NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Jaarvergadering „Alphense Boys' Zal de „Grote Molen" blijven Een geslaagde avond van de standsorganisaties te Voorschoten DINSDAG 13 MAART 1951 t,i_,liL>oj- v^OtlKAlN - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Onder voorzitterschap van de heer C. J. Winninghoff hield de R.K Voetbalvereniging „Alphense Boys',' Maandagavond in Hotel „Centraal" haar drukbezochte, twintigste jaar vergadering, welke mede werd bij gewoond door dc g.a. kapelaan E. G. Duym en de trainer, de heer Schou ten. In zijn openingswoord herinnerde de heer Winninghoff eraan, dat in die twintig jaren .heel wat is ge beurd. Met genoegen constateerde spr., dat de A. B. zich thans kunnen verheugen in een groot aantal leden, senioren, junioren en adspiranten. Vooral de twee laatste groepen zijn voor de ver. van groot belang. De verhoudingen zijn in evenwicht en de toekomst kan met vertrouwen worden tegemoet gezien. De presta ties van het eerste elftal konden evenwel beter zijn. Met genoegen wees spr. voorts op de resultaten van het junioren-tournooi. Betreurd werd het heengaan van de juniorenleiders Dongelmans en Hoogduin. Het tri bunefonds ontmoet helaas geringe belangstelling van de leden. Dank baar memoreerde spr de verdien sten van de terrein-commissie. De A.B. voelt het ophouden van „Thuis front-Galm" dat tevens een dank baar contact-orgaan van de jeugd verenigingen was als een groot verlies. Er wordt getracht in dit ge mis op andere wijze te voorzien. De onderhandelingen ten deze met Sur- sum Corda hebben nog geen resul taat opgeleverd. Ook de elftal-com missie, in het bijzonder de heer J. Vriesekoop oogstte de dank van de voorzitter voor het onnoemelijk vele wérk, dat zij heeft verzet. Het is een grote teleurstelling, dat het trainings fonds niet meer in staat is de kosten van de training op te vangen. Spr. wekte de leden op opnieuw de schouders te zetten onder dit werk. Medegedeeld werd, dat de training vanaf a.s. Woensdag weer op het ter rein plaats vindt. De heer Fr. v. Leeuwen las het jaarverslag en de heer Jac. Winkel bracht zijn financieel verslag uit, dat het sombere beeld gaf van ruim 1200.tekort. Namens de kas-con- trole-commissie, bestaande uit de heren Krumpelman en Haus, bracht laatstgenoemde rapport uit. De he ren H. Haus, Ant. Heemrood en W. v. d. Louw (plv.) werden in deze functie voor het volgend jaar be noemd. Om uit de impasse te gera ken gaven meerdere leden sugges ties. Nader zal worden bezien of een bazar uitkomst kan brengen. Nader wordt onder ogen gezien de moge lijkheid, dat elk lid extra bijdraagt voor het trainingsfonds. Gelden hier voor kan men weer afdragen bij de heer Klarenbeek of bij de penn. der vereniging. Als derde mogelijkheid stelde de voorzitter een contributie verhoging in het vooruitzicht. Dc aftredende bestuursleden, de heren C. J. Winninghoff en A. de Korte werden bij acclamatie herko zen, de voorzitter vervolgens met al gemene stemmen. In de elftal-commissie werden ge kozen de heren M. Krumpelman, C. v. d. Louw, F. A. Redegeld, M. Bee- repoot en T. Sluijs, waaraan de heer J. Vriesekoop als bestuurslid werd toegevoegd. De heer D. Groenendijk die in het elftal-commissie niet te rugkeert werd dank gebracht. De g.a. sprak over de „geestelijke techniek" van de voetbalvereniging De heer Schouten gaf raadgevin gen met betrekking tot voetbal-tech niek. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt. HAZERSWOUDE 25 Jarig Jubileum Zaterdag her dacht de heer H. Timmerman het feit, dat hij 25 jaar onafgebroken in dienst is geweest bij de firma Voets en van der Lelie, landbouwers. In de woning van de heer Voets werd dit jubileum gevierd. Nadat het voltallige nersoneel van de firma in de woning bijeen waren, richtte de heer Voets zich tot de jubilaris. Hij kenmerkte hem als een goed en vlijtig werkman. Hij stond altijd klaar, het was hem nooit te vroeg of te laat, en steeds deed hij zijn werk opgeruimd. In de hoop dat de jubilaris nog vele jaren bij hem werkzaam mocht wezen, overhandigde hij hem een gouden armbandhorloge. Daarna sprak de heer A. van der Lelie. Deze prees eveneens de werkzaamheden van de jubilaris, en sprak de wens uit dat hij nog vele jaren in een goede ge zondheid op de boerderij werkzaam mocht wezen. De heer W. Buitenhuis, reikte de jubilaris het getuigschrift van de Hollandse Maatschappij van Landbouw uit. Tenslotte sprak de heer F. Ruis, die de jubilaris ken schetste als een goed kameraad, waarmee hij en zjjn collega's altijd prettig hadden samengewerkt. Hij bood namens het personeel mevr. Timmerman een prachtig theeservies aan. Zichtbaar ontroerd dankte de jubilaris ook namens zijn vrouw voor de tot hem gesproken woorden en voor de cadeaux. Auto te water Een luxe auto, bomende uit de richting Alphen a.d. Rijn, reed Zondagmiddag in de Groe nendijk te water. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. De in- ittenden kwamen met de schrik vrij. "en kraanwagen heeft de ai.it!» weer -> het droge gebracht. Tot opperwachtmeester der politie js bevorderd de wncht- 'Ster le klasse H. Madern. DE KWAKEL LD.O.V.G.K. 1—1. In een nnende wedstrijd heeft KDO het ze keer niet verder kunnen bren gen dan een gelijkspel. Na de toss, welke werd gewonnen door KDO, werd aan beide zijde flink aange pakt. Beide doelen kwqmen om beurten" in gevaar, maar na een kwartier wist de midvoor Zaal de verdediging te passeren en te doel punten. 1—0 voor KDO. Daarna het zelfde spel tot de rust. Na de rust was het VGK die direct flink aan pakte wat al spoedig met een doel punt beloond werd 1—1. KDO liet het hier niet bij zitten en zette al les op alles om het volgende doel punt te maken, doch de verdediging van VGK was zo hecht, dat er geen doorkomen aan was. Een strafschop genomen door Verlaan ging tegen de lat. Na nog een paar aanvallen aan beide zijden kwam het einde van deze spannende wedstrijd. Van te voren had KDO II een wedstrijd gespeeld tegen Eland III welke ook eindigde in gelijk spel 11. LEIDERDORP Raadsvergadering Vrijdagavond om' kwart voor acht vergadert de ge meenteraad. De agenda vermeldt o.a. de volgende punten: Vaststelling vergoeding kosten vakonderwijs bij zondere scholen over 1950; vaststel ling voorschot exploitatievergoeding bijzondere scholen voor 1951; wijzi ging bouwverordening; verhuring' in aanbouw zijnde woningen van het woningbedrijf; wijziging politiever ordening; verkoop grond achter de Lindelaan. LEIMUIDEN Emigratie voorlichting Woens dagavond half acht is er in café Keïjzer een voorlichtingsavond over Emigratie. Een deskundige op dit gebied is hiervoor door de parochiële raad van overleg uitgenodigd en zal zowel het lief en leed bespreken van emigratie. Alle mogelijke inlichtin gen kunnen gevraagd worden. Deze avond is toegankelijk voor iedereen. E.H.B.O. Maandagmiddag reeds wapperden de EHBO-vlag voor de ingang van het cafe Sneeboer. De oorzaak hiervan was de wedstrijd die door de kring Aalsm'eer en omstre ken gehouden zou worden. Om 8 uur opende burgemeester Bakhuizen de bijeenkomst, waarna 10 ploegen