jf^jeeióse hotspot^ Leidse Universiteit gaat van 8 tot 11 Febr. de 376e Dies vieren ASSOCIATIE kunst in öe sleutelstad In Alphen komen er dit jaar 100 goedkope woningen gereed DINSDAG 23 JANUARI 1951 UK KEIUSE CUUHAM EERSTE BLAD PAGINA I De 376e Dies-viering van de Leidse Universiteit, die dit jaar ven 8 tot 11 Febuari wordt gehouden, ken merkt zich door een uitgebreid pro gramma voor alumni en oud-alumni. De rector-magnificus, prof. dr. S. T. Bok, zal Donderdag 8 Febr. om twee uur in de Zuiderkerk aan de Lammenschansweg de rectorale ora tie uitspreken Het Leids Studententoneel en de Toneelvereniging van de V. V. S. L., met medewerking van Sempre Cres cendo, hoogleraren, leden van de we tenschappelijke staf en oud-alumni, voeren de Amerikaanse „musical comedy'' van Maxwell Anderson ..Knickerbocker Holiday" met muziek van Kurt Weil. De eerste, niet officiële uitvoering op Vrijdagavond is bedoeld voor hoogleraren, leden van de weten schappelijke staf en oud-alumni, die thans in Leiden en omgeving woon achtig zijn. De tweede uitvoering. Zaterdagavond, die een officieel ka rakter heeft is in het bijzonder toe gankelijk voor genodigden en oud alumni. De derde. Zondagavond te houden voorstelling is bestemd voor de overige belangstellenden. De derde dag in het diesprogram ma Zaterdag 10 Febr., brengt gedu rende de ochtend- en middaguren fa- culteitsgewijze colleges voor oud alumni. Deze hebben alle een weten schappelijk karakter Faculteitsgewij ze zal voorts gezamenlijk de lunch worden genuttigd. Buitendien wordt in de middag en avonduren een doorlopende voor stelling gegeven van enkele studen tenfilms (lustra LSC en VVSL en een film over Njord staan. o.m. op het programma) in de filmzaal van het Academiegebouw. Des avonds is de reeds genoemde schouwburgvoorstel ling. Zondag. 11, Febr,, de laatste dag der viering, vindt om 12 uur in dc Zuiderkerk aan de Lammenschans weg onder leiding van de Christen Studentenraad een bijeenkomst plaats waar zowel prof. mr. J. M J. Schep per als dr. L. G. Kortenhorst het woord zullen voeren over de vraag, of het de taak van het Christendom kan zijn de West-Europese cultuur te redden. In de Doelen aan het Rapenburg wordt een gemeenschappelijke lunch gehouden, waarna in de middaguren prof. dr. S. E. de Jongh, hoogleraar in de pharmacologic, in het kader van het studium generale in het Groot-Auditorium zal spreken over „Het risico van het geneesmiddel." Daarna bestaat gelegenheid tot be. zichtiging van het in het afgelopen jaar in gebruik genomen nieuwe Pry- taneum, waaraan een thee zal zijn verbonden. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Clementina Louise d. van P. J. Kostense en L. J. J. Houtepen. Catharina Martha d. van H. Chau- dron en J. M. Hartevelt. Marquerite Antoinette Caroline d. van J. A. C. de Koek van Leeuwen en T. A. Meihui zen. Jantje Hilje d. van H. van Tu- renhout en H. Laminga. Johannes z. van A. Wijfje en H. van Eijk. Overleden: A. van Oijcn wed. van: Schaafsma 77 j. C. M. Ober huisvr. van: van Weizen 64 j. M. Brugmans wedn.83 j. W. F. Vasmel wedn. 87 j. N. Quivooij vrouw 80 .i. C. P. Wan- nee vrouw 74 j. J. M. Spierenburg wed. van: de Wolf 61 j. P. W. G. Berring huisvr. van: van Seventer 57 j. B. Lubach man 79 j. J. Heijermans man 75 j. Getrouwd: G. M. Reijmerink jm. en J. W. Bulten pd. P. J. Taverne gesch. en G. van Leeuwen