Een onwaarschijnlijk verhaal over een dode postduif Een te vurige opera Alphens burgemeester over zijn dagtaak Avifauna 1 jaar »Sancta Euphrasia« ingewijd door Mgr Ammerlaan WOENSDAG 2 MEI 1951 LIE LËIUSh COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Er bestaat een ere-code onder de houders van postduiven: wie een vreemde duif in zijn hok aantreft dient daarvan terstond aangifte te doen aan het ringenbureau. Maar de 55-jarige grondwerker F. A. J. F. te Utrecht, die misschien uit nalatig heid zich niet had gehouden aan de ze code, hoorde vandaag voor het Hof bevestigd van de straf van drie weken gevangenisstraf tegen zich i Bovendien had de Ned. Alg. Bond van Postduivenhouders hem voor tien jaar uitgesloten van het lid maatschap. Want organisatorisch wordt met deze bepaling al evenmin gespot. Volgens verdachte had de zaak zich aldus toegedragen. In Juni van het vorige jaar vond hij in zijn boomgaard een dode postduif. Hij nam de ring van het dier en plaat ste deze om de poot van een jonge postduif, in plaats van als goed orga nisatielid de poot met ring op te zenden naar het ringenbureau. Er was echter bij de bond een klacht ingekomen tegen deze post- duivenhouder en dus kreeg hij be zoek van de inspecteur, die eens kwam onderzoeken of het waar was, dat hij duiven van niet-georgani- seerde liefhebbers mee had laten doen aan wedstrijden. De inspecteur ontdekte, dat F. zes duiven had, waarvan hij geen eigen domsbewijs kon laten zien. Daaron der was een duif, die het eigendom bleek van wachtmeester W. v. d. Haan van de rijkspolitie te Utrecht. De wachtmeester herkende niet al leen de duif, maar het ringnummer kwam overeen met het nummer, waarvan de wachtmeester een eigen domsbewijs kon laten zien. „Welnee", zei verdachte. „Het is mijn duif, die ik de ring heb gegeven welke ik van de dode duif uit mijn boomgaard heb genomen. Die dode duif was de duif van de wachtmees ter." Maar daar kwam de verdachte bij de deskundige inspecteuuur niet ver mee. Want deze wees hem er op, dat een ring kan worden aangebracht bij een duif van ten hoogste 12 da gen. En de duif, die de wachtmees ter als zijn eigendom herkende, was geen jonge doffer, maar van hogere leeftijd en door verdachte ingezet op wedstrijden. De Utrechtse Politie rechter had het verweer van ver dachte dan ook niet aanvaard, maar hem wegens diefstal veroordeeld tot drie weken onvoorwaardelijke ge vangenisstraf. Bij het hof, waar de zaak heden in hoger beroep werd be handeld, toonde de inspecteur als ge- tuige-deskundige gehoord, de bewus te doffer, die door president en raadsleden van het Hof aandachtig werd bekeken. Getuige-deskundige wees er nog. op, dat voor een duivenliefhébber niet iedere duif gelijk is: hij herkent zijn eigedom zelfs, wanneer deze hoog in de lucht is. De wachtmees ter herkende de hier als bewijsstuk aanwezige duif als zijn vermiste dof fer. De procureur-generaal, imr. Hoe- felman,- achtte door het onwaar schijnlijke verhaal over de dode Toen de toneeltechnici bij de repe titie van de Zauberfeuerscène uit de opera Die Walkiire in het operage bouw te Genève het vuur maakten, dat voor de scène nodig is. grepen de vlammen om zich heen en ver nielden het toneel volkomen. Het was by het hoogtepunt van Wagners opera wanneer Brünhilde wegens ongehoorzaamheid aan de goden van godin tot sterfelijke vrouw wordt gemaakt. Zij wordt in een droomtoestand gebracht, waar uit zij gewekt kan worden door de man, die haar zal vinden. Een laat ste verzoek van haar wordt echter ingewilligd n.l. dat zij omgeven zal worden door vlammen, waar alleen een held zonder vrees kan doordrin gen. De vlammen werden Dinsdag de oorzaak van een hevige brand, want zelfs het veiligheidsscherm, dat on middellijk werd neergelaten, hield het vuur niet tegen. De brandweer van Genève kon de brand alleen niet aan en riep de hulp uit omliggende plaatsen, zodat driehonderd