el kaar bekampten. De uitslag was als volgt: 1. Hoofddorp I 81 p.; 2. De Kaag I 81 p.; 3. Leimuiden I 73 p.; 4. Hoofddorp II 70.p.; 5. Aalsmeer I 65 p.; 6. Aalsmeer II 65 p.; 7. Lei muiden II 56 p.; 8. Nieuw Vennep II 50 p.; 9. De Kaag II 33 p.; 10. Nieuw Vennep I 23 p. De leidster van de Kaag I mej. Biemond behaalde het meeste aan tal punten, gevolgd door mej. Kauff- man van Hoofddorp I en de heer Mieremet van Aalsmeer. De fraaie wiselbeker en 2 medailles werden Burqemeester Schokking bouw! landhuis in Zoelerwoude Op het mooiste plekje van Zoe- terwoude zal binnenkort een landhuis staan van burgemeester mr. F M. A. Schokking van 's-Gravenhage. Aan de Noord Aa bij de plas op grond van de gebrs. v. d. Berg zijn de aannemers Groen en Bregman uit Benthuizen on der leiding van de architecten Dekker en v. d. Sterre uit Ha- zerswoude aan de bouw van dit huis, dat geheel uit steen zal worden opgetrokken, begonnen. uitgereikt aan de overwinnaars Hoofddorp, de Kaag en Leimuiden. Overleden: C. de Haan 63 jaar. Geboren: Willem Antoon z. van W. A. Kuling en H. van Heijningen; An- nemarie Louise d. van B. H. ter Den- ge en E. I. Waleson; Cornelis Adria- nus z. van N P. Koot en A. H. Har- teveld; Aaltje Cornelia d. van N. C. van den Akker en W. de Vos; Hen- drikus Johannes Adrianus z. van A. J. Möllers en M. E. Kal leer; Rudi z. van W. Pet en A. A. Brouwer; Hen- drikus Cornelis z. van H. C. Wesse- lius en J. A. Bergshoeff. TER AAR Geboren: Peter z. van C. Verboom en A. van Leeuwen; Johanna Cl. H. d. van A. Hoogervorst en C. M. M. v. d. Vlugt; Johanna C. d. van M. W. v. d. Graaf en M. Leune; Wilhelmina M. d. van M. M. Kleijn en P. J. v. Dijk; Anthonius Th. z. van Th. C. v. Leijden en C. J. Th. v. d. Berg. Ondertrouwd G. van Dam 21 jaar en J. van Tol 27 jaar. Gistermorgen werd een vergade ring gehouden van stemgerechtigde ingelanden. Ingekomen waren drie adressen van ingelanden, waarin de eigenaren van het lage gedeelte van de polder, boeren en tuinders, aandringen op betere beheersing van het waterpeil. De voorz., de heer L. A. Droogh, deelde mede, dat het bestuur na het verwerpen van de in het vorig jaar voorgestelde plannen, beter oor deelde eerst een bespreking te hou den om te weten of de ingelanden bereid zijn mede te werken aan het maken van een verbetering van de bemaling. Aanvankelijk was gedacht een elec- trische hulpbemaling te plaatsen naast de boerderij van A. J. v. d. Poel op het Watertje en later, toen de kosten hiervan tegenvielen is een principe-plan gemaakt voor een vol ledige dieselbemaling nabij de molen. De heren ir. Pleyte en ir. Scher- merhorn hielden een beschouwing over de positie waarin ,de plannen zijn gekomen. Nu er weer watersnood is geweest leven deze weer op. Een -hulpbema- ling is een slechte oplossing. Men mist daarbij de subsidie en voor het geval de molen niet meer kan of zal malen moet weer een gemaal gesticht worden. De afschrijvingen zullen op korte termijn gesteld moeten wor den dus hoge lasten. Om aan de uitgesproken wens: het gemaal op de beste plaats wat be treft de toevoer van water te plaat sen, dat is bij de molen, tegemoet te komen, blijft niet anders over dan een volledig diesel-gemaal. Electri- sche aandrijving is ter plaatse on mogelijk, omdat de Lichtfabriek daar geen kabel willen 1 ggen. De lozing naar de Oost- en West broek Polder komt ook te laat, om dat de duiker niet open mag alvorens deze polder het water op peil heeft. Een dieselgemaal is globaal be groot op /74.000.Ongerekend de subsidie zullen de lasten op