Njord voor de derde maal Varsity-winnaar Voorts drie eerste en tweede en twee derde prijzen Motorraces te Zandvoort Overwinning van Knijnenburg in 500 c.c. Spectaculaire strijd in de zijspanklasse MAANDAG 7 MEI 1951 UK LKIUSE COUKAN'l I WEbUll BLAD - PAGINA I VOOR DE DERDE MAAL IN SUCCESSIE heeft Njord de Varsity ge wonnen. Het scheelde ditmaal niet veel, of de Leidse studenten werden loor de Utrechtenaren verrast, maar Dutry van Haeften had er wel oog in en de tegenaanval van Triton was veel te kort om de eindspurt van tfjord te niet te doen.. Het was wederom een spannend nummer van de Oude Vier, het Hoofdnummer van de Varsity. Aanvankelijk zag het er helemaal niet naar uit, dat de Leidenaars het eover zouden brengen, want onmid dellijk na de start nam' Triton de lei ding, gevolg door Laga. Njord was toen vierde. Bij het passeren van de 1000 meter grens lag Triton nog aan de spits, maar Njord voerde het tempo op en kwam naar voren tot dat de ploeg met V/z lengte achter stand de tweede positie na Triton in nam. En de Leidenaars zetten hun aanval, steeds meer inlopend tot dat op 100 meter voor de finish het verschil miniem was geworden. Toen zette Njord een geweldige eindspurt in waartegen de Utrechte naren niet bestand bleken. Met een halve lengte voorsprong won Njord deze fraaie en spannende race. In volgorde kwamen daarna Triton, La- ga, Nereus, Argo en Aegir. De winnende ploeg bestond uit 1. W. Algie (boeg); 2. J. R. van Geuns, 3. M. Houck; 4. G. Dutry van Haef ten (slag), J. L. van Ligten (stuur man). De uitslagen luiden: Jonge Vier: 1. Laga 7 min. 24,4 sec.; 2. Njord; 3. Triton; 4. Argo. Overnaadse twee: 1. Triton 8 min. 54,6 sec.; 2. Njord; 3. Nereus; 4. Aegir. Vier zonder stuurman: 1. Njord 6 min. 58 sec.; 2. Triton 7.02,8; 3. Laga 4. Nereus. Skiff: 1. Njord, M. C. v. d. Pol 7 min. 56,6 sec 2. Laga J. H. Schut 8.09.—; 3. Triton. H. Vrolijk. Lichte Vier: 1. Triton 7 min. 24,8 sec.; 2. Laga 7.33,8; 3. Njord; 4. Aegir 5. Argo. Oude Vier (3000 meter): 1. Njord 10 min. 43,4 sec.; 2. Triton op een halve lengte; 3. Laga; 4. Nereus; 5. Argo; 6. Aegir. Jonge Twee- 1. Laga 8 min. 16,6 sec.; 2. Njord; 3. Aegir; 4. Triton; 5. Nereus. Overnaadse Vier: 1. Njord 7 min. 35,2 sec. 2. Nereus 7.36; 3. Triton; 4. Laga; 5. Aegir; 6. Argo. Jonge Acht: 1. Triton 6. min. 24,6 sec.; 2. Laga; 3. Njord; 4. Nereus. Het moment van de finish. Van voor naar adhter „Njord", „Triton" (tweede) en „Laga" (derde). Schiphol zag Zaterdag de grootste gemotoriseerde rallye ter wereld.... „Het stokpaardje van de heer Egon F. Eriksson: de Stok-fiets" DE OUDSTE DEELNEMER AAN DEZE RALLYEaldus sprak de heer Egon F. Eriksson, directeur van de Solex-organisatie der R. S. Stokvis en Zonen, N.V., bij de prijsuitreiking van de Zaterdag gehou den Solex-Rallye, „is de heer Vos uit Breda. 