De bromfiets is fiets een Herstel van parkbos bij raadhuis vond niet gemakkelijk instemming Baron van Wijnbergen door de Wassenaarse raad gehuldigd DONDERDAG 12 APRIL 1-^1 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 *Xerugkerende mitdaiAen OP THUISREIS MET DE „DORSETSHIRE". Met het troepentransportschip „Dorsetshire", dat op 28 Maart uit Tandjong Priok is vertrokken cn vermoedelijk op 29 April in Rotter dam zal aankomen, repatriëren de volgende militairen: Alphen aan den Rijn: Sold. J. C. Bijl, Jongkindt Coninckstraat 34; sold. J. Hekkema, Gouwsluisseweg 68; sold. B. J. Oosterman, Willem- straat 37. Katwijk aan Zee: Sergt. W. Schaap Van Heemskerklaan 1, Leiden: Sold, Th. Holverda, Waardstraat 8; korp. C. P. Wasse naar, Bakhuis Rozeboomstraat 39. Leiderdorp: Sold. P. Keereweér, Zijldijk 17. Leidschendam: L. C, van Bohemen, Noordheylaan 1; Bodegraven: A M. van Dam, Zuidzijde 92; Zevenhoven: P. G. Kooyman; Nieuwkoop: D. Vijf huizen; Stoinpwijk: L. Q. de Bruin; Rijnsaterwoude: P. van Iperen. Lisse: Sold. Th. M. Verduin, Prin- cessestraat 45. Noordwijk aan Zee: Sold. C. Cra mer, Piet Heinstraat 70. Voorschoten: Sold. F. Hogervorst, Rijndijk 206. Woubrugge: Sold. J. F. van Griet- huyzen, Weteringpad 24. Wassenaar: A. W. Schroder, Van Zuy.en van N.-straat 233; Boskoop: luit. A. J. van Wijk, A. van der Laan; TWEE MANNEN GEDOOD DOOR ONTPLOFFING VAN OUDE MUNITIE. Twee leden van de Mijnoprui- min'gsdienst Venlo werden gisteren gedood, toen een kist met munitie, welke zij van een vrachtauto wilden tillen, ontplofte. Het ongeluk gebeur de op dezelfde plaats in dt; Vrede- peel waar in Februari een man en een vrouw net leven verloren. De slachtoffers van gisteren zijn de 46- jarige J. Claessen en de 36-jarige A. Schouren, beiden uit Blerick. Eerst genoemde laat een vrouw en vijftien kinderen achter, de tweede een vrouw en vier kinderen. „Alg Dgbld", Bromfietsen zijn gem'akkelijk, maar ~zij -pi'Jken ook gevaarlijk te zijn, want in 1950 bedroeg het aantal ongelukken met bromfietsen 1549. fietsen wel zeer ongunstig. De werden zwaar en 304 licht gewond. En van de 36 slachtoffers waren er 27 boven de vijftig jaar en van die 27 weer 17 boven de zestig. Het aantal ongelukken met brom fietsen is in vergelijking met gewone fietser wordt daarom dan ook aan- ANWB waarschuwt dan ook dat men teveel de bromfiets als motorfiets gebruikt. Men ziet. daarbij over het hoofd, dat men de snelheid niet zo snel kan opvoeren en dat in verhou ding met de vrij hoge snelheden de remcapaciteit te gering is. De brom fietser owrdt daarom dan ook aan geraden zich wat snelheid' en plaats betreft, bij de fietsers te scharen en pas met grotere snelheid te rijden, wanneer hij daarmee het verkeer niet in gevaar brengt. De schapenstand Uitbreiding aan te bevelen Onze schapenstapel is tijdens en na de oorlog voortdurend ver minderd, In 1939 waren er in ons land bijna 700.000 schapen, waarvan 250.000 fokooien. In 1950 waren er nog slechts rond 390.000 schapen, waarvan 170.000 fokooien. De totale schapensta pel is sinds 1939 dus met 45 teruggelopen, terwijl het aantal fokooien ten opzichte van 1939 met 80.000 stuks is verminderd, aldus de heer ir H. Verschuyl, Rijks veeteeltconsulent, in een radiocauserie. Nederland bezit echter een scha penras, dat zowel