Teruggekeerde militairen kregen officiële oorkonde zaterdag 10 februari 1951 de leiuse courant EERSTE BLAD - PAGINA 2 Op het Leidse stadhuis Sedert Juni 1950 zijn er weer 225 Leidse militairen uit Indonesië terug gekeerd. Zij werden gisteravond of ficieel op het Stadhuis ontvangen en in aanwezigheid van hun ouders en verloofden of echtgenoten, toege sproken door burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot. Nadat het Leids Politie Muziekge zelschap het Wilhelmus door de ho ge marmeren Burgerzaal had doen daveren, herdacht de burgemeester eerst hen, die met deze jongemannen waren meegegaan naar Indonesië, maar niet zijn teruggekeerd. Zij brachten het offer van hun leven voor het Vaderland. Sprekend over de taak, die deze militairen in Indonesië hebben ver vuld met tact en nauwgezetheid, loofde de burgemeester de wils kracht, die zij betoond hebben om de vele teleurstellingen te boven te ko men. Vooral de laatste maanden wa ren moeilijk, bij het lange wachten op de datum van vertrek. Spr. was verheugd hen thans hier weer terug te zien en wenste hen, die door ziekte verhinderd waren, een spoedig en algeheel herstel toe. Pater Terhell O F.M. In de Hartebrug-kerk zullen in deze vasten de Lijdensmeditaties worden gehouden door pater C. J. Terhell O.F.M. Pater Terhell is in heel Indonesië onder de Europeanen bekend als ra dio-spreker. Gedurende meer dan 12 jaar heeft hij zes. zeven maal per maand gesproken over godsdienstige onderwerpen en deze causerieën droegen gelijk de (neutrale) Djakar- ta-Radiogids schreef: „de bewonde ring weg van de velen die hem vol gen". In de jongste herfst vierde pa ter Terhell zijn zilveren klooster jubileum en bij die gelegenheid schreef Djakarta's Radiogids: „Waar lijk ontelbaar velen hebben hoe lang al niet? geluisterd naar zijn volle, warme stem, en tot die velen behoren ook protestanten en niet-ge- lovigen, die getroffen zijn door de manier waarop de pater in zijn ru briek „Tijdsverschijnselen" actuele problemen van de na-oorlogse tijd op moreel en materieel gebied be spreekt". Grote moeilijkheden. De meesten Uwer, aldus de bur gemeester zullen reeds werk gevon den hebben en ingeschakeld zijn in het arbeidsproces. Er zijn er echter ook, voor wie dit nog niet is wegge legd. De moeilijkheden zijn thans groot, maar de terugkerende militai ren kunnen ervan verzekerd zijn, dat de Sociale Dienst van het Dep. van Oorlog, de Plaatselijke Demobilisa- tieraad en het Gewestelijk Arbeids bureau alles in het werk zullen stel len om iedereen zo goed mogelijk te helpen. Door Uw arbeid kunt ge mee helpen aan de wederopbouw van ons land, dat niet tevergeefs een beroep op U zal doen. Na nog gewezen te hebben op de moeilijkheden van huisvesting in Leiden, reikte de burgemeester aan de aanwezige gedemobiliseerden de officiële oorkonde uit, als een blij vend aandenken en een blijk van dankbaarheid voor de diensten aan het Vaderland bewezen. Konijnen in Leiden tentoongesteld In de zaal van café-restaurant Oud Hortuszicht" is gisteravond de kam pioenstentoonstelling van de afdeling Zuid-Holland van de Ned. Konijnen- bond „N. K. B." geopend. De ver zorging van deze tentoonstelling was opgedragen aan de Leidse Pluim vee en Konjjnensportvereniging „L. P. K. V.". De voorzitter van de L. P. K. V., de heer J. A. Otten verwelkomde al