Bewoners redden zich door uit de ramen te springen Prinses Elisabeth naar de Paus? De onveiligheid op Java Postspaarbank zeventig jaar Ambonese militairen aangekomen Jaarvergadering van C.B.T.V. DONDERDAG 22 MAART 1951 DE LEIDSE COURAN1 EERSTE BLAD PAGINA 2 WEER BRAND IN AMSTERDAM Meisje om 't leven gekomen In het middernachtelijk uur beeft te Amsterdam in het perceel Eerste Oosterparkstraat 161 een felle brand gewoed. De brand brak uit op de tweede etage van dit perceel waarin 6 gezinnen ivoonden. Beneden is een slagerij waar zich 's avonds niemand bevindt. Alle bewoners, voor zover aanwezig, waren in bed en werden dus in hun slaap verrast door het ge knetter van de vlammen, het sprin gen van de ruiten en de rook die zich al direct in grote wolken een weg naar buiten baande. Slechts voor de bewoners van de eerste etage de 82-jarige heer Olt- hof en zijn pleegzoon was de trap, die naar de straat leidde, nog vrij. De familie Adam, man. vrouw en twee kinderen, in wier woning de brand ontstond, zagen geen andere mogelijkheid, dan aan de achterzijde van het huis op een uitbouw met plat dak van de eerste verdieping te springen. De man sprong eerst, waar na de vrouw de twee kinderen, een meisje van omstreeks 3 en een jon getje van ruim 4 jaar hem toewierp. Toen deze veilig in de armen van hun vader waren beland, nam ook de vrouw een koene sprong, opge jaagd, als zij werd loor de vuurzee, die zich achtm- haar ontwikkelde. De familie loman, die de voorzij de van de tweede etage bewoonde, vond hulp van de toegeschoten bu ren, die met jassen en dekens val schermen improviseerden. Ook dit gezin bestond uit men, vrouw en twee kinderen, meisjes van 6 en 8 jaar. De vrouw gooide haar buren de kinderen toe en sprong daarna zelf. Alle drie kwamen zij veilig terecht. De man die 68 jaar oud is dorst de sprong niet aan en pro beerde langs een regenpijp naar beneden te klimmen. Hij viel ech ter halverwege en werd zodanig gewond, dat hij naar het O. L. Vrouwegasthuis moest worden ver- vervoerd. Het schijnt, dat hij ook brandwonden heeft opgelopen. Op de derde etage in het achter huis de bewoners van bet voor huis, de familie van der Laak, waren de stad uit speelde zich inmiddels een verschrikkelijk drama af. Hier woonde de familie Meuleman. man, vrouw en een kindje van 3 jaar. Door de rook en het vuur bedwelmd zochten deze mensen ook een uitweg in een sprong naar het platje, twee verdiepingen lager. Een buurman uit* de Wibautstraat heeft, wat zich daar afspeelde, van nabij meegemaakt. Hij was name lijk, toen hij bij de brand kwam en hoorde, dat er vermoedelijk nog men sen in huis waren, via het perceel 159 naar boven gerend en langs de dakgoot de zolder van het brandende huis binnengedrongen. Hij heeft gehoord, hoe Meuleman zijn vrouw toeriep te springen, wat deze ook heeft gedaan. De man had toen het driejarige dochtertje aldus de ooggetuige in zijn arm. Meuleman is zelf ook gespron gen, maar schijnt zozeer bedwelmd te zijn geweest door de rook, dat hij zijn dochtertje Mieneke in het huis heeft achtergelaten. De buur man, die meende geen taak meer te hebben, had intussen het huis weer verlaten. Later heeft hij met twee brand- wachts nog vergeefse pogingen ge daan opnieuw de woning van Meule man te bereiken, maar toen had het vuur reeds zo om zich heen gegre pen, en was er zoveel rook, dat deze drie moedige mannen geen kans meer hadden naar binnen te komen. Meule man en zijn vrouw waren op het plat terecht gekomen en daarbij ernstig gewond. De man kreeg snijwonden en brandwonden o.m. aan het gezicht. De vrouw brak haar pols en -had eveneens brandwonden. Ook zij zijn beiden, naar eerst bij buren te zijn binnengedragen en verbonden, door de G.G.D. snel naar het O. L. Vrou wegasthuis, dat op korte afstand van de brand is gelegen vervoerd. Pas tegen kwart voor een was de brandweer, die met drie motorspui ten, een ladderwagen, een perso- neelswagen, en een gereedschapswa gen, moedig de laaiende vuurgloed bestreed, in