een uitstekende producent van vlees als ook van wol is. Dat ras, dat als bakermat het eiland Texel heeft en daar omstreeks 1900 is ontstaan, wordt reeds sinds jaren overal in Nederland gefokt en gehouden. Andere rassen zijn in ons land niet meer van practische bete kenis. In de na-ooriógse jaren hteft Ne derland grote hoeveelheden scha penvlees naar België, Frankrijk, En geland en ook naar Duitsland "Uitge voerd. Zo werd in 1950, ruim 4 mil- lioen kg schapenvlees uitgëvoerd, hetgeen meer dan 12 millioen gulden aan deviezen opbracht. De toestand bij deze uitvoer is thans zo, dat de vraag naar schapenvlees veel groter is, dan waaraan de Nederlandse teelt kan voldoen, aldus vervolgde spre ker. Ook in verband met de gunstige uitvoermogelijkheden van levende schapen bestemd voor de fokkerij in het buitenland, verdient hel aanbe veling op de bedrijven waar dit mo gelijk Is, schapen te gaan houden of de schapenstapel te gaan uitbreiden. Op vele weide- en gemengde bedrij ven kunnen zonder enig bezwaar naast de melkkoeien nog enkele schapen worden aangehouden Behalve de financiële voordelen, zijn er nog andere voordelen aan het houden van een beperkt aantal schapen verbonden Een oelangrijk voordeel is de verbetering van het grasland. Ten eerste kan men met ■schapen verschillende onkruiden be hoorlijk bestrijden. -Belangrijker nog is de verbetering van de grasmat. Schapen zijn ideale beweiders en kunnen wanneer zij op de juiste ma nier geweid worden, nuttig werk verrichten om het weiland te verbe teren. Doe iets aan die hoge pnjzen Er is werkelijk iets aan te doen, want U kunt even goed als elke andere huis vrouwgaan profiteren van De Gruyter's 10% korting. Nu, méér dan ooit tevoren, is die 10% korting een uit komst Reken maar eens uit. wat U alleen al wekelijks op margarine gaat terugver dienen. De Gruytèr's mar garine met het wapen kost 54 cent, maar van elk pakje komt ruim 3 cent weer bij U terug. Wanf voor 10 gulden aan cassa- bons wordt één contante gulden uitbetaald Zo helpt De Gruyter U rondkomen met minder geld. Gemeenteraad Wassenaar Onder voorzitterschap van de loco burg;., mr. A. J. M. van Moorsel, kwam gisteravond in het raadhuis de gemeenteraad in openbare vergade ring bijeen. Dc vergadering werd met het oog op de huldiging van de bur gemeester bijgewoond door de echt genoten van de raadsleden. In ver band met deze huldiging kon niet de geheli? agenda binnen de vastgestelde tijd worden afgehandeld. De rest werd bewaard voor de volgende ver gadering die reeds over twee weken zal plaats hebben. De voorzitter wijdde aan het begin van de vergadering enkele woorden aan het j-ubileum wan de heer H. van der Helm bij de Wassenaarse brand weer. Voordat tot de behandeling van de agenda Werd overgegaan vroeg mevr. Baronesse Harinxma thoe Slooten-Elout om een spoedige behandeling van het rapport over de kwestie van de weekmarkt, dat door een commissie uit de raad zou wor den opgesteld. Aan de orde kwam het voorstel tot Drie millioen Marskan-guiucns zullen worden besteed aan de verbe tering en uitrusting der Rijkswerk plaatsen. (Volkskr.). De achtjarige H. Verweij uit Delft, is Dinsdagmiddag om ongeveer half vijf op de weg RotterdamDen Haag ter hoogte van zijn woonplaats bij pogingen om een touw van een passerende