Bisis Belangrijke voorschotten voor Woningbouwver. „Buitenlust" JONGEMAN Drog. C. Maartense ZATERDAG 10 MAART 1951 ÜK LE1USL. COURANT EERSTE BLAD PAGINA i Complot in Pakistan Militairen wilden dictatuur De politie in Karatsji, hoofdstad van Pakistan, heeft gisteren vier personen gearresteerd, die ervan verdacht worden een complot te hebben gesmeed om een militaire dictatuur te vestigen in Pakistan. De samenzweerders waren van plan mi nister-president Liaquat Ali Khan te ontvoeren, als deze zijn verkie- zingstocht door de Westelijke Punds- jaab maakte De vier gearresteerden zijn de chef van de generale staf, diens vrouw, een brigadecomman dant en de hoofdredacteur van het dagblad „Pakistan Times". Militairen bewaken de gebouwen van de „Pakistan Times", nadat van ochtend alle lokalen doorzocht zijn. Twee hoge officieren van de gene rale staf zijn uit de dienst ontslagen en de militaire politie heeft hun wo ningen doorzocht. UNCI ontbindt zichzelf De Unci, het orgaan van de Uno in Indonesië, zal binnenkort nog alleen zijn samengesteld uit leden van het personeel der Amerikaanse, Austra lische en Belgische ambassades. Enige maanden geleden vertrok het Amerikaanse lid, daarna ging de Australiër Cutts naar Australië terug en thans is het vertrek van het Bel gische lid, Paul Bihin aanstaande Dan zijn de drie hoog gegradueerde diplomaten vertrokken. Er is nog een enkel rapport van de Unci te ver wachten, waarna vermoedelijk ook over de toekomst van dit orgaan zal worden gerapporteerd. Direct opheffen zal wel niet wor den voorgesteld al is de activiteit vn de commissie niet groot meer. Ook het aantal militaire waarnemers is aanzienlijk geslonken, het be draagt thans nog zeven. Waarschijn lijk zal men niet veel meer van de Unci bemerken totdat er overeen stemming over haar einde zal zijn bereikt. In het enige twistpunt dat nog van de Ronde-Tafelconferentie is overgebleven de kwe.stie Nieuw- Guinea, zal, zo neemt men in Dja karta aan, geen hulp van de Unci worden ingeroepen. Bevin afgetreden Morrison volgt hem op Ernest Bevin heeft zich gisteren op zijn 70e verjaardag inderdaad het ca deau gegeven, dat verwacht werd. nl. de terugtrekking uit het vermoeien de ambt van minister van buiten landse zaken. Hij zal opgevolgd worden door de plaatsvervangende premier Herbert Morrison, doch blijft als Lord Groot zegelbewaarder lid van het kabinet. Men verwacht van Morrisons op treden geen wijziging in de nauwe samenwerking van Londen en Wash ington, met name inzake de Sovjet- Unie. Het ontslag van Bevin komt op de zeventigste verjaardag van de man, die sedert 1945 de buitenlandse poli tiek van Groot-Brittannië heeft ge leid en daarbij zijn krachten zozeer heeft versleten, dat hij thans, ziek en uitgeput, zijn zware functie moet neerleggen. Als Lord Grootzegelbe waarder zal hij vrijwel geen admini stratieve werkzaamheden hebben, terwijl Attlee, die grote prijs stelt op de adviezen van Bevin, toch van zijn kennis en ervaring gebruik zal kun nen blijven maken. ZEVENDUIZEND KWARTJES. Zevenduizend leden van de buiten landse dienst van Bevin's ministerie hebben elk sixpence (ongeveer een kwartje) bijgedragen voor een ca deau voor de baas. die 70 jaar werd en tegelijk aftrad. Ambassadeurs en portiers gaven allen hetzelfde be drag. In totaal werd de som van 1750 gulden bijeengebracht. Bevin, die zijn cadeau zelf mocht kiezen, vroeg een antiek mahoniehouten bu reau bedekt met rood leder en een Worcester eetservies voor 12 perso nen. Dit is de eerste keer in de ge schiedenis, dat de employé's van een buitenlandse dienst hun minister op deze wijze hebben verrast. Het pro-communistische dagblad „Wen Wei