k Ir. J. E. Colin jubileerde bij de H.C.W. te Leiden unstleven m leióen °Sf^£ióse HUTSPOT^? Leidse Universiteit DINSDAG 6 FEBRUARI 1951 DE LEIDSE COURAN I EERSTE BLAD - RAG1NA 3 25 JAAR DIRECTEUR Hartelijke huldiging Gisteren herdacht ir. J. E. Colin het feit, dat hij 25 jaar geleden be noemd werd tot directeur van de N.V. Hollandse Constructiewerk plaatsen te Leiden Hem viel 's mor gens in de kring van het personeel een hartelijke huldiging ten deel. De jubilaris werd met zijn echtge note in de feestelijk /?rsierde recrea tiezaal ontvangen en eerst toege sproken door mr. E. J. M. H Bolsius, president-commissaris van de N.V., die de grote vlucht schetste, welke het bedrijf in de afgelopen kwart eeuw genomen heeft. Spr. bracht dank aan de jubilaris voor energie ke leiding en de bijzondere stuw kracht, waarmede hij het grote be drijf dagelijks leidt Als aandenken bood mr. Bolèius namens de commis sarissen een aquarel van W. Maris aan De heer A. Prinsen, directeur van de Nederlandsche Electrolasch-maat- schappij, herinnerde er aan, dat hij reeds 20 jaar met de jubilaris sa menwerkte, en dankte de heer Co lin voor de voortdurende sttun, die ge.oio heeft tot grote bloei van de N.E.M. Spr. bood een zonnewijzer aan, die op het eigen bedrijf vervaar digd was. Namens de Belgische zusteronder neming sprak de directeur, de heer G. Lclubre die de vriendschappelij ke betrekkingen tussen beide onder nemingen in het lich» stelde. De heer J. Epskamp sprak namens het personeel en verzekerde de heer Colin, dat hij ook in zijn latere le ven steeds met trots zal kunnen te rugzien op wat hij als directeur voor de H.C.W. gepresteerd heeft. Deze woorden gingen vergezeld van enige zilveren stukken tafelversiering. Vervolgen^ spraken nog de he ren A. Tuinhof-De Moed, voorzitter van de beambten- en personeelsver eniging ,,G.G.V." J Ar ke veld, na mens de fabriekskern, en voorzitter De Graaf namens de pers.ver. „De Stalen Band Voor al: en had de heer Colin tenslotte een hartelijk dank- Limburgia vierde Carnavalsleest Als nuchtere Hollanders kijken we daar eigenlijk een -beetje vreemd en onwennig tegenaan; dat Carnavals feest van onze Beneden-Moerdijkse landgenoten ligt ons niet helemaal. Misschien zijn we te koel, te critisch, niet spontaan genoeg, in ieder geval, het ligt ons niet. Maar dit neemt niet weg.' dat we de feestvreugde, die gisteravond in „Den Burcht' heerste wel heel goed konden waarderen. De Limburgers van Leiden en omgeving, leden van „Limbuigia" probeerden iets van het gemis te vergoeden, nu zij in de ze carnavalsdagen geen feest kunnen vieren in hun eigen provincie. Zij deden dat op -de gebruikelijke wijze met een carnavals-bai en de entou rage, die daar omheen gebruikelijk is. Plechtig deed prins Karei I (naam- keus. die hem een gratis kistje pri ma sigaren opleverde!) zijn intrede, vergezeld van zijn nar en de Raad van. Elf, die deze keer uit charmante jongedames was samengesteld. Weldra ving het bal aan, op mu ziek van „The Lucky Strikes", welke muzikanten ook een „tik"' van de car navalsvreugde te pakken hadden en in pyama verschenen waren. We za gen weer de originele costumes en vermommingen; De Derde Man, Pi casso, do