Sensatie in de Engelse Boatrace DAM PO Tottenham naar het kampioenschap iZuid Slavië won het Fifa-jeugdtournooi EERSTE KLASSERS IN CIJFERS EN STANDEN DWS en Wageningen, Willem II en BW strijden om de leiding iINSDAG 27 MAART 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDF BLAD - PAGINA 1 Tweede wedstrijd bracht beslissing ten gunste van Cambridge Ï*\E JAARLIJKSE GROTE STRIJD tussen de achten van Oxford en Cambridge heeft ditmaal vooral een bijzondere sensatie opgeleverd. De wedstrijd, welke Zaterdagmiddag gehouden werd, viel letterlijk in het water, want na enkele minuten was de boot van Oxford al gezonken. De tweede wedstrijd, gistermiddag vcrroeid, bracht voor de vijfde achter eenvolgende maal een zege voor Cambridge en een geweldige ook, want.... OXFORD BLEEF 12 LENGTEN ACHTER Toen de beide achten van de uni versiteiten van Cambridge en Oxford Zaterdag aan de start kwamen voor de jaarlijkse roei wedstrijd, waren de weersomstandigheden buitenge woon slecht. Er stond een sterke wind. die grote hoeveelheden water omhoog wierp. Oxford won de toss en koos begrij pelijkerwijs de Surrey-oever, daar de- deze nog enige beschutting bood. Hoewel in een nadelige positie ging Cambridge goed van start en had al spoedig 2 lengten voorsprong. Oxford, met de zwaarste beman ning, welke men ooit had, kwam al spoedig in grote moeilijkheden en na ongeveer 3 minuten roeien was het duidelijk, dat hun boot, die vol wa ter liep, gauw zou zinken. Het ver wonderde dan ook niemahd, toen zij de strijd staakten en hun boot zwem mend verlieten, waarop reddingsbo ten in actie kwamen om de drenke lingen aan boord te nemen. Intussen scheen Cambridge een kans te maken, de race tot een goed einde te brengen. Voortroeiend in een goede stijl, had deze ploeg een voorsprong weten te nemen van 6 lengten. Toen echter de umpire, de bisschop van Willesden, dr. George Ellison, zijn uitspraak: ,.No race" be kend had gemaakt, staakte ook Cam bridge de strijd. Ondanks het feit, dat ook in de acht van Cambridge veel water was gekomen, slaagde men er in het naar het botenhuis te rug te roeien. Na enige discussie besloten de-pre sidenten van beide universiteiten de boatrace gisteren over te roeien, mits de autoriteiten van de Londense ha ven hiervoor hun toestemming ver leenden. Oxford staakte de strijd na 2 min. 35 sec., terwijl Cambridge 5 min. en 10 sec heeft geroeid. De bisschop van Willesden, dr. El lison, die als umpire bij de boatrace optrad, zeide, dat hij aan Cambridge last had gegeven terug te keren naar Putney omdat de boot van Oxford nog voor het eind van het Fulham Embankment gezonken was. In 1925, toen de boot van Oxford zonk, was nl. overeengekomen, dat de race voortaan zou worden over geroeid indien een ploeg door een ernstig ongeval zou worden getroffen voordat 1 mijl was afgelegd. Hij oor deelde, dat het zinken van de Ox ford-boot viel onder de categorie „ernstige ongevallen". Briand Lloyd, president van de Cambridge University Boat Club, zeide, dat hij geheel accoord ging met de beslissing van de scheidsrechter. Hij dacht, dat Cambridge de race uit had kunnen roeien, alhoewel de boot water