Ijsmutsen voor de Brazilianen Het Belgisch Elftal Autogebruikers moeten in het vervolg ook meer inkomsten belasting betalen NEDERLANDSE STAATSLENING 1951 f 200.000.000 SJtcMe ïDwcf in de schaduw van Djenchis Khan WOENSDAG 11 APRIL 1951 DE LElDSfc. COtlRAN'l TWEEDE BLAD - PAGINA 1 ZIJ KENNEN MAAR ÉÉN TEGENSTANDER: HET WEER SAO PAULO TRAINDE Om negen uur gistermorgen was het ontbijt besteld in het hotel aan de boulevard tc Noord wijk aan Zee. Om half twaalf zou men de lunch nuttigen, verder om half 1 met de bus naar het Olympisch Stadion gaan om wat te trainen. Maar de Braziliaanse voetballers, behorende tor de beide clubs Sao Paulo en Ban- gu. waren zo vermoeid van de reis, dat ze om half 12 pas aan het ont bijt zaten, een half uur later met de lunch begonnen, maar niettemin een paar uur te laat in het Olympisch Stadion arriveerden, omdat de bus met spelers halver weg Noordwyk— Amsterdam plotseling terug-eerde, omdat men toen pas ontdekte, dat de masseur Pastinha ontbrak. Het is buitengewoon moeilijk om dit gezelschap, waarvan de leden el kaar alleen maar bij de voornamen noemen, uit elkaar te houden. En de heer L. Brunt, secretaris van de KNVB, die de moderne talen vlot spreekt, maar helaas Portugees nog niet machtig is, had dan ook zeer veel moeite om enige orde te schep pen, aangezien iedere regeling een half uur later op de meest beminne lijke wijze werd geannuleerd en men met nieuwe plannen voor de dag kwam. x Aan de lunch, tevens -het ontbyt das, werd doelverdefliger Mario Oli- vera van alle kanten hartelijk ge: lukgewenst met zijn verjaardag. Hij werd 28 jaar, zag er voor deze feest- dag een beetje treurig uit en zat m zijn regenjas aan tafel, af en toe een melancholieke blik werpend op de onstuimige Noordzee, waarbij stort regens tegen de ramen kletterden. De Hollandse kok in het hotel had zijn best gedaan en vereerde hem met een feesttaart, welke hy, naar de Braziliaanse traditie wil, alleen °PEen van de jongste spelers is de rechtsbuiten Bibe, die natuurlijk niet zo heet, maar in werkelykheid luistert naar de welluidende naam van Olumpio Gabriel. De oudste van het gezelschap is Alfredo Eduardo Noronho, de 33-jarige linkshalf. Al len zijn het over het algemeen lichtgewichten", die toch niet voor een duwtje uit de weg gaan, ™aar uit hun athletische loop is onmiddel lijk op te maken, dat het goed ge trainde spelers zijn, die hun lichaam zo beheersen, dat zij een by na vol maakte baltechniek demonstreren. Zij kennen slechts één tegenstan der en daar hebben zij in Europa reeds kennis mee gemaakt: het weer. Zij voelen niets voor kou, voor een stormwind, nog minder voor re gen en eigenlijk helemaal niets voor een spiegelglad veld. En daarom was hun grootste zor.g de toestand van het terrein van het Olympisch Sta dion, hetwelk door de enorme re- ftoat Vto laatste dagen doorweekt was. Voor ze daar arriveerden gingen de Brazilianen, die in de bus hadden zitten klappertanden van de kou, de stad in kochten in een sportwinkel lange witte wollen sportkousen, die tot over de knieën kunnen worden gedragen, dikke truien en.... tot grote verbazing van de winkelier ijsmutsen. Toen pas waren zij uitgerust voor een korte training op het veld. Aan vankelijk had de stadiondirectie er bezwaar tegen, dat de Zuid-Ameri kanen op het veld zouden gaan om dat dit door en door nat is. Maar de Brazilianen