Prof. mr. J. G. van Oven, Ridder in de Orde van de Ned. Leeuw Persstemmen over het nieuwe Kabinet unstleven in Leióen DONDERDAG 15 MAART 1931 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 LE1DS HOOGLERAAR ONDERSCHEIDEN In zijn kwaliteit van hoofdredac teur van het Nederlands Juristen blad, is prof. mr. J. C. van Oven be noemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, in verband met zijn zilveren jubileum in deze func tie. Dit werd Dinsdagmiddag tijdens een bijeenkomst van de Leidse Aca demische Senaat bekend gemaakt. De president-curator, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, reikte aan prof. van Oven de versierselen uit. Baron de Vos van Steenwijk bena drukte, dat de voordracht tot deze benoeming het werk was geweest van de ministers van Onderwijs, K. en W. en van Justitie. Hieruit blijkt, dat men het werk van prof. van Oven zowel juridisch als uit het oogpunt van onderwijs waardeert, het laatste o.a. wat betreft de vervulling van het rectoraat (19471948). Vele toekomstig juristen heeft prof. van Oven geleid bij hun eerste stappen op het terrein van de juri dische wetenschap. Het diepgewor telde rechtsgevoel van de nieuwe rid der is vooral in deze tijd zo belang rijk. nu wij leven in de golf van ont- rechting in de gehele maatschappij. Het is van onschatbare waarde, dat de eerste schreden der toekomstige juristen geleid worden door een rechtschapen geest en een groot we tenschappelijk jurist als prof. van Oven. De president-curator schetste de belangrijkheid van het werk van prof. van Oven als eerste en tot dus verre enige hoofdredacteur van het Ned. Juristenblad. Nadat de rector-magnificus, prof. dr. S. T. Bok zijn gelukwensen had aangeboden, sprak prof. mr. F. M. baron van Asbeck, decaan van de juridische faculteit, over het werk van prof. van Oven als een voorbeeld van wetenschapsbeoefening, de eer ste functie van de Universiteit. Deze dient een wetenschappelijke werk plaats te zijn, niet van een opleidings instituut, daar een opleiding slechts mogelijk is in een sfeer, waarin we tenschap de boventoon voert. Leidse Universiteit HUISMOEDER PROMOVEERDE CUM LAUDE. Gisteren promoveerde cum laude aan de Leidse Universiteit mevr. C. C Kok-van Alphen, oogarts, Rapen burg 9. Promotoi was prof. dr. M. C. Colenbrander, hoogleraar in de oog heelkunde. Deze promotie verdient bijzondere vermelding, omdat de promovenda geen gewone meisjes-studenten is, maar een huismoeder, die bovendien een drukke dokterspractijk heeft en daarbij nog tijd vond om te stude ren. Zó zelfs, dat zij cumlaude slaagde! Mevr. Kok-van Alphen, die in 1917 te Rotterdam werd geboren, liet zich in 1935 als studente inschrijven aan de Leidse Universiteit. In 1938 deed zij er haar candidaatsexamen, in 1940 doctiraal I en II, in 1941 artsexamen I en daarna elders artsexamen II. Zij promoveerde gisteren op het proef schrift „Bijdrage tot de Kerato plasties'. Maasbode: Hoe het zij, in een allermoeilijkste tijd waarin de grootste zorgen op ons land drukken én grote offers van ons volk zullen moeten worden gevraagd, heeft prof. Romme het land aan zich verplicht door het, uit een impasse te bevrijden, waarin het dreigde te ge raken. Hij deed dit duidelijk niet voor zichzelf, daar hij geen zitting nam in het nieuwe kabinet. Dit zal in de politieke geschiedenis van óns land geboekstaafd blijven. De „Volkskrant": De loop van zaken heeft er toe ge leid, dat een parlementariër het nieuwe Kabinet bij elkaar