maakte, rnaar gaf toe, dat alles afhing van de omstandigheden ver der op die zeer ongunstig werden genoemd. Toen de ploegen van Oxford en Cambridge zich na het afbreken van de race in het botenhuis van de uni versiteit van Oxford bevonden wer den ze daar tengevolge van het op komend getij, een der sterkte sinds jaren, voor langer dan een uur geiso- leerd. De rivier trad over een afstand van enkele kilometers in de buurt van Putney Bridge buiten haar oevers, waardoor ook tal van toe schouwers tijdelijk van de wal wer den afgesloten. Een autobus, die tot aan de assen door het water reed, is tenslotte de roeiers komen halen. DE TWEEDE WEDSTRIJD. De Thames was heel wat rustiger op Tweede Paasdag dan Zaterdag jl. Er stond een licht briesje en het wa ter van de rivier rimpelde nauwe lijks. Oxford won de toss, evenals Zaterdag en koos de Surreyoever, weike in het algemeen als de beste wordt beschouwd. De ploegen hadden de wind in de rug. Reeds direct na de start nam Cambridge de leiding en na enkele minuten bedroeg het verschil al drie kwart lengte, dank zij het keurige waterwerk van de Cambrid- ge-acht. Gedurende de gehele af stand bleef het roeien van Cam bridge rhythmisch uitstekend en de acht ging zonder uitgeroeid te zijn, fris door de finish. De Oxford-acht daarentegen was op de helft van de afstand reeds uitgeroeid. De ploeg vormde lang zo'n goed geheel niet als die van Cambridge en vooral in technisch opzicht ontbrak er nog al wat aan. Met niet minder dan 12 leng ten voorsprong ging Cambridge als winnaar door de finish in de tijd van 20 minuten 50 seconden voor 4y2 mijl. Sinds 1900 heeft Cambridge niet met een dergelijk groot verschil gewon nen. De tijd van Oxford bedroeg 21 minuten 28 seconden. Cambridge won de race voor de vijfde achtereen vol gende maal. Dat de overwinning ge makkelijk in zijn werk is gegaan mo ge uit de volgende gegevens blijken: na een mijl had Cambridge een voor sprong van 3 lengten Bij Hammer smith Bridge (13/4 mijl) bedroeg het verschil 5 lengten en ondanks een tussenpurt van Oxford op de helft van de afstand vergrootte Cambridge voortdurend de voorsprong. Volgens de meeste deskundigen heeft Cambrid ge op 't ogenblik 'n acht, welke sinds jaren de beste is welke men op het water heeft gezien. r was nog vrij veel publiek op Paasmaandag. Men trotseerde de motregen, welke uit een grauwe lucht gestadig viel. De Camoridge-acht zal volgende week naar de Verenigde Staten vlie gen om daar deel te nemen aan een wedstrijd tegen Harvard en Yale. Van de wedstrijden, welke tot nu toe tussen Cambridge en Oxford wer den gehouden, heeft Cambridge er 53 gewonnen tegen Oxford 43; één keer was er een dead heat. ITALIANEN JOEGEN VOETBAL LENDE SPOORLIEDEN VAN HET VELD Een voetbalploeg van Italiaanse spoorwegmannen heeft in Bari een benauwd avontuur beleefd. Zij speelden daar tegen een plaatselijke club. Het heethoofdige publiek kreeg tijdens de wedstrijd het vermoeden, dat de scheidsrechter de spoorweg mannen bevoordeelde, ja dat zij on derling een afspraak hadden ge maakt. Of het waar is of niet, is niet be kend, maar in ieder geval greep het publiek op krachtdadige