ƒ20. komen. Het gaat nu om de vraag hoe hoog de subsidie zal zijn. Om dit te we ten moet er een plan gemaakt wor den. UIT DE OMVING OE ZILK Hersenschudding Op de Zilker- duinweg werd gistermiddag een 12- jarige jongen gevonden, die blijk baar van de fiets was gevallen en bewusteloos was. De dokter consta teerde een hersenschudding. Hoe het ongeluk gebeurd is, is nog niet kun nen worden vastgesteld. In kokend water Tijdens een af wezigheid var. een ogenblik van de moeder stak het 4-jarig zoontje van Th. van M. aan de Zilkerduinweg beide handjes in een teil met kokend water Na een noodverband van EHBO nam de dokter de verdere be handeling op zich. Na 50 jaar werken Meer dan een halve eeuw heeft de hr W. Porri- pe de Zilkers van brood voorzien. Hij is thans 77 en zijn vrouw 76. Bei den gaan nu rusten in een huis bij de Tiltenberg; de zoon zet de zaak voort. Jaarvergadering van Coöp Veilingveren. Roelofarendsveen Maandagavond kwam de Coöp. Bloemen, Groenten en Fruitveiling voor een zeer goed bezochte jaarvergadering in de Pancratiuszaal bijeen. Voor zitter Th. W. Schrama zeide in zijn openingswoord niet, zoals op diverse vergaderingen van veilingen, een terugblik te willen werpen op het afgelopen jaar of de perspectieven op te noemen voor de toekomst aan gezien dit in vakbladen en couranten al veelvuldig is tot uiting gekomen. Echter wel wilde voorz. opwekken tot het leven van kwaliteits-pro- duchten. Het jaarverslag van de directeur der veiling, de heer N Turk, droe® het stempel van de slechte gang van zaken in de tuinderij gedurende het vorig jaar. In een nauwkeurig overzicht nam spr. de verschillende pro ducten afzonderlijk onder de loupe, waarna hij de ups en downs bij de afzet van bloemisterij producten besprak. In het jaar 1950 zijn 169 groen ten- en 173 bloemenvelingen gehouden. Het geveilde bedrag aan «roen- ten er. fruit bedraagt f 1.220.043 45 Aan b oemen 473.175.11. Totaal: 1.693.223,56. ofwel 407.663.94 minder dan in 1949. Door de sterk ver minderde omzet sluit de balans en exploitatierekening met een nadelig saldo van 6.082,43. Per 31 December 1950 telde de vereniging 323 leden. Omzet over 1950 van Bloemen, Groenten en Fruit. Andijvie Augurken A D C CD E Bloemkool Snijbonen glas koude grond Prinsebonen Stambonep Pronkbonen Tuinbonen Peulen Doperwten Tomaten Kas Tomaten Natuur Sla Glas Sla Natuur Peen Bospeen Witlof Aardbeien Natuur Gl'asaardbeien 2e oogst Tulpen zonder bol Narcissen Narcissen koude grond Chrysanten tros geplozen Andere Snijbloemen Hierna volgde de rekening en verantwoording over het jaar 81509 kg. 5.469,12 1974 634,97 1063967 83.964.50 15540 1.894,81 385987 16.829,91 157837 6.228,75 21496 st. 2.537,57 55899 kg. 69.462.48 681515 194 894.29 7125 1.378,77 16220 4.399,32 14742 1.575 32 109330 9.106,37 323330 125.117.10 94770 25 691 46 180042 65.483 63 55958 9.467,57 343236 si. 33 610,95 1520879 72.618.49 103325 kg. 5.120.43 16510 bos 1.626,82 16923 kg. 6.062 02 103319 98.788.42 101953 314.726,96 4317 11.903,66 779049 bos 277.037,42 130606 41.100,43 314585 58.310,62 40052 st. 8.791.71 35436 bos 10 527,39 158197 st. 5.598 39 67.808.71 Er werden langdurige besprekin gen door voor- en tegenstanders de z.g. hoog- en laaglanders gehou den, welke afgewisseld werden door interne aangelegenheden o.a. de kwestie omtrent het bedrag wat de Oost- en Westbroek Polder in reke ning heeft gebracht voor het wegma- len van het water en de ondiepte van de boezem vanaf de molen naar de Rijn. Verschillende ingelanden willen niet inzien dat er geen