L €¥^;eióse hotspot#? EMIGRATIE? unstleven in Leiöen Leidse schoolkindervoeding en -kleding komt niet rond kon. erk. pitmanschool DONDERDAG 12 APRIL 1951 L)h LKIDSE COUKAN1 EERSTE BLAD PAGINA 3 Onder presidium van de heer M. van Rijswijk, die de heer F. A. Schilt- huizen Sr. als voorzitter is opgevolgd, hield de Vereniging voor Schoolkin dervoeding en -kleding gistermiddag in het gebouw Pieterskerkgracht 11 haar jaarvergadering. Als gemeente lijk-gedelegeerden woonden de da mes C. Braggaarde Does en A. Th. Goudswaard-Knipscheer deze vergadering bij. Wegens ongesteld heid waren zowel de secretaresse, mej. N. G. Herfst, als de penning- mee,ster, de heer W. J. Nijholt, ver hinderd aanwezig te zijn. Het jaarverslag, van een toelich ting voorzien door de voorzitter, wijst er op, dat in 1950 gemiddeld 46 kin deren aan de schoolkindervoeding deelnamen. In 307 dagen werden 14.165 porties eten uitgereikt, tot een totaal van 10.287 liter. Evenals de vo rige jaren verzorgde de keuken van „Endegeest" het eten, zulks tot volle tevredenheid van het bestuur. In to- Nieuwe gashouder voor Leiden Binnenkort zal de Leidse Gemeen teraad een voorstel bereiken om gelden te voteren voor de bouw van een nieuwe grote gashouder op het terrein van de Sted. Lichtfabrieken te Leiden. De kosten hiervan zullen ongeveer een millioen gulden bedra gen. De bouw van deze gashouder acht j men nodig geworden door de sterke j stijging, die het verbruik van na de j oorlog te zien gegeven heeft. Vooral op de spitsuren is het onmogelijk aan de huidige vraag te voldoen. De capaciteit van de ovens is weliswaar groot genoeg, maar er is te weinig gelegenheid om het in stille uren geproduceerde gas te bewaren tot de spitsuren. Thans wordt aan dit tekort tegemoet gekomen door gas te produceren uit olie, hetgeen echter op de duur meer kosten met zich meebrengt. De mogelijkheid bestaat, dat de bouw van deze gashouder reeds op" de eerstkomende raadszitting (Maan dag 23 April) in behandeling geno' men wordt. gerd en S. van den Bos; Leonardus Franciscus, z. van A. F. van der List en G. Kanbier. Getrouwd: J. A. Drost jm. en T. van den Bosch jd.; J. A. P. M. Beek mans jm. en I. Borgmeijer jd.; J. Ra- vensbergen gesch. en W. Gordijn gesch.; J. van Staveren jm. en H. A. de Graaf jd.; A. van Gellecum gesch. en D. Brandt jd J. L. Tuithof jm. en J. C. Schouten jd.; J. H. van Vonde- ren jm. en A. A. Bunnig jd.; D. Brandt jm. en S. M. van Hoorn jd.; P. A. Breddels wedn. en A. Teljeur gesch.; D. K. van den Bent jm. en J. Nasveld jd.H. Meijer jm. en N. M. Taverne jd.; P. Nieuwpoort jm. en B. Griekspoor gesch. Overleden: C. M.t J. Kortenbach huisvr. van Carel 72 j.; H. J. de Haas man 66 j.; M. Dekkers huisvr. van Turion 61 j.; J. van Duijn man 61 j. taal werden aan 208 kinderen 120 paar meisjes- en 137 paar jongens schoenen uitgereikt. Daarnaast ont vingen alle kinderen een stel onder goed en een paar kousen. Met grote erkentelijkheid werd in dit verslag melding gemaakt van het vele, voor treffelijke werk van de heer F. A. Schilthuizee Sr. gedurende ruim 53 jaar, waarvan 15 jaar als voorzitter. Mede door de stijging van de prij zen van kleding en schoeisel, is er een nadelig saldo van ruim 860. In het verslagjaar beliepen de totale uitga ven ƒ10.171. Als leden van de kas- commissie werden aangewezen mevr. S. A. Th. Goudwaard-Knipscheer en de heer J. Fluyt. Tot bestuursleden werden