wilden persé in het wa ter oefenen, want zo zeiden zij en niemand kan hen ongelijk geven morgenavond moeten we ook in het water spelen ,laat ons nu in het wa ter oefenen. Veel lieten zij niet zien. Er wer den een paar rondjes gelopen, wat lichaamsoefeningen gedaan en tot slot werd er 'n balletje getrapt. Daar bij viel het toch wel op al spande niemand zich bijzonder in dat de ze spelers een buitengewoon goede balcontrole hebben. Toen het ook nog was gaan rege nen werd al spoedig inrukken gebla zen en verdwenen de spelers weer de kleedkamer, waar dank zij de goede zorgen van masseur Pastin- - twee grote thermosflessen met hete koffie stonden te wachten. HET BELGISCHE JEUGDELFTAL VOOR BREDA. Het Belgische Jeugdelftal dat Za terdag 14 April op het NAC-terrein te Breda tegen de Nederlandse ju niores speelt, is als volgt samenge steld: Doel: Gebruers (F. C. Herenthals). Achter: Culot (Charleroi SC) en Boffin (St. Truiden). Midden: Dodet (FC Luik), Bellon (Eendracht Aalst) en Close (Union St. Gilloise). Voor: Valkenborg (Cappellen FC), Houf (Standard Cl), Hooren (Kort- rijk SP), Bertels (Antwerp FC) en v. Huffel (La Gantoise). Reserves: Dresen (Lierse SK), d'Herde (Daring Brussel) Duthoit (St, Mouscronnois) en Orlans (La Gantoise). HAARLEM—LUCHTSTRIJD KRACHTEN 5—3. Op het Haarlemterrein gisteravond een elftal van de Neder landse luchtstrijdkrachten tegen Haarlem. De wedstrijd eindigde in een 53 overwinning voor de Haar lemmers, die bij de rust een 23 achterstand boekten. Het Eelgische elftal dat Zondag a.s. in het Olympisch Stadion te Amster dam tegen Nederland uitkomt, is als volgt samengesteld: F. CHAVES (La Gantoise) ANOUL SERMON (Luik) (Anderlecht) Reserven zijn: Bogaerts (Standard C.L.), van Brandt (Lierse S.K.), A de Buck (Eendracht) en A- de Hert (Berchem Sp,). Van het elftal dat op 12 November van het vorig jaar in Amsterdam te gen Nederland speeld, zijn dus niet herkozen doelman Meert, linksachter Van Brandt en rechtsbinnen Van Steelandt. Onderwijzers Ned. Rot. Mij. H.C.W./N.E.M. Kam. Onn, Lab. P.T.T. I Lichtfabr. I P.T.T. n OM HET WERELD KAMPIOENSCHAP. Twaalfde partij afgebroken. De twaalfde partij, waarin de titel houder met zwart speelde, is afge broken na scherpe strijd. Botwinnik staat op winst. De strijd in de twaalfde partij nam al heel spoedig een scherp karakter aan. Bronstein, die met wit speelde, trachtte het initiatief te nemen door bij de tienode zet een pion te offeren. Botwinnik bouwde echter een solide verdedigingsstelling op en Bronstein werd a'l gauw voor de noodzaak van een tweede pionoffer gesteld, indien hij tot aanvalsspel wilde komen. Hij ging hiertoe over en trok op de zwar te koning los Gedurende een aantal zetten sloeg Botwinnik het verwoede offenstief van zijn tegenstander af, en nadat hij zijn stukken op gunstige wijze tot ontwikkeling had weten te brengen ging hij tot de tegenaanval over. Bronstein kwam nu in een moeilii'ke positie. Teneinde de partij te redden offerde hij een toren voor een paard, maar de zwarte aanval bleef zeer gevaarlijk. Na een afruilte hebben geforceerd bereikte Botwin nik een eindspel, waarin zijn mate rieel voordeel voldoende lijkt voor de winst. Bronstein verzegelde zijn 41ste zet. waarna de party werd afgebroken tot vandaag. De partij had het volgende verloop: Bronstein: Wit: Botwinnik: Zwart: 1. d2d4 e7e6; 2. c2—c4 f7f5; 3. e2e3 pg8f6; 4. pblc3 d7d5; 5. pgl_h3 c7c6; 6. rel—d2 rf8— d6; 7. ddlc2 0—0; 8. 