vrachtwagen te grijpen gevallen. Vermoedelijk door een klap van de aanhangwagen, liep hij een schedel basisfractuur op, waaraan hij vrij spoedig overleed. Het dierenpark Animali te Eind hoven wordt op 10 Mei geopend. Het park. is aangelegd in het stads deel Stratum. Èr komt een volière voor vier tot vijfduizend vogels, Vooral ook roofdieren zullen in het park te zien zijn. Vijf grotdeskundigen te Valken burg, zijn in de zgn. Lemm'ekeskoel doorgedrongen. Volgens de overleve ring zou in deze grot -een herder met zijn schapen vele jaren, geleden zijn gevlucht voor een naderend on weer. Na vele halsbrekende toeren vond men op ongeveer zestig meter af-, stand, van de ingang van de grot de skeletten van circa 200 tot 300 scha pen. Stoffelijke resten van de bege leidende "herder werden niet aange troffen, zodat men ook de veronder stelling uitspreekt, dat deze schapen in de Franse tijd, om roof te voorko men, de grot zijn ingedreven Uit af drukken van voetsporen en krassen op dé mergelwand kon men afleiden dat de schanen ongeveer 150 jaar ge leden de hongerdood zijn gestorven, Van enkele dieren heeft men de resten voor een nader 'onderzoek meegenomen. Binnenkort zal men nog een keer in de grot afdalen. 12y,, JAAR BURGEMEESTER Amerikaanse divisie naar Europa De vierde infanteriedivisie te Fort Benning in de staat Georgia heeft opdracht gekregen, zich reisvaardig te maken voor Europa. Zij vertrekt over ongeveer dertig dagen. Dit zijn de eerste Amerikaanse troepenversterkingen voor Europa sedert generaal Eisenhower het be vel over de strijdkrachten in West- Europa op zich heeft genomen. IN 1950 VLOGEN RUIM 300 000 PASSAGIERS OVER DE ATLANTISCHE OCEAAN. In 1950 vlogen iets meer dan 312.000 pasagiers in lijntoestellen van de luchtvaartmaatschappijen over de Noord Atlantische Oceaan. In 1949 maakten 266.000 passagiers van het vliegtuig gebruik om deze plas over te steken. Deze cijfers werden bekend gemaakt door sir William P. Hildred, directeur-generaal van de lata, de internationale vereniging van vervoerders door de lucht. Sir William Hildred achtte de groei van het luchtverkeer een ge volg van o.a. de goedkope buiten- seizoenprijzen, die in 1950 van kracht werden de viering van het Heilige Jaar in Rome en de pogingen van alle landen van Europa om de Ame- kaanse toeristen meer genoegen en voordeel voor hun geld te bieden. WESTDUITSE ECONOMISCHE MAATREGELEN. De Westduitse regering heeft Woensdag het lang verwachte me morandum gepubliceerd over de maatregelen, die genomen zullen worden in verband met de ongun stige economische toestand. Het regeringsprogramma bestaat uit drie hoofdpunten. Ten eerste, het verlenen van regeringssubsidies, ter voorkoming van buitensporige stij gingen der voedselprijzen, in het be lang van de armere bevolkingsklas sen; ten tweede belastingverhoging ,tot dekking van deze uitgaven ten derde het overwinnen van de moeilijkheden in de basisindustrieën door een groot investeringspro gramma. Ten bate van de armere bevol kingsklassen zal er een nieuw stan daardbrood komen, dat van betere kwaliteit zal zijn dan het tegenwoor dige standaardbrood, De subsidies voor het brood, die belasting zou voornamelijk geheven worden op artikelen die geschikt zijn voor export, teneinde de fabri kanten aan te moedigen om in