herbenoemd de, heren W. J. Nijholt en J. G, Wilterdink. Aan het einde der vergadering heeft de voor zitter nog eens gewezen op het grote belang van deze vereniging. De tijds omstandigheden zijn oorzaak, dat het aantal aanvragen nog steeds toe neemt. Vandaa, dat een krachtige propaganda-actie werd aanbevolen. Burgerlijke Stand Geboren: Johanna Catharina, d. van H. van Werkhoven en J. C. van der Burgh; Maria Josina Bernadette, d. van G. H. M. Groenewegen en J. Q. M. Meiman; Agatha Angenieta Mag- dalena, d. van G. P. van Velzen en M. M. Cambier; Leendert, z. van K. de beschouwing over het stadsleven Tisseur en C. Poldervaart; Nicolaas I in 1880 staat op naam van mej. C. Bernardus, z. van B. Lambregts en Korsse. Beide schrijfsters werden E. de Ridder; Johanna, d. van J. Boo- door ons als heer bestempeld. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Ned. Recht de dames A. M. Hol- trop, Den Haag, M. C. Rijkshoorn, Haarlem, B. M. N. Blok, Den Haag; candidaatsexamen Geschiedenis J. C'harité Leiden; candidaats-examen Godgeleerdheid mej. E A. Wilsum, Amsterdam. LEIDS JAARBOEKJE Tot onze spijt is bij de bespreking van het Leids Jaarboekje 1951 in ons blad van gisteren aan de dames schromelijk tekort gedaan. De arti kelen over het Weeshuis en de 18e eeuwse kindervoeding werden ge schreven door mej. F. A. Ie Poole en ENGELS - SPAANS PLANTSOEN 65 TELEFOON 26558 FRANSE FILM- EN KUNST AVOND IN DE FOYER. Als de magische woorden „Parijs" en „Frankrijk" ergens klinken, is er direct een aantal mensen dat de oren spitst. Herinneringen aan een ge maakte reis worden weer levendig, of een nog nooit vervulde wens gaat het verlangen weer warm maken. Zo is het te verstaan, dat gisteravond velen naar de foyer van de Stadsge hoorzaal togen, waar het Reisbureau Cebuto een Franse Film- en Kunst avond organiseerde, om het publiek te laten horen en zien welke heer- Donderdag 12 April. Ons eerste bericht van vandaag geldt vooral de winkeliers. Want wij willen hen waarschuwen voor prac- tijken, die beneden de maat zijn. De zer d&gen werd een winkelier opgo- .beld door een dame. „U spreekt met het Diaconessenhuis", deelde zij me de. „Wilt u even twee wollen dekens klaar leggen; ik laat ze onmiddellijk halen". „Mooi", dacht die winkelier. „Dat kunnen we hebben!" Hij zocht twee mooie dekens uit, pakte ze keu rig in en glimlachte even later vrien delijk tegen de dame, die het pakje voor het ziekenhuis kwam halen. „De rekening stuurt u maar naar het Dia conessenhuis", zeide dame. „Zeker dame", zei de winkelier. Hij glim lachte nogeens, vroeg: „Gaat het zo?", deed de deur open en maakte een beleefde buiging. „Dat is weer verdiend", dacht hij en wreef verge noegd in zijn handen. Maar helaas. Toen de rekening gepresenteerd werd bleek men op het Ziekenhuis van niets te weten. De onbekende dame slaapt nu onder gestolen dekens en de winkelier kan naar de centen flui ten. Waarmede we maar zeggen wil len: Kijkt uit, winkeliers, voor telefo nische boodschappen! „Waar zou het schoorsteenbrandje van gisteren geweest zijn?" vroegen wij ons vanmorgen bij het opstaan af. Wel, gisteren was het de beurt aan de fam. K. in de Seringenstraat. Oorzaak: vuile schoorsteen. De Brandweer bluste en raagde. De metaal-diefstallen nemen dage lijks in aantal toe, nu de prijzen zo hoog gestegen zijn. Gisteren heeft de Leidse politie weer een aantal me- „De dood van een