0—0—0 dd8—e7; 9. f2—f3 d5xc4; 10. e3e4 f5xe4; 11. pc3ene4 b7—b5; 12. de7xpd6 de7—pd6 13. f3—f4 pb8a6; 14. rfl—e2 c6—c5; 15. re2—f3 ta8—b8; 16. 2—v3 pa€— b4; 17. d4xc5 pb4xa2f; 18. kcl—bl. pa2xrc3f: 19- dc2xpc3 dd6 x c5; 20. thiel h7h6; 21. tele5 dc5c7; 22. g2g4 rc2b7; 23. rf3xrb7 tb8x rb7; 24. g4—g5, pf6—d5: 25. tdlxpdö e6xtd5: 26. dc3d4 c4c3; 27. b2b3 dc7d7; 28. ph3—f2 c3—c2f: 29. kbl—cl h6xg5; 30. Ie5xg5 dd7—e6: 31. tg5e5 de6d6; 32. kclxc2 tb7— c7f; 44. kc2d2 dd6—c5; 34. dd4xdc5 tc7xdc5; 35. pf2d3 tc5—c6: 36. te5x d'5 a7a6; 37. h2—h4 tc6—f6; 30. b3 b4 tf6f5: 40. td-5—d6 tf8—ƒ6. Hier gaf Bronstein zijn 41e zet in >en gesloten enveloppe af. De stand was toe: Bronstein (wit): kd2, td-6, pd3, phnnen b4. f4, en h5. Botwinnik (zwart): kg8, tf5, en tfö. pionnen a6, b5 en 97. 2 2 4 2—2 4 1—1 5 5 Wilt U iets weten? Rectificatie. In onze editie van gisteren publiceerden wij een vraag over het reizen per boot naar Enge land. Het betrof hier evenwel niet het reizen per nachtboot, maar per vrachtboot. De aandachtige lezer zal wel vreemd hebben opgekeken, aan gezien het reizen per nachtboot niets bijzonders is en elke nacht geschiedt, 'neming. TAFELTENNIS NEDERLAND—VIETNAM 3—2. In „Formosa" te Den Helder werd een tafeltenniswedstrijd gespeeld tus sen Nederland en Vietnam. Onze landgenoten wonnen met 32. De Vietnamezen Mal van Hoa en Nguy- gen van Ho moesten wegens ziekte verstek laten gaan. De uitslagen luiden: Herenenkelspel: Tran van Lieu (Vietnam) sl. Cor Pelser (Ned.) 21 18, 2113, 2116; Dho Quoc Nhuy (Vietnam) verl. van Cor du Buy (Ned.) 19—21 9—21. 21—17, 11—21.; Tran van Lieu sl Cor du Buy: 2114, i A.K.V.A. 2117, 2112; Pho Quoc Nhuy ver-1 Tw. Bank van Peüser: 21—17, 9—21. 12—21,Lichtfabr. II 18—21. Herendubbelspel: Tran van Lieu en Pho Quoc Nhuy verl. van Du Buy en Wil van Zoel en 1421, 2119, 1321 18—21. „Wilskracht" (N.w.hout). Ook het 2e heeft zijn eerste promotie wedstrijd achter de rug. De spelers moesten hun bat opnemen tegen het sterke Swallows I. Toen de wedstrij den enige tijd aan de gang waren zagen de kansen voor Wilskracht 2 er somber uit. Het leek wel of men tegenover een tegenstander stond, die niet te verslaan was. Een 30 achterstand was al spoedig bereikt. Evenals bij het eerste, keerden nu de kansen. De aanvoerder van het team, Henk van Dam, was de eerste, die een tegenpunt scoorde. En alsof zij op dit sein gewacht hadden, won nen Den Elzen en Duivenvoorden ook hun volgende sets. Dat de laat ste bijzonder spannend en vol strijd lust was, bewijst wel een game-uit- slag van 2826. Nog eens won Dui ven vooi-den een set, zodat een 43 voorsprong bereikt was. Nu echter deed Swallows weer een paar duiten in het zakje en de double set moest uitmaken of er door Wilskracht ge lijkgespeeld of verloren zou worden. Hiervan overtuigd spanden Den El zen en Duivenvoorden zich tot het uiterste in, hetgeen resulteerde in het winnen van de set. Een punt is nu binnen! BILJARTEN. DRIEBANDEN KAMPIOEN BLOEMBOLLENSTREEK. De uitslagen van de verdere wed strijden om het Driebanden Kam pioenschap van de Bollenstreek waren resp. punten en beurten: G. v. Eyck, Exc. 25—53; N. N., Exc. 15—53- W. Slootbeek, Flora 25—68; G. v. Eyck, Exc. 2468; J. Duiven voorde, Exc. 2537; N. N., Exc. 13—37; J. Diedericks, Vios 25—42; C. Faas, Vios 2142; G. C. Degger, Luto 25—46; J. Baak, Exc. 10—46. De stand luidt nu: gerp. gew. gel. verl. pnt. G. C. Degger 5 4 10 9 J. Duivenvoorde 4 3 0 1 6 J. Diedericks 6 3 0 3 6 C. Faas 4 2 115 C. v. Dam G. v. Eyck W. Slootbeek A. v. Diemen J. v. d. List J. Baak Voor deze competitie werd ge speeld OnderwijzersLichtfabr. II; uitslag: 14889, De stand is nu: gp.gwvl.pM.P .MJP. 8 7 1 14 334 6 6 12 251 5 4 1 8 237 6 4 2 8 155 8 4 4 8 89 7 3 4 6 35 7 3 4 6 82 B.elaótinq.