j Weth. St. Menken opende de Zwemschool voor Invaliden 217 Leidse schoolkinderen behaalden 'n zwemdiploma JONGENS MEISJES De Leidse Ambachtsschool reikte 152 diploma's uit x tfoesr !AED»MRft0P k L unstleven in Leiöen EIÓSG HUTSPOT^' Burgerlijke Stand PETER LEENEN WOENSDAG 21 MAART 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 De Algemene Ned. Invalidenbond, afd. Leiden, is gisteravond weer een stapje dichter tot zijn doel gekomen, toen onder grote belangstelling in „De Overdekte" een Zwemschool voor Invaliden door weth. St. Men- kèn geopend werd, nadat de heer Pannekoek en de heer J. C. Living ston, resp. voorzitter van de afd. Lei den en voorzitter van het hoofdbe stuur, een inleidend woord gespro ken hadden. Weth. Menken gaf de verzekering, dat met hem Let hele Gemeentebe stuur zeer verheugd wa~, nu men tot deze gelukkige oplossing is gekomen, vlug en zonder dat er al te vaak ver gaderd was. Van vele zijden werd spontane medewerking ondervonden, zoals van de artsen, het Roode Kruis en een zwemvereniging. In deze sa menwerking wordt hier een gemeen schapsdaad gesteld. De wethouder zegde, indien moge lijk, ook voor andere plannen van de Invalidenbon"1 medewerking van het Gemeentebestuur toe en besloot met de wens, dat deze nieuwe acti viteit zich gestaag mag ontwikkelen. Hiermede verklaard^ spr. de Zwem school voor geopend. Nadat de heer Livingston er nog op gewezen had, dat alle invaliden uit Leiden en omgeving, ook niet- leden, van de Zwemschool gebruik kunnen maker en dat de zusterver eniging voor R.K. Invaliden „St. Li- duina" aan de tot standkoming van de school had meegewerkt, sprak dr. C. P. van Nes over het nut van zwem men door invaliden, uit medisch standpunt bezien. Niet alleen kunnen lammen hun ledematen in het water gemakkelijl/ri bewegen, omdat de weerstand veel minder is, maar bo vendien gaat van het water een gunstige invloed uit, zowel op het lichaam als op de geest. Bovendien geeft zwemmen de invaliden een nieuwe dosis levensvreugde en zal het onderling contact heilzaam wer ken. Vanzelfsprekend is een medische keuring nodig, voordat een invalide aan de lessen mag deelnemen. De heer Randel, leider van de In validen-zwemschool in Den Haag, behandelde de zwemtechnische as pecten van deze school en dr. Woiters sprak over de revalidatie van inva liden ip meer algemene zin. Na deze serie toespraken ving een demonstratie aan, die door invaliden uit Den Haag en Rotterdam werd gegeven. Met verbazing "hebben de aanwezigen geconstateerd welke vrij heid van beweging de gedeeltelijk verlamden en geamputeerden in het water bezitten. Er werd zelfs van de hoge springplank gedoken; we za gen een zeer behoorlijke crawslag van een invalide met twee verlamde benen en aan alles was te zien, dat de zwemmers en zwemsters minstens evenveel plezier in het water hadden Prinses Beatrix naar een lyceum Men bericht ons uit Soestdijk, dat na bijna zes jaren op de .werkplaats" het instituut van ir. C. Boeke te Bilthoven te hebben doorgebracht, prinses Beatrix na de paasvacantie deze inrichting zal verlaten en voortgezet onderwijs zal gaan ge nieten op een te Soestdijk te stich ten school. v Daar wordt met een eerste klasse begonnen, maar de bedoeling is, dat deze school in de komende jaren tot een volledig lyceum zal