Pao" dat in de Chinese taal te Hongkong wordt gepubli ceerd, meldt van officiële zijde ver nomen te hebben, dat de communis tische militaire autoriteiten te Kan ton Vrijdag 45 Chinezen hebben doen terechtstellen. De terechtgestelden waren volgens het blad „geheime agenten en bandieten, die werkten voor de Verenigde Staten en Sjiang Kai-Sjek en tegen de revolutie en het Chinese volk". Dit is een van de grootste groepen, waarvan tot dusverre door de Chi nese comnjunistische autoriteiten is toegegeven, dat zij door een vuurpe- leton zijn terechtgesteld, al zijn ge woonlijk welingelichte kringen te Hongkong van mening, dat in geheel China in de afgelopen twee a drie maanden duizenden personen door de communisten ter dood zijn gebracht. GEEN WATERSTOFBOM MAAR ATOOMGRANATEN? Senator McHahone voorzitter van de congres-commissie voor atoom energie heeft tegengesproken, dat bij de proeven in Nevada een waterstof bom tot ontploffing is gebracht. Het „San Francisco Call-bulletin" meldde Vrijdag te hebben vernomen, dat in Nevada mogelijk proeven zijn genomen met hun uitwerking aan atoomkracht ontlenende granaten, die gehele legers zouden kunnen ver nietigen. KOEST GEMEENTERAAD OEGSTGEEST Gisteravond te 7 uur kwam de raad van Oegstgeest in openbare vergadering bijeen onder voorzitter schap van burg. H. L. du Boeuff. Aanwezig 13 leden, afwezig met kennisgeving de heren de Heyer en mr Vallentgoed. B. en W. delen mede, dat zij met ingang van 1 Maart tot vakonderwij zer lichamelijke oefening in tijdelijke dienst hebben benoerr.'d de heer D. H. Wassink te Rotterdam. Punt 4 der agenda „herziening van het uitbreidingsplan in de omgeving Celebesstraat" wordt ingetrokken. B en W. stellen voorts een grond- verkoop voor bij de Marelaan, aan de N.V. Maatschappij „Verzicht" te Leidschendam De oppervlakte dezer grond bedraagt 11010 m2 a 13 per m2. De kosten van de straataanleg kunnen worden besteed uit de op brengst van de verkochte grond, zo dat voor de tijdelijke financiëring, daarvan geen beroep behoeft te worden gedaan op de kapitaalmarkt, noch enig verlies wordt geleden. Con form besloten. Voorschot voor „Buitenlust'' Voorstel van B. en W. tot ver strekking van een voorschot 30.000 aan de Woningbouwvereniging „Bui tenlust" voor de plaatsing lavet-bad inrichtingen. B. en W. delen mede, dat de be woners de kosten zelf moeten dra gen, hetgeen volgens een door de woningbouwvereniging overgelegde berekening, 66 ct per week bedraagt waarbij is gerekend op een afschrij ving van de eigenlijke la vets in 30 jaar en van de geyers in 12 jaar. B en W. menen dat het hier ge nomen initiatief alle steun moet wor den gegeven, daar de bewoners zelf de wens tot het bezitten van een badgelegenheid te kennen hebben gegeven en zich het geldelijke offer daartoe willen getroosten. Een lid der commissie van finan ciën is van mening, dat uitsluitend uit overwegingen van financiële aard, welke mede verband houden met de huidige investeringspolitiek de gevraagde medewerking niet moet. worden verleend. B. en W. menen echter goed, dat nu voor nieuw te bouwen woningen de aanwezigheid van een douche of andere badgelegenheid als eis wordt gesteld, zonder bezwaar dit besluit kan worden genomen. Met alg. stemmen wordt aldus be sloten. Nogmaals „Buitenlust" Voorstel tot beschikbaarstelling van een grond- en bouwvoorschot aan de woningbouwvereniging „Bui tenlust" voor de bouw van 41 eens gezinswoningen op een terrein in de omgeving van de Celebesstraat. B en W delen mede, dat G.S. de goedkeuring onthielden aan het raadsbesluit tot aankoop van grond aan de Rijnzichtweg. Nu doet zich echter de gelegenheid voor, om in de omgeving