BEURS- O VERZICHT Een Leidschendams pionier, die bij de Roodhuiden terecht kwam DINSDAG 16 JANUARI 195! l "ïIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA I Ervaringen van een jonge emigrant in Canada Bambi zocht de wildernis |N DEZE DAGEN WAAIT OVER NEDERLAND aldus werd in het weerpraatje medegedeeld Cana dese lucht. De lucht, welke wij op 't ogenblik inademen heeft gestreken over de besneeuwde wouden en de witte vlakten van Canada. Zij heeft in de eindeloze oceaan krulletjes ge blazen en er vochtigheid uit opge zogen. Zij komt en zij gaat en wy ademen haar in: echte Canadese lucht, regelrecht ingevoerd uit het land van ruimte en vrijheid. Terwijl we deze prairie-lucht in ademden. hebben we een onderhoud gehad met de heer Karei Barmentloo uit Leidschendam. die, in over over drachtelijke zin, Canadese lucht uit ademde. Hij is, na bijna 3 jaar in Ca nada te hebben gewerkt, enige we ken „over" geweest in het ouderlijk huis aan de Noordheylaan, en bracht de sfeer van het verre land met zich mee. Hii had het fiin gevonden weer eens thuis te zijn: „maar ik ben reuze-bly weer weg tc gaan. omdat mijn werk nu in Canada ligt". Karei Barmentloo thans 24 jaar oud heeft 't er uitstekend naar zijn zin. Vrijdag a.s. vertrekt hij naar New York en als even zovele lotjes uit de loterij liet hij het passage-bewiis zien en de reeks kaartjes voor de reis per autobus van New-York naar Cranbrook in Brits-Columbia pre cies aan het andere eind van Canada. Geen 5 minuten spijt van gehad. „Ik heb er nooit tegen op gezien om, drie jaar geleden, hier uit het land weg te gaan. Ik heb er geen 5 minuten heimwee of spijt van gehad Maar gelukkig was ik de taal mach tig". Karei Barmentloo had vóór hij in de oorlog moest onderduiken, de Mulo bezocht en in de oorlog de les sen op „Mathesis" te Leiden gevolgd. Voor de tuinderij, het vaderlijk be roep, had hij geen animo, maar hij gevoelde alles voor de boerderij. „Maar hoe kom je hier te lande ooit aan een boerderij?" Gedurende zijn wachttijd op de emigranten-lijst, had hij Engelse conversatie-lessen genomen. Op 12 Maart 1948 kon hü vertrekken naar Canada. Op 27 Maart vertrok ziin broer naar Austra lië (waar deze het. als timmerman, ook heel goed maakt!). Karei kan niet begrijpen „De taal niet kennen" vertelde Karei Barmentloo „is een ontzetten de handicap. Ik kan niet begrijpen, dat er duizenden emigranten ziin, die -4 a 5 maanden tiid hebben vóór ze weggaan en toch niet beginnen de taal te leren. Vooral als de vrouw meegaat en in haar huis' leven moet midden tussen buren, die ze niet kan verstaan, wekt dat gemis gemakkelijk heimwee". Alles machinaal. Zijn eerste baas in het nieuwe land woonde 39 uur sporen van de aan komsthaven Halifax. Het was een gemengd bedrijf van 80 h.a. nabij New-Hamburg in de provincie On tario. Hij werkte daar als enige knecht met de baas samen, maar al het werk ging machinaal. Deze baas, mr. Ritz, en zijn vrouw, waren uit stekende mensen, die ..reuzen-goed" voor hem gezorgd hebben. ..Those people" zei Karei Barmentloo, die even gemakkelijk Engels als Neder lands spreekt „have been very, very good for me. They gave a big party a couole of davs before I left, where they invited their neighbours and 7 or 8 Dutch people, friends of mine". Desondanks, toen het jaar-con tract om was, wilde hii weg en ging hij weg. „Het onmetelijke grote Wes ten trok me aan. Go West! Go West! Op de winter-jaarbeurs in Toronto had ik een adres gekregen en via dat adres kwam ik terecht, 3000 k.m. ver der, in de eindeloze vlakten, op de grens van Saskatchewan en Alberta". Het