brand- j weerlieden het vuur bestreden. Men kon echter niet verhinderen, dat het gebouw voor een groot deel in vlam men opging. De schade wordt voor lopig op vier a vijf millioen francs geschat. Het operagebouw werd in 1879 geopend. Naar schatting 320.000 Amerika nen zullen in 1951 Europa bezoeken, heeft dr. H. A Wilkinson, voorzitter van de afd. Heizen en Vervoer van het Amerikaanse ministerie van Han. del verklaard. Zij zullen ongeveer 396 millioen dollar besteden, aldus Wilkinson. Een groot deel van deze kostbare deviezen-mannetjes komt ook naar Nederland. Twaalf jaar geleden werd Ru dolph Sheeler te Philadelphia ver oordeeld tot levenslange gevangenis straf. verdacht van het doden van een politie-agent tijdens een overval. Na twaalf jaar in de gevangenis te hebben doorgebracht, werd hy Dins dag na een nieuw onderzoek vrijge sproken en onmiddellijk vrijgelaten. Robert Vogeler is Dinsdag met zyn gezin in New-York aangekomen. duif, de kwade trouw van verdachte aangetoond en eiste bevestiging van het vonnis van de politierechter. „Tel" Jeugdbeweging 856.000 leden De statistiek van 1950 over de vrije jeugdvorming bevat gegevens van instellingen ten dienste van de jeugdorganisaties. In totaal zijn er 856 leden, waarvan 45 procent is aangesloten bij organisaties op rooms- katholieke en 37 procent bij organi saties op protestants-christelijke grondslag. Van hen zij er 165.000 aan gesloten bij padvinders-, verkenners- en gidsenorganisaties. Bovendien stonden 98.000 jongeren ingeschreven bij clubhuizen voor on georganiseerde jeugd. De organisaties op r.-k.-grondslag omvatten 36 pro cent en die op prot.-christelijke grondslag 34 procent van deze 98.000. De sportorganisaties vermelden ge zamenlijk 893.500 actieve leden, waaronder 34 procent voetballers en 23 procent turners en trunsters. Verbrand op bed In de nacht van Maandag op Dins dag is te Maastricht de 24-jarige A. Brenders, die zich te bed had bege ven in slaap gevallen, terwijl hij een sigaret rookte. Waarschijnlijk daardoor heeft het bed vlam gevat. Pas toen de kamer in lichterlaaie stond, werd hij wakker te midden van de vlammen. Hij bleek van het hoofd tot de voeten ernstige brandwonden opgelopen te hebben. De man is door de G.G.D. naar het Annadal-ziekenhuis overgebracht, waar hij Dinsdagmiddag is overle den. TUCHTRECHTSPRAAK VOOR VOEDSELVOORZIENING BEHOORT TOT HET VERLEDEN. Door het in werking treden van de wet op de Economische delicten is een einde gekomen aan de speciale tuchtrechtspraak voor de voedsel voorziening. Deze zaken zuilen in het vervolg behandeld worden door de economische rechters bij de arrondis sementsrechtbanken, die reeds ande re prij zendelicten berechtten. De meeste tuchtrechters voor de prij zen zijn inmiddels reeds naar de di verse rechtbanken overgegaan. M.i.v. 1 Augustus a.s. zijn bij beschikking van de minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening mr. F. C. Kist, hoofdambtenaar van de tucht rechtspraak voor de voedselvoorzie ning en alle plaatsvervangende hoofd ambtenaren, de ambtenaren en plaatsvervangende ambtenaren voor de tuchtrechtspraak voor de voedsel voorziening, de tuchtrechters voor de voedselvoorziening en hun plaatsver vangers, alsmede de griffiers en plaatsverv. griffiers eervol van hun functie ontheven, evenals de voorzit ter, leden en griffiers van het cen traal college voor de tuchtrecht spraak voor de voedselvoorziening. Het centraal college zal de lopende zaken nog afhandelen. Twee Duits sprekende mannen heb ben gistermiddag in de winkel van een Haagse juwelier in de binnen stad zeven briljanten gestolen ter waarde van i 56.000. Het tweetal kwam omstreeks vijf uur de winkel binnen en vroeg bril janten te mogen zien. Na lang heen en weer praten, kozen zij zeven bril janten uit. Zij hadden niet voldoende geld bij zich om de kostbare stenen direct te betalen, zo zeiden zij. Zij