NIEUWS UIT DE OMGEVING Stemmen staakten bij het punt natriumverlichting omleidingsweg S)akie 3)wcf in de schaduw van Djenchis Khan WOENSDAG 25 APRIL 1951 Uk LEIDSE COURAN'I EERSTE BLAD - PAGINA 2 ffiiaetneticaKöe gaat daan Tijdens het weekeinde was er sprake van, dat het bloemencorso opnieuw een week zou moeten worden uitge steld in verband met de bloemen- schaarste. Hoewel de officiële beslis sing pas vanavond zal worden geno men, is men er in de bollenstreek van overtuigd, dat het corso door gang zal vinden. Dc weersomstan digheden zijn de laatste dagen zeer goed geweest, terwijl de vooruitzich ten eveneens gunstig zijn. In samenwerking met de stichting Delftsta te Delft, herdacht "het Alg. Ned. Verbond gisteravond in de Nieuwe Kerk te Delft de geboorte- di van Prins Willem van Oranje. De kerk was vrijwel geheel bezet. Verscheidene autoriteiten waren aanwezig o.a. de Commissaris der Koningin in Zuid-Holliand mr. L. A. Kesper; mr. H. J. Scholvinck, ver tegenwoordiger van de minister van Onderwijs; mr. F. M. A. Schokking, burgemeester van Den Haag; verte genwoordigers van gemeentebestu ren uit de omliggende gemeenten; mr F. A. Helmstrijd, griffier van de Staten van Zuid-Holland. Na een orgelsolo van Dirk Jansz. Zwart, die de „Valerius suite" van Willem Vogel ten gehore bracht, hield de burgemeester van Delft mr G. E. van Walsum een korte toe spraak, waarin hij de nadruk legde op de betekenis van Willem van Oranje voor ons volksbestaan. De grootste verdienste van prins Willem is geweest, dat hij de grondvester was van de Nederlandse staat. Vervolgens sprak de heer E. H. Bos, voorzitter van. het alg. Ned. Verbond die daarna een krans op het praalgraf legde. Nadat nog enige de putaties van andere verenigingen eveneens een krans haddeh gelegd, zongen de aanwezigen twee couplet ten van het „Wilhelmus". Tenslotte werd langs het praalgraf gedefileerd. WAARSCHUWINGSTEKENS VOOR AANHANGWAGENS. Reeds vele malen is het voorgeko men, zo deelt 't ANWB mee, dat fiet sers, vooral in smalle straten, door de aanhangwagen van een achterop komende vrachtwagen werden gegre pen en gedood. De A.N.W.B. acht het dan ook noodzakelijk, dat teneinde dit soort ongevallen zo veel mogelijk te beperken een vrachtauto, welke een aanhangwagen trekt, voorzien wordt van een teken, waaruit blijkt, dat men door een voertuig-combina tie van aanzienlijke lengte wordt in gehaald. Daardoor kan de verklaarbare doch vaak fatale reactie van een wielrij der, die onwillekeurig wat meer naar links wijkt, wanneer 'n vracht auto hem is gepasseerd, voorkomen worden De A.N.W.B. heeft thans het mi nisterie van verkeer en waterstaat verzocht in het nieuwe wegenver keersreglement alsnog het voeren van een bij avond verlicht geel driehoeks teken voor trekkers met aanhanger verplicht te stellen. Op de eerste plaats zal een derge lijk sein, ten behoeve van het inge haalde verkeer bevestigd dienen te worden op het rechtervoorspatbord van de trekker De A.N.W.B. acht het echter ook wenselijk, dat een tweede driehoeksteken wordt aange bracht op de cabine, dit ten dienste van het tegemoetrijdend verkeer. Reeds zijn de gezamenlijke kermis exploitanten. alsmede enkele grote vervoersbedrijven, er eigener bewe ging toe overgegaan eer rood-meta- len vlaggetje op het rechter-voor- spatbord van hun trekkers aan te brengen, teneinde de aandacht van het langzame verkeer tijdig op de aanhangwagens te vestigen. MOEDER