Generaals een Consultatiebureau openen 1926..-. 1951.... ZATERDA'G H APRIL 1V51 OK LE1DSE COUR A IN i DERDE BLAD PAGINA 2 Er komt een nieuwe brandweerauto Ophalen van huisvuil gaat burgerij geld kosten Gisteravond kwam de raad van Lisse in vergadering bijeen. Afwezig wegens ziekte waren de heren Steen winkel cn var. Dijk. Na enige discussie over het rente percentage van de voorgestelde le ning dat nog ligt boven het rente- gamma door de regering voor over heidslichamen vastgesteld, werd toch besloten een geldlening aan te gaan, omdat men niet voordeliger kan le nen. De wijziging van de „Regeling ter bevordering van de woningbouw door particulieren 1950" werd na be spreking omtrent de rente aangeno men overeenkomstig het voorstel van B. en W. Credieten voor extra-voorzienin gen woningbouw. Het verlenen van aanvullende cre dieten voor extra-voorzieningen i.v.m. de bouw van de complexen van 37 en 18 woningen lokte een breed voerige discussie uit. Met enige aarzeling, aldus de voorz., was dit voorstel gedaan. Doel is om de hygiënische toestand te ver beteren. B. en W. hebben zich even wel afgevraagd of hun bemoeienis in deze beperkt moet blijven tot het scheppen van de diverse aansluitings mogelijkheden of dat deze moet gaan tot het verstrekken van de apparaten. Hieromtrent wenste het college gaar ne de mening van de raad te horen. De heer Landsdorp was voor ver strekken van de apparaten zoals lavets en geysers, maar de afschrij ving behoorde sneller te geschieden en maximaal op 10 hoogstens 12 ja ren gesteld worden. De heer van Briemen achtte de geysers niet zo noodzakelijk als het aan brengen van de lavets. De heer Scholte wenste de be moeienis te beperken tot de mogelijk heid om aan te sluiten en verder niet De heer de Koning begreep de aar zeling van B. en W. en stelde voor om enkel de gelegenheid tot het aan brengen van geysers te maken en tot plaatsing van een lavet in een badcel. In gelijke zin spreken meer dere leden zich uit. Weth. Lefeber opperde het denk- c beeld, om de cellen gelijk te maken als in het complex van de 73 wonin gen hetgeen z.i. duurzamer is. Na uitvoerige discussie werd over eenkomstig het voorstel van B. en W. besloten met aanvaarding van het aanvullend voorste' van de heer de Koning. Burgerschap en Burgerzin. Het voorstel inzake de uitreiking van het boekwerk „Burgerschap en Burgerzin" aan toekomstige kiezers werd na een kleine discussie aan vaard. De begrotingen 1950 en 1951 wer den gewijzigd, nadat de heer van Leeuwen geattendeerd had op enkele misslagen en verwarring in de dienstjaren. De subsidie voor het T.B.C.-onder zoek werd verhoogd tot 3579.71. De voorstellen inzake het vaststel len van voorschriften betreffende het geldelijk beheer en de boekhouding van de ontvanger enz.; inzake salaris verbetering van gemeente-personeel; tot het verstrekken van een* crediet i.v.m. de oprichting van een oorlogs monument: inzake het voteren van een crediet voor het inwinnen van advies voor reorganisatieplannen en de goedkeuring van de rekening van de gemeentelijke dienst, voor Sociale Zaken over 1948, werden allen zon der discussie aangenomen. Nieuwe brandweerauto. Het voorstel inzake aanschaffing van een nieuwe brandweerauto deed de heer de Vries opmerken, of het niet mogelijk was een centrale brand weer voor verschillende gemeenten te stichten, mede in verband met het plan van de burgerlijke verdediging. Voorts meende spr. dat de brand- blusmaterialen in Lisse in uitsteken de conditie waren. De voorz. deelde mede. dat een centrale brandweer niet mogelijk is, ook niet gezien in het kader van de burgerlijke verdediging. De