Handsgevallen, die doelpunten verhinderen W a terpolo-training begon weer Voor de komende wedstrijden en. de Olympische Spelen Tafeltenniskampioenschappen Leiden en omgeving MAANDAG 22 JANUARI 1951 DK LEIDSE COLXKAN1 TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Nog niet zo lang geleden zijn in Engeland stemmen opgegaan om het wedstrijdreglement van de F.A. in die zin te wijzigen, dat het scheids rechters vrij zal staan doelpunten toe te kennen ingeval zij van mening zijn, dat die doelpunten slechts door overtredingen van de verdedigende partij zijn voorkomen. Thans is de roep om een dergelijke wijziging nog veel sterker nu West Bromwich uitgeschakeld is voor de beker omdat een verdediger van Derby County het leer met de hand speelde en Sou thampton in een League wedstrijd niet kon winnen doordat een ach terspeler van Luton Town de bal over de lat stompte. In beide geval len was de keeper geslagen en zouden er zeker doelpunten zijn ontstaan indien de backs zich niet opzettelijk aan hands schuldig hadden gemaakt. De beide toegekende strafschoppen werden gemist. Er heerst thans verschil van me ning wat betreft de vraag of de F.A. al dan niet tot een onmiddellijke reglementswijziging moet overgaan. Voorts zijn er sommigen, die volhou den, dat do backs in hun recht wa ren en een complimentje verdienen voor wat- ze deden terwijl anderen van „yoetbalvlegels" spreken. Wie het voor de spelers opnemen zeggen, dat de reglementen hun toe staan doelpunten te voorkomen door hands te maken of zelfs zwaardere overtredingen te begaan indien zij bereid zijn daarvoor een strafschop te riskeren. Zij voeren aan, dat de verdedigers een zeker doelpunt voorkwamen ten koste van een pro blematiek doelpunt, en dat het doel de middelen rechtvaardigde toen de twee strafschoppen faalden. De te genpartij beweert, dat dergelijke methoden eigenlijk geknoei moeten heten en dat geen enkele echte sportman in onverschillig welk spel een opzettelijke overtreding behoort te begaan. Door sommigen wordt betoogd, dat een dergelijke „roof op klaarlich te dag'' zoals zij het noemen, op bij zondere wijze bestraft dient te wor den. Zij wensen, dat in zo'n geval een strafschop toegestaan zal wor den zo dicht bij de goal, dat het schot praktisch niet gehouden kan worden. Anderen willen, dat de strafschop genomen zal worden op een ledig doel wat bijkans honderd percent ze kerheid zou bieden, dat de bal in het net zou belanden. Allen schijnen het er echter over eens te zijn, dat on derscheid gemaakt moet worden tus sen gevallen, waarin overtredingen worden begaan in het strafschopge bied maar betrekkelijk ver van het doel en zonder dat een doelpunt on vermijdelijk leek, en gevallen waar in alleen een aardbeving een doel punt had kunnen voorkomen. Sportjournalisten zijn echter van mening, dat er vaak relletjes zouden ontstaan als een scheidsrechter aan één van de partijen een doelpunt toekende zonder dat een strafschop GD ARKAVV 2—1. RKAW heeft gisteren in Loosdui nen het vaantje moeten strijken voor GDA. De voorhoede van AVV heeft tal van kansen gehad, doch op een na werden zij alle gemist, hetgeen GDA een 21 overwinning bezorg- de. Na 'n half uur spelen kwam GDA wat meer in de aanval waardoor de rechts-buiten Klein, in staat werd ge steld te scoren en aan zijn club de leiding te geven (10). Drie minu ten voor rust ging Joop Willemse met de bal op stap en gaf door aan links-buiten van der Sman. Deze kon zich van zijn tegenspeler losmaken en juist in de uiterste hoek ging de bal over de streep. Met dit gelijke spel werd gepauseerd. Na de rust was het vooral AW