kabinets-for-mateur, enz., wekten met hun verschijning uitbun dige vrolijkheid. Daarnaast waren er natuurlijk de boeren en matrozen niet bepaald origineel, maar wel pot sierlijk uitgedost. Eenstemmig was de jury van oor deel, dat de vier prijzen voor de ori gineelste costumes toegekend moes ten worden aan Wollemijntje. gene raal Kruis (vacant), Het Ding en de Kapper van Een. Dc groepsprijs viel ten deel aan een groep keukenmeis jes. Onder luid applaus namen zij hun prijzen in ontvangst. Zo duurde de pret voort, alles tot groot genoegen van prins Karei I. die als hoge gast prins Judocus I uit Den Haag aan zijn zijde had. We lebben het einde niet afgewacht. Maar graag willen we geloven, dat rider het „genot" van helse hoempa- 'ziek de feestvreugde nog tot diep in dc nacht heeft voortgeduurd. Een ogenblikje rust tijdens de re ceptie gaf de president-commissaris gelegenheid tot een kort gesprek met de jubilaris. Var, links naar rechts: mr E. J. M. H. Bolsius, mevr. Colin, ir J. E. Colin en mej. Colin. (Foto; „De Leidse Courant") De wereldraad der Kerkep Bespreking in „St. Adelbert" Er bleek grote belangstelling voor de bijeenkomst gisteravond van de St. Adelbert-vereniging, waar ds dr H. van der Linden, Ned. Herv. pre dikant, kwam spreken over het we zen en streven van de „Wereldraad van Kerken". Het betoog van ds Van der Linden heeft het» geboeid gehoor een helder inzicht gegeven in de mogelijkheden en de moeilijkheden, welke de Wereldraad bij zijn stre ven naar een federalistisch Chris tendom voor zich ziet. De openhar tige, irenische, en toch geen onder scheiden of wrijfvlakken verdoeze lende uiteenzetting was een toon beeld van theologische verdraagzaam heiv\ een toonbeeld, dat het voor- beeVl werd voor een nog meer ver- heldeernde disscussie. Deze discussie leidde niet zo iets kan men na eeuwenlange disputen moeilijk verwachten tot overeenstemming van weerskanten. Dat was ook niet de bedoeling van deze avond, welke zijn opzet, een verruimende kijk te geven op een zo- wereldomvatten de bewesin* van niot-Rooms-Katho- lieke Kerken, ten volle heeft bereikt Daarvan kon met dankbaarheid de voorzitter, dr W. J. J. Dijsselbloem getuigen. Ook de leden van „St. Adelbert" zulien enkentfclijk zijn jegens de spreker voor zijn betoog, maar ook jegens het bestuur voor dit zeer gelukkig initiatief. BURGERLIJKE STAND Geboren: Marianne Elisabeth d. v. J. D. Crama en E. Fuchs. Margare- tha Elisabeth Maria d. van J. van den Eshof en C. A. van Schooten. Jo hannes z. van J. Olivier en A. van Es. Johannes z. van M. A. Lancel en J. A. Raats. Petrus Hendricus Maria z. van J. C. Stolwijk en M. G. van der Poel. Theodora Johannua d. van H. Ladan en T. J. Kooien. Hermanus Jacobus z. van H. J. Jansen en A. Hoogendijk. Gerardina d. van A. Froolik en G. J. P. Meulenbroek. Pietertje d. van S. Heemskerk en A. F W. Flippo. Wilhelmina d. van C. Kulk en K. van Duijn. Jacoba d. van F. Zwart en J. Beij. Nicolaas Bouke Adriaan z. van N. B. C. van Rijns- wou en W. L. Renee. Jacoba Clazina d. van F. van Tilburg en G. van der Velde. Getrouwd; P. H. Driessen jm. en L. J. Rietmulder jd. Overleden: E. P. Robbers huisvr. van: Pardon 49 j. W. Huijboom man 54 