het buitenland te verkopen. De kolenprijs zal met 1 Maart per ton worden verhoogd, ten bate van de woningbouw voor mijnwerkers. In de mijnindustrie, de ijzer- en staalindustrie cn in de electriciteits- fabrieken zullen in het komende jaar 1 milliard Mark worden geïnves teerd. De regeling bereidt nieuwe maatregelen voor tot investering van openbaar geld in de basisindus trieën. Kwestie-Formosa Londens standpunt Groot-Brittai\nië heeft gisteren doen weten, dat het voorstander is van het geven van Formosa aan de Chinese communisten. Het Foreign Office heeft een woordvoerder laten meedelen, dat de Britse regering zich nog steeds gebonden acht door de overeenkomsten van Kairo (1943) en Potsdam (1945) waarbij Formosa werd beloofd „aan China". En omdat de Britse regering het regiem van Mao Tse Toeng heeft erkend wordt met China Rood-China bedoeld. Het Britse standpunt is te Wash ington kenbaar gemaakt in een me morandum. De woordvoerder van het Foreign Office, die de inhoud ervan aan de verslaggevers meedeelde, deed kennelijk zijn best om de indruk weg te nemen, dat Engeland wenst dat Formosa juist op dit ogenblik aan de regering van Peking moet worden overgegeven. Hij deed uitkomen, dat volgens Groot-Brittannië, de kwestie van de toekomst van het eiland door de Uno moet worden beslist ook al heeft Groot-Brittannië een eigen standpunt inzake de'vorm, die de te treffen re geling moet hebben. Verder heeft de Britse regering te Washington meegedeela, dat zij van oordeel is, dat de regering van Rood- China in de gelegenheid dient te worden gesteld om deel te nemen aan de besprekingen over het vredesver drag met Japan. De z.g. kroningssteen, die vórig jaai uit de Westminster Abdij werd weggenomen, is gisteren door onbe kenden naar de Arbroath Abdij in Forfarshire, Schotland, gebracht. De steen, de kroningszetel van de oude Schotse koningen, is op het al- naar schatting 800 millioen mark taar van de abdij geplaatst. Éi waren :ullen kosten, zullen gedekt worden twee ongetekende brieven bij, de ene door nieuwe belasting, in het bijzon- gericht aan koning George .en de an der een speciale omzetbelasting op I dere aan de algemene vergadering niet dringend, nodige goederen. Deze van de kerk van Schotland. Na afloop van de gewone raadsver gadering van gisteravond/die werd gepresideerd door de loco-burge meester, mr. A. J. M. van Moorsel, is dr. S..F. A. C. M. baron van Wijn bergen gehuldigd i..v.m. zijn 12^- jarig jubileum als burgemeester van Wassenaar. Terwijl de burg. en mevr. van Wijnbergen het raadhuis binnengin gen, speelde „Excelsior" het Wilhel mus. Door mevrouw van Moorsel werden aan baronesse van Wijnber- gen bloemen aangeboden. Achter in de raadzaal hadden behalve de echt genoten van de raadsleden plaats ge nomen vertegenwoordigers van ver schillende bevolkingsgroepen, pas toors, predikanten en bestuursleden van verschillende plaatselijke ver enigingen. De burgemeester en mevr. van Wijnbergen werden welkom geheten door mr. v; Mooi'Seï, die de 3e Oc tober van het jaar 1938, dë dag waar op de burgem-este.r zijn intrede in Wassenaar deed, een belangrijke dag noemde in de geschiedenis van de ge meente. Toespraak van het Oudste raadslid. De heer van Moorsel gaf daarna het woord aan het oudste raadslid, de heer W. Boender, die