die het heft in handen nam en geruime tijd ook hield. Toch was de voorhoede niet bij machte de sterke overmacht in doel punten om te zetten. Geheel GDA had zich ter verdediging teruggetrok ken en zo werden de kansen van AV V verijdeld. Toen het aan GDA ge lukte de bal vrij te krijgen werd ijlings doorgegeven aan links-bui- ten Peeters, die de bal meenam en op het juiste ogenblik met een hard schot keeper Hörters passeerde en zijn club weer de leiding bezorgde (21). Tegen het einde speelde AW weer een sterke partij en GDA nam alle hens aan dek om de overwin ning te behouden. In de laatste mi nuut zou voor AW de gelijkmaker gekomen zijn indien een GDA-speler geen grove overtreding in het straf schopgebied had begaan. Het was de enige redding voor de thuisclub. AV V kreeg een penalty toegewezen. Kees van Rijswijk schoot echter recht op keeper Wagenaar in. Daar door werd ook de laatste kans gemist en moest AW de 2 punten in Loos duinen laten. ALPHIA—VOGEL 1—0. i Bij de thuisclub bleek de lange rustperiode lang geen goed gedaan te hebben, vooral in de tweede helft was dit zeer goed merkbaar, toen enkele spelers der thuisclub tekenen van vermoeidheid gingen tonen. Al- phia speelde deze middag ver bene den haar gewone vorm en hierdoor kon het dan ook gebeuren, dat de zege van de Alphianen geruime tijd aan een zijden draadje heeft gehan gen. De gasten speelden direct een pit tig partijtje, waartegen de thuisclub aanvankelijk weinig vermocht in te brengen. Toch wisten de Oranje hemden na ongeveer een half uur spelen het eerste en enige doelpunt van deze middag te scoren toen de linksbuiten de bal goed voor het Haagse doel plaatste en de rechts buiten de Hertpg keihard kon in schieten 10. VOGEL zette daarna tal van fraaie aanvallen op, waarmede de Alphia- achterhoede de grootste moeite had. Aan de ander kant schoot Alphia's linkshalf eenmaal het leder keihard tegen de staander. In de tweede helft zien wij een steeds aanvallend VOGEL tegen een zich taai verdedigend Alphia. Tal van aanvallen worden steeds weer onderbroken door Uithol en Naber, die zelfs ook nog kans zien hun eigen voorhoede aan het werk te zet ten. Tot doelpunten komt het echter niet meer. genomen was. Aan de andere kant moet bedacht worden, dat tussen .1880 en 1890 de F.A. inderdaad een dergelijke bepaling kende. Ze werd echter na een jaar ongedaan gemaakt omdat ze niet goed werkte. Intussen zijn de tijden veranderd. De schèidsrechters hebben meer ge zag en de toeschouwers, dat hoopt men tenminste, meer zin voor spor tiviteit. In veel kringen zou men er niets tegen hebben, dat de scheids rechters macht kregen om in de be wuste gevallen doelpunten toe te kennen, indien ze maar zeker wis ten, dat ze in alle opzichten op zijn oordeel konden vertrouwen. Sommige voorstanders van een reglementswijziging trekken een pa rallel met rugby. In dat spel is de scheidsrechter bevoegd om in geval len, waarin naar zijn mening een try slechts voorkomen werd door unfair spel of door verboden prak tijken van de verdedigers, een try toe te kennen „tussen de palen". Dit betekent, dat de aanvallende partij niet slechts de drie punten voor het drukken van de try krijgt, maar bo vendien de vrijwel zekere kans om die try te converteren, wat nog twee punten meer zou opleveren, zelfs al zou de overtreding van de verdedi gers bij de cornervlag zijn begaan. Trok men de analogie door dan zou de scheidsrechter bij een voetbal match de aanvallende partij ten eerste een doelpunt moeten toeken nen, en bovendien nog een straf schop, die een kans op een tweede doelpunt zou bieden. Indien een dergelijke