Verrassende zege van Ned. ploeg op Middlesbrough De Engelse profs kregen weer een voetbailesje De Ned. ploeg startte op temperatuur iTbkie iDxvtf, in ffiaat duikt ofx DONDERDAG 22 FEBRUARI 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGH»A 1 Het vierde doelpunt van de Neder-1 ning: Liggend de Engelse doelvcr- landers, dat de bekroning vormde dediger Ugolini; daarachter links van de onverwacht grote overwin-1 Whitaker, rechts Lenstra. LIET KAN NIET ONTKEND WORDEN, dat er na het bij uitstek slechte voetbalseizoen van de Oranjeploeg in het vorig jaar maar heel wei nig belangstelling bleek te bestaan voor de traditionele Zwaluwenwed strijd, welke op de middag van Vastenavond te Gent werd gespeeld te gen de Rode Duivels, maar het resultaat, een 21 nederlaag voor de Ned. ploeg, was toch nog zo gek niet na al de wisselingen en schomme lingen, welke de Oranjeploeg in de laatste internationale wedstrijden heeft doorgemaakt. En nu werd gistermiddag door het Voorlopig Nederlands elftal in «de wedstrijd tegen de sterke Engelse League-proefclub Middlesbrough een overduidelijke 41 zege behaald, een resultaat dat zeker niet verwacht werd, zelfs niet, wanneer de Engel sen niet op volle kracht zouden spe len. De behoorlijke prestatie van Gent werd door deze overwinning zeker bevestigd en het lijkt wel, of de hui dige training haar goede invloed reeds doet gevoelen. Het voorlopig Nederlands elftal bestond in deze wedstrijd wat ver dediging en middenlinie betreft uit beproefde krachten en de voorhoe den, bouwend op en in niet geringe mate ditmaal aangewakkerd door het productieve spel van Lenstra, wist het tot een behoorlijk resultaat te brengen. Of zijn vier doelpunten tegen een Engelse le klas profclub dat niet? En Middelbrough, dat op de tweede plaats in de lang niet ge makkelijke Engelse competitie staat, vormt een homogeen elftal, waar tegen de elf Hollandse amateurs toch eigenlijk maar kinderen zijn. Maar het schijnt, of het Oranje team, geleid door Jaap van der Leek, thans zoveel inspiratie bezit, dat men in staat was het antwoord te geven op de vraag, of ons leegge roofd amateurland nog voldoende kracht heeft om een behoorlijk elf tal op de been te brengen. En dat antwoord is gisteren dui delijk gegeven: er werd met geest drift gespeeld, de wil om te winnen was er en al behoeven we natuur lijk niet te verwachten, dat er voor taan alleen maar overwinningen zul len worden geboekt deze wed strijd heeft bewezen, dat het toch nog kan. Bovendien, niemand zal durven beweten, dat het aan geluk te dan ken was, dat zulk een grote over winning werd behaald. Het is zelfs niet chauvinistisch te noemen, wanneer wij beweren, dat het de Engelsen zijn geweest, die af en toe een knipoogje van vrouwe Fortuna toegeworpen kregen al heeft scheidsrechter Karei van der Meer dan ook een waarschijnlijk zuiver doelpunt van Middlesbrough afgekeurd. Misschien zijn Mannion en zijn medespelers inderdaad wat noncha lant gestart, maar toen de roo:l wit ten eenmaal zagen, dat met deze Hollanders niet te spotten viel en dat zagen zij reeds na drie minuten toen Abe Lenstra de score opende was er van een met-de-pet-naar- gooien zeker geen sprake meer, hoe zeer het spel van de profs ook tegen viel. Neen, het was een zuivere kracht meting, waarvan 50.000 toeschouwers hebben genoten. Het verrassend goe de spel van de Nederlanders heeft de verbaasde voetbalkenners de snij dend koude wind vrijwel doen ver geten, ondanks de tegenvaller, die de ploeg van Middlesbrough met hun weinig