de burgemees ter en zijn echtgenote op hartelijke wijze toesprak. Spr. herinnerde- aan de dag, waarop baron van Wijnber gen werd geinstalleerd. Van beide kanten stelde men zich vele vragen. Zou de burgemeester een open oog hebben voor de belangen van de ge meente, en voor de zorgen en noden van de bevolking? En omgekeerd stelde de burgemeester zichzelf vra gen over de wijze waarop de raad zich van haar taak zou kwijten. Ik meen te mogen zeggen, aldus de heer Boender, dat de burg. tevreden kan zijn met de raad en dat de raad niet minder tevreden kan zijn met de burg. U hebt, aldus ging spr. voort, niet de prettigste tijd meegemaakt in Wassenaar. Dé vijf oorlogsjaren zijn. voor Wassenaar funest geweest. Ter wijl Wassenaar voor de oorlog een, zeer welvarende gemeente was, maakt het huidige belastingstelsel de terugkeer van die rijkdom onmoge lijk. Toch hoop ik, aldus spr., dat nog de tijd zult beleven, dat Wasse naar weer zal zijn geworden een rij ke en bloeiende gemeente. Namens de raad overhandigde de heer Boender daarna aan de burge meester een Perzisch tapijtje. Dankwoord van de burgemeester. De burgemeester sprak hierna zijn dank uit voor het uitermate welwil lende oordeel, dat over zijn burge meesterschap was geveld. De jaren hier doorgebracht zijn voor mijn echtgenote en mij zeer ge lukkige jaren geweest. Vaak wordt gezegd, dat Wasse naar een moeilijke gemeente is wat het bevorderen van de onderlinge gemeenschapszin betreft. En toch, al dus de burg. is die gemeenschapszin in deze gemeente groter dan men "Wellicht dénken zou. Dat blijkt tel kens weer, als op de bevolking èen beroep wordt gedaan. De burg. her innerde aan de vooroorlogse luchtbe schermingsdienst, die daarvan een voorbeeld is geweest. Hij sprak, de verwachting uit, dat straks, als over de plannen voor de burgerlijke ver dediging meer naar buiten bekend zal kunnen worden gemaakt die zelfde gemeenschapsgeest zich we derom duidelijk zal uiten, Verdraagzaamheid. Ten aanzien, van het huisvestings probleem zeide spr., dat ook de over heid zich het leed bewust is dat hier door in menig gezin wordt geleden. Spr. wilde deze gelegenheid benut ten voor het doen van een beroep op het gezonde inzicht van hen die daaronder te lijdén hebben. Ik..ge loof, aldus de burg., dat veel ver driet kan worden bespaard, als men bij onprettige samenwoning meer de kunst gaat béoéfenen van het toege ven, ook daar waar men recht heeft. Spr. zeide .ie. hopen, dat de geest van gemeenschapszin steeds meer vaardig zou mogen worden over* de bevolking en besloot met' de wens, 'dat allen mti elkaar in de toekomst nog veel goede dingen zouden mogen doen tot eer van Hem, Wien alle eer toekomt en tot welzijn van allen, die wónen en werken in Wassenaar. Daarna was er gelegenheid de. bur gemeester persoon ijk geluk te wen sen. De muziekvereniging Excelsior bracht, terwijl de burg. en mevr. van Wijnbergen zich naar buiten begaven nog enkele marsen, ten gehore en na dat de burg. de mannen van Excel sior nog eens apart had bedankt voor hun aandeel in de viering van dit juibleum was de sobere rrjar sponta ne en hartelijke herdenking van het koperen ambtsjubileum van burge meester van Wijnbergen teneinde. hgt in de desbetreffende verordening opnemen van de bij de wet verhoog de tarieven