83 jaar! Als er iemand ouder, is, dat hij zich melde!" En inderdaad kwamen er uit het vierdui zend koppige publiek in de machtige hangar Santos Dumont nog twee oude heren naar voren. Of zij ouder waren dan wel van dezelfde leeftijd doet er niet toe, maar feit is. dat deze deelname bewijst, dat de oudjes al lerminst bang zijn. Er waren 3000 deelnemers, meer konden er niet in hanqar En men behoeft, als men tenminste geregeld is blijven fietsen en meege groeid is met het steeds intenser wor dende verkeer, niet bang te zijn op de bromfiets. Juist de bangen, de nerveuze mensen dus, horen niet in het drukke verkeer langs de weg. Zij zijn niet alleen voor zichzelf, maar meer nog voor andere weggebruikers een voortdurend gevaar, zodat zij beter doen van de weg „weg" te blij ven. Als men ons dan afvraagt welk nut zulk een rallye heeft, dan zouden we er allereerst op willen wijzen, dat een gezamenlijke tocht altijd veel te leren geeft wat het gebruiken van de weg betreft. Zeker als dit geschiedt zoals hier, waar men op enkele plaatsen de mensen via de geluids wagens er op wees hoe men moest rijden: rechts van de weg, met slechts tweeën naast elkaar, indien niet anders nodig blijkt en vooral, dat men de rechtse bochten behoorlijk dient te nemen. Daaraan mankeert nog maar dikwijls al te veel en dit kon men ook bij deze Rallye wel waarnemen, want bij de bocht even voor de Amsterdamse Bosbaan, waar de laatste geluidswagen stond opge steld, werd nogal eens tegen deze re gel gezondigd. Wat deze Rallye voorts nog meer leerde? Dat het rijwiel met hulpmo tor er niet is om maar steeds snel ler te gaan op de weg, maar dat het dient om zonder trappen, dus zonder inspanning een snelheid te ontwik kelen, welke men ook met het ge wone rijwiel kan bereiken. Het was hierop vooral, dat de heer Eriksson, tijdens de perslunch in de Noorder zaal op Schiphol gehouden, de aan dacht vestigde. Het gaat inderdaad niet of de grootst mogelijke snelheid en de Solex wil dit ook allerminst bevorderena Er zullen trouwens bin nenkort wel meerdere richtlijnen voor de gebruikers van het rijwiel met hulpmotor verschijnen. Een geslaagde Solex-Rallye. Wat de Rallye zelf nu betreft, we kunnen zonder tegenspraak aanne men, dat de Rallye van dit jaar uit nemend geslaagd genoemd mag wor den. Er waren vorig jaar 1100 deelne mers aan de tocht, dit jaar 3000. en er moesten re zelfs nog meer dan 600 deelnemers worden afge schreven, omdat de hangar op Schip hol, waar de organisatoren wederom een gastvrij onderkomen hadden ge vonden, niet meer mensen kor be vatten. Immers men moest ook re kening houden met de 750 medewer kenden aan de rallye, zij, die zorg den voor controle, voor service, voor Roode Kruishulp, voor do interne or ganisatie enz. Dan was er in de hangar een groot podium opgeslagen, waar het AVRO-orkest „De Skymas- ters" onder leiding van Pi Scheffers zich had genesteld, terwijl er bo vendien nog ee" ruimte was gereser veerd voor de medewerkenden aan het variëté-programma, dat voor de deelnemers ten gehore en ten aan- schouwe werd gebracht Dat er aan de organisatie van een dergelijke Rallye heel wat vast zit, kan men zich indenken, als men de massa mensen bijeenzag, als men een blik wierp op het enorme parkeer terrein, waar men alle Solex-en netjes op nummer aaneengerijd zag staan. Terecht mogen we wel zeggen, dat de heer Eriksson, de energieke directeur van de Solex-organisatie, die de laatste jaren zijn rijwiel met hulpmotor als stokpaardje bereed, met voldoening zal hebben geblikt over die grote scharen Stok-fietsers, die van 12 tot 2 uur het machtige Schiphol gingen bevolken, zij het dan dat zij nog slechts een heel ge ring deel van de Amsterdamse lucht haven in beslag namen, want het luchtvaartbedrijf ging natuurlijk heel j SCHERMEN rustig