stroom op de plaats van de molen te leveren is en opperen het denkbeeld stroom te krijgen van het net van de spoor baan LeidenWoerden. Bij stemming 75 voor en 71 tegen wordt besloten door het Technisch Bureau van de Unie van Water schappen nog eenmaal een plan te laten maken en aan de Cultuurtech nische Dienst de subsidie aan te vra gen. SASSENHEIM STUUR GEBROKEN Twee Belgen, die niet een drie- wielige racewagen over de Rijksweg 4 in de richting Den Haag reden, overkwam een niet alledaags onge val. Terwijl zij met een flinke snel heid voortreden, brak onverwachts het stuur af. De wagen zwenkte naar rechts en gleed van de berm. Wonder boven wonder werden de Belgen slechts licht gewond. De auto werd zeer zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. VOORHOUT Gemeenteraad. De raad der ge meente is in openbare vergadering bijéén geroepen op Vrijdag 16 Maart a.s. des avonds te 7.30 uur Op de agenda komen o.a. de volgende pun ten voor: voorstel tot aankoop van een charter van 1643, betreffende de gemeente Voox-hout; verpachting van de bermen aan de Leidsevaart; het houden van een onderhandse aan besteding, voor de uitbreiding van het Pompstation van het Gem. Wa terbedrijf; voorstel om aan de heer F. H. Stikkelbroeck per 1 Mei 1951 eervol ontslag te verlenen als Hoofd van de Gemeentewerken dezer ge meente en idem op dezelfde datum als lid van de Commissie tot wering van het Schoolverzuim; voorstel om de overeenkomst met het destructie bedrijf „N.V. Gekro" te Schiedam tot uiterlijk 31 December 1951 te verlengen; voorstel om het transfor matorgebouw aan de Churchilllaan ir eigendom aan de Stedelijke Fa brieken van Gas en Electriciteit te Leiden over te dragen. De standsorganisaties kunnen op een zeer geslaagde avond terugzien. De zeer heldere rede van rector H. J. M. Brans over: „De sociale ver houdingen tussen de standen" en de eminente voordachtskunst van de heer H. Flaton hebben gezorgd dat de talrijke aanwezigen in menig op zicht verrijkt naar huis gingen. De heer G. Schrama, die de avond leidde, kon in zijn welkomstwoord, behalve de leden met vrouw en kin deren, ook begroeten pastoor Holt- huizen, de paters Capucijnen, kape laan van Reisen en wethouder L. A. Mooy. Rector Brans maakte in zijn rede duidelijk, dat, zoals er verschil be staat tussen stads- en dorpsbewoners ook in het dagelijkse leven een ver schil bestaat in levensstijl en maat schappelijke functies. De maatschap pij heeft zich op deze manier gelei delijk geordend al was de verdeling in standen b.v. in de middeleeuwen anders dan nu. De standen ontwikke len zich voortdurend en zijn ook niet scherp begrensd. Als voorbeeld haal de spr. aan de ontwikkeling van de z.g. nieuwe middenstand of werkne- mende middenstand. Spr. gaf ook de verhouding aan tussen individu en gemeenschap en wees er op, dat de waarbij de exploitatie-rekening als- rnwde de balans na enkele informatie ve opmerkingen de algemene goed keuring verkreeg en bestuur en di recteur voor het gevoerde beheer dé charge werd verleend. Namens de raad van toezicht bracht de heer C. Huigsloot rapport uit, waarin hij dank bracht aan de functionarissen voor hun accuraat werken. Aange^ zien het de laatste maal was dat de heer Huigsloot in dit college zitting had. bracht hij dank aan de leden voor het in hem gestelde vertrou wen. Bestuursverkiezing. In het bestuur werd de heer N. P. Bakker bij acclamatie herkozen, en in de vacatures E. Koek en N. Koek Pzn., kwamen na gehouden stemming Leo Castelein en P. Verdel Pzn. In de vacature