jd. J. Deijn jm. en W. A. Raaphorst jd. M. Koningen jm. en M. Voorzaat jd. opI. FRANS - DUITS - ENGELS - SPAANS - NEDERL. en BOEKH. Kon. Erk. Pitmanschool PLANTSOEN 65 TEL. 26558 UIT DE OMGEVING FLORA 1953. Heemstede geeft subsidie en terrein. Voor de grote bloemententoon stelling Flora, die in 1953 te Heem stede zal worden gehouden, heeft de Algemene Vereniging voor Bloem bollencultuur een subsidie gevraagd aan de gemeenten Haarlem en Heem stede en aan de provincies Noord en Zuid-Holland. Haarlem heeft al een subsidie van f 50.000 beschikbaar •gesteld. B. en W. van Heemstede stellen nu de raad voor in de eerste plaats kosteloos beschikbaar te stel len een gedeelte van het wandelbos Groenendaal en het daaraan aanslui tende perceel weiland, gelegen langs de Vrijheidsdreef, de Vrijheidsdreef en de westelijk daarvan gelegen bollenterreinen, ter gezamenlijke oppervlakte van ongeveer 13 ha. Voorts om aan de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur ten behoeve van deze tentoonstelling toe te kennen een subsidie van ten hoogste 100.000 ,n dier voege, dat dit subsi die zal worden terugbetaald voor zover het voor een sluitende reke ning niet nodig is. HAAGSCHE SCHOUW Schietfeest Gisteravond werd de jaarlijkse feestavond gehouden van de schietvel-. „Door Oefening Beter De voorziter van de feest commissie, de heer W. Derogée, sprak een welkomstwoord en kon digde het gezelschap aan van Frans du Mee. Deze bracht spoedig een goede stemming in de zaal. De goo chelaar Martien Vign wist de men sen aangenaam bezig te houden. Het optreden van de „Spelbrekers" was zeer goed. Er werden oude en nieu we liedjes gezongen en een z-g- mSc- renade aan een Jonkvrouw." dit zeer goed in de smaak viel bij het publiek. Frans du Mee zong voor de pauze nog enige liedjes! De voorzit ter, de heer G. Sehrama sprak- tij- Dinsdag 23 Januari. Het moet wel een bijzonder grap pig schouwspel geweest zijn, Zater dagmiddag tussen Oude Singel en Hooglandse Kerkgracht. De Leidse Weesjongens hebben toen hun recht matig eigendom opgeëist en de histo rische brandspuit uit het museum „De Lakenhal'' naar het Weeshuis teruggebracht. Iedere Leidenaar weet, dat de weesjongens vroeger een eigen brandweer hadden, waar mede zij soms uitrukten. Gedurende dertig jaar is de spuit in het museum bewaard gebleven, maar op voorstel van drs. E. Pelinck, directeur, von den B. en W. het goed. dat de jon gens hun eigendom terughaalden. Hetgeen nu dan geschied is. Deze week kan de bijeenkomst van de K.J.M.V. „Petrus Kanis" niet doorgaan, wegens verschillende om standigheden. Nu is dat niet zo heel erg, want volgende week Zondag (4 Febr.) wordt het Vastenavond feest gevierd. We moeten dit niet doorgaan dus beschouwen als een soort rust, die aan de storm vooraf gaat Gistermorgen om kwart voor twaalf raakte de spoorbrug over het Rijn en Schiekanaal defect, zodat de trein LeidenAlphen niet kon rij den. Met bussen werd de verbin ding in stand gehouden. Andere rei zigers stapten uit en vervolgden lo pend hun weg langs de spoorlijn naai de Herenstraat. Volgende week zal er weer een blok woningen van „Ons Doel" in de SnoeckHurgronjestraat, achter de Hoge Rijndijk, in gebruik genomen worden. De toekomstige bewoners krijgen een gemeenschappelijke voortuin, waarvoor zij wekelijks een kleine vergoeding moeten betalen. En gistermiddag heeft een der woonschuitjes