L eióse HUTspoT^' unstleven in Leióen NIEUWS UIT DE OMGEVING Gildehal ingezegend Burgerlijke Stand MAANDAG 5 FEBRUARI 1951 uL. - A/u.vrtlN 1 EERSTE BLAD PAGINA Studenten exposeren in het Prentenkabinet Zaterdagmiddag werd in het Pren tenkabinet de tentoonstelling van beeldende kunst van studenten ge opend. Als directeur van het Prentenka binet nam eerst prof. dr H. van der Waal het woord, om prof. A. W. Bij- vanck als vertegenwoordiger van de rector-magnificus, die verhinderd was, vertewoordigers van het Leids Studentencorps en de V.V.S.L. en de talrijke verdere aanwezigen, wel kom te heten, dit gebied hun vleugels wijder uit slaan. Het wetenschappelijk werk eist van de student concentratie; het is scheppend werk. Kunst eist even eens geweldige concentratie en een zich geheel geven aan taak. En dat juist begroet de Senaat met grote vreugde, vooral nu net gaat om een tentoonstelling, waarbij de concen tratie van zichzelf getuigt. De tentoonstelling Wij kunnen over deze tentoonstel ling, die nig niet volkomen represen tatief is, maar die toch wel een ge deeltelijke representatie geeft niet Na L herinnerd te hebben aan de j uitvoerig uitweiden. Men zou anders reeds genoemde leden van de jury, snoeten spreken van de rake en vol- deelde spr. mede, dat deze nog was komen verantwoorde schetsen en uitgebreid met mevr. Cordt en mej. i krabbels van N. E. H. J. Zon, het Cramer. Men heeft dit gedaan, om-romantisch naturalisme van mej. A. dat de grote hoeveelheid inzendin- i Andr' Wutens, de Oosterse fantasie selectie noodzakelijk maakte, f" het Oosterse tonenspel van Kwee Ivan Liat, de verdienstelijk geboet seerde koppen en de tekeningen van M. Etman, de magische ver beeldingen van A. J. Eschauzier, de knappe portretkoppen van A. Wolf- Parseu, het illustratieve werk van mej. L. Sluyterman van Loo. Maar wij zijn genoodzaakt te kort te schieten. Natuurlijk is op deze tentoonstel ling werk, dat nog niet voldragen is. Maar wie wordt als meester gebo ren? Ook de beste aanleg moet ont wikkeld worden. En hier worden al thans de eerste schreden in die rich ting gezet. Er is belofte; er is de wil en er is concentratie. Wat mag mer meer eisen van jonge, frisse men sen? Behalve van de genoemden is ei werk van C. J. L. van der Berg, J H Hecking, mej. J. van Bolhuis, mej. J. L. E. Esbach, R. Horstink, mej. A. V. Kievits, mej. V. Manges Cats, C. J. Pluygers, A. F. Roodenburg, H. E. Wassing, R. Wassing, mej. S. J. Heemskerk, L. A. Y. J. Thomas, H. A. van der Veen, Lim Wie Hak en J. Soripada. Er is een vitrine met pop pen en dierplastieken van H. Loose. Het zou mij spijten, als ik nog iemand had vergeten. Laat men zo doorgaan. Moge dit nieuwe facet onzer universiteit gaan fJonkeren zoals er zovele facetten reeds eeuwenlang schitteren. N. J. Swierstra. „IN EINER KLEINEN KONDITOREI" Een bijna uitverkocht huis heeft Zaterdagavond genoten van de re prise die in de Leidse Schouwburg werd gegeven van de Operette „In einer kleinen Konditorei", Fritz Steiner was bijzonder op dreef en diverse nummers moesten gebis seerd worden. gen waarbij vooral gelet werd op de kwaliteit. Men krijgt door deze ten toonstelling enigszins een beeld van wat er in de jonge mensen leeft. Dat geldt wel in het bijzonder van de werken, die men „tijdsbeeld" zou kunnen noemen en die in een porte feuille zijn samengebracht. Spr. bracht dank aan mej. Cramer en het overige personeel van het prenten kabinet, dat zich voor het technisch inrichten der tentoonstelling ver dienstelijk heeft geweerd. Niemand gaat muziek beoefenen zonder zich eerst de noodzakelijke technische kennis eigen te maken door lessen te nemen. Laat men