heeft ge ïnformeerd en het vervolgens heeft geformeerd. De zuiverheid der poli tieke verhoudingen eist, dat de in- fomateur-formateur, nu hij zijn taak heeft volbracht, van het vaderschap van het Kabinet volledig afstand doet. Dit betekent niet een afschui ving van verantwoordelijkheden, welke de informateur-formateur op zich heeft gladen het betekent wel zijn hernieuwe aanvaarding van zijn volle verantwoordelijkheid als lid der Volksvertegenwoordiging, die onbe vangen met 's lands Regering heeft samen te werker en de daden van het Kabinet met objectiviteit heeft te controleren en te beoordelen. Nieuwe Rott. Courant (Lib.) Staatsmans wijsheid, tentoonge spreid door prof. Romme, heeft ons na een crisis, die op de kop af zeven weken heeft geduurd, een nieuw ka binet bezorgd. Met beleid en tact heeft hij als informateur het terrein der politieke mogelijkheden afge tast en men mag het er gerust voor houden, dat het kabinet, dat hij thans als formateur tot stand heeft gebracht, de werkelijke resultaten van het Nederlandse staatkundige krachtenveld is. Alg Handelsblad (Lib.) De anti-revolutionairen hebben zich met de grote lijnen van het door prof. Romme ontworpen program accoord verklaard en bleven slechts afzijdig wegens de verdeling der mi nisterzetels. Hieruit blijkt dat, be halve van de communisten, het nieu we Kabinet geen principiële opposi tie zal hebben te wachten. Men kan dit als een nadeel zien. Maar wie met ons meent, dat in een wereld- in-onrust een brede samenwerking reeds een eis is van het gezond ver stand, zal dit nadeel volledig aan vaarden. Nieuwe Leidsche Courant (Prot.). Wie bepaald ontevreden moet zijn, -is de heer Oud met zijn V.V.D. Het oude kabinet was in zijn ogen zwak en afgeleefd en zijn verantwoorde:ijk- heid voor het landsbelang gaf hem de motie in, die de kabinetscrisis heeft ingeluid. Nu is het merkwaardig, dat het nieuwe kabinet in wezen weinig ver schilt van het oude. Trouw (Prot.). Wij menen, dat het een geluk voor Nederland is, dat althans de A.R.- partij niet onder het Caudijnse juk van de Rooms-rode zelfhandhaving is doorgegaan. Dat e; nog een partij is, die haar vrijheid van spreken heeft behouden en die niet heeft in geruild voor een meedoen aan een pseudo-nationaal Kabinet. Waarheid (Comm.). „Een hongerregering met vijf reac- tionnairen". Nieuws van de Dag („Neutraal"). Ten principiële heeft de heer Rom me de overwinning behaald. Hij is er in geslaagd twee partijen volkomen in de rooms-rode coalitie te betrek ken". PROF. MR. DRION. Bij Koninklijk Besluit is prof. mr. J. Drion, hoogleraar te Leiden, be noemd tot lid der Staatscommissie inzake Herziening der Nederlandse Burgerlijke Wetgeving. LEIDSE PLUIMVEE- EN KONIJ NENSPORTVERENIGING L.P.K.V. In café-restaurant „Oud Hortus- zicht" hield gisteravond de Leidse Pluimvee en Konijnensportvereni ging „L.P.K.V." een ledenvergade ring, onder leiding van de heer J. A. Otten, voorzitter. In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede, dat een begin moet worden gemaakt met het vaststellen van 't zomerprogramma en de leden hun wensen naar voren moeten brengen over de eventuele indeling. Nadat ehkele nieuwe leden waren toegelaten als lid, gaf de voorzitter een zeer voorlopig verslag van de gehouden kampioenstentoonstelling, die in alle opzichten geslaagd ge noemd kan worden. Voor zover thans kan worden nagegaan, is de rekening sluitend gemaakt en moe ten nog slechts enkele kleine postjes betaald worden. Van