Plan voor nieuw politiebureau vond geen genade bij Ged. Staten Jaarvergadering »De Narcis« Perceel uitgebrand Ook hij was Manus Oly niet ïDaflie Shvcf, Ut ffiaat duikt aa Deze aardige kleuter KANTOORBEDIENDE DONDERDAG 1 MAART 1951 LE LE -SE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 GEMEENTERAAD NOORDWIJK Gisteravond kwam de raad van Noordwijk bijeen. De heer v. Ruiten was afwezig met kennisgeving. Bij de ingek. stukken was een schrijven van Ged. Staten, waarin mededeling werd gedaan dat het raadsbesluit tot aankoop van Huize „Kareol" voor de som van f G0.000. en bestemd voor de inrichting van een nieuwe politie-bureau, niet werd goedgekeurd, aangezien de financiën van de gemeente Noordwijk niet toe lieten een zo kostbaar plan uit *e voeren. Ged. St. waren er van over tuigd, dat zeker een minder kost bare oplossing zou kunnen worden gevonden Op voorstel van de voorz. wj^d besloten, de besprekingen te houden in beslot--"" zitting. Het cedrag per leerling in lüól veer de scholen vcor gewoon lager, uitgebreid lager en buitengewoon lager onderwijs werd als volgt vas; gesteld: gewoon lager onderwijs f 26 67, R.K. Jongensschool G.VL.O. f29.98, R.K. Meisjesschool V.G.L.O 33 32, Chr. U.L.O. school f 40.—, R.K. U.L.O. school f 35.97, B.L.O. Dr. Mr. Willem v d. Bergstichting f 53.34. Van het bestuur van de R.K. Jon gensschool voor V.G.L.O. was een verzoek ingekomen, om medewer king bij het aanschaffen van diverse leer- en hulpmiddelen. De raming hiervan bedraagt f 1665 50. Zonder h. s. werd tot medewerking beslo ten. Bouw gymnastieklokaal Ingekomen was een verzoek van het bestuur der R K. scholen te Noordwijk-binnen om medewerking ingevolge art. 72 der L.O. wet 1920 bij de bouw van een gymnastieklo kaal op het terrein Kerkhofpad hoek Lijnbaanweg Reeds eerder n.l. bij besluit van de raad van 30 Sept. 1932 werd financiële medewerking toegezegd voor de uitbreiding der R.K. Meisjesschool met een gymnas tieklokaal. Besloten werd toen de bouw uit te stellen tot economisch betere tijden. Uit de circulaire van waarn. inspecteur van het L O. in de inspectie Leiden, bleek, dat in 1951 voor de bouw van scholen en gym nastieklokalen het beschikbare bouw volume groot genoeg is, om op elke aanvraag de z.g. riiksgoedkeuring te verkrijgen. B. en W. stellen daarom voor de gevraagde medewerking te verlenen. De heer Janzen stelde de vraag, of op aanvragen van andere scholen voor gymnastieklokalen, ook de me dewerking zal worden verleend en de nu te bouwen zaal alleen voor de katholieke scholen bestemd zou zijn. Hij informeerde tevens, of in de avonduren ook bestaande gymnas tiekverenigingen dit lokaal mogen gebruiken. In dit verband merkte de voorz op, dat de R.K. Meisjes- en R.K. Jon- gsenschool meer dan 1000 lerlingen tellen en het lokaal hierdoor reeds overbezet was. Ter geruststelling deelde de voorz. nog mede, dat re gelingen zowel voor Noordwijk-bin nen als Noordwijk-zee getroffen zijn en in beide delen van de gemeente. 2 lokalen zullen komen Weth. v. Leeuwen zei. dat de ge meente voor Noordwijk-binnen reeds met plannen bezig is voor een twee de lokaal, hetwelk waarschijnlijk aan de Wassenaarsestraat zal ko men. Te Noordwijk-zee zijn reeds olan- nen voor een lokaal van het Herv. schoolbestuur, terwijl de noodzaak van een tweede lokaal aldaar in de toekomst zal blijken. Wat de ver enigingen betreft, deze zullen zeker terecht kunnen bij de gemeentelijke lokalen, terwijl B en W. gaarne hun bemiddeling willen verlenen, om zo over lokalen, welke onder beheer van lokalen, welke onder beheer staan