eióse hutspot^ Ir. D. Boogerd onthulde een gedenksteen bij „Ons Doel" Burgerlijke Stand unstleven in Leiöen Zondagmorgen-bijeenkomst kath. Leidse technici van Sjors in Leiden Da veediefstal te Leidsendam NIEL WS UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 26 FEBRUARI 1951 (»1_ Lfc.ID.5t lUUKAN I BUKS 1 h BLAD - FAG1NA 3 102 NIEUWE WONINGEN Ruim 100 gezinnen, leden van de Woningbouwvereniging „Ons Doel," zijn dezer dagen aan een nieuwe woning geholpen. Terwijl een deel van deze woningen staat in de Ro denburgerpolder (achter de Burg- gravenlaan) en in het verlengde van de Goepestraat, liggen de andere hui zenblokken in de Meerburgerpolder, even voorbij de Wilhelminabrug aan de Hoge Rijndijk. Ofschoon een gedeelte van deze woningen reeds is betrokken de andere volgen vandaag had het bestuur van de W.B.V „Ons Doel gemeend aan deze ingebruikneming een feestelijk tintje te moeten geven, waaraan de onthulling van een ge denksteen werd vastgeknoopt. Onder hen, die Zaterdagmiddag hiertoe in het pand Goejestraat 64 waren bij eengekomen, bevonden zich de dir. van Gemeentewerken, ir D Boo gerd, de heer H. Oostveen, voorzit ter van de Federatie van Woning bouwverenigingen in Leiden en Om streken, de heer J. van Iterson na mens de Commissie van Openbare Werken, de chef van het Gem Huis vestingsbureau, de heer G. Philipsen, enkele gemeente-ambtenaren, die nauw met de woningbouw betrokken zijn, en voorts vertegenwoordigers van enige woningbouwverenigingen. De voorzitter van de W.B.V. „Ons Doel", de heer H M. Nooteboom, heette hen allen welkom en gaf een overzicht van de bouw en de inde ling der woningen, waarin 102 ge zinnen ondergebracht kunnen wor den. Thans heeft „Ons Doel" in to taal 441 woningen in exploitatie, welk aantal straks nog met 115 wo ningen aan de Lammenschanweg, worden uitgebreid. Spreker, die met het oog op de grote woningnood over deze sterke aanwas zeer verheugd is, dankte in zonderheid het Gemeentebestuur voor de vlotte medewerking, welke bij de verwezenlijking van de woning bouwplannen i.s verleend, en voorts allen, die aan de totstandkoming van deze bouw hun beste krachten heb ben gegeven. Voorts releveerde de heer Nooteboom de prettige samen werking met het Gem. Huisvestings bureau, waardoor nagenoeg alle wo ningen aan de daarvoor in aanmer king komende gezinnen konden wor den toegewezen. De onthulling. Naat de gereedgekomen wonin gen in de Rodenburgerpolder waren bezichtigd, werd een aan één der huizen aangebracht gedenksteen ont huld. De voorzitter, die vooraf kort woord sprak, herinnerde daarin aan de eerste steenlegging, welke op 15 Juli j.l. door ir Boogerd plaats vond. Gezien zijn vele verdiensten Geboren: Pieternella d. van J. Kromhout en T. van Kooten; Wil- helmina d. van H C. W Bijl en W. van Leeuwen; Rudolf Leendert z. van W. Ouwerkerk en A F. T. ven der Blij; Jacoba Clasina Petronella d. van G. P. van der Krogt en C. M. Zandvliet; Agatha Josefa Mathilda d- van C. N. Keur en H H. Fassotte Hendrika d van H. Hillebrand en M van Helden; Louise a van D. M van IJsselstein en S. M. van Es; Ronald Willem Johannes z. van M. W. T. Tuurenhout en E. Hoppenbrouwcr; Wilhelmus Jacobus Maria z. van N Brandenburg en P. H. Dijt; Leen dert Isaak z. van L. Sch Dooren en J. van der Plas Overleden; W. J. M Koot z. 5 mnd. J. Chaudron vr. 70 j. voor de woningbouw, verzocht spr. daarop aan ir. Boogerd de steen te willen onthullen. Ir