in de Langegracht h^t begeven. Het schip lag ter hoogte van de Susanna Klinkerstraat en de Brandweer moest er aan te pas ko men, om het lekke geval weer om hoog te halen. Over de oorzaak van het zinken is ons niets bekend. Onze grote bewondering gaat van daag uit naar drie Leidse mannen, die gistermoi-gen het leven van een zevenjarig knaapje gered hebben, door hem uit het water van de Ha ven op te vissen. De scholier Marti- nus B„ wonend in de Lege Werf- steeg, speelde aan de Haven en ge raakte te water. De 27-jarige Roe lof Wolting uit de Weverstraat, sprong onmiddellijk gekleed te wa ter, maar het gelukte hem niet de knaap op te duiken. Ook de 25-jarige C. Vermeer, wonend aan de Haar lemmerweg, dook verschillende ma len, eveneens zonder resultaat.. De 51-jarige schipper A. Nachbarx; nam dens de pauze nog een woordje. met een roeiboot en haak aan het Daarna trad de goochelaar weer op en ook de Spelbrekers verschenen nog eens op het toneel. 'Na afloop hiervan was er een gezellig bal on der leiding van de heer Derogée en met muzikale begeleiding van de ..Vrijbuiters." Het was een goed ge slaagd feest. DE KWAKEL TRAGISCH STERFGEVAL. Hedenochtend om ongeveer half elf werd mevr P. StamVcrlaan dood aangetroffen. Vermoedelijk is zij door electrische stroom zij was niet de wasmachine bezig gedood. De overledene was 30 jaar cn\ laat vier kinderen achter. DE ZILK K.A.B. De pl. afd. heeft een leu- c middag bezorgd aan de kinderen der leden en een mooie avond aan de leden zelf. Voor de kinderen zorg de Panders Cabaret met .Bulletje en Bonenstaak", terwijl voor een ruim onthaal was gezurgd. Des avonds bracht hetzelfde cabaret onder de titel „Gooi los de tros" een vrolijk programma. Het accordeo'r»-paar „De Ladonys" oogstte veel succes. Aanrijding. Aan de Delf weg reed dr. W. een 4-jarig kind aan, dat geheel niet op t verkeer lette en zich met een step vermaakte. Het kind smakte tegen de grond en liep 'n hersenschudding en wat ontvellin gen op. Getuigen verklaarden, Gat de dokter geen schuld had en met zeer matige snelheid reed. De heer C. J. G. Stoap. wacht meester der Rijkspolitie le klasse is met ingang van 1 tfebr. benoemd tot ambtenaar der reclassering met standplaats Haarlem. reddingswerk deel. De jongen was echter al gezonken, zonder dat men hem kon redden. Tenslotte gelukte het Wolting de drenkeling met de schippershaak vanaf de bodem naai de oppervlakte te halen. De schipper paste kunstmatige ademhaling toe, waardoor de knaap weer tot bewust zijn kwam. Had het een minuut lan ger geduurd, of was de kunstmatige ademhaling niet zo spoedig en des kundig uitgevoerd, dan zou het knaapje nu niet meer geleefd heb ben! Hij werd door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht, Alle lof en hulde aan de drie moedige redders! De bijeenkomst van de Kath. Jeugdraad voor Leiden gaat heden avond ook al niet door. De leden wor den nu op Woensdag 31 Jan. a.s. in Roger Machado. De Spaanse pianist Roger Macha do speelde voor de leden van de Kunstkring een uitsluitend Frans- Spaans programma. Machado is naar waarheid een kunstenaar met het warme bloed van de Zuiderling. De prachtige „Sonate" van Ravel vorm de de aanhef van 't programma, dat interessant was en met meesterschap vertolkt werd. Met glasheldere toon speelde hij Ravel, elk figuurtje of beweging kwam geheel tot z'n recht, instrumentaal gedacht, meer nog dan pianistisch. Fauré's „7e Nocturne" en de „3e Impromtu" gaven een stroom van muziek te genieten. Zijn Debussy voordracht was anders, dan gewoonlijk. Dc aanslag en techniek zijn voortreffelijk gecultiveerd en er ligt een wondere kleurvariatie in zijn spel. 