verzochten de juwelier daar om de zeveu briljanten in een verze gelde enveloppen weg te bergen. Van daag zouden zij dan de briljanten komen halen. Zij kwamen vanmor gen echter niet opdagen. De juwelier maakte daarom de verzegelde enve loppe open en ontdekte toen tot zijn grote schrik, dat de zeven briljanten waren verwisseld voor zeven waar deloze imitatie-briljanten. Vermoed wordt, dat de dieven de stenen hebben verwisseld, toen zij de juwelier gistermiddag vroegen een enveloppe en zegellak te gaan halen. In een dezer dagen gehouden ver gadering van 't bondsbestuur van de Ned. R.K. Middenstandsbond heeft mr. F. J. H. Bachg medegedeeld het op prijs te stellen te worden onthe ven van zijn verantwoordelijkheid als algemeen secretaris van de N. R.K.INI. en directeur van har bureau. Mr. Bachg, die sinds 1934 met de leiding van het secretariaat der ge noemde organisatie was belast, zal zijn werkzaamheden in de leiding van de N.R.K.M. voortzetten in de rang van raad-adviseur, tevens toe gevoegd lid van het dagelijks be stuur. Zoals bekend is, is mr. Bachg in 1937 tevens tot lid der Tweede Kamer gekozen. Daar de N.R.K.M. zich sinds de bevrijding heeft uitge breid en zich geplaatst ziet voor groeiende taken op onderscheiden ge bied is de behoefte gebleken de lei ding van het secretariaat toe te ver trouwen aan een ongedeelde kracht. Eerlang zal een algemeen secretaris worden benoemd. SIGARENINDUSTR1E ZOEKT WEG UIT MOEILIJKHEDEN. De sigarenindustrie wil een nieuw maximum gewicht van sigaren vast stellen en de verpakkingen versobe ren. Deze maatregelen moeten er toe dienen om de sigarenindustrie weer rendabel te maken. De voorstellen zullen worden be handeld op een vandaag te Utrecht te houden vergadering, bijeengeroe- door de vakgroep sigarenindustrie. In de nacht van Zaterdag op Zon dag werd er aan de woning van een Haagse artiste gebeld door een man, die, nadat hij was opengedaan, de groeten bleek te komen brengen van de schoonzuster van de Haagse da me. die in Spanje als schilderes werkzaam is. Hij zeide grote bewon dering te hebben voor het werk van d. schoonzuster, en kleedde zijn ver haal zo goed in dat hij uiteindelijk boven werd gelaten om daar nog meer verhalen uit Spanje te vertel len. Maar aan het eind van zijn relaas gekomen zijnde, deed hij een greep naar het handtasje van zijn gast vrouw, dat 25 gulden en enkele pri- vé-bezittingen bevatte. Daarna trachtte hij te verdwijnen. Er ont stond een worsteling waarbij de Haagse dame wonden aan het hoofd en enkele kneuzingen opliep. De man wist echter te ontkomen en tot op heden heeft de politie tevergeefs naar de vreemdeling gezocht. Onlangs heeft te Alphen aan de Rijn de buitenlandse pers vereniging in Nederland een bijeenkomst geor- ganiseerd, waarop een viertal burge meesters uit verschillende plaatsen van ons land, over onderwerpen heeft gesproken, waarvan de keuze gemaakt was door het bestuur van de buitenlandse persvereniging. Nadat de burgemeester van 's-Her- togenbosch, Utrecht en Haren hun burgemeesters-idealen hadden ont vouwd, besprak burgemeester E. D. C. Witschey van Alphen aan de Rijn de vele werkzaamheden, die de bur gemeester dagelijks te vervullen heeft. De vele documenten betreffen de allerlei gemeentezaken, zoals be talingsopdrachten, politievergunnin- gen, paspoorten, enz., die dagelijks ondertekend moeten worden, noemde de burgemeester een minder prettige consequentie van het burgemeester schap, omdat dit dagelijks zetten van zyn naam hem altijd weer doet den ken aan de tijd, toen hij nog op school strafregels moest schrijven! Van de binnenkomende correspon dentie is burgemeester Witschey die het dierbaarste, waarin de leden der bevolking zich tot hem als burger vader wenden met hun moeilijkhe den. „Het is niet altijd mogelijk om aan verzoeken om hulp of bijstand te voldoen" zo zeide hij. „doch vaak is een woord dat uit het hart gegrepen