Boogerd, die hieraan gaarne gevolg gaf, weidde eveneens uit over de betekenis van deze bouw, waarna hij tot de ont hulling overging. Vervolgens werden ook de wonin gen in de Meerburgerpolder bezich tigd, waarna het gezelschap terug keerde in het pand Goejestraat 64, waar het de heer Oostveen was, die namens de Federatie en in zijn kwa liteit als bestuurslid van de Nationa le Woningraad, afdeling Zuid Hol land, de gelukwensen aanbood. Spr. verheugde zich er over, dat het wo- ningpeil, ondanks de dreigende ver sobering, niet is aangetast Het be stuur bracht hij hulde voor zijn acti viteit, waaraan hij de opewkking verbond om in de toekomst op de in geslagen weg voort te gaan Nadat GESNEUVELD IN KOREA De regering deelt mede, dat tot haar leedwezen de volgende militairen in Korea tengevolge van op 14 Februari 1951 opge lopen verwondingen op 15 Fe bruari zijn overleden. Sold. Ie kl. A. Roskam lrn. 260320082 afk. uit Middelburg, Korp. H. A. M. A. Toré, lrn. 230427026 afk. uit 's-Gravenhage De naaste familieleden zijn verwittigd. Abraham Roskam werd op 20 Maart 1926 geboren. Hij heeft zijn opleiding gehad bij het 7R.I, Hij was ongehuwd. Henrique, Abraham M. A. To ré werd op 27 April 1923 gebo ren. Hy heeft als o.v.w 'er in In donesië gediend. Hij was gehuwd en had 2 kinderen. INAUGURATIE. VAN PROF DR A. KUYPERS Cp Vrijdag 2 Maart a.s. des na middags ten 4 ure zal Prof. dr nog een bestuurslid de heer Noote-,Kuypers benoemd^tot ^buitengewoon boom had gehuldigd voor zijn on-1 vermoeid streven op het terrein van de woningbouw, sprak de voorzitter een dankwoord, waarin hij weder kerig het bestuur dankte voor zijn trouwe medewerking. hooglerraar in de faculteit der lette ren en wijsbegperte om onderwijs te geven in de opvoedkunde zijn imot aanvaarden met het uitspreken van een inaugurele oratie in het groot auditorium der Rijksuniversiteit. „St Bernulphus" Een vak- of standsorganisatie is geen automaat, waar men een dub beltje ingooit, om een kwartje te voorschijn te toveren. Het idee strijd, is zo langzamerhand uit onze organi saties verdwenen, maar dit maakt het bestaan van hit organisatieleven en zeer zeker van de principiële bonden verre van overbodig. De plaats, die men momenteel maat schappelijk inneemt, dient gehand haafd te worden en daarnaast heeft men de plicht, om zich als princi- pieel-godsdienstig georganiseerd lid te verdiepen in het geestelijk ele ment van de mens om te pogen dit geestelijk leven tot ontwikkeling en bloei te brengen. In deze bewoording sprak de voor zitter van de R K Bond van Technici „St. Bernulphus", de heer van Vugt uit Oegstgeect. tot de aanwezige le den, die Zondagmorgen in restaurant Royal met hun dames bijeengekomen waren. Aan deze bijeenkomst was een H. Mis met a g. H. Communie in de St. Lodewyksxerk voorafgegaan. De opkomst praktisch aan alle uit nodigingen v/as gevolg gegeven kan beschouwd worden als een mijl paal voor deze vereniging. Jarenlang is het met „St. Bernulphus" bergaf waarts gegaan en het is zoals de G. A., pater L. Teepe O.F M en de voorz. nadrukkelijk ve-klaarde voor een niet gering deel aan de acti viteit van de secretaris, de heer v. d Linden, te danken dat de ontwikke- 'ing .zich weer in -tijgende lijn be weegt. Dé bijeenkomst van Zondag morgen stond in het teken van ken nismaking en gedachtenwisseling en het bestuur had gemeend dit het best te kunnen bexe'ken tijdens een gezel lig