door. Telkens startten er ma chines, telkens streken weer andere vogels uit verre landen neer en het Schiphol-uurwerk draaide als steeds met de regelmaat, welke men er van gewend is NEDERL. KAMPIOENSCHAP VIERTALLEN. Te Amsterdam is de finale ge speeld van de 4-tallen competitie meester klasse van de Nederlandse Bridge bond. Kampioen werd de Con tinental club uit Amsterdam, die na een barrage won van Se Oude Bond, eveneens uit Amsterdam, met 109 tegen 74 m.p. Het Continental vier tal bestond uit: de gebrs. mrs. E. C. en F. W. Goudsmit, mr. van Bemmel Suijck en M. Cats. Het viertal van de Oude Bond bestond uit: de gebrs. Jacobsen, Ansingh en Rebattu. Om de Davis Cup Nederland-Monaco 4-1 Het derde enkelspel van de Davis- cup-wedstrijd NederlandMonaco ging na een langdurige partij voor ons land verloren. Linck (Ned.) verloor van Noghes (Monaco) met 63, 810, 63, 57, 2—6. De wedstrijd eindigde in een 41 overwinning voor Nederland, want het laatste enkelspel tussen van Swol en Pasquier werd door onze landge noot gewonnen met 61 61 62. Verder uitslagen zijn: Zwitserland Luxemburg 50. RJt.A.T.C. Alphen a. d. Rijn. Gistermiddag speelde de R.K. Al- phense Tennis Club I in het Alphens tennispark tegen Houtrust VII (Den Haag), welke wedstrijd eindigde in een 71 overwinning voor de Hage naar. Heren-enkel W. VerwegenH. Giel 3—6, 3—6; W. AllartG Kui per 63, 36, 86. Dames-enkel mej. N. Vennemevr. A. Buss 57, 26; mej. L. Breukelmevr. R. de Groot 2—6, 46; Gemengd dubbel: mej. L. Breukel de heer A. Sprokke- reefmevr. T. de Groothde heer G. de Grooth 26, 36; mej. L. Hof mande heer W. Verwegenmevr. Bussde heer G. Kuiper 57, 16; heren dubbel: de heer W. Allart de heer A. v. d. Burgde heer H. Gielde heer de Grooth 57, 26; Dames dubbel: mej. L. Breukel mej. N. Vennemevr. T. de Grooth mevr. R. de Groot 64, 46, 63. ZWEMMEN. Nieuw wereldrecord van Eva Novak Tijdens zwemwedstrijden in de Russische hoofdstad heeft de Hon gaarse Eva Novak met een tijd van 2 min. 48.5 sec. haar wereldrecord op de 200 meter schoolslag verbeterd. Het record bracht zij met 2 min. 48.8 sec. te Boedapest op 22 October van het vorig jaar op haar naam. KORFBAL BELGIë B—NEDERLAND B 0—5. De tweede ontmoeting tussen de B-ploegen België en Nederland is ir het water gevallen. Tijdens de wed strijd ontlastte zich een zware on weersbui boven het veld, waardoor het terrein onbespeelbaar werd en de strijd in de tweede helft gestaakt moest worden De stand was toen 50 voor Nederland. Tot de rust ont liepen de partijer elkaar weinig en alleen door beter benutten van kan sen konden de Oranjetruien voor ko men. UITSLAGEN KON. NED. KORFBALBOND N.H. Ie klasse: Koog Zaandijk Archipel 115. Z.H. Ie klasse DeetosGymnasias ten 112, HKVSpangen 46. Ons EibernestOSCR 112. 2e klasse B: Hou StandGymna siasten II 12, OlympiaanFluks 14 (Fluks kampioen) VeloxVicus Orientis II 52. DAMMEN Keiler eerste in het eindklassement. De uitslagen van de dam wedstrij den Zaterdag te Parijs gespeeld in het voortournooi om het wereldkam pioenschap luiden: Negende ronde: GedanceKeiler 02, Saletnik Gordijn 11, VaessenMalfray 0—2. De stand na de negende ronde is: 1. Keller (Ned.) 15 pnt.; 2 Malfray (Fr.) 13 pnt.; 3. Gordijn (Ned.) 9 pnt.; 4/5 Vaessen (Belg) en Salet- nik (It.) ieder 7 pnt. 6. Gedance (Zwitsel.) 