is, van grote steun voor een gemeen tenaar, die door de omstandigheden zwaar worden beproefd." Het dagelijks politierapport, dat de burgemeester als hoofd van de poli tie wordt voorgelegd, bewijst hem, dat er in de gemeente, waarvoor hij de verantwoordelijkheid draagt, maar al te veel dingen geschieden, die niet in harmonie zijn te brengen met de eisen van een deugdelijke sa menleving. Uitbreidingsplannen voor de stad, de bouw van nieuwe huizen of brug gen, de aanleg van nieuwe speelter reinen en sportvelden, al deze onder werpen komen dagelijks weer ter tafel van de burgemeester en steeds weer moet hij zich, het oog scherp gericht op de toekomst, er voor in- zeten bij de snelle ontwikkeling van het moderne leven, ook de oude his torieschoonheid van zijn stad, te conserveren. Vooral in kleinere gemeenten groeit hij mede in alle facetten van de samenleving en behandelt de meeste problemen persoonlijk. Dit maakt zijn positie als voorzitter van de raad tot een byz. onder belangrij ke, omdat hij steeds direct over de gegevens moet beschikken, die het beantwoorden van vragen noodzake lijk maken en vaak ook het verdedi gen van zijn beleid. In de avond gaat zijn werk voort. Hij moet met zijn echtgenote deelne men aan het sociale leven van zijn gemeente, hy moet zijn belangstel ling getuigen bij 'n zilveren jubbile- um of een gouden huwelijksfeest en ook moet hij vaak afstand doen van een rustige avond thuis om een to neeluitvoering van de dorpsjeugd bij te wonen. En altijd blijft het 'belang rijk het contact met de burgerij te onderhouden en als ware bur gervader in zijn gemeente te staan. Ter gelegenheid van het 1-jarig bestaan van „Avifauna" zal de direc teur van het vogelpark op 18 Mei a.s. alle schoolgaande kinderen van Alphen a. d. Rijn, vanaf de le klas der lagere school, uitnodigen voor een bezoek. Ook ligt het in het voor nemen de ouden van dagen op die dag te ontvangen en te onthalen Zij kunnen de uitbreiding en de nieuwe vogels in ogenschouw ne men. Ditzelfde is men ook van plan met de ouden van dagen, welke men op die dag wil onthalen. Voor de kinderen wordt dan een ballon wedstrijd gehouden, welke een in ternationaal karakter zal krijgen, daar aan de balonnen labels komen te hangen welke in 4 talen gedrukt zijn. Voor de kinderen, van wie de balonnen op het verste punt vanaf „Avifauna" neerkomen, worden fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Avifauna mag met recht trots zijn op haar 1-jarig bestaan, dat op 16 17 en 18 Mei zal worden gevierd, o.a. met een groot gala-bal voor de „Am bassadeurs van Avifauna." Speciaal voor 17 en 18 Mei wordt aan de Alphense bevolking gevraagd de vlaggen uit te steken, om de vele touristen, waaronder zeer veel bui tenlanders, te laten zien, dat Avi fauna en Alphen aan den Rijn één zijn. Op deze dagen is Polygoon ook uitgenodigd het geheel te filmen. En nu wat het a.s. seizoen en de rest van het jaar betreft het vol gende: Het is inderdaad merkwaar dig dat uit geheel Nederland en daarbuiten nu reeds voor de a.s. zo mermaanden lunches en diners voor groepen zijn gereserveerd, totaal voor meer dan 45.000 maaltijlen. Voor koffie en koffietafels ruim 30.000 stuks. Het Wereld-Petroleum-Congres komt met 2.000 personen, waaronder meest Amerikanen naar Avifauna. Officieren en soldaten van het Ame rikaanse bezettingsleger komen Avi fauna bezoeken. Vanuit Parijs komen touringcars met gasten naar Avi fauna, Alleen vanuit Antwerpen ko men deze zomer 30.000 personen. Het bekende Amerikaanse maand- „Readers Digest" is zojuist versche- ner met een artikel over Avifauna. Dit blad is het meest gelezen maand blad van de wereld en heeft een op lage van 20.000.000 exemplaren per maand. CIRCUS MULLENS. Het optreden van het uit de as her rezen circus Jos- Mullens werd Dins dagavond een daverend succes. Een totaal uitverkochte tent bevatte een dankbaar publiek dat volop