de Beste Bromfiets BEURS- O VERZICHT Koningin legt laatste steen in afdamming Brielse Maas Verhoging vermogensbelasting en successie-rechten De eed van Madeleine VRIJDAG 27 APRIL 1951 DE LEIUSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 Gisteren heeft H. M. Koningin Ju liana een officieel bezoek gebracht aan Voorne-Putten en het eilandje Rozenburg. De gehele beevolking was in feeststemming en deze werd nog verhoogd door het feit, dat de Konin gin met een symbolische daad het metselen van een steen in de dam van de Brielse Maas een kroon zette op de strijd, die de bevolking van deze gebieden tegen de zee ge voerd hebben. De minister van Verkeer en Wa terstaat, de heer Wemmers en de Commissaris van de Koningin in Z.-Holland, mr. L. A. Kesper, die eveneens aanwezig waren, gaven de Koningin bij de sluizen van de dam de nodige toelichting. Zowel de land bouw als de veeteelt hebben in de gebieden rond Voorne en Putten en op het eiland Rozenburg veel schade ondervonden van het zeewater, dat hun grond verziltte. Door de afdam ming van de Brielse Maas wordt d.m. v. sluizen het zoutgehalte en de wa terstand in he« afgedamde water ge regeld. Op Rozenburg werd het feest programma onverwacht een kwartier onderbroken. Er was telefoon voor de Koningin uit Argentinië, waar Prins Bernhard, enige uren voor zijn ver trek naar Nederland, nog even tele fonisch contact opnam met het va derland. Aetherklanken ZATERDAG HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en litur gische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gramofoonmu- ziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gramofoonmu- ziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gramofoonm. 11.50 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Gramofoonmuziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Gramofoonmuziek. 12.50 Sport. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Amusementsorkest. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Engelse les. 14.40 Harmonie-orkest. 15.00 „De schoonheid van het Gregoriaans" 15.30 Gramofoonmuziek. 16.00 Voet balreportage. 16.40 Pianospel. 17.00 Lichte muziek. 17.15 Voor de jeugd. 18.15 Actualiteiten. 18.25 Filmpro gramma. 18.40 Piano en zang. 19.00 Nieuws. 19.15 „Dit is leven', causerie. 19.21 Actualiteiten. 19.27 Gramofoon muziek. 19.52 Journalistiek weeko verzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De ge wone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gramofoonmuziek. 20.15 „Lichtba ken". 20.40 „steek eens op, Heren!". 21.00 Gevarieerd programma. 21.53 „Als ze maar willen". 22.00 Lichte muziek. 22.30 „Wij luiden de Zon dag in". 23.00 Nieuws. 23.16 Nieuws in Esperanto. 23.2524.00 Kameror kest. HILVERSUM II. 208 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA VARA: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 „Onder ons gezegd", causerie. 8.23 Orgelspel. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.00 Idt-n. VPRO: 10.00 .„Tijdelijk uitgeschakeld",, causerie. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Voor de ar beiders in de continubedrijven. 11.35 Pianotrio. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Gramofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole orkest. 13.50 Gramofoonmuziek. 14.00 Voor jeugd. 14.30 Gramofoonmuziek. 14.50 Betuws programma. 15.15 Accorde- onmuziek. 15.45 Van de wieg tot het graf", causerie. 16.00 Lichte muziek. 16.30 Sportpraatje. 16.45 Radio Phil- harmonisch Orkest. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA- varia. 18.20 Instr. kwintet. 18.40 Re geringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse defentie". 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 „Passé, tout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20 15 „Woorden en muziek", revue. 