„Onze houding in deze tijd' door vijf sprekers belicht gióse Hl/Kpolff? Het Lekke -v> Dak LEIDS JEUGDPARLEMENT Jeugdige politieke belangstelling Kunstleven in Leióen M BIOSCOPEN Ub LblDSK (JOURAN 1 EERSTE BLAD PAGINA 3 Naar aanleiding van een door het Leids Jeugdparlement aangenomen motie en met de bedoeling enige verbetering te brengen in het grote tekort aan politieke belangstelling bij de jeugd, werd gisteravond in de foyer van de Stadsgehoorzaal een politieke avond belegd, waarop vijf sprekers, de vijf grote politieke par tijen vertegenwoordigend, het woord voerden. Men hoopte hiermede tevens aan te tonen, zoals de heer J. Lamers, voorzitter van het Jeugdparlement, in zijn slotwoord zei, dat er in alle verscheidenheid toch een zekere eenheid kan zijn, getuige de geza menlijke poging, die de vijf partijen met deze avond ondernemen. Als we ons afvragen, wat het prac- tische nut van deze bijeenkomst is geweest, mogen we niet verlangen, dat iedereen van de bijna 300 aan wezigen waaronder vele jongeren nu precies weet hoe elk van de vijf partijen staat tegenover de pro blemen van deze tijd. Daarvoor was de geboden stof te veel omvattend en te compact. Maar wel geloven we, dat bij velen de overtuiging is gaan leven, dat de politiek ieder mens raakt en dat niemand er vol komen afzijdig van mag blijven staan. Als dit werkelijk de winst is van deze avond, dan kan men het Jeugdparlement dankbaar zijn voor dit initiatief! Drieledig maatschappelijk perspectief De leiding berustte bij mr. dr. G. van Reenen, die vastgesteld bij loting eerst het woord gaf aan de heer G. Nederhorst, Tweede Kamer lid voor dc P. v. d. A. Spr. zag onze houding in deze tijd als een geeste lijk probleem en beschouwde 't maat schappelijk perspectief. dat zich thans openbaart, van drie zijden. In wereldverband ziet men thans het ontwaken der onderdrukte volke ren, dat wij niet mogen en kunnen tegenhouden. Wij dienen ons positief in tc stellen ten opzichte van deze onstuitbare loop der wereld-ontwik keling. In Europees verband ziet men de strjjd om de eenwording. De sociale, economische en politieke problemen van deze tijd mogen niet dorpspolitiek bezien worden; we moeten bereid zijn offers te bren- gen en ons gaan instellen op de vor ming van Europese politieke par tijen Nationaal tenslotte zien we hoe de klassestrijd heeft plaats ge maakt voor het overleg, zowel tus sen het bedrijfsleven en de overheid, als tussen patroon en werknemer. Hoewel we op verschillende gees telijke principes gefundeerd zijn, al dus spr. kunnen we elkaar op het gebied van de practische politiek toch vinden, hetgeen de P. v. d. A. met de „doorbraak" wil bereiken. We moeten streven naar gelijke kan sen voor iedereen en naar maat schappelijke gelijkgerechtigheid. Absolute souvereiniteit Gods De heer R. Gosker, adj. secretaris van het Comité van A.R. Kiesver enigingen, noemde als principiële grondgedachte van de democratie: de absolute souvereiniteit Gods over I al het geschapene. Wij willen van geen doorbraak weten, omdat wij als Christenen alleen het Christen dom centraal in ons leven stellen. Spr. verdedigde het A R. stand punt inzake de Indië-politiek, die volkomen fout geweest is, aldus spr., omdat handhaving van het gezag ge weken is voor de revolutie. De hand having van de souvereiniteit Gods moet ons leiden in het politieke le ven. Dit te bereiken is het ideaal, dat de A.R. zich gesteld heeft. Christendom en Humanisme Mr. W. J. Geertsema, V.V.D.