een tekort is gelukkig geen sprake. Dank bracht spr. aan de secretaris-penningmees ter voor zijn accuraat beheer en te vens aan de leden van de commissie van bijstand, die op velerlei terrein veel werk verzet hadden en alles tot een goed einde hadden gebracht. In het bijzonder bracht de heer Ot ten hulde aan de heer Berk sr. die er voor had gezorgd, dat reeds Maan dagmorgen vroeg alle dieren waren verzonden, zodat de eigenaren zeer vlug weer in hst bezit van hun fok- dieren waren. Als dank bood hij hem een attentie aan als een kleine her innering. In de eerstvolgende leden vergadering zal verslag worden uit gebracht van de gehouden show. In verband met de kwestie Raad van Beheer Ned. Konijnenfokkers Bond deelde de voorzitter mede, dat voor de fokkers van sierduiven en pluimvee fokkerskaarten bij de Raad van Beheer zijn aangevraagd, omdat zij anders geen ringen van het mer kenbureau kunnen ontvangen. Ook met het tatoueren van konijnen kan niet altijd gewacht worden en heeft m'en besloten voorlopig te tatoueren zonder dennenboom, in de hoop dat spoedig een oplossing zal worden ge vonden bij de betrokken lichamen, waarna misschien de dennenboom nog kan worden aangebracht. Nadat nog enkele mededelingen waren gedaan over een feestavond en de reis, welke enkele leden den ken te maken, werd op verzoek van een der leden het punt zonjerten- toonstelling konijnen besproken. In een volgende vergadering hoopt het bestuur met een voorstel te komen. Als sluitstuk van deze geanimeer de vergadering hisld de heer A. v. d. Broek een causerie over het sa menstellen van foktomen en de ei sen, die aan éen goedé fokhaan en fokhen moeten worden gesteld. Ook verschillende wenken in verband met broeden cn voeding van de die ren behandelde hij. L MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. 29e Jeugdconcert. Phia BerghoutHubert Barwasher. Twee solist'en van het Concertge bouworkest Phia Berghout, harpiste, en Hubert Barwasher, fluitist, ver zorgden het laatste jeugdconcert van dit seizoen. Er werden ensemble- werken gemaakt voor de beide in strumenten o.a. een sonate van Te- lemann, waarin de solisten gelijk waardige partners waren. In de 3- delige sonate, ingedeeld als gewoon lijk: vlug, langzaam, vlug, werd een voortreffelijk samenspel gegeven, dat geheel op elkaar was ingesteld. Voor de harpiste ging soliëren, legde zij de bouw van haar instrument uit en wees op het gecompliceerd mecha niek van de pedalen. Ook Barwahser vertelde een en ander van de tech niek van het fluitspel, wat heel in teressant was. Phia Berghout speel de een mooie „Sarabande" van Han del en een charmant Menut van Has- selmans, waarin zij het schoon van de 'muziek op haar mooi instrument demonstreerde. Samen speelden zij Burgerlijke Stand Geboren: Vera d. van W. Zaalberg en C. Raiselaar. Abraham z. van A. Kruit en A. J. van der Hoeven. Pau- lus z. van P. van der Krieke en A. Sprinsma. Jacoba Maria d. van J. Altorf en M. Steenbergen. Leonardus Gerardus Johannes z. van An Kar stens en M J. Peterse. Roebelle Ma- rise d. van G. H. Allebes en H Turf- reijer. Siman Jan z. van W. Trip en R. Smid. Cathrania Alida d. van J H. Brama en J. Oosterhout. Thomas Leendert Jacobus z. van J. Zitman en C. Roodenburg. Pieter z. van G. Ouwehand en J. Koolmoes. Johannes z. van J. Waring en G. de Mooij. Getrouwd: C. L. van Egmond jm. en N. van Egmond jd. F. Bink jm. en W. C. Kasteelen jd. N. J. Wassenaar jm. en M. Brandt wed. J. J. A. van Berge Henegouwen jm. en M. M. van Kleef jd. N. Halvemaan jm. en G. C. Speel jd. H. J. van Munsteren jm. en J. P. Aben jd. J. G. v,an der Poel jm. en M. E. Verdegaal jd. A. Faas jm. en J Groenendijk jd. M.