gpjc&óse HUTSPOT^ Het geheim van de blijvende jeugd! ®a&ie ïïwtf, ut ffiaÜA ffiaat duikt ap Leidse afgevaardigden op jaarvergadering Zwanenburgerpolder ouNDERDAG 22 MAART 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI-AD - PAGINA 3 Een Vormvast costuum heeft na tuurlijk alle goede eigenschap pen van een eerste klas costuum. Maar het bezit bovendien het geheim van de blijvende jeugd. De soepele veerkracht van het originele Vormvast binnenwerk houdt Uw costuum blijvend jong! C A Vormvast is inderdaad P&if&ctia. in. Confectie/ Donderdag: 22 Maart. Misschien zijn er wel mensen ge weest, die op 1 April 1891 gedacht hebben: wat een mop is dat!, toen het echtpaar J. FakkelC. Ouwerkerk in het huwelijk tradl Maar zij hebben ongelijk gekregen, want zestig jaar later verklaarde de bruid openlijk „Ik houd nog evenveel van Jacob als toen we trouwden!" Daarom is er alle reden om op 1 April a.s. het diaman ten huwelijksfeest te vieren. De bruid is thans 82 jaar en doet op Le vendaal 89 nog haar huishoudentje. De bruidegom is ook 82 jaar en ging op 12-jarige leeftijd reeds naar de Katoenfabriek. De langste tijd van zijn leven bracht hij echter door bij de N.V. Sajetfabrieken P. Clos en Leembruggen, waar hij op 65-jarige leeftijd werd gepensionneerd. Even is het avontuurlijke bloed hem te machtig geweest en ging Fakkel wer ken in Westfalen. Maar spoedig er voer hij. dat er toch maar niets bo ven Nederland gaat. Hij kwam terug in Leiden en pakte weer aan. "Ook zijn vrouw weet mee te praten van aanpakken, want in haar huwelijk was zij v.ele jaren werkster in het Acad. Ziekenhuis en later in het Dia- conessenhuis. Met haar man is zij ook nog een tijdje concierge gewepst van het wijkgebouw „Geloof, Hoop en Liefde". Nu genieten beiden van Dolle bromfiets Een boerin uit de omgeving van Sevenum heeft 'n benauwd avontuur beleefd toen zij op de bromfiets van haar man was gestapt om in het dorp inkopen te gaan doen. In het dorp aangekomen kon zij het voertuig, al le vertwijfelde handgrepen ten spijt, niet tot stilstand brengen en somber draaide ze rond de stierenstal in de buurtschap de Steeg, op deze wijze een solo-ronde van Sevenum ma kend. Tenslotte werd haar zonder ling gedrag opgemerkt. Een smids knechtje kwam toegelopen en met hulpkreten wist de vrouw telkens in het voorbijgaan haar noodtoestand duidelijk te maken. De smid is toen op een zware motorfiets gesprongen, waarmee hij de achtervolging inzet te en de op hol geslagen bromfiets spoedig bij de staart had. Slakkenkoning kreeg gelijk De slakkenkoning Floracks die beweert aan de hand van waarne mingen en bestuderini van de ge dragingen van zijn 20.000 slakken het karakter van de komende winter te kunnen voorspellen heeft gister morgen de verzegelde enveloppen geopend, welke hij op 30 November, 2 December en 12 December in de safe van de Amsterdamse bank de poneerde. „Ondergetekende verklaart hier bij, dat de winter 1950'51 niet streng zal zijn" zo luidde de voor spelling, die men wel juist mag noemen. „Mijn slakken gingen slechts 7 a 8 centimeter de grond in. Dat is geen strenge winter", verklaarde Floracks pertinent. „Gaan ze echter 15 tot 16 centimeter, dan vriest de Maas dicht en kunt u een extra portie kolen be stellen". Slakken zijn volgens hem verdeeld in twee sexen en niet tweeslachtig, zoals de wetenschap aangeeft. Zijn proefnemingen in deze rich ting werden dit jaar verstoord, door dat door onbekende oorzaak 30.000 slakken stierven. Floracks denkt, dat ze vergiftigd zijn. Hij probeert zijn farm weer op peil te brengen door overal in de buurt slakken te zoeken. Dit jaar hoopt hij weer 20.000 slakken bij elkaar te heb ben. VERDACHT VAN POGING TOT DOODSLAG. De Almelose recherche heeft J. J. W. een inwoner van Hengelo ge arresteerd, die ervan verdacht