voor verlofs- en vergun ningsrecht. De heer van Bemmelen zeide daartégen geen bezwaren te hebben, maar vroeg B. en W. te wil len bevorderen dat de huurwaarde van.de löcaliteiten op objectieve wij ze worden getakeerd. Verbreding rijweg. Bij de behandeling van enkele par tiële herzieningèn van het plan van uitbreiding vroeg de heer v. d. Lee of het gêen aanbeveling -zou verdie nen de helft van dé trambaan die door de' van Zuylen van Nijevelt- straat loopt te. bestraten opdat een bredere rijweg wordt verkregen. Mr. van Gorcum zeide veel te voelen voor het toestaan van hoogbouw op dat zo zuinig mogelijk zóu worden omgesprongen mét de schaarse 'bouwgrond in Wassenaar. Mrr Hor- tengius was het met de heer v. d. Lee eens wat betreft de bestrating van de trambaan. Verder vroeg deze spr. de aandacht van het college van en W. voor het door de bewoners van Kerkehout ingezonden adres "Be treffende het tunnelplan. Mr Blom toonde zich geen voorstander van hét bestraten, van de tramjbaan, maar zou toch gaarne zien dat aan het ver keersprobleem in de bedoelde straat de nodige aandacht zou worden ge schonken. Weth. mr. dr. Hazenberg zegde toe, dat het al of niet bestraten van'"de trambaan' nader zal' worden bekeken.- Nadat mr. Aalberse. de suggestie over de hoogbouw had on dersteund en op een spoedige beslis sing daaromtrent had aangedrongen werd het "voorstel van B. en W. zdi.s. aanvaard. Ter sprajee kwam voprts een her ziening van het plan van uitbreiding in verband met een géwijzigd pro ject van de Provinciale weg van Scheveningeh naar de Noord-Hol landse grens. De heer v. d. Berg zeide het te betreuren, dat bij de aanleg van deze weg wederom kostbare cultuurgrond, n.l. bollenvelden, vefloren zouden gaan en vroeg, of B. en W. invloed zouden kunnen uitoefenen op de plaats waar deze weg wordt gepro jecteerd. Weth. Hazenberg antwoord de, dat het op de weg van de betrok kenen lag t.z.t. bezwaren te maken. Het Parkbos rond het raadhuis. Tenslotte behandelde de raad het voorstel van B. en W. om een bedrag van ƒ21.000 beschikbaar te stellen voor het herstel en de verfraaiing van het parkbos rond raadhuis. Mr. Aal berse vond dit bedrag aan hoge, kant. Mr. v, ..Gorcum, vroeg .het voorstel aan "te houden'; 'opdat 'de-raad zich éérst een beter oordeel zou kun nen vormen over de werkzaamheden, De hérèn Boender en rrir. Blom ver klaarden kortweg tegen het voorstel te zulleh stemmen. De heer v. -d. Vis daarentegen'zeide dë indruk te héb ben, dat de Raad niet precies begre pen had wat de bedoeling van het Voorstel is. De vóorz., de sprekers beantwoor dend, zeide zich te vewonderen over de stemmen uit de raad tegen het voorstel. Immers de wens,"om de om geving van de Paauw te' verfraaien, is Uit de raad zelf voortgekomen. Dat B. en W. vragen de helL van het in totaal benodigde bedrag beschikbaar te stellen komt, omdat men de meest noodzakelijke herstellingen en verbe teringen wil aanbrengen. Nadat- nog verschillende opmerkingen over deze kwestie waren gemaakt, werd het voorstel in stemming gebracht. Daarna schorste de voorz. de ver gadering en stelde hij de behande lingvan de overige agendapunten uit lot dé'zitting" van 25 April a.s. I H. v. d. Helf kreeg kon. onderschei ding. Gisteravond is de heer H. v. d. Helm, technisch adviseur bij de Wassenaarse Brandweer, op grootse wijze gehuldigd bij zijn 40-jarig jubi leum als lid van het Wassenaarse brandweerkorps. De burg. verraste de jubilaris met dè mededeling, dat •het H. M. de Koningin had behaagd hem de zilveren eremedaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau toe te kennen. De beruchte Rijksstraatweg. -De K.N.A.C. ontving van de Hoofding.