HIELD DOCHTERTJE THUIS OM OP TE PASSEN. De officier van Justitie van de Amsterdamse ïechtbank eiste beves tiging van een vonnis van een week hechtenis wegens overtreding van de Leerplichtwet tegen de 32-jarige we duwe P. S., die haar 13-jarig doch tertje van school had thuisgehouden om op drie jongere kinderen te pas sen. De moeder had tegen dit von nis van de kantonrechter hoger be roep aangetekend. Voor de rechtbank vertelde de moeder, dat zij haar dochtertje had thuisgehouden omdat zij zelf moest gaan werken. Weliswaar kreeg ze steun als oorlogsweduwe, doch dit was niet voldoende. Mr. B. Kist. officier van Justitie, zei te menen „dat dit drama niet zo dramatisch is als het opgediend wordt." Dinsdag 1 Mei zal uitspraak gedaan worden. Mgr. CARDIJN NAAR KEUKENHOF. De hoofdaalmoezenier van de Bel gische Kajotters, Mgr. Cardijn, brengt morgen een bezoek aan de bollenstreek om kennis te maken met het districtsbestuur van de K. A.J. Om kwart voor vijf arriveert Mgr. te Hillegom en om half zes zal hij een bezoek brengen aan „De Keukenhof", waar de Kajotters van Lisse de Belgische hoofd-aalmoeze- nier zullen rondleiden. HILLEGOM Gemeenteraad. De gemeenteraad vergadert Vrijdag 27 April des nam. 2.30 uur. Dc agenda bevat o.m.: Be stemming bedrijfswinsten Gas. en Waterbedrijf; Herziening salaris- en loonregelingen. Een crediet van f 10.000 wordt gevraagd om tegel verharding aan te brengen op de speeltuinterreinen van „Patrimo nium" en „Treslong- en Amerika- straten." Voor verbetering van de Zweminrichting wordt 3700.ge vraagd. Wijziging verordening op de heffing van vergunnings- en verlofs. recht. Verhoging gasprijs. Benoeming van de heer L. Schipper tot gasmees- ter. KATWIJK Geboren: Annemarie, dr van F. C. Roest en H. Spierenburg; Henderik H., zn van H. G, van Gunst en A. E. Dijkdrenth; Trijntje, dr van A. Guyt en A. van Duyn; Cornelis Wzn van C. van Dijk en N. P. Schadde van Doorn; Margaretha dr van G. Kloos en L. Sinon; Jan zn van J. Hasenoot en Kr. Imthorn; Agatha dr van W. A. Haasnoot en I. van Duyn; Corne lis zn van G. Guyt en W. C. Schip per; Patricia dr van H. B Koning en J. A. Calmon; Adria dr van M. Guyt en J. Berkheij; Jan zn van C. Groeneveld en P. Koot. Ondertrouwd: J. S. Verhoeff en N. Dubbeldam; N. van Duuren en C. van der Plas; W. P. Ravensbergen en K. Hollenberg; C. de Vreugd en N. H. van Duyn: J. Reedijk en A. van Duyn; J. Reedijk en A. van Duyn; P. van den Oever en K. Zuy- derduyn; Kr. Haasnoot en W. Star; L. Hellenberg en C Haasnoot; G. Ouwehand en D. Ouwehand; J. Aan- dewiel en N. de Jong; A. Kuyt en G. Paap; L. van der Plas en K. van Duyn. Getrouwd: P. Kort en B. J. N. Bos; P. Guyt on L. Guyt. Overleden: K. J. van Duyn 1 jaar. LEIDSCHENDAM HET GROENE KRUIS Het afgelopen verenigingsjaar van het pl. Groene Kruis kan niet onfor tuinlijk genoemd worden, aldus de voorz., de heer H. Verheijen in de j aars vergadering. De kas had ver leden jaar een nadelig saldo van 1700.dat teruggelopen is tot 214.