C. Huigsloot van de Raad van Toezicht bracht de gehou den stemming G. v. d Meer Pzn. als opvolger. Voorz. sprak woorden van gelukwens tot de nieuw gekozenen, en hoopte dat zij waardige opvolgers zullen zijn van hun voorgangers. Woorden van waardering sprak hij tot de scheidende bestuursleden. De bestuurslonen en presentiegel den werden hierna onveranderd vastgesté'd. Vervolgens kwam in be spreking het ontwerp van het Cen traal Bureau van Tuinbouwveilingen tot verlening van de z.g. oogstcredie- ten aan tuinders tot een maximum bedrag van j 1000.Hierin zou dan het Centï. Bureau voor 40 pet., de Boerenleenbanken voor 30 pet, als ook de veilingen voor 30 pet. garant zijn. De voorz., alsmede de heer C. Huigsloot, gaven hierop enige toe lichting, waarna verschillende voor- en tegenstanders zich uitspraken Tenslotte werd na stemming aan het bestuur machtiging verleend om voor 30 pet. garant te zijn voor deze credietverlening. Een uitvoerige bespreking ontspon zich rondom het punt centrale sor tering augurken met aankoop van sorteermachine met uiteindelijk ge volg, dat het bestuur het vertrouwen verkreeg om t. z. t. naar eigen in zicht een beslissing op dit punt te nemen. Medegedeeld werd dat de veilingsprovisie onveranderd was vastgesteld, de aardbe'iendoosjes zul len 2.per 100 kosten. De grote stijging der fruitprijzen eist een zui nig en spaarzaam gebruik als de ex port op Duitsland van snijbloemen per 15 Maart weer mogelijk wordt. Voorts werd goedgekeurd het Ned. Rode Kruis c-en bijdrage te verstrek ken van 25per ieder millioen gulden geveilde bedrag, waarna de directeur een overzicht gaf van de sai'di der z.g. productenfondsen. In de rondvraag werden nog en kele fruitproblemen besproken als mede de mogelijkheid tot vroeger aanvangsuur der veilingen, waarna voorz. met een kort dankwoord de vergadering sloot. standen goed en noodzakelijk zijn. Wij moeten allen eikaars functies le ren begrijpen en oil zelf veredelen ook door de standsorganisaties, die naar spreker's mening in het verle den te veel vakorganisatorisch werk hadden gedaan. De basis van samen werking moet berusten op sociale rechtvaardigheid, zoals die in het Evangelie te vinden is. In de prac- tiik zal dit betekenen een geven en een nemen en op basis van onderlin ge liefde zal dit zeker slagen. Na de pauze kreeg rector Brans verschillende vragen en opmerkin gen te beantwoorden. De heer H. Flaton droeg daarna „De schone voleinding" voor en boei de daarmede zijn gehoor gedu rende een uur. De uitbeeldingen der karakters en zeker de doorvoelde weergave van pastoor Vogels waren boven alle lof en de heer Schrama maakte zich stellig tot aller tolk door te verklaren, dat het in menig opzicht een onvergetelijke avond was. Spoedeisende raadsvergadering TOT BOUW VAN EEN GASHOUDER BESLOTEN- Gisteravond kwam de raad van Voorschoten voor een spoedeisende vergadering bijeen. De raad was niet voltallig. De heer Korthals was wegens ziekte verhin derd en de heren Buwalda en Viveen waren met kennisgeving' afwezig. Betreffende het voorstel voor het maken van een plan voor het stichten van een gasbergingsinstallatie maak te de heer Schrama er gewag van, dat het hem genoegen deed te ver nemen, dat het college de nodige in lichtingen had ingewonnen. Z. h. st. werd daarna in beginsel besloten tot de bouw van een gashouder voor de berging van gas onder hoge druk over te gaan en vervolgens om de gasstichting te 's-Gravenhage te be lasten met de gehele voorbereiding voor de bouw, alsmede met de uit voering wanneer daartoe