PSeudo-SPionne Staat van beleg in Perzië uitgebreid Het werk wordt hervat Prins Bernhard naar Zuid-Amerika vertrokken Jiatte j DINSDAG 27 MAART 1951 Ub LEIDSE COURAN1 EERSTE BLAD PAGINA 2 ONRUST IN OLIEGEBIED Na Teheran is nu ook in zeven plaatsen in het Zuid-Perzische olie- gebied de slaat van beleg afgekon digd. Hieronder valt ook de grote olieraffinaderij van Abadan. Deze maatregel werd door het Perzische kabinet genomen, nadat in dit gebied een staking onder het oliepersoneel was uitgebroken. Namens de Anglo-Iranian Oil Cy" werd verklaard, dat deze staking niet in verband staat met het vraagstuk der naasting van de maatschappij. Het geschil gold een toelage-kwestie, waarmee de arbeiders niet tevreden waren. In Perzisch^ kringen zei men echter: „Deze zaken beginnen meestal met loonkwesties. Het is niet te voor spellen, waar het op uitdraait." Voorts is bekend gemaakt, dat drie dagen geleden getracht is de militaire gouverneur van Teheran, generaal Abdoel Hoessein Ilejaz, te vermoor den De poging faalde echter en ver scheidene lieden werden gearresteerd. Naar verluidt, is er ook gisting in de industriesteden van het Noorden. Verwacht wordt, dat ook daar de staat van be eg zal worden afgekon digd. Intussen is dr. Abdoel Zanganeh, oudminister van Onderwijs, op wie vorige week Maandag door een lid van de „Fadayia '-secte een aanslag werd gepleegd, in het ziekenhuis overleden. Zangeneh was zeer be vriend met de (eveneens vermoorde) premier Razmara. Toch rustige Paasdagen te Parijs Met de Paasdagen is het leven in Frankrijk weer vrijwel normaal ge weest, nu de spoorwegmannen hun staking hebben beëindigd. Zaterdag zagen zij hun maandloon met mini- maai 1800 francs verhoogd. Ook voor de gas- en elektriciteitsbedrijven in Parijs zijn nieuwe minimumlonen vastgesteld, zodat ook daar het werk is hervat. In de Franse hoofdstad, waar op eerste Paasdag een dik pak sneeuw viel hetgeen om deze tijd van het jaar vrijwel nooit gebeurt, staakt nu alleen het personeel van de onder grondse en de bussen nog, zodat het meeste vervoer nog moet geschieden met militaire vrachtwagens en par ticuliere bussen. Men is echter wel van mening, dat er spoedig een rege- lin? zal worden getroffen. Zondagavond heeft het Franse ka- bïne: drie uur vergaderd om maat regelen te bespreken, die moeten ver. hinderen, dat de teruglopende sta kingsgolf weer krachtiger wordt. Een belangrijk punt van overweging is daarbij de uitwerking van de toege stane loonsverhogingen, die in de vervoerstarieven en de tarieven voor gas en eleccnciteit voelbaar zal wor den. Bovendien moeten er nieuwe loonschalen voor de ambtenaren worden vastgesteld. Dezen heblben reeds hun ontevredenheid betuigd, omdat de sa'arisverhogingen niet vo'doende zijn om de gestegen kos ten van levensonderhoud op te van gen. De laagst betaalden zullen in ieder geval een verhoging van twee duizend francs per maand krijgen. Grote Vier gaan hun vierde week in Vandaag gaan de plaatsvervangers van de Grote Vier t,e Parijs de vier de van hun onderhandelingen in over een agenda voor hun ministers. Het ziet er echter na 17 bijeenkom sten niet naar uit, dat de overeen stemming over ex Oost-West-confe- rentie in zicht is. Van beide zijden staan de mini mumeisen vast en geen der partijen schijnt tot toegeven bereid. De En gelsman Davies heeft van de verda ging tijdens de Paasdagen gebruik gemaakt om in Londen ruggespraak te houden. Waarnemers achten het mogelijk, dat alle partijen voorzien zijn van nieuwe instructies. PAASPLECHTIGHEDEN IN JERUZALEM. Diplomaten uit Rooms-Katholieke land-en hebben Zondag in vol ornaat deelgenomen aan de traditionele Pass processie naar de kerk van het H. Graf te Jeruzalem. Een hevige sneeuwstorm overviel de processie, die over hes: niemandsland tussen de Arabische er. Joodse