remeensehapoelijk ontbijt pevo-gd door een crean:m<"erd Daar het dus buiten het karakter Wat lezers schrijven DE BEDREIGDE TUINDERS EN RECHTSKUNDIGE BIJSTAND Leidexi, 22 Februari. Blijkens het in de plaatselijke bla den opgenomen verslag van de Ge meenteraadszitting .'an Maandag, 19 Februarx j.l. heeft de Wethouder A. J Jongeleen bij de besprekingen in de Raad van de belangen van de Ge meente Leiden en haar pachters be zwaren geuit teger rechtskundige bijstand, welke tuinders inriepen. Uit dat verslag hebben velen gecon cludeerd, dat de bezwaren van de Wethouder zich voornamelijk rich- ten tegen de wijze, waarop de door hem bedoelde rechtskundige optrad. Uit een onderhoud, dat de secre taris van de Colleges van Toezicht op de leden van de Nederlandse Ver eniging van Rechtskundige Advi seurs te dezer zake met de Wethou der had, is gebleken, dat de grieven van deze Wethouder zich niet rich ten tegen een georganiseerd rechts kundig adviseur (rechtskundige). 7ij betreffen een buiten het rechtsge bied van het Kantongerecht te Lei den gevestigde makelaar. Aangezien degenen, die niet nauw keurig met de feiten bekend zijn, misschien uit bedoeld verslag zouden kunnen afleiden, dat Wethouder Jongeleen zich denigrerend over het beroep, dat de leden van bovenge noemde vak-organisatie uitoefenen, he eft uitgelaten, menen wij, met in stemming van de heer Jongeleen, te moeten publiceren, dat zulks niet iiet geval is. Hoogachtend, De Nederlandse Vereniging van Rechtskundige Adviseurs, AUG D. HONING. Sjors, de beroemde voorzitter van de niel minder bekende rebellenclub, die reeds meer dan 15 jaar de jeugd Schaddé van me' zÜn avonturen weet te boeien, verscheen Zondagmiddag in levende lijve in de Stadsgehoorzaal te Leiden. Dat deze jeugdige rebellenleider in de loop der jaren slechts aan popula riteit gewonnen heeft, bewees de be- gstellin,g welke hij bij zijn optre den mocht ondervinden. Tot twee maal toe. was de grote zaal tot de laatste plaats bezet met jeugdige toe schouwers, die gedurende twee uur in ademloze spanning, welke zich voort durend ont aadde in oorverdovende waarschuwingskreten of ovationele bijvalsbetuigingen de geschiedenis volgden. Sjors, die zich na de oorlog meer op internationaal terrein be weegt en zijn avonturen ook op ver- verwijderde eilandjes en sprookjes steden beleeft, was oZndagnwddag, tte zamen met zijn onafscheidelijk neger vriendje Sjimie, in Bagdad aange land. Daar krijgt hij moeilijkheden met zijn aartsvijand Pedro, de paar dendief, en na veel avonturen wordt hij te zamen met zijn vriendje aan de Su'tan can Bagdad als slaaf kooht. Sjors zou echter zijn grote faam onrecht hebben aangedaan, als hij de rollen niet omgekeerd had. Op het eind van de voorscteliing is de gemene Pedro gevangen genomen en worden Sjors en zijn vriendje overladen met kostbare geschenken. De diverse figuren uit de Sjorstrip waren treffend goed uitgebeeld en we kunnen ons voorstellen, dat de Leidse jeugd na deze kennismaking met de voorzitter der rebellenclub, in de toekomst met nog meer be langstelling zijn avonturen zal vol gen. van deze Zondagmorgen lag, lange toespraken en diepz.r.nige betogen te houden, beperkten de sprekers zich tot korte inleidingen, welke tot een algemeen debat aanleiding ga ven. Na de voorzitter, nam de g. a. het woord. Door het vele technische werk, dat hij verricht, zou het vour technicus een niet denkbeeldig gevaer