking corso en versieringen. Zaterdagavond had de prijsuitrei king plaats in café Flora, waarbij de heer v. d. Wilk dank bracht voor de grote medewerking, die van velen was ontvangen om deze feesten te doen slagen. Speciaal bracht spr. dank aan de heer J. C. v. d. Meer voor de grote stuwkracht, welke ten opzichte van de organisatie van deze feesten van hem is uitgegaan. Bij zonder verheugd was spr. over de medewerking der schoolhoofden en vooral de factor „jeugd" zou hij gaarne bestendigd zien bij de vol gende bloemenfeesten. Op deze bijeenkomst werd tevens de uitslag van de gevel- en straat versiering bekend gemaakt. De eerste prijs viel hierbij ten deel aan de heer Noordam van „De Landbouw" aan de Kon. Wilhelmina Boulevard De voorz. bracht hierbij dank aan de heer Noordam, één der weinigen van de Boulevard, die besefte, welk een groot belang een bloemenfeest is voor de badplaats. De heer Noordam complimenteerde weder kerig het Bloemencomité met het in alle opzichten geslaagde bloemen feest. De verdere uitslagen zijn: 2. Po litiebureau, 3. Th. van der Meer C. J. L.zn., 4. J .Bierman, H. Waas dorp, H. Heemskerk, 5. De „Zee bar" ,J. Minnee, S. Zwetsloot. Straatversiering: 1. Vinkenlaan, 2. Van Panhuysstraat, 3. Q. v. Ufford straat, 4. Scheveningsestraat. Een „vernieuwing' die geen schatten kost In elk gezin heeft nu wekenlang de schoonmaak zijn schepter ge zwaaid. Het weer was wel niet gun stig. We hebben toch maar doorge zet met het jaarlijks terugkerend raag-, stof-, zeem- en boenfestijn, hopend op tijd klaar te zijn en dan van de heerlijke zon- en zomervreug- de te kunnen genieten. Ten slotte is het grote karwei weer achter de rug; alles glimt en blinkt weer en geurt van frisheid. Het mooie weer. laat echter op zich wachten. Dit is nu een geschik te tijd om uw aandacht te wijden aan de pakken van uw man en gro te jongens. In de winter n.l. heeft alle kle ding veel te lijden; het slechte weer en de lange draagtijd hebben hun lelijke sporen achtergelaten. En als straks het mooie, heldere weer komt, ziet U dit dubbel erg; de vlek ken en glimplekken, de vormloze revers, de knieën als kameelbulten, de uitgezakte ellebogen, zakken en zomen: Dit is het trieste beeld van een lang gedragen, niet onderhouden costuum'; het heeft opknappen waar lijk hard nodig- Zullen we samen eens een flinke lange middag hieraan wagen? U zult zien: het is heus welbestede tijd. En, ook al hebt U het nog nooit geprobeerd, als U aandachtig het volgende leest en zorgzaam toepast, moet het U lukken en is succes ver zekerd- Legt U een stevige borstel en kledenklopper klaar? Hebt U ook benzine in huis, vlekkenwater of ammonia? En zoekt U ook een paar lapjes van dezelfde stof als het cos tuum of althans lapjes van dezelfde kleur. We nemen een heel pak onder handen, dus broek, vest en jas tege lijk. A. Allereerst worden de kleding stukken grondig stofvrij gemaakt. Niet, zoals U dit geregeld doet: plat liggend op een tafel, met een borstel Neen: keert U eerst alles binnenste buiten, hang de stukken over een klerenhanger buiten aan een lijn en klop alles stevig, maar soepel en veerkrachtig (tegen kapot slaan!) zorgvuldig uit. Een matras klopper is hiervoor het best. Hebt U die niet dan is het aan te raden om de gewo ne mattenklopper heen en schone, dikke lap te knopen, om zodoende afdrukken van het kloppen te voor komen. Vooral bij donkere, effen costuums moet U dit zeker doen, liefst met een lap van ongeveer de zelfde kleur. Is iemand in de gele genheid U even te helpen, dan kunt U ook samen de stukken strak hou den en dan zo dezelfde wijze van kloppen toepassen. Is de verkeerde kan klaar, dan doet U hetzelfde aan de goede zijde. Daarna borstelt U beide kanten ste vig na. Vergeet hierbij niet de naden zakken en omslagen. De rolletjes (slijtage-) stof n.l. die hierin zitten, kunnen bij het nat worden van het goed (bijv. bij het straks volgende ontvlekken of persen) gemakkelijk lelijke vlekken geven, die moeilijk of niet meer te verwijderen zijn. Doet U dit kloppen en borstelen zeer zorgvuldig, dan heeft dit, voor al bij niet verwaarloosde pakken, vaak al een ongeacht succes. B. Na het stofvrij maken volgt nu het ontvlekken en/of afnemen. Is het pak niet egael vuil of smoe zelig, maar alleen wat vettig langs kraag, mouw- en zakranden en sluit- delen, dan neemt U deze af met ben zine. vlekkenwater of ammonia. Denkt