21.15 Weense muziek. 21.45 Socia listisch commentaar. 22.00 Dansmu ziek. 22.25 „Onder de pannen" hoorspel. 22.45 Orgelspel. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gramofoonm. E.H.B.O.'ers vlogen er in In Emmen werd een gezellige avond van de E.H.B.O. gehouden en toen men enige tijd in een zeer pret tige sfeer bijeen was geweest kwam men ineens tot de ontdekking dat de instructeur nog niet aanwezig was. Geen nood, er ging een telefonische boodschap naar diens woning, doch de ontsteltenis van de E.H.B.O.-ers was groot toen zij de mededeling kre gen, dat voor het station een ernstig ongeluk was gebeurd en dat het daarom beter was dat men zich naar de plek des onheils spoedde om de instructeur daarmede te helpen. Onmiddelijk toog men naar het sta tion en toen men daar aankwam bleek er een waar bloedbad te zijn aangericht. Een jongeman lag onder een auto. Hij bloedde hevig en lag zo ongelukkig onder de wagen, dat het niet mogelijk was het kreunende slachtoffer uit zijn netelige positie te bevrijden. De auto moest gekan teld worden, maar daar verzette de bestuurder zich tegen. Na veel moei te lukte het, de aangeredene toch onder de wagen vandaan te krijgen, waarna op deskundige wijze hulp werd verleend terwijl de inmiddels door de E.A.B.O.-ers gewaarschuwde ziekenauto ter plaatse verscheen. Voorzichtig werd de aangeredene op de brancard gelegd, in een auto ge schoven en door de E.H.B.O.e-s in het ziekenhuis afgeleverd. Verslagen keerde men naar de ver gaderzaal terug; de feestelijke stem ming was volkomen verdwenen totdat de instructeur verscheen, het podium besteeg en mededeelde gaar ne de zo juist gehouden oefening te willen bespreken Hij had alles in scène gezet en zijn leerlingen waren prompt ingevlogen. Even later kwam ook het slachtoffer de zaal binnenwandelen. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN DE BRIELSE MAAS. De foto toont het moment, waarop de oor konde van de dijkaanleg door de koningin in het gedenkteken op de plaats waar de dijk gesloten werd wordt ingemetseld. Naast H.M. de Koningin de Minister van Verkeer en Waterstaat, H. H. Wemrners. Ongeveer duizend emigranten zijn gistermiddag met het door de Nederlandse regering gecharterde Italiaanse s.s. Castelbianco uit Rot terdam naar Quebec in Canada ver trokken. Eerste Kamer Minister Lieftinck over het financiële beleid Bij de voortgezette behandeling over de financiële beschouwingen in de Eerste Kamer heeft de heer VAN DER KIEFT (Arb.), sprekend over het tekort op de betalingsbalans betoogt, dat dit een groot gevaar be tekent. De spaargewoonten zijn to taal veranderd. Men spaart tegen woordig via de levensverzekerings maatschappijen. Onze nationale schuld nadert de dertig milliard. Het budgetaire beeld zal wellicht het vol gend jaar nog ongunstiger worden. minister stelt wel een scherpe diagnose van onze financiële ziekte maar hij geeft niet aan op welke wij ze genezing moest worden gebracht. De Minister van Financiën, de heer LIEFTINCK zeide, dat, als men over ontwaarding van de gulden spreekt men dient te bedenken, dat sedert 1945 de koopkracht van de dollar in Amerika met 28 procent is gedaald, en die van de gulden in Nederland in dezelfd periode met 30 procent. Er wordt ook te luchthartig gesproken over onze staatsschuld. De minister toonde dit aan de hand van cijfers aan. Het is niet te bewijzen, dat wij de Marshallhulp verkeerd hebben gebruikt en men kan dit alles moeilijk bestempelen met „potverte ren". z De souvereiniteitsoverdracht en de opbouw van de expeditionnaire macht heeft ettelijke milliarden ge kost. Twee milliard is daarboven nog aan Indonesië geschonken. Verder herinnerde de minister aan de kosten voor repatriëring