len, alvorens tot de opening werd overgegaan. Spr. bracht dank aan de heer A. A. Berk, die als secretaris van de L. P. K. V., voor het eerst, de organisatie van een tentoonstelling in handen kreeg voor de behaalde resultaten. Ook de leden van de com missie van tijstand deelden in deze dank De opening van de tentoonstelling werd vervolgens verricht door de voorzitter van de afd. Zuid-Hol and van de N. K B., de heer J. D. Rol uit Voorschoten. „Goede wijn behoeft geen krans,'' aldus spr. Het bestuur van de L. P. K. V. heeft alles goed aangepakt en men is volkomen ge slaagd een mooi geheel te verkrijgen. Alles was op tijd klaar. Namens het Prov. Bestuur zei spr. dank voor de ondervonden medewerking en deelde mede. dat het bestuur een prijs had beschikbaar gesteld voor een lid uit Leiden dat het hoogste aantal punten bereikte. Hierna werden de pelsdieren door de aanwezigen bezichtigd. De ko nijnen waren in ruime kooien, v/el- •wil'end afgestaan door de afdeling Gouda, ondergebracht. Er zijn hier alleen dieren ondergebracht, die in de loop van het seizoen, tweemaal Z. G. of een maal Z. Z. G. op een tentoonstelling hebben behaald. De kampioen van deze tentoonstelling werd een Franse Hangoor van de heer P. Jongebreur uit Gouda. Een mooie collectie pelsdieren is te bewonderen. Zowel de grote ras sen: als Vlaamse reuzen en Hang oren en Lotharingers, als de midden rassen: Weners. ChinciTa's Beleian Hares en in de kleine rassen: de Hol- landess, Russen en Pooltjes; zijn een bezichtiging ten volle waard. Er was bij de opening der tentoon stelling veel publiek aanwezig en er heerste in Oud Hortuszicht een ge zellige stemming, waarbij de behaal de resultaten werden besproken. Wie van konijnen houdt, kan hier het beste zien, wat in Zuid-Holland aanwezig is. ZUID-AFRIKAANSE STUDENTEN BEZOCHTEN LEIDEN Een groep van 120 Zuid-Afrikaan se studenten, grotendeels blanken, ru ar ook enige kleurlingen, brengt momenteel een bezoek aan Europa. In hun reisschema is een week uit getrokken voor Nederland, voorna melijk om in Amsterdam te verblij ven. Gisteren werd een bezoek ge bracht aan Leiden, onder auspiciën van het Bureau Buitenlandse Stu dentenbetrekkingen. Enige beziens waardigheden werden bezichtigd, waarna in „De Doelen" gedineerd werd. Cursus in Leiden voor kath. emigranten Het zal vele toekomstige emigran ten ongetwijfeld groot genoegen doen te vernemen, dat sedert kort in Lei den een katholieke emigratiecursus draait. Op initiatief van rector L. P. M. Vester, onder auspiciën van de Katholieke Emigratiestichting (Bad huisweg 91, Den Haag) en met me dewerking van K.A.B., N.R.K.M. en L.T.B. werd vorige week Dinsdag gestart. Er hadden zich toen reeds 20 cursisten aangemeld. De lessen worden iedere Dinsdag en Donderdagavond van 8 tot 10 uur gegeven in de school Pelikaanstraat 20, hoek Haarlemmerstraat. Er wordt onderwijs gegeven in Engels, E.H.B. O., mechanisatie, hygiëne en kinder verzorging (voor de dames) en gods dienst, het laatste speciaal ten aan zien van de godsdienstige practijken in de verschillende landen. De cursus duurt vier maanden en wordt gegeven door deskundige vak docenten. Er kunnen zich alsnog cur sisten aanmelden. Zij moeten er op rekenen enige uren huiswerk mee ,te krijgen. De moeiten en kosten, aan deze cursus verbonden, zullen in het niet vallen, wanneer