Geen vergelding Voor FILM en FOTO: Rechtstreekse bussen Den Haag-Amsterdam Leidenaars kwamen terug uit Rusland Owif, in de schaduw van Djenchis Khan Vrijdag 4 mei 1951 DE LEIDSE COURANT 1WEEDE BLAD - PAGINA 2 ÜWittö ffi&uiPicvtd uevteCt aan zijn Zuid-Qm&atlaanóe teió Waarheen volgende reis? „Hebt u de indruk gekregen, dat in Argentinië een totalitair regiem bestaat?". Dit was een van de vra gen, die Prins Bernhard gesteld werd, toen hij Woensdagmiddag na rap port te hebben uitgebracht over zijn reis in de ministerraad een pers conferentie toestond in het gebouw van de Regeringsvoorlichtingsdienst in den Haag. Het antwoord van de Prins op de ze vraag luidde: „Neen, als er vrije verkiezingen zouden worden gehou den in Argentinië, zou waarschijn lijk 70 procent voor de huidige re gering stemmen. Ik heb niets ge merkt van angst onder de bevolking. Ik heb op straat gelopen en met de mensen gesproken. Ik heb alleen meegemaakt, dat de heer en me vrouw Peron echt hartelijk werden toegejuicht wanneer zij zich in het openbaar vertoonden". De prins vertelde in dit verband een staaltje, dat hij zelf had onder vonden: „In Argentinië zelf zei een vriend me, dat Peron nimmer uitging zonder een geweldige lijfwacht, be wapend met tommyguns enz. Peron heeft mij naar huis gebracht en ik heb mijn ogen goed de kost gegeven, maar ik heb niets van enige bewa king kunnen bespeuren. Ook op het vliegveld, toen de president en me vrouw Peron mij uitgeleide deden, heb ik hier niets van kunnen be merken". Ditmaal geen vrees voor slechte „follow-up". Een der journalisten vroeg de Prins of de eerste Zuid-Amerikaanse reis tastbare resultaten heeft opge leverd. „Deze zijn individueel gebleven door initiatiet van bepaalde zaken zelf, maar helaas zijn bepaalde din gen niet gebeurd, zodat de zo be langrijke „follow-up" te wensen heeft overgelaten. Hiervoor ben ik echter ditmaal niet ongerust". In dit verband merkte de prins op, dat de voorbereidingen voor deze reis zeer goed zijn geweest. „Het was een leer rijke reis zei de Prins. Ik geloof, dat we wat betreft het goodwill-ka- rakter geslaagd zijn. De emigratie-mogelijkheden naar Uruguay, Chili en Argentinië. „In Uruguay hebben we heel in teressante dingen gezien. Er zijn veel mogelijkheden voor emigranten, want er is hier maar een kleine bevolking en er zijn ook goede mogelijkheden voor financiering van immigratie. Ditzelfde geldt oof- van Argentinië en Chili. Wat dit laatst land betreft, zijn er vooral mogelijkheden voor immi granten in het Zuiden, al moet de financiële kant de steun in de eerste moeilijke tijd nog geheel worden geregeld. Als dat lukt, kun nen zij, die daar heengaan, hun schulden in korte tijd afbetalen en een goed bestaan hebben". Wat betreft directe resultaten noemde de Prins het Werkspoorcon tract en de invoervergunning voor Philips. Wat Uruguay betreft bracht de Prins in herinnering, dat er ook met dit land grote zaken worden ge daan. Onderhandelingen over grote koperleveranties zijn thans bijna ten einde en men is hier ook zeer ge ïnteresseerd in een groter handels verdrag. Wat Argentinië betreft zeide de Prins te geloven, dat de handelsba lans wel spoedig in evenwicht kan komen. Met Chili ligt dit iets moei lijker. De Prins achtte het echter nog te vroeg op dit punt te komen tot de finitieve uitspraken. „Laten we lie ver nog eens 6 maanden afwachten en zien wat de resultaten