gemeente moet zelf voor haar brandweermate- riaal zorgen. B. en W. meenden voor- lopig te kunnen volstaan met een nieuwe brandweerauto. De materia len zijn blijkens het rapport van des kundige niet in een goede staat. Het voorstel werd hierna aanvaard. De wijziging van de Alg. politie verordening achtte de heer van Leeuwen op het punt van het venten, vooral met het oog op de verkoop van bloemen op de tuinen, wel wat verstrekkend. Omtrent dit punt werd uitvoerig van gedachten gewisseld, doch het werd niet gewijzigd, omdat de toe passing niet zo streng zal zfjn voor deze mensen, doch meer bedoeld is voor het hinderlijke venten enz. De zgn. Randweg werd als voor- rangsweg aangewezen. Het leggen van een electrische ka bel in de door te trekken Hyacinthen- straat enz. werd na bespreking over de urgentie van deze aangelegenheid goedgevonden. Ophalen huisvuil. De vaststelling van de verordening regelende de heffing van rechten voor het ophalen van huisvuil en wijziging van de Alg. politieverorde ning lokte wederom een lange dis cussie uit. De heer van Leeuwen vroeg, wat er zou gebeuren, wanneer iemand de emmer, die gemeente-eigendom is, vernielde of wegmaakte. Moet hier voor geen bepaling in de verordening worden opgenomen. De voorz. antwoordde ontkennend, omdat dit civiel recht is. De heer Mesman vond de bydrage van 6.te hoog en vroeg of het juist was deze dienst voor het groot ste gedeelte te verhalen op de in woners. De voorz. hoopte, dat het slechts voor korte tijd zou zijn; nu is het echter nodig i.v.m. de moeilijke fin. toestand der gemeente. De heer van Kesteren vroeg, of er geen progressie kon worden toege past, hetgeen de voorz. ontkennend beantwoordde. Het voorstel werd aanvaard met tegen de heren Mesman en van Kes teren. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten de Rijkstuinbouwschool met ae daarbij behorende grond en wo ning aan het rijk over te dragen over eenkomstig het aanbod va nhet rijk. Besloten werd om de schoolkinde ren op .30 April a.s., de verjaardag van H. M. de Koningin, te tracteren en hiervoor ƒ600.— uit te trekken. Hierna volgde rondvraag en slui ting. Hoog bezoek aan Keukenhof Gistermorgen bracht minister Teu- lings een bezoek aan Keukenhof. Om ongeveer 12 uur werd hij dooi de heer van Waveren ontvangen. Voorts waren burgemeester de Graaf en zijn echtgenote aanwezig. In de middaguren kwamen de ge zant van Zuid-Afrika en de secr. gen. van de voedselvoorziening, dr. ir. Louwes een kijkje nemen óp de tentoonstelling. NOORDWJJK Noordwijkse Bloemenfeesten ook uitgesteld In de gisteravond gehouden ver gadering van het bestuur van het Bloemencomitc Noordwijk is beslo ten de Bloemenfeesten een week uit te stellen. De late ontwikkelingen van de bloemen heeft tot deze be slissing aanleiding gegeven. Tevens is hierdoor voorkomen, dat de Bloe menfeesten van Noordwijk zullen samenvallen met het grote corso van de Bollenstreek. Het Noordwijkse programma blijft behalve de ver schuiving van de data ongewijzigd. Op 2 Mei zullen de feesten geopend worden met het kindercorso en op Zaterdag 5 Mei wordt besloten met het grote Noordwijkse corso. 