de toekomstige emi granten eenmaal aan de andere kant van de Oceaan zijn aangekomen $n kunnen constateren welke moeilijk heden er aan emigratie verbonden zijn. Niet genoeg kan er de nadruk op gelegd worden, dat men de taal van het land moet kennen. Niet al leen de mannen, die anders in hip werk voor practisch onoverkomelij ke moeilijkheden komen te staan, maar ook de vrouwen, die gemakke lijker hun heimwee zullen kunnen overwinnen, wanneer zij in staat zijn te spreken met buren, in winkels, enz., enz. Bovendien schept de gods dienstbeleving (preek, biecht) grote problemen, wanneer men de taal niet verstaat. Ook de bijzondere aspecten, ver bonden aan de emigratie naar ver schillende landen als Canada, Austra lië, Frankrijk, Brazilië, worden op deze cursus behandeld. Indien nodig zal onderwijs in de Franse taal wor den ingelast. BRIDGE LEIDSE BRIDGECLUB „D.D.S." In de viertallencompetitie van „D.D.S." zijn de volgende uitslagen verkregen: Team Verboog wint van team Kan bier met 44 p.; team Scheffers wint van team Van Leeuwen met 32 p team Been wint van team mevr. Leenhout met 22 p.; team Ways- dorp wint van team Plouvier Sr. met 26 p.; team mevr. Van Ingen Schenau wint van team De la Court met 13 p.; team Rijnbende wint van team Van Ommen me 36 p. Zondagsdienst der huisartsen. A.s. Zondag zal de dienst worden waargenomen door: dr. Van Bockel, de Bruyne, de Graaff, Meyboom, Veldhuizen. Dienst der apotheken. De avond nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 10 Febr 13 uur tot Zaterdag 17 Febr 8 'uur waargenomen door: de apo theek Boekwijt, Breestraat 74, Tel. 20552 en de Haven-apoheek, Haven 18, Tel. 200885. Te Oegstgeest door: de Oegstgees ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Burgerlijke Stand Geboren: Victorina Hendrika d. van J. J. van Kins en L. A. V. van Kerkhoff; Ida Stefma d. van F H. Harmse en C. A. J. van der Waals, jozef Gerarr-us z. van C. Uljé en M. A. J Kieft, Jan z. van J. de Jong en A. Leder; Cttnêlia Maria d. van C J. de Wagenaar en J. JKerkvliei. Getrouwd: H. B. Feteri jm. er. B. J Peet ja. Overleden: L. van Hiele d. 4 i.; C. van der Linden m. 71 j.; J. van der Waals m. 75 j.; H. M. Serry wed. van: van Lodensteyn, 89 j "gpj&ióse HUTSPOT^ Zaterdag 10 Februari. Mogen wij eerst even waarschu wen? De algemene vergadering van de St. Vincentiusvereniging te Lei den, die a.s. Maandag gehouden zou worden,' gaat niet door en is uitge steld tot Maandag 19 Febr. a.s. in het Vincentiusgebouw. Ook kunnen wij u mededelen, dat er weer een nieuwe personeelsver eniging is opgericht door het geza menlijk personeel van de Amster- darasche Bank N.V. en de Incasso Bank N.V., beide te Leiden. Het doel is ontwikkeling en ontspanning van de leden. Tijdens de oprichtingsver gadering werd de naam „Aunico" aangenomen. Voorzitter werd de heer C. W. Oostveen, secretaris H. Zaal berg, 2e seer. A. Bon, penn. G. van Strien, 2e penn. M. S. M. Vermo- ien, bestuursleden de dames J. E. Korswagen en E. Stroo. De leden van de Kath. Bond van Kapperspersoneel „St. Cosmas", afd, De kommies der belastingen P. L. M. Zwaans is met ingang van 1 Maart verplaatst van Baarle Nassau naar Leiden. Hartelijk welkom! Eveneens is naar Leiden verplaatst de assistent der belastingen S. van Wfjk, afkomtsig uit Swalmen. Ook per 1 Maart. Ook hartelijk