zijn". Vele factoren spreken hierin mee. Vooral hoe de houding zal zijn van de Ne derlandse zakenwereld en ook van hen, die tot op heden nog geen za ken met Zuid-Amerika hebben ge dreven. „Maakt het Nederlandse fokvec een kans?" was een volgende vraag. Ook hierop kon de Prins bevestigend antwoorden. „Men is over ons vee vol lof. In Chili wordt het Friese vee ook als slachtveen gebruikt en men is hierover zeer tevreden". Waar gaat de volgende reis heen? „Waar de regering me zal heen zenden. Persoonlijk zou ik graag wat meer willen zien van Brazilië, voor hoe de Nederlandse kolonies het daar maken". Woensdagmiddag is Z. K. H. de Prins in een voltallige ministerraad ontvangen. In deze bijeenkomst heeft Z. K. H. een overzicht gegeven van zijn reis door de drie Zuid-Ameri kaanse landen. PRINS BERNHARD ZAL WEGEN WACHT INSPECTEREN. Woensdag 9 Mei zal de Wegen wacht, haar eerste lustrum vieren. Voor het eerst zulle die dag alle „gele rijders", in totaal 105 man te zamen komen en in Utrecht aanzit ten aan een lunch, die het dagelijks bestuur van de A.N.W.B. het corps aanbiedt. Aan de lustrumviering zal in de ochtenduren een bijzondere plechtig heid voorafgaan. Dan zal namelijk het gehele corps in de tuinen van het koninklijk paleis t' Soestdijk door prins Bernhard, ere-voorzitter van de A.N.W.B., geïnspecteerd worden. Uiteraard zal de Wegenwacht in ver band met de jubileumviering, die in overeenstemn ing met de tijdsomstan digheden een sobei krakter draagt, op 9 Mei niet op gewone routes pa trouilleren. De maatregelen op de „Wittenberg" Ir. C. Staf, de minister van oorlog, heeft geantwoord op vragen over de opgelegde disciplinaire straffen we gens misdragingen van militairen van het kamp Wittenberg. De minister is van mening, dat in het verbod om op Zaterdag en Zon dag het kamp te verlaten niet een vergelding dient te worden gezien, maar een handeling, waardoor snel en afdoende een einde werd gemaakt aan misdragingen, welke in een goe de militaire organisatie niet kunnen worden getolereerd: niet slechts voor de burgerij, die hiervan kennis neemt, maar voor het gehele Neder landse volk, dat zich grote financiële offers voor de opbouw van het leger moet getroosten. In het antwoord wordt o.m. nog gezegd, dat ongeveer tweehonderd militairen van het kamp Wittenberg zich hadden misdragen. De minister heeft de chef van de generale staf opgedragen om ook bij volgende herhalingsoefeningen maat regelen te doen nemen, om - excessen, zoals zich te Apeldoorn hebben voor gedaan te voorkomen. Koningin in de Betuwe De bloeiende Betuwe heeft veel natuurliefhebbers getrokken. Volkomen onverwacht heeft de Ko ningin gistermiddag met de prinses jes Beatrix en Margriet in een open hofauto een tocht langs de nu in prachtige bloei staande boomgaarden gemaakt meldt het Alg. Dagblad. Langzaam rijdend over de smalle, kronkelende dijkwegen hebben de Koningin en de prinsesjes enkele Gisteren werd op de terreinen der Heilig Landstichting een Francis caanse dag gehouden van de Derde Orde van St. Franciscus. De commis saris der Derde Orde van Sint Frans, pater Abel Duindam O.F.M., droeg op de loggia van de Coenaculumkerk een plechtige H. Mis in de open lucht op. Deze werd bijgewoond door dui zenden Derde Orde-leden uit Zuid- Nederland en Zeeland. FATHER VAN BEEK t. Op Hemelvaartsdag is in het Sint Elisabeth-Ziekenhuis te Alkmaar in de ouderdom van