Jimte Qalf SXokie Shvif, ut S$oxi& Slaat duikt KUNSTGEBIT De Nederlandsche Bank N.V. Lauwe Permanent VAN HEERINGEN FLINKE NOODHULP Melk- en Levens middelenzaak Hulp in de Huishouding PAASAARDAPPELEN VLASVELD ÏZwlZ7,9 Behangsel vanaf 47 ct. Maak het U gemakkelijk MAANDAG 19 MAART 1951 DE LEIDSK COURANT KERS lb BLAD CAOn BINNENLAND. Ruim honderdduizend bezoekers kwamen naar de Huishoudbeurs in het RAI-gebouw te Amsterdam. Toe. val lig was de honderdduizendste net een man, namelijk de heer J. Knoop, uit Amsterdam, die zijn vrouw nu kan verrassen met een nieuw huiskamer- ameublement. In de tijd van drie uur hebben de leden van de Twentse vereniging te Arnhem Zaterdagmiddag liefst 5000 eieren mgezameld ten behoeve van de Arnnemse ouden van dagen. Een kalverdrieling werd geboren uit een koe van de landbouwer C- Verburg te Berkenwoude. Twee stier kalveren en een koekalf. Post voor Nederlandse militai ren, die aan boord van het troepen schip Roma terugkeren, moet van daag worden gepost. Behalve de ge bruikelijke gegevens moet het adres de vermelding bevatten: Aan boord van het troepenschip Roma, op thuis reis naar Nederland Twee goederentreinen zijn Zater dagmorgen te Zutphen met de zijkan ten tegen elkaar gebotst, waardoor een locomotief en twee wagons ont spoorden. Enige wagons werden be schadigd. Het ongeval werd veroor zaakt doordat een der treinen te dicht bij een wisse] stond. Vijf lammeren werden door een schaap van de veehouder F. Post te Genemuiden in één worp ter wereld gebracht. Vier is al een bijzonderheid Laten we hopen, voer de veehouder, dat de wolprijs hoog blijft. Gedood door electrische stroom werd Zaterdagmiddag een 31-jarige electricien uit Badhoevedorp, die in een werkplaats aan de Sloterstraat- weg in Amsterdam bezig was met een electrische boortol. dagmiddag door brand in de chemi- In Koog aan de Zaan is Zon- caliënhandei van de heer B. voor een waarde van tienduizend tot 15.000 verloren gegaan. BUITENLAND. De Amerikaanse regering heeft bekend gemaakt, dat zij binnenkort aan juweliers het gebruik van plati na zal verbieden. Platina is voor de wapenindustrie nodig en het moet grotendeels uit de Sowjet-Unie wor den ingevoerd. In de Canadese staten Alberta en Saskatchewan woeden zware sneeuwstormen. In Alberta is een trein met 38 passagiers ingesneeuwd. Vijf personen zijn in een sneeuw storm omgekomen en 20 worden ver mist. Het verkeer ondervindt grote moeilijkheden. Door de strenge vorst is de Oost-Zweedse haven Gefle door ijs geblokkeerd; in Gefle zakte Zater dag de temperatuur tot 20 graden Celsius onder nul. In de Aaland zee tussen Stockholm en Finland zijn een aantal schepen ingevroren. Een nieuwe reeks lawines in Zwitsers Wallis heeft de spoorlijn naar Zermatt geblokkeerd. Ongeveer tweehonderd toeristen .die het week end te Zermatt wilden doorbrengen, moesten met een speciale trein' te rugkeren. Persoonlijke ongevallen zijn niet gemeld. Kanselier Adenauer is Zaterdag aan een ongeluk ontsnapt, toen zijn auto in Essen in brand vloog. Oor zaak van de brand onbekend. Te Rome is Zaterdag een school gebouw ingestort. Er woonden 900 mensen in. Vier personen en een kind kwamen om het leven. HAAGSE RECHTBANK. Stelende Amsterdammers. De off. van justitie bij de Haagse recht bank eiste tegen de Amsterdamse autohandelaar W. P. van O. twee jaar gevangenisstraf met aftrek en tegen zjjn stadgenoot, de kellner C. P. J. S. 114 jaar met aftrek, wegens hun aandeel bij diefstallen in drie kampeerwagens te Warmond. Verschillende goederen en geld vormden de buit. Het spoor leidde naar de boot „Ocky" waarmee de Amsterdammers