j. P. Rietfoort wed. van: Beumer 72 j. A. Zwart huisvr. van: Lange- veld 84 j. J. P. Barr wed. van: Smit 68 j. G. F. Hemerik man 57 j. M. Jan sen wed. van: Overdun 83 j. A. Huij wedn. 71 j. N. van der Nat vrouw 65 j. woord, vergezeld van de mededeling dat a s. Vrijdageavond in „Scala". Den Haag, een feestavond voor het personeel gegeven zal worden. Drukke receptie. In het Oosters Instituut, Rapen burg 61, vond in de namiddag een druk bezochte receptie plaats, welke door de fa. A. v. d. Heijden werd verzorgd- Enige hunderden receptie- gangers kwamen de' jubilerende di recteur, die vergezeld was van zijn echtgenote en dochter, hun geluk wensen aanbieden. Behalve vele zakenrelaties uit Lei den, binnen- en buitenland, vrien den en cliënten zagen wij ook burge meester jhr. mr. F. H. van Kinschot wethouder A. J. Jongeleen, ir P. Fehmers, adj.-directei-r van de Licht fabrieken, mr C. J. Leembruggen, voorzitter. en nir F. J. J. Trapman, secretaris van de Leids?- Vereniging van Industriëlen, en de heer H. Ha- zelhoff, directeur van het Geweste lijk Arbeidsbureau. Een schat van kostbare bloemstukken sierde deze weidse vertrekken, waarin het van drie tot vijf uur een onafgebroken komen en gaan was. JUBILEUMCONCERT. KONINKLIJKE MILITAIRE KAPEL. Op 3 Augustus 1876 verleende Ko ning Willem III het praedicaat „Ko ninklijke" aan de Militaire Kapel van het Garderegiment Genadiers en Jagers, een onderscheiding, die zij met ere draagt. Nu viert de Ko ninklijke Militaire Kapel het 75-ja- rig jubileum van deze onderschei ding door het maken van een tour nee, waarbij ook Leiden is ingelast. De baten van dit concert zullen ko men aan de militaire oorlogsslacht offers, vandaar dat de heer H. de Jager, voorzitter van de Bond van Ned. Mil. Oorlogsslachtoffers na mens de afd. Zuid-Holland-Noord een welkomst woord sprak. De be langstelling was ruim voldoende. De zaal was behoorlijk bezet en onder de bezoekers waren verschillende autoriteiten. Kapelmeester kapitein Rocus van Yperen had voor een boeiend programma gezorgd, dat veelal bestond uit arrangementen. De dirigent gaat uit van de gedach te, dat het met een harmonieorkest mogelijk is artistiek verantwoord te musiceren en hij is buitengewoon geslaagd. Alles kwam optima forma tot ons, de klankeenheid in de grote veelvuldige bezetting werkte voor- J treffelijk samen. Alzo werd begon- nen met een reeks dansen „Danse villageoise van Gréty, en niettegen- 1 staande wij de instrumentatie wat massaal vonden, bracht de vertol- Dinsdag 6 Februari. Vastenavond, geachte lezei*, lieve lezeres, is voor Stadskok een bijzon dere dag. Want Vastenavond bete kent voor hem het einde van heel veel feestgedruis, dat wekenlang uit veie "Leidse zalen stroomde en in de krant zijn weerklank vond. Afgelo pen is het nu met de vastenavond feestjes, carnavalsvieringen, vasten avond-uitvoeringen, avondjes-met bal en bijeenkomsten die sluiten met wat men noemt een „gezellig samen zijn". Veertig dagen zult u van dit alles niets bemerken, althans niet in de krant. De mensen zijn moe-ge- feest; in de vuilnisbakken vindt men hun verfomfaaide- maskerfs en feest- mutsen, de papieren slingers hangen zieltogend omlaag in de stoffige feest