uitgroeien. De leiding hiervan hebben de Ko ningin en de Prins opgedragen aan dr. J. A. von der Hake, oud-rector van het lyceum te Baarn terwijl H. M. en Z. K. H. prof. dr H W. F. Stellwag, hoogleraar in de paedago- giek aan de Amsterdamse universi teit, als paedagogisch adviseur aan de nieuwe inrichting hebben verbon den. Het onderwijs in de vakken zal worden gegeven door docenten van verschillende scholen voor voorbe reidend hoger en middelbaar onder wijs in de omgeving van Soestdijk, als dat bij validen het geval is. Voor de aanwezige Leidse invali den zal deze demonstratie ongetwij feld een stimulans geweest zijn en een bewijs, dat onder deskundige in structie ook voor hen dit resultaat te behalen is! NIEUW BESTUUR V.V.S.L. Het bestuur der Vereniging van Vrouwelijke Studenten tc Leiden is voor het jaar 19511952 als volgt samengesteld: mej. C. L. A. Kluyver, praeses, mej. L. Cleton, ab-actis, mej. S. J. M. van Dijck, quaestrix, mej. C. M. E. van der Maesen, assessor 1, mej. A. M. Th. Kerstjens, assessor 2. GEEN ERKENDE GOUDSMID. Van de zijde der Leidse juweliers wordt ons verzocht, naar aanleiding van ons bericht inzake de veroorde ling van een Leidse goud- en zilver smid. die een steen verwisseld had, te willen mededelen, dat de ge noemde J. d. Z. nimmer de voor geschreven erkenning als goud- en zilversmid heeft kunnen krijgen. Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaatsexa- men godgeleerdheid J W. B. Smit Heemstede. M. G. Baldee, Rotterdam, G. J. Droppers, Winterswijk. Candidaais-examen Wis- en Na tuurkunde (E) A. P- Seelenberg Rot terdam, D. M Brouwer. Leiden idem (L.), G. W. P. Linn Den Haag. In „De Overdekte" was Maandag gelegenheid voor jongens van de La gere Scholen te Leiden het zwemdi ploma A of, B te behalen. Dinsdag waren de meisjes aan de beurt. De geslaagden zijn: Leidse Houtschool: A: Eduard van den Broek. B: Rudie Bogaards. Kernstraat: A: Henk Onrust, Henk Boon, Ton Fallaux. B: Henk de Nie. Lusthof laan: A: Rinus Brandt, Ar nold Ouwerkerk. B: Jan Devilee, Ri nus Fontein, Harry Cuvelier. Lorentzkade 61 (Finse): A Bas van Gellecum, Wim van Fruchten. B: Piet Kaltner, Carol Stuut. Stadhouderslaan: A: Bram Truyers, Kóós van Hilten, Kees van Vliet, Wim Zitman, Nico Zimmerman, Tymen Meyer, Johan Delmeer, Sam Brussee. B: Jan de Bruin, Laurens Bouwman. Rijnsburgersingel: A: Willy Piket. Dik Boon. B: Adriaan van Delft. Aalmarkt: A: Gerard de Graaff, Eric Binsbergen, Albert Neuteboom. Rapenburg 48: A: Bertus Hille- naar, Henk Goddijn, Dirk de Roode, Johan Streng B: Loek Leune, Tonny Devilee, Leo van Kins, Theo Adriaanse. Francimontlaan (Finse): A: Benny Vlekke, Hans Piscar, Hans Nijssen. Hoge Morsweg: A: Jan van Kope ren, Teun Poot. Paul Krugerstraat: A: Gerrit Hal, Bernard Swagers, Jan dé Bolster, Christiaan Sierat. Driftstraat: A: Dik Mekeman. B: Wim Bergman, Harry van Koperen. Medusastrat: A. Ton Steves. B: Henk Trouwee, Henk van Munste- ren.. Langebrug: A: Bertus van der Hoek, Frans Maarseveen, Leo Stuart, Herman Janssen, Piet Koreman. Zuidsingel: B: Piet van Dam. Noordeinde 1: A: Leenderd Krul, Joan Gallaird, Hans Hers. B: Enno Wiersma, Wim Postel. Noordeinde 40: A: Wim Danse, Pe ter Kamma. B: Koos Vavier. Hooglandsekerkgracht 22: A: Dirk Cuilenburg, Huib Roelofs. B: Carl Grootendorst, Piet