- Dir. van de rijkswaterstaat van de directie Zuid-Holland bericht, dat het in het voornemen ligt, zo mogelijk nog dit jaar, over te gaan tot het ma ken van een overbrugging of tunnel bij de Zijdeweg en bij Kerkehout. WEERSVERWACHTING Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). VEEL WIND. Aanvankelijk zwaar bewolkt met enige régen, later wisse lende bewolking met buien. Krachtige tot stormachtige wind tussen Zuid en West. Kouder dan vandaag. 13 April: Zon op 05.50, onder 19,32 Maan op 09.11 en onder 02.40 'uur. BIOSCOPEN. De films van de komende week zijn door de Kath. Film-Centraie als volgt gekeurd: Casino: „Blinde ogen", 14 jaar. Lido: „Toontje heeft een .paard getekend", alle leeftijden. „Lonisa en haar vrolijke familie", alle -leeftijden.' ,De wraak van Diabiitq"', 18 jaar. Bloemen-stoptreinen in de Bollenstreek Op de Zondagen 15, 22 en 29 .April en. op Donderdag 3 Mei (Hemel vaartsdag) 1951 zullen ten diensten van bezoekers aan de bloembollen- velden op het traject Den Haag—Amsterdam v.v, stoptreinen rijden, waar van wij hieronder ter Uwer informatie de dienstregeling laten volgen; Dén Haag HS v. 9,43 10.48 11.48 12.48 13.48 14.48 15.48 16.48 17.48 Leiden v. 10.D0 11.00 12.00 13.00 14.00 15.00 16.00 17.00 18.00 Warmond v. 10.06 11.06 12.06 13.06 14.06 15.06 16.06 17.06 18.06 Voorhout v. 10.10 11.10 12.10 13.10 14.10 15.10 16.10 17.10 18.10 Noordwijkerh. v. 10.14 11.14 12.14 13.14 14.14 15.14 16.14 17.14 18.14 Lisse a. 10.19 11.19 12.19 13.19 14.19 15.19 16.19 17.19 18.19 Hillegom a. 10.24 11.24 12.24 13.24 14.24 15.24 16.24 17.24 18.24 Vogelenzang B a. 10.28 11.28 12.28 13.28 14.28 15.28 16.28 17.28 18.28 Heemstede-A a. 10.33 11.33 12.33 13.33 14.33 15.33 16.33 17.33 18.33 Haarlem a. 10.39 11.39 12.39 13.39 14.39 15.39 16.39 17.39 18.39 Amsterdam CS a. 10.54 11.54 12.54 13.54 14.54 15.54 16.54 .17.54 18.54 Amsterdam CS v. 10.17 11.17 12.17. 13,17 14.17 15.17 16.17 17.17 18.17 Haarlem v. 10.32 11.32 12.32 13.32 14.32 15.32 16.32 17.32 18.32 Heemstede-A v. 10.38 11.38 12.38 13.38 14.38 15.38 16.38 17.38 18.38 Vogelenzang-B v. 10.43 11.43 12.43 13.43 14.43 15.43 16.43 17.43 18.43 Hillégom a. 10.46 11.46 12.46 13.46 14.46 15.46 16.46 17.46 18.46 Lisse" a. 10.51 11.51 12.51 13.51 14,51 15,51 16.51 17.5! 18.51 Noordwijkerh. a. 10.57 11.57 12.57 13.57 14.57 15.57 16.57 17.57 18.57 Voorhout a. 11.01 12.01 13.17 14.01 15.01 TBiOl 17.01 18.01 19.01 Warmond a. 11.07 12.07 13.23 14.07 15.07 16.07 17.07 18.07 19.07 Leiden a. 11.12 12.12 13.28 14.12 15.12 16.1'2 17.12 18.12 19.12 Den Haag HS a. 11.24 12.24 13.40 14.24 15.24 16(24 17.24- 18.24 19.26 PASTOOR KöSTERS 70 JAAR. Gisteren is pastoor B. F. Kosters van de St. Martinus-parochie 70 jaar geworden. Bij de gezongen H. Mis, die de 70- jarige des morgens uit dankbaarheid opdroeg waren zeer vele parochianen tegenwoordig. Gedurende de recep tie, die van 122 uur in de pastorie werd gehouden was het