zijn, dat hij zou gaan twijfe len aan de simpele maar niettemin onloochenbare waarheden van het geloof. De ervaring van pater L. Teepe, die veel in technische krin gen verkeert, is echter over het alge meen tegengesteld Spr hoopte, dat de oproep van de voorzitter tot gees telijke verdieping weerklank mocht vinden De heer J. A. M. v. Oyen, die met de heer A de Kruyff, de K.A.B. vertegenwoordigde, gaf een overzicht in vogelvlucht van de werkzaamheden en de resultaten der K.A.B. Spr. vroeg speciale aandacht voor de massabijeenkomst te Rotter dam op 26 Mei a.s ter herdenking van de uitvaardiging van de encyclie ken „Rerum Novarum" en „Quadra gesimo Anno" Ook voorafgaande sprekers, w.o. de secretaris, hadden deze bijeenkomst gepropageerd. Ten einde het contact tussen de K.A.B en „St. Bernulphuste verstevigen, werd de heer Oosdam uit Leiderdorp bereid gevonden, als verbindings man tussen de beide organisaties op te treden. Zowel de korte toespra ken, als de daarop volgende rond vraag, wa: en oorzaak van een le vendige gedachtenwisseling. Op Woensdag 28 Februari wordt in de Stadsgehoorzaal door het Rotter dams Philharmonisch Orkest onder de beproefde leiding van Eduard Flipse het laatste K. O.-concert van dit orkest in het lopende seizoen ge geven. Als solist zal hierbij optreden de bekende Zwitserse pianist Paul Baumgartner, die zich ook in Neder land onder de muziekliefhebbers reeds een grote populariteit heeft verworven. Baumgartner zal het 2e Pianocon cert van Joh. Brahms vertolken, welk stuk met zijn expansieve, le venskrachtige stemming ei zijn rhap- sodisch karaktei een eigen plaats in het rijpe oeuvre van Brahms in neemt. Voorts zullen worden uitgevoerd de trotse ouverture „Egmont" "an Ludwig van Beethoven, geinspireeri op de bekende dramatische episode uit onze vaderlandse geschiedenis, en de orkest-suite „L'Oiseau de Feu van Igor Strawinsky een prachtig, kleur - er melodierijk werk naar een oud Slavisch verhaal Bovendien wordt een nieuw stuk gespeeld van de Ne derlandse componist Henk Badings, met de ballade „Het waren twee Co nincskindren" als muzikaal thema Hii is in de bewerking en het va riëren er van voortreffelijk ge slaagd. Moderne abstracte kunst. Vrijdagavond werd in de N.W.B aan de Breestraat een tentoonstelling ge opend van werken van Jacoo Nan- Naar aanleiding van de arrestatie te Meppel van de veedieven, die in de nacht van Donderdag op Vrijdag in Leidschendam hun slag sloegen, vernemen wij nog de volgende bij zonderheden. Vrijdag ging de bestolen boer met de recherche verschillende veemark ten af. Via Zwolle wilde men naar Leeu warden rijden. Onderweg reed men op de Ryksweg by Meppel een vee wagen voorbij die panne had. Men stopte en maakte eens een praatje met de chauffeur, terwijl de boer zelf eens achter in de auto neusde, waar hij tot zijn vreugde zijn gestolen koeien vond. De inzittenden van de auto werden naar het politiebureau te Meppel overgebracht, waar het de veehandelaar K. uit Kwintsheul en zyn broer bleken te zijn. K. had te Dwingeloo een boerderij gepacht en zou in Maart gaan trouwen. Koeien had hij echter nog niet en daarom had hij ze maar gestolen De broers bekenden, dat zij vee diefstallen hadden gepleegd in Roe- lofarendsveen, Bleiswij k, Waddinx veen en Leiderdorp. De vrachtauto werd in beslag genomen. ninga. Nadat de heer S. Vervoort de vtle aanwezigen had welkom ge heten, was het openingswoord aan