3 pnt. De uitslagen van de laatste ronde luiden: MalfrayKeiler 02; Gedan- SPORTLEIDERSSCHOOL N.K.S. START 1952. Op de jaarvergadering van de Ned. Kath. Sportbond deelde de voorzitter, mr. A. v. d. Grinten me de, dat de Katholieke Sportleiders- school op 1 Januari a.s. haar poorten in Den Bosch zal kunnen openen. Tenminste, indien er zich geen on verhoopte tegenslag voordoet. De opleiding in deze school zal veel overeenkomst vertonen met die van het Centraal Instituut te Over- veen, natuurlijk met inachtneming van de katholieke beginselen. De secretaris deelde voorts in zijn jaarverslag mede, dat de Bond nog steeds groeiende is. Het aantal leden bedraagt thans 162.000, hetgeen een aanwas betekent van ruim 15000 le den. Hieronder bevinden zich bijna 100.000 voetballers en 41.000 gym nasten. ceGordijn 11; SaletnikVaessen 2—0 Eindstand: 1. Keller (N.) 17 pnt.: 2. Malfray vFr.) 13 pnt.; 3. Gordijn (N.) 10 pnt., 4. Saletnik (It.) 9 pnt.; 5. Vaessen (B.) 7 pnt.; 6. Gedance (Zwits.) 4 pnt. Keiler tegen Roozenburg. Naar wij vernemen zal de match tussen de wereldkampioen Piet Roo zenburg en de winnaar van het voor tournooi te Parijs, Keiler, waarbij de titel op het spel staat, in October van dit jaar worden georganiseerd. De bedoeling is dat ae match uit ten minste 12 partijen zal bestaan. De partijen worden in diverse steden van Nederland, o.a. Den Haag, Rotterdam en Amsterdam gespeeld. HOCKEY De wedstrijd om het kampioen schap van Nederland heren tussen HHYC en Venlo eindigde in een 22 gelijk spel. waarmede HHYC het kampioenschap van Nederland won. De eindstand werd: HHYC 6 5 1 11 28—7 Venlo 6 4 119 19—6 Groningen 6 1 1 4 3 317 DKS 6—151 3—23 tuur lijk ook tal van individuele deel nemers, sommigen sierlijk uitgedost, anderen in hun „gewone plunje". On der deze gewonen was ook de Rotter damse banketbakker August Winkel man uit de Zwart janstraat, die in Augustus 1948 de eerste Solex-rijder van Rotterdam werd. Hij mocht na tuurlijk op deze Rallye niet ontbre ken en en reed mee in zijn witte bak- kt rsjasje, zoals hij van de beginne af in de Maasstad heeft gereden en daar naturulijk een van de grote reclame ijbers was geworden. Zijn hele fa milie Solexi natuurlijk en overal waar men hem herkende ir. de stoet, werd hij luide toegejuich* Oud en jong, rijk en arm. man en vrouw reden mee in deze stoet der duizenden en ieder voor zich vormde een schakel in de grote r*eten, die d^ze Rallye vormde. De grootse opzet var. de Rallye, groots, omdat men hiermede ook het 25-jarig jubileum van Van der Heem N V., de bakermat van de Solex, wil de vieren, is in alle opzichten ge slaagd en de organisatoren kunnen me' voldoening op deze reünie van de Solex-rijders terugzien. AJle deelnemers ontvangen nog een herinneringsplaquette, maar bo vendien waren er ter gelegenheid van genoemd Jubileuh nog een groot a:.ntal prijzen ter waa de van ruim ƒ5000 beschikbaar gesteld voor de genen, die zonder straf punten wa ren aangekomen. Deze prijzen be kronden uit 2 complete Solexen, 6 ra dio-toestellen, 3 stofzuigers, 1 vloer- wrijver, 3 tafelventilatoren, alle van Eres en bovendien een aantal rond vluchten per KLM-vliegtuig bóven Amsterdam. De eerste en tweede prijswinnaars waren vader en zoon M. den Os, Nas- saulaan 34 te Oegstgeest. zodat zij in het gelukkige bezit kwamen resp. van