Oudshoorn. Boommarkt: A: Bouwe Broers. Potgieterlaan (Leonardusschool): Ambrosius Martyn, Hans Kamp- heus, Freek Diemei. B: Robbie Fal laux. Os en Paardenlaan: A: Frank van Rooyen. B: Lucas van Kampen, Henk van Staden. Oosterstraat: A: Jan Hendrik Phi- lqppo Bart J. Lambooy. Caeciliastraat (H. Franciscus): A. Hans de Graaf, Jan Blom, Frans van Wely. B: Frans Biegstraten. Caeciliastraat B.L.O.: A. Lou Gijs man, Klaas de Groot. Haarlemmerstraat 240: A: Adrie Kerkvliet, Frans Franken.: B: Rens Zonderop. Maresingel: A: Piet Laman, Nico de Mey. 3-Octoberstraat: A: Guus van Eg- mond, Wim Arbouw, Erwin Groene- wegen. Middelstegracht: A. Jan van Gij- Gisteravond is op de Hoogeveense D T T weg te Meppel, bij het D.aconessen- «enk Dongelmene. B. Jan Le- huis, de twintigjarige J. Beugeling uit Ansen (gem. Ruinen) met zijn motor tegen een aan de kant van de weg geparkeerde vrachtauto aange reden. B., die met matige snelheid had gereden, was op slag dood. Ver moedelijk heeft hij door een korte met windstoten gepaard gaande „Maartse" sneeuwbui de vrachtauto niet gezien. HET TWEEDE KIEVITSEI. Gistermiddag heeft de heer M. Oudenampsen in de buurtschap Ampsen in de gemeente Laren (Gld.) een kievitsei gevonden, dat aangebo den is aan H. K. H. Prinses Wilhel- mina. Dit is het tweede kievitsei van dit jaar. Een twaalfjarig meisje, E. van poeter, Joop Hanno. Pelikaanstraat 20 (B.L.O.). A: Cor Schouten, Jan Ouwerkerk, Toon van Wetten. B: Ton de Wolf. Schuttersveld: B. Joop de Haas. Intotaal slaagden 70 jongens voor het diploma A en 31 voor B. Leidse Houtschool: A: Olga van Randwijk, Welmoed Fokema, Henny v. d. Luit. B: Jitske Barkema. Barbaraschool (Lorentzkade): A: Ria van Mastrigt, Toos Duynstee, Marianne Kallenberg, Ria Prenen, Henny v. d. Meer, Batsie Leugering, Ineke Schinkel, Alies Postma. B: Elsje Meerpoel. Kernstraat: A: Hetty Aribo, Ilon- ka Kruts, Marianne van Doorn, - r - - Loesje Nijtenboogaart. B. Magda Se- Enden uit de De La Reyweg te Rot- I lier Tineke van Loefi Anneke van terdam. is sistermorsen van het ner- der Huyzen, Hermien Kaai. terdam, is gistermorgen van het per ron van de R.T.M. gevallen Zij is onder een langzaamrijdende diesel tram terechtgekomen en werd op slag gedood. OEGSTGEEST INBRAAK. Terwijl de bewoners afwezig waren is gisteravond tussen 7 en 12 uur in gebroken in het huis Prins Bernhard- !aan 52, bewoond door de familie J. H. PuLe. De dieven zijn binnengeko men door indrukken van een ruit in de keuken. Zij hebben de gordijnen dichtgeschoven en hebben daarna het gehele huis doorzocht en overhoop gehaald. Enkele sieraden en andere kostbaarheden worden vermist. De omwonenden hebben van de gedra gingen der inbrekers niets gemerkt Lorentzkade 61: B: Janny Bouten. Lusthoflaan- A: Web Binnendijk, Willy de Boer, Janny Ju, Suze Zandvliet, Alie van Hove, Annie Hark, Stientje Stoof, Mientje Jans sen. B: Agatha Heymans. Stadhouderslaan: A: Netty Stolp, Beppie van Houten, Joke v. d. Bos, Beppie Leemans. B: Tineke Lepe laar, Annie Burgers. Rijnsburgersingel: A: Loes van Leeuwen, Aalmarkt: A: Anja Marks, Nisa van Alk, Anneke Vrijenhoek Hoge Morsweg: A: Eefje Rombout, Cobie Janssen. B: Trientje Spies, Rietje Sierat. Leonardusschool (Rapenburg): A: Willy v. d. Hoeven, Rietje Scheer, Noordeinde 1: A: Charlotte Hu- ting; B: Elsje Dwaas. Noordeinde 40: A: Elly Versteeg, e Sira. Hartschool (Lusthoflaan): A: a Soontiëns; B: Pia Veen, Ria nk, Thea Stokkelmans. uidsingel: A: Ineke v. d. Vlist; B: Louise Cire. Langebrug: A: Henny Stuart Ri ka Willemse, Jopie Zaalberg, Agnes Vlietstra. 