zestig jaar overle den father G. M. van Beek (Mill Hill). De overledene was lange tijd missionaris van Mill Hill in Nieuw Zeeland. Do begrafenis geschiedt Dinsdag a.s. op het kerkhof van het St. Bonifacius-missiehuis te Hoorn. KATH. ARBEIDERS ONTMOETEN ELKAAR IN DUITSLAND. Honderdtachtig leden van de Ven- lose afdeling der KAB rullen Zondag a.s. met het bestuur naar de Duitse grensplaats Wachtendonk trekken rer gelegenheid ^an hei Internatio nales Katholisch.es Arbeidertreffen", dat daar dan gehouden zal worden. uren volop kunnen genieten van de i He' orkest van de Veniose KAB zal schitterende bloesemweelde. bij deze feestelijke plee tigheid ne- In de namiddag arriveerden de I dewerking verlenen. Dit is het eerste koningin Juliana en de prinsesjes j contact tussen arbeiders van weers- weer in Soestdijk. zijden der grens na de bevrijding. Ter ontlasting van het drukke spoorweg-verkeer - cin-e Rn Wolfslag eylenbeel^ BREESTRfifiT 79 LEIDEn-TEL 2(551 Te veel artsen in eger het In het verslag der Tweede Kamer over de wet op de inwerkingtreding van enige artikelen van de wet ge nees- en tandheelkundige voorziening burgerbevolking, vroegen enige le den zich af, of Je artsen niet in min dere mate in het leger kunnen wor den ingeschakeld door gebruik te ma ken van de diensten van masseurs, verplegers en dergelijke. De inscha keling van lagere medische hulp zou veel efficiënter en goedkoper zijn. Hierbij komt nog, dat de artsen er in zeer veel gevallen over klagen, dat hun dagen in het leger lang niet vol ledig bezet zijn. Met recht vragen zij zich af, of het wel verantwoord is, dat zij uit hun particuliere practfjk zijn gehaald. Wordt de sigaar kleiner Industrie gaat versoberen In een te Utrecht gehouden ver gadering van een groot aantal siga renfabrikanten zijn met grote meer derheid van stemmen voorstellen aan genomen, die zowel ten aanzien van de gewichten als van de verpakkin gen van de sigaren besparing ten ge volge zullen hebben. De vergadering was belegd door het bestuur van de vakgroep siga- renindustrie en stond onder leiding van de voorzitter, mr. A. Steinkuel- ler. Het bestuur van de vakgroep sigarenindustrie zal van de beslui ten dezer bijeenkomst aan de mi nisteries overleg plegen over de uit voering van die maatregelen. Zo mogelijk nog dit jaar zullen de Nederlandse Spoorwegen een auto- busdienst openen van Amsterdam naar Den Haag. Daartoe hebben zij een aanvraag ingediend bij de Com missie Vergunningen Personenver voer. Onderweg zal niet worden ge stopt. Het tariuf komt wat hoger dan dat voor de trein. De gekozen route langs de auto weg door de Haarlemmermeer is de kortste verbinding tussen Amsterdam en Den Haag. De bussen lopen niet van station naar station. In Den Haag is de halte op het De Savornin Lohmanplein. Voor Amsterdam staat zij nog niet vast. Drs. C. G. van Leeuwen heeft voor de commissie een toelichting gege ven. De zeer uitgebreide treinenloop tussen Amsterdam, Haarlem, Leiden, Den Haag en Rotterdam is niet meer in staat om het geweldige aantal rei zigers te vervoeren op een geriefe lijke wijze, deelde hij mede. Het la ten lopen van meer treinen is slechts binnen zeer beperkte grenzen moge lijk. Het grootse plan voor een recht streekse ondergrondse spoorlijn tus sen Amsterdam en Den Haag is nu te duur. Ook aan het leggen van een derde spoor valt op het ogenblik niet te denken. De autobusdienst