een nieuwe Solex en een prach tige radio. Dit toertochtje leverde dus bovendien nog heei wat op ook! Var de verdere prijswinnaars noe men we nog de heer B var. Gelder, Witte Singe 187 te Leiden, die de 15e, cn de heer G. Ramp, Prins Eernhard- laan 20 te Voorschoten, die de 20e prijs in ontvangst mochten nemen. TIENDUIZENDEN toeschouwers oomzoomden gistermiddag het prach tige circuit van Zandvoort, waar onder auspiciën van dc K.N.M.V de eerste motorraces van het seizoen werden gehouden. Men had kans gezien een groot aantal buitenlandse renners van klasse voor deze wedstrijden te interesseren, zodat er gedurende de vijf uren, dat do motoren over de baan knetterden voor de liefhebbers van deze sport bijzonder veel te genieten viel. Grootste Rallye ter wereld. Zo is deze Solex-rallye geworden de grootste ter wereld, want nog nim mer werden zoveel gemotoriseerde deelnemers aan een rallye bijeen ge bracht. Zij kwamen uit alle oorden van Nederland en uit België, waar even- et ns de belangstelling voor het rij wiel met hulp motor groeiende is. Van tien startplaatsen waren zij vertrok ken, zelfs kon men deelnemen met alleen de klassementsproef te rijden. Er waren er, die Vrijdagavond om 9 uur reeds uit Maastricht waren ver trokken. Als lange slingers baanden de Solex-rijders zich een weg naar Schiphol er. toen zij daar allen ver eend waren, kreeg men eerst voor goed een indruk tot wat een macht de gemotoriseerde fietsers zijn uitge groeid. Er waren Solex-clubs, er waren na De tweede sabelequipe van AEW schermde een tweetal wedstrijden De wedstrijd tegen te Werve werd gewonnen met 54; de wedstrijd te gen HPSV (Haargse Politie) werd verloren met 63. In de sabelcompetitie van de twee de klasse kwam AEW hierdoor op de tweede plaats. De equipe bestaat uit de heren: I. J. Sloos, B. Erades en R. Sloos. De eerste sabelequipe van AEW, welke slechts met twee man kon uit komen, moest in de HPSV eveneens zijn meerdere erkennen. ZWEEFVLIEGEN De Fransman René Fonteilies heeft met een gemiddelde van 66 km. per uur over een afstand van 113 km. het wereld snelheidsrecord verbeterd. Het oude record van 45 km. per uur stond op naam van de Amerikaan William Brieler, die het op 12 Augus tus 1949 vestigde. Dc meest spectaculaire strijd was ongetwijfeld de race voor zijspan nen, die in twee manches verreden werd. De wereldkampioen Oliver was uit Engeland overgekomen en had uit sportieve overwegingen de machine, waarmede hij de hoogste titel behaalde, thuis gelaten. De Belgen Wijns en Deronne dach ten hiervan te kunnen profiteren Met een geweldig élan joegen zij langs het circuit, maar konden toch niet verhinderen, dat de Engelman in de 7e ronde van de eerste manche de kop nam en deze niet meer af stond. Een goede vierde plaats wist Oostenrijker Vogel te bezetten, terwijl Piet Knijnenburg vijfde werd. In de tweede manche ging de strijd wederom tussen de Belgen en de Engelsman. Van de acht ronden kwam Wijns 5 maal als eerste door. Oliver nam steeds genoegen met de derde plaats, maar in de laatste ronde toonde hij pas goed zijn cou reurstalenten. In de eerste bocht na de Hunzerug schudde hij de Belgen van zich af en onbedreigd zoefde hij over de eindstreep. Vogel kwam er deze manche niet meer aan te waarvan Piet Knijnenburg profiteerde door zich op de vierde