J. H. Plokker. Deze trachtte op neldere wijze een rechtvaardiging te geven van de „moderne kunst' speciaal van de abstracte kunst, waarnaar wij met genoegen hebben geluisterd. Dat wil niet zeggen, dat dr. Plokker ons zo maai- ineens heeft overtuigd van zijn mening, dat mod?rne schilder zich steeds meer los moet maken van de werkelijk heid, om te vertolken wat in hem leeft. Daarom beken ik mij ook onmac.i- tig, om in het dieper wezen van deze moderne abstracte kunst door dringen. Ik zie goede composities qua lijn en kleur, maar dat zegt mij persoonlijk verder niets. Misschien zou ik heel lange tijd in de sfeer dezer abstracte kunst moeten ver keren, om ze aan te voelen. Nu zwijg ik er verder over. Zoals gewoonlijk heeft de heer M Jonkmans de tentoonstelling tech nisch verzorgd terwijl de firma Kriest bloemversieringen heeft aan gebracht. Een opmerking wil ik nog manen. Ik heb mij bij deze enkele woorden „op de vlaktes" gehouden. Men late zich door deze kleurloze beschouwing niet weerhouden, de tentoonstelling te bezoeken. De tijd zal leren, of zij die na ons komen, een zuiver be grensd oordeel hebben. Het rumoer om de moderne Franse Religieuze Kunst in het Van Abbe museum kan ons in dit opzicht iets leren. N. J. Swierstra. Laatste Berichten DE 25.000 ERUIT In de 3e klasse, eerste lijst is de 25.000 gevallen op 19626. Bedrijfsleider beroofd Gemaskerde bandieten hebben Za terdagavond omstreeks half negen de bedrijfsleider van de maatschap pij De Veluwe, de heer Bernard, overvallen en hem van een bedrag van drieduizend gulden beroofd. De heer Bernard had die avond ir. het magazijn afgerekend met zijn be dienden en beschikte zodoende over een groot bedrag aan geld. Toen hij het magazyn in de Timorstraat te Nymegen verliet, om met zijn vrouw naar huis te gaan, werd hy aange houden door twee gemaskerde man nen, die het geld van hem eisten. De heer Bernard weigerde de geldbuidel af te geven, waarop een worsteling ontstond. Mevr. Bernard riep onmiddellijk de buren te hulp. Inmiddels sloeg een van de man nen de heer B. met een zwaar voor werp op het hoofd. Het slachtoffer zakte ineen en de andere aanvaller greep daarop de buidel met geld, waarna beiden zich, nog voor er hulp was komen opdagen, uit de voeten maakten. Het slachtoffer bleek niet ernstig gewond le zijn. De daders zijn nog onbekend. DIEFSTALLEN UIT EXPEDITIE WAGENS. De Amsterdamse recherche heeft in samenwerking met de politie te Haarlem twee mannen gearresteerd, die een groot aantal diefstallen heb ben gepleegd uit expeditie-auto's van Van Gend en Loos. De beide dieven, die zelf over een auto beschikten, reden daarmee ach ter de expeditiewagen aan, spron gen achter op deze wagens, gooiden de pakken er af en maakten zich dan snel uit de voeten. Zij hebben dit geruime tijd ongestoord kunnen doen, totdat de politie er achter kwam en het tweetal ging volgen. Toen de heren dezer dagen weer op pad gingen, leidde hun weg naar Haarlem. Hier konden zij op heter daad worden betrapt. KWEEKSCHOOL VOOR VOORBEREIDEND ONDERWIJS. Voor de gehouden herexamens, ter verkrijging van het diploma B, zijn geslaagd aan de Kweekschool voor Voorbereidend Onderwijs te Leiden de dames: H. A. M Alferink, Oegst geest; M. A. Bakker. Kortezwaag (Fr.); S. J. Bazuin, Ommen; G. E. v Gêssel, Tiel; G. 