wordt een poging tot doodslag op zijn vrouv te hebben gedaan. W. vertoefde bij kennissen in Almelo en tijdens zijn arrestatie kreeg de politie de indruk, dat hij verdovende middelen had ge bruikt. W. zou zijn vrouw enige da gen geleden hebben geslagen en ge schopt en vervolgens bij de keel ge grepen tot zij bewusteloos was. Hij is thans aan de Hengelose recherche overgeleverd. een rustige oude dag. Hopelijk nog vele jaren! Behalve dit diamanten huwelijks feest kunnen we u ook nog een gou den achtvereniging aankondigen. Het echtpaar H. H VlasveldVan Strien viert het gouden feest op 3 April Beiden zijn 74 jaar en genieten n_.g een puike gezondheid De bruidegom was 36 jaar zandleverancier van de gemeente en zijn bruid heeft jaren lang gebakerd. Minstens 500 baby's heeft zij de eerste luier aangedaan. In zijn jonge jaren was de bruide gom bovendien ten enthousiast mu ziekliefhebber. Elf jaai blies hij in .Nieuw Leven" de althoorn. Laai or.s nog even tot slct vertellen, iat er 9 kinderen uit dit huwelijk gebo ren weraen. Zeven ziir er nog in le ven. Bruid en bruidegom verheugen j zich bovendien in het bezit van 2S kleinkinderen en ze fs al 2 achte»- kleinkinderen. U weet ondertusr.esn wel, wat dc bedoeling is van de blauwe zakjes ,'Faasei-actie), die u enige tijd ge.e- den in uw brievenbus vond. Nu moe ten onze 'ezers er wel rekening mee houden, dat waai twee gezinnen in eén huis wonen, ei maar één zakje is. Men moet dus samendoen. S.v.p. alleen gesloten zakjes afgeven.Binnen enkele dagen worden zü door de da mes van de K.A.V. opgehaald. Be denkt, dat het voor de R.K. Kinder uitzending is en schenkt wat het hart u ingeeft! Leden van de Korfbalvereniging „Crescendo" dienen te weten, dat de training van morgen, wegens Goede Vrijdag, niet doorgaat. En de leden van de Vriendenkring t. e. v. het Allerh. Sacrament zullen ongetwijfeld blij geweest zijn. toen zij hedenmorgen in de brievenbus een circulaire vonden van de geeste lijk adviseur, kapelaan J. van Adri- ohem, die mededeelde, dat het nieu we vaandel op Beloken Pasen, Zon dag 1 April a.s wordt gewijd door de ken Homulle, tijdens een plechtig Lof in de dekenale kerk, 's middags om drie uur. Pater Gi bertus Lohuis O.F.M. zal de feestpredikatie hou den over de episode uit Elia's leven, die op het vaandel staat afgebeeld en de betekenis van deze afbeelding. Willen de leden van de R- K. Gym. ver. „Sportief" goed denken aan as. Zaterdagmiddag? Dan wordt de neo mist van de St. Leonardusparochie, pater v. d. Voort, plechtig ingehaald De leden worden daarom in uniform om kwart voor vier op de Hoge Morsweg verwacht, bij de fabriek van Wernink. De Vereniging voor Kath. Gezins voogdij en Patronage in Leiden gaat op Woensdag 4 April een bijeen komst houden in het St. Liduinahuis. Rector L. P. M. Vester zal spreker over „De practijk van ons werk", een belangrijk onderwerp waarvoor op deze contact-avond veel belang stelling van alle leden verwacht wordt. Verder is er geen nieuws vandaag. Het is lente, al merkt U vandaag niet zoveel daarvan, de Vasten is bijna voorbij, morgen schijnt de zon weer en de Apotliekersdijk wordt opnieuw bestraat. Wat wilt U nog meer? Ook geen nieuws van het Lekke Dak. Het is gisteren een slechte dag geweest. Zijn de mensen geschrok ken van al die prijsstijgingen? Maal laten zij dan ook bedenken. dat prijsstijgingen voor de Kath. Sociale Jeugdzorg betekenen: meer geld no dig voor restauratie van het gebouw. Nieuwe Rijn 52. Zet Uw schouders er eens onder, gij lezers, die nog steeds niets hebt gedaan. Ook op U wordt gerekend. En a's het deze week •heus niet lijden kan, m&ók dan al vast een plannetje voor de Paasda gen. Want met Pasen verwachten we een extra grote stroom giften, klein en groot. Zullen we dit afsmeken? Wie tot nu toe niets gegeven