een trektocht door ons land maakten. Inderdaad werden daar goederen afkomstig van de dief stal aangetroffen. Voor elk stuk had den de verdachten echter een ver klaring van afkomst, alleende ze verklaringen klopten niet met elkaar. De off. vond het wel toevallig dat als het een eerlijke zaak was de ver klaringen tegenstrijdig zouden zijn. Mede met het oog op de strafbladen, die allerminst brandschoon waren, requireerde hij bovenstaande straf fen. Uitspraak 29 Maart a.s. Oneerlijk dienstmeisje. „Ik ben erin opgegroeid", zei het dienstmeisje- A. G. H. uit Den Haag huilend tegen de politierechter aldaar, toen deze haar verweet dat zij ondanks een vroegere veroordeling voor eenzelfde feit toch weer lakens, slopen, baddoe ken enz. uit een hotel te Noordwijk waar zij werkte had weggeno men. Het meisje bedoelde dat haar vader ook zijn handen niet thuis kan houden, doch de politierechter vond dit geen excuus. „Dan zie je hoe het niet moet", was zijn commentaar. De off. van justitie was ook aller minst over het gebeurde te spreken en eiste thans een strenge onvoor waardelijke straf, n.n. drie maanden gevangenis. Nog een laatste kans wil de de politierechter haar echter gunnen, hoewel hij de strafmaat eigenlijk wel juist vond. Hij veroor- delede haar tot drie maanden voor waardelijke gevangenisstraf. MISBRUIKEN BIJ DE VEEHANDEL BESTRAFT. De Arnhemse politierechter ver oordeelde de veehouder N. van N. te Maasdriel conform de eis tot zes we ken gevangenisstraf wegens onge oorloofde praktijken bij de verkoop van een koe. Hij verkocht de koe met de mededeling, dat hij een z.g. witte verklaring van de gezondheids dienst voor dieren kor. overleggen. Deze witte verklaring houdt in, dat de koe vrij is van tuberculose en af komstig van een bedrijf, waar de laatste twee jaren geen tuberculose bij de koeien is geconstateerd. Verdachte legde bij de aflevering van de koe een ongeldige verklaring over aan de koper, die het dier in zijn stal zette. Toen later bleek, dat de verklaring vals was, werd de ge hele stal van de koper de witte ver klaring ontnomen, waardoor de ko per zeer grote financiële nadelen leed De officier mr. de Vries zeide in zijn requisitoir, dat in toenemende mate met deze voor de veehandel zo belangrijke verklaringen wordt geknoeid. In het vervolg zouden ern stige straffen worden geëist, om voor beelden te stellen. De Arnhemse politierechter ver oordeelde voorts conform de eis tot een gevangenisstraf van twee n. san- den de veehandelaar J. V. te Azewijn wegens het niet naar waarheid in vullen van een verklaring, gericht aan de provinciale gezondheidsdienst voor dieren, dienende ter verkrijgin: van een certificaat met vermelding, dat de daarop ingeschreven koe vri.i van t.b.c. zou zijn. Mr. de Vries wees er in zijn requi sitoir op, dat deze straf een ernstige waarschuwing bedoeld te zijn voor veehouders en handelaren, die ver klaringen, vereist door de provin ciale gezondheidsdiensten, in strijd met de feiten zouden invullen of vals ondertekenen. 49. De man die professor Onsnor in zijn eigen huis had beslopen en hem met een zandzak zo'n gevoelige klap had toegebracht, stond vrolijk fluitend op het dek, bezig met het nakijken van het machinegeweer waarmee Baals aanhangers zich zou den verdedigen. „Arme politie, waar moet dat heen", floot hij op de wijze van „Toreador". Daardoor ontging hem dat Dokie Durf, die ai! enige tijd had geloerd op zijn tenen naderbij kwam. De vrolijke fluiter voelde het stugge staal van een revolver in zijn rug. „Geen malle mannetjes, vrind", zei Dokie Durf rustig. „Heb ik wat van je an", vroeg de man, veront waardigd, omdat hij werd lastig ge vallen. „Nee, dat niet antwoordde Dokie- „Maar ik heb ook weinig aan jou, zolang je op vrije voeten bent." Even later ging het mannetje, met een gezicht als de vermoorde on schuld, en omwikkeld als een mum mie, ondbr de hoede van prof. Onsnor in „de kluis." Onze lang gekoesterde wens is heden vervuld door de voorspoedige ge boorte van onze zoon die noemen. M. v. d. HORST R. L. v. d- HORST— BERKEL Leiden. 