van de Celebesstraat een aantal woningen te projecteren. Hier voor moet het uitbreidingsplan wor den gewijzigd. In overleg met en met instemming van de commissie van openbare werken, is thans een schetsplan ontworpen voor de bouw van 73 woningen. Indien de raad het hiermede eens is, zullen B. en W. met de ontwer pers van het uitbreidingsplan e.a. nader besprekingen voeren. Indien omtrent de plannen over eenstemming verkregen wordt, kan op grond van 't besluit, dat een her ziening van het uitbreidingsplan in voorbereiding is, tot de bouw van de woningen worden overgegaan. B. en W. stellen dan voor de beno digde voorschotten voor deze bouw t.w. 1450 Der woning aan grond- voorschot en 10,125 per woning aan bouwvoorschot aan „Buitenlust" te verstrekken onder de nodige voor waarde o.m. van terugbetaling in an- nuiteiten. In de grondkosten zijn verdisconteerd de kosten van straat- aanleg en riolering. De kosten van straatverlichting en waterleiding groot ƒ12 000 mogen niet op de bouw drukken. De heer v. Vugt kan beide oplos singen niet toejuichen. Een gedeelte der woningen mist de zonzijde. Voorts zou spreker een speelweide willen zien opgenomen in het plan en stelt voor de plannen te herzien. De heer van Nieuwkoop vraagt aan de bovenbewoners ook een tuin tje kan worden toegewezen. Verder kunnen de plannen zijn goedkeu ring wegdragen. De heer van Mameren zegt, dat deze plannen moeten worden bezien als afsluiting van het hele bouwplan. Mevr. Kramers wijst op de nood zakelijkheid dezer woningen en vraagt ook aandacht voor speelruim- De heer de Gruyter deelt de me ning van de heer van Vugt niet. In deze voorstellen zijn de aanvankelij ke bezwaren opgeheven. De voorzitter meent, dat de raad bijna unaniem het voorstel in orde vindt. Spreker is tegen uitstel, want de bouw is urgent. De heer v. Vugt repliceert ook doordrongen te zijn van de 'urgentie. Hij wil de doelmatigheid echter niet opofferen aan de urgentie. Uitstel behoeft geen afstel te wor den. De voorz. vreest het laatste. De heer v. Vugt trekt zijn voorstel in en dan wordt het voorstel van B. en W. met alg. stemmen aangeno men. Tot onderwijzer aan de openbare school Terweeweg benoemt de raad de heer C. G. Dullemand, thans in tijdelijke dienst. Voorstel B. en W tot verlenen van medewerking voor de aanleg van een parallelweg langs de Oostelijke oprit van het viaduct Rijnzichtweg naar de Rijksweg. De N.V. Rohës te Den Haag is voornemens hier 13 woningen te bouwen en de minister van verkeer heeft inmidels reeds toestemming verleend voor de aanleg van de weg Wordt goedgekeurd. Voorts wordt na enige opmerkin- Gouden huwelijksfeest in Voorhout Bruidspaar op thuisreis uit Amerika Het echtpaar J. P. de Groot en M. de GrootVan Schie, wonende aan de 's-Gravendamscheweg, herdacht enige tijd geleden het feit, dat zij vóór 50 jaren in het huwelijk traden. Dit is toen in stilte voorbijgegaan, daar beiden voor een kort bezoek naar hun drie kinderen in Amefika waren vertrokken. Gezien hun leef tijd, de bruidegom is 76 jaar en de bruid 73, een hele onderneming en tevens een bewijs, dat ze nog kras zijn. De bruidegom is altijd in het bloembollenvak werkzaam geweest, waarvan meer dan 25 jaren als mees terknecht bij de fa. P. v.' Reisen. Hun huwelijk werd gezegend met elf kinderen, waarvan één is over leden. Allen zijn thans gehuwd en 50 kleinkinderen zijn de trots van dit gouden bruidspaar. Vader en moeder De Groot, die deze week van hun buitenlandse reis terugkeren zullen feestelijk door hun Hollandse kinderen worden ontvangen. gen door de heer van Vugt goedge keurd het voorstel van B. enW. tot beschikbaarstelling van 2600 voor vernieuwing