welkom! A.s. Maandagavond om acht uur zal er in het gebouw Hooglandse Kerkgracht 48 Postulanten- en No vicen-onderricht gegeven worden door pater de Range O.F.M., visitator van de Derde Orde van Sint Francis- cus, fed. Leiden Ook tertiarissen en andere belangstellenden zijn van har te welkom. En a.s. Vrijdagavond om acht uur vergadert in „De Harmonie" de Ned. Kath. Ver. van Handelsvertegen woordigers, enz. „St. Christoffcl", afd Leiden. Wethouder St. Menken zal een causerie houden, waarvoor de belangstelling van alle leden wordt gevraagd. Hedenmorgen werden bij Gebrs. Leiden, gaan a.s. Dinsdagmiddag een van Hoekens Houthandel drie zilve- Amerikanen over Praag gevlogen? Tsjechisch protest De Tsjechoslo waakse regering heeft in een aan de Amerikaanse legatie te Praag gerichte nota geprotes teerd tegen het feit, dat volgens haar twee Amerikaanse straalvliegtuigen Woensdag op klaarlichte dag het Tsjeohoslowaakse grondgebied heb ben geschonden en boven het vlieg veld van Praag hebben gevlogen. Om vier uur n.m. zouden boven het vliegveld Letnany twee straal vliegtuigen met Amerikaanse ken tekenen zijn gepasseerd, om vijf mi nuten later weer in de richting van de Duitse grens terug te keren. Op Maandag 5 Februari zouden boven dien vier Amerikaanse Dakota's bo ven Zuid-Bohemen hebben gevlogen. Volgens de nota kunnen dit geen vergissingen zijn geweest, daar in alle gevallen de Amerikaanse toe stellen diep boven Tsjechisch gebied waren doorgedrongen. De nota noemt deze gevallen dan ook geen gewone grensschendingen, maar uitgesproken provocaties. PRINS VAN LICHTENSTEIN VEROORDEELD. Prins Hans von Lichtenstein, een neef van de thans regerende vorst van Lichtenstein, is wegens horloge smokkel van Zwitserland naar Duitsland in West-Duitsland tot 60.000 mark boete veroordeeld. Er was vier maanden gevangenis straf en een boete van 50.000 mark tegen hem geëist. GECHAUFFEERD, TERWIJL RIJBEWIJS ONTNOMEN WAS Eis: 14 dagen gevangenis en 2 jaar ontzegging. Voor het Haags Gerechtshof ver scheen Vrijdag de 67-jarige Leidse stu cadoor-aannemer J. de B. Deze had, excursie maken naar het Legermu- I seum. Zij moeten om half drie verza- melen op de hoek Stationsweg— Morssingel. Dank zij de nimmer aflatende acti- terwijl hem daartoe de bevoegdheid j viteit van het bestuur (nog steeds was ontzega, met een auto gereden zonder presidente!) kunnen de leden en was daarvoor tot 10 dagen ge- van nC(j Kath. Vrouwenbewe- vangenis en 1 jaar ontzegging van j g-jn» afd. Gilde, te Leiden, voor ge- het rijbewijs veroordeeld. i reduceerde prijs de uitvoering bijwo- Verdachte was in hoger beroep1 gekomen omdat hij meende ten on rechte veroordeeld te zijn, daar er een bevoegd chauffeur naast hem had gezeten. „En waarom liet u dan een oud bij bewijs zien, toen de agent u aan hield?" vroeg de president mr. Vrijberghe de Coningh. Het ant woord bleef uit. Destijds was verdachte de rijbe voegdheid voor een periode ontzegt omdat hij, onder de invloed van ster ke drank verkerend, een lichte aan rijding had veroorzaakt. De procureur-generaal, mr. Zaayer, kon zich slecht met de straf vereni gen. Hij vond het verweer van ver dachte akelig flauw en eiste 14 dagen gevangenisstraf en 2 jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Mr. W. de Clerq uit Leiden, de raadsman van verdachte, betoogde, dat zijn