heeft, doet dit met Pasen. Tussen haakjes: het gironummer is 230414. STADSKOK. LEIDSCHENDAM Tentoonstelling gaat niet door. In een algemene vergadering van Lemito, tentoonstelling en beurs van handel, nijverheid-industrie, kunst en landbouw te Leidschendam is met algemene stemmen besloten de Lemito 1951, gezien de steeds slech ter wordende tijdsomstandigheden, niet te laten doorgaan. ZOETERMEER Munitie-vondst. Bij opgravingen bij de nieuwe Broekwegbrug werd een hoeveelheid munitie gevonden. Het gevaarlijke goed werd door de rijkspolitie in beslag genomen en op geruimd. OEM AANKONDIGING SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUX. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare ken nis, dat op Vrijdag 23 Maart a.s. de gemeente-secretarie en de bureaux der gemeentelijke diensten en bedrij ven de gehe.e dag voor het publiek gesloten zullen zijn. Het bureau van de Burgerlijke Stand zal die dag voor het doen van aangift van geboorten en overlij den geopend zijn van 9 tot 9.30 uur; het Stedelijk Museum „de Lakenhal" zal geopend zijn van 13 tot 16 uur. INZAMELING VUIL. Op Goede Vrijdag en de Tweede Paasdag zal geen huisvuil worden in gezameld. Men gelieve op deze dagen geen emmers aan de openbare straat te plaatsen. Het opha'en van huisvuil uit die percelen, welke gewoonlijk op Vrij dag worden bediend zal nu plaats vinden op Dinsdag 27 Maart e.k en uit die percelen, welke gewoonlijk op Maandag worden bediend op Don derdag 29 Maart e.k. 2326 De Directeur Gem ïteiniging- en Ontsmettingsdienst. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift ge titeld: „Over structuur en eigenschap pen bij enige verbindingen met niet vlakke zesring" de heer G. Dallinga geboren te Alphen aan den Rijn en thans wonende te Leiden. Geslaagd voor het candidaatsexa- men Kunstgeschiedenis de dames J, W. Balkenstein, Den Haag, M. Cra mer, Den Haag, idem de heren R. W. D. Oxenaai', Den Haag, R. F. E. Sehweizer, Delft; candidaatsexamen Klass. Letteren J Mak van Waay, Dordrecht, C. G. de Kruiff, Eindho ven. candidaatsexamen Ned. Recht: mej R. van Heusden Rotterdam; doc toraal examen Ned. Recht de heer J. J. Borger, Den Haag. Op de gisteravond in „Het Gulden Vlies" gehouden vergadering van de afdeling Leiden en omstreken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, sprak de heer A. G. A. v. d. Nes over „Korte en langedag- behandeling van bloemisterij gewas sen". In de laatste jaren wordt de korte- en langedagbehandeling, d.w.z. het kunstmatig verkorten of verlen gen van de lichtdag voor de planten, veel toegepast. Hierdoor wordt het mogelijk bloemen en planten aan de markt te brengen, die normaal nog niet toe zijn aan de bloeiperiode. Zo zal het b.v. mogelijk zijn de Ster var Bethlehem met Kerstmis te laten bloeien. Het vroege bloeien is gunstig voor de afzet. Het effect van de be handeling moet voor elke soort af zonderlijk worden onderzocht, opdat men het grootst mogelijke resultaat verkrijgt. Het verkorten van de dag is een voudig ie bereiken door het afdek ken van de planten, zodat deze slechts een bepaald aantal uren licht krijgen-. Welk materiaal het ge- schikste is, is nog een open vraag. Men is nog druk aan het experimen teren met gewone gloeilampen, T.L.