55 jaar getrouwd. Maandag 16 April zal het echtpaar F. Franck— Waasdorp zijn 55-jarige echtvereni ging herdenken. Zowel bruid als bruidegom zijn nog zeer kras. De bruid bestuurt nog geheel zelfstan dig haar huishouden en de bruide gom, gaat nog iedere week door de gehele parochie rond met het armen- busje voor de St. Jeroensparochie. GEMEENTERAAD LISSE LTJ- districtsbijeenkomst In het patronaatsgebouw aan de Beekbrug te Lisse, hield het district Bloembollenstreek van de l.t.j. zijn sluitingsavond van het winterseizoen Om 8.15 werd de bijeenkomst d<#>r Aalmoezenier Dekker geopend met gebed, waarna hij 200 jong ens-an meisjes uit de streek welkom kon heten. Een vrolijk quintet uit Hinc- gom bracht al gauw de gezellige stemming erin. Aalmoezenier Dekker leidde hierna de 2 sprekers in: nl. Bernard War merdam die in een duidelijk betoog de huidige samenleving schetste en het karakter en de mentaliteit van de tegenwoordige katholieke jonge ren. Hij deed zich voor als een grate pessimist en kwam tot de conclusie: Waarom leven we eigenlijk? Hierop antwoordde Margarict Noordman uit Leiden, hoe wij als katholiek jongeman en meisje in de ze moderne tijd moeten staan. Een meer bewuste beleving van het ge loof is een eerste vereiste. Geloven doen we allemaal, doch waar het op aankomt is dit geloof levend te ma ken en uit te dragen aan anderen. Dan zullen we eerst als een blijde mens in deze maatschappij staan. Een hartelijke ovatie was de dank van de jongelui aan deze twee jonge sprekers. Na een aaraig toneelstukje van de afd. Beekbrug bleven allen nog gezellig enige tijd bijeen voor een dansje. Het was een waardige slui ting van het winterprogramma. Morgen Zondag 15 April zal het feest gevierd worden en wij verwachten, dat het 't bruidspaar niet aan be langstelling zal ontbreken. KATWIJK Maandag 16 April 's nam. 2 uur, zal het Bestuur van de Zuid-Holl. Vereniging „Het Groene Kruis" afdeling Katwijk, in het gebouw Zeeweg 123, voor kleuteis van 1 tot 6 jaar, onder leiding van Mevr. A. B J. VAN DER VLIET-DE VRIES, arts te Leiden. Het Bureau zal om de veertien dagen, telkens op Maandag van 23 uur geopend zijn. HET BESTUUR NOORD W1JKERHOUT Bloemenfeesten een week uitge steld Doordat het bloemencorso een week verlaat is, wordt natuur lijk ook voor Noordwijkerhout het leggen van mozaïeken een week uit gesteld. Het comité rekent er vast op, dat iedereen meedoet met groot of klein mozaïek. Voor degenen, die bij hun huis geen gelegenheid heb ben. zijn er nog tal van plaatsen tc vinden, waar een mozaïek goed tot zijn recht kan komen. Weet iemand een dergelijke plaats niet en wil hij toch graag meedoen, dan kan hij zich wenden tot de administrateur van VVV. Herenweg 6. Degenen, die niet zelf voor de no dige bloemen kunnen zorgen, kun nen op Vrijdag 27 April worden ge holpen bij de opslagplaats van hyacinthennagels van de firma Mu- segaas aan de Dorsstraat. Het comi té verzoekt echter om dan even van te voren bij bovengenoemd adres (Herenweg op te geven, welke hoe veelheden en welke kleuren men dan zoveel mogelijk rekening mee graag zou willen hebben. Hier kan worden gehouden. De VVV stelt prijzen beschikbaar voor kleine en grote mozaïeken en voor de scholen. SASSENHEIM Eindles Tuinbouw cursus Don derdagavond werd de eindles gege ven van de Alg, Tuinbouwcursus, uit gaande van de Alg. Ver. v. Bloemb.- cultuur. Onder leiding van de heer P. E. A. v. d. Kamp, werden de leer lingen nog eens aan de tand gevoeld, waarna de heer G. Vlasveld aan 18 cursisten het diploma uitreikte. De heer A. M. Hulkenberg gaf als* plaatsvervanger van de rijkstuin- bouwconsulent aan de geslaagden nog een ernstig woord mee. om t© maken, dat zij niet alleen vakmensen zouden zijn, maar zich ook zouden RIJPWETERING Niet vergeten £n de klokken luiden met zware dvp in feest zEri de klokken luiden met zware slagen, de luiders hebben er zin in, en leggen de vreugde, die er in hen is in de touwen, die blijde aan de klókken rukken; een echte feest klank. want het is een eerste H. Mis. Een half uur voor tijd beginnen dc mensen al te komen, tot het wordt een stroom, die de kerk binnengaat. Heerlijk