bepaling werd ingevoerd zou het gauw uit zijn met opzette lijke overtredingen in het straf schopgebied, meent men in dit kamp. ROODENBURG—ALPHEN 3—0. In een zeer spannende en interes sante wedstrijd, heeft Roodenburg door beter technisch spel verdiend gewonnen. In de eerste helft is Roo denburg vaak in de aanval geweest, echter zonder succes, alhoewel scho ten van Polanen en C. v. d. Zeeuw beter lot hadden verdiend Ook de aanvallen van' Alphen, wel minder talrijk, wa-ren niet van gevaar ont bloot, maar juist in deze periode zegevierde de verdediging zodat de rust met 00 aanbrak. Na de rust begon Roodenburg sterk aanvallend en werd de verdediging van Alphen, die overigens een uit stekende wedstrijd speelde, steeds in gevaar gebracht en wist Lens na een fraaie uitworp van Van Dorp, met een goede omhaal te doelpun ten (10). De strijd bleef aantrek kelijk totdat een kwartier voor het einde uit een voorzet van van der Zeeuw Lens opnieuw weet te doel punten (20) Ondanks heftige aan vallen van Alphen weet Roodenburg kranig stand te houden, totdat kort voor het einde uit een vrije trap Fr. v. d. Zeeuw met een strak schot de VVSB—LIS SE 3—0. Deze wedstrijd werd door beide ploegen slecht gespeeld. Doordat VV SB de kansen beter wist te benutten werd het uiteindelijk nog een royale zege voor de club van Sta Bavo, doch geflatteerd is deze uitslag zeker. Uit een corner op het Lisse-doel maakte Koomen met een kopbal 10, met welke stand de rust inging. Na de rust kwam Lisse geweldig opzet ten en was veelal in de aanval. De hechte WSB-defensie was echter paraat, terwijl in laatste instantie keeper Meeuwisse in geweldige vorm was en enkele zeker schij nende doelpunten wist te voorko men. Bij een scrimmage voor het Lis se-doel kreeg Marijnen een schiet kans, welke hij dankbaar accepteerde en het oerharde schot verdween over het hoofd van de Lisse-keeper in de touwen. Lisse kreeg ook kansen, doch haar voorhoede was niet bij machten zelfs maar één doelpunt te scoren. Koomen die overigens blijk geeft, in het geheel niet op de links buiten plaats thuis te horen, bracht in vrije positie de stand op 30. Hoe Lisse ook zwoegde voor de eer, het mocht haar niet gelukken een wel verdiend tegenpunt te maken. WSB ziet door deze overwinning haar theoretische kansen op de leiding ge- haidhaafd en het gevaar voor de onderste plaatsen is definitief verdwe nen. Het 4e elftal van WSB won van Warm. 2 met 52. WO AVNL 41. Op een zeer glad veld, dat ogenschijnlijk eerst nog vrij goed bespeelbaar scheen, doch in werkelijkheid een modder poel was, heeft de thuisclub een prachtige overwinning behaald, door een grote veldmeerderheid in de tweede helft. VNL, dat voor rust met de wind de rug speelt, pakt direct flink aan en de VVOA-achterhoede moet alle zeilen bij zetten om een achterstand te voorkomen, waarbij de keeper enkele harde schoten op schitterende wijze weet te keren. Na 22 minuten neemt VNL de leiding, als de rechtsbuiten prachtig voorzet en de midvoor maar voor het inkop pen heeft (01). Dit schudt de gast heren waker en er komen via de rechtervleugel enkele mooie aanval len, doch mede tengevolge van de gladheid wordt tot tweemaal toe voor open doel gemist. Na de thee, als het veld steeds slechter wordt en VNL kennelijk wat vermoeid raakt, is het de rechtsbuiten, die met een hard schot de gelijkmaker scoort (11). Vier minuten later neemt WOA de leiding door Reuring, die prachtig over de VNL-keeper heen in de uiterste hoek schiet (21). Even la ter brengt dezelfde speler de stand op 31, om daarmede de overwin ning reeds veilig te stellen. Tien mi nuten voor