wordt over gegaan. Het crediet van 3000.voor bovengenoemde werkzaamheden van de gasstichting werd beschikbaar ge steld. Z. h. st. werd het voorstel om een vaste lening van 1.450.000 aan te gaan tot dekking van verschillende kapitaalsuitgaven aangenomen. In de rondvraag informeerde de heer van der Hulst of de gemeente Voorschoten bereid was stappen te doen, dat de molen in de Paapweg- polder, die momenteel onbruikbaar is, niet verder wordt verwaarloosd. De voorz. zegde toe, contact te zullen opnemen met het polderbestuur en met de vereniging „De Hollandse Mo len". De raadsleden Schrama en Dek ker kwamen beiden op voor het be houd van de molen als „monument", omdat Voorschoten arm is aan mo numenten. Geboren: Maria Fredericus Theodo- rus, z. van L. Versteegen en M. J. Meijer; Sonja, d. van H. Noort en A. Solleveld; Simon, z. van J. Boxman en C. Kraan. Geboren te Leiden: Sebastianus Andreas Maria, z. van J. F. C. Spie geler en J. C. van Geldrop. Gehuwd: J. E. van Berne te Zaan dam en G. Zwaan; W. Snoeker en A. Verhaar; B. de Jong en S. E. Ver steeg te Nieuwkoop; J. F. van Os te Rotterdam en A. Teske. .Overleden: J. M. Grootenboer 56 j., echtgenoot van N. C. van Wouw. KATWIJK Jubileum Morgen, Woensdag zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer L. Schrama, Commandeurslaan in vaste dienst werd aangesteld bij NZHTJVT. thans NZHVM. ZOETERMEER DSORijswijk 1—0. Dc strijd van DSO I tegen Rijswijk is op een moeizame overwinning van DSO uit gelopen. DSO, dat eerst de wind te gen had begon goed. Al spoedig kreeg het de eerste hoekschop te nemen, doch deze leverde niets op. Henneken, rechtsbuiten, plaatste de ballen prima voor het Rijswijk-doel maar de verdediging had hier goed de kijk op. Na de eerste 10 min. werkte Rijswijk zich enigszins los en vooral de linksbuiten van die ploeg stichtte grote verwarring m het doelgebied. JÓe aanvallen van Rijswijk werden steeds gevaarlijker en van Graas moest eenmaal ten koste van een hoekschop redding brengen De ver dediging van DSO was deze keer niet erg op dreef maar een geluk was het dat Rijswijk eenzelfde lot onder ging. De ruststand kwam met een 00 gelijk spel. Na de rust had DSO de wind mee en bleef steeds in de aanval. Ook haar verdediging was er nu beter in. Door uittrappen en hoekschoppen cadeau te geven wist Rijswijk tot 15 minuten voor het einde de stand te handhaven. Maar een van de hoekschoppen werd fa taal. Goed voor het doel geplaatst werd de bal door een Rijs wij k-speler in haar eigen doel geschoten. De laatste 10 minuten werden door Rijswijk in paniekstemming gespeeld. De wedstrijd had over het algemeen een fors karakter. DWO moest wederom een neder laag incasseren. Nu was het Valke niers dat met 32 in de meerder heid bleef. De verdere uitslagen luiden: DSO 3Kranenburg 3 3—3; DSO 4 Nootd. Boys 50; Maasdijk 4DSO 2 (z) 2—2; CSVD jun.—DSO jun. A 2—1; DSO jun. BVIOS jun 1—1; DSO jun. C—GSC jun. 3—0; DSO jun. D—Tedo jun. 7—3; DWO jun. A—Gr. W. Vac. jun. 2—2; DWO 2— Adelaars 2 0—1; DWO 3—Gona 3 0—0. Handbal dames: DSOKranenburg Geboren: Jacob, z. v. G. Krijgsman en J. Karens; Hans Lucius, z. v. A. J, J. Duinisveld en M. H. Kouwen- hoven; Christianus Adrianus Maria, z .v. J. J. Wijsman en C. A. M. Spruit: Niesje, d. v. E. A. van der Zwaan en N. de Jong. Getrouwd: A. van der Wees 35 j. en N. van der Leer 25 j.; A. Ver- hoeff 26 j. en E. van der Velden 23 j. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 12 Maart Vette Varkens. Aanvoer 293; zware 172176; lichte 168—171; zeugen 151—158. Zouters 158165. Handel vlug. Groente Witte Kool ƒ5,50— /8,60; Rode Kool 6.50—17,10; Sa- voye Kool 8,00—12,70; Groene Kool 7,0013.00; Boerenkool 6.00—42.00; Rapen ƒ7,20öƒ9,30; Prei. 8.00— 21.00; Kroten ƒ6.00— 7,20; Kroten, gekookt ƒ14.00 ƒ19.00; Uien ƒ0,80—ƒ3.90; Peen 5.20—29.00; Spruiten ƒ39.00— ƒ75.00; Andijvie 51 00—73.00; Sla 95.00—148.00, Witlof ƒ18.00— ƒ46.00 per 100 kg. Salade 7.50— ƒ16.80; per 100 stuks. Selderie ƒ2.00 14.90 per 100 bos. BOlpüGRAVEN, 13 Maart. Kaas. Aanvoer 34 partijen. Eerste soort 2,162.23; tweede soort 2,10 2.15. Extra tot 2 30. Handel kalm. ROTTERDAM, 13 Maart. Vee. Aanvoer: 6638 totaal, 1046 vette koeien, 1420 gebruiksvee, 25 vette kalveren, 194 graskalveren, 2570 nuchtere kalveren 403 varkens 483 biggen, 248 paarden, 2 veulens, 143 schapen of lammeren. 17 weide-zuig- lammëren; 87 bokken of geiten. Prij zen: vette koeien 2 45—2.65, f 2.15 2.45, 2.002.15 en vette kalveren 2.60—2.90. 2.30—2.50, 2.10—2.30 per kg. levend gewicht; graskalveren 325225150; nuchtere kalveren 504540; biggen f 38—3335: slachtpaarden 2.O0. 1.90 en 1-80 per kg.; schapen 160—125—85; kalf- koeien en melkkoeien 1000800 700; varekoeien 620550—500; vaar zen f 675600—500: pinken 475 400325. Vette koeien aanvoer ruim aanbod, handel tamelijk, stijeprzen; vette koeien aany-tnen-ts29iëaop-V gebrniksvee aanvoer gewoon, handel gewillig, prijzen onveranderd; gras- kalveren aanvoer als vorige week. handel kal'm prijzen iets hoger; nuchtere kalveren aanvoer zeer ruim. handel goed, iets hogere prij zen; biggen aanvoer als vorige week, handel redelijk, iets stijver in prijzen; slachtpaarden aanvoer iets groter, handel stroef, prijzen iets "hoger: schapen aanvoer iets ruomer. handel willig, prijzen stabiel; kalfkoeien aanvoer als vorige week, handel kai'Tn. prijzen constant: varekoeien aanvoer gewoon, handel redelijk, prij zen :ets hoger; vaarzen aanvoer ma tig. handel flauw, prijzen onveran derd. De weekaanvoer bedroeg 8038 stuks De veemarkt werd mede door de 82e Paasveetentoonstelling zeer druk be- zoch:. ROELOFARENDSVEEN, 12 Maart. Bloemen. Rose Copland 0.62 1.05. v. d. Eerden ƒ0.851.10, Golden Harvest ƒ0.72—1.10. E. Eddy ƒ0.65— 0.90, Bartigon ƒ0 80—0.87. W. Cop land ƒ0.65—0.90, W. Pitt ƒ0.70—1.05, Zenober 0.60—0.80, White Sail 0.701.Bled Amaible 0.80 0 90, Weber 0.750.86, Moederdag 0.851.Olympiade 0.750.85, Sultane 0.600.66, Bandoeng 0.90 1.05, Rijzende Zon 0.750.84, Pic cadilly ƒ0.901.Kansas ƒ1.10 1.35, Dubbele tulpen 0.751.Ear ly Glory 0.600.64, W irestler 0.50 0.60, Bicolor 0.650.71, Victoria 0.60—0.68, Helios f 0.520.69, King Alfred ƒ0.58—0.70, Koster ƒ0.38— 0.44, Anemonen 0.500.65, BI. Druifjes 0.100.20, Irissen 0.80 1.10, Freesia's 0.280.31, Lathyrus ƒ0.70—0.80, Prunus ƒ0.40—0.90, Cal- la's ƒ0.75—0.80. LISSE 12 Maart. Gladiolen. Al- dard Pierson 14/op 3.90, 12/14 3.65, 10/12 1.65, Bloemfontein 3.20, 1.65, Gen. Eisenhower 4.3.75, 2.40, Gold Dust 4.20, 3.50, 1.60, Hopmans Glory 4.20, 2.70, Joh. v. Konijnenburg 3.8Ö, 3.60, 3.20, Mansoer 3.60, 2.80, 1.50, Nieuw Europa 3.60, 2.80, 1.90, Oran je Zon 3.90. 2 10, diverse andere soor ten 2.90, 2.25, 1.30. Diversen bijgoed: Pioenen gemengd 14.10 Delphinium Mr. Thomson 4.80, Delphinium Ham- milton 4.90, Oxalis Deppie 4/op 0.26, Trollius Orange Princess 4.15. Lilium Rubrum 20/op 25.Amaryllis Hip- peastrum 28/op 25.50 per stuk. Mont- bretia Fantasy 6/op 1.80. Lilium Re gale 20/op 2.id. 18/20 7.30, Ane mone The Caen 7/ 0.75, id. 6Ü7 0.40, id. 5/6 0.20, id. 4/5 0.12 per 100 stuks

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3