geacheveerd spel en slor dig shortpassing de kijkers bereid de. Zelfs de blonde Wilf Mannion, „The golden Boy", ster in zovele triomfen van het Engelse nationale elftal, vermocht in dit gezelschap nauwelijks op te vallen. Mede door goed en snel plaatsen hebben onze spelers hiermee de grondslag gelegd voor de verrassend ,'rote zege. Dit wil echter niet zeggen, dat al- te elf spelers zo'n buitengewone wedstrijd hebben gespeeld en dat er geen fouten zijn gemaakt Zo kon van Melis op de midvoorplaats be slist geen voldoende halen. Zijn op stellen en zijn spelverdelen waren :wakke punten in zijn spel en slechts ijn ijver behoedde hem voor een "rkelijk falen. De achterhoede met Kraak als laatste bolwerk en Terlouw als on- overkomenlijk struikelblok in het centrum was zeer goed en Bies- brouck en van Schijndel pasten zich hierbij uitstekend aan. „Zorg er voor, dat de Engelsen niet de gelegenheid krijgen in een slecht bezet middenveld te opereren" had van der Leek gezegd. Nu, van Schijndel (in nagenoeg oude vorm) en Biesbrouck volgden in samen werking met de hardzwoegende Ku- neman en Abe Lenstra, die ditmaal goed „terugkwam" deze raad op voorbeeldige wijze op. Als beste man van de voorhoede kunnen wij naast Lenstra en Kuneman, Groeneveld noemen. Snelheid en techniek paart hij aan een feilloos gevoel voor po sitie en voor de bal. Als voorbeeld hiervan moge het doelpunt dienen, waarmee de Haarlemmer na de her vatting de stand op 30 bracht. Hoe de wedstrijd verliep Een sensationeel begin, met een doelpunt na drie minuten, deed het stadion op zijn grondvesten schud den. Even was de bal van doel tot doel gegaan, toen een scherpe throughpass van Kuneman van der Tuyn aan 't werk zette. Na een kor te ren langs de lijn gaf de Schiedam mer een strakke voorzet, waar Abc Lenstra gretig achteraan sprintte. In volle ren schoot de Fries; de bal werd vallende door Ugolini gestopt, maar de doelman kon het leder niet bemachtigen en hoogopspringend drukte Abe daarop de bal met de zool van zijn rechterschoen in het doel. De Engelsen appeleerden voor buitenspel en volgens velen niet-ten onrechte, maar van der Meer wilde van geen protest horen. Middles brough vond dit overrompelend be gin toch te kras en de ploeg begon nu de zaken wat steviger aan te pakken, doch tot gevaarlijke combi naties van de voorhoede of sluitend spel in de verdediging kwam men niet of nauwelijks vijf minuten na de eerste treffer volgde het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Een aan val over de linkervleugel bracht de bal bij het binnentrio. Lenstra was de hoge pass al voorbij gelopen, maar Kuneman stond er beter voor en met een prachtige volley van zijn hoog opzwaaiend rechterbeen kogel de hij het leder diagonaal in de rech terhoek. 20 na 8 minuten, een on gekende weelde, deze voorsprong, dit spel, waarbij de gehele ploeg liep als een vers-geoliede machine. En bleef lopen. Er werd goed ge schoten ook en na een kwartier moest spil Whitaker een hard schot van Groeneveld uit de hoek koppen. Intussen had Kraak één ongevaar lijk rollertje moeten verwerken, zo weinig liet de aanval van Middles brough zich voor het Nederlandse doel zien en waagde Mannion met zijn voornaamste assistenten Donald son en Delaphena een poging, dan waren Schijvenaar, Terlouw en als het nodig was ook de Jong óp hun plaats. Het Nederlandse overwicht bleef aanhouden, maar gedoelpunt werd er niet meer. Ook de tweede speelhelft was nau welijks 3 minuten oud toen een Ne derlands doelpunt werd gescoord. Schijvenaar