het einde brengt de mid denvoor met een kopbal via de rug van een der achterspelers de stand op 4—1. WarmundaZLC 43. Direct na het begin opent de thuisclub het offensief. Het spel wordt echter te kort gehouden om succes te hebben. Na enige tijd komt ook Z.L.C.'er iets beter in en bij een corner op het War- munda-doel grijpt Rijnbeek verkeerd 1 in en nemen de gasten de leiding (01). Geprikkeld door dit onver wachte doelpunt komt Warmunda opzetten en tot aan de rust blijft de thuisclub voortdurend in de meer derheid en weet dit uit te drukken door twee doelpunten 21. Na de rust hetzelfde spelbeeld. De Warmun- da-voorwaartsen zijn voortdurend in de aanval en ZLC komt slechts spo radisch op de Warmundahelft. Uit een van de vele aanvallen scoort de linksbinnen 31. Bij een aanval van ZLC grijpt de doelman iets te laat in en is de stad 32. Warmunda gooit er nu nog een schepje op, doch zij heeft geen geluk. Paal en lat en in laatste instantie de goedspelende ZLC-kee- per, voorkomen meerdere doelpun ten. Slechts één schot treft nog da roos waarmede ZLC een geslagen elftal is (42). Enige seconden voor het einde heeft een der sporadische aanvallen van ZLC nog succes 43. In de competitie om de West- Europa-beker won Luik de ijshockey- wedstrijd van Billancourt met 97. Luik verkreeg daardoor evenveel punten als Den Haag, doch met één wedstrijd meer gespeeld. q&tiaa&t uj.eq.tni qJiiep In Amsterdam werd gisteren een wedstrijd gespeeld voor de competitie van de K. N. V. B. West I vierde klasse D tussen Nautilus en R. C. Z. De scheids rechter in deze ontmoeting, de heer Sauer. voelde zich aan het begin al wat grieperig en toen de rust bij de stand 11 was aan gebroken, was de scheidsrechter zo koortsig geworden, dat hij in de regen de wedstrijd niet verder kon leiden. Met volledi ge instemming van de besturen van Nautilus en R. C. Z- werd de ontmoeting daarom gestaakt. JAARVERGADERING LEIDSE ATHLETIEK COMMISSIE. In de jaarvergadering van de Leid- se Athletiek Commissie bleek uit het verslag van de secretaris, de heer Hub. Mentink, dat de financiële toe stand der LAC zich langzaam her stellende is. De bestuursverkiezing had tot re sultaat, dat gekozen werden bij en kele candidaatstelling de heren J. van Nood en W. A. den Dopper en herkozen de heren H. Langerak (voorz.) en J. Stafleu. Niet herkies baar stelden zich mevr. R. Veldhuy- zen-Minnema en de heren B. D. de Jager en Hub. Mentink. Laatstge noemde zal evenwel tot 1 Maart aan blijven, wijl er nog geen nieuwe func tionaris in zijn plaats werd geko- De financiële regeling voor de sportuitwisseling achtte men niet juist. Naar het buitenland gaan slechts die athleten, die de onkosten kunnen dragen en niet zij, die spor tief gezien, daarvoor in aanmerking zouden komen. De heer J. F. F. Coers, ambtenaar l.o. en de motor van de sportuitwis seling, kon geen veranderingen ten goede mededelen. Vóór 1 Juni zag hij gaarne de lijst van athleten, die in Augustus naar Oxford zullen gaan, tegemoet. Mej. G. Ort, mej. A. Gieske en de heren H. J. v. d. Werf en ir. A. H. J. Paardekooper zullen de T.C. 1951 vor- Aan het einde van de vergadering bracht de voorzitter de secretaris hul de voor zijn vele werk en de verga dering betrok ook de broer van de heer Mentink in de dank. SCHERMEN DE LEIDSE SCHERMERS OP DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE GENT. In Gent werden gisteren interna tionale scherm wedstrijden gehouden met deelname van Italiaanse, Franse, Belgische, Hongaarse en Nederlandse schermers van hoge klasse. Onder meer behoorden tot de deel nemers: de Hongaar Micla, de Belgi sche