cliënt te goeder trouw was en dat het toch een algemeen gang bare gedachte is dat wanneer men een erkend chauffeur naast zich heeft zitten het rijden geoorloofd is, ook al is de bevoegdheid niet aanwe zig. Het Hof zal op 23 Februari uit spraak doen. Nog dit voorjaar zal het verschil tussen de zomer- en de wintermeik- prijs worden opgeheven en zal voort aan een gemiddelde melkprijs gelden. De prijs van de ondermelk zal eveneens worden gewijzigd. Dit is medegedeeld in de gisteren te Arn hem gehouden vergadering van de Gelderse Maatschappij van Land bouw. De vergadering besloot met alge- meene stemmen bij Provinciale Sta ten te protesteren tegen het hoge aantal opcenten op de grondbelasting in Gelderland. nen van het Alma Materkoor, op 23 Febr. a.s. in de Stadsgehoorzaal. On der leiding van Willem Mizee zal het Requiem van Gabriël Fauré wor den uitgevoerd. Kaarten kunnen af gehaald worden bij de dames-be stuursleden, op vertoon van de lid maatschapskaart. Liefst zo spoedig mogelijk, in verband met bespreking van (goede) plaatsen. BIOSCOPEN. De films van de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Het onbekende eiland", 18 jaar. Lido: „Westwall 1944" 14 jaar. Luxor: „Brandende vleugels", 18 jaar. Trianon: „Gabriela", 18 jaar. Rex: „Losprijs", 18 jaar. ren jubilarissen gehuldigd. Het waren heren H. Bakker, baas van de 'schaverij, G. Vervooren, chauffeur, en F. Nekeman, oplader. Met hun dames weren zij in het feestelijk versierde ontspanningslokaal ont vangen, waar vrolijke accordeonklan ken hen tegemoet waaiden. De da mes kregen bloemen en toen allen gezeten waren, sprak de heer P. van Hoeken namens de directie -woorden van hartelijke gelukwensen, onder aanbieding van de gebruikelij ke enveloppe. Bovendien wei-den ge tuigschriften van de Ned. Mij. van 'Nijverheid en Handel met bijbeho rende zilveren draagmedailles aan geboden. Namens het personeel kwam de heer Th. Nieuwenhuizen met verschillende geschenken aan dragen en chef-monteur C. Spruyt bood de heer Vervooren nog een le deren portefeuille aan, namens het garagepersoneei. Voor dit alle dank te de heer Bakker namens de jubila rissen. STADSKOK. DE TWENTSCHE BANK. De gang van zaken aan de Twent- sche Bank stemt de directie tot te vredenheid. De omzetten in binnen- en buitenlands betalingsverkeer na- 'men sterk toe. De credietvraag steeg, en de gemiddelde stand der debiteu ren was blijkens de maandstaten ruim 24 millioen gulden hoger dan in 1949. Meer en meer constateert de direc tie, dat de eigen middelen van de credietnemers onvoldoende toenemen tegenover de grotere bedragen, die zij in verband met het gestegen prijs niveau voor hun zaken behoeven, het- gen tot verhoogd risico bij de cre- dietgeving leidt. De bedrijfskosten waren niet onaanzienlijk hoger dan in 1949; de stijgende {endenz houdt nog aan. Voorgesteld wordt een di- UIT DE OMGEVING hillegom Te Den Haag slaagde de heer J. Jansen voor Engelse Handelscorres pondentie*. katwijk aan den rijn Botsing. Bij de overgang Kerk- laan—Kerkpad kwam de heer H. Sch. met zijn motor-zijspan in botsing met de uit Katwijk a. d. Rijn komen de tram. Motor en zijspan werden flink gehavend, doch de heer S. kwam er goed af. lisse OPRICHTING V.V.V. AFDELING. vidend jaar). Door de burg. is op Donderdag 15 Febr. a.s. om 8 uur in hotel „De Wit te Zwaan" een