van de militairen een scherpe investeringscontrole te zijn. In antwoord op de opmerkin gen van de heer Regout betoogde mi- n.ster Lieftinck, dat de PTT en de Spoorwegen inderdaad tot de zwaarst getroffen bedrijven in de oorlog behoorden. Herstel was dus nodig, maar ook het inhalen van een grote achterstand. De twijfel, welke is uitgesproken over een efficiënte besteding van de gelden voor defensie kan de minis- hierin zeker verandering komen. Minister Lieftinck betoogde ver volgens. dat inflatoire krachten zijn uitgegaan van de uitbreiding van het crediet door het particuliere bankwezen. Dit is tegengegaan door disconto verhoging van de Nederland se Bank en door maatregelen ter cre- dietbeperking. Een te snelle crediet- verening leidt tot ongewenste mone taire gevolgen. De minister van fi nanciën is verantwoordelijk voor het uitschrijven van staatsleningen. De directeur van de Nederlandse Bank voor de discontoverhoging. Het bijna gelijktijdig bekend worden van beide maatregelen was een ongeluk kige samennloop. De staatslening zou meer succes hebben gehaa als zij een paar maanden eerder was gekomen. Wat onze positie in de Europese Voor de verhoging van het tarief voor de vermogensbelasting is door de Minister van financiën een wets ontwerp aan de Tweede Kamer voorgelegd. De verzwaring van de belasting op het vermogen zal ge schieden in de vorm van een pro gressief tarief, dat begint met een pro mille voor zuivere vermogens tot en met 100 000 gulden en daar boven geleidelijk opklimt tot twee pro mille. De minister heeft het tarief van de vermogensbelasting vervangen door een tarief met een zwak pro gressief verloop. Dit begint met een heffingspercentage van 0.6 procent zuivere vermogens tot en met 100.000 gulden. Daarboven is voor de opeenvolgende schijven van het vermogen een geleidelijke marginale vermeerdering van de belasting ge kozen en wel zo, dat de absolute heffingspercentages opklimmen van 0.6 procent bij 100.000 gulden tot 0.61 procent bij 200.000 gulden, tot 0.62 procent bij 300.000 gulden en zo vervolgens, totdat bij een zuiver vermogen van 1.100.000 gulden een absoluut heffingspercentage van 0.7 procent is bereikt. Deze verhoging van het tarief zal voor de schatkist niet meer dan 15 millioen extra opbrengen Voor ouden van dagen en ande- i, zoals invaliden, weduwen met minderjarige schoolgaande kinderen en minderjarige wezen, die uitslui tend op inkomsten uit een klein ver- BEROEPSVERVOER WENDT ZICH TOT TWEEDE KAMER De besturen van de bond voor be- drijfsautoverkeer in Nederland, de Ned. Kath. Bond voor het beroeps- goederenvervoer over de weg St. Franciscus, de stichting Particulier vervoer en de Ned. Bond van Prot.- Qhr. beroepsgoederenvei'voerders hebben zich met een schrijven ge richt tot de leden van de Tweede Kamer, waarin zjj erop aandringen te willen bevorderen, dat aan het wegvervoer en in het bijzonder het beroepsgoederenvervoer geen verde re lasten worden opgelegd in de betalingsunie betreft ondervinden wij j vorm van een. verhoging der motor- zeer nadelige gevolgen van de toe- rijtuigenbelasting voorgesteld in het stand, waarin Duitsland verkeert. Als i ontwerp van de wet. dit blijft voortduren kan de Rege ring gedwongen zijn andere maatre en een lening van 200 millioen aan gelen te nemen. Deze zijn reeds in Indonesië. Het grote tekort op de betalingsba lans is wel degelijk ontstaan na de oorlog in Korea. De minister zei voor voorbereiding. Na korte replieken werden de al gemene financiële beschouwingen be sloten. Draadbreuk had gistermorgen tengevolge, dat het spoorwegverkeer mogen zijn aangewezen acht de mi nister het billijk om de huidige re geling voor buitengewone aftrek te verruimen. Voor die gevallen zal deze aftrek worden verhoogd tot 