17 Maart '51. Oude Rijn 158. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voor zien van de H.H. Sa cramenten der Sterven den, onze onvergetelijke Man. Vader, Behuwdva- der. Broeder. Behuwd- broeder en Oom. ADRIANUS DE BOLSTER Echtgenoot van JOHANNA HELENA DE HAAS in de ouderdom van 30 jaar. Leiden: J. H. DE BOLSTER- DE HAAS Leiderdorp: M. VEGER— DE BOLSTER J. A- G. VEGER Leiden: J. E. HOOGERVORST —DE BOLSTER J. HOOGERVORST M W. DE BOLSTER en verloofde- Leiden, 19 Maart 1951. Langegracht 46. De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden op Woensdag 21 Maart 1951 in de Parochiekerk van O. L. Vr. Onb. On tv. (Haxte- brug) te 7. 7.30, 9 uur. waarvan te 9 uur de gezongen H. Mis van Requiem, waarna de begrafenis vanuit de kerk te 10.15 uur op het R-K. Kerkhof (Zijl poort). R ozenkransbidd en Maanda" te 8 uur aan het sterfhuis en Dins dag te 7.30 uur in de Kerk. Verzoeke geen bloemen, gaarne H.H. Missen. tTot onze diepe droef heid, overleed heden, na een langdurig ge duldig lijden, voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk, onze ge liefde Vrouw. Moeder, Behuwd-, Grootmoeder en Zuster MARIA JOSEPHINA DAM Echtgenote van CORNELIS MANK in d ouderdom van ruim 85 jaar. Uit aller naam, C. MANK. Leiden. 18 Maart 1951. Levendaal 50A.. De H. Mis van Requiem zal gehouden worden op Woensdag 21 Maart a.s. in de Par- kerk van de H. Petrus te 8.30 uur waarna de begrafenis te 10 uur vanuit de Kerk op het R.K. Kerkhof. gebroken, eescheurd of tan den afgebeten, reparaties in enkele uren gereed. Enkri. Telefoon no 23970 Hogewoerd 88a Leiden 3? Te koop: een heel dienstbodekastje mahonie hout 15. nog een dienst bode kastje 17.50, twee kinderledikantjes 10.50 per stuk, mooie pluche arm fauteuil 12.50. 3-delig nieuw bedstel met kus sens 80.nog enige traproeden 20 ct per stuk. F. v. d. Pluym. Janvossen- steeg 51. 2698 opent 't tennisseixoen Yoor Patat Frites soort grove BINTJES Geschilde Aardappelen 8choongewogen 22 cent per kg. VLASVELD 22825 - 20719 AMSTERDAM Agentschap LEIDEN Op Goede Vrijdag 23 en Zaterdag 24 Maart 1951 zal het kantoor slechtsgeopend zijn van 9 tot 10 uur, uit sluitend voor verwisseling van bankpapier. compleet 7.50 DAMESKAPSALON MORSSTRAAT 16 v. direct gevraagd. Werk ster aanwezig. Aanmelden 's avonds na 7 uur bi.1me vr. Commandeur. Lam- menschansweg 5. Leiden. wegens gebrek aan opvol ger ter overn. aangeb., gel. te Voorburg le stand, inke omzet, ruime wo ning aan straat (hoekh.) al of geen diploma, lage huur billijke prijs. Br. on der no. 2234 bureau van dit blad. Ondergetekende W. G. VERBURG, Sigarenmagazijn, Heren straat 2, heeft zjjn zaak alsmede het Postagentschap met in gang van 17 Masrt overgedragen aan de Heer P. C. MERT8 U dankend voor het genoten vertrouwen beYeelt hij zijn op volger beleefd in Uw gunst aan. Hoogachtend, W. H. J. VERBURG Naar aanleiding van bet bovenstaande ben ik zo vrij mjj in Uw gunst aan te bevelen. Door een ruime sortering in sigaren, sigaretten, tabak, alsmede pijpen enz. zal ik steeds trachten aan al Uw wensen te voldoen. Gaarne Uw bezoek tegemoet ziende, teken ik Hoogachtend, P. C. MERTS Gevraagd een nette voor dag of d. en n. Tevens een HUISNAAISTER gevraagd. Aanmelden tussen 6 en 7 uur Mevr. Leenen, Gangetje 14 3T Opklapbedden. Voor betonnen vloeren divan bedden, ledikanten, spi ralen volop verkrijgbaar, ameublementen, uitschuif- tafels, staartklok. Koopt inboedels en zolderoprui mingen. Emigranten ik geef veel voor uw inboe del. Pluym, Hogewoerd 41. Leid-en. tel. 21266. 