3 Octoberstraat: A: Leny Rijze- voort, Agnietje Mazurel, Marietje Taverne; B: Nelly van Wij land. Medusastraat: A: Elly de Wit, Mientje Benning; B: Leny Pennen- burg, Catrien Nievaart. Driftstraat: A: Miesje de Kier, Leny Visser; B: Stieny Broers, Ger- da Walter, Agatha Mencin. Barbaraschool (Levendaal) Finse: A: Joke Heemskerk. Munnikenstraat: A: Greetje Tet- tero. Hooglandsekerkgracht 22: A: Ag nes Houwing, Loeki Houwing. Maja Jillesba, B: Jeanna Duffels Mary Honders, Willy Bernard. Marijke Haantjes, Janneke Vos. Dientje Karstens. Schuttersveld: A: Irene Bosman. Mariaschool (Haarl.str.) 32: A: Orina Beugelsdijk, Nelly van Leeu wen. Haverstraat: A: Jeanny Lens, Su ze Benning. Duivenbodestraat: Willy Selier. Javastraat: A: Judith Sinteur; B: Nelly Pret. Boommarkt: A: Toos Peperkamp. Middelstegracht: A: Rietje de Bruyn, Janny Selier Mieke de Jong. B: Hanny v. d. Wijngaard Catharinaschool (Krauwelsteeg) A: Annie Tol, Corrie Hoger vorst. Mariaschool (Haarlstr.): A: Fien- tje Schimmel, Ankie Nieuwenhoven, Elsje Vlek. B: Hanneke Westen, Stieneke Walenkamp, Gerda van Wely. Oude Vest: A: Cobie Levart. Maresingel: A: Corrie de Wit. Ceciliastraat B.L.O.: A: Neeltje v. Laar, Liesje Franke. Pasteurstraat: A: Nelly Bekooi, Cobie Philippo, Marry ten Outen. Oosterstraat: A: Janny Bek, Truusje Musscher; B: Elly Groens- huyzen. In totaal slaagden 80 meisjes voor het diploma A en 36 voor B. Verouderde Maak een einde aan dat gekuch, zuiver Uw luchtwegen van ziektekiemen met de snelwerkende Gisteravond heeft de Leidse Am bachtsschool wederom aan 152 leer lingen een diploma kunnen uitrei ken. Ditmaal gold het de cursisten van de Textielavondschool en van de Vakavondschool. Voor de gediplo meerden van de Textielavondschool was hiertoe een bijeenkomst belegd in het schoolgebouw aan de Oude Vest 35, waar ook de lessen worden gegeven. Onder hen, die deze diplo ma-uitreiking bijwoonden, bevonden zich de wethouder van Onderwijs, de heer J. C. van Schaik en enkele bestuursleden van de Stichting tot steun aan het Textielonderwijs en van de. Commissie van Toezicht op het Textielonderwijs. De secretaris van de Vereniging „De Ambachtsschool", mr. W. de Clercq, heette hen allen welkom en sprak zijn voldoening uit over het doorzettingsvermogen van vele leer lingen, die in de textielbedrijven werkzaam zijn en met opoffering van de spaarzaam toegemeten vrije tijd, het avondonderwijs volgen. Vooral door de invoering van het ploegen- stelsel in enkele bedrijven waren vele werknemers meermalen genoodzaakt om de andere week de lessen te ver zuimen. Zij hebben echter toch we ten vol te houden. Spr., die zeer er kentelijk is voor de belangstelling van de zijde der bedrijven voor dit onderwijs betoond en voor de finan ciële steun verleend aan de' leerlin gen in de vorm van de voldoening van het lesgeld, verhoogd met een zeker surplus, waaruit uitgaven, die niet onder subsidieverband mogen worden gebracht, kunnen worden be streden, zou het echter zeer op prijs stellen, dat in die bedrijven, waar het ploegenstelsel