-lid van de Leidse Gemeenteraad, wees op de positieve grondslag van de V.V.D., zowel op het Christendom als op het humanisme. De V.V.D. strijdt voor de menselijke vrijheid, die niet ongebreideld mag zijn, maar die wel beschermd moet worden te gen te grote Staatsmacht. De ware democratie behoort te streven naar de vrijheid in gebondenheid van het individu en naar eerbiediging van de zelfstandige werkzaamheid der bur gers. Speciaal voor de jongeren moet deze zelfwerkzaamheid het ideaal zijn, om vrije mensen met een eigen inzicht te worden. Spr. becritiseerde de huidige belastingdruk, die ont plooiing van het particulier initia- tef belemmert, en pleitte voor een maatschappij, die sociaal rechtvaar dig, maar ook economisch verant woord is Hetgeen inhoudt, dat men geen schijnwelvaart moet kweken met buitenlandse leningen Iedereen, van hoog tot laag, moet offers bren gen Zij die meer kunnen, moeten meer doen Maar niet zó, dat het economische leven wordt lamgelegd. burger op de politiek en schetste dc houding, die wij tegen het gevaar van de massa dienen aan te nemen. Zowel burgers als gezagsdragers heb ben hun eigen verantwoordelijkheid. Men mag het eigenbelang beharti gen, maar slechts zó, dat het alge meen belang gediend wordt. Er moet dus een harmonie zijn tussen enke ling, groep en overheid. Wanneer we zó ons steentje bijdragen tot de welvaart van het volk, ontstaat er een mozaïek van duizenden kleine stukjes, die samen een gaaf geheel vormen. De heer van Reenen dankte alle sprekers voor hun inleidingen, waar na de heer Lamers publieke belang stelling vroeg voor het Leids Jeugd- parlement, dat in de maand Mei weer bijeenkomt, ter behandeling van het onderwerp „Geloof en Poli- tiek" Leidse Universiteit Geslaagd doctoraal examen Ned. recht mevr. de Wed. A.C.Verhage- Abbing. Den Haag; doctoraal exa men Ned. Indisch recht P. H. Tan, Leiden- C W F. H. v. d. Muijsen- i berg Valken-' G. N. Smith, A dam. en bij de Friese meren, Burgerlijke Stand Geboren: Elisabeth Maria, dr van P. Zuijderduin en C. A. Brekelmans; Alexandra Estella, dr van A. P. Ver- beke en E. Sluyter; Jacques Lam- bertus zn van P. Boom en J. Dou- wes; Jansje Johanna, dr van J. J. La- terveer en G. van Helden; Arend Cornelis zn van A. C. van Velzen en C. Potters; Margaretha Agatha dr van H. Muller en M. A. Timmers; Marinus, zn van P. Lensveldt en J. van Kan. Overleden: E. Develing, wed. van Kriest, 78 jr; G. van Strien, wedn. 85 jr; C. Leget, wed. van Tefy, 78 jr. LEIDSE SMALFILM LIGA ZAG EIGEN FILMS. Naar de mening van alle leden van de Leidse Smalfilm Liga was het weer een interessante avond voor hen en de genodigden, welke gister avond in de Vergulden Turk gegeven werd met de vertoning van een film, die de werkgroep gezamenlijk ver vaardigd had. In een der Leidse he renmodezaken begon het winkeldra ma, waarvan de climax zich op de zolders van het Boerhaavecomplex afspeelde. De heren Stolp en Dijker- man als regisseurs hadden eer van hun „griezelige" bezigheden. Een vruchtbaar debat over de goede en kwade zijden van deze film was het gevolg van dit vertonen. Na de pauze draaide de heer van Masselt een prachtige zeil- en kampfilm, door hem opgenomen op MARIA STUART VOOR HET „SCHOUWSPEL". Voor de leden van de Kunstkring „Het Schouwspel" voerde gister avond het Nederlands Volkstoneel „Maria Stuart" op, het bekende treurspel van Friedrich von Schiller, in de vertaling van dr. ten Catc. Het tragische lot van deze in 1587 ter dood veroordeelde en op het scha vot terechtgestelde koningin van Schotland heeft vele schrijvers be wogen en een van de