toch bedenken, dat dit bij het beoefenen der beelden en kunsten evenzeer sluitend tot de Sempre-concerten en houtje zo maar gaan boetseren of schilderen. Men moet lessen nemen om zich eerst de technische grondsla gen eigen te maken, aldus spr. „Neemt men dit in acht, dan kan dit experiment het, begin zijn van een lange traditie. Het volgend jaar houden we weer een tentoonstelling en dan hopen we op vooruitgang" Tenslott? herinnerde spr. nog even de dringende behoefte aan een ate lier Prof. dr A. M. Bijvanck zeide, dat de Senaat met grote vreugde deze tentoonstelling begroet, die getuigt van de durf en de ondernemings geest der studenten. Het initiatief is volkomen nieuw. In vroegere tijd be paalde de kunstbeoefening zicK uit sluitend tot de Semre-concerten en de uitvoeringen der Studentenzang vereniging. Het beoefenen der beel dende kunsten beperkte zich tot bij dragen in het studentenalmanak en een enkel rectorsportret. De Senaat ziet heel graag, dat de studenten op Aether Manken DINSDAG. HILVERSUM I, 402 M. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gramo- loonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gramo- loonmuziek. 8.40 Orgelspel. 9.0U Mor genwijding. 9.15 Gramofoonmuziek. y.30 Waterstanden. 9.35 Amusements muziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gramoioonmuziek. 10.50 Voor ae kleuters. 11.00 Alt en piano. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Piano en orgel. 12.30 Land- en tuinbouwmededeün- gen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Promenade-orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 AVRO-Alleilei. 13.20 Finan cieel weekoverzicht. 13.30 Promena de-orkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gramofoonmuziek. 15.30 „Onze Amerikaanse buren". 16.00 Gramo foonmuziek. 16.25 Voor de jeugd. 16.45 Kinderkoor. 17.15 Orkestcon cert. 17.45 Orgelspel 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 RVU: drs. M. Klaassen: „Nieuw Guinea: Landen der toekomst? Wat Nieuw-Guinea en Nederland voor elkaar beteke nen". 19.00 Fanfare orkest 19.25 „Pa ris vous parle". 19.30 Zuid-Ameri- kaanse muziek. 19.45 „Het Recht van de Fiscus", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 De Antwoordman. 21.30 AVRO-Allerlei. 21.35 Gramo foonmuziek.. 22.00 „Goede moed", causerie. 22.15 Pianorecital. 22.45 Bui tenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gevarieerd programma. HILVERSUM II, 298 M. 7.00—84.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Morgengebed en liturgische ka lender. 8.00 Nieuws en weerberichten 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 „Lichtbaken". 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gramofoon muziek. 10.40 Schoolradio. 131.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gramofoonmu ziek. (12.3012.33 Land- en tuin- bouwmededelingen), 12.55 Zonnewij- ;er. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Bezoek aan het Infan- crie Schietkamp „De Harskamp". 13.25. Gramofoonmuziek. 14.00 Ge varieerd programma. 14.53 Cello en piano. 15.20 Lichte muziek. 15.40 Gramofoonmuziek. 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de kinderen. 17.45 Regeringsuitzending: dr. ir. R. Houwink: „Rubber en zijn betekenis voor Indonesië". 18.00 Gra mofoonmuziek. 18.15 Metropole or kest en soliste. 18.48 Sport; „Dit is le ven"; voor de jeugd. 19.00 Nieuws. 19.15 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. '0.05 Radio-schaakwedstrijd Neder- andNoorwegen. 20.0.06 De gewone r.an zegt er 't zijne van. 20.12 „We jan naar Parijs", muzikale zotternij 1.30 Gevarieerd programma. 22.45 vondgebed en Liturgische kalender. •3.