is ingevoerd, een zodanige regeling werd getroffen, dat schoolverzuim tot een minimum kan worden beperkt. Tenslotte dankte spr. de Commissie van Toezicht en het lerarencorps voor al hetgeen in het belang der leerlingen is verricht. Hierna reikte mr. W. de Clercq aan dp volgende leerlingen een diploma uit: Wevers: C. R. Gort,, W. P Kamp, A. v. Ouweelen, K. Ravensbergen. P. Selier, C. C. v. Stijn, H. Vermond, ATT Waptu Spinners: J.Nobel, A. A. E. Bak ker, P. v. Dam, J. Kienjet, A. W. de Kort, J. P. Oostendorp, W. de Rid der, W. G. v d. Steeg. In aansluiting hierop reikte ir. J. van Deventer aan de beste leerling van deze cursus, C. C. v. Stijn, na mens de Stichting tot steun aan het Textie onderwijs een geschenk uit, waarop achtereenvolgens de direc teur van de Ambachtsschool de heer C. Brilman, en het hoofd van de cur sus, de heer J. G. Wilterdink, neg een woord van gelukwens spraken Namens de leerlingen dankte K. Ra- vensbergen voor het ontvangen on derwijs; enkele personen werden door hem met een surprise verrast. Uitreiking diploma's Vakavond school. Om 9 uur vond een dergelijke sa menkomst plaats in de Ambachts school, nu echter in tegenwoordig heid met de gediplomeerden van de Vakavondschool De voorzitter van de Vereniging .,De Ambachtsschool" ir. J. J. G. van Hoek. sprak er zijn vreugde over uit, dat het leerlingen aantal voor de Vakavondschool zich nog steeds in stijgende lijn beweegt Bedroeg dit aantal op 31 December 1949 1142, thans is dit reeds gestegen tot 1267 De afdeling auto- en mo torherstellers werd uitgebreid met een cursus voor 2e monteur, waaraan werd deelgenomen dooi 25 cursisten. Konden het vorig jaar 113 diploma's worden uitgereikt, ditmaal zijn er 136 gediplomeerden. Hulde bracht spr. aan het onderwijzend en overig Hernandez) wiens verfijnd spel zeer gewaardeerd werd. Frederico Que- vedo secundeerde uitmuntend aan de Aanvankelijk gevoelden wij wat j vleugel en solieerde in een werk uit teleurstelling dat José Greco, me,t I <je oude school, hetgeen hem bijzon- z'n Spaans ballet gisteravond niet zou der goed lag. De dans tvas een uit- optreden voor het L.A.K. zoals was aangekondigd, maar toen wij voor de tweede keer Susana Audeoud met José Udaeta zagen dansen, waren wij toch weer gauw geboeid. Onlangs, toen deze vertolkers van Spaanse dansen Udeata, die inderdaad een Spanjaard is en Susana Audeoud die Zwitserse is voor K. en O. optraden, hebben wij uitvoerig over hun interpretatie geschreven. Het programma vermeldde thans een naar interessante herhalingen van Zigeunerdansen, maar was verder veelal nieuw. Het arsenaal van bei der bewegingstechnieken is om vangrijk en tot in de puntjes ver zorgd en beider muzikaal besef is gezond en het resultaat van hun --•ansen met al de typische kenmerken is verheugend. In de beide Folias (uit de 17e eeuw) konden zij in de varianten het raffinement van hun danskunst ten toon spreiden. De in teressante Baskische dansen zagen wij al een keer. Heel bijzondere aantrekking hebben de diverse Zi geunerdansen. de Farruca met het voetgetrappelde rhythme en de Za- pateado van Udeata, enorm van techniek. De guitaar geeft hieraan een bijzonder cachet. De gelaatsplas tiek van Udeata is bijzonder expres sief o.a. in „de Nar" en b.v. in „Vida Breve". Hij is wat meer gepassio