è Boehlee, jm en C. van Gent jd. J. J. Brant jm. en J. Put. J. Verschoor jm. en S. M. Klein geld jd. P. van As gesch. en H. -Boer jd. H. van Oosten jm. en A. S. van der Kaay jd. N. C. Pfeifle jm. en K. van der Wal jd. A S. Strathof jm. en N. C. M. Goddijn jd. Overleden: A. Bink man 65 j. A. Westmaas dochter 2 dagen. M. C. Hil- lén wed. van Hoogeveen 74 j. A. van Duijvenvoorde huisvr. van Brussee 65 j. S. van Beijeren wed. van: Oprei 73 j. de bekende, maar uitermate wellui dende Serenade van Haydn en An- dantina van Mozart, met de sierlijke fiorituren en van von Gluck Geister- reigen uit de Orpheus. Tevens liet de fluitist in Syrinx van Debussy horen, hoezeer de nieuwe componisten voor fluit weten te schrijven. Verder ver meldde het programma nog een ..Im promptu-Caprice" van Pierné voor harp en twee werken van Roesgen Champion voor ensemble. De vertol king was hogstaand. Beurtelings leg den de solisten belangrijke dingen uit. Veel succes oogstten zij hierme de niet, want de jonge dames en jon ge heren waren zeer onrustig, hoest ten veel en bijna nooit.wast 't heie maar stil in de zaal. Zeer zeker had den beide sprekers zwakke stemmen, die niet tot diep in de zaalruimte konden dragen. Een reden te meer om stil te zijn. De wind speelde ze ker door 't brein van de jeugd, die nog moet leren hoe zich te gedra gen op een concert. Bovendien nog vervelend voor de grote jongens en meisjes, die willen luisteren. De schuldigen hebben een reprimande verdiend. J. Kortmann. LEIDSE RAAD VAN ARBEID KOCHT PAND NIEUWSTEEG 13. De Raad van Arbeid te Leiden heeft dezer dagen aangekocht het pand Nieuwsteeg 31, vroeger be woond door prof. dr. P. C. T. v. d. Hoeven en thans dienend als huisves ting voor studenten Zodra men voor deze studenten an der onderdak heeft gevonden, zal de R v. A. dit pand geschikt maken om er enige afdelingen in onder te brengen. Zoals men zich zal herinneren, kocht de R. v. A. enige maanden ge leden het voormalige Prytaneum, Ra penburg 34, aan. De mogelijkheid is echter niet uitgesloten, dat in de toe komst alle afdelinen in de panden aan de Breestraat en Nieuwsteeg ge vestigd kunnen worden, zodat men het pand Rapenburg 34 dan niet no dig zal hebben. weersverwachting (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). OVERWEGEND DROOG. Nu en dan overdrijvende woü- kenvelden en overwegend droog weer- Matige tot zwakke Wes telijke tot Noord-Westelijke wind. Vannacht iets kouder, mor gen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. 16 Maart: Zon op 6.55, onder 18.44; Maan op 10.22 en onder 4.01 uur. Laatste Berichten REGERINGSVERKLARING WORDT VOOR DE RADIO UITGEZONDEN. Behalve de regeringsverklaring op Zaterdag zal de volgende week ook een deel der beraadslagingen in de Tweede Kamer over deze verklaring per radio worden uitgezonden. INTERNATIONALE BLOEMEN TENTOONSTELLING „FLORA 1953" Het uitvoerend comité van de in ternationale bloemententoonstelling Flora 1953 te Heemstede heeft zijn eerste vergadering gehouden. De voorlopige plannen ,die door haar waren ontworpen, werden goedge keurd. DE ƒ25.000 ERUIT Op no. 16.422 van de Staatsloterij is een prijs van 25.000 gevallen. Een half millioen brandende fa- brieksturven die toebehoorden aan de mij. Klazienaveen, vormden voor de regionale