— Bij het begin van het vereni gingsjaar waren er ongeveer 600 le den en thans 747. Volgens de uitgebrachte statistiek heeft de wijkzuster 3089 bezoeken afgelegd n.l. 2028 bij zieken, 605 bij kraamverplegingen, 281 bij zuigelin gen, 175 bij t.b.c. patiënten. In totaal werd 24 maal consulta tiebureau gehouden, waarbij de dok ter Huysinga 408 consultaten werden gegeven. Het uitleenmagazijn gaf 128 maal artikelen in bruikleen. Bij de bestuursverkiezing werd herkozen mevr. Plas-Lems en geko zen de heer C. van Maastricht. Voor de kascommissie werd aangewezen de heer J. P. Wigt. De begroting voor het nieuwe verenioin^aar werd vastgesteld op een nadelig sal do van ƒ2212.50. Gemeenteraad De gemeenteraad komt hedenavond in vergadering bijeen. Op de agenda staan enige be langrijke punten o.a. gasprijsverho- ging. intrekking gemeenschappelijke regeling vleeskeuringskring Den Haag en benoemingen in verschillen de adviescommissies. Middenstard De katholieke mid denstanders hebben gisteren 't win terseizoen besloten met de alg. jaar- verg. Na opening door de voorz. werden de notulen gelezen en daar na werd het nadelig slot van de niet tot stand gekomen Lem'ito-tentoon- stelling afgeschreven. Ook het jaar verslag van de secr. en het over- BINNENLAND. Dc veemarkten en land- en tuin bouwveilingen zullen op Maandag 30 April a.s. (Koninginnedag) in het gehele land normaal doorgang vin den. Met ingang van 1 Mei zal het lesgeld voor autorijlessen worden verhoogd met 8 1/3 pet. De schoelmcubelfabriek „De Volharding" te Velp is door brand verwoest. Verzekering dekt de scha de. Op 'n onbewaakte overweg nabij het station HeemstedeAerdenhout had een ernstig ongeluk plaats- De 27-jarige Ten H., uit Haarlem, wacht te hier op een passerende trein en werd, toen hij overstak, door een uit de andere richting komende trein gegrepen. Zijn toestand is zorgwek kend. BUITENLAND. Een correspondent van de „Dai ly Herald", die thans een bezoek aan West-Duitsland brengt schrijft uit Düsseldorf aan zijn blad, dat de West Duitse communistische partij „geteis terd door onenigheid, thans in vér gaande staat van verval is' Het Westduitse kabinet heeft zijn goedkeuring gehecht aan het uitvaardigen van een algemene „pas voor de Europese jeugdDergelijke passen kunnen slechts door personen beneden de 25 jaar worden aange vraagd; houders er van hebben geen visum nodig. Bondskanselier dr. Adenauer heeft kortgeleden met de Franse minister van buitenlandse zaken Schuman overeenstemming bereikt over het uitvaardigen van een dergelijk internationaal pas poort. Dertig met automatische pisto len gewapende personen, van wie sommige de uniform var valscherm jagers droegen, hebber, een overval gepleegd op het kantoor van de com munistische partij te Nice. In het begin van de vorige week z;tn vermoedelijk tengevolge van een windhoos, bij Dahme in de Sow jet- zóne zestien Sowjet-Russische mili taire vliegtuigen neergestort, aldus de West-Berlijnse „Tagesspiegel". 32 leerling-vliegers zouden daarbij om het leven zijn gekomen. zicht van de penn. werden goedge keurd. Van het bestuur waren af tredend de heren P. Meijer en J- C. Haagen Daar de vereniging binnen kort hef 40-jarig bestaan gaat vieren werd besloten de bestuursverkie zing nog enige tijd uit te stellen. Tot afgevaardigden naar de in Am sterdam te houden centrale midden standsvergadering werden aangewe zen de heren Baaten, Meijer en van der Ham. De geest. adv. kap. Raad- schelders sprak nog een tot naden ken stemmend woord. Na de rond vraag waarin nog enige interne aan gelegenheden behandeld werden werd op de gebruikelijke wijze ge sloten. De bedevaart naar Heilo zal ge houden worden op Dinsdag 5 Juli a.s. NOORDWIJK Geboren: Cornelis z. van C. v. d. Wiel en A. G. Verhoog. Jacoba Th. d. van C. J. de Ridder en J. F. Plug. Elisabeth J. W. d. van P. A. G. Spie- rings en T. W. v. d. Ham. Wilhelmina