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gramo- oonmuziek. De K.J.M.V. vierde Vastenavondfeest De ondertussen traditioneel gewor den Vastenavondviering van de Leid se K.J.M.V. „Petrus Kanis" vond gis teravond plaats in de geheel bezette toneelzaal van „Den Burcht". Na tuurlijk was de toneelvereniging „Die Blaauwe Schuyte" weer present, om het leeuwenaandeel van het pro gramma te verzorgen. De aanwezi gen werden vergast op „Het begon in een gracht", een driedelig kolder stuk van Wim Dumont, dat onder regie van de heer G. Brussel voor het voetlicht gebracht werd. In schijnlijke geschiedenis van een eer zame boekhouder Frederik Katoen, die van een fuifje terugkeerde en in VASTENAVONDVIERING VAN „DE BATAVEN". Gisteravond waren de Bataven bij een, om op hun wijze de Vastenavond te vieren. In zijn openingswoord wees voorzitter Averdieck op het 20-jarig bestaansfeest van de Bataven, de oud ste athletiekvereniging van Leiden. Hij drong er op aan zoveel mogelijk nieuwe leden aan te brengen, alsme de donateurs. Het hierna volgende programma voor elck v/at wils. Daar speelden de Graspiepers, die tweemaal optraden en met hun gezellige nummers een j zeer geslaagd onderdeel van het pro gramma vormden. Daar trad op als conferencier Jos. Huigsloot die op geestige wijze de onderbrekingen tus sen de verschillende nummers opvul de. Verder werden uitgevoerd enkele korte schetsen, waarvan ..De Begra fenis" wel het meeste succes oogstte. Voor de pauze werden tevens nog de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de onderlinge meerkampen, als mede de 3 bekers voor de beste prestaties. Bij de dames verwierf mej. M. Brunt deze beker, bij de jongens A .J. v. Gastel en bij de heren Jos. Berbee. Na de pauze werd opgevoerd de komische éénacter „De prins op stap". Het zeer goede spel van alle uitvoerenden bracht het doel van dit stuk volkomen tot zijn recht. Alle aanwezigen hebben werkelijk uitbun dig gelachen om de dolle scènes, die hier werden geboden. Een gezellig samenzijn besloot deze avond, die on getwijfeld geslaagd mag worden ge noemd. De indoor-trainingen voor de Bata ven zijn a.s. Maandag als volgt: in de zaal Potgieterslaan de meisjes van 6 tot 7 uur en de dames van 7 tot 8 uur. In de zaal Vrouwenkerkhof, de jongens van 8.30 tot 9.30 en de he ren van 9.30 tot 10.30 uur. LEIDSE BRIDGECUB DDS. Het tweede competitie van digd. De laatste uitslagen waren: Groep zwart: Verboog en Zand vlietWaasdorp en Pluvier 6233, L. v. Berge Henegouwen en Dieben dames Rijnbende en Van Ingen Schenau 59 y240 VsLeenhouts en KuilmanRijnbende en van Dooren 54%45 54 hr en merv. Scheffers v. Delft en Schimmer 5347; hr en mevr, Been—Gebr. v. d. Zanden 53 —47. De eindstand reeks is: 1. Verboog en Zandvliet 396 J4 p., 2. Leenhouts en Kuilman 363 J4 p., 3a dames Rijnbende en v. Ingen Schenau 361 p„ 4. Waasdorp en Plouvier 357 p., hr en mevr. Been 356% p., 6. v. Delft en Schimmer 352 54 p., 7. hr en mevr. Scheffers 350 p., 8. L. v. Berge Hennegouwen en Dieben 346 p., 9. Gebr. v. d. Zan den 320 p., 10. Rijnbende en v. Doo ren 297 p. Groep groen. Hr en mevr. de la Courtmevr. Aalbersberg en W. v. Berge Henegouwen 41 3014, hr en mevr. Kanbierhr en mevr. He- merik 3933; hr en mevr. v. Heus- denv. Leeuwen en Schuyt 3714 3414; mevr. Cleveringa en Borleff hr en mevr. Eichhorn 3735. De eindstand luidt: 1. hr en mevr. Eichhorn 27914 p., 2. mevr. Aalbers- bergen en v. Berge Henegouwen 25914 p., 3. hr en mevr. de Court 258J4 P-. 4. mevr. Cleveringa en Borleffs 258 p., 5. Van Leeuwen en Schuyt 249 p„ 6 hr en mevr. van Heusden 246 J4 p„ 7. hr en mevr. Kanbier 243 p., 8. hr en mevr. He- merik 222 p. De nos 1 en 2 van deze groep pro moveren naar de groep Zwart. Groep rood: Dames Landzaat, en Van AlphenGebr. v. Tuyn 6733. (Inger. Med.