is het enige mid del om de spoorlijn te ontlasten en dt reizigers van dienst te zijn. Te vens zijn de Spoorwegen in staat er varing op te doen omtrent de ont wikkeling van de nieuwe verkeers stroom. In zoverre moet de busdienst ook worden gezien als een voorloper van de ondergrondse spoorwegver binding. Alg. Dgbl. Man vergiftigde zijn vrouw Drie dagen na het overlijden van zijn 29-jarige echtgenote werd de eveneens 29-jarige vertegenwoordi ger J. W. te Eindhoven gearresteerd, verdacht haar te hebben vergiftigd. De man heeft bekend. Ongeveer een week voor Pasen heeft de man zijn vrouw die moeder is van drie kinderen en haar vierde verwachtte, een glas melk laten drin ken waarin hij twee ampullen ratten- gif had opgelost. De vrouw werd ziek, haar huisarts veronderstelde, dat het griep was. Pas na verergering var. haar toe stand constateerde eer. specialist wiens hulp was ingeroepen, vergifti gingsverschijnselen. On 22 April overleed mevrouw W. Sectie op het lijk wees uit, dat er van opzettelijke vergitiging sprake moest zijn. De schijnbaar goede verstandhou ding tussen het echtpaar bracht de politie aanvankelijk op een dwaal spoor, maar toen uit correspondentie en telefoongesprekken van de dader bleek, dat W. sinds Februari jl. een verhouding had met een Brusselse serveuse, is men op 25 April tot ar restatie van W. overgegaan. ..Alg. Dgl." De Nederlandse konijnenfokkers- bond heeft vorig jaar een besluit ge- nomene waardoor iedr, die aan deze dierensport wilde medewerken, lid zou moeten zijn van een bij die bond aangesloten vereniging. De raad van beheer voor pluimvee, konijnen, dui ven enz. fokkers, waaronder de konij- nenfokkersbond ressorteert, heeft dat besluit niet goedgekeurd, omdat deze raad de Nederlandse vrijheid wenste te handhavèn. Daarna zijn de afgevaardigden in die raad voor de konijnenfokkersbond uit de raad getreden. Te Utrecht is nu, in een door deze raad opgeroepen vergade ring, waarbij 85 stemgerechtigde verenigingen aanwezig waren opge richt de bond van konijnenfokkers verenigingen aangesloten bij de raad van beheer. Alle 85 sloten zich aan. Daarmee aldus het Alg. Dgbl. de strijd beslecht, de paleisrevolutie kan als geëindigd worden beschouwd Tot voorzitter werd gekozen Fr. Schaedtler, Rotterdam, tot secretaris L. H. Hamaker, Haarlem. GODFRIED BOMANS WEER BEKOMEN. Mevr. Boesman en de heer God fried Bomans zijn weer hersteld van hun ballon-bad in de koude zee. Er is nog al wat te doen geweest over de vraag of er roekeloos gehan deld zou zijn en of de commandante door de wensen van de heer Bomans. zich teveel zou hebben laten leiden Voorop staat natuurlijk dat de com mandante de verantwoordelijkheid droeg en dat de passagier slechts wensen kon uiten. Mevrouw Boesman zei erover aan het Algemeen Dagblad, dat zij meen de langs de kust naar Noord wijk te kunnen drijven. Om de In aanbouw zijnde hoge watertoren bij Zandvoort te omzeilen moest iets meer hoogte orden gezocht, en vlak daarop kwam er een verraderlijke wind vlaag. Het was inderdaad verstandi ger geweest om na de eerste daling in de duinen de tocht te beëindigen. Van Meegeren treedt af Als voorzitter Bond voor Gezin Op de centrale raadsvergadering van de Kath. Bond voor het Gezin, die op 15 Juli a.s. te Maastricht bij een zal komen, zal de heer J. W. F. van Meegeren afscheid nemen als voorzitter van de bond, die hij 27 jaar lang geleid