staat het huis binnen te dringen. Zij vonden op de derde etage de stoffelijk resten van het driejarige meisje. Meuleiman is verbonden aan het Algemeen Handelsblad. Een der brandwachten moest eveneens in het ziekenhuis worden opgenomen. De man was bij het nablussingswerk door rook bedwelmd geraakt en daar na in aanraking met electriciteit ge komen. Zijn toestand is echter, even als van de andere drie gewonden, niet levensgevaarlijk. De bewoners van de eerste verdie ping achter, de familie Van Dam, waren niet thuis. De tweede en derde verdieping van het perceel zijn volslagen uitge brand, evenals de zolder. De eerste verdieping en de slagerij daaronder kregen geringe brandschade en veel waterschade. Omtrent de oorzaak van de brand is nog niets bekend. MEER DAN 100 EXTRA TREINEN MET PASEN. De Ned. Spoorwegen zullen vóór en na Eerste Paasdag 104 extra trei nen laten rijden, om de tienduizen den die de Paasdagen buiten hun woonplaats door zullen brengen vlot op de plaats van bestemming te kun nen brengen. De extra treinenloop buiten de normale dienstregeling kan men op alle stations raadplegen. Ten gerieve van de bezoekers aan de bloemententoonstelling „Keuken hof te Lisse zullen voor en na de Paas- en Pinksterdagen en op enige andere dagen enige treinen van de gewone dienstregeling te Lisse stop pen. Het ligt in het voornemen, dat prinses Elizabeth van Engeland tij dens haar bezoek aan Rome van 11 24 April a.s. ook een beleefdheids bezoek aan Z. H. de Paus zal bren gen. Dit heeft heel wat deining ver oorzaakt in protestantse Engelse kringen. De secretaris van het Pro testants Verbond heeft zelfs een brief geschreven aan koning George, waarin hij schrijft, dat dit bezoek als ..propaganda van grote waarde voor de Paus" zou kunnen worden beschouwd. Millioenen Britten zou den met „verbazing, verwarring en diepe zorg" vervuld worden bij de gedachte aan een dergelijk bezoek door de troonopvolgster van de „pro testantse troon in dit rijk". Om te sussen heeft een woord voerder van het Buckingham paleis Woensdag medegedeeld, dat het be zoek van prinses Elizabeth aan de Paus „waarschijnlijk, maar niet ze ker" was. Weer twee employé's vermoord Maandagochtend zijn de employé's van de suikerfabriek „Padjie" H. J. Bovenlander en A. A. Rijksschroeff te Goenoeng Gangsir, ongeveer 100 km. ten Zuiden van Soerabaja, door een bende ontvoerd en vermoord. De Indonesische regering meent bewijzen te hebben, dat bij verschil lende ongeregeldheden Nederlanders betrokken zijn geweest. Zij is thans bezig, zo werd in gezaghebbende kringen te Djakarta aan Aneta me degedeeld, met het opstellen van een overzicht van aanslagen, waarbij dat het geval moet zijn geweest. ERECTIE /ERGADERING IN DE GEVANGENIS. Davis, de Amerikaanse advocaat an de Dui.se industrieel Krupp, die onlangs uit oe gevangenis voor oor logsmisdadigers te- Landsberg i„ vrij gelaten, heeft verteld, hoe zijn cliënt m gevangenschap werd behandeld. Ht t was Krupo mogelijk xni binnen r,»- muren *'an de gevangenis elke week een directie-vergadering te houden. Davis vertelde: Het was een van de vermakelijkste dingen, die ik ooit heb gezien. Krupp aan het hoofd van de tafel, geflankeerd door zijn di recteuren, allen gekleed in gevange nisuniform. Zij bespraken de pro- ductie-bers en de financiële rappor ten, terwijl zij Amerikaanse sigaren rookten en banen en sinaasappelen aten. Zij mochten voor hun conferenties gebruik maken van de wachtkamer voor de bezoekers van de gevangenis. Lenen en niet teruggeven De Sovjet-Unie heeft de Verenigde Staten er formeel van op de hoogte gesteld, dat ze de 670 Amerikaanse schepen weigert terug te geven, die het land in de tweede wereldoorlog via de leen- en pachtv/et heeft ont vangen. Volgens een Amerikaanse functio naris worden de Verenigde Staten er in een nota van beschuldigd de be lofte niet te zijn nagekomen om de uitgeleende schepen aan de Sovjet- Unie te verkopen. Voorts wordt be toogd, dat „Amerika de schepen niet nodig