staat daar het hoofdal taar met het beste zilver, dat weet ik niet maar begryp ik zo wel. En op het altaar en er naast de bloe men, als boden der vreugde, altaar en priester-koor rijk versierend. En als ik dat alles zie, dan begrijp inspannen om mensen van karakter te zijn. Namens de leerlingen sprak de heer A. Heemskerk ten slotte woorden vaa dank cn bood de beide leraren een stoffelijk blijk van waar dering aan. Het diploma werd be haald door J. Berg. W. v. Bladel. J. Braam, H. Colijn, R. Duiker, A. Heemskerk, J. Homan, G. Kortekaas, G. Kroes, J. v. d. Meer, C. v. d. Meij, H. Niekerk, J. Oostveen, W. Regter, P. Roelandse, A. v. d. Voort, A. de Vroomen, H. v. d. Vlugt. VOORHOUT Toewijzing 30 Arbeiderswoningen. De bouw der 30 nieuwe woningen vordert nu zodanig, dat B. en W. bin nen afzienbare tijd hopen over te gaan tot toewijzing dezer woningen. Deze toewijzing zal in de eerste plaats geschieden aan hen, die momenteel lid zijn der Woningbouwver. „Voor hout" cn aan hen, die op het moment van toewijzing lid zijn. Hieruit volgt dus, dat een ieder, die een kans wil hebben op een huis. en nog geen lid is der woningbouwver. zich direct zal moeten opgeven. Omtrent de richtlijnen, welke B. &c W, zullen volgen omtrent de ver deling der huizen zij nog vermeld, dat in een vergadering van het col lege mét het bestuur der woning bouwver. het éénparige besluit is genomen één aldaar vastgestelde lijn te volgen. Welke deze is zal nader bekend gemaakt wprden. VOORSCHOTEN GELDLENING GING TOCH DOOR Het K.B. van 29 Maart betreffen de de schorsing van de besluiten van de Ged. Staten van Z.Holland en de gemeenteraad van Voorschoten inzake een geldlening van ƒ1.450.000 dat in het staatsblad van gisteren was opgenomen is inmiddels achter haald door een nieuw K.B. dd. 3 April. Bij dit nieuwe K.B. wordt de schorsing opgeheven, hetgeen bete kent, dat de gemeente gerechtigd is om de geldlening aan tc gaan. Naar wij vernemen is het gehele bedrag inmiddels opgenomen. 15-JARIGE JONGEN VERMIST Sinds Donderdagochtend half 12 is de 15-jarige Frederik Charles van Weizen, wonende aan de Wijngaar- denlaan 18, niet meer in de ouder lijke woning teruggekeerd. De jon gen is in het bezit van een groene fiets. Hij is gekleed in een donker blauwe gabardine regenjas, donker bruin fluwelen colbertjasje, grijze plusfour, groenachtige sportkousen en lage bruine schoenen. Hij draagt een bril met donker hoornen mon tuur. Er wordt een ongeluk gevreesd Medische dienst. De medische Zondagsdienst wordt gedurende dit weekeinde waargenomen door dr. H. Olthuis, Leidseweg 179, tel. 527. ik het, wat ik in het portaal, de kos ter zeker, hoorde zeggen, dat de bloemist van de stad, wel een wagen meer bloemen gebracht had, dan er besteld was. want hij kende de Neo mist zo goed. Voller cn voller wordt de kerk. Lang voor tijd zet het orgel in en geeft een spel vol jubel. En op het koor een geschuifel van voeten, te kenen dat er veel zangers komen, en het vandaag extra zal zijn. Na enige tijd begint dc H. Mis. Ik behoef u geen beschrijving te .geven. Wij weten allen wat a roots or. plechtig een eerste H. Mis is. 