rat". Gisteravond heeft de Nederlandse Comedie in de Schouwburg voor K. en O. een opvoering gegeven van Jan de Hartogs „De dood van een rat", welk stuk een conflict tussen geloof en wetenschap tot onderwerp moet hebben. Het is de geschiedenis van een jong meisje in het laatste stadium van een ongeneeslijke t.b.c., dat uit het zie kenhuis vlucht, aangezien het leven haar zinloos lijkt. Zij ontmoet een jonge dokter, waarna een wederzijd se liefde ontstaat, die er uiteraard nogal hopeloos uitziet. Een psychia ter, een longspecialist en een kanker specialist ontdekken in het meisje een interessant voorwerp voor we tenschappelijke onderzoekingen, Zij pogen haar van de angst voor de dood te bevrijden en haar hallucinaties in een hypnose te reconstrueren. Aan laatste experiment dreigt het meisje te bezwijken, doch een majoor van het Leger des Heils weet de si tuatie te redden. Het meisje heeft dit alles willen ondergaan, om voor haar geliefde de bevrijding van de angst opnieuw te ontdekken. Zij komen tenslotte tot berusting in het besef, dat er een weerzien is na de dood. Jan de Hartog heeft met „De dood van een rat" een boeiend toneelstuk geschreven. Als men zich gaat afvra gen, waarom het boeit, komt men echter tot de conclusie, dat dit zijn oorzaak vindt in het nogal uitzonder lijk verhaal en de geheimzinnigheden rond de hypnoe en in feit wordt de wetenschap nogal belachelijk voorge steld, terwijl het geloof, dat de ma- JjeiUüt- UU1H1C wra ecu aan 111<_ XSJïïSZ. I taai-dieven in hun kraag gepakt. Het in dit touristeriland bij uitstek genie ten kan. Eerst kwam de heer A. Scholten, reisleider, aan het woord.' Heel te recht ving hij aan enige veel ver breide misverstanden uit de weg te. ruimen en zijn gehoor enig inzicht te geven in de werkelijke aard van het Franse volk. Niet alle vrouwen zijn er modiste, niet alle mannen gaan er slechts zingend en wijndrinkend door het leven. Maar toch is Frankrijk een pracht land en als men het goed leert ken nen, gaat men veel begrijpen en vergeven wat men de Fransen ten waren de 6-jarige J. K., de 17-jarige n A/T T V „rv Ho Ofl-Iovido W T. menl G. M. T. v. E. en de 28-jarige H. L. M., allen uit Leiden, en de 18-jarige W.I.N.R. uit Roelofarendsveen. Zij hadden lood gestolen van het dak van de Ned. Electrolasch Maatschappij. Het viertal is hedenmorgen voor de officier van justitie geleid. Steeds worden strengere straffen opgelegd. Want aan deze diefstallen moet een einde komen! Stel je voor, straks zul len we iedere avond onze goten en regenpijpen binnen moeten halen! De 34-jarige opkoper J. A. K. uit Lei den kreeg ter zake van heling een Nu even iets anders. De loten voor „Ereschuld en Dankbaarheid" zijn niet alleen bij de bakkers verkrijg baar, doch ook bij de banketbakkers, t Is maar, dat u het weet. De R.K. EH.B.O. „Peerke Don ders" vraagt onze aandacht voor de cursusavond van a.s. Donderdag. Alle gediplomeerde leden worden ver wacht, liefst in groter aantal dan de vorige keer. Vanzelfsprekend worden ook zij verwacht, van die het het di ploma straks de geldigheid gaat ver liezen. Er zullen op deze avond ver schillende mededelingen gedaan wor den over de binnenkort te houden districtswedstrijd. Op Woensdag 8 April komt dan de avondbijeenkomst van de Leidse R.K. Middenstanders in,, „In den Vergul den Turk", waarop 5 sprekers uit eigen kring het woord zullen voeren. De heer F. de Hosson houdt