brandweer Zuid-Oost Drente een hopeloos probleem. De vuurgloed verspreidde een enorme hitte en men kon niet anders doen dan de belendende grote turfhopen nat houden. Vermoed wordt dat door het in brand steken van een hoopje gras de turf aan het gloeien is geraakt en dat door de vrij sterke wind het vuur een dergelijke ernstige om vang heeft kunnen aanpemen. NIEUWS UIT DE OMGEVING uitgesponnen! Dus extra voordeligwant bij een zelfde knotgewicht krijgt U een grotere knot- lengteU kunt dus meer breien. Prachtige kleuren - de beste wolkwaliteiten. Wasechtkleurecht! IVOROL voor tandenpracht, frisse mond dag en nacht. BINNENLAND Wegens dood door schuld is de bestuurder van een personenauto, D. K. tot zes weken gevangenisstraf veroordeeld. K. reed op 7 September het trottoir van de Haarlemmerweg te Amsterdam op. Een verhuizer werd da? vij dodelijk gewond. Bij et oversteken is de 41-ja rige mej. J. v. B. te Koudekerke door een vrachtauto aangereden. Ze is aan haar verwondingen bezweken. Het driejarig zoontje van schip per J. Lindeboom te Hasselt is in- het Zwartewater verdronken. De Fireflies van de Marine Luchtvaart Dienst, die zes .weken nebben geoefend te Eglinton in het Noord-Ierse graafschap Londonderry zijn gisteren naar St. Merryn in Cornwall overgevlogen. Hun vertrek moest anderhalf uur worden uitge teld wegens laag boven Wales han- ende wolken. Gezagvoerder Hendrik Brink- Mis van de KLM die Zondag zijn stigste retourvlucht over de Atlan tische Oceaan zal maken, zegt de KLM binnenkort vaarwel. Hij zal zich met zijn vrouw en vijf kinderen gaan vestigen op een farm in Cana da. BUITENLAND. In een mijn te Gateshead (Noord-Engeland werden zeven mijnwerkers opgesloten door een drie meter dikke laag klei en mod der. Na 30 uur werken zijn zij be houden boven de grond gebracht. Zij ontvingen voedsel en warme thee door een pijpleiding. Bij Trenton in de V.S. zijn vijf wagens van een personentrein van de rails gelopen en gekanteld. Er zijn tussen drie en vijf" doden en een nog onbekend aantal gewonden. De trein was op weg van Detroit naar Cincinnati. Bij Farmville (Virginië) werd een schoolautobus met negerkinde ren op een spoorwegovergang door een trein gegrepen. Vijf kinderen werden gedood en een groot aantal gewond. Tengevolge van overstromingen van de Quadalquivir en de Guadiana door zware regenval zijn vierdui zend personen in de Spaanse pro vincie Sevilla dakloos geworden. HAAGSCHE SCHOUW Fancy-fair. Van de fancy-fair, die onlangs werd gehouden ten ba te van een nieuw te bouwen be waarschool in de parochie van Ma ria Middelares van alle Genaden, bleef de hoofdprijs, een kano, over om apart verloot te worden. Dezer dagen vond de trekking plaats. Win naar werd de heer J. Arts, Rijndijk 104. VOORSCHOTEN BRAND BIJ DE BRANDWEER. Gisteravond omstreeks 6 uur ont dekte de ondercommandant van de brandweer brand in zijn smederij. Gelukkig was hij hoe kan men het anders van onze actieve brand weer verwachten er zeer snel bij en kon het vuur met èen paar em mers water blussen. De brand is ver moedelijk door kortsluiting ont staan. Een deur in de smederij, waaraan wat kleren hingen, is gebla kerd, terwijl de kleren verbrand zijn. VA,-»SBNAAR Een veelbelovende knaap! Door de politie te Amsterdam werd de 17- jarige banketbakkersbediende A. J. W. uit Arnhem aangehouden, die zich te Haarlem aan een zeer groot aantal insluipingen had schuldig ge maakt, Hij verhuisde naar de politie te Haarlem en deelde daar