heeft. De heer Van Meegeren was een der pioniers, die 33 jaar geleden de bond oprichtten. Hij heeft al die tijd gewerkt om de levensbeschouwing, die geheel in overeenstemming is met de natuurlijke bouw der samen leving en die volgens hem gebaseerd is op de rechten van het gezin in plaats van op die van het individu, in brede kring ingang te doen vin den. Nadat de bond in 1942 door de bezetter was geliquideerd, is hij thans weer tot bloei gekomen en omvat 22.000 gezinnen. De heer Van Meegeren zal als hoofdbestuurslid en VLIEGTUIG MELDDE EEN BRAND Een Dakota van de K.L.M., die op weg was van Amsterdam naar Frankfort, zag gisterochtend om streeks half acht een boerderij bui ten Nijmegen in brand staan. De ge zagvoerder de heer Libgott, deelde dit terstond radiotelegrafisch mede aan de toren op Schiphol. Deze gaf het op zijn beurt weer door aan de brandweer in Nijmegen. Intussen heeft deze moderne brandmelding niet tot resultaat ge had dat er veel van de boerderij kon worden gered. De brand woedde in een grote boerderij te Batenburg, eigendom van de staat en bewoond door het gezin Exkelens. Twee schu ren en het woonhuis gingen in vlam men op. De gehele landbouwinventaris en alle landbouwmachines verbrand den. Een belendende grote boerde rij, eveneens met rieten dak, kon worden behouden. De schade wordt op 125.000 begroot. BELGISCHE DAME VAN DE MOTOR GESLINGERD. Gistermiddag om zes uur is op de Rijksweg bij IJsselmonde een duo rijdster van een motor geslingerd en gedood. Het betreft hier een Bel gische motor, bereden door de 58- jarige M. Timmerman uit Schaer- beek. De man en Te vrouw hadden vermoedelijk een bezoek gebracht aan de bollenvelden en keerden naar België terug. Op de genoemde rijks weg sprong echter de achterband, waardoor het voertuig aan het slin geren ging en de duorijdster, de 52- jarige weduwe M. Ladisan-Marin uit Uckel tegen de straat sloeg en op slag werd gedood. De berijder kreeg een lichte hersenschudding en moest in het Zuiderziekenhuis te Rotterdam worden opgenomen. Roofoverval in Amsterdam Buit gering Drie jongemannen, wier indenti- teit voorlopig nog onbekend is, heb ben een roofoverval gepleegd op het kantoor van een wasserij aan de Kostverlorenkade te Amsterdam. Hun buit bestond uit en gouden da mespolshorloge, een regenjas en een bedrag aan geld van enkele guldens. In de vroege ochtend werd aan het kantoorgebouw gebeld. De nacht waker, een oude man van omstreeks 70 jaar, zag door een raam en jonge man staan. Op zijn vraag wat hij wil de kreeg hij ten antwoord dat hij de dircteur wilde spreken. „Die is hier niet" zei de bewaker, maar de jongen hield vol en bracht er de oude man toe de deur te openen. Op dat ogen blik kwamen er nog twee mannen te voorschijn. Gedrieën dwongen zij de bewaker het kantoor binnen te gaan. Onder de bedreiging „wij slaan je hoofd in als je alarm maakt" zet ten zij hem op een stoel. Een bleef als bewaker achter, de beide anderen doorzochten het kan toor. Aangezien zij echter geen inbre kerswerktuigen bij zich hadden de overval maakte op de politie een nogal dilletantische indruk kon den zij slechts een geringe buit vero veren. Een schrijfmachine en een radio toestel lieten zij staan. Zij brachten dë bewaker geen letsel toe. EEN DER WESTBRABANDERS GEVONDEN. Gistermorgen werd te Lepelstraat gemeente Halsteren in een brandput het lijk gevorden van de 23-jarige ongehuwde