oprichtingsvergade ring belegd voor een plaatselijke Vereniging voor Vreemdelingenver keer. Het ligt in de bedoeling om een de finitief bestuur te kiezen. Een deskundig spreker zal vooraf procent (VA vorig I een uiteenzetting geven en de meest gewenste organisatievorm bespreken. noord wiikjerhout Rectificatie. Het verslag van de bijeenkomst van de broederschap „Doden begraven" werd gisteren per abuis onder Nootdorp afgedrukt. noord wdk Dammen De promotie wedstrij den voor D.V.N. II zullen aanvan gen a.s. Maandag in Café Flora te gen S.V.D. II uit Sassenheim. De returnmatch volgt op 20 Februari in het clublokaal van S.V.D. te Sas senheim. Gouden Huwelijk Woensdag 14 Februari a.s. hopen het echtpaar B. v. Abswoude-H. Tukker in de Zee straat zijn gouden huwelijksfeest te herdenken. oegstgeest Stille Omgang. De afd. van De Stille Omgang hield in het parochie huis haar jaarvergadering, welke vanwege het bedanken van voorz. P. Verhoef, geleid werd door de heer W. den Boer. Er v/erd o.a. meege deeld, dat de afdeling Oegstgeest op Zondag 11 Maart de bedetocht naar Amsterdam zal maken. Zaterdag avond 10 Maart zal om 10.30 uur het Lof in de parochiekerk worden ge houden, waarna om 11.30 uur ver trek per bus naar Amsterdam. De omgang begint om 1 uur en de daar opvolgende H. Mis is om 2 uur in de „Papegaai". Daarna zal er gelegen heid zijn, om in de restauratie van het Centraal Station iets te gebrui ken. De reiskosten bedragen 2.25 en de kaarten kunnen op Zondag 4 Maart na de H.H. Missen van 7.30, 9 en 11 uur aan het parochiehuis worden afgehaald. Degenen die op deze dag verhinderd mochten zijn, kunnen zich tot uiterlijk Vrijdag 9 Maart vervoegen bij de heer v. d. Dungen, Duivenvoordestr. 39. Het kasverslag vermeldde een batig saldo van 97.57. In de voorzittersvacature werd door de vergadering de heer J. Thorn gekozen, en in de nieuwe kas- commissie de heren J. van Leeuwen en H. Kuipers. Kapelaan P. A. v. d. Bosoh sprak daarna in een gloedvol betoog over Jesus Eucharisticus. Spr. had zijn re de in triptiekvorm opgebouwd: Jesus neerdalend op het altaar, Zichzelf wegschenkend aan de communiebank en onder ons wonend in het taberna kel. Hij toonde de grote rijkdom aan, die wij in de H. Eucharistie bezitten, een rijkdom die wij moeten tonen te waarderen door in alle eenvoud des harten deze bedetocht te gaan ma ken. Pastoor Looyaard hoopte, dat de achteruitgang in de parochie ten op zichte van het H. Sacrament weldra tot het verleden zou behoren en er weer een opleving zou komen. De heer L. Schrijvers tenslotte vroeg be langstelling voor de Vriendenkring van het H. Sacrament. stompwijk Dameshandbal. Morgen trekt het lste elftal van HSV naar de Buurt weg, om daar uit te komen tegen Hios I. Aanvang 1 uur. Het tweede vertrekt Zondag om 12 uur naar Voorburg, voor de wedstrijd Wilhel mus 3HVS 2. Aanvang 1 uur. voorschoten Ernstige ongelukken Gisterenmiddag omstreeks kwart voor een is op de Leidseweg een zeer ernstig auto-ongeluk gebeurd, dat wonder boven wonder geen men senlevens heeft gekost. Een luxe auto, bestuurd door de heer L. Sp uit Voorschoten, kwam uit de rich ting Zilverfabriek en wilde de Bad huisstraat inrijden. De heer S. heeft echter niet op de uit Leiden komen de tram gelet. Toen de auto op de trambaan was greep de tram net chassis, waardoor de wagen een