wijze in. Stenen, flessen en alles wat voor de hand lag, vlogen over het veld. De spoorwegmannen moesten vluchten in de kleedkamer, maar het opge wonden publiek brak de deur open en er ontstond een wilde vechtpartij. Op het hoogtepunt van de strijd greep de politie in en met traangas werden de aanvallers verspreid, meldt het „Algemeen Dagblad" .spoorwegmannen maakten daarvan gebruik om in enkele gereedstaan de bussen te vluchten, maar aan de grens van de stad werden zij opge wacht en weer daalde een regen van stenen op de arme voetballende spoorlieden neer. De chauffeurs ver hoogden de snelheid en daardoor konden zij erger voorkomen. Maar intussen was het toch al er genoeg, want een van de spoorwegmannen had verscheidene ribben gebroken, de trainer had een hersenschudding en zeven anderen moesten door een dokter worden behandeld. Maar ook de inwoners van Bari hadden slachtoffers. Twaalf van hen werden in de strijd gewond en moes ten naar het ziekenhuis worden ge bracht. De scheidsrechter is er nog het beste van afgekomen. Op zijn vlucht van het veld was hij door een boer geholpen die hem op zijn boerderij verstopte. Enkele Barinezen vonden hem en wilden hem te lijf, maar de boer hield hen met een geweer in de hand op een afstand. En zo bleef de situatie tot de politie de scheidsrech ter kwam verlossen. Beproefde hulp bij verkoudheid voor Va der, Moeder en kind. Van de Engelse velden »r*WEE LASTIGE wedstrijden op twee opeenvolgende dagen hebben Tottenham drie punten opgeleverd. De Spurs hadden nog 7 wedstrij den voor de boeg, die van gisteren meegerekend. Slechts twee ervan, te gen Newcastle en Middlesbrough, zijn uitwedstrijden. Derhalve maakt de Londense ploeg een prachtige ka ns om het kampioenschap van de League te winnen in het eerste jaar van de promotie, een wapenfeit, dat in het verleden slechts twee maal verricht is. Nederland op zesde plaats In de verliezersronde heeft het Nederlandse jeugde.ftal te Cannes een fraaie en verdiende 41 zege op Frankrijk behaald. In de eerste helft zorgden rechtsbinnen de Wit (De Valk) en rechtsbuiten v. d. Kuil (V.S. V.) vcor een 20 voorsprong en na de rust liepen onze landgenoten door toedoen van linksbuiten Rijnvis (B.M.T.) zelfs uit tot 40. Een kwar tier voor het einde wist de Franse linksbuiten Roperch de stand op 41 te brengen. Engeland won in de ver'.iezei'szonde van Zwitserland met 31- Te Monaco won Oostenrijk in de halve finale met 31 van België, ruststand 10. In de andere ha.ve finale, te Nice gespeeld sloeg Zuid-Slavië met 21 Noord Ierland, na twee verlengingen. Aan het einde van de reglementaire speeltijd was de stand 11. Zuid-Slavië en Oostenrijk ontmoet ten elkaar dus in de finale. In de eindstrijd won Zuid-Slavië met 32 van Oostenrijk, nadat met rust de Zuid-Slaviërs reeds met 31 de leiding hadden gehad. Voor de derde plaats kwam België uit tegen Noord-Ierland. Deze wed strijd, te Nice gespeeld, ging gelijk op, zodat de rust met blanke stand kwam. In ae tweede helft wist de Belgische midvoor met een kopbal het enige doelpunt te scoren, zodat België derde werd in het tournooi. Engeland won met 2i van Neder land in een