plaats te nestelen. De eindstand werd: 1. Oliver (Eng.) 2 pnt.; 2. Wijns (België) 5 pnt.; 3. Deronne (België) 5 pnt.; 4. P. Knijnenburg 9 pnt.; 5. S. Vogel (Oostenrijk) 10 pnt.; 6. P. A. van Rooyen 11 pnt. De snelste ronde in beide manches werd gemaakt door Oliver met een gemiddelde van 106 01 km. Prachtige overwinning van Musy In de 250 cc klasse had onze land genoot W. Regters een prachtige start. Hij nam direct enige tiental len meters voorsprong, maar in de eerste ronde ging de Zwitser Musy, die een prachtige wedstrijd reed, hem voorbij. Musy zette zich vast aan de kop en wist ronde na ronde uit te lopen. Hij maakte een gemid delde van 114,11 km. en noteerde tevens de snelste ronde met 117,1 km. De Fransman Collignon kon bij de start zijn motor niet op gang krijgen en liep daarmede een ronde achter stand op. Toen hij eenmaal weg was, bleef hij goed volgen en met iets meer fortuin zou V ij zeker een zware concurrent van Musy zijn geworden De Nederlanders hadden eveneens met pech te kampen. P. Knijnenburg maakte een buiteling, toen hij in tweede positie lag en verspeelde daarmede zijn kans. Van Dongen was de tweede, die een schuiver maakte, terwijl enkele anderen ma chinepech hadden. Door de val van Knijnenburg kwam L. Simons op de tweede plaats terecht, welke hij wist te behouden. De Zwitsers Musy op motor Guzi werd eerste. 2. Simons; 3. Postma; op een ronde volgde Jansen, Collig non (Fr.) en W. Regters. Engelse vlag voor de tweede maal in top. In de 350 cc klasse bleek A.J.S superieur. Dc strijd ging hoofdzake lijk tussen de bekende Engelse coureur Petch en de Belg Ergé. In een fikse regenbui donderde dit tweetal door dc duinen met aan vankelijk Goffin (België) en Mat thews (Ierland) achter zich in derde en vierde positie. L. v. Rijswijk joeg vlak achter de kopgroep en zou zich zeker behoorlijk geplaatst hebben, als het pechduiveltje hem geen par ten had gespeeld. Onze landgenoot Van Doren en de goed rijdende Belg Delsing moest om deze reden zelfs de baan verlaten. Intussen gaven de twee A.J.S.-ers elkaar niet veel toe. Pas in dc 16e ronde wist Petch een tiental me ters uit te lopen. Van dat moment af rook hij de overwinning. Lang zaam maar zeker liet hij Ergé ver der achter zich en toen de laatste ronde inging, was zijn voorsprong zodanig, dat dc overwinning verze kerd was. Van Rijswijk ,dic ondanks tegenslag toch verder ploeterde, zag zijn inspanning beloond met dc 5c plaats op een ronde achterstand. De totale uitslag luidde: 1. Pctch (Eng.); 2. Ergé (België); op één ronde Dear (Eng.), Mctthews (Ier land), v. Rijswijk, Musy (Zw.), Roosjes en Mason (Eng.). DICK RENOOY BLEEF KONING IN 125 cc In het uitgebreide programma was één nationale klasse nl. de 125 cc. Heel even zag het er naar uit, dat de jonge Van Tilburg de koning van de 125 cc., Dick Rcnooy deze middag de loef af zou steken. In de eerste ronden ging hij met zo'n krachtsont plooiing aan de kop, dat zelfs de motorfenomenen even aan de uitslag gingen twijfelen. Maar ineens kwam Renooy naar voren en op de helft van de strijd wist iedereen, dat er geen ander meer aan te pas zou ko men In de achterhoede werden enkele interessante duels gevoerd. Holstege en Visbach streden om de vijfde en zesde plaats met een ijver, of het om de overwinning ging. Van de eerste vijf geklasseerden reden er vier op Eysink. Dick Renooy, dc winnaar, had een snelheid van 97,32 km en bleef daarmede aanmerkelijk boven de prestatie van nummer twee, Van Zutphen, die 94,10 km. haalde. 