-»dv.) is een parfum pas, als het past bij de persoon, die er door wordt omgeven. Jean Patou werd beroemd door „Amour- amour", geur voor een jong, blond meisje; Carven ontwierp „Ma griffe", dat doet denken aan eikenmos, gras, sandelhout, vreemde bloemen en amber en dat past bij een donkere, romantische vrouw, temperamentvol, meeslepend. Van Helena Rubinstein zijn het meer de schoonheidspreparatcn, die haar be kend maakten. En toch ontwierp ook zij een parfum, dat er zijn mag; fris als appelbloesem. Jacques Fath, de grote modekoning, schiep een nieuw parfum, dat „Canasta" heet en bestemd schijnt voor de vrouw, die haar geestkracht en humor bewaarde door vele tegenslagen heen. Lancóme prikkelt de verbeelding met „Marrakech", een suggestie van zwarte ogen. Oosterse tuinen en ruisen de fonteinen. Deze en vele andere parfums hebben* wij in voorraad. Wij helpen U graag bij Uw keuze. Ook bij het kopen van crèmes en poeder zucht menige vrouw, dat zij „verdrinkt" in de enorme hoeveelheid merken, waarvan zij wel de reclame heeft gezien, maar de deugdelijkheid pas na vele proefnemingen kan consta teren. Goede raad is niet duur. althans niet bij ons. Wij adviseren U het beste uit de beroemde collecties van Elisabeth Arden. Dorothy Gray. Helena Rubin stein. Lancóme e.a. Dat legt ons ook de verplichting op iedere vrouw, die ver trouwen in ons heeft, metterrL ui te hel pen bij het vervolmaV-- van haar per soon. Daartoe bieden wij de cliënte, die zeker wil zijn van de juiste lipstick, rouge en poeder, ereen make-up aan. Immers voor een 'o natuurlijk moge lijke opmaak is 1 kiezen van de kleur van deze ingrediënten allerbelangrijkst. Het is dan ook een kwestie van vak manschap en langdurige ervaring en die vindt U bij STEENSTRAAT 57, TELBF. 21721 TELEF 24119 Fil. BREESTRAAT 10. HILLEGOM V.V.V. V.V.V. hield een leden vergadering, waarbij uitgenodigd waren de burg., bestuursleden van bloembollencultuur en de besturen der middenstandsverenigingen. Na een kort openingswoord van de voorz. werden de plannen voor het a.s. seizoen ontvouwd. Het ontvangst centrum zal zijn de pakplaats van de N.V. Van Til-Hartman aan de Van Waverenstraat; van daaruit zullen ook de rondvaarten geschieden. Een inlichtingenkiosk zal worden ge plaatst en aan het secretariaat in de drukke dagen zal de heer Jacobs als administrateur worden toegevoegd. De demonstratietuin zal gratis te be zichtigen zijn, terwijl op het voor malige remiseterrein attracties zul len worden geboden. Middenstand en V.V.V. zullen een Bloemenweek organiseren, waarbij aan Bloembol lencultuur bloemen zullen worden gevraagd. De Mozaiek-wedstrijd zal groter worden opgezet dan vorig jaar. De kosten zullen worden be streden door een subsidie der ge meente van 2000, het overige zal door particulieren dienen te worden opgebracht. Aanrijding. De wielrijder B. uit de Lijsterbeslaan werd op de Were steinstraat aangereden door een be stelauto. De man bekwam hoofd wonden en een lichte hersenschud ding. Tot bestuurslid der Kamer van Koophandel van Haarlem is benoemd dt heer T. M. H. van Waveren. Directie en personeel van de Kunstzandsteenfabriek „Arnoud" heeft haar Chef-Boekhouder, de heer W. B Oudolf bij gelegenheid van diens 70ste verjaardag gehul digd met bloemen en andere stoffe lijke blijken van waardering. >RSCHOTKN Wegens zijn grote verdiensten voor de katholieke zaak heeft Z. H. de Paus het gouden erekruis „Pro Ec clesia et Pontifice" toegekend aan de lofarendsveen unieke voorstelling wilden bijwonen, waarin