heeft, omdat het onlangs ver scheidene surplus-schepen aan Zuid- Amerikaanse en ander landen heeft verkocht". DERTIEN KINDEREN ONDER VALLENDE MUUR GEDOOD. In Milaan zijn twaalf meisjes en een jongentje om het leven geko men doordat de muur van een speel plaats instortte. De kinderen waren allen tussen de vier en zes jaar oud. De toestand van elf meisjes is nog zorgwekkend. Ongeveer 350 kinderen van de school der zusters van barmhartig heid, die in de buitenwijken van Mi laan staat, waren reeds naar huis ge gaan toen een storm opstak met een windsnelheid van 120 km. per uur. Terwijl buiten de school nog vele ouders op hun kinderen stonden te wachten, zocht een vijftigtal peuters beschutting tegen de stormvlagen bij de muur om de speelplaats. Kort daarna viel de muur om. Foto boven: De brandweer tijdens het blussingswerk. Foto: onder- Mevr. Homan met haar twaalfjarig dochtertje, die naar beneden zijn gesprongen en door buren opgevang en zijn. Geschenkkaart voor jeugdige inleggers De Rijkspostspaarbank bestaat op gemeenten, gediend voor de finan- 1 April zeventig jaar. Van de onge- ciering van de w oningbouw. Girosparen. April zeventig jaar. Van de onge veer 24.000 spaarders, die in 1881 toe traden, hebben er nu nog ruim 200 een boekje met het oorspronkelijke nummer. Een mensenleven lang slaagden dezen erin. een appeltje voor de dorst achter de hand te hou den, iets wat ongetwijfeld een presta tie genoemd mag worden. Het succes van de bank schrijft het Alg. Dgbl. was direct al heel groot. Omstreeks 1895 waren er reeds meer dan een half millioen boekjes in omloop. In 1903 waren het er 1 millioen, in 1926 2 millioen en nu zijn het er 3.8 millioen. Met de in de loop der jaren gekweekte reserve be draagt het door de inleggers bijeen gebrachte kapitaal nu ongeveer V/z milliard. Het kapitaal is altijd ten al gemene nutte aangewend en werd in hoofdzaak in staats- en gemeente schuld belegd. De laatste jaren heb ben vele millioenen daarvan, <da de Regen en wind, afgewisseld met natte sneeuw, begeleidden de ont scheping van de 1025 Ambonezen, die met het troepentransportschip „Kota Inten" uit Indonesië naar Nederland zijn gekomen en die hedenmorgen aan de Lloydkade te Rotterdam wer den ontscheept. Alvorens de debarkatie een aan vang nam, las luitenant-generaal D. Buurman van Vreeden twee bood schappen voor, één namens de Ko ningin en de andere namens de re gering. Een krantenbericht, als zouden er zich 67 verstekelingen aan boord heb ben gevonden, bleek niet juist te zijn. De inscheping is nogal vlot gegaan en een bepaalde groep was wel inge scheept, doch de namen kwamen nog niet op de passagierslijst in ons land voor. Een opgave hiervan is toen la ter naar ons land geseind en hieraan is het misschien te wijten, dat er ge dacht was, dat dit verstekelingen zouden zijn De commanderende officier aan boord noemde dit transport het moeilijkste, doch het dankbaarste, dat hij ooit had gehad. Hij noemde de Ambonnees een goed militair, die zich onder alle omstandigheden weet aan te passen en er heerste een ge zonde discipline aan boord. Hij noemde de stemimng aan boord „uuik'1 ei de medische verzor ging was goed, zodat ernstige ziek ten zich niet hebben voorgedaan. De kinderen hebben aan boord les gehad in Nederlands aardrijkskunde en rekenen, terwijl de comr de volwassenen voorlichting over ons land heeft gegeven. Zij stellen zich voor, aldus de luitenant-kolonel, naderhand wee. rug te gaan. BOODSCHAP VAN H.M. DE KONINGIN BIJ AANKOMST AMBONNEZEN Bij de aankomst van het troepen- Allerlei nieuwe vormen van sparen kwamen in zwang, die de postspaar bank eveneens toepaste. Het automa tische girosparen is eerst zeer onlangs in ontwikkeling gekomen. Deze giro- inleggingen nemen zo toe, dat de R.P.S. zich afvraagt of in de toe komst wel voor alle rekeninghouders een boekje moet worden aangehou den. Bij een van de nieuwe systemen van bedrijfssparen werden dan ook bij wijze van proef reeds spaarreke ningen zonder boekje