neerd dan de danseres, hoewel haar driftige beweging stuwend over het podium gaat. De rhythmische scha kering van handgeklap, castagnette- spel, guitaar of klavier gaven ver rassende effecten. Bijzondere ver melding verdient de guitarist Teo- doro Castro (de vorige maal was dit wisseling van gevoelens, uitlopend, ineengrijpend, gratieus en soepel; een vreugdevol dansen in eigen ka rakter virtuoos op de voeten. De stampvolle Schouwburg betoonde zich hoogst dankbaar en bracht lang durige ovaties. Open doekjes en enkele reprises. J. Kortmann. personeel voor de toewijding, waar mede allen zonder uitzondering hun taak hebben vervuld. Aan de volgende leerlingen werd een diploma uitgereikt: Bouwkundig tekenen: J. Borre- man, J. P. Bosman, C. Prevo, E. Vlasveld, S. P. Ammerlaan, A. P. Bakker, G. Barkema, A. G. v. d. Born, C. J. v. Dam, J. Doldersum, H, L. Elferink, L. L. Gerrits, F. Ha- braken, H. Habraken, J. J. de Jeu, E. Jongeneel. P. G. Kraan, P. W. v. Leeuwen, W. Oostveen, L W. Pas- schier, C. Plan je, P. Rodenburg, C. J. v. Rijn, J. J. v. Schie, T. v. d. Steen, A. W. Verboon, J. Verhoog, A. Vrouwenvelder, K. Wassenaar, W. A. M. Weenink, J. Wijers. J. W. Zirkzee. Meubeltekenen: J. A. J. Bentveld, L. Klinkhamer, A. F. Kuyken, J. F. v. d. Kwartél, J. W. Schouten, A. v. Waveren, C. J. Castelijn. Stofferen: B. A. Eradus, G J, Len- ting, Schoonderwoerd de B.. B.' Staf- feleu. Hout-, marmer- en decoratieschil deren: H. Gijsman, M. G. de Haas, H. P. Huigsloot, C. G. Hundersmarck, C. W. Koreman, A. Marseille, L. Schrijvers, J, C. Segaar. Smid- en werktuigkundig teke nen: A. Aben, D. H. Bakker, W. M. Bakker, J. C. Boezaard, B. Philippo, P. Aanhanen, H. Boon, R. v. d Bos B. J. Heuvelman, G. de Hollander, G. M. Hoogenboom, F. G. A. Kop pers, A. J. Kreuger, A. J. Lamboo, W. Langeveld, P. v. d- Linden, Th. Meyer, L. H. de Nie, F A. Ot- gaar, H. J. Schalk, H. Schoenmaker, A. H. Segaar, J. Selier, H. Slegten- horst, J. Slootweg, H. J. v. d Steen, W. v. Vliet, G. Vlietstra, A. J. J. Vo gelaar, A, Wassenaar, H. J. Web bers, A. J. v. Wijk, A. J. Zaal, L. v. d. Berg. Auto- en motorherstellen: B. Ar bouw, S. C. J. v. Berkel, N de Bes, J. F. Boogmans, B. Devilee, G. Har- land, P. Hazenoot, W. J. Hölscher, P. Homborg, J. Imanse W. A. v. d. Marei, B. Ouwerkerk, A. v. d. Tol, T. Rasser, B. C. Rietveld, A. Rijsber- gen, G. Schaap, H. H. Schouten, C. Segaar, G. Zirkzee, W. J. M Zwarts. Autogeen lassen: J. Baart, G. Montagne, J. C. Bloemen, K P. Bos- man, W. H. J. Gloot, J. J. M. Hen- sing, A. Laterveer, J. A. J. Vis. Electisch lassen: J. de Bree. P. Janssen, W. Munker, L. W. Nouwens, J. Reedijk, H. K. P. v. d. Reyden, H. J. A. Roose, P. G. v. Rijn, H. Schou ten, C. A. J. v. Zwieten, H. de Boer, G. G. Grimbergen, C. J. de Haas, J. Noort. Electrotechniek: P. v. Diemen, C. Flaman, J. Koeleman, W J. v. d. Meule, H. Profijt, W. A. J v. Veen, W. v. Zonneveld P. J. Lugtigheid. De directeur, de heer C. Brilman, sprak ook nu een woord van geluk wens, in aansluiting waarop hij de gediplomeerden onder het oog bracht, dat zij met dit diploma nog niet aan Jiet einde van hun latijn zijn. Tal van mogelijkheden om zich verder te bekwamen zijn ook nu nog aanwezig. Nadat spr. er op gewezen, had, dat wie gestudeerd heeft ook wordt |ewaardeerd, vroeg hij be langstelling