't Hooft, Alkmaar; I. M. A. de Jong Alphen; W. T. Ka- Amsterdam; A. M. L. var. Pare- Voorzitter. ren, Amsterdam. Maandag 28 Februari. De dag van gisteren, beste lezer, lieve lezeres, was een uag uit dui zenden. Een Zonuag vol van zon en van de naderende lente. Een hemel koepel zó blauw als geen schilder ooit vermag^veer te geven. En daar in kleine witte wolkjes, zacht als watten, speels als lieve kindertjes. Beneden een staa, waarin het leven nog maar «auv/elijks was ontwaakt. Op zo'n vroeg morgenuur willen wij altijd wandelen. Langzaam en met weloverwogen passen, zoals dat past op een stille Zondagmorgen in een stille stad. De kerktorens strooiden bi onzen klukke-klanken omlaag en uit vele huizen troden mensen de zon nige morgfc in. Ergens boven werd een raam geopend. Een meisje nog in haar pyamt en met een roze strik in haar zondoorweven blonde krul len, zag ons gaan en riep „daaaag met alle hartelijkheid waarover zo'n vijfjarige maar kan beschikken. Over het rimpelloze water van de Nieuwe Rijn scheerden witte meeuwen in een grandiose duikvlucht. Op een oude brug stond een oud- man. In hemds mouwen. En zonder boord. Hij strooi de stukjes brood in het water, dat kringen rimpelde en even door een meeuwenbek beroerd werd. Om daarna weer gladgestreken te wor den. Op zo n uag willen wij royaler zijn dan welke rijke vorst ook. Op zo'n dag wensen wij alle journalisten salarisverhoging toe. Alle ambtena ren ten staahuize een behoorlijke promotie. Alle arme mensen een nieuw costuum of een (vlot) mantel pakje. Alle burgemeesters een ere burgerschap En alle mensen van on ze stad en van alle andere steden en dorpen ter wereld zóveel inner lijke rust, oat zij van zoiets genie ten kunnen. Wij willen zó royaal zijn, dat wij alle mensen en onszelf iedere Zondag zo'n zonnedag gun nen. Zo zijn we wel. En zóveel tijd op een stille Zondagmorgen, dat zij kunnen wandelen in een-stille stad, het voorjaar tegemoet. Die Stille umgang van Leiden gaat zo langzamerhanden een vaste klant van onze Hutspot worden! Nu komt het bericht binnen, dat het nieuwe telefoonnummer van de voorzitter niet niet 26860 is, maar 26804. En dat er gisteren leden in de Romanuszaal kwamen om hun spoorkaartje voor a.s. Zaterdag ai te halen, zonder dat zij hun lidmaatschapskaart bij zich hadden. Zij kwamen dus tevevgeefs. A.s. Donderdagavond is de laatste ge legenheid om alunog kaarter af te ha len. Weer in de Romanuszaal. Wel, de grote spiegelruit van de fa. van D., opticien aan de Bree- straat, is ook geweest. Lat kwam zo. Zaterdagmorgen tegen 12 uur vond er een aanrijding plaats tussen een blauwe tram en een handkar. Aangezien de laatste aanmerkelijk mindgr sterk is. was t een ongelijke serjju. i^ie cin^ig^e, toen ae hand wagen opzij geschoven werd, zomaar door die grote winkelruit heen. Laat ons hopen, dat ook die scherven ge luk brengen En Zaterdagmiddag herdacht de ..Karei Doormangroep de zeever kenners van de St. Franciscusgroep (Hartebrug) de Slag in de Javazee. 's Middags werd een rallye gehouden, per fiets door de duinen. En 's avonds kwamen de zeelui bijeen „onder de vijfpitter". Scnipper H. Duym her dacht de gevallenen en stuurman Tros las een gedeelte uit het boek „Ik val aan volg mij". Nogmaals de Leidse Stille Om gang! De heren kerkzangers, die niet gerepeteerd hebben, zuilen geen toegang hebben op het koor van de Mozes en Aaronkerk, wanneer a.s. Zondagmorgen de Leidse bedevaart gangers daar ter kerke zullen gaan. Welk een teleurstelling voor de Leidse voetballers. A.s. Dinsdagavond