mede, dat hij ook in Wassenaar geopereerd had. De Wassenaarse recherche kreeg de jongeman enige dagen in pension. Hij bekende vlot alhier in de jaren 1949 en 1950 tien diefstallen door middel van insluiping te hebben ge pleegd. Hij nam uit onafgesloten keukens en kamers steeds geld weg en maakte hiervan goede sier. De diefstallen betroffen meestal niet direct grote bedragen, maar zo- langzamerhand was het aldus ont vreemde bedrag toch een aardige som gaan vormen. De jongeman, die van fatsoenlijke huize is en die al eerder met de strafrechter in aanra king was gekomen, werd aan de po litie te Haarlem teruggegeven. Diefstal opgehelderd. De 56-ja- rige R. uit Den Haag, die zich in een groot aantal gemeenten aan diefstal van kantoonbehoeften ten nadele van verschillende boekhandelaren had schuldig gemaakt en ook te Wasse naar een dergelijk kunstje had uit gehaald is door de recherche in het Huis van Bewaring te Amsterdam, alwaar hij was ingesloten aan de tand gevoeld, waarbij hij de alhier door hem gepleegde oplichting be kende. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE Stormschade. De storm, die gis teren heeft gewoed, heeft hier veel schade veroorzaakt. Bij verschillen de tuinders zijn de ruiten van wa renhuizen en kassen stuk gewaaid. Ook zijn van verschillende wonin gen dakpannen en zo hier en daar een schoorsteen naar beneden geko men. Voorts is van de in aanbouw zijnde woningen alhier, een 7 meter lange en ruim 3 meter hoge bouw- muur ingestort, die terecht is geko men op de vloerbinten, waardoor er een 4 tal van zijn stuk gebroken. yfpfeeióse HUTSPOT/^ Donderdag 15 Maart Zeg kinders, hoe staat het met jul lie Palmpaas? Al klaar? Jullie heb^ ben nog maar drie dagen de tijd. Dan is het Palmzondag, de grote dag voor alle kinderen uit Leiden, die met be hulp van vader of grote broer een mooie Palmpaas gemaakt hebben! Stadskok kan nu reeds mededelen, dat de kinderen, die meedoen, hun Palmpaas a.s. Zondagmiddag tussen 12 uur en half een moeten brengen naar enige adressen, die wij morgen zullen vermelden. Na half een zal de jury de inzendingen beoordelen en om half drie vangt de Palmpaas-óp- tocht door de stad aan. Dat moet weer prachtig worden! De mooiste palmpasen worden door de kinderen zelf aangeboden aan de burgemeester van Leiden en aan de vier pastoors van de stad. Doet daarom je uiter ste best je Palmpaas zo mooi mogelijk te maken. Let op. Morgen volgen na dere berichten. Wethouder A. J. Jongeleen heeft het tegenwoordig bijzonder druk met alle mogelijke plechtigheden, die verband houden met de woningbouw in Leiden. A.s. Maandagmorgen gaat hij om half elf de eerste paal heien in de Meerburgerpolder, bestemd voor het woningcomplex van de wo ningbouwvereniging „Eensgezind heid". Nu we het toch over woningbouw verenigingen hebben, „De Tuinstad- wijk" liet dezer dagen het jaarver slag verschijnen, waarin wij lazen, dat het ledental op 31 Dec. 450 be droeg en 400 adspirantleden. De ba lans d.d. 15 Sept. 1950 sloot op 2.935.122.81. Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot heeft Dinsdag op het kan toor van N.V. van Cranenburg en He- ringa's Sajetfabriek de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt aan de heer H. Beekman, die in dit bedrijf zijn 40-jarig jubileum vierde en er thans werkmeester is. En hier hebben we belangrijk nieuws voor de R.K. Gym.ver. „Spor tief". A.s. Vrijdagavond kunnen de lessen niet in de zaal van het R.K. Lyceum Mariënpoelstraat, gehouden worden. Darom wordt het nu: les 5.45 in zaal Ursulasteeg, 6.45 ULO Vrou wenkerkhof. 