voor de Vereniging van Oua-leerlingen van de Ambachts school (de Vola), welke vereniging door het houden van lezingen en excursies de kennis van haar leden tracht te vermeerderen. Wonesdag 21 Maart. Nadat het bedrijf drie weken ge sloten geweest is, heropende Peter Leenen hedenmiddag om twee uur zijn zaak aan de Steenstraat. In de afgelopen weken is de broodjeswin kel veranderd in een moderne Snack bar annex restaurant. De N.V. Stol- Koelbouw uit Hazerswoude maakte een keurig interieur, nadat de zaak eerst naar achteren vergroot was. Men vindt er nu een gezellig kron kelende bar met krukken en voorin enige tafeltjes. Le lambrisering werd in licht eiken uitgevoerd, waarboven uitgeschuurde muren en een moderne verlichting in het plafond. Vele bloemstukken van zakenrelaties ver gezelden de gelukwensen, die de heer Leenen bij deze heropening mocht ontvangen. Dan moet u nog weten, dat de Leidse Brandweer gisteravond weer eens een keer is uitgerukt om ergens een schoorsteenbrandje te gaan blus sen. Deze keer was de beurt aan de fam. F. O. in de Voorstraat, waar een vuile schoorsteen in brand geraakt was. Wie volgt? En de Ned. Reisvereniging, afd. Leiden, hield gisteravond in de klei ne zaal van de Stadsgehoorzaal een zg. Belgische avond. Na een wel komstwoord van de voorzitter, de heer J. A. A. van der Horst, werden enige films vertoond, die de aanwe zigen eerst meetroonden naar de oude Belgische steden en stadjes als Brus sel, Antwerpen, Gent, Luik, Brugge en Leuven. Bovendien nog een tou- ristisch uitstapje naar de onvolpre zen Ardennen, bij het weerzien waarvan iedere kenner heimwee kreeg. Geen nieuws? Toch wel. Het Lekke Dak. Het geld druppelt alsmaar door .Gisteren 6.50 op de giro (nummer 230414) en 14.50 aan de deur. Vandaag 5 gulden op de giro en weer enige guldens aan de deur. Zo druppelt het iedere dag verder. En zó moet het gaan! Heeft u al iets gedaan? Doe het dan vandaag nog. De Kath. Sociale Jeugdzorg, Nieuwe Rijn 52, Leiden, wacht ook op uw daad. Ook op uw medewerking, om het lek ke dak te dichten! Geboren: Gerardus Joseph Bernar- dus Marinus, z. van H. A. Aalders en J. M. E. Groene wegen; Rijk, z. van G. P. van Andel en J. Planje; Cor- nelis, z. van A. den Os en L. van der Blom; Gerardus Hendricus Jozef, z. van P. J. van der Geest en A. M. van Rijn; Johanna Geertruida, d. van G. Kooreman en G. Biesbroek; Nicolette, d. van J. H. Gillebaard en W. de Min- jer; Marianne Theodora Helena," d. van L. A. J. van Berge Henegouwen en M. T. J. Vos; Jeroen Edward, z. van J. G. Mokkenstorm en M. de Graaf; Frank, z. van L. van der Wijn gaard en M. Brieër; Adrian us, z. van A. van den Eijkel en W. de Jong; Cornells Anton, z. van B. J. Tjassens Keiler en L. E. Klier. Overleden: J. P. van Brussel man 76 j.; M. M. Buijn dochter 3 mnd.; N. Ciggaar man 74 j.; A. de Bolster man 60 j. STADSKOK. Laatste Berichten ORDENING WESTDUITSE MARKT VOOR GROENTEN EN FRUIT. Minister Niklas, de West-Duitse minister van Landbouw, heeft mede gedeeld, dat de regering met de lan den, die agrarische producten in Duitsland invoeren, tot afspraken wil komen om de gevaren voor de Duitse tuinocuw zoveei mogelijk af te wenden.. Zo werd bijvoorbeeld onderhandeld over de invoering van spertijden, waarin de Duitse markt uitsluitend voor inheemse producten