20.000 gulden als het zuivere vermogen niet meer dan 100.000 gulden is en het zuivere inkomen over het afgelopen jaar te vens niet meer dan 3500 gulden be draagt. Deze tegemoetkoming kan zelfs een geringe belastingverlich ting te weeg brengen. SUCCESSIEWET. Voorts is een wetsontwerp tot wij ziging en aanvulling van de Succes siewet gisteren aan de Tweede Ka mer aangeboden. Dit houdt een tij delijke verhoging van de tarieven van de rechten van successie en van schenking in. De minister is er op bedacht geweest de verhogingen te vinden in een geringe verhoging van de aanvangspercentages en in een versterking van de bestaande pro gressie, doch deze laatste wil hij eerst doen intreden in de hogere tranches der verkrijgingen. Kleine en middelgrote verkrijgingen onder gaan in het algemeen slechts een matige invloed van de voorgestelde tariefverhoging. Ook de tarieven geldend voor verkrijgingen door kinderen en echtgenoot hebben een geringe verhoging ondergaan. Een weduwe of een kind betaalt over een erfenis van 5000 gulden nu 220 gulden successierechten en vol gens het voorgestelde tarief 245 gul den. Bij een erfenis van 25.000 gul den zijn deze bedragen resp. 1570 en 1770 gulden en bij een erfenis van 100.000 gulden resp. 9320 en 10.270 gulden. De minister meent de hogere op brengst op omstreeks 12 millioen gulden te mogen schatten. De 6 doden te Leeuwen \olendamp de oorzaak Door de bloedproeven, die dr. iulst In aansluiitng op het onder- oek in Boven-Leeuwen in zijn la- loratorium heeft genomen, is thans comen vast te staan, dat de dood /an de zes bewoners van het St. Jo- cfgesticht te Boven-Leeuwen ver oorzaakt is door koolmonoxyde-ver- iftiging. De oorzaak van deze ver- riftiging moet gezocht worden in de entrale verwarming, waarvan de kookgelegenheid juist onder de laapzaal der overledenen is gelegen (Jovendien lopen nagenoeg alle bui gen van de verwarmingsinstallatie >nder de kamer door. De centrale verwarming was nog niet geheel voltooid, doch werd reeds enige tijd gebruikt. Dat er niet eerder mocilijkhedon gerezen zijn, zou verklaard kunnen worden uit het feit, dat de wind gedurende de afgelopen periode van slecht weer nagenoeg steeds uit Westelijke rich ting heeft gewaaid. De laatste da gen kwam de wind echter uit Oos telijke richting. Wellicht hierdoor zou het op een of andere wijze vrij gekomen giftige gas in het slaapver trek zijn binnengedrongen. Deskun digen van de arbeidsinspectie te Arnhem stellen een onderzoek in. ONHEIL TREFT GEZIN. De familie Perik te Bornebrock in Twente, is dezer dagen naar „Tróuw" meldt door een zeer tragisch onheil getroffen. De vrouw des huizes verwachtte haar elfde kind en haar man de 48-jarige G. J. Perik ging per fiets naar de vroedvrouw Het is vermoedelijk te wyten aan zijn grote haast, dat hij tijdens die tocht een hartaanval kreeg en levenloos van zijn rij wie1 viel. RICHTLIJNEN VOOR BEDRUFSRECHTSPRAAK Het centrum voor Staatkundige Vorming heeft een rapport uitgege ven betreffende bedrijfsrechtspraaik. De commissie meent met beslist heid de invoering van eigen bedrijfs- rechtspraak in het raam der publiek rechtelijke moeten voorstal Waar en hoe de invoering van een eigen bedrijfsrechtspraak in het op het baanvak AmsterdamHalf- i raam der publiekrechtelijke bedrijfs- weg een uur gestoord is geweest organisatie dient te geschieden, Om half twaalf was de breuk her- wordt vervolgens voor elke vorm van steld I rechtspraak afzonderlijk bezien. Agent voor Leiden: J. van Zijp, Haarlemmerstraat 295 Overweg-bomen bleven open Enige automobilisten, een aantal voetgangers en fietsers zijn gister avond te Bussum ternauwernood aan de dood ontsnapt aldus meldt het Alg. Dgbl. toen zij bij het overste ken van de overweg aan de Heren straat plotseling