C. M. d. van G N. v. d. Poel en J. C Does. Gerda F. C. d. van Q. C. Caspers en M. C. Caspers. Hendrikus L. Q. z. van P. J. H. Koelewijn en J. A. Salman. Leo M. A. z. van H. J. v. Teijlingen en E. M. M. v. Eeden. Ondertrouwd: J. P. C. v. Kan 54 j en P. v. d. Schans 39 j. C Barn- hoorn 24 j. en P. Duindam 23 j. Getrouwd: L. F. Tol en M. Koole. A. Zwaan en W. Haasbroek. NOORD WIJKERHOUT K. V. P. De heer Deerenberg, voorz- van de Kieskring Leiden der K. V. P., sprak gisteravond in de zaal Brama over het onderwerp: „Worden de lasten, die het Neder landse volk momenteel worden opge legd, rechtvaardig verdeeld". De heer Deerenburg zeide in zijn inleiding, dat hij wel enige critiek had op de gang van zaken. De K. V. P. toonde zich volgens hem niet voldoende als gezinspartij. De regering gaat in haai' versobcringspolitiek bedenkelijk ver in de richlirg van een oneerlijke verdeling der lasten. Op deze wijze zal het volk komen te bestaan uit een zeer groot aantal bezitlozen. Nog veel meer bezwaren bracht spr. in tegen de huidige politiek en hij waar schuwde ernstig tegen een te ver gaand investefingsverbod. Drastische beperking van openbare werken en woningbouw betekent werkloosheid bevorderen. Na deze critische rede bleef er voor de aanwezigen weinig te mopperen over. Examens alg. tuinbouwcursus. Na gehouden examens zijn dezer da gen geslaagd voor het diploma alg. tuinbouwcursus, afd. bloembollen teelt, de heren: N. J. L. Duivenvoor de, N. G. dc Groot, L. P. Heemskerk, W. Knoppert, J. E. Kuipers, Jch. P. Prins, W. Prins, P. A. van der Slot, Q. B. van der Slot. P. A. van der Slot, C. Warmerdam, A. N. Willem- se, allen te Noordwijkerhout; Jac. J. van der Hulst, P. J. van der Hulst, A. L. Heemskerk, L. M. J. Mens, te Voorhout. Voor het diploma tuinbouwbedrijfs- leer zijn geslaagd: C. J. Bouwmees ter, G. J. van den Berg, G. C. J. van den Berg, A. C. van den Berg, J. J. van den Berg, P. N. Duivenvoorde, P. H. Duivenvoorden, H. J. Heems kerk. J. J. S. J. Jansen. P. M. van den Nieuwendijk, L. J. A. Nulkes, J. J. T. Nulkes, C. J. Nulkes. W. van der Tang, L. P. Verdegaal, S. P. H. Warmerdam, allen te Noordwijker hout; H. P. de Ridder te Sassenheim. OEGSTGEEST Geslaagd voor het examen werk tuigkundig ingenieur de heren J. F. Jongers en J. de Neef. GEMEENTERAAD SASSENHEIM De raad van Sassenheim kwam gisteravond bijeen om een uitgebrei de agenda te behandelen. Een zeer groot gedeelte van deze agenda was aan het onderwijs ge wijd. Allereerste kwam de vaststel ling van de exploitatie-vergoeding bijzondere scholen over het jaar 1949 aan de orde. Deze werd zonder meer goedgekeurd, waarna de ver goedingen voor het vakonderwijs over 1949 werden behandeld. De R.K. Meisjesschool zal volgens dit besluit 250 ontvangen. De Ned. Hervorm de School had verzocht om mede werking te verlenen bij de aanschaf fing van 55 nieuwe schoolbanken, terwijl de R.K. Jongensschool Sint Pancratius medewerking vroeg bij het kopen van enige leermiddelen plus een kofferorgel. Tegen dit or gel had de inspecteur bezwaren; de burgemeesters en wethouders waren daarentegen van mening dat dit mu ziekinstrument absoluut geen over bodige weelde is wegens de staat van het huidige orgel. Tenslotte was er nog een nagekomen verzoek van de R.K. School voor VGLO, om me dewerking voor de aanschaffing van 40 sets (tafel met 2 stoelen) en de inrichting van een lokaal voor han denarbeid Kromme ruggen. De heer van