&w-e£tUi Glennalee McCarthy is de zeven tienjarige dochter van de Ameri kaanse multi-millionair Glenn M< Carthy. En zoals de meeste dochters van multi-millionairs is zij een beetje verwend. Glennalee weet echter wat ze wil. En zo kon het gebeuren, dat ze op een goede dag thuis kwam en haar vader meedeelde, dat ze be sloten had, met een aardige schoen lapper te trouwen. Pa McCarthy dacht, dat hij een klap op zijn hoofd kreeg Hij begon met rood te worden en hij eindigde met een ferme slag op tafel. ,Als jij met die kerel trouwt" zei hij, „ga je het huis uit". En al bleek uit die opmerking, dat rijke vaders al niet veel anders zijn dan minder rijke vaders (waar het de kuren van hun dochters betreft). Glennalee zag zich voor een moeilijk probleem gesteld. Zij was altijd verwend geweest, ze had nooit een kous hoeven te stop pen en als ze iets nodig had, klopte ze bij papa aan. En nu dit sombere dreigement. Maar zoals we al zeiden Glennalee had een willetje Ze zette zich schrap en vertelde haar vader, dat ze voor niets ter wereld haar schoenlapper zou opgeven. „Goed", zei pa McCarthy, „dan ga je maar". En Glennalee ging. Zij het met een blik vol heimwee op het rijke huis, dat papa met zijn olie-transacties had verdiend. We vertelden, dat Me Corthy multi-milionair was. We had den er echter bij moeten zeggen, dat hij zich olie-magnaat mocht noemen. Glennalee ging naar haar schoen lapper Maar toen die hoorde, hoe papa McCarthy had gereageerd, was zijn zin om te trouwen gelijk over. Een bruid zonder centen was voor hem blijkbaar niet hetzelfde, als een bruid mèt geld. En zo kwam Glennalee moederziel alleen op straat te staan. Natuurlijk had ze terug kunnen gaan naar haar vader en met tranen in de ogen om vergiffenis kunnen smeken. Daar was ze echter te trots voor. Ze ging op zoek naar een baantje, om in haar onderhoud te kunnen voorzien. En ze vond werk bij een olie-raffinade rij. Als boodschappenmeisje op kan toor verdiende ze daar een droge boterham. Na een paar weken hoorde pa Mc Carthy ervan. Hij zo.pht zijn dochter op cn lachte breeduit Is het huwe lijk niet doorgegaan? vroeg hij En Glennalee barstte in snikken uit. Waarop haar vader voorstelde, dat ze maar mee naar huis zou komen. Ze deed het. Maar vader McCarthy wil voorlopig niet hebben, dat ze haar dagen weer in ledigheid door brengt. Je blijft voorlopig op kan toor, zei hij. Het is niet verkeerd, dat je een beetje ervaring opdoet. Bovendien ben ik ook begonnen als jongste bediende bij een olie-onder- Ditmaal wordt hier een wetswij ziging besproken, welke van veel be lang is voor zakenlieden en voor werknemers, die voor hun werk zaamheden een auto gebruiken. Hierin ligt dan tevens een antwoord aan hen, die mij over deze kwestie reeds vragen stelden. Vrijwel iedere bezitter van een personen—auto gebruikt deze naast de bedrijfs- of beroepsbezigheden ook in meer of mindere