op stopper kreeg en tegen een handle van een wissel werd gesmeten. Daar na sloeg de wagen een halve slag om en kwam tegen een paal van de bovenleiding aan. De auto werd to taal uit elkaar gereten en het is on begrijpelijk, dat de bestuurder ei zonder kleerscheuren afgekomen is .Erger waren de inzittende meisjes ier aan toe. De 19-jarige B. S. uit I Voorschoten, de 16-jarige J. de G. luit Leiden, de 25-jarige T. v. d. W. uit Hillegom en de 18-jarige C. de R. uit Noord wijk werden gewond. Daar helaas geen der doktoren te bereiken was, werd het Marine Op komst Centrum gewaarschuwd, waarvandaan onmiddellijk een dok ter, personeel en een ambulancewa gen naar de plek van het ongeluk kwamen. Even later kwamen ook dr. Kuypers en dr. Tonino. Gelukkig bleek er voor geen van de vier meisjes levensgevaar te bestaan. Wel werden ze alle vier naar het ziekenhuis vervoerd, waar een der meisjes ter observatie moest blijven. De anderen konden na verbonden te zijn naar huis gaan. De bestuurder van de tram A. F. v. d. H. uit Lei den, kon met zijn tram vrij vlug verder gaan. Het tramverkeer uit de richting Den Haag ondervond lan ger vertraging. Dezelfde morgen omstreeks kwart voor tien had op de Papelaan reeds een ongeluk plaats gehad Een Belgische dame, die op weg was naar de weverij „Het Paapje" werd door een vrachtwagen, die moest uitwij ken gegrepen. De dame kreeg ver moedelijk letsel aan haar rugge- graaj. Ook zij werd naar een zie kenhuis in Leiden vervoerd. Medische Zondagsdienst. Voor spoedgevallen gedurende dit week einde te raadplegen dr. M. v. d. Stoel Veurseweg 20, telefoon 356. warmond Aanbesteding Naar wij van be voegde zijde vernemen zal de aan besteding van de in deze gemeente nieuw te bouwen lagere school op 1 Maart a.s. plaats vinden zodat het te verwachten is, dat deze school nog dit jaar in gebruik zal kunnen worden genomen. weersverwachting (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). RUSTIG WEER. In het Oosten van het land over het algemeen veel bewol king met plaatselijk enige lichte regen, elders wisselende bewol king en overwegend droog weer. In de nacht en ochtend plaatse lijk mist en hier en daar nacht vorst. Overdag lagere tempera turen dan vandaag. Zwakke tot matige wind uit Oostelijke rich tingen. wassenaar „Koningin Wilhelminavereniging". In het Wapen van Wassenaar werd gisteravond een buitengewone algemene ledenvergadering gehou den van de Koningin Wilhelmina- vereniging. De voorz., de heer W. J. Hoogeveen, herdacht het heengaan van de heer J. C. Hoogeveen, die een der belangrijkste donateurs van de vereniging was. Te zijner nage dachtenis werd een minuut stilte in acht genomen. Daarna deelde de voorz. mede, dat in de laatstgehou den bestuursvergadering de data van de feestelijkheden in 1951 als volgt zijn samengesteld: Op Zaterdag 18 Augustus zullen door W.I.K. de jaar lijkse athlethiekwedstrijden worden georganiseerd. Op Dinsdag 21 Aug. zal een kortebaandraverij worden georganiseerd, tenminste wanneer de beschikking kan worden verkre gen over een daartoe geschikt ter rein. De traditionele vermakelijkhe den zullen worden gehouden op 22 en 23 Aug. Op Koninginnedag, 30 April a.s. zullen de kinderfeesten worden georganiseerd. In de vacature, ontstaan door het vertrek uit de gemeente van de heer J. Versteeg werd voorzien door be