een pro pagandistisch speechje. Natuurlijk, dat kan men van een bondsvoorzitter verwachten. De heer C. Meerpoel spreekt, hoe kan het anders, over de Kamer van Koophandel. De heer J. va Zijp, vice-voorzitter, vertelt het een en ander over de overname van een zaak (erg moeilijk natuurlijk!), de heer W. v. d. Holst Jr. zal zijn me ning ten beste geven over de Melk- sanering en de heer A. xan Tienen Sr., spreekt over „Voor en achter de eoluissen". Wedden, dat het over amateur-toneel gaat, over „Comedia Catholica"? Dat wordt een interes sante avond! Tenslotte nog de Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde. A.s. Woensdag is er weer vergadering in „Het Gulden Vlies". De heer H. Veendorp, hortulanus van de Hortus Botanicus, zal spreken over „Meer variatie in het potplanten-assórti- In ons bericht van gisteren over de examens adj-commies der Directe Belastingen is helaas de naam weg gevallen van de heer I. F. M. Gijbeis, die eveneens voor dit examen slaag de. STADSKOK. joor van het Leger der Heils predikt, erg aan de vage kant is. Met enige fantasie komt men tot de slotsom, dat dit spel een pleidooi moet zijn voor de kracht van de lief de en de troost van het geloof tegen over een angst, waarvan de weten schap de mens niet kan bevrijden. Langdradige scènes en een massa's vaagheden maken het echter moeilijk dit te achterhalen. Bevredigen doet het stuk zeker niet. De opvoering van de Nederlandse Comedie was schitterend en bedekte vele zwakke plekken. Ellen Vogel gaf een zeer goede vertolking van het zieke meisje, terwijl Fons Rademaker de rol van de jonge dokter, die steeds tussen hoop en wanhoop zweeft, aan vaardbaar speelde. Ton Lutz beeldde de majoor zuiver uit en de rolllen van de wetenschapsmensen vonden een sterke bezetting in Ank van der Moer, Johan Fiolet en Philippe la Chapelle. De leegte, die het stuk desondanks achterliet, bewijst, dat de Hartog op het beslissende moment misgegrepen heeft. kwade duidt. Pas dan gaat men proces-verbaal, werkelijk houden van Frankrijk en Wat ons nog rest van de maand zijn bevolking. Overigens: Parijs is April is zeer belangrijk vanwege cn.- Frankriik niet! De hoofdstad is on- I ge buitengewoon interessante bijeen- verEetelijk mooi, gezellig en impo- komsten. Eerst willen we onze lezers, sant, maar Frankrijk kent bovendien niet alleen de jongeren, herinneren nog vele streken, die de goede tou- aan de politieke avond, die a.s. Vrij- rist eveneens een prachtige herinne- dag in de foyer van de Stadsgehoor- ring-voor-het-leven kunnen meege- zaal georganiseerd wordt door het ven- Bretagne, Normandië, de Alpen Leidse Jeugdparlement. Vijf. politie- en de Riviéra, om er slechts enkele ke sprekers, vertegenwoordigend de nAAmen K.V.P.. P. v .d. A„ A.R., C.H. en V.V. weidde de heer D. zullen een korte spreekbeurt ver- Over dit alles Scholten op smakelijke wijze uit. Zijn causerie werd afgewisseld met de vertoning door de fotograaf N. v. d. Horst van enige zeer goede Franse filmpjes: „Harmonies de France" van Louis Cuny, „Les Aiguilles du Dia- ble" en „Montmartre". De tweede liet een adembenemende bergbe- klimming zien van de beroemde Ar- mand Charlet, die de vier ..Aiguilles du Diable" (Duivelsspitsen) van de Mont Blanc beklom. Na de pauze trad de bekende Ne derlandse voordracht-kunstenares Nel Oosthout op in twee bedrijven van Bernard Shaw's „Jeanne d'Arc". een ietwat vreemde