't Meeste voldeed ons van Debussy „La Puerta del Vino". Minstrels, Reflets dans 1' Eau en L'Isle Joyeuse denken wij ons meer Frans en minder Spaans. Na de pau ze werd uitsluitend muziek van eigen land door hem gespeeld en nog méar zelden hoorden wij zo'n warmbloedige hevig ontroerde voor- dracht. Zijn technisch vermogen is j onbegrensd. Geweldig suggestief in terpreteerde hij Albeniz Prélude, Féte-Dieu a Seville en El Puerto. In Grannados La Maja et le Rossignol, deed hij weer zoveel andere en mooie dingen. Dan De Fala's Anda- luza, Cubana maar vooral de dans van de Molenaar imponeerde. Een persoonlijk scheppend kunstenaar heeft een edele romantisch bewogen karaktertekening gegeven. Tot slot Viva Navarra van Larregla. Dit heel eigene spel heeft vooral in de Spaan se muziek hevig geboeid, omdat warmte kracht en bewogenheid er van uitging. Niet alleen Machado stond in lichter laaie maar ook de vele toehoorders hebben de ware Spaanse kunst bewonderd. Met over weldigend applaus dankte men, dwong om meer en wanneer de" vermoeide kunstenaar (wat wel drie keer gebeurde) gehoor gaf en tel kens een toegift speelde volgde er weer een ware ovatie, 't Was een succesvolle avond, die zal heugen. J. Kortmann. GEORGETTE HAGEDOORN EN PIERRE VERDONCK. Een volle Schouwburg heeft waarlijk virtuose voordracht het Rectoraat Hooigracht 29 ver wacht. Om acht uur. Er gaan geruchten, dat het Mili tair Hospitaal aan de Morsweg, hoek Morssingel, nog dit jaar zal worden afgebroken. Men heeft er geen goe de bestemming voor kunnen vinden. Restauratie zou trouwens te duur zijn. Voor de vrijkomende grond is evenmin nog een bestemming gevon den. En gisteravond kwamen de leden van de Ned. Reisvereniging, afd. Leiden, bijeen in „In den Vergulden Turk" De heer J. A. v. d. Horst, voorzitter herdacht de heer P. C. Susan, die ruim 27 jaar penningmees ter is geweest en enige tijd geleden overleed. Hierna volgde een lezing met lichtbeelden en film van de heer B. Baanen over Winter in de bergen van Zwitserland. Er wacht ons nog meer. Volgende week Maandagavond houdt de Kath. Bond voor het Gezin. afd. Leiden, in de foyer van de Stadsgehoorzaal (aanvang half acht) een gezellige fa- milie-avond. De heer P. Onderwater J Georgette Hagedoorn, warm toege- stad en land" 't zijn kleine schil derijtjes zij beeldt uit, haar mi miek is altijd raak, haar actie koste lijk. Elke persoon: ,.Mien Mouder" (die het dochtertje wil uithuwelij ken aan de rijkste man), het lied van Katrijn, 's is virtuoos en intelligent, en geacheveerd als van geen ander. Zij verplaatst ons naar Parijs, naar een café waar het zo juist tijd is voor een apéritief. Achtereenvolgens is zij bloemenkoopvrouw, dienster, het meisje van de boulevard, een ver liefd paar, een echtpaar dat ruziet, enz. Vlot, aardig beheerst in de puntjes en met echt Franse fijn heid. Pierre Verdonck verzorgde harmonisaties en bewerkingen, een onmisbare kracht naast deze volbloed chansonière; bescheiden speelt hij. knap en levendig. Drie tintelende voordrachtstukjes van Xanrof gaf zij ten beste. Léon Fourneau, ofwel Xan rof. schreef