- buizen en kwikdamplampen. Aan deze lezing ging een huishou delijke vergadering vooraf, waarin de voorzitter, de heer Joh. Jonker, het overlijden herdacht van de heer J .G. Ballego, die tijdens zijn leven zich zo bijzonder voor de vereniging en de afdeling Leiden interesseerde. Burgerlijke Stand Geboren: Annuska d. van H. B. Fontein en A. Garbacz. Johannes Jo seph z. van H. J. Hensing en W. H. Schoone. Janke Geertje d. van C. C. Bouwman en J. G. Oppelaar. Maria Clasina d. van A. van Egmond en M. Kroesemeijer. Jossina d. van B. J. Erades en M. Marijt. Johanna d. van J Noppe en S. P. van der Linden. Getrouwd: A. J. Vermeulen jm. en C. M. Janse jd. G. van Kalkeren jm. en E. M. Smits jd. J. W. Krabbe jm. en C. Stokkel jd. H. van den Bosch jm. en B. Spence jd. H. van Biessum jm. en -E. S. Kerkman jd. J. A. van der Klaauw jm. en W. C. Nagtegaal jd. S. B. Tjio jm. en E. H. Sehweizer jd. P. A. Kemper jm. en E. Melet. Overleden: J. C. van der Steen z. 2 dagen. C. W. van der Steen z. 2 da gen. J. A. Schijff d. 5 weken. PIET BAKKER OVER ZIJN BOEK j „DE SLAG". „Ik heb dit boek geschreven uit j morele overwegingen en ik hoop niet, wat ook Multatuli heeft gezegd van zijn „Max Hav'elaar". dat men mijn boek mooi zal vinden, maar dat men er de zin van zal verstaan". Al dus Piet Bakker, toen hij gister avond in de nagenoeg geheel volle foyer van de Stadsgehoorzaal sprak over zijn nieuwe boek „De Slag", dat vorige week bij Elsevier verscheen. Deze avond was georganiseerd door boekhandel B. de Kier en de N.W.B. in samenwerking met de Uitg. Mij. Elsevier. „Dit Boek", vervolgde Piet Bak ker," is niet tevergeefs geschreven, wanneer men uit alle gefingeerde namen één persoon herkent: de doodgewone zeeman, die, even ge drukt door de angst als een gewone burger, niettemin in de ure des ge- vaars zijn plicht voor Vaderland en vrijheid heeft gedaan". Spr. gaf nog enige toelichtingen j op het boek en vulde de avond ver-1 der met het voorlezen van enige fragmenten daaruit, die zowel de grote tragiek van de zeeman, strij- dend in de Pacific, lieten zien, als de humor, die zelfs in de grootste nood deze moedige vechters niet verlaat. Liberalisatie en Integratie LEZING VOOR LEIDSE VER. VAN INDUSTRIëLEN. Na de laatste wereldoorlog wordt er veel gesproken over intenationale samenwerking op allerlei gebied, en in enkele gevallen is het niet bij woorden gebleven, maar is er inder daad iets bereikt. Er is een plan Schuman, dat deze week geparafeerd is, een Benelux, het begin van inter nationale samenwerking op het ter rein van de derensie. Ook met betrek king tot de internationale handel is er samenwerking en woorden als li beralisme en integratie doen opgeld. Prof. mr. A. C. Joseph us Jitta sprak gisteravond in „Het Gulden Vlies" voor de Leidse Vereniging van In dustriëlen over deze liberalisatie en integratie. Bij de integratie kan men op twee wijzen te werk gaan. Men kan beginnen met een grondwet van een parlement voor Europa. Deze metho de is echter fantastisch: het is alsof men bij het bouwen van een huis be gint met het dak en later pas de fun damenten gaat leggen. De tweede me thode begint bij de fundamenten: sa mergaan van gelijksoortige in dustrieën uit verschillende landen De laatste weg werd gekozen door de ministers Schaman voor de steenkool en ijzer en Mansholt voor de land bouw. Een uitstekend voorbeeld van in tegratie is de defensie, waarvoor wij in vier jaar zes milliard gulden moe ten betalen. Het leger, dat gevormd wordt is echter in de eerste p'aats een deel van he t grote Wes-Europese leger, waarover generaal Eisenhower het opperbevel voert. Vervolgens besprak prof. Josephus Jitta het plan Schuman uitvoerig. De weg tot liberalisatie is die van de integratie. Het is een moeilijke en gevaarlijke weg, die dc kans loopt tot mislukking te leiden, daar geen enkele minister de verantwoordelijk heid op zich zal durven nemen de ar beiders minder te 'aten verdienen of niet vast te houden aan de full-em ployment. Laatste Berichten DE SPOORWEGSTAKING IN FRANKRIJK. Naar de Nederlandse spoorwegen mededelen is tengevolge van de spoorwegstaking in Frankrijk van de trein, die heden om 10-05 uit Frankrijk en België te Amsterdam moest binnenkomen, slechts het Bel gische gedeelte op tijd gearriveerd. Het Parijsa gedeelte van de trein kwam met drie en een half uur ver traging te