mate voor privé-doeleinden. De kosten van dit laatste gebruik mogen dan niet te laste van de bedrijfskosten worden gebracht. De practijk heeft echter wel uitgewezen dat de totale onkos ten vallende op- het gebruik van de auto als bedrijfsonkosten geboekt worden. De belastinginspecteur had nu maar uit te zoeken welk gedeelte niet in aanmerking kon komen. Hij moest dammeestal een schatting van de kosten van het privé-gebruik van de auto maken. Bij de één kon dit voordelig zijn, bij de ander misschien nadelig, terwijl meningsverschillen met de belastingplichtige allicht voorkwamen. Met ingang van 1 Januari 1951 is hieromtrent een regeling getroffen door middel van een aanvulling van het inkomsten en loonbelastingbe- sluit. Deze waarborgt nu een unifor me toepassing van de berekening van het vast te stellen bedrag voor de privékosten van het autogebruik, terwijl de minister hiermee nog een voordeeltje denkt te hebben van jaarlijks rond 14 yiillioen meer in komstenbelasting. In deze wettelijke regeling stelt de fiscus zich op het stand punt dat een bedrag van tenmin ste 10 pet. van de catalogusprijs van de auto voor privégebruik is aangewend. Door van de catalo gus uit te gaan, wordt een duide lijk verschil gemaakt tussen dure en goedkope wagens. Heeft u dus een wagen waarvan de aanschaffingskosten 5000 bedraagt en B heeft een auto waarvoor hij 14-000.moest betalen, dan zult jaarlijks 500.en B /1400.van de autokosten niet als bedrijfskosten mogen aanmerken. Wordt dc auto uitsluitend of nage noeg uitsluitend voor bedrijijfs- of beroepsdoeleinden gebruikt of is het geen personen-auto, dan is deze rege ling niet van toepassing. Gebruikt men b.v. een bestelwa gen ook wel eens voor privé—doel einden dan zullen de werkelijke kos ten van dit gebruik in aanmerking moeten komen. De tien procent is een fictie en de aanduiding „tenminste" moet bij voorbaat verschillen over een lager bedrag uitsluiten. Tevens houdt het in, dat de inspecteur wel hoger zal kunnen gaan. In dit geval zal hij moeten aantonen, dat het gedeelte privé-gebruik ook werkelijk hoger ligt. Het is nu natuurlijk noodzakelijk dat alle auto-kosten als bedrijfs-uit- gaven in de boeken komen, ook de uitgaven aan benzine enz. tijdens een vacantie-trip. Hoe nu te handelen bij gebruik van een auto door meer dan een per soon, bijv. twee firmanten? De cata logusprijs van de auto is b.v./ 8000. In dit geval zullen de firmanten naar verhouding van het gebruik ieder voor een gedeelte van 800.— belast moeten worden. De regeling geldt ook voor perso neel bijv. vertegenwoordigers enz. die een auto van hun firma hebben voor de uitoefening van hun beroep. Kunnen zij ook in him vrije tijd hierover beschikken,, dan wordt een bedrag gelijk aan minstens tien pro cent van de catalogusprijs als loon in natura aangemerkt. Vraag: Ik ontving een voorlopi ge aanslag Inkomstenbelasting 1950 loonbelasting heb betaald. Andere inkomsten heb ik niet en ook geen emolumenten. Ik heb bij de inspec teur gereclameerd, wat nog hangen de is. Nu is mijn vraag,, moet ik nu naast mijn loonbelasting als onge huwde ook nog inkomstenbelas ting betalen of is dit een abuis? Antwoord: Er zijn verschillen de gevallen, waarin naast de loon belasting een aanslag in de inkom - stenbel. volgt. Omdat wij de juiste omstandigheden van het geval niet weten, wordt aangeraden op de be