noeming tot bestuurslid van de heer J. L. F. C. v. d. Vis. Medegedeeld werd dat het bestuur had besloten de heer v. d. Vis te benoemen tot voorzitter van de K.W.V. Op voorstel van het bestuur werd mevr. Brouwer, echtgenote van de Overleden voorzitter van de K.W.V. tot ere-lid benoemd. Tenslotte hield de vergadering zich bezig met het bespreken van de mo gelijkheid tot het houden van een kortebaandraverij, een nieuw on derdeel van het KWV feestprogram ma. dat zal worden georganiseerd onder leiding van de heer H Beek sr. Er zal nog worden gezocht naar een terrein of weggedeelte in de ge meente dat zich leent voor het hou den van een dergelijke wedstrijd. UIT DE RIJNSTREEK boskoop Gym.-uitvoering. Donderdag gaf de gymver. Hou-vast als laatste van de drie plaatselijke gymver. haar winteruitvoering. In vlot tempo werd het programma afgewerkt. Het viel ons echter op, dat de oefeningen aan de eenvoudige kant waren ge houden. Hoewel Hou-vast geruime tijd zonder leraar is geweest, is de heer v. Welzenis toch zeker wel in staat met deze gymnasten möeilij- kêr oefeningen te doen. Een uitzon dering willen wij maken voor de oefeningen op de evenwichtsbal door de damesafdeling, die inder daad onberispelijk werden uitge voerd. De muzikale begeleiding bij de opmarsen en tijdens de vrije oefeningen door de band o.l.v. W. Schouten was goed verzorgd, doch tijdens de oefeningen aan brug en rek bepaald storend HOOGMAUb Mej. F. J. J. Verbij slaagde voor het practijkdiploma Boekhouden- Associatie. de kwakel Geboren; Cornells Gerardus Ma ria z. van K. J. A. Turk en A. H. de Kuijer; Gerardus Jacobus Maria z. van A. Hogerwerf en M. M. Vork; Alida Theresia Maria d- van M. Schalkwijk en J. W. Rijneker; Anna Maria d. van B. van Veen en C. Hak ker. Ondertrouwd: Willem van Dijk en Johanna Petronella Veldhoen. Gehuwd; M. G. van Vliet en G. J. van der Burg. Overleden: Adriana Maria de Jeu j., echtg. van C. Mabel. £RDAM Geboren: Hendrik Johannes Jozef, z. van C. J. Baars en A. E. J. Höfkes; Euphemia Wilhelmina, d. van P. Knopperts en W. E. Renswoude; Eli zabeth Theodora, d. van M. E. v. d. Vlugt en E. Th. Verbeij. Gehuwd: K. B. Budde 32 j. en J. Ch. Pijnse v. d. Aa 31 j. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 9 Febr. Groente. Per 100 kg.: rode kool 10.70, savoye kool 8.7010.90, groene kool 13 13-80, boerenkool 1920, prei 14 18, kroten 66.80, kroten, ge kookt 317, uien 14.50, peen 716. spruiten f 1653, andijvie 7780, witlof 2137, spinazie 108111; per 100 stuks: salade 20.40. knolsederie 89. per 100 bos: pieterselie 2829, selderie 7.60—11. KATWIJK a. d. RIJN, 9 Febr. Groente. Waspeen I 920, idem II 5.50—11.—. uien 4.40—6.50, rode kool 6.6014.30, gele kool 7.208,groene kool 7.2016, spruiten 32—45, wintel peen 5-30 5.40, boerenkool f 1720, kroten 6—8, knolselderie 214, witlof 3i32, bruine bonen 6465. ROELOFARENDSVEEN, 9 Febr. Groente. Witlof I 1925, idem II f 12—16. idem stek 58. TER AAR, 9 Febr. Groente. Witlof 1 2127 cent idem II 15—19 cent, idem stek 413 cent, andijvie 6278 cent, spruiten 2834 cent, id- los 11 cent, groene kool 8 cent, rode kool 12 cent. waspeen 812 cent, prei 11 cent, uien 23 cent, kroten 6 cent alles per kg. sla 7 cent, knol selderij 18 cent per stuk, boeren kool 35 cent, vellen 90 cent per kist.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2