van de vloer in het Gymnastieklokaal aan de Morsch. Comptabiliteitsbesluiten werden zon de commentaar genomen. Rondvraag. Mevr Kramers zou de Gem. Op haaldienst willen organiseren. Weth. Dijsselbloem zegt, dat iets dergelijks ten schade zou zijn aan ophaaldien sten die voor sociale doeleinden reeds, als zodanig werkzaam zijn. De heer Blansjaar zou gaarne een lichtpunt zien aan de Lage Morsch- weg. Zal worden onderzocht. Voorts bepleit spr. verbreding van het 2e gedeelte Kempenaerstraat. Dit wordt niet urgent geacht. De heer Simon Thomas vraagt, of aan het parkeerverbod in de Kempe naerstraat wel de hand wordt gehou den. Voorz. zegt. onderzoek toe Hierna sluiting LEIDSCHENDAM „Fotu" gaat werken. Het mas saal bevolkingsonderzoek op T.B.C. begint a.s. Maandag, Dinsdag en Woensdag in „Het Blesse Paard". Maandag en Dinsdag is de beurt aan de schoolkinderen van de Buurtschap tussen 912.15 uur. De middagen van deze dagen alsook Woensdag de ge hele dag is voor de verdere bevol king. Het onderzoek strekt zich' ook uit tot de baby's mits ouder dan 3 maan den. Ter dekking van de kosten zal voor ihet onderzoek ten minste 75 cent per persoon gevraagd worden. De kosten mogen echter geen beletsel zijn, om zich aan het onderzoek te onderwerpen, zodat voor hen, die te gen de kosten een redelijk bezwaar kunnen maken, met een vergoeding naar draagkracht kunnen volstaan. De schoolkinderen (ook van de kleuterscholen) worden op kosten van de gemeente onderzocht. Geboren: Ronald Jacobus, z. van N. J. Roest en E. C. S. van Laar; Johannes Cornells Maria, z. van J. F. van Baren en M. C. Greeve; Ge- rardus Johannes Anthonius, z. van A. W. Schuyt en C. J. J. de Vreede; Jan Willem, z. van J. van der Walle en J. Kruidenier. Getrouwd: J. B. Braakman en St. van Dalen. Overleden: J. Kuypers 71 j., we duwnaar van H. W. Bruyland (Hulp en Heil). NOORDWIJK Reddingsbrigade. Vrijdagavond hield de N.R.B. in de Zeeleeuw haar 30e jaarvergadering. Na opening en lezing der notulen werd aan het ere lid de heer W. Wassing een prachtig uitgevoerd diploma in lijst uitge reikt. Door de voorz. werd vervol gens medegedeeld, dat dr J. v. Nes, benoemd is als medisch adviseur van de N.R.B. In de pas opgerichte commissie van Kustbrigades, welke ten doel heeft meer eenheid in het brigadewerk te brengen, heeft de heer A. Passchier zitting in het be stuur. Het verslag var de feestcom missie sloot met een nadig saldo van 6.20. Het 30e jaarverslag der secre taris toonde in alle delen aan, dat de brigade in zijn werk nog steeds fris en gezond is en de afd. thans 670 leden telt, waarvan een goede kern grote activiteit toont voor het bri gadewerk. Het jaarverslag van de penn. wees een voordelig saldo aan van 185.66. Boeken en bescheiden waren keurig in orde bevonden. De verslagen van de hoofdleider-wagencummandant en commissaris van materiaal waren al le zeer optimistisch gesteld De af tredende bestuursleden A. Dekker en J. v. d. Bent werden met algemene stemmen fterkozen, eveneens werd herkozen de hoofdleider-instructeur de heer A. Passchier. In de kascom- missie werden benoemd Jac. van Rooijen, van Houten en J. v. d. Bent; in de commissie der Verzeke ringskas hebben thans zitting dr. J. van Nes, J, v. d. Niet en W. Smit. De contributie voör 1951, werd we derom vastgesteld op 2.50. Met grote vreugde kon de voorz. mededelen, dat dank zij de mede werking van het gemeentebestuur de N.R.B. een nieuw..