der schoolbesturen. Het vermenigvuldigingscijfer school geld voor het 'gewoon en voortgezet gewoon lager onderwijs werd bepaald op 2. Een tweetal verzoeken om tege- moetkoming in de vervoerkosten voor 3 leerlingen voor het bezoeken van de St Paneratiusschool voor B.G. L.O. te Leiden werden met ingang van 29 Jan. en 5 Febr. verleend. Intrekking van de verordeningen op de heffing en invordering van marktgeld en staangeld leverde geen besprekingen op. Agrarisch streekrapport Het voorstel om te komen tot een streekrapport „in het bollengebied", waarbij zes gemeenten zijn betrok ken (dit naar aanleiding van plan nen tot bevordering van industriën in dit gebied, waarvan van agrari sche zijde, nadelige gevolgen worden gevreesd), werd in principe aange nomen onder voorwaarde, dat in dit onderzoek ook het Langeveld zal worden betrokken De kosten voor Noordwijk werden geraamd op 1140.—. De voorgestelde grondaankoop aan de v. d. Mortelstraat werd goedge keurd. Het laatste punt betrof de medede ling, dat waarschijnlijk over 14 da gen 22 woningen op het Calorama- terein betrokken kunnen worden. De huurprijs kon nog niet definitief worden bepaald. Voorlopig kan wor den uitgegaan van de bij de opzet van de woningbouw geraamde huur van 6.40 per week. De besprekingen over het niet goedgekeurde raadsbesluit inzake „Kareol" en de bespreking principes inzake Sportstichting, welke in be- STOMPWIJK Foto-onderzoek De massa-door lichting voor de T.B.C. bestrijding zal voor de 2e maal gehouden wor den op 12 en 13 Maart a.s. Een de zer dagen ontvangt iedereen een for mulier, waarop verschillende gege vens gevraagd worden. De Stompwijkers worden beleefd verzocht de formulieren volledig in te vullen, opdat de vrijwilligers die de gezinnen bezoeken snel klaar zijn met het afhalen van de formulieren. Op 2 of 3 Maart kunt u ze verwach ten De doorlichting zal dit keer plaats hebben in de zaal van de „Bles". Stille Omgang De pl. afd. v. d. Stille Omgang hield haar vergade ring in de zaal van café „Het Blesse Paard" Voorz. A. Luiten mocht in zijn welkomstwoord 3 bestuursleden van de Leidse afd. begroeten. Mo menteel telt de afd. 180 leden. Met gebed werd het overleden lid W. v. Bohemen herdacht. De oud-kapelaan van Stompwijk, kap A. Bregten hield hierna een rede over de inten tie van de Stille Omgang. Het bestuur werd met 2 leden uit gebreid, na de stemming werden C. sloten zitting zouden worden behan- deld, hadden blijkbaar de vroede va- I v. d. Bosch Jzn en J. de Kier uitge- deren in zo'n spanning gebracht, dat nodigd achter de groene tafel te de gebruikelijke rondvraag hieraan gaan zitten. niet vooraf ging. I Bij de rondvraag kwam natuurlijk Gistermiddag hield de ver. „De Narcis'» van de Alg. Ver. voor Bloem bollen Cultuur haar jaarlijkse leden vergadering in „De Nachtegaal" te Lisse. De voorz., de heer P. S. van Leeu wen, verwelkomde in zijn openings woord prof. dr. E- van Slogteren, de vijkstuinbouwconsulent ir A. F. V'lag en de heer F. van Limburg, directeur van de keuringsdienst. Spr. aeide, dat 1950 een merkwaardig jaar voor de narcissenkwekers is geweest. De uitvoer was prachtig en de leverbare narcissen zijn nagenoeg alle geëxpor teerd, zodat er slechts weinig surplus was. De laatste jaren is het niet voor gekomen, dat de surplusheffing zo laag was gesteld. Voorts wees de heer v. Leeuwen op de hoge exploitatiekosten in het bloembollen bedrijf Er worden zware eisen aan de gezondheidstoestand van onze bloembollen gesteld. Uit het jaarvers ag van de alge mene secretaris, de heer H. J. Voors ontlenen we dat