had zijn linksachter plaats verlaten door langs de lyn met de bal aan zijn voeten naar vo ren te sprinten, hetgeen een geroep van ,Anoul-Anoul" aan het publiek ontlokte. Op het juiste moment volg de een voorzet, die zo op het oog volkomen ongevaarlijk leek, maar een misverstand tussen Ugolini en een van zijn backs bracht de bal voor de voeten van de aanstormende Het voorlopig Nederlands elf tal heeft voor de wedstrijd tegen Middlesbrough geëxperimenteerd, met een voor ons land nieuwe 1 methode van „warming up". Het plan spookte reeds lang in de brein van bondsoefenmeestcr van der Leek om het gebruikelijke „balletje trappen" voor en tij dens de toss, waarbij gewoonlijk door gebrek aan tijd nauwelijks alle spelers worden betrokken uit te breiden tot een serieuze voor-oefening. „Wanneer de scheidsrechter voor de aftrap fluit, moet het gehele elftal „los" zijn was de gedachtegang van Van der Leek. By de eerste de beste bal, die in de wedstrijd moet worden ver werkt, dient het zo noodzakelijke balgevoel aanwezig te zijn, op dat het leder dadelijk goed wordt gestopt, geplaatst of ge schoten. Bovendien is het bij een grote wedstrijd van belang, dat de spelers in de allereerste plaats natuurlijk de nieuwelin gen in de juiste sfeer zijn en dat de plankenkoorts verdwenen is, eigenlijk al voor de bal aan het rollen is gebracht." Zo werd besloten om een half uur voor de wedstrijd tegen de Engelse profs met de reserves en een tiental ballen naar een der bijvelden van Blauw Wit, naast het Stadion gelegen, te trekken om de spelers de gelegenheid te geven door een kwartier lang wat lichte baloefeningen te doen geheel op temepratuur te komen. De jongens bevonden zich er wel bij en toen wij later met verwondering naar het overrom pelend openings-offensief tegen Middlesbrough zaten te kijken, waren wij geneigd te zeggen: „Het elftal is inderdaad op tem peratuur gestart". Groeneveld, die rustig maar hard inschoot (30). In de volgende mi nuut kreeg Kraak voor het eerst in deze wedstrijd de gelegenheid zijn uitzonderlijke talenten te tonen op een harde schuiver. Het is vreemd maar waar, Kraak heeft zelden zo'n gemakkelijke mid dag gehad. Intussen was de Jong met een beenblessure uitgevallen en was Oden thai (Haarlem) voor hem in de plaats gekomen. Was de Nederland se ploeg uitgespeeld? Neen, het waf slechts een tijdelijke inzinking, die een kwartier voor tijd feitelijk al weer achter de rug was. In de 28e minuut scoorden de Engelsen een doelpunt. Hoogopspringend had Do naldson de bal over de vuist van Kraak gekopt, doch scheidsrechter van dei" Meer gaf Kraak onder luid protest van de gehele ploeg van Midldesbrough een vrije schop, om dat onze doelman volgens de arbiter op onrechtmatige wijze was aange vallen. Het spel der Engelsen werd nu fel, maar eerst zou het nog 4—0 worden. Een combinatie in het mid denveld braaht de bal met een schui ne throughpass bij de vrijgelopen Lenstra, die kalm, te kalm inschoot. Ongetwijfeld was de schuiver, hoe precies in het hoekje ook, houdbaar maar Ugolini liet het leder glippen. Weer nam de aanval van het voor lopig Nederlands elftal het initiatief over, goed samenspelend, waar nu ook van Melis zich onderscheidde, ging het keer op keer naar voren, maar de vermoeidheid deed zich gel den en de Britse verdedigers konden de situatie nu de baas blijven. In de laatste minuut slaagde Man nion er ten slotte in de eer (gedeel telijk) te redden door een goed doel punt, diagonaal tegen de binnenkant van de linkerpaal