kampioen Yves, de Franse olym pische schermer Parant, de Italiaanse kampioen Di Raca, de Belgen Jasson- ge en Bayot en de Nederlandse In ternationale schermer E. Kuyper. De Leidse schermers hebben in dit gezelschap een uitstekende scherm- techniek gedemonstreerd. Door ge brek aan internationale ervaring heb ben P. en B. Erades, R. Sloos, B. Ha- newinkel en I. J. Sloos zich tot de voorronden moeten beperken. D. J. Verzijden en A. van Vliet gingen over naar de demi-finale. De strijd was daar dusdanig zwaar, dat zij het niet tot de finale konden brengen. De internationaal Eddy Kuypers uit den Haag, die de Leidse ploeg vergezelde was de enige Nederlander, die zich voor de finale wist te klas- sificeren. De Haagse degenschermer A. v. d. Hoeve Jr. werd na barrage voor de finale geëlimineerd. De einduitslag werd: 1. Micla, 2. DiRaca, 3. Parant, 4. E. Kuyper. Zaterdagavond is de centrale wa- terpolotraining van de K. N. Z. B in het Sportfondsenbad-Oost te Amster dam hervat. Onder leiding van trainer Frans Kuyper kwamen de twaalf uitgeno digde polospelex's, te weten Joop Ca- bout (G.Z.C.), Caston Fienee (Dol fijn), Hans de Boer (G.Z.C.), Nico Luchs (Robben), Hennie Keetelaar (Robben), Cor Braasem (Haarlem), Gerrit Bijlsma (Haarlem), Frits Stnol (Zian), Rudie van Feggelen (Meeuwen), Max van Gelder (H.Z. en PC.), Jan de Gans (Neptunus, Amersfoort), en de nieuweling Weck (G- Z. C.) voor het eerst weer bijeen na de winterrust Dat het technische peil tijdens de winter, wanneer de spelers slechts een enkele maal voor hun club uit komen, danig zakt, bleek wel en ook was er nog enige luiheid te constate ren. Frans Kuyper schatte, dat de technische vaardigheid van zijn jon gens sinds de vorige zomer zeker 40 procent is gedaald, maar voordat de belangrijke wedstrijden dit jaar komen, zullen ze weer het oude peil benaderd hebben, zo verzekerde Kuyper ohs. Nijs Korevaar (Merwede), die het vorig jaar deel uitmaakte van de trainingsploeg, was ook ditmaal uit genodigd, maar hij zal in 1951 afwe zig zijn, omdat studieredenen hem verhinderen zich serieus aan de sport te wijden. Pas begin Maart zal de ploeg iedere week in het Sportfondsenbad bijeen, komen. Zondag a.s. gaat Frans Kuy per met een drietal spelers naar Eind hoven, waar dan een regionale trai ning wordt gehouden met spelers uit Erabant, Zeeland en Tilburg. Derge lijke dagen worden ook gehouden in Apeldoorn en Groningen en daartus sen door komen nog speciale jeugd- trainingsbij eenkomsten, meestal op Zondagmiddag in Amsterdam. Op de ze middagen komt een 25-tal ionge- ren uit het gehele land, waaruit uit eindelijk een keuze gemaakt zal wor- De a.s. Kanaaltochten Twee Ned, aspiranten Ongeveer twintig van de beste lan- ge-afstandszwemmers van de wereld zullen zich medio Augustus, wind en getij dienende, bij Cap Gris Nez te water begeven voor de tweede massa race over het Kanaal, georganiseerd door de Daily Mail. H$t gaat ditmaal om een bedrag van 7000 pd.st. aan prijzen en om twee „Festival of Bri- tain"-bekers, welke beschikbaar wor den gesteld voor de eerst heer en de eerst dame, die aan de Engelse kust voet aan wal zullen zetten. Verleden jaar namen 24 zwemsters en zwem mers, behorend tot dertien verschil lende landen, aan de eerste massa wedstrijd deel. Winnaars waren toen de Egyptische luitenant Hassan Ab- del Rehim bij de heren en het Engel se onderwijzeres je, Eileen Fenton bij de dames. Uit het buitenland hebben zich reeds zeven candidaten gemeld, t.w. twee Nederlanders drie Belgen, een Oostenrijker en een Italiaan. Een van de Nederlanders is J. W. de Waal uit Bergen op Zoom, die reeds