ontmoeting, welke voor de vijfde plaats gold. Het Engelse elftal nam een 20 voorsprong, nadat de rust met blan ke stand was ingegaan. Uit een straf- VERGEEFS PROTEST. De in het Ajax-stadion te Amsterdam gespeel de voetbalwedstrijd tussen de hoofd stedelijke clubs Ajax en D.W.S. werd door de gasten met 33 ge wonnen. Pitters (links) van D.W.S. maakt de stand gelijk (11). Doelman Van Drecht (op de grond zittend) ziet de bal in het net verdwijnen. De Ajaxied Potharst steekt protes terend de hand op, daar hij meende dat de bal uit geweest was De scheidsrechter keurde het doelpunt echter goed. schop wist ven der Kuil de eindstand o-p 21 te brengen. De eindstand van het tournooi werd: 1, Zuid-S.avië; 2. Oostenrijk; 3. België; 4. Noord Ierland5. Engeland; 6. Nederland Zwitserland en Frank rijk werden niet geklasseerd. HET VOORLOPIG NEDERLANDS ELFTAL TEGEN SUNDERLAND. Naar het A.N.P. verneemt* is het voorlopig Nederlands elftal, dat 4 Apri, te Rotterdam tegen Sunderland speelt, als oefenwedstrijd voor de ontmoeting tussen Nederland en Bel gië op 15 April a-s., als volgt samen gesteld: Doel: Kraak (Stormvogels); Achter: De Jong (ADO) en Schij- venaar (EDO); Midden: Van Schijndel (SW), Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (RCH); Voer: Van der Tuyn (Hermes D. V. S.). Kuneman (HBS) van Melis (Eindhoven), Lenstra (Heerenveen) en Groeneveld (Haarlem). Dit is dus hetzelfde e'ftal, dat met 41 van Middlesbroupgh te Amster dam gewonnen heeft. NOORD WIJKSJC 0—1 De jaarlijkse bekerwedstrijd tus sen SJC en Noordwijk, waarvoor thans een fraaie wisselbeker be schikbaar gesteld is door de K.A.B. afd. Noordwijk heeft gisteren op liet Noordwijkveld plaats gevonden. Het zag er naar uit, dat deze fraaie en spannende strijd, evenals de vorige keer onbeslist zou blijven de stand bleef toen 11, want met rust Was er door geen van beide gescoord en eerst diep in de tweede helft wist P .Rietmeijer de winnende goal voor S.J.C. te maken, zodat S.J.C. voor de eerste keer de K.A.B.-beker kon in ontvangst nemen. Blackpool laat zich door de beker finale niet van de goede weg in de League afbrengen en steeg door twee fraaie overwinningen van de zevende naar de vierde plaats, met evenveel punten als zijn aanstaande tegen stander te Wembley, Newcastle. Behalve Blackpool hebben nog 11 andere clubs, onder welke Manches ter United en Middlesbrough, vier punten uit twee wedstrijden gehaald Een gemiste penalty kan Chelsea, dat elk puntje nodig heeft, duur op breken. Harris was de pechvogel, die door onzuiver schieten Chelsea de kans op een gelijk spel tegen Charl ton ontnam. Charltons Zweedse mid voor Jeppson was in topvorm; hij scoorde zelf een goal met een kop bal zijn negende in tien wedstrij den en had een aandeel in de beide andere. Stoke behaalde zijn eerste overwinning in ruim twee maanden in de thuiswedstrijd tegen Bolton. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalWolver hampton Wanderers 21, Burnley Manchester United 12. Chelsea Charlton Athletic 23, Everton Blackpool 02, Huddersfield Town Derby County 20, Middlesbrough Aston Villa 21, Newcastle United Liverpool 11, PortsmouthTotten ham Hotspur 11, Sheffield Wed nesdaySunderland 30, Stoke Ci tyBolton Wanderers 21, W. Bromwich AlbionFulham 0-0 Tweede divisie: Birmingham City- Hull City 21, BurySouthamoton 10, Cardiff CitySwansea Town 10, Chesterfield—Sheffield United 02, Coventry City—Westham Uni ted 10, Grimsby TownDoncaster Rovers 10, Leicester CityLuton Town 31, Manchester City—Leeds United 41, Notts CountyBrent ford 23, Preston North End Blackburn Rovers 30, Queens Park RangersBamsley 21 Het wedstrijdprogramma voor de Tweede Paasdag het derde gedu rende dit weekeinde voor de meeste clubs leverde voor de leiders <n de diverse afdelingen van de Engelse League overwinningen op. waarmee de posities in de bovenste gelederen dezelfde zijn gebleven als Zaterdag Zowel de degradatieproblemen als de kansen op een kampioenschap heb ben ieders belangstelling. Chelsea verloor voor de derde achtereenvol gende maal en bracht zich daarmee in nog groter gevaar dan het reeds verkeerde. Deze Londense club deelt nu de onderste plaats in de eerste di visie met Sheffield Wednesday. As ton Villa daarentegen, dat ook nog niet veilig is klom een plaats op door een goede overwinning in een uitwedstrijd tegen de Wolves. Tottenham Hotspur heeft nog steeds de leiding in de ere-afdeling met 4 punten voorsprong op Man chester United, dat het gisteren ook tot een overwinning bracht. Mid dlesbrough, derde op de ranglijst, liet een steek vallen toen het van Stoke verloor, maar heeft een wed strijd minder gespeeld dan Totten- ham en Manchester United. De tweede divisie toont eenzelfde beeld. Hier heeft Preston de leiding met 8 punten voorsprong op Cardiff, beide clubs wonnen hun wedstrijden. Zonder te spelen is Grimsby Town op de onderste plaats van deze afde ling beland, terwijl het Zaterdag nog vóór stond op Luton en Chester field. Beide laatstgenoemde clubs wonnen evenwel waardoor zij Grims by voorbij streefden. 1 Dit Paasweekeinde is vooral voor de leiders in de eerste en tweede divisie zeer gunstig geweest, zij ble ven zonder nederlaag. Preston met twee overwinningen, Manchester United, Blackpool, en enkele derde divisieclubs met drie overwinningen, gingen met de 100 procent winst strijken. Chelsea daarentegen leed drie nederlagen. De nederlaag van New Castle United van Tweede Paasdag betekende wel het einde van de droom om zowel de cup te winnen als het kampioenschap. Door de slechte weersomstandig heden woonden slechts 800.000 toe schouwers de Leaguewedstrijden bij. De uitslagen van gisteren luiden: Eerste divisie: Bolton Wanderers- Blackpool 1—2, Chelsea—Burnley 02, Derby CountyManchester United 24, EvertonSheffield Wed nesday 00, Portsmouth—Arsenal 11, Stoke CityMiddlesbrough 20, SunderlandNewcastle United 21, Tottenham HotspurFulham 21? West Bromwich AlbionHud dersfield Town 02, Wolverhamp ton WanderersAston Villa 23. Tweede divisie: BamsleyBlack burn Rovers 30, Cardiff City—Bir mingham City 21, Chesterfield Bury 30, Leeds UnitedHull City 3—0, Luton TownDoncaster Rovers 31, Manchester CityNotts Coun ty o0, Preston North EndLeices ter City 32, Sheffield United- Brentford 51, Southampton-Queens Park Rangers 22, Swansea