gebieden bij de poort van Jaffa trok. In de abdij op de berg Zion is Za terdagnacht een oud christelijk ge bruik hersteld en de Paaskaars aangestoken met uit twee takken ge wreven vuur. Zondagochtend werd een Protes tantse dienst gehouden, die geleid werd door Amerikaanse geestelijken, GEEN SPOOR VAN DE „GLOBE- MASTÉR" De luchtvloot van zestig vliegtui gen, die gisteren voor de vierde dag boven de Atlantische Oceaan ten Westen van Ierland hebben gezocht naar de Amerikaanse Globemaster, die sinds Vrijdag jl. met 53 inzitten den vermist wordt, heeft niets ge vonden. Men heeft alle hoop opge geven. De rijdende Kerk Voor Duitse ontheemden Het z.g. Kapelwagen-werk onder de Katholieke ontheemden in de Duitse Diaspora wordt op veel groter schaal hervat. Reden het vorig jaar tot diep in de herfst twéé kapelwagens in deze gebieden, genade en stoffelijke hulp brengend onder de verjaagde en ver strooide kudde, thans worden tien dergelijke wagens voor dit werk be schikbaar gesteld. Een ervan blijft nog enige tijd in Nederland om her en der de katho lieken te tonen hoe. en met welke middelen deze actie werkt, negen vertrekken er op 31 Maart in alle De Koningin vergezelde hem tot Zurich PAASTIJD LENTETIJD? Hoewel het zonnetje gedurende de Paasda gen vrij veel heeft geschenen was het weer niet bepaald mild te noe men en op vele plaatsen van ons land kwamen zelfs fikse sneeuw buien voor. Resumerend kunnen we tot de slotsom komen, dat Paastijd dit jaar beslist geen lentetijd was hetgeen door de foto op veelzeg gende wijze in beeld werd gebracht. vroegte vanuit Utrecht naar König- stein, naar het z.g. „Vaterhaus der Vertriebenen". Königstein is een groot-seminarie waar de nieuwe priesterschap, voort komend uit de vluchtelingen zelf, wordt opgeleid, en het is tegelijker tijd het centrum van de ActieOost- priesterhulp in Duitsland. Op Woensdag 4 April worden op het grote binnenplein van het Semi narie de kapelwagens („Fahrende Kirche" noemen de Duitsers deze vijftien meter lange opleggerbus sen) door Kardinaal Frings, Aarts bisschop van Keulen, ingezegend. Te gelijkertijd wordt aan alle wagens een Heilige Mis gelezen tot intentie van de milde gevers in Nederland en om Gods zegen over het werk af te smeken. Op dezelfde dag vertrekken de wagens, die ieder een eigen karak teristieke naam hebben, ontleend aan de paneelschilderingen' aan weerszijden van 't altaar, naar hun werkgebied, dat vooreerst gelegen is in de Bisdommen Hildesheim, Paderborn, Osnabrück, Münster, Bamberg, Mainz, Rottenburg en Fulda. Op iedere wagen rijdt een Duitse en een Nederlandse of Vlaamse priester mee. Telkens wordt voor drie dagen standplaats gekozen, zodal voor de ganse om geving een soort van Volksmissie kan worden gehouden. Huis- en ziekenbezoek, predikaties en godsdienstonderricht, en het uit delen van liefdegaven (waarvan el ke wagen per week enkele duizenden kilogrammen ter beschikking heeft) maken het voor de priesters tot een zeer zwaar werk. De chauffeur en een theologant van het seminarie Königstein ver vullen beurtelings de functie van misdienaar, koster, schoonmaker, uit- deler, etc. Zoals men weet, bevatten de kapel wagens een drietal slaapplaatsen, een grote ruimte voor het ordelijk mee voeren van textiel, schoeisel, levens middelen en een ruimte, welke voor het biechthoren kan worden ge bruikt. De altaren, en alles wat met de eredienst aan de kapelwagens in ver band staat, is met de grootste zorg uitgevoerd, zodat de luister van de eredienst, waaraan de vluchtelingen en hun rugzakpriesters zo zeer zijn ontwend, zich weer eens voor hen ontplooien kan. Kunstenaars als Otto Rees, Lam bert Simon, en Henk Carlier werk ten mede aan de decoratie en versie ring .van de wagens. Alle gewijde vaten, kandelaars, wierookvaten e.d. zijn werk van de Utrechtse edelsmid Jan Noyons, de bronzen kr lisen van de beeldhouwer Piet Jungblut, terwijl de paramenten met elkander in eenvoudige schoon heid wedijveren. PRINS BERNHARD NAAR ZUID- AMEREKA VERTROKKEN. IIM. Koningin Juliana en Z.K H. Prins Bernhard vertrokken Zaterdag met een regerings-Dakota van Soesier- berg naar Zürich, vanwaar de Prins en zijn gevolg met het K.L.M.