eenmaal een poging gewaagd heeft, maar op moest geven toen hij 3 uur 27 minu ten in het water was geweest. Hij vertrouwt, dat hij na een goede voorbereiding hij traint, te Berda dit keer zal slagen. De andere Nederlandse concurrent is van Hemsbergen uit Haarlem. Tafeltennisjeugd in Wassenaar aan bat Sleutels ging met 4 overwinningen aan de kop Vier overwinningen voor Sleutels uit Leiden, drie voor The Swallows uit Wassenaar en een voor Steeds Vooruit uit Warmond, ziedaar de re sultaten van de gisteren in Wasse naar gespeelde wedstrijden om de R. K Tafeltenniskampioenschappen voor Leiden en omgeving. De wed strijden werden georganiseerd door de nog jonge Wassenaarse vereniging „The Swallows" in samenwerking met de Leidse Tafeltenniscommissie en de Nederlandse Katholieke Sport bond en gehouden op zes tafels in de gymnastiekzaal van de R. K. Jon gensschool in de St. Willibrordparo- chie. Een negental verenigingen uit de omgeving van Leiden had inge schreven. De wedstrijdleiding berust te bij de heer C. A. J. Godthelp, voor zitter van de Leitaco. Om twaalf uur werd na een kort openingswoord van de heer Godthelp begonnen met de eerste ronden van het heren-enkelspel- G. Rijsdijk, sloeg in de tweede ronde Schoenma kers, maar werd in de halve finale uitgeschakeld door J. v d. Stok, die van Reeuwijk van Trefkracht uit Lisse had gewonnen. Hoogeboom van de Treffeds, die G. van Rhijn van de Swallows had verslagen, verloor in de hafve finale van de Sleutelspeler Schoon. Te zeven uur werd de finale ge speeld tussen v- d. Stok en Schoon. Drie games brachten de overwin ning aan Schoon. In het damesenkelspel sloeg Truus van Rhijn van The Swallows mej. H. Papót van Steeds Vooruit, ter wijl mej. L. van Ruiten Tref f ex-s) zegevierde over mej. M. Heydt (V. V. V. L.-Dam). De Wassenaarse zege vierde in de finale met 2118 en 21—19 Bij het herendubbel brachten de teanxs F. Leverstein (Swall.)G. Rijsdijk (Sleutels) en J. Rijsdijk (Sleutels)J. van der Stok (Sleu- Griep?'n Mijnhordlje Q tels) het tot de finale. Het laatstge noemde Sleutelteam behaalde de zege Het damesdubbei leverde een zege op voor de dames T. van Rhijn en H. Papót. Ook in het mixed-dubbel deed mej. T. van Rhijn van zich spreken. Sa men met J. v. d. Stok van de Sleutels zegevierde zij in de finale over het duo Rijsdijkmej. Schrader (V.V.V Het laatste gedeelte van de wed strijden werd bijgewoond door de weleerwaarde heer Rector Vestei", diocesaan adviseur van de N. K. S. Deze Wassenaarse tafeltennisdag werd besloten met interessante de- monfïraties door enkele zeer beken de speler-s, o. m. door Jeugdkampioen W. Heemskerk, door de kampioen van Limburg: Klinkenberg, door Jan Hoogendoorn. jeugdkampioen van Nederlandse en tenslotte een wed strijd tussen Coï Pelser, kampioen van Nederland en oud-kampioen Piet Kx-euger. Pelser won dit duel met 21—10 en 24—22. NEDERLAND NAAR DE WERELD KAMPIOENSCHAPPEN IN WENEN Gisteren werd besloten, dat Ne derland met een dames- en een he renteam zal deelnemen aan de we reldkampioenschappen tafeltennis, die van 2 tot 11 Maart a.s. in Wenen worden gehouden. In het damesteam werden gekozen Fransje Beek, Den Haag, en Coby van Megen, Nijmegen. In het herenteam werd opgesteld Cor Pelser, Cor du Buy en Willy van Zoelen, allen Amsterdam'. COBY VAN MEGEN WINT LIMBURG CUP De 19-jarige Coby van Megen uit Nijmegen heeft gisteren in Hilver sum het tafeltennistournooi om de Limburg-sup tussen de 10 stex-kste tafeltennisspleelsters van Nederland gewonnen. De winnares van het vo rig jaar, Fransje Beek uit Den Haag, moest met een gedeelde tweede plaats met haar