2696 Gevraagd een onge meubileerde zit-slaapka- mer zonder pension. Cen trum stad. Br. onder no. 2705 bureau van dit blad. S? Nettè R. K. Jongeman zoekt kosthuis, liefst Pro- fessorenwifk. Leiden- Br. onder no. 2695 bureau van dit blad. zó best zijn onze Zeeuwse kleiaardappelen. We hebben afkokende Eigenheimers, Rode Ster en Noordelingen; niet-afkokend zijn alleen de Zeeuwse Muisjes. Deze 4 aardappelsoorten munten uit door kwaliteit en kunnen ook op Uw tafel alle kritiek glansrijk doorstaan. Thuisbezorgd vanaf 10 kilo a 161/o ct. p. Kg. 30% onder de huidige prijs. Levering van Linoleum, Balatum, Ovargordijnen, Cocos, Vitrage enz. tegen uiterst lage prijzen. Woninginrichting H. J. C. Paardekooper Noortbuurtsche weg 35, Zoeterwoude Gevraagd een in goede staat zijnde motorfiets 200 c.c. Br. onder no. 2240 aan agent L. Crt. G. Wassenaar Pickéstraat 1. Noordwijk. 2240 3? Gevraagd een aanko mend boerenknechtje, goed kunnende melken, in- of extern. C. A. Langeslag, Rijnzaterwoude. 2245 Gevraagd in Leiden een R. K. Juffrouw voor huis houding en winkel in klein gezin. Br. onder no. 2706 bureau van dit blad. S* Woningruil. Een mooie middenstandswoning He Voorburg in ruil voor dito woning in Leiden of naaste omgeving. IBr. onder tio. 2703 bureau van dit blad. Bekijk deze „Super Swift" eens goed. Zeker hij is vlot van lijn. Breed van bouw. Een ware luxe schoen met een geheel eigen karakter. Maar U moet de schoen in werkelijkheid zien. U moet het fijne kalfsleer eens voelen, de kloeke kernleren zool keuren en ook de moderne afwerking bewonderen. En wat nog meer zegt: U moet deze spijker- loze, buigzame schoen eens aantrekken, U hebt hier niet dat onwennige nieuwe-schoenen-gevoel. U stapt op* dit paar gewillige Super Swift weg, alsof U ze reeds maanden draagt. Ge woon fantastisch. Dit brede model in fijn zacht kalfs-leer. Zwartbruin, lichtbruin of roodbruin f. 33."» Diverse andere modellen Super Swift vanaf f. 31.90 Super Swift is een geweldige schoen. Het binnenwerk is zonder één enkel spijkertje aan het bovenleer verbonden, dus van binnen ge naaid. Elke schoen winkelier heeft ze. Dames. Een ding is ze ker. wii zijn het goedkoop ste en beter. 5 gulden per manent, wassen, watergol ven inbegrepen. Een Paas- friction gratis. Om teleur stelling te voorkomen be spreekt s. v. pl. Het Kap pershuis. Apothekersdijk 8 Tel. 26218 3T Aangeboden: Bascules, weegschalen, nieuw en ge bruikt, ook vakkundig her stellen. Voorts kippengaas, golfplaten, asphalt, tuinart. grasmachines, tuinslang, enz., horrengaas, galvani seren, vertinnen. Vanouds: A J. Hartwijk, Landbouw- adres Nieuwe Beesten markt 79 (veemarkt). Tel. 26627 24013. fg Nette Slagersleerling gevraagd bij Kemperman. Hogewoerd 39. 2697 Net Meisje gevraagd van 8.30 tot 2.30 uur in ge zin met 5 kinderen. Mevr. van Brussel. Mariënpoel- straat 13. 2701 3? Naaimachine defect? Reparatie direct en per fect bij U aan huis, geen vervoer, niet wachten, ge ringe kosten en onder ga rantie. Naaimachine servi ce J. B. H. Schoots. Rijns- burgervveg 29B, Tel. 26664, Leiden. 2704 LOONSTATEN S ct. per stuk VERZAMELLOONSTATEN 12 ct. per stuk Verkrijgbaar N.V. De Leidscbe Cseraef - Papengracht 32-34

Leidse Courant | 1951 | | pagina 4