Breda merkte naar aanleiding hiervan op, dat er geen raadsvergadering voorbij ging, óf er kwamen dergelijke kwesties aan de orde. Er moet versoberd worden, aldus spr. maar bij het onderwijs merken we daar niet veel van. Ik ben er voor om de kinderen te hel pen, maar in het vervolg zouden we zelf eens moeten kijken en niet klakkeloos het advies van de inspec teur opvolgen. Vooral tegen het ver zoek van de Herv. School had de heer van Breda bezwaren, waarop wethouders Vogelaar hem antwoord de, dat de banken van deze school niet minder dan zestig jaren oud en dus verouderd zijn. „Ik ken ze wel. Ik heb er zelf nog ingezeten en ik heb toch ook geen kromme rug!" triumpheerde de heer van Breda toen. Ook de heer Wesseling was van mening, dat het advies van de in specteur niet slaafs moest worden nagevolgd. De inspecteur keurt die banken niet af, dat doet de school arts, zei hierop de weth. Er zijn op de Herv. School wel tien gevallen van kinderen met kromme ruggen en dit kwam' door de banken!.We moeten de gezondheid van de kinde ren vóór laten gaan. Tenslotte ver hindert niemand u om zelf te gaan kijken en dan kunt u meteen zien, dat de banken in de VGLO-school te klein zijn. Tenslotte werd het voor stel goedgekeurd, terwijl de raad in principe besloot medewerking te verlenen bij de aankoop van een ge bouwtje voor het inrichten van een handenarbeid-lokaal voor de VGLO- school. H. van der Bil. wonende aan boord van een woonark, had een bezwaar- lasting, daar hij van oordeel was dat schrift ingediend tegen de hondenbe- zijn hond geen luxe hond was. Dit werd goedgekeurd. Op een desbetref fende vraag antwoordde de burge meester dat er binnenkort een asvl gebouwd zal worden, om loslopende honden op te vangen en desnoods pijnloos af te maken. De heer Ver schoor vroeg hierop, of er dan eerst een demonstratie van het vangen van dergelijke honden werd gegeven. ..Dit schijnt niet zo gemakkelijk te zijn, heb ik gehoord", zei hij, waar- on de gehele raad in lachen uitbarst te. Kinderuitzending:. Een bedrag van 378 zal beschik baar worden gesteld voor de kinder uitzending. Dit bedrag is gebaseerd op ƒ0.60 per kind per dag, terwijl er rekening werd gehouden met een uitzending van vijftien kinderen ge durende zes weken. De gemeente zal deelnemen in het garantiefonds van ijsbestrijding, mits ook Sassenheim van dit fonds profi teert en de Sassenheimer Vaart open gehouden wordt. De maximunvbij- drage wordt daarbij gesteld op 1 y, cent per inwoner. De heer Wesseling gaf als deskundige zijn advies in de ze. Het fonds was nl. van oordeel, dat het niet raadzaam was om het vaarwater in onze gemeente open te houden, daar er ten eerste bij de schippers geen animo zou bestaan om bij vorst te varen daar de assura deurs de schade niet vergoeden en ten tweede het onmogelijk zijn om het ijs af te doen vloeien. De heer Wesseling zeide, dat de schipper wel degelijk wil varen om zijn klan ten een zo groot mogelijke service te geven, terwijl het openbreken van het ijs zodra de dooi Invalt ook nog van belang is daar dan iedere dag winst betekent. Door een wijziging van de huis vuil- en vuilnis-emmerretributiever- ordening is de vergoeding voor zoek geraakte, onbruikbaar gemaakte en beschadigde emmers vervallen daar de gebruikers, die nu zelf eigenaar zijn, hiervoor aansprakelijk zijn. De genen, die meer dan drie emmers in gebruik hebben zullen in het vervolg een extra-recht moeten betalen. Om