7.45 ULO Vrouwen kerkhof en 8.45 zaal Ursulasteeg. In verband met de ruimte s.v.p. zo wei nig mogelijk fietsen in de zaal Ur sulasteeg. Zegt het voort! In café „De Valk" hield de buurt vereniging „Haagwegkwartier" gis teravond een klaverjaswedstrijd te gen het personeel van de Ned. Spoor wegen, Centrale Werkplaats Haar lem. Het was een spannende en spor tieve wedstrijd, die door de Leide- naars met een klein verschil gewon nen werd. Zij behaalden 41.052 pun ten tegen de Spoorwegen 39.665. De I personlijke prijzen werden, wat de J Haagweg betreft, gewonnen door Kromhout (2e), Harte velt (4e), v. d. Heyden (7e) en Honsbeek (8e). De Leidse Ambachtsschool heeft ons uitgenodigd voor de uitreiking van diploma's van de textiel-avond- school, a.s. Dinsdagavond om half acht in de school Oude Vest 35. Bo vendien voor de uitreiking van diplo ma's aan leerlingeh van de vak avondschool, dezelfde avond om ne gen uur in de school Haagweg 4. We kunnen u tevens nog berichten, dat de Vereniging „Ambachtsschool" jaarvergadering heeft gehouden. Door het uittreden van de heer J. Heringa werd ir. J. van Deventer tot bestuurslid gekozen. Op Woensdag 28 Maart a.s. gaat de Ned. Mij. van Nijv. en Handel, dep. Leiden, weer een koffiemaaltijd hou den, deze keer in „Het Gulden Vlies", aanvangend om half een. Drs M. Klaassen, alg. secretaris van de Alg. Werkgeversver., zal spreken over „Economische mogelijkheden en onmogelijkheden op Nieuw-Guicee.". En in „De Lakenhal" is de glasver zameling opnieuw opgesteld en met einge bijzondere aanwinsten verrijkt. We zullen er u over enige dagen iets meer van vertellen. Ook moet u weten, dat de Stichting Commissie van Samenwerking voor Bijzondere Noden in de gemeente Leiden en de Raad van Overleg be sloten hebben personen uit de arbei derswereld uit te nodigen voor een vergadering, om meer bekendheid te geven aan het werk van deze com missie. De vergadering wordt gehou den op Donderdag 29 Maart om 8 uur in het gebouw Steenschuur 6. Tenslotte het Lekke Dak! Er komt leven in de brouwerij! Steeds meer hoort men spreken over de nood, waarin de Kath. Sociale Jeugdzorg, Nieuwe Rijn 52, gedompeld is. U heeft toch allemaal wel vernomen, dat het lekke dak vernieuwd moet worden, evenals enige binnenmuren en de voorgevel? En dat dit handen vol geld kost? En dat onze lezers hun stevige schouders hieronder zullen zetten? En dat er elke dag geld bin nenkomt? En dat geen bedrag te groot kan zijn, noch te klein? Welnu, zojuist ontvangen wij het verrassen de bericht, dat de Kath. Bridgeclub „O. O." besloten hee<" een grandiose bridge-drive te organiseren op Woensdag 11 April a.s. in Royal", Doezastraat Aanvang half acht. Iede re bridger mag inschrijven. De ba ten zijn bestemd voor het Lekke Dak! Zo moei het gaan! Welke ver eniging volgt? Zaterdag hopen we u te vertellen hoeveel geld er de eerste week binnengekomen is. Laat het een flink bedrag zijn Ga vanavond niet haar bed, voordat u uw steentje (of een grote steen!) hebt bijgedragen. Bezorg het op of stuur het naar Nieu we Rijn 52. Gironummer 230414. STADSKOK. BIOSCOPEN. De films van de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: .Jeanne d'Arc", 14 jaar. Lido: ,Ma Pomme", 18 jaar. Luxor: „Winterbloesem", alle leef tijden. Trianon: „De grote inzet", 18 jaar. Rex: „Havenmelodie", volwasse nen.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2