combinatie met het programma van voor de pauze. De sfeer om een dergelijke hoewel zeer boeiende voordracht te vullen. Dat kan interessant worden! Kaarten aan de zaal verkrijgbaar. Aanvang 8 uur. En op 24 April komt de bekende dr. Sis Heyster spreken in „In den Vergulden Turk" over het doel van de Kath. Paedagogische School, die zoals bekend dit jaar in Lei den wordt opgericht. Een en ander gaat uit van de Kath. Bond voor het Gezin, afd. Leiden. Op de.ze Dins dagavond zjjn niet alleen de jongelui- met trouwplannen welkom, maar ook de gehuwden. We zouden bij de zeer belangrijke dag van 22 April vergeten! Op die dag viert het katholieke volksdeel van Leiden het Feest van de Ar beid. Wij vieren dat met een grootse feestavond in de Stadsgehoorzaal, gen, was er dan ook niet. Desalniet- j Een groot aantal kath. cultur^ie ver- temin bewonderden we weer het technisch zo perfecte één-persoons toneelspel van Nel Oosthout, die met een subtiele verandering van hou ding, mimiek en kleding in staat is de verschillende personen tot leven te brengen. enigingen, verenigd in de Culturele Sectie van de Vereniging „Katholiek Leiden", verzorgen gezamenlijk het programma van muziek, zang. toneel, declamatie, volksdans, enz. Binnen kort zult u precies kunnen lezen wat UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RITN PROGRAMMA VOOR NAT. HER- DENKINGS- EN FEESTDAGEN De besturen van de Wilhelmina vereniging en de Chr. Oranjever eniging hebben begrip voor het feit, dat zij niet alleen een taak hebben ten aanzien van hun eigen leden, maar dat zij ook de aangewezen or ganisaties zijn om uiteraard zo veel mogelijk gezamenlijk leiding te geven op de nationale gedenkda gen, die voor" de gehele bevolking gelden. Zij hebben hierbij o.a. het oog op 30 April, de verjaardag van H.M. Koningin Juliana; 4 Mei herdenking van de gevallenen en 5 Mei de be vrijdingsdag. Gelet op de tijdsomstandigheden, worden thans geen grootse en kost bare volksfeesten georganiseerd. Vrijdagavond 4 Mei vindt de tra ditionele plechtigheid bij het raad huis plaats m.m.v. de gezamenlijke zangkoren. De burg. zal een korte herdenkingsrede houden, waarna de voorz. van de Stichting 1940—1945 dc herdenkingsformule zal uitspre ken. Zaterdagmiddag 5 Mei: waarschijn lijk een voetbal-, een korfbal-, een volleybal- en een bromfietsenwed strijd. des avonds een algemene her denkingsbijeenkomst in de Ned. Herv. Kerk. Daar van overheidswege tot heden op de werkgevers geen enkele aan drang is uitgeoefend om- deze middag vrij te geven, en de W.V. en C.O.V. het in deze tijd minder juist achten uit te oefenen, is men van een sportfeest op de middag van 30 April afgestapt en zal nu óf op Za terdagmiddag 28 April óf op Maan dagavond half zeven een voetbal wedstrijd plaats vinden tussen twee gecombineerde Alphense elftallen, samengesteld uit de beste spelers, die Alphen kan opleveren. De hieruit Zaterdagsmiddags 5 Mei tegen een sterk elftal van buiten de gemeente gekozen elf beste spelers zullen des uitkomen. De schoolkinderen worden op een voudige wijze geiracteerd, terwijl voor de hoogste klassen der lagere scholen een opstellenwedstrijd in het programma is opgenomen. De beste opstellen over een nationaal onderwerp zullen worden bekroond. Voor elke school zullen enkele prij zen beschikbaar worden gesteld. De aanvankelijke opzet, om de to neelclub „Mobiel" onder auspiciën van de W.V. en de