een loods te bouwen voor de opslag van kunstmeststoffen is een strook grond van het industrieter rein verkocht aan de coöp. ver. Ons Belang voor de somma van 15.000. Een aanvullend crediet van ƒ101 475 zal worden toegestaan voor de bouw van de brug voor de omleidingsweg. Naar aanleiding hierv - hadden de raadsleden nog al veel ezwaren te gen het aanbrengen van een na triumverlichting op deze weg. Terwijl de voorz, dit voorstel ver dedigde, spraken de heren Verdegaal en van Breda over de hoge kosten. De burgem. wees op het feit dat de om leidingsweg in de toekomst een grote verkeersweg zal worden en dat de veiligheid van het verkeer een der gelijke verlichting nodig maakt. De heer Verdegaal haalt de versobe ring er bij en zei dat er door een andere verlichting 7000 bespaard kunnen worden. Tenslotte werd ge stemd, maar door staking der stem men zal het voorstel ae volgende maal weer ter tafel komen. De om leidingsweg zal de naam dragen van Parklaan; dit in tegenstelling tot het voorgestelde „Parkstraat". De leden van de raai vonden deze naam niet deftig genoeg. Ten slotte werd medegedeeld, dat er volgende week een aanvang ge maakt zal worden met het afdammen van de haven. Dit zal ongeveer twee weken duren. behoeft niet onnatuurlijk te zijn, niet „schoensmeer-achtig" en niet „rossig", wanneer u maar een goede haarverf gebruikt en deze door een vakman laat aanbrengen. l'Oréal maakt zulke goede haarverven en wij stelden er een eer in zo volledig mogelijk op de hoogte te zijn van de toepassing en de mogelijkheden, die dit product biedt. Zelfs de moeilijkste haarsoorten rea geren gunstig op een speciale Oréal-be- handeling. Kleurspoelingen helpen de gewenste nuances scheppen, verleven digen ook van nature dof gekleurd haar of verzachten een al te rode tint. Blonderen doet men veilig en goed met Oréal en tijdelijke nuances in een avond kapsel zijn met een Oréal-spoeling steeds een succes, De grijzende, de jonge en de modieuze vrouw erkennen gelijkelijk dc voordelen van de producten van l'Oréal. Het is een schoonheidsmiddel bij uitstek ge worden in de handen van een vakman met inzicht en artistiek gevoel. 99 van de 100 mensen, sterker nog: 99 van de 100 dames zullen niet be merken. dat u zich met l'Oréal liet behandelen. Zij zullen slechts opmerken, hoe prachtig uw haar is, hoe passend bij Uw teint en uw type. En dat dankt dan aan de vakkundige toepassing l'Oréal door Haute coiffure Soins de beauté STEENSTRAAT 57 Telefoon 21721 en 20477 STOMPWIJK K. V. P. Ruim 77 leden hadden gehoor gegeven aan de oproep van de afd. Stompwijk om de jaarverga dering bij te wonen. Ofschoon de agenda niet zo groot was liep het toch tegen het middernachtelijk uur eer de vergadering kon worden gesloten. De eerste punten gingen vlot onder de hamer door. Notulen werden goedgekeurd, alsmede de rekening en verantwoording van des penning meester Schrader. De heer P. Hoo- geveen bracht ditmaal voor het laatst in vei'band met zijn vertrek naar de Noord Oost P-olcier verslag uit over de kringvergadering. Hierna hield de propagandaleider W. Hoonh uit Gouda een propa ganda-speech. De voorz. bedankte spr. voor zijn vurige rede en hoopte, dat zijn ar beid beloond zou worden door toe vloed van vele nieuwe leden. Hierna volgde het punt verkiezing v$n twee nieuwe bestuursleden, in verband met het bedanken van de heer H. B. van Leeuwen en vertrek van de heer P. Hoogeveen. Namens het bestuur