stadgenote Henny van Woezik genoegen nemen. Zeer spannend waren vooral de wedstrij den tussen Fransje Beek en Margot van Wijk, nog altijd een geduchte tegenstandster en uiteraard de be slissende laatste partij tussen Frans je Beck en Coby van Megen. De eindstand luidt: 1. Coby van Megen, Nijmegen 8 pnt.; 2. en 3. Fransje Beek en Henny van Woezik, beiden Den Haag, 7 pnt.; 4. Margot van W'ijk, Den Haag. 6 pnt.; 5. en 6. mevr. Bonnier. Den Bosch en mej. L. Bemei. Den Haag. ieder 5 pnt. TREFFERS—T.O.G. 7—3 In een spannende en zeer aantrek kelijke wedstrijd is het Treffers ge lukt een overwinhing te behalen op het sterke Haarlemse T.O.G. In deze wedstrijd kreeg het publiek nog weer eens een duidelijk beeld van tafeltennis, n.l. een sterk aanvals- spel van T.O.G. en stug verde digende Treffersspeler-s. De zeer harde aanvalslagen van de Haar- lemèrs werden door het Treffex*strio N. en W. Heemskerk en J- v. d. Zwet tot soms 4 a 5 meter van ach ter de tafel geretouneerd, afgewis seld met korte ballen vlak achter het net, welke voor de Haarlemmers soms kostbare puntjes opleverden. Dit keer was het N. Heemskerk die voor drie winstpunten zorgden, ter wijl W. Heemskerk en J. v. d. Zwet van Treffers een veer moesten laten aan resp. Abbevé en Duits. Het gaat nu de goede kant uit en als er nu nog drie van de vier te spelen wed strijden door Trefers gewonnen wor den kunnen ze medio Maart aan de promotie meespelen voor een plaats in de Hoofdklasse der N.T.T.B. Het tweede herenteam dat op de andere tafel tegen V.V.V. uit Leidsendam speelde kon het niet verder brengen dan een gelijk 55. Met een nuttige 54 voorsprong moest het dubbel spel de beslissing brengen. Doordat Treffers zich te veel in de verdedi ging trok, speelde de sterke fore hand-aanvaller Zalm van V.V.V. een vrij spel en hierdoor moest Treffers genoegen nemen met een gelijk spel Overige uitslagen: Heren: Treffers 5Swallows 1 46. Treffers 4 A.tT.C. 4 7—3. Dames: Treffers 1D.O.S. 1 100, Treffers 2St. Vooruit 1 82. Bij de Leidse R.K. Jeugdkampioen schappen werd Leny van Ruiten. 2e prijswinnaar in het meisjes enkel spel. AX.T.C. De competitie-uitsla gen van de „Algemene Leidse Ta feltennis Club"' zijn: Dames 2e kl.: A.L.T.C. 1Bats win gers 1 64. Heren 2e kl.r A.L.T.C. 1Detas 3 10—0, A.T.T.C. 1—A.L.T.C. 2 4—6 Heren 3e kl.: A.L.T.C. 3—St. Voor uit 1 7—3- Dames 4e kl. A.L.T.C. 2Rusten burg 1 55. Heren 4e kl. B.A.T. 1—A.L.T.C. 4 3—7, De op Zaterdag j.l. georganiseerde 1 Ó-kamp tussen de sterkste heren van A.L.T.C. werd gewonnen door O. Verkerk met 8 gewonnen par tijen. Tweede werd A. Schild en derde P. Tiele. den voor de jeugdtrainingsploeg, die dan in begin Maart gelijk met de ouderen in het sportfondsenbad Oost zal trainen. Hoogtepunten in het waterpolosei- zoen 1951 zijn de ontmoeting Frank rijkNederland voor seniox*en en junioren op 22 Juli te Parijs, de Ne derlandBelgië wedstrijden voor senioren en jeugd op 29 Juli te Win terswijk en dan is Zweden uitgeno digd voor een ontmoeting tegen onze nationale ploeg, die dan op 28 Juni te Groningen gehouden zou worden. Voor de waterpolo'ers zijn deze wedstrijden eigenlijk een onderdeel van het trainingsschema, dat gehv»el ingesteld is op de Olympische Spelftfc 1952 te Helsinki. Een speciaal schema is dit niet, want zó vertelde de 2e secretaris van de sportcommissie, de heer B. Planjer. ons. als de Olym pische Spelen afgelopen zijn, gaan onze spelers al v/eer trainen voor de volgende. Dit zijn voor ons de hoogtepunten en natuurlijk is het prettig, dat daar tussendoor de Euro pese kampioenschappen gehouden worden en dat wij andere interna tionale