-toe stel naar Buenos Aires de goodwill- reis naar Argentinië, Chili en Uru- guay hebben voortgezet. Bij het j vertrek werden de Koningin en de Prins uitgeleide gedaan doer minis- ter Stikker en de gezanten van Ar gentinië en Chili. Links op de foto Koningin Ju liana; rechts Prins Bernhard in ge- sprek met minister Stikker I Met .saluutschoten werd Prins Bernhard gisteren op het vliegveld van de Uruguese hoofdstad ontvan gen, toen hij uit de Dakota stapte die hem naar Zuid-Amerika had ge bracht. Met zijn aankomst in Mon tevideo begon de goodwill-reis van de Prins door Uruguay,, Argentinië en Chili. De Koningin en de Prins vertrok ken Zaterdagmiddag met een Dako ta van de regering uit Nederland De Koningin maakte deze reis mee om zich naar Sankt Anton in Arl- berg te begeven, waar zij tezamen met de Prinsessen Beatrix, Irene en Margriet de vacantie doorbrengt, De Prinsessen waren daar al Don derdag aangekomen. De reis ging via Zürich, waar de Koningin afscheid nam van Prins Bernhard, die over Lissabon en Dakar de reis naar Zuid-Amerika voortzetten. Het officiële karakter van deze reis kwam reeds tot uiting op het vliegveld Soesterberg, waar minis ter Stikker en de gezanten van Ar gentinië en Chili het Koninklijk paar uitgeleide deden. De Dakota PH-PBA stond reeds startklaar, toen minister Stikker met zijn echtgenote en de heren A. M. R. Valenzuela en Carlos Morla Lunch, de gezanten van respectieve lijk Argentinië en Chili, kort na twee uur arriveerden. Een kwartier later kwam de hofauto op het vlieg veld aan. Voordat de Koningin en de Prins king van de banden tussen Zuid- begaven sprak de Prins enkele woor den door de microfoon:,.Nu ik op het mint sta mijn goodwill-reis naar Zuid-Amerika te beginnen, spreek ik de wens uit, dat deze reis zal beant woorden aan haar doel, de verster - Overleden is, 60 jaar oud, Her man v. d. Eerenbeemt, bekend kunst beschermer en voorzitter van de Kunstraad. Pater W. Keller S.J. te Den Haag. directeur van het Indisch Mis siebureau, is benoemd tot officier in de. Orde van Oranje-Nassau. De heer J. G. A. Batenburg, lid van het kerkbestuur van de parochie Maria Onbevlekt Ontvangen te Soestdijk (welke parochie 25 jaar be staat) is benoemd tot ridder in de Orde van de H. Gregorius de Grote. BUITENLAND. Een Argentijns vliegtuig is bij Ria Grande (Argentinië) neergestort; 11 personen zijn gedood en 7 gewond! Het toestel was in Ushuaia opgeste gen op weg naar Euenos Aires. Een vrouwelijke passagier is als door een wonder ongedeerd gebleven. In Noorwegen zijn verscheidene mensen door lawines bedolven. Twee personen kwamen om het leven, ter wijl er twee zwaargewond werden. Bij het bestijgen van de Snow- don, een top in Noord-Wales, zijn Za terdag twee bergbeklimmers om het leven gekomen, drie werden gewond, terwijl een zesde man vermist wordt. In Kesarpoer (India) heeft men het lentefeest gevierd. Het ging er buitengewoon geanimeerd naar toe. Zeven personen werden gedood en 23 gewond. Er was n.l. een botsing tussen Hindoes en Mohammedanen. Te Manizales (Columbia) zijn dertig huizen ingestort ten gevolge van een aardverschuiving. Tien per sonen kwamen om het leven en elf werden gewond. De aardverschuiving wérd veroorzaakt door zware regens. In de nabijheid van Bucaraman- ga (eveneens Columbia) kwamen twaalf personen om en werden ze ven gewond doordat een autobus in een 100 meter diep ravijn stortte. Toen G. B. Shaw zich te