de samenwerking met de Keuringsdienst en Voorlich tingsdienst voortreffelijk was. Een vooruitgang viel ook te constateren in de huidige werkmethode, welke een omwente ing is in de techniek van de cultuur, met daarnaast de toepassing van moderne behandelings methoden van de bollen voor de vroegbroei. Door de koelbehandeling versche nen reeds vroeg in December de eer ste narcissenbloemen als voorboden van een langdurige bloeiperiode. Het publiek is veela'. nog gewoon om narcissen bijna uitsluitend te zien als ..Paasbloemen"; daarom leveren de zéér vroege niet altijd voordeel op- Intussen was het van grote beteke nis, dat de verbruikersperiode van n ai-cissen uit de kas met een maand is verlengd. Over het huidige sortiment, aldus de heer Voors, wordt beweerd, dat wij de verkeerde kant op gaan. Er wordt een teveel aan roodcuppen ge vreesd. Eertijds werden er grote op pervlakten geteelt van Firetail, Croe sus, Early Surprise Oheerfullness e. d. Iedereen moest deze soorten in zijn kraam hebben tot later b'eek, dat men ze weer op moest ruimen, omdat ze ,.in massa" niet gingen. Ve len zijn van mening, dat de trompet narcissen om hun betere houdbaar heid en gewilde kleur favoriet zullen blijven. Men zal dus met een slechts beperkte afzet rekening moeten hou den. Nadat de heer F. Limburg zijn rap port had uitgebracht van de werk zaamheden van de Keuringsdienst, vol ede het financiële vers'ag over 1950. De ontvangsten bedroegen 54.397,80. de uitgaven 54.651 73, alzo een nadelig saldo van 253.93. Uit des vakheffing via het Eedrijf- schap werd een bedrag van 51.000. ontvangen en aan keuringsge'dcn 1734.10. De begroting voor 1951 werd vastgesteld op 69 900. Bij de bestuursverkiezing waren aftredend de voorz. de'heer P S. van Leeuwen en N. Blokker. In deze va catures werden de heren G. Berbee Azn. Breezand en R. Segers te Lisse gekozen. In de rondvraag werden verschil lende vragen gesteld, welke hoofd zakelijk betrfekking hadden op de cultuur en de voorkomende ziekte- ZOETERMEER Dammen. De damvereniging DID spee.de voor de dorpencompetie tegen Bergambacht met het volgen de resultaat: DID 1Bergambacht 1^ 911; DID 2Bergambacht 2 713. 'woningen huizen verschijnselen. Hieromtrent gaf prof. van Slogteren verschillende goede wenken. Nadat de voorz. dank had gebracht aan prof. van Slogteren en ir Vlag, wees tenslotte de heer Hoog op de vele verdiensten van de beide schei dende bestuursleden, welke veel werk hebben verricht in het belang van de vereniging. Gisteren brak er brand uit in het perceel Willemskade 5. waar de fa milie Meijer woont en tevens een rij wielzaak is gevestigd. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, bestreed de y ammen met groot materiaal maar kon niet verhinderen, dat het gehele perceel uitbrandde. Uit de rij wielwerkplaats konden s'echts enke le fietsen worden gered. De omlig gende huizen liepen zware water schade op. Het gezin Meijer heeft een voorlopig onderdak gevonden bij familie en kennissen. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. K.V.P. Onder voorzitterschap van de heer P. Oosterveer. vergader de dc afd der parochie H.H. Engel bewaarders vrn de K.V.P. De heer J. W. A. Lefeber, wethou der, wees cp de woningbouw in de Engel, waarmede men in aantal veel voor heeft op het dorp. De gemeente lijke hypotheekregeling behandelde spr. eveneens. In verband hiermede is ook de aandacht besteed aan de straat- en wegaanleg. De industrie tracht men ook aan te trekken De heer de Koning, fractie-voor zitter, wees op de werkwijze van de fractie en op de