zalen, waar een vergeten saxophoon in de hoek het zielig symbool is van de wervelstorm, die vijf weken over land en stad geraads heeft. En nu Goddank tot rust gekomen is. Daarom is Vastenavond voor ons een bijzondere dag! De commissaris van politie te Lei den maakt bekend, dat het, ingevol ge artikel 5 van de IJkwct, verbo den is de woorden pond, half pond, ons of hali' ons te gebruiken bij aan kondigingen van goederen op aan plakbiljetten, etiquetten, in tijd schriften, enz. Tegen overtreders zal zelfs proces verbaal worden opge maakt! En a.s. Donderdag zal het vijf en twintig jaar geleden zijn, dat mej. Geertruida Ju, Celebesstraat 2, aan het werk ging bij banketbakkerij ,,De Blauwe Arend", Oude Vest 179. Nog steeds is zij daar in dienst, tot volle tevredenheid van haar pa troon. Dat mag wel eens in de krant, vinden wij. Het bestuur van de Volksdansver eniging „De Hornpijpers" laat de le den weten, dat er morgenavond, in verband met As-Woensdag, niet ge danst zal worden. De volgende oefen avond is vastgesteld op Woensdag 14 Febr. a.s. Het bestuur van de Leidse K.J.M. V. „Petrus Kanis" daarentegen, deelt mede, dat dc leden morgenavond al lemaal, zonder uitzondering nog wel, verwacht worden ten huize van de voorzitter, Bronkhorststraat 43. Gisteravond verzamelde de Ned. Reisvereniging, afd. Leiden, haar le den in het Loge-gebouw, Steonschuur 6, voor een interessante fnlmverto- ning. De belangstelling was zo groot, dat velen met een staanplaatsje ge noegen moesten nemen. Na een inlei dend woord van de heer J. A. A. v. d. Horst, voorzitter, werd een film ver toond over de reis, die de N.R.V. rond Pasen 1950 gemaakt heeft naar de Rivièra. Men zag hoe de deelne mers, waaronder zich ook Leidenaars bevonden, genoten van het prachtige natuurschoon van dc Cóte d'Azur, van wereldberoemde plaatsen als Menton, Nice en Cannes, van alles was Zuid-Frankrijk de belangstellen de tourist aan heerlijkheid biedt. Cineast de Groot gaf bij de vertoning I nog een toelichting, j De Ver. voor Exp. Radio-onder- j zoek, de Veron, afd. Leiden, gaat j Donderdagavond vergaderen op Ra- penburg 10, waar de heer A. C. de Groot zal spreken over het begin van de radio en de ontwikkeling. Een en ander zal duidelijk gedemonstreerd worden. De Veron hoopt met twee stands deel te nemen aan de tentoon stelling „De Mens in zijn Vrfje Tijd", een voor radio en een voor tele visie. De kaartavonden van „Groenoord" ten bate van de T.B.C.-bestrijding, werden gisteren voortgezet met een kruisjaswedstrijd tussen Haagweg, V. T.L., Bos en Groenoord. De einduit slag bracht Groenoord aan de kop met 26.138 punten, gevolgd door VTL 26.066, Bos 24.908 en Haagweg 24.408. Laat u toch nooit vertellen, Leide naars, dat er in onze goc-de oude Sleutelstad niets te beleven valt. Wie oren heeft om ie horen en ogen om te zien, maak' altijd wel wat raerf Neem nu b.v. vanmiddag maar eens. Om twee uur -erdrong zi-.n een dich te menigte cp de Visbrug, m vol griezelige bewondering te kijken naar 'n glazenwasser, die koelbloedig een ijselijk hoge wagenladder be steeg en do.j lgemoedcreercl de ramer. ging wassen van een torentje, dat boven een zich aldaar bevindend wa- I renhuis uitsteekt. Hoe hoog was het? I Twintig meter? Vijf en twintig? We weten het niet. 