de film „Hoe Roelofarendsveen reilt en zeilt" werd- vertoond. Het corps „filmster ren" was geheel gevormd uit de in woners van Roelofarendsveen zelf. Vermakelijk was het om de markan te dorpsfiguren op het witte doek te zien verschijnen. Ook het gemeente huis, veiling, zaken en personen, jeugd-, sport- sociale en culturele ver enigingen werden op het witte doek geprojecteerd. Het lijkt ons overbo dig, om op de inhoud nader in te gaan. Wij kunnen volstaan met de vermelding, dat deze merkwaardige film alle verwachtingen overtrof. Daar deze film onder auspiciën van de muziekvereniging „Liefde voor Harmonie" was vervaardigd, sprak de voorz. van de muziekver., de heer J. L. Koek, de aanwezigen in de pauze toe. Hopenlijk, aldus spr., zal deze film voor onze plaats behouden blij ven. Maar dit is nog niet zeker, want dit kost geld. 't Voornaamste doel is echter geweest propaganda te maken voor onze muziekver. Het aantal do nateurs van onze vereniging, aldus voorz., is teruggelopen. Grote kosten moeten steeds gemaakt worden en aangezien de muziekver. bij allerlei gelegenheden bererd is om belangloos op te treden, hoopte spr. dat velen weer als donateurs zullen toetreden. ALPHEN AAN DEN RIJN Er heerste een gezellige stemming Zaterdagmiddag in de nieuwe Gil dehal van de Katholieke Jeugdbewe ging, waar vele genodigden met dc jongens waren samengekomen rond 't open haardvuur, om de inzegening van dit nieuwe jeugdgebouw waarover wij in onze editie van Za terdag j.l. reeds schreven luister by te zetten. Voor de Kath. Jeugdbeweging be tekent het gereedkomen van dit ^eerJG' Niersma,n,',„ V00»*™"!: bouw een grote aanwinst. Het inte Etui met inhoud; handschoenen, armband: sleutels; lorgnet; wanten; portemonnaie; melkbus; actetas; muntbiljet; padvindersriem; beursje van deze tweede met inhoud; dameshoedje; horloge; dagboek; hoofddoek; ceintuur; kin dertasje met inhoud; kettinkje; hoes van parapluie; vulpen; dames- ring; sjaal; laars; zwembroek met badhanddoek; pijp in étui; claxon van auto; bankbiljet; bril; schooltas; met inhoud; schroefrand met glas van rijwiellamp; zakmesje; gonje- zak met inhoud; kinderlaarsj sportschoen; halssnoer; poppe- schoentje; oorknop; rozenkrans armbandhorloge; hangslot; school schrift; handtasje met inhoud; po lissen van levensverzekering; zak doek; verwarmingsapparaat; dames mantel; damesjapon; dolk in étui; wieldop van auto; kindermuts; ach terklap van vrachtauto; koper ge wicht; colbertjasje; bloc-notes; be hangers gereedschap; militaire regen jas; loonstaten.. ballpointpen; alpi nomuts; een paar regenpijpen; re genjas; motorwant; boodschappen tas; autocrik; 2 bontvelletjes. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het Hoofdbureau van Politie, Zonneveldstraat 10, op Woensdag- en Zaterdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. een gracht jjegon de onwaar- pjouvier Sr. en Langemeier—hr en '"I" mevr. v. d. Klip 6138J4, mevr. i Leenhouts en Parmen'tierdames v. Berge Henegouwen 56 43 Els- het water terecht kwam. Tegelijker-hof en Van Ommen—dames "Leen- tyd ongeveer reed de dochter van zijn houts en Verstraaten 56 «443 54 met haar auto elders in hetSchölvink water. Zij werd door een onbekende gered en nu wilde het toeval, dat^0f en men er Frederik voor aanzag. Dies werd hij hartelijk gehuldigd, maar j de onverdiende roem steeg hem naar het hoofd, met alle rampzalige ge volgen van dien Hij smeedde trouw-1 plannen met zijn drenkeling-pupil en verijdelde daarmede de kans van zijn hospita. Natuurlijk komt alles op zijn pootjes terecht. De ware redder, een neef van Frederik, haalt een helden stunt uit met een nieuw vliegtuig en