M. B., die sinds bijna 3 weken werd vermist. B., die te Ber gen op Zoom als boekhouder werk zaam was, was het laatst in Rotter dam gesignaleerd. Verdere onderzoe kingen naar zijn verblijfplaats ble ven tot heden vruchteloos. Het lijk werd op ruim 100 m. afstand van de ouderlijke woning gevonden. De burgemeester van Eindhoven zal Zaterdag als orgelman funge ren. Hij zal de Philips feestmars draaien en daarmee een prachtig pie rement inwijden dat voortaan drie dagen per week door de stad zal trekken. De bedoeling is gaven van de burgerij te verkrijgen ten bate van het Labrehuis voor dakloze man nen. JONGENS STALEN MUNITIE UIT EEN BUNKER Naar de commissaris van politie te Velzen mededeelt is gebleken, dat een aantal Amsterdamse jongens naar schatting 15 of 20 gistermid dag de duinen hebben afgestroopt en daarbij de ijzeren dueren van een voormalige marinebunker heb ben geforceerd. Zij namen een gevaarlijke hoe veelheid oud, maar daardoor j4»if hoogst explosief oorlogsmatriaal m< Naar alle waarschijnlijkheid ben z(j dit naar Amsterdam vervoerd. Een van hen bleek in het 'bezit van een volledige mitrailleur met pa troongordel. De politie zoekt naarstig de omge ving af en roept daarbij de hulp der ouders in. Gistermorgen is op de onbewaakte overweg aan de Dwarsweg te Ede het 1 y3 jarig zoontje van de fam. Willemsen uit Ede onder een elec- trische trein geraakt. Het knaapje werd op slag gedood. De trein had tien minuten vertraging. Sommigen eindigden zoals zij begonnen: in het kamp Amersfoort Uit alle delen van het land is van daag bezoek gebracht aan het Bos kamp, eerder berucht als het Duitse concentratiekamp, thans gedeeltelijk demobilisatie-kamp. Het zijn voor namelijk eenvoudige lieden die op bezoek gaan, en hun belangstelling betreft de 26 Nederanders die zo juist via het Britse doorgangskamp Fried- land te Gottingen in West-Duitsland, uit Russische krijgsgevangenschap in het vaderland zijn teruggekeerd. Onder hen zijn madmen uit ons eigen gewest, met name drie uit Lei den. Wij hebben met hen gesproken en uit hun eigen mond gehoord van de zware jaren, die ze, ver van huis en haard, hebben doorleefd. Een hele reis achter de rug?, vragen we. U kimt beter zeggen: een heel leven achter de rug, verzekert ons een stevige knaap, die in 1944 in Letland was getrouwd en sinds 1946 was geïnterneerd. Hij en zyn mak kers hebben zwaar moeten werken en het eten was verre van goed. De arbeid in Rusland ging vol gens normen. Dat wil zeggen, dat bij voorbeeld een metselaar pei dag min stens 1600 stenen moest, verwerken, wilde hij het loon verdienen van een schamele 150 roebel per maand. want er zitten nog zoveel Nederlan ders in Russische krijgsgevangen schap, die ook wel naar huis willen... Majoor mr. H. Wellema, die hoofd is van de afdeling repatriëring en opsporing, heeft de voiiedige zorg in het Boskamp. Hij bevestigde ons, cül- dit transport bestaat uit jonge mannen, die verplicht te werk waren, gesteld. In Amersfoort worden zij zowel justitionee, als medisch onder zocht; en nu dit laatste achter :1e rug is, mogen zij een enkel familielid ontvangen, Van de eerste ontmoeting met de familie konden wij gf.