't Doet trouwens J niets terzake. Maar die glazenwasser I verdient een compliment. Dat wij hem, namens de bewondeiende toe- j schouwers gaarne geven. STADSKOK. NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Dekenale kerk Reeds a.s. Don derdag 8 Febr "s avonds om 7 uur, zal pater Gilbertug Lohuis, uit het klooster van Woerden, zijn eerste Lijdensmeditatie houden in dc deka- na-le kerk aan de Herensingel. king tot vele verrassingen van klan ken, van het veelstemmig ensemble van bassen, barytons, saxophoons, hoboën, van volzongen clarinetten en Engelse hoorn. De zuiverheid van de intonaties waren een genot voor 't oor. Nog meer werd genoten van de „Tableaux d'Une Exposition" door Moussorgsky oorspronkelijk voor klavier geschreven, door Ravel ge- instrumenteer d voor symphonie- orkest en nu door Rocus van Yperen talentvol bewerkt voor narmonicka- pel. Bewonderenswaard zoals hij de juiste kleur, de juiste stemming heeft weten te treffen, zodat een exacte wedergave van 't werk niet alleert gegeven kon worden maar ook ge geven werd, spannend en enthou siast. Na de pauze ging de bondige opgewekte mars: „Kunst en Ont spanning" van Herman 3tenz tot frote vreugde van de concertbezoe- ers. Op verzoek werd „Les Prélu des" van Liszt gespeeld in een be werking van Joh. Verhulst en men heeft kunnen constateren, dat van Yperen meer de man van dc klank is, van de evenwichtigheid bij de wisselwerking van de verschillende instrumentengroepen, dan van de melodische verfijning. Hij weet zijn visies met goede smaak naast of in elkaar op te bouwen en te verwer ken. De klank was tenslotte groot van volume, maar bleef welluidend, afgewogen en aangepast aan de acoustiek van de zaal. De toehoor ders waren uitbundig in hun lof na de vertolking, van de bekende en geliefde muziek. Verder vermeldde het programma nog Slavonische Rhapsodie II van C. Friedemann en een Marspotpourri „Colonel Bogey on Parade" van Alford. Ongetwij feld zal 't succes ook hier groot zijn geweest. Voor de pauze sprak de heer Stenz woorden van waardering tot de dirigent en zijn wakkere mu sici namens het Ere-Comité. Ten slotte een ovatie, bloemen en feest stemming. J. Kortmann. K. EN O. Jubilerende Jo Sternheim in zijn glansrol Noach. Het Amsterdams Toneel Gezel schap speelde gisteravond in de Schouwburg voor K. en O. het spel van. André Obey, „De reis van Noach over de wateren", waarin Jo Sternheim de hoofdrol vertolkte Het zal niemand verbaasd hebben dat deze sympathieke acteur juist met zijn Noach-creatie het feit wil herdenken, dat hij veertig jaar op de planken staat. Deze rol zou spe ciaal voor hem geschreven kunnen zijn. De overgave, waarmede Stern heim speelde, boeide de aanwezi gen. Gedurende de vijf bedrijven heerste er een doodse stilte en dat betekent iets bij de opvoering van een stuk, dat zo uiterst subtiel is. Robert de Vries trad eveneens op de voorgrond door de wijze, waarop hij gestalte gaf aan de twijfelende zoon Cham, de rationalistische op standeling tegen het gezag, die ze kerheid eist, waar vertrouwen ge vraagd wordt. De overige medewerkenden deden verdienstelijk werk, maar