C.O.V.een his torisch toneelstuk te laten opvoeren, is vervallen, in verband met de hoge kosten en de accommodatie der ge bouwen. Alphense Bank N.V. Aan het jaarverslag over 1950 van de Al- phensche Bank N.V. ontlenen wij het volgende. De resultaten zijn al leszins gunstig. Voorgesteld wordt om een bedrag van 90.000 te be stemmen voor afschrijving en reser veringen en een dividend van 8% uit te keren, mits het voorstel wordt goedgekeurd door de alg. verg. van aandeelhouders op 25 April a.s. De verlies- en winstrek. vermeldt aan onkosten en salarissen f 111.284,83 afschrijving op gebouwen f 2.239,39 op inventaris f 4000.— verlies op effecten f 1.355.96, pensioenfonds f 17.475.99, reserve debiteuren f 90.000.netto winst f 80.624,32; saldo winst v. j. f 4.404.22, winst op provisie f 131.834,31, op interest f 166.766.63, op interest effecten f 3.479.18, op exploitatie huizen f 496.15. Dit jaar is de heer Jhr. F J. E. van Lennep aan de beurt van aftreden en is terstond herkiesbaar. HAZERSWOUDE Alle broodjes zwemmen in 't wa ter. Gistermorgen reed de brood bakker A. T. met een bakfiets volge laden met brood op de Voorweg. Toen hü moest uitwijken voor een uit tegenovergestelde richting ko mende auto, had hij, aangezien de rem van zyn bakfiets defect was, de keus tussen: tegen een stilstaande groentenwagen oprijden of de berm van de weg inrijden. Hij koos de berm. Het gevolg was, dat hij met zijn bakfiets in de sloot terecht kwam. Met vereende krachten werd de bakfiets op het droge gebracht. Een veertigtal broden gingen verlo ren, terwijl de bakker er met de schrik en een nat pak af kwam, HOOKMADF Par. Actie Comité. De inzame ling van oud papier zal voortaan ge schieden door Bennie Bax en Joo-p van der Pouw-Kraan Jz. LEIMUIDEN Examen VHjw. Brandweer. De leden van de Vrijwillige Brandweer hebben deze winter een cursus ge volgd welke gegeven werd door de heer Jansen van de Rijksinspectie Brandweerwezen. Deze week werd door de Rijksinspectie het examen afgenomen. De volgende leden slaag den voor brandwacht 2e klasse: H. W. v. d. Hoorn (met lof), L. A. van Zon (met lof). A. W. Brand, C. A. Th. Heuzen, A. W. v. Haasteren, G. v. Heijningcn, W. du Pau, J. W. Wesselius, E. J. v. Velzen, Th. C. v. Berkel en Th. Obdeijn. Collectanten-College. In café Keijzer werd Woensdagavond jaarvergadering gehouden van het collectanten-college. 24 van de 32 le den waren aanwezig, toen voorz. C. Muziekliefhebbers en Radio-amateurs Binnen enkele dagen ontvangen wij de nieuwste bouwdozen voor Band recorder, complect met mechanisch gedeelte, aansluitend op normale gramofoonmotov. Mogen wij U eens inlich tingen verstrekken? Radio Gramo L.VAN geelen I Haarlemmerstraat 55, t. o. Rex-thcatcr Leiden, Telefoon 20593. wederom herkozen. Pastoor Speet kwam ter vergadering om de leden hartelijk te bedanken voor de goedo zorgen in het afgelopen jaar aan kerk en armen besteed. Na de rond vraag, die weinig stof opleverde, werden de beurten voor de komende maanden bekend gemaakt, UIT DE OMGEVING VOORSCHOTEN N. K. J. B- - Het is voor de leden van de N. K. J. B. traditie, dat ook de eigen leden oij tijd en wijle als inlei der op een avond optreden. De heer Gé Meester behandelde voor zijn me deleden de geschiedenis der Letter kunde. Na de typische kenmerken der verschillende stromingen te heb ben belicht uit de Middeleeuwen en de daarop volgende perioden, werd de nieuwe