meest beken den onder hen is von Schiller, die er in 1800 een treurspel aan wijdde. Hij volgde tamelijk getrouw de loop der historie, hoewel één van de meest dramatische scènes in het spel, de ontmoeting tussen Maria Stuart en koningin Elisabeth van Engeland, feitelijk nimmer plaats heeft gehad. Het anderhalve eeuw oude spel weet nu nog te ontroeren en de aandacht gespannen te houden, zodat wij een uitvoering van dit klassieke drama door het Nederlands Volks Toneel slechts kunnen toejuichen. Dit is in derdaad: kunst nader brengen tot het volk. De omlijsting van een rijke costumering en een goed, hoewel so ber, décor werkt niet weinig mede tot het slagen van zo'n opvoering. Het groot aantal personages, dat in Democratie als middel De heer H. Kikkert, Tweede Ka- een noriogeoanu uu «u i.vw«6v..... meilid voor de C. H., vond het ver- I kei te Leiden. Beiden zijn op het Po- Zaterdag 14 April. Het spijt ons, dat wij vandaag met een onprettig bericht moeten begin nen. Enige maanden geleden is er een mbraak gepleegd bij de fa. T. aan de Zoeterwoudseweg. De dader nam een lap stof en nog het een en ander mee. Thans is de Leidse Poli tie er in geslaagd de dader te vinden. Het was de 21-]. W. T. v. Z. uit Zoe- terwoude. En passant werd ook zijn jongere broer, de 17-jarige F. A. van Zf, gearresteerd, wegens diefstal van een horlogeband uit een horlogewin- SPORT LEIDSE DISTRICTS DAMBOND. De Jaarvergadering. In ..De Valk" aan de Stationsweg hield de Leidsche Districts Dambond gisteravond de jaarvergadering. De voorzitter, de heer A. Kruidenier, deelde mee, dat de Woerdense Dam bond toegetreden was tot de L.D.D.B. waarmee deze bond, die een hoofd klassespeler geworden is de groot ste van de districtsdambonden is ge worden. De secretaris, de heer A. Jesse uit blijdend, dat de jeugd zich in deze tijd wil bezighouden met de grote problemen, en wees er op, dat de democratie in gevaar is, nu er in ons land mensen zijn, die de democratie slechts willen georuiken om haar te vernietigen. Spr trachtte het begrip „democratie" tc benaderen en schet ste de houding van de C.H., die zich kant tegen het absolute gezag van de Staat, omdat daardoor de volks vrijheden niet gehandhaafd kunnen worden. De democratie mag overi gens geen doel zijn, maar slechts het middel, om de mens als schepping Gods tot zijn recht te doen komen. Vrijheid zonder meer bestaat niet, ook nic-t in de democratie. Waarlijk vrij is slechts hij, die door Christus is vrijgemaakt en "<ch aan Hem ver bonden weet. Individu en gemeenschap De heer Th. D. J. M. Koersen, K V.P.-lid van de Tweede Kamer, herinnerde aan de houding, die wij tijdens de bezetting aannamen en thans weer dreigen te laten varen, nu we ons niet zo sterk meer ver bonden voelen doo& de eenheid in het verzet. Spr. beschreef het begrip mens-zijn als een onverbrekelijke twee-eenheid van individu en ge meenschapsmens. Een der belang rijkste eigenschappen van het indi- vidu is de vrijheid, die echter be perkt wordt door onze verantwoor delijkheid ten opzichte van de ge meenschap. Hoe is deze verhouding? Geldt het recht van de sterkste? Neen. Zonder orde is geen mense lijke samenleving mogelijk. Spr. be litiebureau ingesloten en zullen voor de Officier van Justitie geleid wor den. Liever vertellen wij, dat de Reis- club van de K.A.B. een geweldig goed bezochte vergadering heeft ge houden. Met algemene stemmen werd besloten dit jaar een uitstapje te maken naar de Oisterwijkse ven nen. Als datum werd vastgesteld: Donderdag 26 Juli. Het Herenmodemagazijn