Town West Ham United 3—2. ALPHEN OVERWINT BRITSE MILITAIREN. Het eerste elftal van Alphen heeft Tweede Paasdag een fris partijtje voetbal gespeeld tegen een Brits Mi litair elftal uit de Westelijke zóne van Duitsland. Aanvankelijk startten de gasten in een uitzonderlijk hoog tempo, waarbij enkele spelers zich ware meesters toonden met het bruine monster Meer en meer wist Alphen zich ech ter te herstellen en het was P. van Klaveren, die na enkele vergeefse po gingen uit een voor roei geplaatste bal van Roemens, die Lentz uitste kend verving, nummer één inkopte. Riemens zelf zag zijn harde werken even later beloond met een juweel van een doelpunt (20). Aan de andere kant wisten Bouthoorn en Britsemmer enkele keren het gevaar af te wenden, waarna de rust aan brak. In de tweede helft zagen wij een prima combinerend Alphen de bui tenlandse gasten het uiterst moei lijk maken. Toch duurde het nog ge ruime tijd voor Post uit een goed door M. Tuinenburg voor doel ge plaatste bal, met een afgemeten kop bal de Engelse doelman voor de der de maal kon passeren, 30. R. Tui nenburg wist even later door snel op te komen, het vierde doel punt te scoren, terwijl M. Tuinen burg 't vijfde doelpunt voor zijn reke ning nam (50). Hard zwoegden de gasten voor' een tegengoal, die ook kwam toen het even in de Alphense achterhoede te gemakkelijk werd op gevat (51). ATHLETIEK DUINRELL BOSLOOP OM DE ZUID-HOLL. VELDLOOP KAMPIOENSCHAPPEN Voor de zesde achtereenvolgende maal organiseerde de Wassenaarse Gymnastiek- en Athletiekvereniging WI.KL gistermiddag de z.g. Duinrell- Bosloop, waaraan de persoonlijke en club-veldloopkampioenscihappen voor Zuid-Holland 1951 waren verbonden. En als ieder jaar bestond in de Zuid- Hollandse athletiekwereld veel be langstelling voor deze sportgebeur tenis op het fraaie landgoed in Was senaar, dat zich zo bij uitstek leent voor wedstrijden als deze Om drie uur werd begonnen met de wedstriid over 1500 meter voor junioren. Een 40-tal deelnemers had zich daarvoor aangemeld. Ook voor de 30n meter, waarvan het parcours was gelegd over het be ruchte hoogste punt van Zuid-Hol land had zich een 40-tal athleten, alle D- en E-klassers gemeld. R. Nieuwenhuys en A G. van Tol, bei de E-klassers van WIK bleken als eersten het hoogste punt te hebben gepasseerd. Nieuwenhuys bleef zijn voorsDrong handhaven. Veldhoven van Holland derde, van Tol van van Pro Patria werd tweede, Plug WIK was afgezakt naar de 6e plaats. Aan deze wedstrijd over 3 kilometer waren geen kampioenstitels verbon den. Wel was de uitslag mede beslis send voor de strijd om de wisselbe ker. Het laatste en interessantste num mer van het programma was de 500 meter voor senioren (A-, B- en C-klassers). Ook de kampioen van vorig jaar J. D. van Rooyen bevond zich onder de deelnemers Maar W. van Ede van het Rotterdamse DOS, die na de beklimming van het hoog ste punt als eerste aan de vijf rond jes van 750 meter begon, gaf de kop niet meer prijs. Holland uit Leiden werd clubkampioen. De strijd om de wisselbeker bleek, evenals verleden jaar. te zijn gewon nen door Holland uit Leiden. Na afloop reikte de heer J .B. Wesseling, namens