commissie-werk zaamheden. De samenwerking tussen de ver schillende fracties is goed en doel treffend, alhoewel er wel eens ver schillen zijn. Na hierop even te ziin ingegaan besprak spr. de volksge zondheid, de scholenbouw voor het lager en buitengewoon lager onder wijs. De sportonwikkeling ontvouw de spr. ook in verband mer liet sport veld. De tentoonstelling Keukenhof werd eveneens onder de loupe geno men. De vestiging van de industrie werd ook aangetrokken. Dit is nodig om het overschot aan arbeidskrach ten op te vangen, temeer daar ge tracht zal worden de industrie te ver krijgen, welke aan mannelijke ar beidskrachten werk kan verschaffen Spreker bracht openlijk dank aan de neer Lefeber voor zijn grote werk kracht op woningbouwgebied. De heer Randsdorp sprak over de werkwijze van de zgn. woningcom- missie, die B en W. adviseert om trent de woningtoewijzingen Het aantal gevallen is nog legio en nog steeds groter als bij het begin in 1945. Wat kan er dit jaar gebeuren? Practisch mogen er slechts 31 wo ningen worden gebouwd en hiervan moet de particuliere woningbouw af, zodat de woningtoewijzing er slecht voorstaat, tenzij men overgaat tot vrijwillige inwoning. In 1950 zijn er 60 aan een woning geholpen en 23 inwoningen verleend. Momenteel staan er nog ingeschreven 33 onge huwde paren boven de 30 jaren, 112 beneden deze leeftijd; 109 inwonende gezinnen en 37 gezinnen die m te kleine woningen of onbewoonbare DE KABINETSCRISIS. Prof. Romme heeft hedenmorgen om 12 uur een gezamenlijke bespre king gehad met de fractieleiders en waarnemende fractieleiders de heren Oud, Schouten, Tilanus, Burger en Stokman. het punt „zelfstandigheid'' weer in het midden. De secr. van de afd. Leiden dhr Bergsma hield een toe spraak, waarin hij de nadelen van zelfstandigheid uiteenzette. Na deze toespraak werd direct ge stemd over het plan en teg-en de ver wachting in werd met grote meer derheid besloten geen pogingen *e doen tot het vormen van een zelf standige vereniging. Het wonderlijke hiervan is, dat op een enige maanden geleden gehou den bijeenkomst juist een voorstel werd aangenomen met het doel tot zelfstandigheid te komen. Het Lof in de parochiekerk werd vastgesteld op 9 uur 45, vertrek bus 10 uur 15 van de kerk. Voor de afd. Stompwijk worden de achterste wa gens van de tram gereserveerd, zo deelde de heer Ouwerkerk na afloop van de vergadering aan het bestuur mede. De leden worden er nog op gewe zen, dat het afhalen van tram- en buskaartjes kan geschieden tot uiter lijk Vrijdagvond 6 uur bij de heer Kappetein. WASSENAAR TWEE PRIESTERWIJDINGEN. Binnenkort hopen twee parochia nen van St. Willibrord de H. Pries terwijding te ontvangen. Op Zondag 4 Maart a.s. de pater Bart van den Barselaar en op Zaterdag 10 Maart de pater Gerard de Smit. Op de Eerste Paasdag zal pater De Smit zijn eerste plechtige H. Mis opdragen in zijn parochiekerk en op Tweede Paasdag de pater van den Barselaar. Beide plechtige H.H. Missen zullen plaats hebben te 8.30 uur. Aanrijding. Bij het onvoorzich tig oversteken van de Van Zuylen van Nijeveltstraat werd de 61-jarige wielrijdster mevr. B. wonende aan de Oostdorperweg aangereden door een personenauto bestuurd door P. uit Katwijk. De dame viel van haar fiets en liep een verwonding op aan het achterhoofd. Nadat dr. Hubbe- ling de eerste hulp had verleend werd zij per ziekenauto naar haar woning overgebracht. BOLLENHANDELAREN VEROORDEELD. Tot zes maanden voorwaardelijke gevangenisstraf veroordeelde de po litierechter voor Economische Za ken, mr. C. G. Bijleveld, de bollep- handelaren