verlooft zich prompt met het geredde meisje. Frederik is blij met de goede afloop en zal met zijn hospita als vrouw nog vele goede jaren slijten. Dit niemandelletje, uitstekend ge schikt voor de Vastenavond, werd over het algemeen vlot gebracht, ook ai had de vaart, vooral vóór de pau ze, iets groter kunnen zijn. We za- de heer M. Spadon in de hoofdrol van Frederik en met alle waardering voor zijn komische talenten, menen wij toch, dat deze rol hem niet hele maal lag. Het valt dan ook niet mee, om bijna drie uur achtereen met een „kopstem" te spreken. We zullen niet alle rollen apart be spreken. Het zij voldoende, dat er met veel animo gespeeld werd en steeds op het behoorlyke peil, dat we van „Die Blaauwe Schuyte" ge wend zijn. Alle lof aan de regisseur en aan zijn echtgenote, die zich als souffleuse weer verdienstelijk maak te. Onder leiding van Evert Castelein werd er tot besluit nog een uurtje gezellig gedanst. Noordman 367 p„ 5 hr en mevr. v. d. Klip 363 J4 p„ 6. Els- Ommcn 331 p., 7 dames Leenhouts en Verstraaten 326 p. 8. gebr. v. Tuyn 324 >4 p„ 9. dames Seis en Den Holder 318 p., 10. dames v. Berge Henegouwen en Guldemond 314 p. De nos 1 en 2 promoveren naar de groep Groen. Vrijdag 16 Februari beginnen de parenwedstrijden om het clubkam pioenschap. HAZERSWOUDE (H. R.) Zondagmiddag om 12.30 uur heeft pastoor J. Th. van Bemmelen, in ge zelschap van zijn beide kapelaans en van het kerk- en armbestuur de onderscheiding aan de heer Niers man overhandigd. Pastoor van Bem melen legde er in zijn toespraak de nadruk op. dat de onderscheiding de dank der hoogste kerkelijke autori teit weergeeft voor het vele werk door de heer Niersman in alle stilte verricht op veelzijdig terrein. De onderscheiding kwam voor de heer Niersman als een grote verras sing en hij toonde zich dan ook zeer getroffen. De heer G. A. Niersman is thans 78 jaar oud en voorzitter van het R.K. Armbestuur in de paro chie van de H. Laurentius. Daarnaast was hij meer dan 25 jaar voorzitter der R.K. Middenstandsver. en van de St. Barbaraver. Brandweer in actie. Zaterdag middag is de brandweer twee keer uitgerukt. Om ongeveer vier uur bleek er brand te zyn in de schoor steen van de oven van de gemeente lijke vuilverbranding. Hoewel aan vankelijk de komst van de brand weer niet nodig leek te zijn, waai den toch al spoedig de brandende stukken over de gebouwen van de heer O. De magirus-ladder moest uit gedraaid worden, om in de schoor steen te kunnen spuiten, maar tot spuiten behoefden men niet over te gaan, want het vuur was inmiddels gedoofd. Kort daarop was er een schoor steenbrandje in het Vernèdepark Leidseweg bij de heer v. d. E., wat deze een hoop rommel in zijn huis opleverde. 25 jarig Professiefeest De 7 Feb. zal het 25 jaar geleden zijn, dat zus ter Allexiane, hoofdonderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool in 't Zwaan tje haar intrede deed bij de zusters van het H. Hart in Vugt. Aangezien deze datum in de vastentijd valt, werd nu reeds een schoolfeest geor ganiseerd wat prachtig geslaagd mag heten. De verschillende toneelstukjes en sprookjes werden met succes door de schoolkinderen van alle klassen opgevoerd, waarbij verschillende cadeaux werd overhandigd. r Gisteren gaf men een herhaling j voerefdoor de"heer W. v. Grieken, van deze toneelstukjes voor de Opmerkelijk was hierbij, dat Me be- ouders. die in grote getale waren op- geleiding ietwat tc zwaar was, waar- gekomen. Moge het zuster Allexiane door de solo niet altijd even goed tot gegeven zyn nog vele jaren in het haar recht kwam. Vervolgens wer- onderwijs werkzaam te zijn,. I den fj)e klokken van Corneville" van