indertijd al voor Yvette Guilbert. Ook Georgette Hagedoorn is een ware pleitbezorgster voor de waardevolle teksten van deze Pa- rijse dichter. Een uitstekend geslaag- eigen schepping „Madame Ar thur" werd als toegift gezongen na de uitbundige hulde aan het slot. Verdonck, die goede bewerkingen heeft gegeven en slagvaardig en mu zikaal begeleid, werd welverdiend betrokken in de enthousiaste toejui chingen. A. I. V LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederl. Recht de heren A. K. Kuiper, Den Haag, N. F. Ruimscho- tel, Den Haag; L- J- M. Goedhart, Rotterdam, en de heer J. van Anken, Leiden treedt op als "conferencier. Muzikale medewerking wordt verleend door mej. Lide Spaans (sopraan), de heer J van Dijk (tenor) en de heer F. de Haas (piano). STADSKOK. juicht. Zij heeft, wat ook haar liederprogramma brengt een charmante en sprankenued geestige voordracht. Nooit is zij ook maar in 't minst gewild zodat zij van begin tot einde boeit. De „liederen van LISSF „St. Odilia". Dc R.K. Blinden- bond „St. Odilia" heeft te Lisse eefi avond georganiseerd, welkezeer goed geslaagd is De heer E. Gewais, voorzitter, opende de avona met een kort woord van welkom, waarna de toneelvereniging „Concordia" uit Hil- legom het toneelspel „In het volle leven" ten tonele bracht. Dit toneel stuk was op uitnodiging geschreven en hierin werd weergegeven, dat een j bileum herdacht, blinde beschouwd moet worden als van Dp Znn" iemand, die recht heeft om deel te hebben aan het volle leven. Tijdens de pauze sprak de kapelaan van Wel een kort opwekkend woord om het werken en streven van „St. Odilia" te steunen. De heer Gewais dankte allen die hadden medegewerkt aan het wel slagen van deze avond, in het bijzon der de toneelvereniging „Concordia". Een verloting bracht ruin 10D op. lijke ziektekosten-regeling voor het personeel. Voorstel tot verhoging van huur van door de gemeente verhuur de gemeente-eigendommen. Benoe ming van een waarnemend gemeen te-ontvanger. WARMOND Raadsvergadering. De raad de zer gemeente komt Woensdagavond bijeen. De agenda vermeld o.m.: Voorlopige vaststelling van de reke ning van het gemeentelijk waterlei dingbedrijf. Het beschikbaar stellen van een crediet voor de verbetering van de druk van het water in het buizennet der gemeente. Aankoop van gronden voor verbetering van de Herenweg. Vaststelling van het vermenigvuldigingscijfer voor de hef fing van schoolgeld voor het school geldjaar 1951-1952. Beschikbaarstel ling van een crediet voor de burger lijke verdediging. Vaststelling van een verordening houdende een tijde- Jubileumuitvoering „Nut en ver maak". Met de opvoering van „Het Chinese vaasje", een blijspel in 4 bedrijven door P. Mossinkhof, heeft „Nut en Vermaak" haar 25-jarig ju- de versierde zaal van „De Zon". Het was een vrolijk niemandalletje, dat o.l.v. de heer J. G. v. Vliet, zeer goed ten tonele werd gebracht. De heer Levertraan, een rentenie rende apotheker, had in de loterij gespeeld, zonder medeweten van zijn echtgenote, die alles graag wist1 en regelen wilde. Toen nu op zijn num mertje een prijs was gevallen, wist hij geen andere plaats te bedenken om het geld weg te stoppen voor de grijpgrage vingers van zijn echtge note. dan in een waardeloos imitatie Chinees vaasje, dat op het dressoir stond. Tijdens een door zijn vrouw gearrangeerd „gezellig" avondje, waarop de dochter