D. O. en G. B. uit Bever wijk, die in het voorjaar van 1949 zes ton bloembollen clandestien naar Duitsland hadden uitgevoerd. Op de bollen was een grote winst, gemaakt, terwijl ze van minderwaardige kwa liteit waren. De eigenaar van een expeditiebe drijf uit Apeldoorn, die de bollen over de grens gebracht zou hebben, werd vrijgesproken. RECHERCHE DEED GOEDE GREEP. In dc nacht van Maandag op Dins dag is ingebroken in een villa te Overveen, waar voor een aanzienlijk bedrag aan tafelzilver en kostbaar beden werd gestolen. Dank zij een toeval werd de 22-jarige Amsterdam mer W. M. reeds Dinsdagochtend vroeg in de hoofdstad aangehouden nog voor aangifte van de inbraak was gedaan. De Amsterdamse recherche was Dinsdagmorgen op zoek naar een verdacht persoon en doorzocht een volkslogement in de binnenstad. Een jongeman nam de vlucht, maar hij werd op straat achterhaald. Hoewel hij niet de gezochte bleek te zijn, werd hij toch naar het hoofdbureau van politie gbracht. Daar bekende hij die nacht een inbraak in Overveen gepleegd te hebben, nadat in zijn kamer in het volkslogement het gestolene gevonden was. Op een eveneens bij de inbraak gestolen fiets was hij naar de hoofdstad ge komen. De Amsterdamse politie on derzoekt of de jongeman nog meer op zijn kerfstok heeft.. GROTE INBRAAK IN EEN JUWELIERSWINKEL TE 's-GRAVENHAGE In de nacht van 27 op 28 Februari is ingebroken in een juwelierswin kel aan de Gouverneurlaan in Den Haag. Het ongenode bezoek drong de achterzijde van het perceel bin nen, na eerst over viertal schuttingen te zijn geklommen. In de winkel, werden 90 damesringen en 85 heren- ringen v. goud en doublé ontvreemd benevens 50 a 60 herenpolshorloges. De waarde van het gestolene be- minstens f 15.000. De politie 34. Even later was Dokie in de wo. ning van de ontvoerde professor. Wel licht hadden de ontvoerders enig spoor achtergelaten. Veel tyd gunde men Dokie blijkbaar niet, want een vreemd geritsel bij het venster trok zijn aandacht. Kennelijk klom een man langs de regenpijp. Dokie ver borg zich snel achter het gordijn. „Het "geboefte wandelt hier af en aan", mompelde hij. „En de politie zegt, dat ik gek ben." Spoedig verscheen iemand in de werkkamer van prof. Onsnor. Dokie herkende hem onmiddellijk. Het was de heer Anapoujos, de rechterhand van Boris Baal, die voor alle zeker heid nog even persoonlijk een kijkje kwam nemen. Haastig snuffelde hij tussen de papieren op de tafel van de professor. „Die moet ik in zijn kladden grijpen", dacht Dokie. Heer Anapoulos kan my een stuk wijzer maken. In ieder geval weet ik wie de professor heeft ontvoerd. Als een tijger maakte de detective zich ge reed voor de sprong. Utrecht-Noord heeft Dinsdagavoud weer enige spannende momenten be leefd in verband met de ontvluch te Manus Oly, doch ook nu weer bleek de aangehouden persoon niet de beruchte Amsterdammer fe zijn. Bij de Berlagebrug te Amsterdam stond gisteravond omstreeks acht uur een man, die een lift trachtte te krij gen. Enkele voorbijgangers meenden in deze lifter Manus Oly te herken nen en waarschuwden de politie van Amsterdam. De betrokkene slaagde er intussen in een lift te krijgen en met veel machtsvertoon werd door de Amsterdamse politie de achter volging op de auto ingezet. Bij Duivendrecht kreeg men de auto, waarin de lifter had plaats ge nomen, in. het vizier. Tot grote ver wondering van de bestuurder zag hij zich daar plotseling door politie-mo- toren omringd, die evenwel de wa gen niet tot stilstand brachten om dat men vreesde, dat Manus in het vlakke land weer de vlucht