heeft kunnen genieten van een uitgebreid en gevarieerd programma, zoals op dit gebied de heer Jos. Mullens en zijn medewerkers brengen kunnen. Als eerste nummer trad op de Zwit serse dompteuse Erica Wijss met haar gedresseerde pantergroep, de ge vaarlijkste sluipdieren der wildernis, waarom wel eens gegriezeld werd. Een geslaagde proeve van lucht- acrobatiek vertoonde de jeugdige Ly Laysson die in de nok van het cir cus haar kunnen in velerlei variaties ten beste gaf en o.a. als een vlieg tegen de zolder, met haar hoofd naar beneden in. de nok van het circus een wandeling maakte, heen en terug, en zulks geblinddoekt herhaalde. Veel bewondering dwongen af de twee jeugdige acrobatische slangen-kinde ren die een ongelooflijke vorm van soepelheid vertoonden. streek om verhoging van de subsidie per verzorgingsdag van 0-60 op 1werd overeenkomstig het voor stel van B. en W. afgewezen. Goedgekeurd werd het verlenen van een voorschot aan het gem. per soneel i. v. m. de 5 pet. loonsverho ging. Besloten werd tot ophoging van het terrein nabij he.t zwembad. Dit werk zal uitgevoerd worden met toe passing der Soc. Werkvoorzienings- •regeling voor handarbeiders, waarbij 75 pet. subsidie kan worden verkre gen voor lonen en sociale lasten. Het bedrag, ten laste komende van de gemeente, in totaal 6168-50, zal in 1 jaar worden afgeschreven van de reserve. Aan de toegangsweg naar de bin nenkort te Rijpwetering gereed te komen nieuwe woningen, werd de naam gegeven van „Binnenweg". Vastgesteld werd een verordening re gelende de heffing van vergunnings- en verlofrecht, welke ingaande 1 Mei 1951 verhoogd werden van 25.op 45.—. Overgegaan werd tot aankoop van een perceeltje grond, groot 50 c.a., benodigd voor de verbouw van het raadhuis, waarover met de eigenaar v. d. Zwet, Noordeinde 4, was over eengekomen dat een twee meter hoge scheidingsmuur geplaatst zal wor den, een schadeloosstelling van 350 zal worden gegeven, en eventuele schade aan eigendommen door de verbouw voor de rekening van de gemeente zullen komen. Ingevolge een verzoek van het schoolbestuur der parochie „St Petrus Banden" tot aanschaffing enkele benodigde ma terialen voor de R. K. Jongensschool als bedoeld in art. 72 der L. O. wet Verhuur P. T. T.-gebouw. Het P. T. T.-gebouw te Roelof arendsveen werd wederom voor vijf jaar onderhands verhuurd voor een bedrag van f 1380.— per jaar. Door formele wijziging in de redactie in zake medewerking aan het Waarborg- instituut voor de Veenstreek was ge wijzigde vaststelling met intrekking van het raadsbesluit 4 Dec. 1950 nood zakelijk, en aldus geschiedde. Even eens de vaststelling van een aantal verordeningen op de bezoldiging van het gemeentepersoneel, alsmede vast stelling van een tijdelijke ziekterege ling. waarbij bijdrage in de helft van de premie tot een maximum van f 50 per jaar. Voorts vaststelling van re gelen met betrekking tot de controle op het geldelijk beheer en de boek houding van de gemeente-ontvanger en andere gemeente-ambtenaren, een wijziging van het reglement op de burgerlijke armbesturen, yaststel. ling verordening regelende de ver deling van de werkzaamheden der ambtenaren van de burgerlijke stand, waarbij het aantal ambtenaren op vier werd bepaald. Goedgekeurd werd de aankoop van een Gestetner-stencilmachine, alsme de aanschaffing Planex opbergkast tot een gezamenlijk bedrag van 1990.Volgen nog vaststelling pensioengrondslagen, alsmede de vast stelling vefgoeding ingevolge art. 101 der L- O. wet 1920 over 1950 voor de bijzondere lagere scholen. Deze be dragen waren voor scholen St. Ptrus Banden 14.992.Maria Presenta tie beide te Roelofarendsveen 1384.50. te Oud-Ade f 2556.