gekoppeld moest worden >|an een zeer geleerd, doch eveneens" zeer saai jongmens, werd Pa onder 'valse voorwendsels wegge lokt en gaf ma aan de schoonzoon in spé hef vaasje.' Hieruit komen den allerlei ver makelijke problemen voort, die na tuurlijk tenslotte worden opgelost. Aan de spelers en de regisseur komt lof toe voor de #ijze. waarop zij dit stuk smakelijk op wisten te dienen. Na het wegsterven van het applaus nam de voorz. van de K.A. B.. de heer S. van Rijn, het woord, met een temperatuur van vier a vijf graden beneden nul, zodat de wegen althans in het eerste deel van het parcours waarschijnlijk uitstekend berijdbaar zullen zijn. Voor Zuid- Zweden voorspellen de weerberich ten echter mild weer met sneeuw val gevolgd door mist. Dit betekent dat de deelnemers het vannacht, na Huskvarna te zijn gepasseerd, wel eens minder gemakkelijk kunnen krij gen. BILJARTEN KAMPIOENSCHAP HOOFDKLASSE 38/2 Het hoofdklasse kampioenschap anker kader 38/2 zal van 15 tot en met 18 Februari a.s. onder leiding van de biljartvereniging te Amster dam worden gespeeld te Oude We tering. Hiervoor hebben ingeschreven: P. J. Beekman (Amsterdam). J. Fran ken (Tilburg), J. H. de Jong (Den Haag) kampioen van vorig jaar. J. Kastelijn (Rotterdam), L. van Leur (Oss), L. van Reyen (Heerlen), Ph. Schmidt (ASD) en dc kampioen van de eerste klasse 38/2 P. Zondervan (Leeuwarden). LEIDSCHENDAM Gadprijzen worden verhoogd. Met ingang van 1 Januari j.l zijn de kolenprijzen voor het gasbedrijf met 2.per ton verhoogd. Aangezien in de begroting voor 1951 is gere kend op een kolenverbruik van 4000 ton betekent de prijsstijging een ver hoging der lasten met 8.000.—'. Hoewel de prijs voor cokesgruis ver hoogd mag worden kan de meerde re cokesopbrengst op niet meer dan 600.worden gesteld. Daar de be groting van het gasbedrijf geenl De eerste vijf var. dc in aanbouw ruimte heeft om het verschil van zijnde honderd goedkope woningen 7.400.op tc vangen en de ge- volgens het ontwerp van oud-wet houder Brouwer bereikten Zaterdag het hoogste punt. Traditie ectrouw ging dit gepaard inet officiële toe spraken en het hijsen van de vlag. In het midden, de heer P. Duinkcr, voorz. van dc Woningbouwvereni- meente gezien de financiële positie, geen verzwaring van lasten kan dra gon, stellen B. en W. voor gebruik te maken van de mogelijkheid de gasprijzen over de gehele linie met cent per kub. meter te verhogen. om de jubilerende afd. te compli menteren en overhandigde aan de voorz., dc heer H. van Dam, een en veloppe met inhoud. Aan de regis seur, de heer v. Vliet, werd een fraaie bloemenmand aangeboden als blijk van waardering voor zijn ijve ren. Vervolgens nam de ere- en oud-voorzitter, de heer M. J. Hoge- boom het woord, die in vogelvlucht een overzicht gaf van de groei en bloei van de afd. toneel. Rattenbestrijding. Ook in deze gemeente is de rattenbestrijding voor dit jaar wederom met kracht ter hand genomen. In het bestrijdings- object zijn ook de Kagerplassen be trokken voorzover die in deze ge meente zijn gelegen. De bestrijding van verleden jaar heeft zichtbare re sultaten opgeleverd en men verwacht Gok thans goede resultaten. Men zal met deze bestrijding door blijven gaan totdat het rattengevaar voor goed een einde zal hebben genomen. Bij K.B. is aan ir C. H. van Amerom en G. Kalemink te War mond, directeuren van dc N.V. Pa- dox-Panagro. verlof