zou ne men. Dan reed de politie eens voor, dan weer achter de auto, die zijn weg in de richting Utrecht vervolgde. Intus sen had Amsterdam ook de Utrechtse politie gewaarschuwd, die er even eens met volle bezetting op uittrok, met motoren en radiowagen. In de omgeving van Maarssen troffen bei de cordons elkaar en van daar ging het op Utrecht aan. Het werd voor de bestuurder van de auto een steeds duisterder geval, tot de politie het moment gunstig achtte om in de be bouwde kom van Utrecht, aan de Amsterdamse Straatweg, de auto met de lifter tot stilstand te brengen. De lifter werd naar het bureau aan het Paardeveld overgebracht en daar kwam de ontnuchtering. Want hoewel hij wel iets op Manus leek, bleek het de in Utrecht vrij bekende figuur Gijs Teekamp, die dan ook spoedig kon vertrekken naar het lo gement bij Moeke in de Willem- straat, terwijl de Amsterdamse poli tie onverrichterzake de terugreis aanvaardde. In het plaatsje Diemen is het ge roep „Manus Oly" ook niet van de lucht. Hier is het de Diemer jeugd die de laatste tijd de onaangename gewoonte heeft een olieventer, die als „Manus" bekend staat, de naam van de voortvluchtige Amsterdam mer na te roepen. N. v. d. D. WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). ZELFDE WEERTYPE Droog weer met nu en dan overdrijvende wolkenvelden en weinig wind. Vannacht en mor genochtend op verschillende plaatsen lichte vorst en hier en daar mist. Midden op de dag on geveer dezelfde temperaturen als vandaag. 2 Maart: zon op 7.26; zon onder 18.18, maan op 4.48, maan onder 11.06 uur. BIOSCOPEN. De films van de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „De twee wezen", 18 jaar. Lido: „Een avontuur in Napels, 14 jaar. Luxor: „Dodende handen", 13 jaar. Trianon: „De vader van de bruid", alle leeftijden. Rex: „Abbott en Costello ont moeten Boris Karloff", 14 jaar. De bisschop van Haarlem heeft op voordracht van de hoogeerwaarde pater Provinciaal van de Redempto risten, aan de zeereerw. pater J. van Gassel CssR., pastoor van de paro chie van de Allerheiligste Verlosser te Rotterdam wegens vertrek naar Brazilië, eervol ontslag verleend en in diens plaats benoemd de zeereerw. pater H. J. van den Berg CssR. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28 Febr. Groente. Wit te kool, rode kool 15.50, savoye kool f 9.9012.40, groene kool 11- 25.90, boerenkool 830, rapen 4.109.80, prei 1618, kroten 4.407.40, idem gekookt 1517, uien 13.80, peen 1021, sprui ten 1248, andijvie f 6487, sla 103120, witlof f 10—30, spinazie j 9095, alles per 100 kg; salade 13.20—14, knolselderie 5—10, selderie 3.305 40, per 100 stuks. GOUDA, 1 Maart. Kaas. 59 par tijen le kwal. 2.142.22, 2e kwal. 2.082.13, extra zware kwal. geen aanvoer. Handel kalm. VEUR, 28 Febr. Groente. Sprui ten 2536, uien 2 ct. per kg., knolsel derij 26ct. per stuk, prei 9.509.70, rabarber 4654, veldsla 95104. TER AAR, 28 Febr. Groente. Witlof I 0.22—0.29, id. II 0.16—0.20, id. stek 0.050.10, spruiten 0.330.38, Andijvie I 0.610.65, idem II 0.28, Uien 0.010.02, Broeivet 0.52, Was- peen 0.08 aller per kg. Boerenkool 0.70, Stoofsla 1.60 per bak. ROELOFARENDSVEEN, 23 Febr. Groente. Witlof I 2429, idem II 1218, idem stek 510. Bloemen. Piccadilly 68—72 cent, Golden Harvest 4571 cent, We ber 5458 cent, Crown Imperial 42 55 cent, Rose Ccpand 46G5 cent, W. Copland 4558 cent; v. d. Eerden 62—78 cent, W. Pitt 56—77 cent, E. Eddy 5880 cent. Purper Copland 60 71 cent. Murilla 52—62 cent. Peach Blossom 5466 cent, v. d. Hoef 56— 69 cent, White Sail 6281 cent, Oran je Nassau 5465 cent. Zenober 