van de heer H. Trossèl, Korevaerstraat 5, onderging in de afgelopen weken een radicale verbouwing. Alleen de mu ren bleven staan, de rest werd ver nieuwd. Het resultaat heeft men kun nen zien, toen de winkel gistermiddag onder grote belangstelling heropend werd. De fa. Bultink uit Hillegom heeft een kostbare en mooie batim- mering aangebracht van blank-ge vernist mahoniehout. Er is een ruime hoedenkast gebouwd en practische ladenkasten. De toonbanken zijn van moderne vitrines voorzien; er is een paskamertje en een kantoortje, een nieuwe T.L.-verlichting en een sma kelijke etalage. Kortom" het ziet er weer piekfijn uit! Een droevig bericht waait ons te gemoet van de Volmolengracht. Daar woont de 54-jarige mevr. M. W.K., die gistermorgen over de drempel struikelde en met haar rechterpols door een ruit ging. De E.H.D. ver bond een diepe snij wonde en bracht mevr. W. naar het Acad. Ziekenhuis. De Nd. Kath. Bond van Admini stratief, Verkopend en Verzekerings- personcel, St. Franciscus van Assisië'* gaat a.s. Woensdagavond jaarverga dering houden in „De Doelen", Ra penburg 2. Voor de pauze wordt 'n zakelijke agenda afgewerkt, o.a. be stuursverkiezing, en daarna treedt de goochelaar en telepaath Willy Alberto op. Er wordt ook nog even gebabbeld over een excursie naar de K.R.O. en een bezoek aan Keu kenhof. Bij elkaar een interessante avond, die geen der leden missen mag. Maar voordat deze drukke Woens dag aan de orde komt, denken we eerst aan a.s. Maandagavond, waar op dc Ned. Kath. Reisver. afd. Lei den, om 8 u. jaarvergadering houdt in „de Doelen''. Reisleider J. Rooy- mans zal bovendien iets vertellen over de reis naar Altdorf (Zwitser land). Dan is er nog een bericht over de bakfiets van een broodfabriek, die door de Hevige wind van gistermor gen in het water van de Oude Singel waaide. (Niet die broodfabriek, maar die bakfiets, natuurlijk!). Niet min der dan welgeteld 189 broden werden in het kostlijk grachtwater geweekt, evenals een hoeveelheid koek en be schuit. Alles waardeloos geworden! De Brandweer was zo attent om de bakfiets met can kraanwagen weer op de kant te zetten. lijke samenleving mogelijk, bpi. f1 hkw" afd Leiden, handelde de invloed van de staats- kortweg de „H.K.W. aftt. Lemen, Jammer! Als we in de afgelopen weck ƒ17.43 meer ontvangen had- oen, zouden we nu precies de eerste duizend gulden vol hebben. Met an dere woorden: er is nu f 982 57 bin nen, wat overigens een heel mooi re sultaat is! Het succes van deze we^t is zoals beker.d voornamelijk te danken aan Dansschool Evert Casie- lein (ƒ68.67) en aan de R.K. Houtbe werkers 10.12). Aardig was ook de gift van ƒ11.61 opgehaald op een verjaardagsfuifje We kunnen air laatste niet genoeg in uw belangstel- ling aanbevelen. De jongens van het S.1-.L. zijn thans druk bezig houten spaarpotten te maken, p: ecies vol gens het model van hun gebouw Nieuwe Rijn 52 waarvan hei dak nog steeds hevig lokt Geen wondei in deze natte Apr.imaand Maar goed, die spaarpotten zullen in de mop van de volgende week klaar zijn. Wanneer U nu een verjaardag of een bruiloft of iets dergelijks in het vooruitzicht heeft, kunt U zo'n spaar pot halen of aanvragen op Nieuwe Rijn 52 en al Uw gasten gelegenheid geven iets te storten voor het Lekke Dak! Aardig idee, nietwaar? Trou wens, deze .mie adtie is vol van aar dige ideeen. Hoe vindt U b.v. de gift van 1.die onlangs binnenkwam met de vermelding „Uit de spaarpot van de kinderen"/ En vindt U bet niet alleraardigst, dat de jongste groep van het S.F.L., de „Indianen", die