Roosendaal aan. De Ne derlandse spoorwegen vernemen voorts dat in het algemeen de situa tie in Frankrijk tó is", dat op de grote baanvakken eens per dag nog wel een trein rijdt D-s grote internatio nale express-treinen en bijvoorbeeld de ,Orientexpress'' en de ..Oiseaux bleu" vertrokken hedenmorgen allen uit Parijs. Zo ook trein P. D. 117 naar Amsterdam, zij het eerst om 11.00 uur in plaats van om 9.40 uur. De staking manifesteert zich voor namelijk op de Banlieue-lijnen rond. Parijs en in de provincie. De toestand zal, indien geen andere orders wor den gegeven, zeker niet verbeteren vóór Zaterdagmorgen, daar de sta kingsorder is uitgevaardigd tot Za terdag 0 00 uur. De treinen uit Am sterdam en Brussel vertrekken op de norma1 e tijden naar Parijs, maar de Nederlandse en Bel-gische spoor wegen kunnen natuurlijk geen ver antwoording nemen voor wat er met de treinen gebeurt als zij de Franse grens hebben bereikt. DE RAMP MET DE ROERMOND BLIJFT EEN RAADSEL. De commissie uit de Raad voor de Luchtvaart, bedoeld in de Luchtvaart rampenwet heeft, gelet op de uit komsten van het vooronderzoek, geen gronden aanwezig geacht voor een nader onderzoek door de Raad naar het ongeval, dat op 23 Juni 1949 het Constellation vliegtuig „Roermond" van de K.L.M. nabij Bari overkwam. De pogingen tot berging van de wrakstukken werden zeer bemoei lijkt door de omstandigheid, dat het vliegtuig in diep water was gezon ken en slechts gedeelten van het bij de botsing op het water seer zwaar beschadigde vliegtuig konden worden geborgen. Het is niet gelukt uit deze overblijfselen, de getuigenverklarin gen en de verdere gegevens vast te stellen, aan welke oorzaak het onge val moet worden toegeschreven. Het meest waarschijnlijke is de veronderstelling, dat in de electrische stuur-automaat 'n storing is opgetre den, waardoor het vliegtuig in een abnormale vliegtoestand geraakte. Deze leidde vervolgens tot een duik vlucht, waarin de snelheid zo groot werd, dat het vliegtuig overbelast werd en brak. GEEN SAMENZWERING TEGEN FRANCO? Reuters correspondent meldt, dat de berichten over een complot tegen Franco te Barcelona ongegrond zijn. Het was vandaag rustig in de stad. Er bestaat geer. censuur op de be richten van buitenlandse correspon denten. In verband met de Pasen zijn bioscopen en theaters vandaag en morgen gesloten, behalve die, welke godsdienstige stukken spelen. De ge ruchten dat te Barcelona 5.000 men sen zouden zijn gearresteerd, worden daar niet ernstig genomen. Men neemt aan dat het 500 zijn en waar schijnlijk minder. DE BRAND TE AMSTERDAM. Volgens mededeling van de Am sterdamse politie zijn de vier ge wonden van de brand in de Eerste Oosterparkstraat te Amsterdam allen buiten levensgevaar. De brandweer man Gerrit de Vries, die bij het na- blussingswerk met electrische stroom in aanraking kwam, heeft zelfs het ziekenhuis weer verlaten. De heer e- mevrouw Meuleman hebben ernstige brandwonden opgelopen. De vrouw heeft een pols en de man een enkel gebroken. De 68-jarige Homan kreeg brandwonden van minder ernstige aard. Zij zullen alle drie nog in het ziekenhuis blijven. Voor de dakloos geworden bewoners is van gemeente wege voor _en onderkomen gezorgd. Omtrent de oorzaak van de brand kori de politie ook vanmiddag nog geen mededelingen doen, behoudens deze, dat de brand moet zijn uitge broken in het huis van de familie Adamse en wel op de overloop. Wat hier echter brand kan hebben ver oorzaakt is voor de deskundigen een raadsel. Ook de heer Adamse zelf die inmiddels is verhoord, kon geen licht op dit vraagstuk werpen. 