ontdekten, dat een goederentrein uit de richting Hil versum met grote snelheid naderde. Twee automobilisten, die het ge vaar zagen, ontsnapten op het laat ste ogenblik door vol gas te geven aan het gevaar. Voetgangers en fiet sers stoven luid gillend uiteen. Enige seconden later denderde de goede rentrein voorbij. De overwegwacther H. had ver zuimd de bomen te sluiten. De po litie stelt een onderzoek in. Ver scheidene malen is het reeds voor gekomen dat de overweg niet werd gesloten, wanneer er een trein in aantocht was. Reeds geruime tijd zijn er plannen om een tunnel on der de spoorbaan aan te leggen, maar in verband met de financiële toestand van het Rijk zullen deze plannen voorlopig niet worden uit gevoerd. RUSTIGE MARKT i Ook gister heeft de markt een zeer kalm verloop gehad. Het aanbod in Kon. Olie, dat nog dagelijks is te constateren valt, schijnt langzamer hand op te drogen en mede door de vraag naar Kon. Olie op de buiten- I' landse beurzen, was ook het Damrak gister iets beter gedisponeerd voor het hoofdfonds. Voor het eerst sinds vele dagen steeg de notering boven I de 300. Gehandeld werd van 299 I tot 301. De slotprijs was nog juist I boven 300, tegen gister 297 7/8. Op de Staatsfondscnmarkt schijnt de kentering gekomen te ztfn, althans voor de derde dag in successie trok ken de koersen iets aan, waarvan vooral investeringscertificaten pro fiteerden. Deze werden verhandeld tussen 93 1/8 tot 93^, tegen gisteren 9213/16. De overige guldensbelag- gingen noteerden ongeveer hetzelf de als gister. Voor het overige bood de markt weinig stof tot bespreking. Naar het Frans van CHARLES DESLYS 6) De substituut gaf aan de brigadier der gendarmerie een briefje en ver wijderde zich daarna, gevolgd door de vrederechter en de burgemeester. Deze nam, na enige woorden op luisterende toon gewisseld te heb ben, een der gendarmen mee. De anderen hielden nog steeds de mensen van het dorp in bedwang. De brigadier alleen bleef in de werkplaats. Michaud was op een bankje neer gevallen, het hoofd "gebogen in een houding van verslagenheid en schrik. Zijn vrouw trad op hem toe en omhelsde hem hartelijk. „Jean! mijn arme Jean! moed!" De kinderen omhelsden hem ook. Maar hij was doof voor die ver troostingen, ongevoelig voor al die liefkozingen. „Moordenaar!"' herhaalde hij met droevige stem, „zij geloven, dat ik een moordenaar ben." „Wij geloven dat niet," riep Made leine uit. „Zou het mogelijk zijn, dat de vader van mijn kinderen een misdaad bedreven heeft?" Jean richtte zich op, stak zijn han den uit boven Jeannette en Petit Pierre en zei, de ogen plechtig ten hemel geheven: Op deze twee hoofden, die mij zo dierbaar zijn, zweer ik, dat ik niet schuldig ben." „Had ik je eed nodig?" zei zij met grote, liefde. „Ken ik je niet sedert mijn kindsheid? Zijt gij niet de eer lijke man, die ik trots ben te bemin nen?" Een traan rolde over de knevel van de brigadier. Hij keerde zich om, om z'n ogen af te vegen. Men hoorde het gedruis van een rijtuig, dat naderde. De brigadier verdreef de ontroe ring, die zich van hem wilde mees ter maken,, naderde de beschuldigde en zei: „Jean Michaud," het is het ogen blik van vertrekken." De ongelukkige maakte zich los uit de omhelzing der zijnen. „Vertrekken," mompelde hij, „maar waarom? En waarheen?" De gendarme liet hem het bevel zien, dat hij van de rechter had ont vangen. „Ik moet u naar de gevangenis van Mirecourt brengen,," zei hij. „De gevangenis!" riepen de twee kinderen, die zich in de armen van hun vader wierpen. Hij ontstelde verschrikt en wan hopig. Madeleine bleef kalm. Het verhoor had haar deze beproeving doen voorzien: zij had er zich reeds op voorbereid. In haar zwarte ogen was geen traan te bespeuren, maar een somber vuur,, dat een