was een graanbedrijf van onge veer 500 h.a. Ofschoon er geen boom groeide in die uitgestrekte vlakte, voelde hij er zich onmiddellijk thuis. „De mensen in het Westen ziin vriendelijker en gastvrijer. Zij zijn in hun karakter van een groter slag". Ook daar was hij de enige knecht bij een zeer goede baas Toch kon hij het werk wel aan, want alles was er machinaal. „En met machines van 1420 voet breedte kan je heel wat meenemen". Kloosterlijke verrassing. Daar eind September de oogst bin nen was (het was een seizoen-be drijf; uitsluitend tarwe) schreef hij op een advertentie in de „Calgary Herald", waarin een kracht gevraagd werd voor een jaar-bedrijf (gemengd) in Brits-Columbia. Hij keek wel even verbaasd op, toen hij te Cranbrook van de trein werd gehaald door een priester! Ka- rel Barmentloo is Protestant. En hij zei dat ook meteen maar tegen zijn nieuwe „baas", die priester bleek te zijn van de „Oblaten van Maria On bevlekt Ontvangen". Maar pater G. F. Kelly, hoofd van de Kootenay Re sidential School, vond dat, natuur lijk, geen bezwaar. Zo kwam hij in dienst in een merkwaardige omge- vin, namelijk van Indianen! Een kerk voor de Roodhuiden. Niet, dat father Kelly een Indiaan is! Hij staat aan het hoofd van een kerk-, klooster- en scholen-complex, dat uitsluitend en alleen bestemd is voor de missie onder de Indianen. Er zijn 3 paters, 5 kloosterzusters en 2 broeders, die de oude spoorzoekers op het goede spoor trachten te bren gen en te houden. De kerk ligt op de rand van een Indianen-reservaat en in de kerk en op de school (welke een kosteloos Staats-internaat is) komen alleen maar grote Roodhuiden en kleine Roodhuidj es. De vrome nederzetting ligt een 10 k.m. van Cranbrook een dorp van 3000 zielen, dat behalve een „blanke" Katholieke parochie kerk nog kerken rijk is van 6 andere godsdienstige genootschappen! Grijze beren, zwarte beren Op de boerderij van dat internaat is Karei Barmentloo met enige andere buitenlanders, werkzaam en hij heeft het, alweer, reusachtig naar zijn zin. „I sure will be very glad to be back in Cranbrook, where we work with pleasure and have a very fine living amongst the fathers, brothers, sisters and children at the school". De natuur is er bizonder mooi. Een grote vlakte tussen bergen, waarin grizzly-beren, zwarte beren, elanden en herten ronddolen. „Een jong hertje was door Indianen-kinderen in het bos gevonden en werd door de zusters met de fles gevoed. Maar na een jaar is Bambi elk damhert heet Bambi weer weggelopen, de vrjje natuur in". Indianen zonder veren. Een teleurstelling heeft Barmentloo ons bezorgd met zijn verhaal over de Indianen. Zij hebben niets meer van de Roodhuiden uit de boeken van Karl May! „De Kootenay-stam, waar ik tus sen woon, is een zeer arme stam. Zij wonen verspreid in de bossen in wan kele planken hutten, waar een oude kachel wat warmte brengt, ,Ze zijn nogal smerig en zeer lui, doen een beetje aan landbouw en houthakken Indianen-jongens aan het hout-hakken- Er komt onder de Indianen veel t.b.c. voor". Weg waren onze dromen van ge vierde en geveerde Indiaanse opper hoofden! „Maar nog steeds zal de ene stam niet gauw met de andere omgaan. En er wordt er nog wel eens een ver moord! De oude costuums komen al leen te voorschijn bij bizondere ge legenheden. Ik heb ze nooit gezien. Eens, op de vooravond van Allerhei ligen de Kootenay-Indianen zijn goeddeels Katholiek heb ik ze, bij het doffe gedrum van een zware trom, de „Parva" zien dansen voor de kerk". Avond en morgen. Karei Barmentloo keert Vrijdag weer terug naar de boerderij bij de