52. „Ja", riep Dokie Durf, en nog voor Pons de gorilla gelegenheid had in de richting van het geluid te schieten, was zijn revolver tot een vormeloze klomp metaal versmolten door de feilloze octodestraaTmachine. Pons uitte een kreet van schrik en wankele even. Dokie Durf had hem echter toen al te pakken en gron dig. Hij werd op dezelfde manier be handeld als zijn wapenbroeders en verdween in de kluis. Dokie verloor niet veel tijd. HU wist dat hij zijn tegenstanders één vooV één onscha delijk moest maken om een redelijke kans te hebben, levend uit dit avon tuur te komen. Gans, de rechterhand van Pons, die de onderdrukte kreet van zijn collega had gehoofd, begreep dat er iets niet deugde en stormde van een lager gelegen tussendek schietend het ruim binnen. Gelukkig had Dokie zich op de meest gunstige plaats opgesteld. De vuurstralen uit de revo.ver van Gans schoten langs hem heen. Gans lie;- zelfs in zijn op gewondenheid lang*s Dokie heen. „Mooi zo", daoht Dokie. „Het gaat goed! OEGSTGBEST Geboren: Christine Elisabeth Maria d. van A. J. Klein en M. W. Vroom. Alida d. van J. Perfors en C. van den Heijei. Elisabeth d van R. Klein en J. C. Noé. Johanna d. van J van der Kwaak en A. A. A. Bo terbloem. Dingeman z. H. Eroekhui- zen en M. A. Heisteeg. Cornelia Ma ria Euphrasia a. van J. J. van Mil en A. E. M. van Ileck. Odette Maria Ca- relie d. van A. v. Ch. Haex en A. A. M. de Lange. Theodorus Hendrikus z. van J. Th. Juffermans en M. C. Paar de kooper. Kenderica Adriana d. van G J. den Ouden en G. H. Zandber gen. Overleden: H. C. J. Sander e. .v. P. W. C. Sutoirus 75 j. A. H. Arink e. v. J. Glasbergen 64 j. J. van Alphen e. v A. van Klei 76 j. H. J. Middel koop e. v. C. Mechelse 71 j. Ondertrouwd: J. van Rijn 29 j. en G. Schlagwein 32 j. A. M. J. A. De- vilee 50 j. en G. H. M. Retel 43 j. H. W de Mooij 28 j. en M. M. de Best 23 j. J. N. Meijer 34 j. en M. H. This- sen 29 j. te 's-Gravenhage. Getrouwd: L. B. A. Hosman en G. V. M. Bernard. WARMOND Onder voorzitterschap van de heer A. Nederburgh hielden de ingelan den van de Zwanenburgerpolder de jaarlijkse alg. vergadering. De ge meente Leiden was vertegenwoor digd door de heren A. J. Jongeleen en W. H. Hartigh resp. weth. van openbare werken en chef van de afd. Openbare werken. Door de stemgerechtigde ingelan den werd de rekening van het jaar 1950 vastgesteld met aan inkomsten een bedrag van f 3742.54 en aan uit gaven 3691.06, zodat een batig saldo te boeken valt van 51.48. De begro ting voor het dienstpaar 1951 werd aan inkomsten en uitgaven vastge steld op een bedrag van 4887.23. De omslag per H.A. werd vastgesteld op J 20.hetgeen een verhoging bete kend van niet minder dan 6 per H.A. Op deze begroting is een belangrijk bedrag uitgetrokken voor kosten van rechtskundig en technisch onderzoek en bijstand zulks in verband met de beslaande plannen door de gemeente i eiden tot ontgronding vaD de pol- dei het z.g. Leidse Merenplan. Vanzelfsprekend werd in deze ver gadering met grote verontwaardiging kennis genomen van de te dezer za ke bestaande plannen en van alle zij den werd hiertegen heftig geprootes- teerd. De voorz., de heer Nederburg, gat een overzicht van het verloop en de aard van het ingestelde verweer, waarbij hij mededeelde dat het be zwaarschrift van het po'de: bestuur op 17 Februari j 1. was ingediend bij Rijnland. De gemeente Leiden heeft nu, door het zenden van een be- sti-ursautoriteit naar df-ze vergade ring, direct kennis kunnen nemen van de gegronde klachten van de zwaar gedupeerde landbouwers en zai ervaren hebben, dat de veront waardiging algemeen is Als poldermeester werd gekozen de heer C. Heemskerk die verklaar de zijn benoeming aan te nemen Van de 96 stemmen welke in de polder kennen worden uitgebracht waren niet minder dan 9? stemmen ter ver gadering vertegenwoordigd. MARKTBERICHTEN GOUDA, 22 Maart. Kaas. Aan voer 39 partijen. Prijzen: le soort 2.182.26, 2e soort 2.102.17 per kg. Handel goed.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3