wedstrijden spelen, maar de Olympische Spelen blijven de hoofd zaak. K.N.Z.B. NODIGT DEENSE ESTAFETTEPLOEG UIT. De K.N.Z.B. heeft de Deense bond uitgenodigd op 28 Juni a.s. met een dames estafetteploeg op de 3 x 100 meter wisselslag uit te komen tegen een Nederlandse ploeg. Indien Dene marken de invitatie aanvaardt zal de ontmoeting geschieden te Groningen ter gelegenheid van het internatio naal sportfestival, dat aldaar zal wor den* gehouden. ZWEMTWEEKAMP DE WATER TRAPPERS—REST R.K. CLUBS. Gisteren is te Haarlem een zwem- tweekamp gehouden door de jubile rende R.K. zwemvereniging DWT en een ploeg samengesteld uit de R.K. clubs uit het bisddom Haarlem, t.w. de Leidse Golfbrekex's, LAC (R'dam), Raket (Delft), Swift (Den Haag), DONK (Gouda) en Amstel (A'dam). DWT won deze tweekamp met 4308.8 pnt. tegen de Rest 4411.1 pnt. De voornaamste uitslagen waren: 100 m. vrjje slag heren: 1. Rooze- krans (DWT) 1.8.1; 2. van der Pluim (Rest) 1.12.4; 3. Lafort (Rest) 1.14.0. 100 m. vrije slag dames: 1. Corrie Koek (Rest) 1.151.1; 2. Corrie Vis- mans (Rest) 1.15.6; 3. Tonnie Scheer der (DWT) 1.16.8. 200 m. schoolslag heren: 1. Jan La blans (DWT) 3.01.1; 2. Bleeker (DWT) 3.03.8; 3. Kamps (Rest) 3.18.9. 200 m. schoolslag dames: 1. de Tur kenburg (DWT) 3.15.6; 2. Jo Janmaat (Rest) 3.19.5; 3. Thea Timmermans (DWT) 3.31.2. 100 m. schoolslag heren: 1. Geukers (DWT) 1.26.0 ;2. Frans Tablans (DWT) 1.27.0; 3. Frits Lablans (DWT) 1.28.2. 100 m. schoolslag dames: 1. Mia Prins (DWT) 1.35.3; 2. Greetje Win kels (Rest) 1.40.6; 3. Henny Molenaar (DWT) 1.42.5. 100 m. rungslag heren: 1. Lafort (Rest) 1.26.1; 2. Jan Lablans (DWT) 1.29.9; 3. van Rossum (Rest) 1.30.2. 100 m. rugslag dames: 1. Bep Ne- lissen (DWT) 1.27.1; 2. Bep Noorder- meer (Rest) 3.30.0; 3. Ria Nelissen (DWT) 1.30.2. 3 x 33 m. wisselslag heren: 1. Roo- zekrans (DWT) 1.22.1; 2. Duif (DWT) 1.25.2; 3. van Grol (Rest) 1.29.3. 3 x 33 m. wisselslag dames: 1. Cor rie Vismans (Rest) 1.29.0; 2. Paula van Bruggen (DWT) 1.31.8; 3. Bep Noordermeer (Rest) 1.34.2. 4 x 66 2/3 m. wisselslag estafette heren: 1. DWT 3.24.2; 2. Rest 3.32.0. 4 x 66 2/3 m. wisselslag estafette dames :1. DWT 3.45.6; 2. Rest 3.51.2. 10 x 66 2/3 m. vrije slag estafette heren: 1. DWT 7.47.2; 2. Rest 7.52.8. 10 x 66 2/3 vrije slag estafette dames: 1. Rest 8.31.2; 2. DWT 8.38.7. Eindstand: 1. DWT 4288.6 pnt. 2. Rest 4411.1 pnt. Waterpolo: DWT—HPC 1—4. KRINGCOMPETITIE DEN HAAG. De Zwemcommissie van de kring Den Haag van de K.N.Z.B. heeft de eindstand bekend gemaakt van de zwemcompetitie voor zwemmers (sters) uit Leiden, Den Haag en Delft. Daaruit blijkt, dat Zian de snelste zwemsters heeft en HZPC de snelste zwemmers. De eindstand luidt: Dames: Adspiranten: 1. Vitesse 256.3 pnt.; 2. Zian 289 pnt. Nieuwelingen: 1. Zian 1752 pnt.; 2. Vitesse 1790.5 pnt. Junioren: 1. Zian 1428.5 pnt.; 2. DZ V (Öelft) 1447.2 pnt. Senioren: 1. Zian 2529.9 pnt.; 2. DZV 2620.6 pnt. Heren: Adspiranten: 1. HZPC 235.3 pnt.; 2. Zian 239.5 pnt. Nieuwelingen: 1. HZPC 1469.5 pnt.; 2. SNA 1628.5 pnt. Junioren: 1. HZPC 1214.4 pnt.; 2. Zian 1314.7 pnt. Senioren: 1. Zian 3085.8 pnt.; 2. HZPC 3093.1 pnt. HOCKEY. UITSLAGEN KON. NED. HOCKEYBOND. Heren, West, le klasse: Hilversum —Amsterdam 0—1; HOC—HHYC 1—3; BMHC—TOGO 1—3; Gooi— Laren 12. Promotieklasse B: HHYC III Rijswijk 13. Dames West le klasse: Be Fair HHYC 0—2; Hilversum—TOGO 0—0; BDHC—Rood Wit 10—0. Promotieklasse B: BDHC IIIBD HC II 6—2. 2e klasse A: HHYC II—Leiden II 90; HLCEver Swift 20; Groen GeelAsvion 71-. 2e Klasse B: TOGO II—RBC 4—0; HHYC III—BNC 2—5.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6