gescoord. Nauwelijks was afgetrapt, of van der Meer floot het einde. SCHOOLWEDSTRIJDEN LEIDSE VOETBALBOND De schoolvoetbalwedstrijden, geor ganiseerd door de Commissie voor Schoolvoetbal van de Leidse Voet balbond en voor wat Leiden betreft in samenwerking met de Gemeente lijke Schoolsportcommissie, zullen gespeeld worden op Dinsdag 27 en Woensdag 28 Maart a.s., gevolgd door de eindwedstrijden op Zater dag 31 Maart a.s. Er worden wedstrijden gespeeld te Alphen a. d Rijn, Katwijk Zee, Leiden en Sassenheim, terwijl de eindwedstrijden te Leiden plaats vinden. Er wordt gespeeld in drie groepen a. Lagere Scholen minimum leeftijd 12 jaar, maximum leeftijd 14 jaar. b. Juniores jongens van 12 t.m. 14 jaar, waarbij 1 April als grens- datum geldt. c. Seniores jongens van 15 jaar en ouder. Het inschrijfgeld bedraagt 1.10 per elftal,. Inschrijfformulieren zijn te ver krijgen voor de wedstrijden te Lei den bij de heer A. A. Th. van Schie, Hoge Morsweg 66 te Leiden; voor Alphen a. d. Rijn bij de heer W M. Offringa. Marthastichting te Alphen a. d. Rijn; voor Katwijk bij de heer D. Goedhart, Driepiassen weg 74 te Katwijk aan Zee en voor Sassen heim bij de heer A. de Graaf, Jac. v. Beyerenlaan 13 te Sassenheim. Aanmeldingen benevens inschrijf geld worden aan deze adressen inge wacht tot uiterlijk 10 Maart a.s. SCHAATSENRIJDEN VAN DER VOORT LEIDT TE JEVNAKER Te Jevnaker in Noorwegen werd gisteren een aanvang gemaakt met de tweedaagse schaatswedstrijden, waaraan o.a. ook onze landgenoten Wim van der Voort en Kees Broek man deelnamen. Er stond op deze eerste dag een scherpe wind cn voortdurend viel de sneeuw bij vlagen neer, doch het ijs -was in prima conditie. De 500 m. werd gewonnen door Sverre Farstad (Noorw.) in 45.5 met op de tweede plaats Wim van der Voort en Torodd Hauer (Noorw.) ,die beiden 46 sec. precies noteerden. Vervolgens kwamen: 4. Nic Stenc (Noorw.) 46.4; 5. Ingar Norlund (Noorw.) en Sverre Haugli (Noorw.) 47.2; 7. Roald Aas (Noorw.) 47.3; 8. Odd Lundberg (Noorw.) 47.4 en 9. Kees Broekman en Johnny Crons- shey (Eng.) 48- sec. De 3000 meter was voor Sverre Haugli en Roald Aas, die beiden 5. min. 10.2 sec. lieten afdrukken. Wim van der Voort was derde met 5.12.2 en Broekman nam met 5.15.8 de zesde laats in. In het algemeen klassement na twee afstanden leidt van der Voort met 98.033 pnt. Broekman staat op de zevende plaats met 100. 33 pnt. IJSHOCKEY LETHBRIDGE MAPLE LEAFS— VERSTERKT NED. BONDSTEAM 11—2 Op de Hokij te Den Haag werd een ijshockeywedstrijd gespeeld tus sen de Lethbridge Maple Leafs (Ca nada) en een versterkt Nederlands bondsteam. De gasten wonnen de ontmoeting met 11—2. De tussen standen 30 41 41. SCHERMEN B. HANEVELD WINT DE „ONRUST"-WISSELBEKER Gisteravond werd in de clubzaal van AEW. het Leids kampioenschap voor floret verschermd, onder auspi ciën van de Leidse schermfederatie De heer I. J. Sloos te Oegstgeest stelde voor deze wedstrijd als eerste prijs een wisselbcker ter beschik king. Alle aangesloten verenigingen zon den hun beste schermers. Het werd een uiterst geanimeerde wedstrijd, waarbij verwoed om1 de kampioens titel werd gestreden. Opvallend was het sterke en stijl volle schermen van de dames- schermster Jacqueline Sloos, die, na zich door de voorronden te hebben doorgewerkt, in de finale als num mer drie geklasseerd werd Een bui tengewoon fraai resultaat; in het bij zonder daar dit behaald werd tegen zeer sterke heren-schermers. Naar de finale gingen over: Arie van Vliet (AEW); B. Haneveld (AEW); Bert Erades (AEW); Ver