wa ren candidaat gesteld C. van der Bosch Jzn. en A. V. Godella. Eerst genoemde werd bij eerste ^temming gekozen, terwijl de heer Godella eerst bij de derde stemming de meerder heid verkreeg. Als een i;iet op de agenda ge plaatst punt kwam onverwachts i de vergadering de huldiging van de heer J. C. v d. Bosch, die geduren de 25 jaar zijn beste krachten had gegeven als gemeenteraadslid gedurende een groot deel van deze kwarteeuw a's wethouder. Enige har telijke woorden vergezeld door een grote kist sigaren waren het stoffe lijk blijk van de grote waardering. Tijdens de rondvraag kwam ter sprake de woningbouw, subsidies aan het fanfarecorps „St. Juliana, wat nog steeds niet is toegekend door de gemeente, (ofschoon een dergelijk ge zelschap en een zangvereniging te Leidschend2m wel subsidie krijgen), en natuurlijk ook de jaarlijks terug kerende vraag over de Kniplaan, een ergernis voor vele Stompwijkers, die deze laan over moeten en daarbij al lerlei kunstgrepen en athletische be wegingen moeten maken om op het pad te blijven. Beloofd werd, dat nogmaals tracht zal worden hiervoor een op lossing te vinden met welke troost men huiswaarts keerde. VOORSCHOTEN N.K.J.B. Gisteravond hebben de leden van de N.K.J.B. zich verdiept in een bespreking van actuele pro blemen. De inleider voor deze avond, de heer H. L. P. Peeters. hield eerst een korte inleiding en stipte aan dat naast de betrekkelijke gemakkelijk heid, waarmede de leden op het ogen blik hun leven konden leiden, ei vele mensen in nood zijn. Als spe ciale onderwerpen van gesprek wer den gegeven, de geestelijke nood in Oost-Europa, het probleem der TToi- matvertriebenen in Duitsland en als punt waarop ook de jongeren invloed uit kunnen oefenen, de moeilijkheden van de grote stadsjeugd uit de ach terbuurten. Na een onderling gesprek in groep jes kwam het tot een geanimeerde gedachtenwisseling met de inleider. Geboren: Bruno Antonius Jozef z, van J. W. M. Simons en H. C. L. J. Kokkeler; Maria Sophia d. van S. J. Beurze en M. C van der Vossen; Ma- WEERS VER WACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opge maakt te 10 uur). ENIGE DALING VAN TEMPERATUUR. Voor net Noorden van bet land: tijdelijk overdrijvende wolkenvelden, maar droog weer. Zwakke tot matige wind tussen Noord en Noord-Oo6t. Morgen overdag lagere tempe raturen dan vandaag Voor het overige deel van het land: droog en overdag overwegend zonnig weer met zwakke tot matige wind tussen Noord en Oost en iets lagere temperaturen dan vandaag. 26 April: Zon op 05.22, onder 19.54: Maan op 01.34 en onder 07.59 uur. rian d. van M. Neeter en M. H. Velt- huizen; Cornelius Marius z. van V. Vierbergen en M. van Dijk. Geboren te Leiden: Elisabeth Ma- a d. van P. Zui.iderduin en C. A. Brekelmans; Hessel z. van L. Frans en E. E. J. W. Hageman; Wille- mina Hendrika Bastiana d. van D. D. de Gunst en N. Owel; Laurens Jo hannes z. van H. Frederiks en Th. M. Tesser. WARMOND Nationale feesten en herdenkingen. Bij gelegenheid van de viering van de verjaardag van de koningin op 30 April a.s. zal een optocht plaats vin den door de schoolkinderen met me dewerking van de beide muziekkorp sen. Na afloop hiervan zal aan de kinderen een tractatie worden ver strekt. Des middags zal een grote wielerwedstrijd worden gehouden voor de Warmondse ingezetenen, waarvoor belangrijke geldprijzen be schikbaar zijn gesteld. Om acht uur zal de muziekver. „St. Matthias" een