4658 cent. tduvipdor 5361 cent Bandoeng 7278 cent. Crates 6167 cent. Olym piade 6068 cent, Koster 2334 cent, Magnificense 4654 cent. l'Innocense 3044 cent, Am. Glory 5060 cent, Whrestler 4554 cent, Victoria 50 58 cent Early Glory 5259 cent. Agnes 4046 cent, Irissen 1.20 1.25, Anemonen 6066 cent. Elauwe Druifjes 1319 cent. Prunus 2970 cent, Fresia's 3237 cent per bos; Calla's 3036 cent per stuk. zal, als alles goed gaat. eens een llinke kerel worden Maar zal alles goed gaan? Zijn ouders nemen geen onnodig risico: AAN DE HAND VAN MOEDER STAPT HIJ DUS GEREGELD NAAR HET C O N S U L T A T I E- B URE AU VOOR KLEUTERS VAN HET W I T-G E L E K R U IS 1ste en derde Vrijdag van de maand 1ste Binnenveitgracbt 30 2de en 4de Vrijdag van de maand Oostdwarsgracht 14 beide bureaux van 14 15 uur 2 3 Motorrijwielen, B.S-A. 250 c.c. 600.Zundapp 200 cc. 675.— en N.S.U. 98 cc. 400.te koop aan geboden. Alle drie motoren van particulieren in prima staat Te bezichtigen bii Garage Bonnet. Levendaal 132. Leiden, Tel. 20624. 2 Leidse Autorijschool, het bekende adres voor Leiden en omstreken. Pri- referenties. lesprijs slechts 4.50 per lesuur. Ook 's avonds gedipl. in structeurs. Van der Meij. Maredük 159, Tel. 21280. S* Te koop beste boeren takkenbossen, bonenstok- ken. hek- en scheringpa- .en. Te bevragen bii J. H- v. d. Ploeg, Boekihorster- weg 11, Oud Ade. Telefoon K 1712—265. 1694 2 Bii ons krijgt U niets cadeau, maar wij garande ren u een vakkundige be diening en dat is voor U het belangrijkste. De zaak voor moeilijk haar. Dus naar kapsalon A. v. d. Lek, Aipothekersdijk 2. Leiden. Ruime sortering parfum en toiletartikelen. 1512 Iedere week een nieuwe primeur maar dan alléén bij ROSELEUR 1695 Deze week: JANHAGEL van fl. 0.60 voor fl. 0.48 per 250 gram KENT U ONZE KAASTABLETTEN REEDS? GEVRAAGD OP FABRIEKSKANTOOR TE DEZER STEDE MANNEL. OF VROUW EL. Liefst bekend met loonadministratie. Leeftijd 1825 jaar. Vereisten; M.U.L.O. diploma en goed handschrift. Br. met volledige inlichtingen onder no. 1661 bureau van dit blad. 2 Net meisje gevraagd, liefst van buiten, voor de dag of dag en nacht met huiselijk verkeer of een nette werkster voor 2 of 3 dagen. Adres onder no. 1502 bureau van dit blad. 2 Nette winkeljuffrouw gevr., niet ouder dan 20 jaar. Het Emaillehuis,- Haarleirumerstraaii 160 165B.1493A 2 Auto Standaard, 2-deurs schuifdak. 4 persoons 1946 te koop. als nieuw 2850 Jan van Houtkade 18. Lei den, Tel. 26869. 1500A 2 Ieder die hout wil gaan zagen, komt eerst in ..De Houthal" vragen- naar lat ten en latjes een liistje of plaat. Daar vindt men ser. vice en vakkundige raad Geen filialen. Hogewoerd 99. telef. 22536. 1474 f2 Prachtsortering L.J.C. en Simplex sport- en toer- rijwielen en nog voor oude prijs. Ruime feeuze in onderdelen, tassen, enz. Mag. Achilles B. Sjouke, Hogewoerd 9. Lid Financie. rings Instituut. 1511 Woningruil. Gevraagd een nette woning in Lei den voor dito in Lisse. Br. onder no- 1504 bureau van dit blad. f2 2e hands rijwielen. De prijzen stijgen. Koopt nu een rijwiel Dames- heren- joneens-, meisjes- en kin- derrijwieion. Eén jaar ga rantie, moffelen 16. Bandrep. 25 cent. Hoge woerd 71. H. Geenjaar, Leiden. 1505 tST Fet nu Stokvis 1.40 kg. Riviervis 30 ct. kilo Schol 1 Yi kg. f 1.Schelvis, Tong, Kabeljauw. Wijting, Stoof- en Bakpa'ing. Zou tevis. Kelen en Lippen, Zoute oren 70 ct. kg, fijne koelhuisharing 13 ct. Sar dines 80 ct. blik enz. J. v. Wijk Janvossensteee 54, Tel. 20169. 150S Iets te verkopen? Oan 'n Telefoontje plaatsen

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3