't Is of wij delen in dc hemelse ge dachten van de Neomist en van de familie. Er. de hele parochie gevoelt dat op zo'n dag. Ik behoef u de plechtigheid niet verder tc schetsen, zou daarvoor een heel stuk uit de courant van 25 jaren terug moeten overschrijven. Én feitelijk weet u het zo wel van eerste H. Missen, die gij in bladen gelezen hebt. De receptie volgt op het gezette uur in het Parochie-huis. Stralend van vreugd stond daar de jonge Missionaris tussen zyn vader en moeder, blij als kinderen, en broers en zusters en familie rechts i links. Toen is gekomen de stroom, zyn zij gekomen van alle hoeken der parochie. Gekomen, ieder op zijn wijze en met zijn eigen woorden hun wensen uitende. .Schrikkelijk, schrikkelijk" kon de moeder zich niet weerhouden, „wat heb je toch een belangstelling". En wat de mensen, die kwamen, *eiden? Een eenvoudig vrouwtje, dat op een stok tussen de mensen-menigte voortstrompelde: „maar dat uwes toch zo ver weg gaat" en zjj kon haar tranen niet meester, en gaf van haar „armoe" (en dat was zo) een rijke gift. En menig werkman en burgerman kwam er met warmte, die zich ver ried in de stevige handruk, die nog meer zei. En de gezeten burgers, de tuinders en landbouwers, zijn gekomen en menig envelopje werd stil ontvan gen. En toen de blijde, maar toch ook moeizame receptie ten einde was, kon de jonge Priester het met vol doening zeggen „wat een belangstel ling!" De weinige weken, dat hij nog va- cantie had stonden in het zelfde te ken. £odat het gebeurd is, dot deze jongo Missionaris het eens in alle eenvoud zei: „ik geloof niet dat ze mij zo zullen vergeten als het wel met andere Missionarissen gebeurd is." Toen hy zyn vader en moeder, broers en zusters had vaarwel ge zegd, en de boot op ging, was het ge hoor geven aan de grote Roepstem die hem had geroepen al jarenlang, en toen de boot ging en hij lang- zaam-aan zijn vaderland zag ver dwijnen. stond én vaderland èn ge boorte-plaats hem voor de geest, zij zouden hem niet vergeten WARMOND De heer Coen Uit den Boogaard behaalde op dc Internationale Sla- gersvakwedstrijd te Utrecht een le prijs voor rolpens en een 2e prijs voor Brunswijkersmeerworst DE KWAKEI Geboren: Wilhelmus Bemardus z van W. J. J. van Rijn cn M. C. v. d. Kroon; Rudolf Arnoldus Gerardus Maria z. van N. C. van Rijn en J. M Dubbeling; Hendrik z. van D. Kroon en A. van Ekris; Wilhelmus Adria- nus Simon z. van W. A. van Diemen en W. C. Verlaan. In een ver land, diep in het hartje van Afrika. Hoeveel mijlen van de kust af, ik kan het u niet zeggen, en hij zelf ook niet, want hij is gegaan verder cn verder en dieper en dieper, tot hij op het laatst de tel kwijt was, 'in de mijlen natuurlijk. Daar zit hij nu in gehuchten, die misschien op de beste koloniale kaar ten voor komen, maar niet op de zijne. Daar zit hij nu verre en alleen. „Alleen? Maar hij heeft toch een medehelper, ik dacht dat de Missio narissen altijd met der tweeën wa ren". O ja en ik dank u voor uw aan dacht. Zeker hij heeft een medehel per, een kapelaan, maar zet u, die 'ns eventjes een klein eindje weg zo'n 60 kilometer, waar hij bezig is oen nieuwe kerk te bouwen. En nu be grijpt gij wel, dat hij wel eens een week cn langer alleen zit. „Zo dus het gaat goed: een nieu we kerk". „Ja versta dat woord niet al te zwaar, maar hij bouwt er zo iets en daarover is het juist, waarover de pastoor denkt En allerlei herinneringen gaan er langs zijn geest. Enige jaren geleden verdween (ge heel onverwacht) een generaal van een toenmalig zeer actueel strijdto neel. Uitgebreide krantenartikelen be lichtten toen, versierd met de meest verfijnde details, de oorzaak, waar aan deze verdwijning te wijten was. Deze generaal had n.l. de (euvele) moed gehad er een eigen opinie op na te houden cn dat ging (aldus de krantenartikelen) nu eenmaal niet. In een zeer warm land, waar dc ge neraal „onder zeer moeilijke om standigheden zijn taak vervuld had" (de aangehaalde zin hebben we over genomen uit dc kleurrijke berichten van de regeringsvoorlichtingsdienst) ontstond grote consternatie onder de troepen, die door deze generaal ge commandeerd werden. Deze meenden (met een ongelooflijke kortzichtig heid tegen dc mening van „de be voegde autoriteiten" in) dat hun ge neraal op dat moment zeer moeilijk gemist kon worden. Als toppunt van warsheid meenden deze troepen zelfs (Judocus behoor de er in alle bescheidenheid zelf toe en spreekt dus uit ervaring), dat de generaal de (hopeloos inge wikkelde) situatie juist bezag, en hun eigenwijze redenering ging zelfs zo ver, dat ze (voorzichtig) de mening huldigden, dat „de bevoegde autori teiten" een minder juist inzicht in de toenmalige situatie hadden. Een dezer dagen verscheen er een (uiterst kort) berichtje, waarin (uiterst zakelijk) werd medegedeeld, dat deze zelfde generaal (de zo popu laire commandant der 7 Dec. Div. Durst Britt) weer tot commandant van de (nu herhalingsplichtige) 7 Dec. Div. is benoemd. De kranten hadden het toevallig juist erg druk met dc bespreking van het ontslag van een andere generaal, vandaar wellicht het korte en zake lijke berichtje. Maar die andere generaal (waar de kranten het nu zo druk over heb ben) zou die misschien over een tijdje ook weer JUDOCUS. Hij denkt aan 25 jaren terug, 1926. Aan de belangstelling toen. Aan zijn verwachtingen toen. Aan zijn woorden toen: „ik geloof niet dat ze mij zullen vergeten". En? Ja zijn familie had gedaan, wat zc konden, maar zjj waren arm. En anderen? Och, een man dieplood is, en een Missionaris, die weg is, beiden zijn zo gauw vergeten. Zeker er is in dc beginne aan hem gedacht. Men heeft zijn reis gevolgd in de courant en later uit kaarten en brieven. Men is zo nu en dan nog eens nieuwsgierig geweest, of hij er al zou zijnhoe het hem zou gaanmaar langzaam-aan is dc belangstelling geminderd meer en meer.en nu denkt alleen er nog een enkele van zijn familie aan hem. En vroeg daar dan bij. Dv oorlogs jaren hebben aan het Missiewerk stilstand gegeven, gedwongen stil stand. want er kwamen geen nieuwe werkkrachten. Geen giften werden er meer gezonden, en zijn Missie, die by moer catcchumcnaten en kerk jes. rijker zou gebloeid hebben, moest stilstaan. En na dc oorlog had hij gehoopt en nog eens gehoopt, maar hij hoop te tevergeefs... hïy is vergeten. Geld voor zichzelf heeft hij niet nodig, de banaan staat naast zijn hut, zijn negers brengen hem wel wat rijst en zo nu en dan een stuk kip. En toch, hij moet geld hebben cn veel En hij denkt aan 1920 „niet verge ten". En in 1951.... vergeten. Zo zijn er zo velen. En wij? O velen steunen dc Pauselijke Missicgenootschappen, maar er zijn vraag beu worden", die of weinig of niets geven voor de Missie, weinig of niets geven voor de Missie. Och vergeet toch onze Missionari:.- sen niet en nooit. Daarvoor schreef ik SIEGFRIED. Jielefaantjeó AANGEBODEN 2* Kunt U een beetje piano spelen maar toch niet vlot. moderne Engelse Wals en Foxtrot Volg dan de nieuwe Amerikaanse piano-cursus Muziekschool Zwaaq. Korevaarstraat 5. Tel. 24358 Les op alle in strumenten. 2* Badgeijsers, kleden, gas- forn. enz. Pracht badgeij- sers. baden, gasfornuis, te vens voor kolengebruik, kastjes, fauteuils, ledikan ten. kapokmatrassen, haar den. petroleumradiatoren radio's keukengeijsers enz O- Kooreman Nieuwe Rijn 60 bij hoek Hooigracht, te lefoon 22150 1602. 2* Vissersgaren in no- 6. 9. 12 en dikkere soorten. Voor dc visserij, palingfuiken, k:cinc gebben en kruisnet- ten. fuikenrotting, cachou. Tanol, fuiken'lintjes beug en dobberhaken. loodsim, enz. L. J. den Holder. Jan. vossensteeg 75-77. telefoon no. 26901. 1599 2* Muziekliefhebbers! Prachtige dansplaten. zang cn muziek vanaf 35 cent. mooie koffersramofoons vanaf 30.Philips ra diotoestellen vanaf 30. motoren, radio, onderdelen lampen, veren en repara ties. Janvossensteeg no. 41 Leiden. 