verschi. lende eerste communican tjes teit, een gulden spaarde voor het Lekks Dak? Zoiets moet de volwasse nen toch wel aansporen ook iets te geven! Dc jeugd geeft zelf het voorbeeld! Wat zou het prettig zijn, als er nu vanmiddag nog iemand naar dc Nwe Ryn kwam, om daar een enveloppe met 17,43 in de bus te stoppen. Dan zouden we precies duizend gulden hebben. Bij elkaar nog niet veel denkt U misschien, want de hele res tauratie kost immers tienduizend gulden. Toch wel, want er zijn ook nog andere acties gaande, waarover we U binnenkort meer hopen te ver tellen. Nu slechts dit: er is een fa- i brikant, die geheel gratis rubber- i vloeren geschonken heeft. Zoiets zet zoden aan de dijk!! Welnu, U, die misschien nog steeds gewacht heeft, kunt niet beter doen dan direct de helpende hand bieden. Giro 230414, ion name van de Kath. Sociale I Jeugdzorg, Leiden. Op naar de twee duizend! STADSKOK. j R.K. TRANSPORTARBEIDERS 1 HIELDEN VERGADERING. dit spel optreedt, maakt het ondoen lijk om nader op de prestaties van do tonelisten in te gaan. Maken wij één uitzondering, n.l. voor Elly van Slc- kelenburg, die in de titelrol van Ma ria Stuart het bewijs leverde, waar toe zij ook als tragedienne in staat in, en haar rivaal Tine Medema als de roodharige Elisabeth, hooghartig en koud. Na afloop veel applaus. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris J. Fuhri Snethlage alhier: herenhuis met erf en tuin te Oegstgeest Terweeweg 66 in bod: ƒ9.300.koper de heer A. de Mooy te Oegstgeest v. 10.200. Ten overstaan van notaris W. S. Jongsma alhier: winkel en woonhuis met tuin te Oegstgeest de Kempe- naerstraat 101 en het woonhuis met tuin aldaar dc Kempenaerstraat 103 na afmijning tezamen in bod 14.400 koper de heer J. J. de Cler q.q. al hier voor 14.550.woonhuis en erf te Katwijk aan dc Rijn Conïman- deurslaan 4 is niet afgeslagen; huis en erf met afz. bovenwoning alhier Oude Vest 173/173a in bod ƒ2.900. - koper de heer H. Niepoth q.q. te Leiden voor: 4.500.huis en erf alhier Lage Rijndijk 54 in bod: 5.100.koper de heer A. van der Nat alhier voor 5.100.huis en erf met afz. bovenwoning alhier Voorste Zandstraat 21/21a in bod 2.300.koper de heer E. van Stra- kenburg q.q. te Oegstgeest voor ƒ2 .310 „IK VIND HET NIET ERG, WANNEER KWAJONGENS PAK SLAAG KRIJGEN". Mr. Zaayer, procureur-generaal bü het Haagse Gerechtshof, deed een merkwaardige uitspraak in de zaak tegen de bloembollcnexporteur C. van der P. uit Katwijk die wegens mishandeling tot een week gevan genisstraf was veroordeeld. Verd. was aan het bollen sorteren geweest, toen een stel kwajongens hem begon te treiteren. Zij tikten tegen de rui ten en zeiden hem alles na. Van der P was zo kwaad geworden, dat hij naar buiten rende, een der jongens greep en hem ranselde en schopte. Het schoppen ontkende verd. Verd. beklaagde zich ter zitting over de baldadige Katwijksc jeugd en legde ter staving daarvan een brief van een wethouder over, die min of meer bijn goedkeuring hecht te aan verd. optreden. Mr. Zaayer bleek deze mening te delen. „Ik vind het niet zo erg wan neer het publiek binnen redelijke grenzen kwajongens tuchtigt, dat helpt soms beter dan wanneer de ouders het doen", zei de proc.