Ayot vestigde, deed hij dat, omdat ,,er nooit iemand kwam". Sinds zijn dood komen allerlei toeristen naar Ayot, tot grote woede van de dorpelingen, want de toeristen plegen er net als hier tot dank voor het aangenaam verpozen de schillen en de dozen ach ter te laten. De Ayotters hebben nu alle richtingaanwijzers weggehaald. Auto door trein gegrepen 3 personen gedood Op een onbewaakte overweg nabij De Bilt. heeft een trein uit Utrecht met een vaart van ruim 100 km de kleine vierpersoonsauto van de 53- jarige rijwielhandelaar R L. Wichers uit de Overijselsestraat te Rotterdam aan de voorkant gegrepen en totaal vernield. De botsing was zo hevig, dat de carrosserie van de wagen met één slag van het chassis werd gerukt. Mevr. Wichers, die 40 meter- van de plaats van het geluk in de bermrand werd gevonden, moet op slag dood zijn geweest. Van haar man, die be kneld zat tussen het stuurrad en zijn zitplaats, waren beide benen verbrij zeld, terwijl hij een zeer ernstige schedel basisfractuur had. Zijn 10-ja- rige zoontje, dat met zijn vrijwel on gedeerd gebleven 8-jarige broertje uit de wagen was geslingerd, werd eveneens met een schedelbasisfrac- tuur aangetroffen. De heer W. is in middels in het Stads- en Academisch ziekenhuis te Utrecht overleden. Ook het oudste kind is inmiddels over leden. Op het moment van de botsing was het "ter plaatse aardedonker, terwijl het uitzicht door zware slagregens werd belemmerd Volgens de enige ooggetuige, is de heer W., die met stadslicht reed, niet in staat geweest goed de rood-wit geschilderde waar schuwingsborden te zien. De Biltse politie neemt aan, dat de heer W uit Amersfoort (waar de familie op Paasbezoek was geweest) komende en via Utrecht naar Rotterdam te rugrijdende, bij de splitsing van de weg nabij de fabriek „Inventum" in De Bilt is verdwaald. VERLOOFDEN DOOR AUTO GEGREPEN Een verloofd paar de 25-jarige A. de Boer uit Annen mej. A. Tien kamp uit Eext is Zondagavond tij dens een wandeling op de rechter helft van de weg RoldeEext door een passerende auto gegrepen. De Boer werd ongeveer twintig meter meegesleurd en daardoor zo ern stig gewond, dat hij ter plaatse over leed. Zijn meisje werd opzij geslin gerd en liep slechts lichte verwon dingen op. De wagen werd bestuurd door een chauffeur uit Assen. king .van de bonden tussen Zuid- Amerika en Nederland. Tot weer ziens, hasta la vista".. Nadat het Koninklijk paar was in gestapt, nam de Prins in de linker stuurstoel plaats, zette de koptele foon op, wuifde naar de achterblij vende en toen rolde de dakota door een natte sneeuwbui over het vlieg veld naar de startbaan. Om vijf over half drie nam het toestel zijn aan loop en was binnen enkele minuten uit het gezicht verdwenen. Zondagmiddag kwam de Prins in Lissabon aan, waar hij werd verwel komt door mr. Van Kleffens,, de Ne derlandse gezant in Portugal, en voorts onder andere door een verte genwoordiger van de President Carmona. Prins Bernhard en zijn gevolg van vijf mensen maakten een rit door de Portugese hoofdstad en vertrokken om half acht plaatselijke tijd, na een vertraging door machi nestoring. voor de volgende etappe naar Dakar, vanwaar zij gisteren de oversteek over de Atlantische Oce aan naar Montevideo, de hoofdstad van Uruguay hebben gemaakt. Pastoor J. N. A. Beenakker t Na een langdurige, slepende ziekte is op de morgen van de tweede Paas dag overleden de zeereerw. heer J, N. A. Beenakker, pastoor van de Ro zenkranskerk aan het Spaarne te Haarlem. Pastoor Beenakker werd geboren te Leiden 5 October 1897 en priester gewijd op 21 Mei 1921. Na achter eenvolgens kapelaan geweest te zijn te Bennebroek, Delft en Amsterdam, werd hij rector van het St. Anna- gesticht en tevens godsdienstleraar te Den Haag. Op 15 Februari 1941 werd hij benoemd tot pastoor te Sahoorl, op 14 