uitvoering geven op de gemeentelij ke muziektent. De bevrijding zal worden herdacht als volgt: On 4 Mei zal een stille tocht plaats vinden van af het oude Raadhuis naar -het mo nument voor de gevallenen, waarbii een ieder zich kan aansluiten. H:erbi' zal medewerking worden verleend door een gemengd zangkoor samen gesteld uit de ingezetenen dei* ge meente onder leiding van de heer A. Meij, alsmede door de beide muziek korpsen. Na afloop der plechtigheid kan eén ieder door het leggen van bloemen, hulde aan de gevallenen brengen. Om half ne?en zal in de Ned Hervormde Kerk een herden kingsdienst worden gehouden waarin zal voorgaan ds. dr. .T. Zandee. Tii- dens deze dienst zal Warmonds Fan fare koraalmuziek ten gehore bren gen. Op Zaterdag 5 Mei zal pon dienst olaats vinden in de R K. Kerk. Om 4 uur van die dag zal een voetbal wedstrijd- worden gehouden tussen Warmunda I en Ter Leede I uit Sas senheim, waarvan de opbrengst t.en Kate komt van de Stichting 194D 1945. Om acht uur zal de. Warmond=e Fanfare een uitvoerin-* geven op de ^omopntelüke muziektent. Bloemmozaieken. In de gisteren gehouden bestuursvergadering van de V.V.V. is besloten het leegen van bloemmozaieken uit te stellen van 28 April tot 3 Mei. Eer cn ander in verband met de bloemenschaarste. Gehuwd: C. van Winsen oud 26 jr. en W. C. Wassenaar oud 25 jaar. Overleden: L. Nieuwenhuis echt genoot van M. Deen oud 74 jaar; A. J. Duivenvoorde weduwe van L. Th. van Noort oud 83 jaar; Hendrika van der Vooi-en oud 77 jaar. ZOETERMEER Feestavond D. S. O. Maandag avond gaf de voetbalvereniging DSO in de zaal van „De Jonge Prins" een feestavond voor haar leden en dona teurs. De avond werd geopend door de voorz., de heer Steenhuisen. Door het toneelgezelschap „Kunst en Vriendschap" uit Moercapelle werd het toneelstuk „Wilde Vaart" opge voerd. Hoewel dit stuk onlangs ook reeds te Zoetermeer ten tonele werd gebracht was het voor de vele aan wezigen geen beletsel het gebodene met aandacht te volgen. De Nutrici- band zorgde na het toneelstuk voor gezellige afwisseling. D. S. O. Tafeltennis-, Biljart- en Klaverjascompetitie. Uitslag tafelten nis: 1 L. van Aalst. 2 J. van Buijtene, 3 J. v. d. Kraan, 4. H. Klos en R. Klos. 5- A. Hoogendoorn en C Schreuder. 6. N Havenaar, 7. D. Keyzer, 8. W. van Graas en 9 G. Henneken. Biljarten: 1. W. van Graas, 2. J. v. Buijtene, 3. L. Veelenturf, 4. D. Key zer, 5 A. Klos, 6. H. Klos. 7. C. Schreuder, 8. R. Klos, 9. G. Henne ken en 10. J.v. d. Werf. Klaverjassen: 1. N. Havenaar-*-A Klos, 2. W. van GraasG. Henneken, 3. A. HertogC- Schreuder. 4. Jac. MoersA. van Elleswijk. 5. L. Vee lenturfJ. Veelenturf, 6. J. v. Buij tene— R. Klos, 7. J. de Hertog—A. Blijleven. 21. Met twee bewegingen van zijn zakmes maakte Dokie een einde aan de benarde positie van het meisje. „Wanneer U wilt dat ik U help moet U deze vragen beantwoorden", zei Dokie. „Ten eerste: wie bond u hier vast, ten tweede wanneer deed hij dat, ten derde, waarom?" Het meisje siikte haar tranen weg „Ik heb mij hier laten vastbinden om het leven van.Plotseling greep het meisje Dokie bij zijn arm. „Pas op" fluisterde ze. Dokie draaide zich bliksemsnel om. Een toengoes steunde op de rand van het raam en legde bedaard een pijl op zijn boog ..Het spijt mii dat ik aan uw nobel leven een eind moet irr ken", zei de schutter beleefd tepn Dokie, terwijl hij zijn wapen richtte.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2