-genc- raal. „Alleen is deze verd. de perken te buiten gegaan". Daarom eiste mr. Zaayer 25.boete subs. 10 dagen. Uitspraak 27 April. Laatste Berichten NEDERL. GROENTEN-EXPORT NAAR DUITSLAND. De export van groenten naar Duits land zal in de eerste plaats sla en voorts spinazie, komkommers, uien en tewaarkool uit Noord-Holland omvatten. Fruit is bij deze uitvoer niet toegelaten. Van Nederlandse zijde is de bepa ling gemaakt dat uitsluitend «Ia bo ven 15 kilogram per 100 krop mag worden geëxporteerd. Dit houdt ver band met dc wens om het thans be schikbare milliocn dollar voor deze uitvoer zo veel mogelijk tc spreiden. IN DE LEIDSE Lido. Het paard, dat Toontje itlolu, MW1. had getekend, werd de directe aan- Alphen aan den Rijn, deelde mee, leiding van de scheiding tussen zijn dat de bond, die gestadig groeit, nu j vader en moeder. De indirecte aan meer dan 500 leden telt. Ook het spelpeil gaat vooruit. In verband met het toetreden van de Woerden- se dambond is voor deze omgeving een 3e klasse ingesteld. De secreta ris. de heer L. Nachtegeller. kon een batig saldo vermelden van 384,81. De bestuursverkiezing leverde een herkiezing op van de heren A. Krui denier (voorzitter), en Jac. van der Plas. Gekozen werd de heer B. de Kier (L.D.V.). Reeds eerder was de heer P. J. Gastelaars uit Woerden benoemd. Hierna reikte de heer Kruidenier de prijzen uit van de volgende kam pioenschappen: L D. V. 1 '.overgangsklasse)A. D. C. I (le klasse); Sleutels (2e klasse). Noordwijk L (3e klasse). Peisooniijl. kampioenschap: W. Huisman (kampioenschap L. D. D. B.) kreeg de wisselbeker van de Nieuwe Leidsche Courant; C. Zijlstra (2e prijs hoofdklasse); J. S'.ingerland (3e prijs hoofók'assej. Van de le klasse kre gen de le en 2e prijs resp. de heren J. v- d. Mey en J. v. d. Velden. Van de 2e klasse waren de gelukkigen de heren G. Nagtegaal (le prijs); Fr. Bosman (22 prijs) en P. Schiphorst (3e prijs). De winnaar van het jeugdkampioen schap, de heer W. Terlouw, uit Bode graven. ontving een zakschaakbordje. Voor een verrassing zorgde de heer J Huisman Sr. Hij deelde mede. dat hij voor het clubkampioenschap in de hoofdklasse een wisselbeker beschik baar stelde. De voorzitter dankte hem daarvoor en besloot direct aan deze beker de naam van de schenker te verbinden leiding was het verschil in de opvoe ding, die het kind ontving van zijn vader, een arts, en zijn moeder, een psychiater. Maar het paard, dat de jongen in de spreekkamer van zjjn vader tekende, deed de maat bij zijn vader overlopen. Het verschil van inzicht deed de moeder besluiten naar haar ouders terug te keren, maar het getekende paard had nog veel verdere gevolgen, want het hu welijk van de zuster van mevr. Fle ming, de psychiater, dat op het punt stond gesloten te worden, dreigde niet door te gaan en haar vader kreeg ook al de kolder in de kop doordat hij met de gewoonte om de „onderdanige dienaar" van z'n vrouw te spelen, wilde breken en zo stond het hele huis van de familie Parsons op stelten, mede natuurlijk door nog vele andere misverstanden. Gelukkig kwam alles weer op z'n pootjes te recht. De film wordt fris en vlot gespeeld en wordt 'n vrolijke comedie, waar om men eens hartelijk kan lachen. Cecil Parker en Anne Crawford spe len de hoofdrollen en zij doen het sleept te worden in geraffineerde intriges of zenuwslopende scènes. De geschiedenis speelt zich (natuurlijk) af in Amerika. Een jeugdige Oma, wier kleindochter reeds verwikkeld is in haar eerste lyceumliefde, wordt getroffen door Cupido's pijlen Zij bezwijkt voor de liefde van de plaat selijke kruidenier en dit brengt nog al wat beroering in de familie. De directeur van haar zoon wordt in het geval gemengd en deze vrijgezel komt ook geheel onder de bekoring van grootma's charmes. Een strijd tussen de twee rivalen kan niet uit blijven. In den beginne dreigt de di