het bestuur van het District Zuid-Holland der KNAU de prijzen uit. De uitslagen luiden: Junioren 1500 m, kampioen Zuid- Holland H v. d. Weijden (Trekvo gels) 4.42.2; 2. J. Hoogenraad (SCR) 4.56.2; 3. J Vogels (WIK) 4.59.2; 4. P. Diemei (Parthenon) 4.59.3; 5. D. v. Beusekom (AAV '36); 6. D. Velt- man (Trekvogels). D- en E-klassers 3000 m: 1. R. maar pittig om de punten werd ge- Nieuwenhuis (WIK) 11.3.4 (Erkl); Eisden werd de jaarlijkse wedstrijd gespeeld om de Coupe Coenegracht tussen Belgisch en Ned. Limburg, welke met 42 door de gastheren werd gewonnen. In het eerste half uur van de ontmoeting waren de Belgen iets sterker, maar door te veel individueel spel kon men aanvankelijk niet aan scoren komen. Pas na twaalf minuten doel puntte André Bolen, de linksbinnen voor Belgisch Limburg. De Neder landse ploeg herstelde zich vervol gens en 1 minuut voor de rust wist Bruist van Limburgia de partijen op gelijke voet te brengen. (11) In de tweede helft werd linkshalf Kranewinkel vervangen door Vliers Onze landgenoten waren nu beslist sterker in het veld, maar niettemin kwam er een doelpunt aan de ande re kant, toen linksbuiten Smolders na 11 minuten de Belgen de leiding hergaf. Vier minuten later was de stand alweer gelijk, opnieuw door een doelpunt van Bruist. Invaller Vlierst zorgde voor een 3-2 stand na twin tig minuten spelen. Belgisch Lim burg bleef in de resterende tijd weer sterk in de aanval en zes mi nuten voor het einde maakte André Bolen aan elke onzekerheid een eind door de score op 42 te brengen. TEYLINGENC.K.C. 2—2 Een vriendschappelijke ontmoeting tussen bovenvermelde elftallen vond plaats op het Sportpark van Teylin- gen. In de eerste tien minuten was het de r.-buiten van Teylingen, die een mooie voorzet gaf juist voor de voeten van de invaller l.-buiten die keurig inschoot (10). Na een half uur spelen gaf de kleine l.-buiten een afgemeten voorzet op het hoofd van Noordermeer, die alleen maar ja knikte om er 20 van te maken. Rust kwam met 21 en na de her vatting slaagden de gasten erin ge lijk te maken (22) Teylingen 4 won nvet 30 van UVS 10 BLAUW ZWART—OLYMPIA 5—4. Blauw Zwart heeft gistermiddag op eigen terrein voor de derde achter eenvolgende maal een oefenwedstrijd gespeeld en wel tegen Olympia. Het is weer een nuttige en vcor het pu bliek aantrekkelijke wedstrijd ge worden waarin vriendschappelijk streden. Blauw Zwart won met 54. DÉ ZATERDAG COMPETITIE. District West II- 3e klasse A: Die HagueARC 12; MonsterRijnsb. Boys 2—1; Quick Boys—CSVD 4—2. 4e klasse A: Ter LeedeLisser 1 Boys 61 (Ter Leede kampioen). Ajax door DWS verslagen (1-3) Eerste klasse A, ZwartemeerFri- sia 10, Zwolse BoysGo Ahead 2—1. Eerste klasse B: AjaxDWS 13, VitesseHengelo 31 Eerste klasse C: HaarlemKFC 4—2, RCH—ADO 1—1. Eerste klasse D: Willem II—NAC 50, RBCXerxes 24. Eerste klasse E: BrabantiaSittar- dia 00. SCHOOLVOETBAL AFGELAST. Alle schoolvoetbalwedstrijden op de terreinen van Docos en de Leidse Hout van vandaag zijn afgelast. Het programma is verschoven naar mor gen (Woensdag). Eerste klasse A. Heerenveen 19 16 0 3 32 82—28 Be Quick 20 11 2 7 24 47—37 Go Ahead 19 10 2 7 22 