stegen (Arena Studiosorum); P. Era des (AEW); Jacqueline Sloos (Zaal Abrahams) de Mey Sr. (AEW) en de heer Hack (Zaal Gysberti). De strijd om de eerste plaats ging tussen B. Haneveld en P. Erades, waaruit Haneveld tenslotte als kaïr;- pioen te voorschijn kwam met 7 gew. part. en 16 ont. tr. tegenover P Erades met 6 gew. part. en 12 ont. tr. Derde werd Jacqueline Sloos met 4 gew. part.; 4. A. van Vliet met een gelijk aantal gewonnen partijen, doch met minder gegeven treffers; 5. Hack; 6. de Mey Sr; 7. Verstegen; 8. Bert Erades. SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP L.S.B. Na de vijfde ronde zijn drie deel nemers nu definitief uitgeschakeld voor de titel. Mr. Westra verloor van Jerry Bey en staat daardoor thans op de vijfde plaats. Van den Berg en Wakka moesten hun partij na veertig zetten afbreken. Er is een kans, dat Van den Berg deze partij kan winnen. Barkema en Schüss stel den hun partij tot hedenavond uit. De stand is thans: Jerry Bey en D. Posthuma 3 (4); A Barkema en W. F. Schüss 2 (3); mr. ir. J. Westra 2% (5), W. F. Wakka %x (4) en Th. P. v. d. Berg Ox (4). In de 2e klasse won Mulder van Ouwerkerk, van Tol van Bey en van Weizen van v. d. Leek. Hier is de stand: P. Mulder 3 (3), C. van Tol en H. van Weizen 2 (3), W. Bey en P. C. van der Leek 1 (3) en B. Ouwerkerk 0 (3). Hedenavond spelen: Barkema Wakka; Jerry BeySchüss; Posthu maWestra. 2e klasse: v. d. Leek Ouwerkerk; Beyvan Weizen en Muldervan Tol. NOTEBOOM-WEDSTRIJD L.S.G. Op Zaterdag 31 Maart en Zondag 1 April zal het Leids Schaak Genoot schap de traditionele „Noteboom- wedstrijd" houden in „De Doelen", Rapenburg 2. In de Eere-groep om de „Noteboom- beker" spelen J. H. Donner (beker- houden), dr. K. M. Bergsma (de Rot terdamse kampioen), L. J. Tummers (oud-lid van LSG) en A. A. Idema (lid LSG). De speeltijden zijn van 38 uur op Zaterdag en 102en 48 uur op Zondag. Aangifte voor de vier kampen uiterlijk 22 Maart bij de penningmeester LSG. „De Zwarte Pion" (Lissc). Van de verleden week gespeelde wedstrijd tegen „Vriendenschaar" I uit Leiden is de uitslag 55 geworden, doordat bord 4 voor „De Zwarte Pion" ge wonnen werd verklaard, bord 3 remi se en bord 9 verloren ging. Dinsdag was de atmosfeer weer ge spannen, daar de als kampioen ge doodverfde Boskopers op bezoek kwamen. Zwaar is er dan ook ge vochten voor een zo goed mogelijk resultaat en de uitslag overtrof de stoutste verwachtingen. Hoewel eni ge partijen, afgebroken werden, kan nu wel reeds gezegd worden dat de Lissenaren een kleine zege zullen be halen. Voorlopige stand 4JA3%. Van de borden wedstrijden word slechts 1 partij gespeeld in Groep II: C. v. Ruiten Jr.Th. Brouwer 01. BRIDGE BRIDEGECLUB VOOR R.K. „O. O." De uitslag van de gisteravond ge speelde paren-competitiewedstrijd is: Afd. A: 1. echtp. Zandvliet 40 p., 2. GenangVerver 37 p., 3. v. Haas teren-Lamboo 34 p., 4. dames v. Bergen HenegouwenVerboom 33 p., 5. Mosselv. Zijl 32% p., 6. Jeus- terVuurpijl 29% p., 7. echtp. Wer- ter 24 p., 8. de Grootv. d. Post 21% p. 7 en 8 gaan naar B. Afd. B: echtp. Cup pen 39% p., 2. mej. LeonardsLagerberg 37 p., 3. v Ziltv. Dieren 33 p., 4. en 5. echtp. Bik en dames v. GelderenGoddijn 30% p., 6. SmitAbswoude 29 p., 7. Gebrs. Abswoude 28 p., 8. echtp. Stuyfzand 24 p. 1 en 2 gaan naar A. 7 en 8 gaan naar C. Afd. C: 1. Winkelmolenmej. La gerberg 22 p., 2. ZwanenbergKins 21% p., 3. dames van Bergen Hene gouwenSchalks 20 p., 4 mevr. Vis Devilee 20 p., 5. echtp. Koppens 18 p., 6. MulderNiekerk 17% p. 1 en 2 gaan naar