verleend het aannemen van de benoeming tot ridder 1ste klasse in de orde van de Finse leeuw. WASSENAAR Het probleem Rijksstraatweg Bij het vooronderzoek van de begrotin gen voor het jaar 1951 hebben de le den der raad zowel als het college van B. en W. uitvoerig stilgestaan bij het probleem van de steeds toene mende verkeersonveiligheid op de Rijksstraatweg. De voornaamste pun ten in het antwoord van B. en W. op de gestalde vragen komen hier op neer: Het Ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft bezwaren tegen het afkondigen van een inhaalverbod tussen het Viaduct en het Dieren park omdat de capaciteit van de vier rijbanen daar ter plaatse in de spitsuren toch al ontoereikend is en door een dergelijk verbod de capa citeit belangrijk zou worden vermin derd. Tegen het invoeren van maxi mumsnelheidsbepalingen hebben B. en W bezwaren om dezelfde reden. De onderhandelingen over het aan brengen van een tweetal tunnels onder de Rijksstraatweg door ver keren in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Daarom achten B. en W. het niet meer verantwoord om tot het bouwen van noodvoet- bruggen. die zeer veel geld zouden kosten over te gaan. Het aanbren gen van verkeerslichten boven de Rijksstraatweg is niet mogelijk. Plannen voor verbetering van het weggedeelte tussen de Raadhuislaan en de Maaldrift liggen reeds gerui me tijd bij de Rijkswaterstaat ge reed. Tot nu toe konden voor de uit voering van die olannen echter nog geen gelden worden beschikbaar ge steld. Pogingen worden aangewend om althans het eerste gedeelte bij de Deyl gereed te krijgen. In overleg met de Rijkswaterstaat worden maat regelen overwogen om de afzonder lijke rijbanen nog duidelHkor aan te geven. Tegen het willekeurig verlaten van de rijbanen zonder be hoorlijk richting aan te geven zal streng worden oogetreden. B. en W. achten het niet juist een commissie te vormen, die belast zou worden met het ontwerpen van verantwoordè nlannen ter verbetering van df Rijksstraatweg. Naar de mening var het college moet dit worden over gelaten aan de on dat terrein werk zaam zijnde deskundigen van ds Rijkswaterstaat. Laatste Berichten DS AMBONESE MILITAIREN. Naar wij vernemen, heeft de rege ring besloten in cassatie te gaan te gen de uitspraak van het Gerechtshof 's-Gravenhage inzake het af vloeien enz. der Ambonese militai- en van het voormalige KNIL op Java. ZEVEN BURGEMEESTERS GESCHORST. Zeven communistische burgemees ters van Paryse voorsteden zijn voor drie maanden geschorst als gevolg van hun optreden Tijdens demon straties tegen de komst van generaal Eisenhower. Volgens een communiqué van het kabinet hadden de burgemeesters hun bureaux gesloten en vervoer middelen van de gemeente ter be schikking gesteld van de demon stranten. Sport AUTOMOBILISME DE STERRIT NAAR MONTE CARLO Dinsdagmorgen om half elf was te ging „Alphens Belang", hijst de vlag' Stockholm- all s gereed voor de start in de hoogste top van de eerste der van de deelnemers die tussen 11.12 goedkope woningen. Achter de uui en 12.18 uur zouden vertrekken heer Quinker, links: dc architect, Voorzover bekend had zich slechts oud-wethouder W. Brouwer en diens één van de 65 ingeschreven ploegen echtgenote. Uiterst rechts op dc foto teruggetrokken, en wel het Zweedse dc aannemer, de heer Brcur uit Rot- team Svedberg-Hcdenstrom met terdam. Citroen. (Foto: Lux Alphen a. d. Rijn.) 1 Het weer te Stockholm is goed MARKTBERICHTEN LEIDEN, 23 Jan. Vette Varkens. Aanvoer 252 stuks. Notering zware 1.661.70, lichte 1.541.59, zeu gen 1.55. Handel vlot. Groente. Per 100 kg.: rodekool 7.90—15.20, savoyekool 6.50—12.80. groenekool 12.4019, boerenkool 16—33, rapen 7.60, prei 1725. kroten 59.80, kroten, gekookt 11 17. uien 14.70, peen f 922. spruiten 12—37. andijvie 51—88. Nero 22, witlof 23—50, per 100 stuks: salade 11.30—17.10. knolsel- derie 516, per 100 bos selderie 8—12. BODEGRAVEN, 23 Jan. Kaas. Aangevoerd 75 partijen. Prijzen: le :oort 2.32—2.36, 2c soort 2.27— 2.30, extra soort tot 2.38 pet kg Handel kalm. ROTTERDAM. 23 Jan Vee. Aanvoer 4652 stuks totaal, t. w. 680 vette koeien en ossen. 1561 gebruiks- vee. 20 vette kalveren, 215 graskal veren, 1031 nuchtere kalveren, 273 varkens, 598 biggen, 135 paarden, 12 veulens, 60 schapen. 67 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien f 2-20— 2.50, 1.90—2.15, 1.80—1.90, vette kalveren 2.60—2.90, 2.20—2.50, 2.002.20 per kg., graskalveren 320220180. nuchtere kalveren 52—49—43. biggen 35—30—25; slachtpaarden 1.70, f 1.60 1.55 per kg; schapen f 1.259565. lamme ren 1109075: kalf- en melk koeien 1000800675, varekoeien 540490440, vaarzen f 650600 —500: pinken 450—400—325. Vette koeien aanvoer iets minder, handel kalm, pryzen onveranderd: vette os sen aanvoer minder, handel gewoon, prijzen als vorige week; graskalve- ren aanvoer iets ruimer, handel stil, prijshoudend; nuchtere kalveren aanvoer groter, handel traag, prijzen 'lager; biggen aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen als vorige week; slachtpaarden aanvoer minder, handel kalm. prijzen onver anderd; schapen en lammeren aan voer minder, handel vlot, prijzen als vorige week; melkkoeien aanvoer iets ruimer, handel stil. prijzen onver anderd; varekoeien aanvoer iets gro ter .handel kalm, prijzen als vorige week; vaarzen en pinken aanvoer als vorige week. handel kalm, prijzen als vorige week. LISSE, 22 Jan. Gladiolen. 14, 12. 10 en 8: Allard Pierson 4.70. 3.9C, 2.50, 1.15; Acca Laurentia 5.15, 3.80, 170, 1.10; Amido- nette 4.30, 3.75, 1.80, f 0 90; Bit O'Heaven 6,20. 5.40, 2.40, .f 1.10; Boulogne 4.10, 3.—, 1.80. 1.—. Joh. van Konijnenburg 5.50, 5.30. 2.80. 1.20; Sneeuvvprinsess 3 20, 2.20. 1.10. f 0 75: Lavendel Dream 4.3.1.65. 0.85; Nieuw Europa 4.20, 3.60. f 2.30. 1.10: Gold Dust 4.60. 3.50, 1.80. 0.85; Hopman s Glory 5.55, 5.20, 3 50. 2.65; Mansoer 4.3-35, f 1.80. 0.90; J. S. Bach 4.60 4.40. 2.— 1.10; Bloemfontein 4.30, 3.80. 2.40, 1.10; Red Fox 4.25, f 3.50, 1 70, 0.85; Joh. Strauss 4.50, 4 05, 2.30, 0.90; Rosa van Lima 4.10, 2.90, 1.70. 1.—: Lilac Won der 2.75, 2.25, f 1.40, 0.35; Leeu wenhorst 4.40, 3.80. 2.70, 1.70; Picardy 9.50, 7.80, 5,10. 2.70; Sweet Seventeen 5 50, 4.70, 1.75. 125; Uhu 4.90. f 3.80. f 2.—. 1.25; Paul Rubens 3.90, 3.25, 1.75. 0 90; Aranjuez 7.40, 4.30, 2.60. ROELOFARENDSVEEN. 22 Jan. Bloemen. White Sail 4765 cent, Krelage 4055 cent, Copland 4568 ceni. Crown Imperial 46—60 cent, Pink Gem 56—68 cent. Golden Har vest 7095 cent, v. d. Eerden 6595 cent. W. Pitt 1.001.05, Amidonet- te 7585 cent, Nansen 8085 cent, Crater 7075 cent, Attractie 4851 cent, Zenober 4653 cent, Helios 39 52 cent, Agnes 4245 cent. Early Glory 5558 cent, Blauwe Druifjes 1218 cent.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3