- reddingspost kan bouwen. Men hoopt met Pink steren deze post klaar te hebben. De oude tent komt dan vrij en ieder lid kan voor 31 Maart a.s. hierop een schriftelijk bod doen. NOORDWIJKERHOUT Zondagsdienst. De medische dienst wordt in het komende week einde waargenomen door dokter B. C. -C. Wösten, Kerkstraat, tel. 285. VOORHOUT Passie-avond. Gisteravond werd er in het Parochiehuis een passie avond gegeven. Na een inleiding door kapelaan W. Koenekoop, waarin hij o.a. burg. De Graaff welkom mocht heten, bracht het dubbelmannenkwartet „Octave" uit Delft enkele liederen ten gehore o.a. „O bone Jesu' van Palestrina; „Ecce quomodo moritur" van J. Han del en „Regina Coeli" van A. Lotti. Het grootste gedeelte van het pro gramma werd in beslag genomen door de declamatrice mej. Stolk. In haar gedichten (verschillende waren uit de 16de en 17de eeuw) kon men de geboorte van Christus, zijn leven op de aarde, zijn veroordeling, krui siging en opstanding beluisteren. Een 20-tal nummers werden onder ademloze stilte aangehoord. Vooral het „Paschen" van Alb. Steenouwer Smulders, het einde van het lijden van Christus was zeer mooi. Kapelaan Koenekoop eindigde met dank te brengen aan de medewer kenden. VOORSCHOTEN De nieuwe Verkeerswet. Ko mende week komt de verkeersgroep der Rijkspolitie uit Den Haag voor de schoolkinderen met de „verkeers- tafel" in het dorp Van deze gelegenheid maakt de politie gebruik om ook de volwas senen nader bekend te maken met de nieuwe verkeersvoorschriften. De ambtenaar van de verkeerspolitie, die de lessen aan de kinderen geeft, zal op twee avonden aan alle be langstellenden een nadere toelich ting op de verkeersregels geven aan de hand van deze maquette, waarop allerlei situaties kunnen worden uit gebeeld. Ieder, die graag een nadere toe lichting ontvangt, kan deze Woens dag 14 Maart en Donderdag 15 Maart a.s. des avonds tussen 8 en 10 uur in het Ambachtshuis krijgen. Medische Zondagsdienst. De dienst wordt waargenomen door dr. M. v. d. Stoel, Veurseweg 20. Tele foon 356. WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). AANHOUDEND KOUD. Over het algemeen veel bewol king maar slechts op enkele plaatsen wat lichte neerslag. In het Zuiden van het land aanvan kelijk weinig wind, overigens matige en morgen later op de dag af en toe krachtige Ooste lijke wind. Weinig verandering in temperatuur. 11 Maart: Zon op 7.06, onder 18.36; Maan op 7.57 en onder 23.25 uur. 12 Maart: Zon op 7.04, onder 18.37; Maan op 8.12 en onder WE ZIJN vroeger nooit zo erg sterk in meetkunde geweest, maar daar de meeste constructies, die wij kregen te verwerken, een basis als grondslag hadden, speelden we het na verloop van tijd wel klaar, om die basis op papier te krijgen. In de staatswiskunde schijnt die basis echter het grootste probleem te zijn, want de diverse forma- en in formateurs zijn nu al wekenlang ijverig naar die basis aan het zoeken. Van een versmalde basis werd het een smalle, toen een brede, een bredere en tenslotte de breedst mo gelijke. De breedst mogelijke, bleek echter onmogelijk breed te zijn en men begon lustig aan: „de weg terug". Deze omschakeling heeft ons ech ter verward. Na wekenlang geduldig geluisterd en gelezen te hebben over de breedst mogelijke basis, hoorden we plotse ling praten over een bredere basis. Simpel, als we zijn, begonnen we te piekeren of er nu wel een bredere basis mogelijk is, dan de breedst mogelijke. Dit bleek inderdaad een onmogelijke breedte, maar de bre dere basis van het ogenblik schijnt helemaal niet te willen zeggen, dat de basis nu ook breder wordt, dan zij geweest is. Zelfs het tegendeel schijnt waar te zijn, door overschakeling op een bredere basis, wordt de basis smaller. Na hierover gepeinsd te hebben, kregen we tenslotte erge hoofdpijn. Vergezeld van asperine, warme groc en kruik zijn we naar bed gegaan, met de troostvolle gedachte, dat als de hoofdpijn