geopend. De bank wil haar zeventigjarige bestaan niet zonder meer voorbij laten gaan. Zij heeft besloten om aan alle kinderen, die op 1 April een spaarbankboekje hebben en die op die datum nog geen 13 jaar oud zijn, een geschenkkaart ter waar de van een gulden toe te zenden als daarom gevraagd wordt. Advertenties in de dagbladen zul len precies aangeven hoe de kinde ren deze kaart in hun bezit kunnen krijgen. Voor eind April zullen zij dan de geschenkkaart ontvangen, die zij" op het postkantoor ter bijschrij ving op hun spaarbankboekje kunnen aanbieden. Bouwstop nog drie maanden De minister van Wederopbouw en volkshuisvesting verwacht dat over drie maanden de afgekondigde bouw stop kan worden opgeheven. Dat zal het aantal in uitvoering zijnde woningen zover zijn gedaald, dat geen vree~ meer behoeft te be staan voor een onregelmatige mate riaal-voorziening en voor spanningen op de arbeidsmarkt. De gestegen huishoudprijzen Aangaande de besprekingen in zake de stijging van de kosten van levensonderhoud meldt het ANP, dat Dinsdag en Woensdag uitvoerig overleg is gepleegd tussen de inter departementale commissie voor de loon- en prijspolitiek en de Stichting van de Arbeid. Naar aanleiding hier van werd hedenochtend een bespre king gehouden met een delegatie uit de ministerraad. Regeling fooien plaatselijk beoordeeld Gisteren hebben in een vergade ring in de Witte Brug te Den Haag de leden van Horecaf zich beraden over de nieuwe regeling van lonen op andere arbeidsvoorwaarden in het hotel-, café- en restaurantbedrijf. De nieuwe regeling, zo werd be sloten, zal wat betreft het percen tage van de bedieningsgelden plaat selijk worden beoordeeld. Van de uit slag hiervan zal het hoofdbestuur me dedeling worden gedaan. Het hoofd bestuur zal naar aanleiding daarvan advies uitbrengen aan de vergade ring van Horecaf die is uitgeschre ven tegen 18 April. STEDEN-VERKEERSVEILIGHEIDS. COMPETITIE. Teneinde ter bevordering van de verkeersveiligheid een gezonde riva liteit op te kunnen wekken, heeft de K.N.A.C.- besloten tot het in het le ven roepen van een jaarlijkse ver- keersveili^heids-competitie van een aantal gemeenten in Nederland, waarbij voorlopig is gedacht aan een indeling in groepen van de 77 ge meenten met meer dan 20.000 inwo ners. Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek heeft daartoe alle medewer king toegezegd. Het Juridisch Econo misch Verkeerstechnisch College (Ned. Juristenvereniging K.N.A.C.) zal hierbij als jury optreden. De K.N.A.C. heeft voor deze wedstrijd een tweetal wisselbekers beschikbaar gesteld. Gisteren kwam in het N.V Huis te Utrecht de C.B.T.V. onder presi dium van de heer M. Prins uit Hon- selaarsdijk in algemene jaarvergade ring bijeen. Door de voorz. van de veiling te Rotterdam, de heer A. van 't Hart, werd een motie voorgesteld betref fende de exportmoeilijkheden naar Duitsland. Spr. zeide, dat niet min der dan een nationale ramp is te verwachten, wanneer gedurende April en Mei geen uitvoer van tuin bouwproducten naar Duitsland kan geschieden. Deze motie, nader door het bestuur geformuleerd, spreekt uit, dat wanneer voor April en Mei geen invoervergunningen worden verleend voor tuinbouwproducten de Nederlandse tuinbouw dodelijk zal worden getroffen, weshalve een dringend beroep op de Nederlandse regering wordt gedaan dit dreigend onheil af te wenden. Deze motie werd met algemene stemmen aan genomen. De heer W. van Kampen uit Loos duinen maakte een motie aanhangig betreffende de uitvoermogelijkhe- den van tuinbouwproducten naar België. Ook deze motie werd nader door het bestuur geredigeerd en spreekt uit, dat in plaats van een ge leidelijke toeneming van de tuin- bouw-export naar België, deze ver mindert, op grond waarvan er met kracht bij de regering op wordt aan gedrongen te bevorderen, dat de tuinbouw-export naar België ver ruimd wordt. Ook deze motie werd bij acclamatie aangenomen. Minimumprijsregeling. Een bestuursvoorstel in zake goed keuring van het