1600 2* H.H. Caféhouders. Nog leverbaar Am. N. T. krijt, senroefqueuen, ballen, pom meransen enz. Alle repara ties. De biljartpropagan- dist. Driftstraat 5. bii de Lage Rijndijk Leiden. 2 Te Koop: Tuinbank met klapstoelen 32 50. als nieuw modern handnaai machine 125.ganglo per 5.wandelwagen 12.50, heren-, jongens- en meisjesriiwielen f 35. bedstel 35.—. ledikanten f 9.opklap ledikanten 22.50. Hooigracht no. 55 (geen winkelhuis). 1601 2* Pootaardappelen. Eigen heimers. IjJauwe Eigenhei- mere Noorderling. IJssel- star. in de kiem. H. A. v d. Berg. Boerhaavestraat 45, Voorhout, telef. Sas- senheim K 2532—7586. Ter overname 1 pers. mahonie ledikant met springmatras en 1 spiegel. Br. onder letter A aan agent Langelaan te Sassen- heim. 3049 2* Aangeboden Singer Trapnaaimachine (salon- kast). Weinig gebruikt. Herenstraat 23. 1 x bellen. 2* Geïmpregneerde Hard boardplaten in de kleuren naturel, bruin, rood en groen. watervast, diep glanzend. Iets nieuws voor Leiden. Verkrijgbaar bij Van Dijk. Langstraat 2B. bij Nieuwe Rijn. 1596 21 Jubilea. Trouwen. Ver loven. In het Antiek Bin nenhuis zal U wel slagen voor een geschenk van blijvende v.aarde: Doofpot ten. ketels, bloembakken, wandlusters, snuiters, Franse schemerlampen en kuipbladen. Muusse. Hooi- gracht 59. Tel. 23264. 3048 2* Te koop aangeboden 2 armstoelen van donker eiken. Engels. bekleding groen velours. Willems. Duivenvoordestraat no. 4. Oegst geest. 3060 •2* Te koop een ijzer melk- wagentje op lucht, groot voor zes bussen, bij S. C. Oudshoorn. Pastoor v. d. Plaatstraat 8. Rjjpwetering 2 Prima geldbelegging te koop. le klas bloembol- lengrond dicht bij Dorp Noordwijkerhout. Bren°t heele beste 'huur op. Te bevragen: bij J- C. War merdam. Herenweg 94. te Noordwijkerhout. 3066 2* Zeilboot te koop of te huur. Open zeilboot. 16 M2 torentuig. eiken overnaads, met volledige inventaris. In prima staat. Te bevr. Stationsweg 6B Zaterdag. Maandag en Dinsdag tus sen 19 en 20 uur. 3067 2* Slaapkamertje. Gestof feerd fris slaapkamertje aangeboden op nette stand in Oegstgeest. zeer ge schikt voor studente of verpleegster. Br. onder no. 1593 bureau van dit blad. 2* Landhuis bij Leiden. 5 kam. enz. grote tuin. Ben. kap. 7600.— Vest. gegar. Van Eik Co., Stations weg 28. Den Haag. 3026 2* Te koop aangeboden een Duitse Herder, zeer waaks. Br. aan Wed. v. d. Mei. Hortuslaan 19. Sas- senheim. 2988 2* Te koop aangeboden een partii dampalen. Te bevragen bij A. J. Berg, Noord-Aa 3. Zoeterwoude. 2* Te koop mahonieh. Runaboat. bestemd voor b. b. motor. Zeer geschikt voor visboot, z- g. a. n. Te? gen elk aann. bod. Menne- weg 153, Sassenheim. 3065 2* Aangeboden: prima witte bonen voor consump tie per 10 kg 6.—. Fran co onder rembours. Harry Vreeburg. Lisse. 2938 r-T 2* Pracht vierkleden, ta? felkleden antieke kisten, ladekastjes. eiken kabinet, wandkastjes, grote ma honie boekenkast, antieke doeken, koperen kronen en wandlusters- Tin en koper! Ter Wee. Hooigracht J86; tel. 25461. 159C- 2* Pootaardappelen. Ker steling Doré Eigenheimer Furore, blauwe Eigenhei mer. Bevelander. Al» ha Koopm. Blauwe. Bintje enz. Gekiemd en gehaald N. A. K. plombe. Vamóid.' Fa. M. van Klinken. :Tcl 20034. Aalmarkt 6. 1578 2* Dat zijn prijzen van goede reparaties: Herenzo len cn hakken 6.50. Da meszolen en haken f 5.25, Jongens idem maat 36/40 5.40, kinder idem maat 30/35 f 4-60 kinder idem onder meat 30 3.80. Kwa liteit wint altijd onder Rükstoczicht cedipl. schoen hersteller A. J. v. d. Plooc. RÜPWetering. 