tijd uitvoerig behandeld. NOORDWTTKERHOUT Zilveren ambtsjubileum. Dc heer P. van de Camp. verpleger in „Sint Bavo", zal op 16 April dc dag her denken, waarop voor 25 jaren bil genoemde inrichting in dienst trad. „Sint Jeanne d'Arc". Dc netto opbrengst van dc gehouden fancy - A. Langeslag de agenda inleidde. Na I fair ten bate van het instrumenten de gebruikelijke werkzaamheden van fonds van „Sint Jeanne d'Arc", bo- secr. J. C. v. Velzen werden de aftre- draagt ruim 1600,—. Hiervoor zijn dende bestuursleden Chr. Overde- reeds aangekocht een pracht stel vest, C. Buykx en J. C. v. Velzen pauken. Sassenheimse schooljeugd maakte bloemenslingers voor Schiphol Vandaag organiseert de K. L. M. I Heel de luchthaven, van autobus- op Schiphol een Bloemenvlootdag. sen en terreintractoren tot hallen en restaurants, stond in het teken van de narcis. Lange guirlandes gele bloe men hingen langs de wanden, slinger den van pilaar tot pilaar en omgaven de aankondigingsborden met een fleurige lijst. De stewardessen of freerden dc aankomende passagiers gele ruikers en in de vertrekkend» machines gingen bouquetjes mee om uitgereikt te worden aan luchtreizi gers op de plaats van hun bestem ming. De Sassenheimse schooljeugd heeft in de schuren der kwekers om het hardst aan deze slingers geregen. Niet minder dan 30.000 narcissen wa ren voor dit bloemenfestijn op de luchthaven nodig. De lente wordt er op feestelijke wijze binnengehaald. In de passagehallen en restaurants zijn bloemversierin- gen aangebracht en alle K. L. M-- passagiers ontvangen bij hun aan komst of vertrek een bouquet fraaie narcissen. Leerlingen uit zeven scholen in Sassenheim waren gisteren de gehele dag hard aan het werk in diverse bollenschuren om onder toezicht van onderwijzend personeel duizenden koppen van narcissen aaneen te rij gen tot slingers van pl.m. 4 meter lang. De K. L. M. had een beroep ge daan op de jeugd, om de bloemen vlootdag to doen slagen. Met veel enthousiasme heeft de schooljeugd laten zien wat er te bereiken valt door samenwerking. Onder vrolijk gezang waren zij vanaf 's morgens 9 uur tot 5 uur in de middag aan het werk. Sommigën zagen kans om per soonlijk 17 18 ja zelfs 19 slingers te maken Totaal moest de lengte on.geveer 3500 meter zijn. De K. L. M. liet zich niet onbetuigd cn tracteerde de kinderen op zakjes chocolade Ook een filmmiddag voor alle medewerkers is toegezegd! De gene. die de meeste slingers fabriceer, de ontvangt een extra prijs. De beste prestaties zullen worden beloond met een vliegtochtje boven de hoofdstad Deze nacht zijn de slingers aange bracht aan de gebouwen van K. L. M. Alle vliegtuigen die vandaag het luchtruim kozen waren versierd met deze slingers De narcissen koppen kwamen van verschil de firma's uit de bollen streek. Vele mensen hebben door de natte velden moeten baggeren om aan de grote aanvraag te voldoen, De Annasehool maakte 187 slin gers: de Paneratiusschool T50 en de Antoniusschoól, Chr. Mulo. St. Jozef school tezamen 350. Van de overige scholen zijn de aantallen niet bekend MARKTBERICHTEN GOUDA, 12 April. Kaas. Aan voer 83 partijen. Prijzen: lc soort 1.95—2.00, 2e soort f 1.88—1.94, cn extra kwaliteit f 2.04 per kg. Handel flauw. TER AAR. 11 April. Groente. Witlof I 25—38 cent, idem II 17—24 cent idem stek 16 cent, spinazie 32—52 cent, andijvie 30—48 cent, ra- bavber 2930 cent. uien 49 cent, postelein 62 cent waspeen 