konden het niveau van Sternheim en de Vries bij lange na niet bereiken. Vooral de vertolking van Mama Noach door Maria Hamel viel fins te gen. Het décor was keurig verzorgd, evenals de costumering. Zeer ge slaagd was het optreden van een dicrengroep door leden van het Sca- pino Ballet. De hiervoor door Ruth Helmer en Johan Greter ontworpen maskers deden het uitstekend en het tafereel, waarin Noach met de dieren spreekt, is het meest onvergetelijke van deze opvoering. Na afloop van het toneelspel com plimenteerde de heer H. de Wilde de jubilerende acteur, die dc vrijgevig- elke men 'bij een jubileum BODEGRAVEN Geboren: Johanna Cornelia d. v. M. v. Peperstraten en C. Nijsse. Jan z. v. C. v. Spenger en H. v. Dijk. Cor nells Pieter z. v. B. de Bleker en A. Verheul. Leendert z. v. P. v. Leeu wen en P- Verduin. Ondertrouwd: A. Tuithof 25 jaar on R. Hesseling 21 jaar. J. Lieftink 22 jaar en A. Burggraaf 26 jaar B. v. d. Werken 26 jaar en J. Graaf land 23 jaar. Overleden: J. Koster 83 jaar wed. van A. de Ruyter. J. Cival 69 jaar echtgen. van L. A. Webcr. BOSKOOP Groot AmmersBoskoop 13. Deze lastige uitwedstrijd tegen het in degradatiegevaar verkerende Gr. Ammers, heeft Boskoop weten te winnen clank zij haar grotere schot vaardigheid. Gr. Ammers nam door een binnenspeld' de leiding (1—0). Het leek er even op, dat Boskoop zich liet intimideren. Langzamerhand ontworstelden de gasten zich echter aan de druk en wist de midvoor na een snelle ren de gelijkmaker te sco ren (1—1). Na de rust ging het bij Boskoop beter. Weer snelde de mid voor door de Gr. Ammers-achterhoe- de, doch nu werd hij van de bal ge zet. De toegestane penalty werd recht op de keeper genomen, zodat dit geen resultaat opleverde. Kort hierna echter een snelle aanval, waaruit de rechtsbuiten ineens in schoot (12). Boskoop weet het bes te van het spel te behouden en toen de midvoor uit moeilijke positie nog maals doelpuntte (13) speelde Bos koop een gewonnen wedstrijd. Boskoop 2Gouda 5 00; «Bos koop 4GSV 5 16; Boskoop Z HSC 2—4; Boskoop Z 2—Jodan Boys 3 0—5. HAZERSWOUDE 3 tenen verplinterd. Toen de werkman Th. P., werkzaam bij de Handelsraad te Alphen aan den Rijn een zuurstoffles moest verzetten, viel deze op zijn rechtervoet. Direct heeft hij zich onder doktersbehande ling gesteld. Op advies van de dok ter heeft hij zich begeven naar het Ziekenhuis te Leiden. Het bleek, dat drie tenen waren versplinterd, zodat hij deze vermoedelijk zal moe ten missen. DE KWAKEL KDO 1RCM 1 3—0. KDO heeft door een 3—0 overwinning up RCM uit Muiden zich weer iets ho gerop gewerkt. KDO verloor de toss en de tegenpartij verkoos met de wind in de rug te spelen. Zij kwam direct opzetten, maar het spel was te doorzichtig voor de goed sluiten de verdediging. De thuisclub kwam er steeds beter in met mooie open aanvallen. Na een half uur kreeg de rechtsback van KDO een vrije trap te nemen, welke mooi voor het doel geplaatst werd en door de linksbui ten ingeschoten (10) Daarna kwam RCM nog een paar maal ge vaarlijk voor het KDO-doel, maar de achterhoede was paraat. Na 40 minuten spelen maakte Eek er 20 van uit een mooie aanval van rechts. Na de rust kreeg de verdediging van RCM druk werk. Toch