B., 5 en 6 naar D. Afd. D: 1. Gebrs. Jansen 25 p., 2. dames HinnenKoppers 24% p„ 3. FaesKlein 23 p., 4. dames de Roo v. d. Stok 22 p., 5 echtp. v. Gent 13% p. 6. HeemskerkSchilling 11 p. 1 en 2 gaan naar C. De uitslagen van de 2e ronde der parencompetitie in het District Lei den van de Ned. Bridgebond ge speeld in Café Royal, zijn: Hoofdklasse: KoekVisser le ronde 43, 2e ronde 343e ronde 52, Totaal stand 259; v. Egmondv. Helvert 37%, 37%, 47}2, 257%; Leenhouts— Kuilman 41, 45, 40%, 236%; Kuyt Meester 40, 47, 32, 233%; v. Wingen^ Gans 38, 43, 36%, 232%; Braams Bussching 20 3735, 219; Vrjjen- hoek—v. d. Stok 29, 31. 37, 218%; Reekers—Kins 33, 34%, 40, 216!/; Echtp. v. Wingen 39, 49 20, 214; v. d. StarHeemkserk 51%, 25, 23%, 214; Bontev. Egmond Jr. 32, 37, 47, 211; VerboogZandvliet 27, 35, 43%, 204; De VrindTijssen 39, 41, 241;, 201; Mevr. Rijndersv. Ingen 45. 29, 25, 200SmeltOudshoorn 33. 27, 42, 200; Beyer—Kukler 31, 37%, 35%, 197%; Van DelftSchimmen 34, 34%, 30, 192; Echtp. Scheffers 34%, 22%, 31%, 181. le klasse: Rood: JacobsDen Os le ronde 21%, 2e ronde 24, 3e ronde 15% Totaal stand 124, Rangnummer 1-2; Schölvinkv. Ommen 19%, 18, 13, 90, 10; v. d. EndeEilkemeyer 16%, 20, 22%, 124, 1-2; Dam. Goddijn —Schouten 14%, 18. 13%, 100, 8; v. HeusdenParmentier 24%, 13, 23, 114%, 4; Dam. Sierv. Zijl 15, 19%, 20%, 117, 3; Mevr. Klarenbosch Belt 16%, 20%, 20, 112, 5; Marcelis— Goutier 21, 15%. 13, 102, 6; Mevr Kukler—Uphof 11%, 15%, 16, 95'/, 9; Gebr. Klinkenberg 19%, 16, 23, 101, 7. le klasse: Groen: Dam. Braams Bussching 22, 18, 16, 104%, 8; Slieker —De Meijer 13%, 20, 20%, 115%, 3; Tielkemeijerv. d. Ende 23%, 21, 14, 111, 4; KreftDomburg 14, 16, 22, 108, 7; Dam. Den Dekkerv. Dijk 20, 17%, 15%, 116%, 2; Sier—Engelman 16, 16, 20, 93, 10; Den Dekker— Bergsma 18%, 19%, 23, 110%, 5; Rijn bendev. Doorn 20, 16%, 9%, 109! 6; WarneckePollman 16, 20, 13, 90%, 9; Dam. JacobsDen Os 16%, 15%, 26%, 121, 1. De wedstrijden worden de volgen de week om precies kwart voor acht voortgezet. BONDS VIERTALLENCOMPETITIE Team Visser kampioen hoofdklasse. Door een overwinning van 15 m.p. op de naaste concurrent, het team Van Wingen, is het.team Visser van de B.C. „De Sleutels", bestaande uit de heren Visser, v. Egmond Sr., v. Helvert, Kuyt en Meester kampioen geworden van de hoofdklasse van het Disrict Leiden van de Nederlandse Bridgebond. De overige uitslagen, alsmede dc eindstanden, zullen bin nenkort worden gepuliccerd. BILJARTEN Biljart Bond Bloembollenstreek. De strijd in dc 1ste klasse B.B.B. duurt nog onverminderd voort. Voor lopig heeft Faas van de Biljartver eniging „VIOS" nog de leiding. De uitslagen luiden: P. Duivenvoorde 250 40 40 6.25 A. Elfering 179 40 22 4.47 A. v. Diemen 250 37 50 6.75 A. Elfering 213 37 28 5.75 A. v. Diemen 250 27 52 9.25 P. Duivenvoorde 183 27 27 6.77 P. Duivenvoorde 250 44 41 5.68 J. Duivenvoorde 228 44 41 5.17 H. v. d. Voort 250 31 61 8.06 P. Duivenvoorde 211 31 29 6.80 H. v. d. Voort 250 19 35 13.17 J. Duivenvoorde 171 19 64 9. Het verdere programma luidt: Clublokaal „Piet Gijzenbrug": Vrij- 23 Febr.: B. ElferingP. Duiven voorde, B. ElferingC. Faas, P. Dui venvoordeC. Faas. Aetherklanken VRIJDAG. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. .21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7..00 Nieuws. 7.15 Gramo- foonmuziek. 8.00 Nieuws en weerbe richten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.50 Voor dc huisvrouw. 9.00 Gramofoon muziek. (9.309.35 Waterstanden. VPRO: 10.00 „Kinderen en mensen", psychologische causerie. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Gramo foonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Pianorecital. 11.05 Voordracht. 11.25 Gramofoonmuziek. AVRO: 12.90 Orge'spel. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelineen. 12.33 Sport en Drog- nosc. 13.00 Nieuws. 13.15 AVRÓ- allerlei. 13.20 Lichte muziek. 14.00 Voor de huisvrouw. 14.20 Kamer orkest. 15.00 Voordracht. 15.20 Gra mofoonmuziek. 15.35 Herseneymnas- tick. VARA: 16.00 Gramofoonmuziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Filmpro gramma 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18 45 „Denk om de bocht". 19.00 Meisjes koor. 19.15 „Beurs cn buikriem", prijzenpraatje. VPRO: „Dc roep om geloof in deze tiid", causerie. 19.50 Berichten. 20.7)0 Nieuws. 20.05 Boek bespreking 20.10. Pianotrio. 20.35 „Neutraliteit in het bedrijfsleven", causerie. VARA: 21.00 Amusements muziek. 21.30 Buitenlands weekover zicht. 21.45 Cabaret. VPRO: 22.40 „Vandaag", causerie 22.45 Avondwij ding. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15 „Huwelijk van A lot Z". causerie. 23.3024.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Ge wijde muziek. 8.45 Gramofoonmu ziek. 9.15 Voor dc zieken. 9.30 Gra mofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.05 So praan en piar.o. 11.35 Amusements muziek. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Kamerkoor. 13.00 Nieuws. 13.15 Mandolinemuziek. 13.54 Gra mofoonmuziek. 14.00 Tuinbouw- praatje. 14.15 Gramofoonmuz. 14 40 Voordracht. 15.00 Philharmonisch sextet. 15.35 Gramofoonmuziek. 15 40 Voordracht. 16.00 Strijkkwartet. 16.30 Volksmelodieën. 17.00 Verzoekpro- gramma. 17.30 Friese causerie. 17.45 Gramofoonmuziek 18.00 „In dienst van het vaderland". 18.10 Gemengd koor, 18.30 „Gezinsverzorging als as pect van liet maatschappelijk werk", causerie. 18.45 Vocaal kwartet. 19.00 Nieuws cn weerberichten. 19.15 Re geringsuitzending: Verklaring en toelichting. 19.35 „Een goed woord voor een goede zaak". 19.40 Radio krant. 20.00 Nieuws. 20.05 Klein koor. 20.20 Instrumentaal septet. 20 40 „Gezin en school causerie. 21.00 Gram.muziek. 21 15 Omroeporkest en solist. 22.00 „De levende Kerk", cau serie. 22.15 Omroeporkest, Vrouwen koor cn solist. 22.30 „Langs wegen van kunst en schoonheid". 22.45 Avondeverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Amusementsmuziek. 23.50 24.00 Gramofoonmuziek. 28. Door zijn artikel had professor Onsnor niet alleen de aandacht van Dokie Durf op zich gevestigd, maar ook die van Baal handlangers. Een korte order van Baal was het gevolg: „Breng die Onsnor hier." Zo kwam het dat de gangster met de puntbaard die u hier ziet, en die bekend staat onder de naam Anapoulos, toevallig getuige was van Dokie's bezoek aan de professor. „Dat konden wei eris twee vliegen in één klap worden", overwoog Anapoulos voorzichtig toen hij Dokie herkende. „Professor", zei Dokie toen hij met de geleerde alleen was. „de averij aan de laatste sche pen die tot zinken zijn gebracht wijst er op, dat er stralen zijn gebruikt." „Dat klopt", zei de professor. „Ik weet wel een middel", voegde hij er aan toe, „om de plaatsen waar die stralen vandaan komen, op te spo ren." Dokie luisterde vol belangstel ling naai- het heldere betoog van de professor cn toen hij afscheid van hem nam, had hij weer hoop. Hij was echter zo verstandig, het huis van de onderzoeker langs een ongebruike lijke weg te verlaten, nl. door bet raam.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 5