5.50. sja lotten 14 cant ai les per kg., sla I 11 —19 cent, idem II ft—9 cent per stuk; radijs 47 cent. selderij 67 cent, Raapstelen 4 cent, pieterselie 7 cent alles per bos. stoofsla f 0,451.25 per kist. Bloemen: Cineraria 70—85 cent per pot ROELOFARENDSVEEN, 11 April- Groente. Spinazie 3745. krop sla 10.10—14 50 witlof I 27—32, idem II 12—16. Bloemen. Rose Copland 41 63 cent, Gulden Harvest 4874 cent, E. Eddy 44—65 cent, Couleur Cardi nal 27—38 cent. Zenohcr 33—40 cent. Utopia 50—58 cent, Bartigon 52—74 cent. Tindai 8471 cent. W. Pitt 50— 79 cent Soc. Admoraal 4857 cent. Rosa Bella 85- 90 cent Adm. Tromp I GO05 cent, Sanders 5460 cent. I White Sail 35—55 cent, Argo 50—57 cent, Bandoeng 52—61 cent, Dubbele Een grijs wolkendek, af en toe met i tulpen 2846 cent, Narcissen buiten fa - - 8—21 cent, narcisen g as 18—36 cent. zonnestralen doorgoten, hing van-i-— ------- daag boven Schiphol op de jaarlijk- Irksen 38 se bloemenvlootdag der K.L.M. cent, Anemonen 1225 cent. Dit zijn de laagste prijzen!! per 500 gram GEHAKT HALF OM HALF ....ƒ1.— VERSE WORST OF SAUCIJZEN 1.10 DIK VET GEROOKT SPEK1.30 MAGER GEROOKT SPEK1.40 per 100 gram FIJNE HAM 42 cent GEBRADEN ROSBIEF40 cent ONTBIJTSPEK36 cent BOTERHAMWORST 22 cent GELDERSE WORST25 cent ONZE HEERLIJKE GEKOOKTE ROOKWORST 1.per 500 gram en 22 cent per 100 gram ALLEEN: 2 Aangeboden: prima witte bonen voor consump tie per 10 kg 6.Fran co onder rembours. Harrv Vreeburg Lisse. 2938 GROENVELD HAARLEMMERSTR. 246 er op die avond allemaal gebeuren - zelfstandig een zodanige aandrang 2 Woningruil. Aangeb middenst. won. Alkmaar (of A'dam. Delft. Gouda. Groningen Hengelo. Hil versum. Utrecht, Zuidla ren). Gevr. dito Leiden, Oegstgeest. Wa: Noorawijk. Kat Voorschoten e. o Smink. Corfstraat Alkmaar. iJ3., koop: stofzuiger, strijkijzer stoelen, tafel. dressoir, theemeubel. vloerbedek king. lampen, wieg. pop oen wieg. gasstellen, groen- '•gsehaal m. gewichten le. Te bevr. tussen uur. Oude Varkens- 5a. J. Guliker. 1571 *2 Kpap de boel eens op. Mi' onze prachtige glans- verf in bussen al kg. f 2 95 half kg. 1 1.50 Pn r ultaat gegarandeerd Het Emaillehuis. Haar lemmerstraat 165b. 2 Net meisje gevraagd voor d. en n. Minimum kef tijd 18 jaar. zeifst. kunnende werken en v.. g. i,'. v. Prettige omgeving en huisel. verkeer. Mevr. Th. van Leeuwen, Kon. .Wil helmina aan 508a. Voor burg Z.-H. 1561 2 Lederwaren. Ruime sortering damestassen, schooltassen, actetassen. boodschaotassen, militaire ritstassen. groot model. Koffers vanaf 40 c-m. lang tot 90 c.m. lang. Communie tasjes wit. grijs. rood. enz. Midzazaak v. Wijk. Haar lemmerstraat 161. 1562 2 Eiken cn Essen Afras- teringspalen. zware tak kenbossen. Essen Bonen- stokken en klaverruiters te koop. Van Leeuwen, St. Aagtenstraat 21 bij dc vee markt Tel. 20898. 1566 stand ruime 2de etage. Zonnig hoekhuis gezellig uitzicht. 5 kamers, keuken, bolcon. Gevraagd Leiden of Oegstgeest ruime wo ning min. 5 kamers, liefst grote Br. onder no. 1559 bureau van dit blad. *2 Aangeboden een uitste kend donkerblauw col- beit-costuum. Maat pl.m. 17 jaar. Te bevragen Wil- helminapark 2. Oegstgeest. Tel. 20390. 1558 2 Biedt zich aan R. K persoon, 30 jaar. voor al voorkomende werkzaam heden. i. h. b. van Iwdb diploma en boekhoudlfrim dig onderlegd gewend met mensen om te gaan. Br. on der no. 1564 bureau vrni dit blad.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3