U altijd, bij elk gebruik van deze middelen, aan de volgende wenken: PAARDENSPORT IN VELE VARIATIES Slotphase van het „Hoedengevecht": De laatste strijders leveren slag Foto Nic. v. d. Horst. het St. Bavo-terrein te Noordw ijkerhout, de Landelijke Ruitervere- niging ,„De boekhorstruiters" aangc treden, startklaar voor een grootse demonstratie, die zij op uitnodiging van de Oranje vereniging Noordwij- kerhout voor het vrij grote aantal be langstellenden zou geven. He weer was „pasklaar" voor een waaraan de door alle aanwezige da- ruiterfestijn. Geen brandende zon, waardoor de paarden afgemat raken en geen koude wind of regen, dat door de toeschouwers minder ge waardeerd wordt. Het rijk gevarieerde programma werd vlot afgewerkt en was zo sa mengesteld, dat zowel het edele van de paardensport, als de spanning en humoristische nummers, een goede plaats toebedeeld was. Nadat om half drie de burgemees- 'er van Noordwijkerhout, de heer A. A. C. M. v. Iersel, geëscorteerd door de leider van de „Boekhorstrui ters", de heer J. Haak, de opgestelde ruiters geinspecteerd had,, werd o.l.v. de hr. J. Haak 'n carroussel verreden mes- en herenruiters werd deelge nomen. Een speciaal dressuur nummer, uitgevoerd door de heer J. Haak, waarin deze met twee paarden reed, werd door de burgemeester beloond met een medaille. Hierna volgden enige aardige num mers, die door alle aanwezigen bui tengewoon gewaardeerd werden; het kleurrijke hoedengevecht, de moei lijke zadelrace en het geestige „kaarshappen", waarby de ruiter van het paard moet stappen, om uit een teil met water een kaars te happen. Als slot van de demonstratie volg de een springconcours, die geen vol ledig succes werd, daar de paarden blijkbaar te weinig op de opgestelde obstakels waren ingesteld. Tijdens dit .springconcours ge schiedde een betreurenwaardig in cident. Nadat een der paarden het parcours verlaten had en door een der verzorgers werd opgevangen, w«rd het dier blijkbaar schichtig en gaf de verzorger een trap in het ge zicht. De op het veld aanwezige E. H.B.O. verleende onmiddellijk eerste hulp,- het slachtoffer werd het St. Ba- vogesticht binnengedragen en later naar Leiden vervoerd. Alhoewel dit gebeuren een scha duw wierp op het slot van deze mid dag, mogen de Boekhorstruiters met trots terugzien op deze voor hen eer ste en buitengewoon geslaagde de monstratie. De voorz. van de Oranje-veren. Noordwijkerhout, de heer V. Vink, sprak aan het eind van de middag de aanwezigen toe, waarbij hij de Boekhorstruiters en al degenen, die tot het slagen van deze demonstratie hun medewerking hadden verleend, van harte dankzegde. Een speciaal woord ging uit naar Vader Overste van het St. Bavogesticht, die door zijn buitengewoon sympathieke me dewerking, het feest in eerste instan tie mogelijk had gemaakt. De demon stratie werd o.m. bijgewoond door de burgemeester A. A. C. M. v. Iersel webhouder v. d. Rotten, het voltal lig bestuur van de Oranie-ver., Va der Overste en vele broeders van het St. Bavogesticht, benevens een groot aantal patiënten. De uitslagen luidden: Zadelrace: 1 mej. T. Koot; 2 K. Uitendaal. Eierenrit:: 1. G. Warmerdam; 2 J. Oostdam. Stoelendans: 1 Th. Warmerdam; 2 J. Oostdam. Springconcours: J. Haak, mej. R. van Steyn, B. Plesman, J. Oostdam. Hoedengevecht: Mej. R. van Steyn, J. Oostdam,, B. Plesman. Kaarshappen: J. Oostdam, Mej T. Warmerdam, K. Bakker, W. Busch- man, mej. L. Steyn. .Het Vossenhol" Watersportcentrum voor Katholieken op de Kaaq 1. Neem altijd een lapje van liefst dezelfde stof, althans zeker van de zelfde kleur. 2. Leg onder de uit te maken vlek iets, dat deze vlek kan opnemen, by'v. dikke lap, poreus papier e.d, U moet deze lap of dit papier vaak verleggen, echter zó, dat steeds een schone plek onder de vlek komt te liggen. Pas daarbij op, dat het vuil geworden gedeelte van lap of papier niet kan afgeven aan de rest van het pak: dit is heus niet denkbeeldig en zou U meer vlekken bezorgen in plaats van minder. 3. Gebruik weinig tegelijk van het vlekkenmiddel. 4. Voor alle veiligheid kunt U het best op de minst zichtbare plaats het eerst beginnen, om te zien of de stof bestand is tegen deze behande ling en het door U gekozen middel. 