recteur als overwinnaar uit het strijd perk te treden, wat hem tot jongens achtige uitbundigheid verleidt. Maar de film eindigt met een zegevieren de kruidenier en een stralende Oma, die elkaar plechtig eeuwige trcuw zweren met als achtergrond een diep ontroerde familie in wier mid den een verongelijkte directeur, clie zich nog maar matig met de gang van zaken kan verenigen. Toegang alle leeftijden. Casino. Dat men met „grote" namen alléén nog geen film maakt, wordt weer e ens zonneklaar bewe zen in „Blinde ogen". De flimmaker begreep zijn taak niet en zag geen kans, het bloedloze verhaal leven in ver oplossing willen gaan zien: zij zullen misschien genoegen beleven aan de liefde van een meisje voor een blinde musicus, die later weer ziende wordt en dan aarzelt tussen een rijk en een arm meisje om ten slotte tot de gelukkige bevinding te komen, dat deze twee wezentjes één en dezelfde persoon zijn. Voor 14 jr. Luxor. Degenen, die van show- films houden en uiteraard groten- deels Amerikaanse producten voor- I geschoteld krijgen, kunnen deze keer! bij wijze van variatie naar „De vrouw mijner dromen" gaan. Het is een Duitse kleurenfilm ,die als we ons niet vergissen tijdens de oor log vervaardigd werd. Marika Rökk speelt de rol van een actrice, die ge noeg krijgt van het toneel en er tus senuit trekt. Al zwervende ontmoet zij een jonge ingenieur, die na veel strubbelingen haar man wordt. Dank zij die strubbelingen komt zij nog enige tijd op de planken, zodat de bioscoopgangers voldoende dansen en bekende melodieën voor hun geld Ikrijgen. Vooral het laatste gedeelte |van de film heeft aardige revue- scènes. die speciaal opvallen door de smaakvolle decors en aardige vond sten. Voor volwassenen. len de hooiaronen en zij uuen kans, het oioeaioze vernaai ïeven goed. De film is gekeurd voor alle te blazen, ofschoon hij alle elcmen- leeftijden. ten voor een melodramatische, sen timentele film bij de hand had 't Werd vlees noch vis. Dana Andrews voelde zijn rol niet aan, Merle Obe- ron was, als immer, een wassen beeld. De anderen zijn navenant, behalve lijke familie" is een luentig niemen-Carmichael en Ethel Barrymore, die dallet ie, waar men hartelijk lachen I nog kans zagen, levende mensen te «juist door de man, waarvan zij nei kan over de meest vreemdsoortige I blijven. Voor degenen, wie dit alles meeste houdt En zo is iedereen te- 1 situaties, en waar men van kan ge- niet kan schelen en de film uitslui- vreden. Toegang 18 jaar. nieten, zonder verwikkeld of meege-1 tend om de geschiedenis en derzei-1 Trianon. In een tijd van proble men en spanningen, is een film, zo als Trianon deze week presenteert, een kleine oase. „Louisa en haar vro lijke familie" is een luchtig niemen- Rex heeft deze week in „De wraak van Diablito" weer eens een film. waaraan de liefhebbers van India- nengevechten hun hart kunnen op halen. De Apachen zijn uitgebroken cn overvallen een expeditie, welke I zij maar meteen radicaal uitmoorden, I behalve Mary Carlyle, die zij ont voeren. Deze jongedame moet na tuurlijk weer bevrijd worden, en daartoe trekt een afdeling cavalerie erop uit. Niemand zol er aan twij felen. dat de jongedame inderdaad nog in leven is en bevrijd wordt juist door de man, waarvan zij het In de zaal Jean van Zijp, Hoog landse Kerkgracht, vergaderde gis teravond de Ned. R.K. Bond van Transportarbeiders „St. Bonifacius", afd. Leiden. De voorzitter verwel komde de geestelijk adviseur, pater E. Spruyt, O.F.M., en de nieuwe le den. Vervolgens besprak hij uitvoe rig de