Robert Planquette ,arr. Par "card; de suite „L'Arlesienne I" van Bizet, arr. van L. Chomel en tot >t ..Steadfast and true" uitgevoerd. de WARMOND Vastenavonduitvoering „St. Mat thias". Het eerste deel van deze laatste winteruitvoering werd ver zorgd door de afd. muziek o. 1. v: de dirigent Albert Meij. Uitgevoerd werden: „Capriccio", een polka voor piston, door D Blokker, welke polka met deze uitvoering haar première beleefde. De piston-solo werd uitgC' Geboren: Johanna Cornelia, dr. van P. J. van Iperen en T. Half; Cor- nelis Alexander, zn van C. A. Mar- quenie en J. M. Polane; Geertje Hendrikje, dr. van H. van der Tor re en H. Meijer; Gerardus Leonardus Maria, zn van G. T. van der Zon en C. M. de Jong; Eegje, dr. van F. van den Bosch en W. Briedé. Maandag 5 Februari. Veel nieuws kunnen we u op deze dag niet vertellen. Het is rustig in de stad, zelfs onze lievelingshonden op de Papengracht houden zich opmer kelijk stil Maar er is toch wel iets. U dient te weten, dat Zaterdagmorgen om kwart voor twaalf de 58-jarige grondwerker J. H. uit de Bronk- horststraat, zijn linker onderbeen brak, toen hij op de in aanleg zijnde Meerburgerkade, bij de Hoge Rijn dijk. ae laatste resten uit een geloste zandwagen schepte en daarby zo dicht bij de auto kwam, dat hij met z'n been het achterwiel raakte. Met het gemelde gevolg. De E.H.D. bracht hem naar het Acad. Ziekenhuis. En Zaterdagavond ging de fam. R. wonend in de Wasstraat, heel rustig van huis, niet wetend wal er even later zou gebeuren. Zij Wisten dan ook niet, dat een vonkje, vermoede lijk van een sigaret gesprongen, in dc kleren aan de kapstok terecht ger komen was. Die kleren gingen smeu len en in een minimum van tijd stond de kapstok in lichterlaaie. De buren bemerkten dit en waarschuw den de Brandweer. Het brandje was snel geblust, maar ondertussen waren er toch enige jassen en hoeden, een traploper en nog het een en ander vernield. Allemaal door één zo'n vonkje. Waarmede we maar willen zeggen, dat men met vuur en bran dende sigaretten' niet voorzichtig ge noeg kan zijn. Bovendien kunnen we u nog me dedelen, dat de R.K. Vereniging voor Onderwijzers „St. Augustinus" a.s. Zaterdagmiddag om drie uur verga dert in „In den Vergulden Turk". Behalve de gewone agendapunten van jaarverslage.n, bestuursverkie zing, e.d. staat een lezing op het pro gramma over „Humor in de school" door de heer Peter van Rooijen uit Wassenaar. Voor deze interessante bijeenkomst verwacht het bestuur een grote opkomst, ook van intro- ducé's. Hedenmorgen vond in de stad een kleine lichtstoring plaats. Even viel 't electrische licht uit. om direct daar na weer normaal verder te branden. Maakt u zich niet ongerust; het bleek een kleine storing geweest te zijn in een van de onderstations, iets dat vaker voorkomt en niets bijzon ders betekent. STADSKOK. Met deze uitvoering heeft afd. muziek haar kunnen getoond en een dankbaar applaus was het teken, dat de toehoorders het gehoorde zeer op prijs stelden. Na dé pauze voerde de afd. toneel, o. 1. v. de regisseur G. v. Elburg een vrolijk vastenavondspel in drie be drijven op. getiteld ,,Dc Stier". Het mag worden gezegd, dat met deze uitvoering een echte vastenavond stemming werd opgewekt, want dit stuk was wel in staat, om de muize nissen te doen vergeten. Wij zullen van de inhoud niets vertellen, om dat a.s. Dinsdag een heropvoering plaats zal vinden Een ieder die z'n zorgen eens wil vergeten, raden wij dan ook aan, van deze gelegenheid gebruik te maken. Na afloop dankte de wnd. voorzitter, de heer P. M de Vetten, dc aanwezigen en ver zocht hen de vereniging te willen blijven steunen, zowel moreel als