duurde het nog 20 minuten eer Haak het derde doelpunt voor KDO maakte. Het spel ging daarna snel op en neer maar doelpunten bleven ver- j der uit. I Verdere uitslagen: BDK 4KDO 12 5—0; Amstelzwaluwen jur..KDO jun. 12. Geborem Maria Cornelia Adriana, I d. van H. J. J. Dijkman en J. W. Ha bets; Elly d. van W. M. Schellinger- hout en A. Koppenol. j Ondertrouwd: Franciscus Marinus Gijsbertus Woelden en Marigje Wil helmina Romijn. Getrouwd: C. T. J. Pouw en W. C. I C. Smits; T. van der Voorn er. H. 't Harl. heid, aan de dag pleegt t; leggen, had aangegrepen voor de stichting van 'n pensioenfonds, bestemd voor wedu wen en wezen van toneelspelers. Als resultaat van de collecten voor dit doel tijdens K. en O. avonden ge houden kon de heer de Wilde 312.30 aanbieden, waaraan hij een kistje sigaren voor dc jubilaris toe voegde. Met enkele woorden dankte de heer Sternheim voor deze gaven en sprak er zijn voldoening over uit, dat het spel van deze avond kenne lijk met grote belangstelling gevolgd NIEUW VEEN Feestavond ouden van dagen. Om de belangstelling levendig te houden voor de financiële steun aan bet comité voor Ouden van Dagen j organiseerde dit comité twee feest- j avonden, waarvan de baten ten goe I de kwamen aan de jaarlijks te or ganiseren uitgaansreis In café Leliveld hebben de ouden van dagen en genodigden en in café van Eijk Nieuwveens burgerij var, een leuke avond kunnen genieten IHet was een goed idee van het co mité, om op die avonden een film reportage van de plaalseli.ike fees ten bij het jubileum var, de Konin- J gin en van de uitgaansreis van de ouden van dagen te geven. De caféhouders hadden hun zalen gratis beschikbaar gesteld. Muziek, toneel en zang werd door Nieuw- veense amateurs belangeloos ver zorgd en zowel het gezelschap De Boer met gitaarliedjes, als de accor deonist G. D. van Eijk en let gezel schap J. Leliveld dat enkele grappi ge schetsen bracht, deden hot best. TER AAR Wit-Gele Kruis. Op het terrein der volksgezondheid kan door een kruisvereniging veel zegenrijke ar beid verricht worden. Maar zo'n ver eniging komt -menigmaal voor grote uitgaven te staan en dat kan helaas een rem zijn voor haar activiteit Om de financiën gezond te houden, organiseerde Het Wit-Gcle Kruis een fancy fair in het parochiehuis. Velen zijn gekomen om hun geluk op attracties te beproeven. Vooral „Lichtflitsen" deed goede zaken, doch ook op de home-trainer is me nig zweetdruppel gelaten. De hoofd prijs van de loterij, een mooi ser vies, werd gewonnen door mej. S. v. d. Boogaard Wd. ce Papenveer. De geboortedatum van een big werd geraden door de heer Ant. Bos, zo dat hij volgend jaar een vet varken in het hok kan hebben. Nog meerde re gelukkigen gingen met mooie prijzen naar huis en als geheel is dc fancy fair zeer goed geslaagd, Géslaagd voor het candiaataexa- men Godgeleerdheid P. Pols, Voor schoten, C. Bezemer, Katwijk «ui Zee, D. A, Werner, Leiden en W. Hijlkema, Voorburg. Laatste Berichten BLIJDE GEBEURTENIS BELGISCH HOF. De prinses van Retic, de echtge note van koning Leopold van België, heeft in de nacht van Maandag op Dinsdag het leven geschonken aan een dochter. MEISJE VERBRAND BH CARNAVALSOPTOCHT. Gistermiddag