lastinginspectie inlichtingen in te winnen. Voorheen kon men tegen een voorlopige aanslag niet reclame ren, doch onlangs is dit voorschrift gewijzigd. Vraag": Wanneer man en vrouw werken en de man 200.per maand verdient, hoeveel zal dan de inkom sten belasting zijn? Mijn berekening luidt aldus: Man betaald van 200. in de maand f 8.66 loonb. De vrouw betaald van 100.in de maand geen belasting. Voor het gezamenlijk inkomen, dus 300 in de maand moet aan loonbelasting betaald worden 25.15. Het verschil zou dus zijn 25.15 8.66 is f 16.49 (te weinig betaalde loonbelasting). Dit verschil over 12 maanden is dus 12 maal 16.49 is ƒ197.88 zijnde de inkom stenbelasting Antwoord: Uw berekening is niet juist, omdat in dit geval een aanslag in de inkommstenbelasting wordt opgelegd en het tarief van deze belasting niet gelijkluidend is aan het tarief van de loonbelasting. Na afloop van het kalenderjaar wordt uw inkomen bekend als volgt Loon uit dienstbetrekking van u en uw vrouwf 3600. Aan kosten van verwer ving kan steeds een vast bedrag worden genomen van 100. Inkomen f 3500. Volgens tariefgroep H is aan inkomstenbelasting ver schuldigd 302. Er werd reeds aan loon belasting betaald (12X/8.66) /103.92 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN 372 PCT uit te geven tot een bedrag van ter consolidatie van vlottende schuld in het kader van de financiering van de buitengewone militaire uitgaven. Looptijd ten hoogste 25 jaren. INSCHRIJVING op 12 April 1951 van 9 tot 16 uur bij het Agentschap van het Ministerie van Financiën te Amsterdam, uitsluitend door bemiddeling van Banken of Commissionairs in effecten, leden van de Vereeniging voor den Effectenhandel (Bedrijfsgroep Effectenhandel). KLEURENFOTOGRAFIE OOK MET DE BOX-CAMERA. Binnenkort reeds in Mei a.s. zal het elke amateurfotograaf mo gelijk zijn opnamen in natuïulijke kleuren te maken. Het procédé is thans zover gevor derd, dat in tal van formaten rol- films in de handel kunnen en zullen worden gewacht, waarop niet een diapositief maar in een drievou dige kleurgevoelige laag van totaal zes duizendste mil! lime ter dikte het negatief wordt opgenomen, waarvan men op een eveneens drie voudige „omgekeerd evenredig' kleurgevoelige emulsielaag van teza men 25 tienduizendste millimeter evenveel plaatjes op papier kan (laten) afdrukken als men wil. Plaatjes in kleur maar ook desge wenst afdrukken in zwart wit. Voor de amateur zijn nagenoeg" alle problemen bij voorbaat wegge nomen. Het enige waarop hij moet letten is de belichting. Onderbelich ting is de ernstigste fout, die hij kan maken. Van een zelfs viervoudig overbelicht negatief daarentegen zijn nog zeer wel goede afdrukken te maken. vV acht verbod voor alle voertuigen Er mag al- een stil gestaan wor- len voor het onmiddel lijk in- en uitladen van oersoner of het onmid dellijk iaden en losser an pi-iederen. Aetherklanken DONDERDAG HILVERSUM I. 402 M 7.00 .KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gramo- foonmuziek. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gramofoonmu- ziek. 9.00 Vooor de huisvrouw. 9.30 waterstanden. 9.35 Gramofoonmu- ziek. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Bas en piano. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 School radio. 12.00 Angelus. 12.03 Gramo foonmuziek. 