—, te Rijpwetering 2900.te Oude We tering f 2058.10. voor de Chr. Nat. school te Oude Wetering 3928. en Chr. Nat. School te Nieuwe We tering 2968. Tot slot enkele reclames honden belasting, alsmede een aanvulling po- WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). NU EN DAN OPKLARINGEN. Overdrijvende wolkenvelden afgewisseld door opklaringen cn morgen voornamelijk aan het einde van de middag kans op enkele verspreide buien. Zwakke tot matige wind tussen Zuid en Oost. Opnieuw iets hogere tem peraturen. 3 Mei: Zon op 05.09, pnder 20.06; Maan op 04.02, onder 17.33 uur. 4 Mei: Zon op 05.07, onder 20.08; Maan op 04.13 en onder 18.49 uur. litieverordening regelende bestrijding hazardspel c. d. Dit waren in totaal 25 hamerpur.ten, welk door de raads leden in volkomen sti.zwijgen werden aanhoord en niet een punt aanleiding tot bespreking gaf. Rondvraag. De rondvraag leverde een vraag op van de heer N. A. J. Rietbroek, die informeerde of het juist was, dat aan ijsco-venteïs geen vergunning werd gegeven als het ijs buiten de gemeen te betrokken werd. Aangezien slechts bij een leveran cier in de gemeente ijs verkrijgbaar is, is men in feite, als men met deze persoon ongenoegen had, van ver koop uitgesloten. Voorz. zegde be spreking met betrokkenen toe, waar na de vergadering, welke precies drie kwartier duurde, werd gesloten. Hierna werd op voorstel van de heer v. d. Bijl besloten de presentie gelden aan de .,Haak-in actie" af te staan. De voorz. deed tenslotte nog mededeling dat voor 't te verbouwen raadhuis voor de hal een gebrand schilderd raam definitief was toege zegd door de N.V. Maarse en Kroon, autobusonderneming, door het dorp De Kaag. door het watersportcentrum ..De Brasem" en nog verwacht werd dat nog een viertal toezeggingen hiertoe zullen volgen. Nationale herdenking. Ook dit jaar. zal op de avond van Vrijdag 4 Mei 1951, een Nationale Herdenking worden gehouden bij het monument voor de gevallenen. Het programma voor deze herden kingsavond is in hoofdzaak gelijk ge houden aan dat van het vorig jaar. Om 19.30- uur zal een iedw kun nen deelnemen aan de „Stille Tocht", die zal aanvangen: a. vanaf het terrein van het pa viljoen „De Brasem" te Oude Wete ring; b. vanaf de Pancratiuszaal te Roe lofarendsveen; c. vanaf de driesprong nabij het Viaduct te Nieuwe Wetering voor de dorpen Oud-Ade, Rijpwetering, Nieu we Wetering en Kaag. De weg naar het monument te Roelofarendsveen wordt in volkomen stilte afgelegd zonder vlag of vaan del. Van 19.45 af tot 30 seconden voor 20 uur zullen de klokken van alle kerken luiden. Te 20 uur precies zal, nadat 30 se conden tevoren dit uur door middel van een sirene is aangekondigd, op de plaats van het monument 2 minu ten stilte in acht worden genomen. Ook aan de burgerij zal verzocht worden deze stilte in acht te nemen. In aansluiting hierop zal om onge veer 20.45 uur in verschillende ker ken een korte herdenkingbijeenkomst worden gehouden. Humor, behendigheid en kracht werden in vele nummers naar voren gebracht en Adre Belga verrastte als jongleur buitengewoon. Het hogeschoolrijden ontbrak niet op het programma en dit vond, even als het optreden der olifanten veel waardering. Het was een zeer goed circus-pro gramma. De Laura-film trok veel belang stelling. De heer T. van Dam ver toonde Zaterdagavond de door hem zelf opgenomen film van de derde Laura-rijwieltocht, gedurende de tocht van het vorig jaar De vele Laura-enthousiasten, die de grote bovenzaal van „Centraal" boorde vol vulden, zagen een :ange rij van beelden aan hun ogen voorbij glij den. Beelden welke allerlei herinne ringen opriepen aan de glansrijke tochten, welke het vorig jaar onge twijfeld een climax bereikten aan ge zelligheid, mooi weer onz. Besloten is tot het oprchten van een vereniging voor het regelmatig organiseren van rijwieltochten. Een zeer welkome medewerking aan de avond verleende de manipu lator „Luxor", die er in geslaagd is met zijn frappante goochelkunsten, geheugenkennis enz., aller be- en verwondering te verwerven. Muzika le omlijsting verzorgde de heer J. v. Zwieten. Gemeenteraad Alkemade De raad had niets op zijn hart Raadsvergadering in record-tijd. Wegens yerbouwing van het raadhuis kwam dé raad van Alkemade Dins dagavond bijeen in een lokaal van het P. T. T.