3e werd Vierbaoh, 4. De Greef en 5. Holstege. Een ongenaakbare Knijnenburg. Knijnenburg op een prachtige B.M.W. was in de 500 cc. klasse on genaakbaar. Tegenstanders als Musy. Dear, Derone en niet te vergeten Oliver en Petch zijn toch geen kleine jongens op dc motor, maar van de start af liet Piet duidelijk blijken, dat hij van plan was in dit sterke veld met de overwinning te gaan strijken. Van de 25 ronden kwam hij 24 maal als eerste door, hardnekkig achtervolgd door dt Zwitser Musy, die Knijnenburg in dc 250 cc. klasse achter zich had gelaten. Iedere rondo wist dc Wasscnaarsc crack enige winst te maken cn geen en kele overwinning werd deze middag met zo'n zekerheid en machtsvertoon behaald. Louis v. Rijswijk kon bij dc start zijn machine niet op gang krijgen en moest dc strijd staken. Goffin, Del sing, Oliver kregen eveneens pech, maar op een ogenblik, dat dc kans op de eerste plaats roods voor hen verkeken was. Ergé met A.J.S. lag vast op de derde plaats, terwijl daar achter Veer en Mason 'Eng.) een strijd op leven en dood leverden om de vierde en vijfde plaats, waarbij onze landgenoot dc sterkste bleek. Petch cn Fokke Bosch konden het tegen de kopgroep niet bolwerken en werden gelapt. Dc Zwitser Musy, die Knijnenburg niet kon bedreigen had de eer om de snelste ronde op zijn naam te krijgen mot oen gemid delde van 118,66. De uitslag luidde: 1. P. Knijnen burg (gem 16.22) 2. Musy (Zw.), 3. Ergé (België), 4. Veer, 5. Mason (Eng.). TOMMY WOOD GEWEIGERD. Enige tijd geleden was dc KNMV in onderhandeling getreden met de bekende Engelse motorrenner Tom my Wood om hem in de internatio nale races op gisteren tc laten star ten. De onderhandelingen liepen echter vast, omdat Wood te hoge financiële eisen stelde cn er werd met hem geen contract gemaakt. Zaterdag echter tijdens dc trai ning verscheen Wood met zijn materiaal op het circuit en dacht toch wel te kunnen starten. De KNMV echter stelde zich op het standpunt, dat Wood dan eerder had moeten inschrijven en besloot Wood die wol een plaatsje achter dc pits kreeg niet op de baan te laten. Wood vertelde het bestuur van de KNMV toen in zeer onbehoorlijke bewoordingen een sportsman on waardig wat hij van de Hollanders dacht. Onnodig te zeggen, dat dit hem niet veel heeft geholpen. Nog drie buitenlanders, die Za terdag ongevraagd kwamen opda gen, werden niet tot de races toege laten. Hot waren de Zwitsers Ger- ber en Albisscr, die nooit hebben geantwoord op de uitnodiging, en de Engelsman Jcnkinson de vroe gere zijspanpassagier van Oliver die op de training verscheen, in de mening een motor te kunnen lenen en dan te kunnen starten. BELGISCHE MOTORRENNER GEVALLEN. De Belgische renner A Vertriest, die Zaterdagmiddag op het circuit aan het trainen was voor de wed strijden van gisteren, kwam hierbij, door het vastlopen van zijn motor, te vallen. Hij werd over een afstand van 40 meter over de weg geslin gerd, brak hierbij zijn linker sleutel been cn liep een blessure aan zijn linker knie op. Hij werd naar een ziekenhuis te Haarlem vervoerd.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 5