fi nancieel. Hierna werd ruim baan gemaakt om de vastenavond stem ming met een dansje nog wat te ver lengen. rieur van het gezellige zaaltje doel fris en stijlvol aan. De wanden zijn bekleed met donkergroene jute bo ven een lambrizering van boardpla-- ten, terwijl de vloer is belegd met gezellige rode plavuizen, die het ge heel een warm aanzien geven. De wanden zijn behangen met allerlei attributen, die nu eenmaal bij de jeugdbeweging onontbeerlijk zijn. De bijeenkomst werd geopend, zo als dit in het Jongengilde gebruike lijk is, waarna hopman J. Koumans het woord nam. Hij wees op de taak van de jeugdbeweging en op de vele moeilijkheden die moesten worden overwonnen, voordat het mogelijk de aanwezigen deze middag te kunnen aanbieden. Speciaal dankte hij hierbij het parochiaal kerkbestuur van de H. Bonifacius voor de grote steun welke van die zijde mocht wor den ondervonden; en zonder de vele andere medewerkers te kort te doen hopman Knaapen. die geen enkele moeite heeft gespaard om dit werk tot stand te brengen. Was hij niet thuis, dan was hij in de Gildehal te vinden! Er is een groot gebrek aan goede leiders, aldus vervolgde de heer Kou mans. Wij zouden veel meer voor on ze jongens kunnen doen, indien hier in zou kunnen worden voorzien. Ten slotte verzocht hij deken Nieuwen- huizen de inzegening te willen ver richten, waaraan deze gaarne vol- deegd, zoals wel bleek uit zijn waar derende woorden, welke daarna volg den. Ook hij dankte nog eens alle me dewerkers en richtte zich speciaal tot aalmoezenier en leiders met de woor den: „Tot heden hebt gij met dood materiaal gewerkt, nu wacht U een veel moeilijker taak, het werk met het levende materiaal, n.l. de aan Uw toevertrouwde jongens. Moge onder Gods zegen het resultaat, dat wat heden wordt getoond, overtreffen". De jeugdleiders van K.J.B. zijn een verlengstuk van de parochiële lei ding; hun werk is daarom verant woordelijk. Zich tot de jongens wen dend, beval de deken de nieuwe Gil dehal in hun bescherming aan en vroeg aan hen hun Leiders te volgen op de weg, die leidt tot vorming van mannen van karakter, mannen, die iets betekenen in de maatschappij. Hierna zongen de jongens het Gil- delied „Sta Klaar", waarna in een korte pauze enige verversingen wer den rondgedeeld. Na deze „versterkende middelen" zoals in het programma stond ver meld, sprak kapelaan-aalmoeenier B. J. v. Bommel zijn waardering uit voor hetgeen tot stand werd gebracht met medewerking van alle aanwezi gen, waarbij hij behalve de hierbo ven genoemde Hoplieden speciaal de heren J. v. d. End en B. Doedens in zijn dankbaarheid betrok voor de vele avonden, welke zij tussen deze muren reeds hadden doorgebracht om de technische afwerking van een en ander te verzorgen. Na het zin gen van enige liederen, werd deze zeer geslaagde middag besloten met de vertoning van enige komische films, welke zeer in dc smaak vielen. Leiders voor het Jongensgilde kun nen zich te allen tijde opgeven bij Hopman F. Knaapen, Stationsstr. 34. ROELOFARENDSVEEN „LIEFDE VOOR HARMONIE" ZORGT VOOR FILM OVER DE VEEN. Tot viermaal toe was dc Pancra- tiuszaal gisteren volledig bezet met belangstellenden, die de voor Roe- MARKTPFRICHTEN ROTTERDAM, 5 Febr Vee. Aan voer totaal 1487 stuks, w. v. 808 vette koeien en ossen en 679 varkens. Prij zen: vette koeien f 2.302.60, f 2.00 2.25, 1.902.00 en varkens f 1.69 1.65 en 1.57 per kg. levend ge wicht. Vette koeien aanvoer korter, handel redelijk en prijzen als vorige week Dinsdag: varkens aanvoer iets kleiner, handel kalm, prijzen onver anderd, prima exemplaren iets boven notering.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3