April 1944 tot pastoor te Voorburg en in 1949 tot pastoor te Haarlem. Kort na zijn installatie aldaar openbaarde zich een ongenees lijke kwaal Sinds December van het vorige jaar was pastoor Beenakker bedlegerig. De uitvaart zal a.s. Don derdag, plaats hebben. De lijkrede zal worden uitgespro ken door pastoor W. Hessing te IJmuiden. ACHTJARIG MEISJE DOOR TREIN VERPLETTERD Een achtjarig meisje, Jennie Harms, uit Steenwijk, is op de onbe waakte overweg te Havelterberg (gem. Steenwijk) door de diesel- electrische trein, die om 17.35 uur in Steenwijk moest aankomen, gegre pen en gedood. Het kind reed op een fietr en moet de trein gezien heb ben, want aanvankelijk remde zij en stond toen §til. Even later is zij om onverklaarbare redenen toch weer doorgereden, zodat zij door de trein werd geraakt. De overweg te Havelterberg is voorzien van een flikkerinstallatie. JONGEN DOOR LOCOMOTIEF OVERREDEN De elfjarige scholier Cornelis B. in Den Haag, klom gistermidag bij het viaduct aan de Viaductweg over de afrastering en liep de spoorbaan op. Door de wind hoorde hij niet dat een electrische locomotief uit de richting Rotterdam naderde. Zijn vriendjes poogden herr? door schreeu wen nog te waarschuwen, doch ook dat hoorde hij niet. Hij werd door de locomotief aangereden en raakte er onder. In zeer ernstige toestand is het jongetje in een ziekenhuis opge nomen. „Trouw" ONGENODE ..GASTEN STALEN F 4000 Terwijl de bewoners in de voor kamer van een perceel aan de Miner- valaan Amsterdam een feestje vier den, drongen dieven door de achter deur naar binnen en haalde uit een slaapkamer een geldkistje met 4000 aan bankpaper weg. Voor zover kan worden nagegaan, waren de dievendoor een steegje aan de achterkant van het huis ge komen. Via een spanjolet konden zij de achterdeur opensluiten. Zon der dat iemand in de woning iets van merkte, hebben zij zich door het huis bewogen. HUISELIJKE SP10NNAGE-GESCHIEDEMS door P. J. van Gelder 27) „André!" Hoe durf je je leven zo op hel spel te zetten! Weet je dan niet, dat ze het allebei op jouw ge munt hebben! Zij had een mes in haar hand, toen ik nog net op tijd SoniaWas jij het Zij fluisterde gejaagd: ,.We moeten aan toe is. En die moordenaar kan eerst kijken hoe zij eraan toe is. En die moordenaar kan terugkomen, om haar te halen". „We kunen dat lijk wel even laten liggen. De moordenaar heeft natuur lijk de benen genomen na die spook verschijning van jou, die loopt vanzelf in de armen van de politie, 't Is jammer, dat we hem nu nog niets bewijzen kunnen omdat onze opzet mislukt is, maar ik vindt het toch wel zo belangrijk dat jij m'n leven weer gered hebt. Hoe kwam je zo op tijd daar in de buurt, meis je?" „O, je alarmschei waarschuwde me. Toen kon ik het in huis niet meer uithouden, ik vloog de tuin in, naderde de draad en hoorde het ge fluister op de grond. Zij noemde jou naaro, je liet haar los misschien meende je dat je mij te pakken had ik zag je overeind komen en daarna die andere gestalte met een mes. Ik trok je achteruit en wierp me op dat mens. Ze heeft me nog wel een haal gegeven voor ik haar dat mes kon ontwringen, ir/aar na lang worstelen „Sonja ben je gewond?" „Niet erg, niet zo erg als jij ge weest zou zijn. Ze kreeg haar ver diende loon. Ik heb haar, nadat ze me half gewurgd had, knock-out geslagen!". „Meisjelief je werd gewurgd en ik kon niet helpenJullie zaten zo verward, dat ik niet wist wie ik hebben moest. Ik had er geen idee van dat jij m'n levensredster was. En ik liet je in de steek om op dat lichtje af te gaan „Jongen, ik ben toch niet dood. Ik leef nog en die paar schrammetjes voel ik heus niet meer. Laten we nu eens kijken wat er van de juffrouw tje geworden is. Zo hard heb ik niet "eslagen; er moet nog leven in zit ten". Ze bukten zich over het roerloze lichaam. „We