-tu'ge zijn. Het weerzien was aangrijpend. Niet min der ontroerend was de confrontatie van de teruggekeerden met de 3000 foto-dossier, die op lange tafels la gen en die in hoofdzaak gaan over mannen, die alsnog worden vermist. Toch weet men niet, of die allen in derdaad zoek zijn zei majoor Welle ma, Wanneer het volgende transport uit Rusland komt, kon de majoor ons niet zeggen. INTERN ATIN AAL KOUDE-CONGRES Van 29 Augustus tot 11 September - ~s. zal te Londen en Oxfort onder De Nederlanders werkten in hoolu-1 auspiciën van het „Instituut Interna- tio^aal Froid", het achtste Inter nationale Koude-congres worden ge houden. Het zal onder leiding staan van de Leidse oud-hoogleraar W. J. de Haas, oud-directeur van het Ka- merlingh Onnes Laboratorium te Leiden, en van Viscount Bruce uit Melbourne. zaak te Kief en het heeft hun heel wat moeite gekost om er eindelijk vandaan te komen. Men heeft zelfs het middel van staking aangegrepen, maar dat leverde tien dagen celstraf op. In October 1950 eindelijk is men begonnen met de terugzending. Dat waren er ongeveer honderd; en nu nog zijn er ruim 50 Nederlanders in Kief. Met 26 man is deze ploeg bin nen de grens van het vaderland ge- k. men. Zoals de mannen ons vertel- was hun aantal eigenlijk veel groter, maar verschillenden zijn in Duitsland opgehouden door de Rijks- vreemdelingendienst. Er waren na melijk verschillende Duitsers bij, die neen dien spoediger vr!j te zijn. als zij zich als Nederlanders meldden. Bo vendien zijn enige genaturaliseerden Irhtergebleven. Men mene niet, dat de pas-aange- ke. menen in hoofdzaak oud-S.S.'ers zijn. Volgens de inlichtingen van hel Departement van Justitie zijn ver schillenden destijds in ons land geïn terneerd, omdat ze weigerden in de arbeidsdienst te gaan. Ze zijn toen beland in het concentratiekamp van Amersfoort, waar ze tenslotte op nieuw zijn aangekomen, na eerst on der dc Duitsers, daarna onder de Russen te hebben gewerkt. Wij in formeerden, wat tenslotte „geschikter" was: het Duits» concen tratiekamp of het Russische werk kamp. Men was een beetje huiverig om een eerlijk antwoord te geven, MARKIBtKICHTEN LEIDEN, 4 Mei. Vee. Aanvoer: 10 fokstieren, 7 slachtstieren, 130 kalf- en melkkoeien, 391 varekoeien e.a., 140 vette koeien, 55 vaarzen, 40 pinken, 2 graskalveren, 7 vette kal veren, 398 nuchtere slachtkalveren. 20 nuchtere fokkalveren, 60 vette schapen, 136 weideschapen. 510 wei- delammeren, 27 zeugen. 328 schram men. 667 biggen, 5 paarden, en 13 bokken of geit. Prijzen: kalf- en melkkoeien 7001050, en vare koeien a.a. 460775, handel traag; vette koeien f 7101050, 2 30 tot 2.95 per kg, levend gewicht handel vlot; vaarzen 600850. pinken f 275 500, handel traag; nuchtere slacht kalveren 3052 en idem fok 55 95, handel willig vette schapen 110 180„ weideschapen 160215, wei- delammeren 4065 handel stug: schrammen f 6090, biggen f 2045 en bokken >f geiten f 1538. handel matig. Kaas. Aangevoerd 32 partijen Goudse kaas. Prijzen zware f 2.04. Ie soort 1.952.en 2e soort Goud se kaas i.901.94 per kg. Handel matig. 27. „Of jullie in het Westen al of niet aan voorgevoelens doen, kan mij niets schelen", zei Keri Ning Ta, die ongeduldigbegon te worden. „Maar ik wil naar mijn dochter." Dan gaan wij samen", zei Dokie Durf. De twee mannen slopen op hun tenen weg. Soms, waar Keri Ning Ta het nodig achtte kropen zij op handen en voeten. Toen zij in de buurt van de Yakherdershut aankwamen, was Marsian al ver weg met zijn prooi. De Armeniër naderde het graf van Djenchis Khan. Wat zou hij in zijn schild voeren?_

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6