zouden de internationals Piet Kraak en Rinus Terlouw naar Leiden ko men, op verzoek van de "Leidse Scheidsrech ersvereniging. Maar van wege de training kunnen zij niet ko men. Voor plaatsvervangers zal ech ter zorg gedragen worden. De leden van „St. Antonius", de kath. Bond van kellners, enz., wor den Dinsdagnacht om 12 uui ter ver gadering verwacht in café Rooyak- kers, Korevaerstraat. Het hoofdbe stuurslid J. L..v d. Bol zal bet een cn ander komen vertellen. Er de leden van de Kath. Toneel club „Vondel" moeten weten, dat er a.s. Dinsdagavond repetitie is en niet op Woensdagavond. Men verwacht, dat iedereen aanwezig zal zijn. En op tijd. STADSKOK OEGSTGEEST BEGRAFENIS DR. SANDERS. In de parochiekerk van de H. Willibrordus heeft hedenmorgen on der grote belangstelling de uitvaart plechtigheid plaats gehad voor wij len dr. H. C. J. Sanders. De plechtige H. Mis van Requiem werd opgedragen door de priester zoon van de overledene, rector A. A. M. Sanders van de St. Jacobsustich- ting te Wassenaar, met assistentie van pater v. d. Ven en prof. v. d. Booy van Warmond. Het koor zond onder leiding van de heer J. van Schaick de Gregoriaanse requiemmis. Pastoor J. C Looijaard met de garochiekapelaans, rector H. Sondaal uit Oegstgeest en pastoor W. C. van Alphen van de parochie van O. L. Vrouw v/an Goeden Raad uit Den Haag, woonde met een aantal leden van het Kerkbestuur de uitvaart van de oud-kerkmeester bij. Voorts wa ren in de kerk aanwezig dr. Fick du .geneesheer van het ziekenhuis St. Joës de Deo uit Den Haag, dr. L. Steger, mevrouw TimmermanSis termans, pres. der St. Annastihting, waaraan dr Sanders dertig jaar be- angeloo? zijn hulp had verleend., alsmede een groot aantal oud-patiën ten uit Den Haag en vele inwoners van Oegstgeest. Na de Uitvaartdienst werd net stoffeiyk overschot op het R.K. Kerkhof begraven,, waar rector San ders met dezelfde assistentie de absoute verrichtte. Misverstand weggenomen. Om misverstand te voorkomen, verzoekt men ons er op te wijzen, dat waai in het overlijdensbericht van dokter ALPHEN AAN DEN RIJN Arbeiders willen een weekmarkt. Nadat m de vergaderingen van oe afzonderlijke arbeidersol ganisaties tei plaatse d* wenselijkheid werd geuit van de instelling van een weekmarkt, heeft de raad van ovei- ltg van de drie standsorganisaties zich met een adres tot het college van B en W. gewend met het ver zoek de tot standkoming van een weekmarkt te wiLen bevorderen. TER AAR AltiorSt. Bernart^us 31. Al- t.or pakt goed aan en heeft na vijf H. J. J. Sanders sprake is van wylen dr. Sala hiermede niet bedoeld is clokter G. J. Sala, Burgemeester van Griethuysenplein 10, Oegstgeest. Dok ter G .J. Sala is, gelukkig, nog in het land der levenden. HILLEGOM Kath. Jonge Middenstanders Er is hier opgericht een vereniging van jonge katholieke Middenstanders on der bescherming van St. Joris. Men is direct begonnen niet een cursus „spreken in het openbaar" onder lei ding van de heer J. Koevoets te Lei den. LEIDSCHENDAM De veiling in cijfers. Aan de ons ter inzage gegeven jaarstukken van de Coöp. Tuinbouwveiling „Veur en Omstreken" ontlenen wij de vol gende cijfers. Op de debetzijde van ae balans wordt voor vastgestelde middelen (gebouwen-inventaris-em- ballage-afmyntoestel) een bedrag op. gevoerd van f 226.539.76 231.0.28.83) voor kopersgroente 3.990.53 f 256.17)v. kopersstatiegeld f 3733 935.voor saldi kopers f 1.385.36 1.750.82); voor tuindersstatiegé'd 3920.