39—37 Leeuwarden 18 10 1 7 21 51—50 Frisia 19 8 4 7 20 40—28 GVAV 19 8 4 7 20 37—30 Sneek 17 9 1 7 19 38—30 Zwartemeer 19 6 3 10 15 24—41 Zwolse Boys 18 6 2 10 14 30—40 Achilles 18 6 2 10 14 27—43 HSC IS 4 3 11 11 27—47 Velocitas 18 3 4 11 10 24—55 Eerste klasse B. DWS 20 10 7 3 27 25—14 Wageningen 20 10 7 3 27 31—21 Ensch. Boys 20 7 7 6 21 31—24 't Gooi 20 5 9 5 21 26—23 NEC 20 7 7 6 21 24—23 AGOW 20 9 3 8 21 34—34 Ajax 20 7 6 7 20 29—35 Enschede 20 8 4 8 20 24—29 Vitesse 20 5 7 8 17 30—27 DOS 20 5 6 9 16 28—28 Heracles 20 5 6 9 16 25—32 Hengelo 20 4 5 11 13 20—37 Eerste klasse' C. Blauw Wit 19 13 3 3 29 46—22 Haarlem 19 11 3 5 25 49—29 SW 19 10 4 5 24 35—30 ADO 18 10 2 6 22 28—20 RCH 19 8 5 6 21 33—26 EDO 18 7 5 6 19 24—27 Herm. DVS 19 8 3 8 19 40—31 HBS 19 7 4 8 18 44—39 Volewijck. 18 6 4 8 16 32—37 VSV 19 7 2 10 16 23—33 DWV 17 3 3 11 9 20—42 KFC 18 1 2 15 4 20—58 Eerste klasse D. Willem' n 19 13 3 3 29 55—24 BW 19 13 3 3 29 47—18 Emma 19 8 8 3 24 47—35 NAC 19 10 3 6 23 26—29 RBC 18 9 4 5 22 39—31 Feyenoord 20 6 8 6 20 28—29 Xerxes 19 8 3 8 19 4945 Longa 18 7 4 7 18 30—19 Noad 19 4 6 9 14 22—35 Sparta 20 6 2 12 14 29—34 TSC 19 3 5 11 11 25—54 De Baronie 19 1 3 15 5 18—62 Eerste klasse E. PSV 19 16 2 1 34 49—15 Eindhoven 20 13 5 2 31 65—24 VW 20 9 4 7 22 46—35 MW 20 7 6 7 20 37—36 Maurits 20 5 9 6 19 38—39 Limburgia 19 6 6 7 18 34—38 Chevremont 20 6 5 9 17 30—39 Sittardia 19 5 6 8 16 42—45 Bleyerheide 19 5 6 8 16 18—25 Sp. Emma 19 7 1 11 15 25—49 Brabantia 20 5 5 10 15 24—28 Helmondia 19 4 3 12 11 2255 2. G. H. Velthoven (Pro Patria) li. 18.8 (E-kl.)3. P. Plug (Holland) 11.30.2 (D-kl 4. P. Weyer AAV '36) (D- kl.); 5 H. v. d. Laar (Zwaluwen) D; 6. A. G. v. Tol (WTK) E; 7. J. v. Brit- sum (Holland) D. A-, B- en C-klassers 5000 m: 1. W. v. Ede (A) DOS, 1804.— 2. Ph. Zoek (B) Parthenon, 1817.3. J. D. v. Rooyen (A) Holland 18.23.8; 4. J. v. d. Voort (A) Trekvogels; 5. J. F. den Tonkelaar (B); 6 W. Hooy- man (A) Trekvogels; 7. W. Bonte (A) Holland; 8. H. C. Rietbergen (C) Holland. Clubkampioenschap junioren: 1. SCR (R'dam) 18 pt.; 2. Minerva (R'dam) 19 pt.; 3. WIK (Wassenaar) 21 pt. Clubkampioenschap senioren: 1. Holland (Leiden) 9 pt.; 2. DOS (Rot terdam) 23 pt.; 3. Hercules (Dor drecht) 29 pt.; 4. SCR (R'dam) 38 pt. Wisselbeker: 1 Holland (Leiden) 5 pt.; 2. Trekvogels (Den Haag) 7 pt; 3. SCR (R'dam) 17 pt.; 4. Hercu les (Dordrecht) 18 pt. NIEUW WERELDRECORD 4 x 110 YARDS ESTAFETTE DAMES. Tijdens de Zuid-Afrikaanse athle- tiekkampioenschappen te Pretoria heeft de Zuid-Afrikaanse damesploeg, bestaande uit Edna Masked, Sally Black, Florence Wills en mevrouw Daphne Hasenjager, het wereldre cord 4 x 110 yards estafette verbe terd en gebracht op 46.9 sec. Het oude record stond sedert 10 April van het vorig jaar op naam van de Zuid-Afrikaanse ploeg bestaande uit dezelfde athleten, gemaakt te Kim- berley. Mevr. Hasenja°er. voor haar hu welijk Dapnne Robb, prolongeerde haar titel op de 220 yards in 24,6 sec., terwijl Edna Maskell de 80 me ter horden voor haar rekening nam in de nieuwe Zuid-Afrikaanse Ire- cordtijd van 11.5 sec.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 5