bestuursbeleid mL nimumprijsregelingen 1950 werd schip „Kota Inten", dat de eerste zonder hoofdelijke stemming goed- groep Ambonnezen naar Nederland gekeurd Er werd echter van de ver bracht, is namens Hare Majesteit de Koningin de volgende boodschap voorgelezen. „Ik heet allen welkom in Neder land. Gij komt thans in ons land, dat de meesten uwer niet kennen, hoe wel gij daarginds vele Nederlanders ontmoet hebt en dus toch uit verha len Nederland kent. Moge de tijd hier door te brengen voor u een goede herinnering blijven. De zorg, die de regering naar haar beste vermogen, in de moeilijke om standigheden, waarin Nederland thans verkeert, aan u wijdt, vraagt ook begrip en toegewijde medewer king van uwe zijde om uw verblijf hier aangenaam te maken. Er zullen onder u ook zieken zijn. Hun wens ik een spoedige beterschap toe. Moge de almachtige God, in wien gij gelooft en op wien gij vertrouwt, u bijstaan van dag tot dag. w.g. JULIANA." gadering uit een vraag geponeerd of de prijzen in Nederland niet beter dienen te worden in verband met de sléchte vooruitzichten voor de ex port. Een bestuursvoorstel in zake voort zetting van de minimumprijs-rege lingen 1951 werd tegelijk behandeld met een voorstel uit Utrecht, vol gens hetwelk de minimumprijzen voor nagenoeg alle producten dienen te worden aangepast aan de verhoog de kostprijzen en in zekere verhou ding (naar de smaak van de voor- stelster 80 dienen te staan tot de werkelijke kostprijzen. Over deze voorstellen ontspon zich een brede discussie. De voorzitter sprak als zijn me ning uit, dat het vraagstuk van de sanering, met wat daarmede samen hangt, dient te worden behandeld door de hoofdafdeling tuinbouw. Hij wees er op, dat de „self supporting" hier in het spel iè en dat de autono mie niet verwaarloosd dient te wor den. Weliswaar staat hij in begin sel niet afwijzend tegenover over heidssuppletie, maar daarvoor is het moment nog niet gekomen. Wij zul len nog een jaar moeten doorgaan, bedenkende, dat bij regeringssupple tie de overheid de sanering op de voorgrond zal plaatsen. De supple tie uit het afzetfonds zou onjuist zijn en verhoging van de heffing met 3/10 is onmogelijk, daar de grens reeds is bereikt. De gekweekte re serves moeten wij laten bij de on derdelen, waar ze thuis behoren. Bij stemming werd het bestuurs voorstel goedgekeurd met 413 tegen 49 stemmen. Hiermede was het Utrechtse voorstel vervallen, alhoe wel het bestuur daarmede rekening zal houden. Het afzetfonds. Aangenomen werd het bestuurs voorstel betreffende goedkeuring van het bestuursbeleid in zake het gebruik van de gelden van het afzet fonds ter ondersteuning van de be vordering van de afzet van groenten en fruit. Voorts werd besloten over de periode 1951/1952 0/7 te hef fen ten bate van het afzetfonds Ten aanzien van het bestuursvoor stel, betreffende invoering van de statutaire veilplicht, werd dienover eenkomstig besloten met slechts en kele stemmen tegen. Van de zijde der Betuwse veilingen werden be zwaren aangevoerd tegen de rigou reuze invoering van de statutaire veilplicht. Men voere die langzaam en geleidelijk in, werd betoogd. Ten opzichte van het voorstel van Noord Scharwoude ten aanzien van minimumprijzen voor koolsoorten werd eveneens besloten overeen komstig het pi'ae-advies van het be stuur, dat van mening is, dat het niet verantwoord is hiertoe op dit mo ment over te gaan. Een voorstel 's Gravenzande wen ste, dat vroege aardappelen, geteeld op tuinbouwteeltvergunning, zowel bij de verkoop als bij de prijsvor ming zouden worden beschouwd als groenten. Het bestuur kan zich in beginsel met dit voorstel verenigen. RADIOVERSLAGGEVERS OP SOESTDIJK. Koningin Juliana is van plan om de groep Europese radioverslagge vers, die ons land van 20 tot 26 April zal bezoeken, op Paleis Soestdijk te ontvangen. De ontvangst is vastge steld op 24 April. Als gasten van enige grote bedrij ven en onder auspiciën van de A.N. V.V. zullen de verslaggevers uit de bij het plan van Marshall aangeslo ten landen enige uitzendingen over de stand van zaken in Nederland ver zorgen. WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). VRIJ ZACHT. Meest zwaar bewolkt met af en toe enige regen of motregen. Krachtige tot harde en aan de kust later wellicht stormachtige Zuid-Westelijke wind. ^rij zacht. 