— 550.voor reserve-ac tiva 1000.voor geldmiddelen 6203.85; Als passiva staan o.a. geboekt: voor reserve-saldo 8098.71; voor schul den op lange termijn 16,061.—; voor schu]cien op korte termijn j' 163.604.18 waarvan f 124.746.18 aan de Boerenleenbank; voor schulden direct opvoiderbaar 28.522.11; voor ledenschuld 62.581.64; voor lonen en salarissen is uitbetaald 19.848.61 16 922.92) en aan vergoeding voor het bestuur 11.424.60 7800. De exploitatie van de kistenreke- ning wijst een nadelig saldo aan van 18.192.39 (f 104.15). Daartegenover staat een ontvangst voor veilingpro visie van 55 453.16 85.685.54) In het verzorgirgs fonds voor het personeel was einde 1950 een totaal bedrag van 27.291.22 aanwezig. WARMOND Onder voorzitterschap van de heer F Slager Sr kwam het Wit-Gele Kruis in jaarvergadering bijeen. Nadat de voorz. aan mej C. van Stijn wegens het feit, dat zij meer dan 30 jaar als zelatrice voor het Wit-Gele Kruis werkzaam was geweest, het ere-lidmaatschap n?d aangeboden, nam pastoor Gussenhoven het woord. Allereerst dankte hij de voorz. voor Qhet vele werk dat door hem in het minuten spelen reeds succes als de»afgelopen jaar was verricht. Ver- snelle linksbuiten Koeleman de ball volgens releveerde hij het verlenen keurig opbrengt en midvoor Pieter- Ivan het erelidmaatschap aan de heer se zijn voorzet voor het inkoppen Haverkort, mej P Heemskerk en heeft (10). Dit doelpunt geeft Al- 4 tior meer zelfvertrouwen, en vooral mede door de prima spelende W v d. Jagt, wordt de voorhoede van Al- lior steeds aan het werk gezet en krijgt de keeper vai. St. Bernardus het zwaar ie verduren. Maar deze keeper is in schitterende vorm, en weet enkele schijnbare doelpunten te voorkomen. Twee keer achter elkaar komt de midvoor ven Altior a'leen voor de keeper te staan, doch doel punten levert dit met op. Als er na Je rust 7 minuten gespeeld is, krijgt St. Bern. een vrije trap te nemen. Keeper Sassen grijpt de bal wel, maar iaat hem weer vallen, waarvan een speler van St. Bern. eer dankbaar gebruik maakt (11). Dan wordt er door beide partijen stevig aangepakt, soms wel wat al te stevig. Na ruim 15 minuten spelen zwerft de Altiorspe- ler C. Koeleman, al'.een met de bal ""oor de gehele verdediging heen, en scoort onhoudbaar <21). Vijf minu ten voor het einde, zet rechtsbuiten Bader de bal goed voor doel en het is weer C. Koeleman. die er met een hard schot 31 van maakt. In mej. C. v. Stijn, waarna hij speciaal woorden van waardering sprak tot mei. Heemskerk. Het bestuur van het Wit-Gele Kruis, aldus de pastoor, had vorig jaar bij het afscheid van mej. Heems kerk gemeend, dat de beloning aan haar gegeven, eigenlijk lang niet voldoende was. Het is mij daarom, aldus spreker, een groot genoegen en een grote eer, om op de feestdag van St. Matthias, bekend te maken, dat hel de II. Vader heeft behaagd, haar te eren met het gouden kruis „Pro Ecclesia et Pontifice". marktberichten ROTTERDAM, 26 Febr. Vee. j-.anvoer: 1425 totaal, 783 vette koeien cn 642 varkens- Prijzen: vette koeien 2.35—2.60, 2.05—2.30, f 1.95—2.05 en varkens 1.69, 1.65 en f 1.55 per kg. levend gewicht. Vette koeien aan. voer groter handel redelijk, prijshou dend; varkens aanvoer iets kleiner, handel tamelijk, niet geheel prijshou- .öend, enkele exemplaren 1 cent bo- stand komt geen verandering meer. ven notering.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3