encyclieken „Rerum Nova rum" en „Quadragesimo Anno". Resp. 60 en 20 jaar is het nu geleden dat zij werden uitgevaardigd. Ter gelegenheid hiervan wordt op 26 Mei in het Stadion te Rotterdam 'n grote herdenkingsbijeenkomst gehouden, o.a. met opvoering van het spel „Golfslag der Eeuwen". De voorzitter spoorde ieder lid aan deze herden king mee te maken cn zegde reduc tie van 1,per lid toe. Ook voor het Feest van de Arbeid (22 April) en de jubileum-uitvoering van „Von del" (Maandag 30 April) vroeg spr. belangstelling van de leden. Pater Spruyt installeerde vervol gens 6 nieuwe leden en sprak de hoop uit, dat zij goede leden zouden worden, die de naam van St. Boni facius eer zouden aandoen. Na bespreking van de kwestie „Aanrijdingen" (welke zo spoedig mogelijk aan de secretaris opgegeven moeten worden) kwam dc ontslag kwestie ter sprake. Ook in dit geval dienen de leden zich onmiddellijk met het bestuur in verbinding te stellen. Na sluiting van de vergadering bleven de leden nog enige tijd gezel lig samen en kaartten om aardige prijzen. Zo werd het een gezellige bijeenkomst, die overigens slechts door 27 van de 110 leden werd bij gewoond. EEN ROYALE GIFT. Vanmorgen heeft de president van ,de Nederlandse Spoorwegen ir. F. Q (den Hollander een chèque van 23.500 overhandigd aan de verte genwoordiger van het hoofdbestuur der Stichting '40'45. de heer mr. J. Milius. De neer den Hollander merk te op, dat dit geld door de spoorweg medewerker bijeen is gebracht uit ide uitkering die dit personeel om- Jstreeks de jaarwisseling heeft ontvan gen. De daad werd geinspireerd, zo zeide de heer den Hollander, door de vakorganisaties en haar leiders, maar de bijdrage is volkomen vrijwillig geweest. De spoorweg-president verzekerde dat het geld van ganser harte is ge- geven. MAC ARTHUR'S UITGELEIDE. Het hoofdkwartier van het geal lieerde opperbevel te Tokio heeft een kaartje gepubliceerd van de zestien kilometer lange route, welke gene raal MacArthur Maandag naar het vliegveld zal volgen voor zijn ver trek naar dc Verenigde Staten. Brit se en Amerikaanse militairen en Ja panse politie zal deze route afzetten. Men verwacht grootscheepse demon straties voor MacArthur. Het vertrek van MacArthur met echtgenote en zoon van de voormalige Amerikaan se ambassade, die hem tot woning diende, is gesteld op half zeven des morgens plaatselijke tijd. Doktersdieust. A.s. Zondag lo April zal de dienst worden waarge nomen door de doktoren van Berkel, de Graaff, Jansen, Kors en Veldhui- zcn. Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsd-enst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 14 April 13 uur tot Zaterdag 21 April 8 uur waargenomen door de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74. tel. 20552 en de Haven-Apotheek, Haven 18, tel. 20085. A Te Oegstgeest door: de Ocgstgees- ter Apotheek, Wilhelminapnrk no. 8, tel. 26274. LEIDEN, 13 April. Groente. Prei 8—16, Rabarber 18—22. Kroten 66.40. Kroten, gekookt 11—16, Uien 1.60—10.60, Peen 8—36, Andijvie 33 57 Witlof 944, Stoofsla 4058, Spinazie 38—82 per 100 kg. Kom kommers 3162, Salade 6.70 '17.90, Radijs 6.70—11.80, Selderie 3.10—5.40, Rabarber 12—19 per 100 stuks. KATWIJK a d. RIJN, 13 April. Groente. Witlof I 28—36, idem II 1824, waspeen I 13.7530. idem II f 8.25—22,50, prei f 8—9, bos. prei 5—5.10, spruiten f 2828.50, kropsla 1018, andijvie 36—39, spinazie 25—44, rabarber 17.90— 18.10, radijs 1 11—14, sjalotten 10 —11, kroten 6—6.50, peterselie f 4.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3