trok door Obbicht, ten Westen van Sittard gelegen, zo als dat te doen gebruikelijk is in tientallen plaatsen in I.imburg op deze carnavalsmaandag, een carnavals stoet. Een van de deelneemsters de 21-jarige M. Dommers, die Tom Poes voorstelde en een dik wollen costuum droeg, raakte in brand, doordat een der omstanders een lu cifer aanstak. De losse pluizige stof, waarvan haar pakje was gemaakt, vatte geweldig snel vlam en voordat de omstanders hadden kunnen ingrij pen stond het meisje in brand. Zij liep zeer ernstige brandwonden op en werd overgebracht naar het zieken huis te Sittard Vanmorgen is zij aan haar verwondingen overleden. MAR'CI BERICHTEN LEIDEN, 6 Febr. Vette varkens Aanvoer 20 stuks. Prijzen: zware 1.66—1.70. lichte 1.60—1.64 en zeugen 1.521.56 per kg. Handel vlot enkele 1 cent meer- BODEGRAVEN, 6 Febr Kaas. Aanvoer 61 partijen kaas, Prijzen le soort 2.192.25, 2e soort 2.15 2.18, extra soort tot 2.28 per kg. Handel flauw ROTTERDAM, 6 Febr. Vee. Aanvoer: 5007 totaal; 875 vette koeien en ossen; 1484 gebruiksvee, 32 vette kalveren, 144 graskalveren, 1475 nuchtere kalveren, 242 varkens. 392 biggen, 199 paarden, 7 veulens. 68 schapen. 89 bokken of geiten. Prij zen: vette koeien 2.302.60, 2.00 2.25, 1.902.00 en vette kalveren 2.50—2.80. 2.10—2.40 en f 2.00— 2.20 per kg. levend gewicht; graskal veren 310—210180; nuchtere kal veren 524542; biggen 35—30 —25; slachtpaardcn 1.901.80 1.70 per kg. levend gewicht; schapen f 15012080; lammeren 125100 80; kalfkoeien en melkkoeien f 1000 800675; varekocien f 550500 450; vaarzen 650600500; pin ken 450400325. Vette koeien aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen als gisteren; vette kal veren aanvoer gewoon, handel tame- !.'jk, prijzen iets lager; graskalveren aanvoer iets kleiner, handel lui.e niet gehee: prijshoudend: nuchtere kalve ren aanvoer* ruimer, handel kalm, prijzen best, onveranderd, verder icis lager; biggen aanvoer matig, handel traag, prijzen als vorige week: slachtpaarden aanvoer iets groter, hande1 tamelijk, prijzen iets hoger: schapen aanvoer iets korter, handel stug, prijzen iets stijver; kalf- en melkkoeien aanvoer iets ruimer, handel kalm, prijshoudend: vare koeien aanvoer als vorige week, han del stil. ruim prijshottden; vaarzen en pinken aanvoer iets groter, handel flauw prijzen onveranderd. LISSE, 6 Februari. Gladiolen. 14 12. 10. 8: Abu Hassan f 8.6U. 2.5G,Acca Laurentia 4.40. f 3.30 i.65, 0.85: Allard Pierson 3.30. 1 3.20. f 2 20. 1.15; B'uc He rald 3.20, 1.60, f 0.80: Bou logne 3.20. 2.65, 1.55, f 0.85; Gold Dust f 4.40. 2.80. f 1.30. f 0.75: Hollands Glory 3.75, 3.10. 1.30. -; Joh. Strauss 3.30. f 2.90, 1.60.J. S. Bach 4.50, 4 30. 1.80, f 1.Leeuwenhorst 3.50, 3.30, 2.—. 1.20; Majuba 4.90. 2.20. f 0.90: Mansoer 3.85. 2.80. 1-30 0.75; Nieuw Europa 3.40, 2.90, 1.90. 0.90: Pax 2.65, f 2 1.10, 0.70: Picavdy 6.80, f 4.Salman Joy 4.40. 2.60, 1.30; Salman's Glory 8.20, Ubu 5.15. f 4.70. 1.50. 1 10. ROELOFARENDSVEEN, 5 Febr. White Sail f 0.70—1.05, Golden Har vest 0.681.05, Pluviador 5458 cent, Crown Imperial 5268 cent, W. Pitt 0.77—1.05; Rose Copland 5873 cent, Oranje Valk 5658 cent,

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3