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen. 12.33 Gramo foonmuziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Kamermuziek. NCRV: 14.00 Prome nadeorkest en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gramofoonmuziek. 15.30 Cembalogezelschap. 16.00 Bijbelle zing. 16.45 Vocaal ensemble. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gramofoonmu ziek. 17.50 Regeringsuitzending: Jeugduitzending: Bernhard IJzer draad: „Melodiën uit de tropen". 18.00 Verzoekprogramma. 18.30 De stem van de Christelijke Vakbewe ging. 18.45 Muziek van het leger des Heils. 19.00 Nieuws en weerbe richten. 19.15 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal ant woord. 19.30 „In dienst van het va derland". 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 pevarieerd program ma. 22.20 Buitenlands Overzicht. 22.40 Gramofoonmuziek. 22.45. Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—2400 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gramofoonmu ziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gra mofoonmuziek 10.30 De Antwoord man. 10.45 Gramofoonmuziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kleinkunst- programma uit Langendijk. 11.40 Gra mofoonmuziek. 11.45 „Grote provin ciale Pers",, causerie. 12.00 Metropo- le-orkest. 12.30 Land- en tuinbuw- mededelingen. 12.33 In 't spionnetje. 12,38 Pian en orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 AVRO-allerlei. 13.20 Orkestcon cert. 13.45 U kunt het geloven of niet. 13.50 Orkestconcert. 14.00 Gramo foonmuziek. 14.30 Viool en piano. 15.00 Voor de zieken. 16.00 „Van vier tot vijf". 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Py ploos orgelspel. 18.00 Nieuws. 18.15 Practische wenken voor tennis sers. 18.20 Sportproblemen. 18.30 Lichte muziek. 19.00 AVRO—allerlei. 19.05 Voor burgers en militair. 19.15 Hawaiianmuziek. 19.40 De inter nationale Bank voor Herstel en Eco nomische Ontwikkeling te Washing ton", causerie. 20.00 Nieuws. 20.15 Radio Philharmonisch orkest,, solis ten en groot koor. 22.00 „Terwijl een sigaret brandde" hoorspel. 22.25 Gramofoonmuziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.3024.00 Gramofoonmuziek. 9. Nadat Dokie en zijn vrienden ongeveer een half uur hadden gere den, zagen ze op grote afstand enige zwarte stippen. „Wij hebben geluk", zei de ervaren Murga. „Nog een half uur en zij Hebben geen kans meer. Wanneer men in de woestijn niet weet, dat men gevolgd wordt is men weerloos". -Murga had de snuggerheid van zijn tegenstanders echtèr onderschat. Daar het mannen waren die niet kon den bogen op een bijzonder zuiver geweten, hadden zij de gewoonte voortdurend om te kijken, wat ze ook deden. Dit bracht hun ook ditmaal voordeel. „V/ij worden geveegd", zei de sombere man die zo nieuwsgierig was geweest naar Do<kie's reisdoel in Ningsia. „Dat klopt", antwoordde zijn medeplichtige. „Onze achtervolgers rijden op de karavaanroute. Dat be tekent dat ze de westerling hebben gevonden. „Dat kan ons duur te staan komen tenzijDe koopman met het vreemde accent knikte. „Tenzij wij hier in hmderlaag gaan liggen en hen opwachten". De mannen van de duistere karavaan die er blijkbaar speciaal op uit was getrokken, Dokie op te wachten en te laten verdwij nen, verschansten zich achter de steen blokken van het beste strategische punt op de karavaanroute en laadden bun geweren.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6