moedig besluit verried. Zij was een dier vrouwen, die niet worden neerge drukt door het ongeluk,, maar inte gendeel daardoor krachtiger worden, en al haar krachten verenigen, om beter tegen het ongeluk te strijden. Voor het ogenblik kon ze 'niets doen dan zich in haar lot schikken. Madeleine begreep dit. Met even veel verstand als tederheid zei zij: „Jean, gehoorzaam, je onschuld zal erkend wordenMoed! Twij fel niet aan de justitie, niet aan Gods goedheid!"' „Ja, ja", stamelde hij, terwijl gro te tranen over zijn gelaat stroomden men zal wel inzien, dat het een dwaling iseen noodlot! Maar gescheiden te worden van alles wat men liefheeften zo ver! voor zo lang! wie weet. wellicht voor altijd!" „Spreek toch niet zo!" zei Made leine,, „en heb toch niet zulke dwa ze gedachten. Iets zegt mij, dat gij mij spoedig zult teruggegeven zijn. In afwachting daarvan zullen we ons te Mirecourt vestigen, in de ge vangenis zelve, indien dat niet ge oorloofd is, dan in een naburig huis. Gij zult ons kunnen zien of ten minste, gij zult weten, dat wij vlak bij je zijnvoor je bidden en aan je denken." Het rijtuig stond op dit ogenblik voor de werkplaats stil. Het was het rijtuig van de burge meester. De raampjes waren bedekt met gordijnen. Als een laatste be wijs van sympatie had hij de gevan gene de vernedering willen bespa ren op een boerenwagen te zitten, blootgesteld aan de blikken der be- volking. „Komaan," zzei de brigadier,, „het is tijd." Ondanks al zijn pogingen, om niet ontroerd te worden, voelde de oud soldaat iets weeks worden in zijn binnenste Een van zijn gendarmen bood hem de handboeien aan, maar overwonnen door het gebaar van protest, door de siwekende blik van Madeleine, borg hij ze weer weg en zei fluisterend tot de vrouw: ,,'t Is goed, ik zal hem die verne dering niet aandoen. Maar ik moet hem meenemen, dat is het consigne.'* Jean Michaud had het gehoord. Hij richtte zich op. „Ik ben gereed", zei hij. Maar Jeannette en Petit-Pierre grepen hun vader opnieuw vast. Zij klemden zich vast aan zijn kleren en omknelden zijn benen. Hij zelf boog zich tot hen en omhelsde hen op zijn beurt. Kreten van wanhoop en droefheid werden gehoord. Daar moest een einde aan komen. Madeleine was nogmaals de moe digste Zij nam de twee kinderen, maakte hen los van hun vader, om helsde hem een laatste maal en zei: „Ga nu". Hij stapte in het rijtuig. Dc briga dier volgde hem en in snelle vaart reed het rijtuig door het dorp. De nrenigte, bedrogen in haar ver wachting, de moordenaar te zien, en plotseling uiteengejaagd, deed van alle kanten bedreigingen en verwen singen horen. De arme Madeleine liet zich nu op de bank vallen, die haar man zo juist verlaten had. Tranen kwamen in haar ogen. „O," snikte zij, „o, die slechte, slechte mensen!" Diezelfde avond vertrok zij met de diligence naar Mirecourt. Sedert dien had men haar niet meer te Vittele gezien. Ik wilde het proces van Jean Mi chaud bijwonen. Het eerste wat mij opviel, toen ik de gerechtszaal bin nentrad, was het vreselijk verouder de gelaat van Jean Michaud. Acht maandeh voorlopige hechtenis had den hem twintig jaar onder gemaakt. Zijn haren waren spierwit, zijn ge laat, vroeger zo fris, zo blij, was nu verwelkt, ontstemd. Nu en dan zou men hem voor een krankzinnige ge houden hebben. Wellicht zou hij het geworden zijn zonder de toewijding van Madeleine. Sedert het eerste uur der beproe ving tot het laatste was zij bewon derenswaardig geweest. Men zag haar eerst te Mirecourt komen, en recht naar de gevangenis gaan, haar twee kinderen aan de hand. Zij vroeg de gevangenschap van haar man te mogen delen. Dat was een eerste ontgoocheling. „Laat ten m'inste hem zien!" smeekte zij. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1951 | | pagina 5