op zijn ergst zou zijn, zij door erger te worden alleen nog maar zou kunnen verminderen. JUDOCUS. ZOETERMEER De nieuwe scholen. De bouw van de R.K. Jongens- en Meisjes school is thans zover gevorderd, dat de vlag van de eerste dakspant ge wapperd heeft. De laatste twee maanden is er zeer hard aan gewerkt en het wordt een imposant gebouw, dat werkelijk een grote vooruitgang betekent en zeker het larwijs ten goede zal komen. Leerlingen en leerkrachten zien verlangend uit naar de voltooiing. Zeer waarschijn lijk zal dit in September, bij de aan vang van het nieuwe schooljaar zijn. Boktersdienst. A.s. Zondag 11 Maart zal Dr. Vegt de doktersdienst en Zr. de Backer de wijkverpleging verzorgen. R.K. Schaakver. Dat er op de club tegenwoordig serieus gespeeld wordt bewijst wel de uitslag der in de afgelopen week gespeelde par tijen, n.l. 5 van de 6 werden afge broken. Competitie groep 2: Chr. Moers A. van Well, afgebr.; Clubkampioen schap: P. WesthoekH. Comijn 01; P. WesthoekM. van Staveren af gebroken; Promotie/Degradatie: A. W. v. d. BroekG. P. v. d Broek en H. HoutmanTh, v. d. Meer. alsme de J. OpdamA. Stig allen afgebr. Voor de competitie in de Haagse Schaakbond'kreeg „Zoetermeer" de ze week de laatste wedstrijd te spe len en kwam POMAJR I uit Rijswijk bij haar op bezoek, Zoetermeer moest met 2 invallers de strijd aanbinden met als voorlopig resultaat 54 voor DE N.V ZILVERFABRIEK „VOORSCHOTEN'' Heeft plaats voor een leeftijd tot 18 JAAR ter opleiding in de Afd. Vacalculatie MULO-diploma en duidelijk handschrift vereist Sollicitaties 'schriftelijk aan de Afdeling Personeelszaken te Voorschoten Selef^aantjeó AANGEBODEN 3T Kunt U een beetje piano spelen maar toch niet vlot. Moderne Engelse Vals en Foxtrot. Volg dan e nieuwe Amerikaanse piano-cursus Muziekschool Zwaag. Korevaarstraat 5, Tel. 24358. Les op alle in strumenten^^ 1999 *2* Handnaaimachinc aan geboden. zo goed als nieuw naait voor en achteruit, 3 laar garantie. Rijnsburger. wog 29B, Leiden. 2590 37" Attentie. Wij repare ren gebroken oorceleinen. Saksische groepen, antie ke borden beelden kristal •voor. koper brons enz Schoonmaken en vernissen van schilderijen reparatie Persische kleden. Brem- meï Haarlemmerstraat 99 .ngang Goe-Gerritsteeg 1. Tel 22791 3? Pootaardappelen. Eer stelingen. Dore Blanke en Blauwe Eigenheimers. Be velanders. Furore, Koopm. Blauwe, Bintje. AüvaRed Star, Libertas, enz. N.A.K. p'ombé, gekiemd en ge baald. Vanouds Fa. M. v. Klinken, Aalmarkt no. 6, Telefoon 20034. 2579 MEUBELEN Bekende contantzaak ver koopt voor vastgestelde contantprijzen, verhoogd met de daarvoor vastge stelde rente. Meubelen, Bedden. Dekens enz. op termijnbetaling. U krijgt ons adres toege zonden als U schrijft aan hei Bureau van dit blad onder no. 1994. <2" Te koop aangeboden woonark in zeer goede staat, bevat: kamer, gang, keuken, slaapkamer, bii- kamer, W.C.. Aangesloten electriciteit en waterlei ding. Te bevragen woon ark „Elisabeth" t. o- He rensingel 27. 2567 2" Muziekliefhebbers! Vrolijke Zang! Dans! en Muziek! Platen vanaf 35 cent mooie Koffergramo- foons vanaf 30.Radio toestellen vanaf 30, mo toren. veren en lampen en radio-onderde en en repa raties- Janvossensteeg no. 41, Leiden. 2586 3? Te koop Burgerwoon huis 6 kamers, keuken, zolder en tuin. Leeg te aanvaarden. Br. onder no. 2560 bur. van dit blad. 3? Gelden beschikbaar voor eerste Hypotheek Rente vanaf 3V, Fin-, Bel.- en Ass. Krt. „Otto" Beukenlaan 9 Sassenheim Tel. 7488 en 7868. Na kan toor tijd 7329 en 7828. ALPHEN AAN DEN RIJN van Mandersloostraat 11, Tel. 3090 Leverancier Alg. Ziekenfonds voor BREUKBANDEN, ELASTIEKEN KOUSEN en BUIKBANDEN 3? Te koop alle soorten appel-, peren-, pruimen- en kersenbomen zwarte, rode, kruisbessen en ligus- trus. Alles aan spotprijs. J van Laer. Hoge Rijndijk 163A, Leiden. 