kunnen haar het beste bin nenbrengen, daar is licht", vond de romancier, „met een beetje water kun je haar gemakkelijk weer bij brengen en ondertussen waarschuw ik de commissaris". „De commissaris?" „Ja, maar dat is waar, dat weet je nog niet. Vanmorgen moest ik im mers even bij de inspecteur aanlo pen? Ik ben gegaan. Kladdard be greep eindelijk hoe de vork in de steel kon zitten met die moordge schiedenis. Hij had een en ander van jou gehoord, zei hij We moesten dus proberen de dader in een val te lok ken, De commissaris verklaarde zich accoord met zijn plan. Nu ligt van nacht een heel cordon agenten om de vier villa's heen, geen mens kan uit deze tuin ontsnappen 't Was de bedoeling de kerel op heterdaad te betrappen. Helaas wist ik niet waar jij zat en kon ik je ook niet op de hoogte brengen. Ik zou mijn broer van de trein afhalen, ondertussen bewaakte Pieter het huis en stelden een paar politiemannen zich verdekt op in m'n bibliotheek, waar het lok aas ligt. Ik heb op de loer gelegen bij de draad. De spin is dus werke lijk uit zijn schuilhoek te voorschijn gekomen met dat valse vlinder tje, dat hij in z'n macht had. Ja, Sonja, ik heb je verhaal goed begre pen. Ik heb het web ontdekt, dat er nog steeds hing. Ik heb de spin een lokaas voorgehouden en hij beet..." „André, dus daarom was je in de tuin, daarom werkte de alarmschei Enje zag de spin?" „Helaas, ik moest oppassen voor z'n lamp. I kon tegen het licht van hem niet inkijken, z'n gezicht heb ik dus niet gezien, 't Is vannacht ook veel te donker, om een hand voor ogen „Je hebt 'm gevolgden je hebt 'm niet herkend?" „Herkend?" Loodzwaar drukte de onhoorbare stilte op de twee zwarte schimmen, I die elkander trachtten op te nemen in het duister van de nacht. Het drei gend zwerk scheurde ten laatste toch uiteen, zodat de contouren van hun figuren langzamerhand zichtbaar werden en in de vage schittering van een zwakke ster. „Sonja, heb jij kattenogen, zodat je iedereen in 't donker kunt her kennen? En dan. je wilt toch niet beweren dat ik een moordenaar, waarmee ik zelf nog niet te maken heb gehad, voor de vuist weg behoor te herkennen." „Dus is 't toch waar." 't Klonk als een onderdrukte snik. „Je hebt hem niet herkend. Het geduld van de ander raakte uitgeput. Ruw greep hij haar bij de sdhouders, trok haar naar zich toe om dieper in de ogen te zien, die zo veel meer wisten dan hij. „Wat be doel je? Meisje spreek dan toch! Vertel me de hele gruwelijke waar heid liever meteen. Ik wil het we ten, hoor je? Ik m o et het weten! Alles! Al is het. Hij staarde haar aan. Ontzetting sprak er uit het fijnbesneden gelaat, „Dus jijjij kende hem'" „Néé, André, begrijp me goed. Ik heb hem niet herkend. Ik heb z'n gezicht nog nooit gezien. Geloof me. Ik heb geen kattenogen en hij ver blindde me beide keren met z'n lamp. Maar ik vermoedde iets. In tussen heb ik zekerheid gekregen. Ik weet, wie het moet zijn. Alleen dacht ik, dat je 't zelf al wist, om dat je vertelde van de valstrik die je gespannen had. Zei je niet. dat Pietei het huis bewaakte en dat jÜ „Ja", viel hij haar bruutweg in de rede, „Zo luidde de valstrik, waarin we de spin wilden vangen. Ik zou m'n broer van de trein afhalen." Een eerste manestraal zocht zijn weg tussen de warrelende wolken velden, daalde tastend naar omlaag en bereikte het vreemd vertrokken gezicht van de schrijver ergens in zijn uitgestrekte tuin. Een sombere klank lag in zijn stem, zijn grijze ogen stonden .droef. „Maar ik deed het niet...." Zij sloeg haar ogen neer, ontdekte het bewegingsloze bundeltje op de modderige grond. „Kom", zei ze zacht, „we moesten haar naar binnen brengen vóór ze bij kennis komt. En de spin mag niet merken, dat wij er met zijn arme vlindertje van door zijn." (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2