5. Wrijf nooit, beter is betten of deppen, totdat de vlek weer volko men droog is. 6. Is de vlek nog niet verdwenen, dan herhaalt U deze bewerking, tot- j dat op uw lapje te zien is, dat de vlek niet meer afgeeft. Wilt U enkele middelen na el- kaar toepassen, dan moet het eerste geheel verdampt of opgedroogt zijn, voor U het tweede op dezelfde plek kunt gaan toepassen. Om U te helpen kan ik U wel ver tellen, dat benzine goed het vet op lost, dat ammonia dit minder goed doet, maar wel velerlei ander vuil en smoezeligheid doet verdwijnen. De z.g. „vlekkenwaters" bevatten allerlei middelen en werken dus op Verschillende wijzen. Omdat de sa menstelling niet bekend is, is het nooit van te voren te zeggen, waar zo'n praeperaat wel en waar het niet voor deugen zal. U moet dit eerst weer proberen, als boven in punt 4 is aangegeven. U begrijpt zelf: dit ontvlekken neemt veel tijd in beslag, maar U kunt het eenmaal niet overslaan. Is het pak echter heel erg gevlekt of egaal vuil. dan kunt U het beter in zijn geheel afnemen a. met ammonia öf b. met een lapje, gedrenkt in loda- line e.d. Deze nieuwe reinigingsmid delen hebben boven de van ouds bekende zeepsoorten het voordeel, dat ze weinig behoeven te worden nagespoeld. De stof kan door dit alleen afne men nooit kletsnat worden, dus ook niet de goede vorm verliezen. Voor dit afnemen kunt U het pak weer op een klerenhanger strak hou den en met een lap, nat gemaakt met het gekozen middel, stevig en egaal afwrijven; desnoods de meest vuile gedeelten tweemaal bewerken. Het wassen van een pak te bespre ken, valt buiten dit bestek. Wilt U dit ook zelf gaan ondernemen, het geen voor een sportpak (weinig vul ling en voering) en voor jongenspak ken heel best is te doen, stuurt U dan Uw vragen daartoe maar in. „Katholiek ook in de sport" is het devies der Katholieken in Nederland en waarom dit zo moet zijn, behoe ven we, aan de hand van jarenlange ervaring niet uiteen te zetten. „Katholiek in de sport" geldt, zo enigszins mogelijk, voor elke tak van sport en ook en niet in het minst voor de zeilsport. Vele mensen houden van zon en water, van het zwerven over de mooie Hollandse plassen bij frisse wind en daarvoor is gelegenheid voor katholieken in „Het Vossenhol" op de Kaag, nabij de Rijksweg en de Ringvaart, het ideale trefpunt •sNacW» J wakker door PiJnS!., Pijn die U wakker houdt, ontneemt U het beste geneesmiddel: DE SLAAP! Zorg voor een goede nachtrust; neem één of twee AKKERTJES"als U wakker ligt van de pijn en 's-morgens voelt ge U uitgerust en daardoor beter dan de dag te voren. AKKERTJES'werken rechtstreeks op de pijnhaard. zijn on schadelijk en gemakkelijk in te nemen. helpen direct voor iedereen, die de watersport beoefent of zich hierin wil bekwa men. „Het Vossenhol" omvat: een kamp huis met zijn gezellige eet- en con versatiezaal en slaapkamers voor de vrouwelijke gasten en een grote Amerikaanse legertent voor de man nelijke bezoekers. Hierin zijn op houten vlonders veldbedden ge plaatst. Waarschijnlijk krygt „Het Vossen hol" de beschikking over een woon schip, waardoor aan nog meer dames slaapgelegenheid kan worden gebo den. Men dient zelf lakens en de kens mede te nemen. „Het Vossenhol" is geen commer ciële insteling, zodat men de tarie ven zo laag mogelijk weet te houden Men kan ook begunstigen worden tegen een jaarlijkse donatie van ƒ2.50 (voor 1 Juli), in welk geval men nog reductie geniet. (Foto: „De Leidse Courant"). ,„GEEF ONS IETS TE ETEN". Voor de talloze slachtoffers van de oorlog in Korea is de strijd om het bestaan uiterst moeilijk. Voor hun voedsel zijn velen grotendeels afhan kelijk van de soldaten der verbon den legers, die hen toestoppen, wat zij kunnen missen. De foto geeft een aangrijpend beeld van de hongersi ood, waaron der Koreaaifse kinderen te lijden hebben. fZïDylVcfi in de schaduw van Djenchis Khan 29. Geluidloos liep Marsian op zijn vaarte omhoog als een kaasstolp en Nan Ji's kleed was tussen de dikke vilten zolen tussen de tomben van de helden die met Djenchis Khan begraven waren. Marsian scheen de weg hier wel heel goed te kennen De Armeniër hield bij één der koe pels stil, klapte het klokvormige ge- verdween in een stenen trap met de bewusteloze Nan Ji in zijn armen. Hij zorgde er wel voor dat de koepel nauwkeurig boven zijn hoofd werd gesloten. Toch was het nog niet nauw keurig genoeg. Een klein stukje van raod van de koepel en de granieten on derbouw gekomen en afgescheurd. Er is nu eenmaal geen misdaad zonder sporen.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 8