3? Visserij-artikelen Vis sersgaren nu ook op spoe len in nos. 6. 9. en 12. Pa lingfuiken, fuiken lijntjes, fuikenrotting dobberhaken, cachou, Tanol. kleine geb- ben en kruisnetten, zeelt puiten, nettenaalden. enz. L. J den Holder, Janvos sensteeg 75-77, Tel. 26901. 3? Schoenreparatie. Laat u niet beet nemen door prutsers. Wij zijn vakmen sen en maken Herenzolen en hakken f 3.50, Dames zolen en hakken f 3rub ber. Bel óp 20983. Haar lemmerstraat 117. 2537 2" Naar het Antiek Bin nenhuis. brengt sfeer in huis. Franse antieke sche merlampen, electrische en olielampen. Zes arms kope ren kaarsenkroon f 65. Het huis voor aparte ge schenken. Muusse, Hooi gracht 59. tel. 23264. 1975 3? Wij bieden aan keurig onderh. luxe auto Vaux- hall (6 cv! van Dec. 1949). Te bevragen Blom's autobedrijf. Levendaal 80, Tel. 20361. 2589 2* Te koop: Spiraal matras zo goed als nieuw. 180 breed. Zeemanlaan 13, Lei den. 2593 3? Invalidewagens. Al'a modellen invalidewagens o.a. wandel- buiskamer- zelfbeweegbare en motor wagens Carrierhuis Gebr Huisman, Hogewoerd 66— 68. Tel. 22962. Leiden. PERSONEEL 3? Bakkersleerling. Gevr. per 26 Maart a.s. een ge vorderd brood- en banket bakkersleerling bij W. C. van Velzen, Brood-, Koek en Banketbakker, Dorps straat 76, Hazerswoude. 2" Gevraagd een Bloemist knecht, leeftijd 17 a 18 jaar bij Wed. J. W. de Boer, Herenweg 158 Rijnsater- woude. 1982 2" Gevraagd leerling of halfwas. Van Velzen's Bakkerij, Rijp wetering 3? Net R. K. Meisje ge vraagd voor hulp in de huishouding met huiselijk verkeer, leeftijd 1517 j. Br. aan agent J. J. Kroon, Havenstraat 46, Noordwij- kerhout. 1986 3? Gevraagd: een le klas Auto-monteur. moet be slist prima vakman zijn Zonder goede ref. onnodig zich aan te melden. Garage Bart Zandbergen. Noord- wiikerhout. 1987 2 Net meisje. Mevrouw Goudsmit, Rijnsburger weg 94. Leiden vraagt een net meisje voor de dag of voor dag en nacht Van goede getuigen voorzien. Zich aan te melden na 5 uur. 3? Net R. K. Dagmeisje gevraagd voor hulp in de huishouding bij C. J. v. d. Meer, Rijndijkstr. 4. 2574 3? Net meisje biedt zich aan voor 4 dagen per week Br. agent Langelaan, Bea- trixstraat 11, Sassenheim. 2 Gevraagd een R. K. Boerenknecht. 1718 jaar, goed kunnende melken bij P. de Jong. Westeinde 18, Zoeterwoude. 2588 GEVRAAGD 3? R. K. Zakenman, ongeh. en b. b. h. h„ die ook het weekend meestal afwezig is, zoekt op goede stand in Leiden een prima zit- en slaapkamer, met of zonder pension. Bij voor keur daar. waar gebruik van badkamer en tei'.efoon mogelijk is. Br. onder no. 2565 bureau van dit blad. 3? Gevraagd zonnige zit- slaapkamer met stromend water en stookgel. door heer alleen, met pension. Br. onder no. 2581 bureau van dit blad. TE HUUR 3? Zaaltje met toneeltje, vrije keuken, servies enz. te huur voor bruiloften en partijen. Alle soorten com- sumutie kunn. worden me degebracht, billijke zaal- huur. A. de Gróót. Plan tage 2. Tel. 26820. 2582 DIVERSEN 3? Aluminium - Koper. Wii betalen 1.50 tot 7 per kg voor oud aluminium koper zink, lood. tin. enz. Auto-accu's hoge prijs al les afgehaald contant. Technische Hanrielsonaern Tesselschadestreat 35a Tel. 24662, Leiden. 2591 3? Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint, r.ieuw leer eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 2 Knap de boel eens op. Met onze prachtige glans- verf in bussen al kg. f 2-95. half kg. 1.50 Pri o?. resultaat gegarandeerd Het Email'ehuis, Haar lemmerstraat 165b.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3