toegankelijk zóu zijn. Bovendien merkt de minister op, dat met Ne derland minium prijzen voor de in voer van groenten en fruit worden overeengekomen, teneinde Duitse oogst niet van de markt te verdrin gen. marktberichten LEIDEN, 21 Maart. Vee. In ver band met Goede Vrijdag werd te Leiden heden de Vrijdagse Vee. en Kaaskimarkt gehouden. Aanvoer: 3 fokstieren, geen notering, 2 slacht- stieren. geen notering, 80 kalf- en me'kkoeien van f 6601040, handel flauw; varekoeien e. a. 68, prijs 425 850, handel vrij goed; 60 vette koeien van 750—1060, handel flauw; vaarzen 20, van 525750, handel flauw, pinken 10, van 320460, handel flauw 2 vette kalveren geen notering, 172 slachtkalvèren van 30 50. handel £auw; 25 fokkalveren van 6090, handel flauw; 10 vette schapen van 140190, hande' idem; 22 weidescnapen van f 90150 han del idem; 14 zuiglammeren geen no tering; 15 zeugen geen notering; 222 schrammen van 5585; 235 big gen van 2042 handel flauw; 4 paarden geen notering. Kaas. Aanvoer 5 partijen Goudse kaas (zware) geen notering. WOERDEN, 21 Maart. Kaas. Aanvoer 23 partijen. Prijzen: le soort 2.18—2.23, 2e soort 2.12—2.17, zware tot f 2.30 per kg. Handel matig. JSnadkb-wi" Bezoekt onze STEENSTRAAT 33 is nu ook geheel gemoderniseerd.!! WIJ BRENGEN EEN speciale Thé-complet voor f 0 75 Ham, getruffeerde Leverkaas, Lunch- worst, prima ,en Lachsschinken tezamen 400 gram voor t 1.09 Ham, Geld. Varkenslever, Lunchworst x n OQ tezamen 250 gram voor T Ü.99 EXTRA RECLAME: 200 gr. gek. Geld. Varkenslever voor 0.99 VOOR DE A.S. PAASDAGEN: Hors d'oevre vanf f 2.per pond Diverse Salades vanaf f 0.65per pond STEENSTRAAT 33. GANGETJE 14. 3? R. K. Meisje. 24 jaar, Middenstand, z. z. g. g. als hulp bi,j echtpaar zonder kinderen, voor dag en nacht in Leiden of omge ving. Condities nader over een te komen. Br. onder no- 2289 bureau van dit blad. Te koop een mantel pakje maat 42. Nieuw. Heeft gekost 108.nu voor 50. Mauritsstraat 18a. Wassenaar. 2724 ST Wilde konijnen. Hazen. Fazanten, Eenden, Pou!ar den, Soep-Braadkippen, Poulet. jonge haantjes. H. de Moon, Lange Diefsteeg 18. Telef. 21184. 2730 2" Aangeboden een nieu we weegbascule (200 kilo) een kano rpet peddels en dekzeiltie en een prima 3-delig konijnenhok. Adres G. v. d. Akker Sr-, Wei- poortseweg 63. Zoeter- woude. 2297 2" Motorrijwiel aangebo den 200 c-c.. pas gemoffeld, nieuwe ketting, tandwielen, achterband, enz. Prijs 190.Te bevragen Boek horstlaan 8, Voorhout. Net meisje gevraagd van 9 tot 6 uur in klein gezin. Brieven onder no. 2733 bureau van dit blad. 3? Meisje. Mevrouw Tim- mers, Paoengracht no. 19, vraagt tegen half April, wegens huwelijk der te genwoordige een meisje voor d. en n. 2285 Steeds voorradig jonge pootbare Andijvieplanten, N. Segaai, Leidseweg 497, Voorschoten (Telefoon Lei den no. 25685). 2726 3? Te koop lange witte zijden Aanneem jurk. Adres Haarlemmerweg 64. Aangeboden: 300 plan ken 110 bii 20 c.m.. een Mosquito met fiets, trans portrijwiel na 6 uur. J. C. Snruyt. St. Willibrorcius- straa* 18 Leidschendam. 2* Paaseierenverf. Vijf kleuren in één Dak slechts 25 cent. leuke Paas-vulfi- guren 15 en 20 cent. 12 prima gegomde Paas-eti- ketten 10 cent, crêpe-pa pier 18 cent. Papierhan del Paddenburg, Nieuwe Riin 11. 2727

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3