een komen en gaan. niet alleen van de eigen pa rochianen, doch van heel katholiek Hillegom en van verschillende niet- Katholieken. KATWIJK Inbraak inR.K.Kerk Hedennacht heeft een ongenode gast (of gasten) zich toegang weten te verschaffen tot de R.K. pastorie én kérk. Het is een raadsel 'hoe deze persoon binnengedrongen is. Van morgen waren alle deuren gesloten en geen venster was geforceerd. Zelfs de deur van de verbindings gang tussen kerk en pastorie was op de knip. In de pastorie" heeft de in dringer de, sleutels van kluis en ta bernakel weten te bemachtigen. Deze sleutels heeft hij medegenomen nadat hij met behulp ér Vart .voor een waarde van ongeveer '1.000, heeft weten te ontvreemden. De po litie stelt een onderzoek in. KATWIJK AAN ZEE Aanbesteding. Gisteren had de aanbesteding plaats van de bouw van een Bankgebouw met kassierswoning. Arcitecten zijn de heren D. Verloop te Katwijk aan Zee en A. P. Smits te A arden hout. Hoogste inschrijver was H. N. V. Leeuwen té Katwijk aan Zee voor 140.000.Laagste J. Haasnoot Kz. te Katwijk aan Zée voor 106.013.—. Er waren 17 in schrijvers, zijn. OFGSTGEEST Emigratio-avond. De pl. afd. van de Kath. Vrouwenbew. organiseerde in het parochiehuis een avond. Na ■opening dooi' mevr. Chreygton kreeg de heer J. G. M. Bosman van de Emi- gratiedienst L. T. B. Haarlem het woord; die uitgebreid inging op het probleem en de oorzaken .van de emi gratie. De oorzaken zag spr. vooral in het tekort aan cultuurgrond, het bevolkingsoverschot en d.e industria lisatie, waardoor emigratie voor be paalde bevolkingsgroepen noodzake lijk wordt. Spr. onderstreepte met na druk het grote belang van een goede voorlichting, doch vooral van een zo grondig moge-ijke kennis van de taal van het land-van vestiging. Hierna werden nog enige geluidsfilms ver toond over Canada en Austra'ië, daartoe welwillend beschikbaar ge steld door de desbetreffende ambas sades. WARMOND Spaar- en Voorschotbank Land en Tuinbouw. Onder voorz.-. van de heer J. C. v. d. Voet hield de Coöperatieve Spaar- en Voorschot bank voor Land- en Tuinbouw haar 49ste alg. jaarvergadering. In zijn openingswoord gaf de voorz. een beeld van de alg. toestand en de ge volgen daardoor ontstaan voor de di verse. Banken. Door de kassier, de heer A._ P. Versluijs werd vervö'gens een uitgebreid financieel verslag uitgebracht, over het boekjaar 1950. Hieruit bleek dat het aantal leden op 31 December 1950 bedröeg 116 .dn liet aantal spaarrekeningen 820 Er stonden 13 voorschotten uit. Het aantal contracten per 31- Decv 1950 met persoonlijke of zakelijke zeker heid bedroeg 19, het aantal rekening- couranthouders 135.— De omzet had bedragen f 3.500.000.terwijl de balans totaal bedroeg f 930.000. Na afschrijving en reservering bleef een winst van f 1184.91. Het réserve fonds is thans groot f 32844.57 en het reservefonds dubieuse debiteu ren f 5197.23.Het saldo van het fonds voor bijzonder doeleinden be droeg f 3190.—. Als lid van het be stuur werd gekozen de heer H. van Schie en als lid van de raad van toe zicht de heer W. S. v. Noort die bei den verklaarden hun benoeming te aanvaarden. De voorzitter deelde me de, dat de bank het volgende jaar 50 jaar bestaat en dit feit feestelijk zal worden herdacht.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2