23 Maart: Zon op 6-38 en 18.56; Maan op 19.22 en onder 6.32 uur. BELGISCHE PERSCOMMEN TAAR OP DE NEDERLANDSE REGERINGSVERKLARING „De Standaard" ziet in de Neder landse regeringsverklaring het bewijs dat de Nederlandse politici zich ter dege bewust zijn van de" ernst der problemen, die zij moeten oplossen. „Opmerkelijk is" aldus het blad, „dat op een ogenblik, dat in België op nieuw aan het verlenen van staats subsidies wordt gedacht, de Neder landse regering haar voornemen te kennen heeft gegeven deze op gevoe lige wijze te besnoeien. De Nederland se regering breekt met de gevaarlijke experimenten van net verleden en zij legt zich neer bii de realiteit, die een algemene verlaging van de le vensstandaard van het Nederlandse volk vereist. De Nederlanders zullen het met minder moeten stellen en automatisch zal een sanering van de financie'e toestand intreden". „De Standaard" nverkt tenslotte op dat in België de indruk is gewekt, dat de nieuwe Nederlandse regering werkelijk een nationale regering is en zij de vrucht is van een collec tieve inspanning van het gehele volk dat bliik geeft van een bewonderens waardige solidariteit tegenover de dreigende gevaren. Het blad stelt hiertegenover Beleië. waar, zoals het schrijft, van nationale eendracht weinig te bespeuren valt en zelfs geen spoor van een versoberingspo- litiek valt Waar te nemen. „La Libre Belgique" schrijft met betrekking tot de Nederlandse rege ringsverklaring, dat het levenspeil in Nederland reeds zo laag is, dat dit moeilijk opnieuw kan dalen zon der de productie op ongunstige wij ze te beinvloeden. Het blad schrijft in dit verband, dat waar het ver bruik van boter in België gemiddeld 11 kg per iaar r>er nersoon bedraagt dit voor Nederland slechts 4 kg is en er vele arbeidersgezinnen in Nederland zijn, waar men slechts een keer oer week bii de maaltijden eet. „Indien men dit levensniveau opnieuw wil verlagen, zullen ook degenen, die zich tot nu toe nog in- soanningen wilden getroosten, er "enoeg van krijgen" aldus „La Libre Belgioue". Tenslotte merVt het blad op, dat Nederland bliikbaar wil voortgaan met het toeoassen van nauwe dirigistrische procede's bij het ooiossen van ziin moeilijkheden oo economisch gebied. Fen onlos- sing van deze oroblemen kan echter slechts worden gevonden door het opvoeren van de oroduct'e en het verbruik", aldus ..La Libre Belgique" „NIEUW-HOLLAND JACHTTE NAAR SYDNEY MET ZIEKE. Het Nederlandse passagiersschip „Nieuw Holland" heeft zijn ketels bijna doen springen om een gevaar lijk zieke vrouw ijlings naar Sydney te brengen. De dame, de 35-jarige mevrouw D. Warren uit Melbourne, keerde met verlof terug uit Djakarta, waar zij secretaresse bij de delegatie was. Zij werd getroffen door een aanval van blindedarmontsteking. De kapitein zeide dat hij voor 2.000 pond sterling extra brandstof nodig had gehad voor de buitengewoon gro te snelheid. PRACHTIGE GIFT VOOR RHEUMABESTRIJDING. De N.V. Organon te Oss heeft hon derdduizend gulden beschikbaar ge steld voor de wetenschappelijke en maatschappelijke arbeid in het be lang van de bestrijding der rheuma- tiek. Met dit bedrag is een fonds ge vormd, dat de naam draagt van de Nederlandse pionier op het terrein van de rheumatiekbestrijding, de Amsterdamse arts dr. Jan van Bree- men. LOODGIETER VAN DAK GEVALLEN Gisterenmiddag is de 58-jarige loodgieter J. H. Baardman uit de Woelwijkstraat te Rotterdam uit een twaalf meter hoge dakgoot van een huis in de Stampioenstraat gevallen. Men vermoedt ,dat de man Is uitge gleden bij zijn werkzaamheden. Hij kreeg een schedelbasisfractuur en werd naar het Zuiderziekenhuis vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2