-gebouw. Van Ged. Staten was de beslissing binnengekomen, dat het raadsbesluit tot herziening van het uitbreidings plan te Kaag, voor 6 maanden moet worden uitgesteld. Voorts dat in gaande 1 Jan. 1951 de jaarwedde voor de wethouders is bepaald op 750. Het verzoek van het kraamcentrum van het Wit-Gele Kruis in de Veen- ZOETERWOUDE /"•ISTEREN was het een grote dag voor de zusters van „De Goede Herder" te Zoeterwoude. Kort voor het einde van de oorlog be gonnen zij in haar apostolaat aan een nieuw werk, dat ten doel had de overgang naar het zelfstandige leven te vergemakkelijken van de meisjes, die aan haar zorgen zijn toevertrouwd. Dit begin had onder zeer moeilijke omstandigheden plaa ts, maar dank zij een geweldig door zettingsvermogen kwam zes jaar later reeds aan de Rijndijk het prach tige „Huize Sancta Euphrasia gereed, dat gistermiddag door mgr. Ammerlaan, de vicaris-generaal van het bisdom, werd ingewijd. Er was grote belangstelling voor deze gebeurtenis van kerkelijke en wereldlijke autoriteiten. Behalve mgr. Ammerlaan merkte wij op deken Bont, pastoor Hermans, rec tor Hermans, rector Vester, rector De Groot van „De Goede Herder", burgemeester Smeets van Zoeter woude met zijn echtgenote, prof. A. M. J. Chorus en vertegenwoordigers van het departement van Justitie en diverse sociale verenigingen. Nadat mgr Ammerlaan de inwij ding had verricht, feliciteerde hij -de provinciaal overste met dit prach- tige tehuis voor werkende meisjes „Ik ben er van overtuigd," zo zeide mgr. Ammerlaan, „dat dit huis een noodzakelijke schakel is in de vorming van de meisjes tot goede, godsdienstige moeders. U hebt van dit huis grote verwachtin gen en ik hoop, dat de resultaten hieraan zullen beantwoorden. Moge de patrones van dit huis, die ook de stichteres is van uw congre gatie, Gods rijkste zegen afbidden voor uw werk". Mej. mr. Melchior, rijksinspectrice van het Tucht en Opvoedingswezen van het departement van justitie sprak een korte gelukwens uit, waarna mevr. SmitsVan Mook na mens de kring Noord- en Zuid-Hol land van het Kath. Verb, voor Kin derbescherming de moeilijkheden van het overgangswerk besprak. Spr. wist echter, dat de leiding bij zuster Marie Agnes in goede handen was en verheugde zich daarom over de totstandkoming van dit nieuwe huis. Mej. Evers van de Nat. Kinderbe scherming was de laatste officiële spreekster, die woorden van felicita tie en waardering deed horen. De provinciale overste dankte de spre kers, waarna men het nieuwe huis bezichtigde dat door allen zeer ge prezen werd, om de smaakvolle en doelmatige inrichting. Tijdens de thee, die hierop volg de, vroegen nog verschillende per sonen het woord De heer A. H. J. v. d. Horst sprak een woord van dank namens de meisjes van „Huize Sancta Euphra sia" en ging vervolgens de geschie denis na, die aan de bouw van het nieuwe huis vooraf ging. Grote er kentelijkheid uitte spr. voor de medewerking, die van het gemeente bestuur van Zoeterwoude was on dervonden. Burgemeester Smeets van Zoeter woude sprak zijn bewondering uit voor hetgeen hier" tot stand gekomen was en voegde er aan toe, dat hij er geen spijt van had, zijn medewer king te hebben gegeven. Broeder Amantius van het Kath. Verbond voor Kinderbescherming gewaagde van zijn waardering voor het werk, dat de zuster van" „De Goede Herder" in dit overgangshuis ter hand hebben genomen. Namens de zusters dankte rector De Groot allen, die aan de bouw en de inwijding hun medewerking had den verleend. De zuivere, belange loze liefde, die hier de drijfkracht is, zal zeker door God gezegend worden. De inwijding werd hierna besloten met een kort danklof in de kapel van „De Goede Herder".

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2