2915 2 Gelden beschikbaar vooi eerste hypotheek Rente vanaf 3MFin. Bel en Ass. Krt Otto" Beukenlaan 9 Sassenheim Tei 7488 cn 7868 Na kan- mortiid 7329 en 7828 2* Ja zc doen het goedko per dan wij ook; maar met goed leer iets duurder. He renzolen cn hakken 4.95 dameszolen c. h. 4.25. Jongenszolen en h. maat 36/40 4.55. kindcrzolen en h. m. 30/35 f 3.45. kin- derzolen en h- onder maat 30 2.95, Idem met rubber heren 3.95, dames f 3.25 iongens maat 36/40 3.00, kinderen maat 30/35 2.90. A. J. v. d. Ploeg. Pastoor v. d. Plaatstr. 39. R'wetering 2* Attentie. Wij repare ren gebroken Dorceleinen Saksische groepen, antie ke borden beelden kristal ivoor, koper brons enz Schoonmaken cn vernissen var. schilderijen reparatie Persische kieden. Brem- mer Haarlemmerstraat 99 ingang Goe-Gerritsteeg 1 Tel 22791 Aangeboden 35 ton Schiedammer Koemest door M. Menken, Waard 1, t.o- Utrechtse Jaagpad no. 50. PERSONEEL <2 Gevraagd voor direct een net R. K. meisje in k.ein gezin, voor de dag of dag en nacht met huiselijk verkeer. Te melden na 6 uur Leemanstraat 46. (bü Lage Morsweg) Leiden. 2 Net R. K. Meisje biedt zich aan, 17 jaar, van 8 tot 3 uur. omgeving Warmond Oegstgeest. Br aan agent L. Crt. J. Sikking. Dorps straat Warmond. 1604 en n. boven 17 jaar. klein gezin. Mevr. Parmentier 21 Wegens teleurstelling per 1 Mei gevraagd een boerenknechtje 15—17 jaar bij N. van Steijn. Oosthout, Voorhout. 1585 2* R- K. Meisje z. z. e. geplaatst in winkel onver schillig welke branche, ook genegen tevens in de huis houding behulpzaam te ziin. Liefst in Voorschoten of omgeving. Br. onder no 1608 bur. van dit blad. 2* R. K. Boerenknecht biedt zich aan met Mei. 2oed kunnende melken en rijden Br. onder no. 1594 bur. van dit blad. 2 Gevraagd per 1 Mei R. K. boerenknecht of aank. arbeider, goed kunnende melken, bij L. Th. de Haas. Meer en Geer weg 43. te Stompwijk. 1591 GEVRAAGD 2* R- K. Jongeman zoekt kamer. Geen beroepshuis- Br. met prijsopgaaf onder no. 1590 bureau van dit blad. 2* Jong echtpaar, z. k.. man 11a w. st., zoekt ka mers in Leiden of Oegst geest. Vrouw gen. te zor gen voor oudere dame of heer. Br. onder no. 1588 bureau van dit blad. DIVERSEN 2* Houdt uw bruiloft, feestdiner etc. in Jean van Zijp's nieuwe feestzaal. Hooglandse Kerkgracht 40 Tel. 22287. Ook voor dans avonden. vergaderingen, clubavonden of repetities een unieke gelegenheid. Vraagt eens vrijblijvend inlichtingen 1597 2 Betere Muzieklessen het vanouds aanbevolen adres: Muziek-Instituut Van Wouw Rapenburg 1, Tel. 20458. Piano, Accor deon. Guitaars. Banjo. Mandoline. Fluit, enz. Voor serieuze leerlingen welke in bezit van instrument ziin. 1598 2* Welk K. K. Midden standsgezin kan mijn enigst dochtertje. 9 jaar. in ae Zomervacantie tot zich ne men? Daar waar ze veel aan zee kan zijn. Tegen kleine vergoeding. Br. Meck enburg aan no- 2bis Utrecht. 3060 2 Raadgevend en Btmid- delingskantoor K. W. Wiik. eepens. Insp. van Politie. Thorbeckestraat 78. Lelden Tel. 22503. Behandelt huur- wetaangeicgenhedon. Treedt op als bemiddelaar. Tussenpersoon. Gericht on derzoek naar personen. T Pijnlijke voeten? Pe dicure. manieüre, massage, valedigc behandeling ƒ1.25 Bii U thuis 1.50. Bii abon nement (10 x) rcïp. f 10 en 12.50. Steunzolen naar maat. J. M. Henn Jr Haag- weg 216. Tel. 20554. Behan deling volgens afspraak. 2* Herenhoeden stomen. modelleren, nieuw lint. r.ieuw leer eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen, hoe- dcnkllniek Donkerstceg 3. 2* Verloren oen zwarte vulpen, gaande van Dorps straat, Zoeterwoude naai de Weipoortseweg- Tegen beloning terug te bezorgen bii Adr. Slingerland. Wei poortseweg 50. Zoeter woude. 3058 Voor advertentlën Telefoon 20826

Leidse Courant | 1951 | | pagina 9