Indianen-statie, naar zijn tehuis met centrale verwarming en badkamer, aaar zijn werk en naar zijn ver diensten „die in het Westen veel ho ger liggen dan in het Oosten" en naar zijn toekomstplannen! Toen we dit onderhoud hadden, in de namiddag rond 6 uur, schoot hem ineens te binnen, dat het in Cran brook 10 uur in de morgen was en de zusters koffie en brood klaar hadden, bij wijze van verfrissing tus sen de maaltijden. „Ik heb het thuis erg gezellig gehad" zei hij „maar ik zal blij zijn weer bij mijn werk te zijn". Daartoe moet hij, na aankomst in New-York 4 dagen en 4 nachten „bussen". „Het is veel goedkoper dan de trein. Ik had een r°tr»ur+i Het hert Bambi, dat de vrijheid verkoos boven de school, in gezelschap van father Kelly O.M.I. en Karei Barment loo Jispenaar doet 2V2 uur met één sigaar Veertig mannen uit Jisp bonden Zaterdagavond de strijd aan in de door de Jisper Gemeenschap georga- niseerde „langrookwedstrijd". Nadat de „wedstrijdsigaren" in ont vangst waren genomen, gingen de mannen er eens goed voor zitten. On der enige spanning werd net begin- signaal gegeven. Voor degene, die het langst de as aan zijn sigaar hield was ook een prys beschikbaar ge steld. Maar volgens deskundigen moesten de deelnemers, die dit pro beerden, het eerst de strijd staken. I Na één uur roken waren twaalf deelnemers afgevallen, na twee uur dertig. De spanning nam met de mi nuut toe. Vorig jaar was het record door de heer J. Praag op 2 uur en 25 minuten gevestigd en ook ditmaal maakte de heer Praag een goede kans. Hij behoorde tot de drie deel nemers die na twee uur en 20 minu ten nog waren overgebleven, in pre cies dezelfde tijd als verleden jaar, nl. twee uur en 25 minuten moest de heer J. Praag echter de vlag strijken. De twee nog overgebleven deelne mers hielden het daarna nog vijf mi nuten vol. De uitslag werd: 1. J. Nanne, 2 uur 31 min., 2. K. Wezel. 2 uur 30 min.; 3. J. Praag, 2 uur 25 min.; 4. A. Nan ne 2 uur 20 min.; 5. P. Smit, 2 uur 14 min. De heer G. v. d. Heide, die de as één uur en zestien minuten aan zijn sigaar hield, ontving eveneens een prijs. PROF. ROIMME OVER NIEUW- GUINEA EN AMBON. Prof. mr. C. P. M. Romrae hield Maandagavond te Heerlen, een cau serie, waarin hij in vogelvlucht en kele actuele politieke problemen be handelde. Inmenging van buitenlandse zijde in de kwestie Nieuw-Guinea kon prof Romme niet toejuichen, daar dan het gevaar bestaat, dat ook bui tenlandse belangen in deze zaak worden gemengd. Wel kan prof. Romme zich ver enigen met het voorstel van de re gering, om de souvereiniteit over Nieuw Guinea over te dragen aan de Nederlands-Indonesische Unie, met behoud van het Nederlandse be heer. Hij achtte geen reden aanwe zig voor de vrees, dat ons land daar mee in feite toch zijn zeggingsmacht kwijt zou raken. Immers de bespre kingen, welke op financieel en eco nomisch gebied tot dusver in de Ne derlands-Indonesische Unie werden gevoerd, zijn ook niet ongunstig ge weest. Wat betreft de Ambonese kwestie, aldus prof. Romme. laten velen zich te veel leiden door hun sentimen ten. Nog afgezien van de huisves tingsmoeilijkheden mogen de Am bonese militairen, zowel met het oog op de reacties in de Indonesische Republiek als die bij de Papoea's, naar sprekers mening, niet naar Nieuw Guinea worden overgebracht. Men zou de nieuwe fase van Nieuw Guinea zeer ongelukkig inluiden, als men de Papoea's enkele duizen den wan deze militairen, waarvan ze niet gediend zijn, zou sturen. DE KWESTIE ULSTER. Hoewel zich bij de lossing van het Nederlandse vrachtschin „Hagno" geen moeilijkheden hebben voorge daan. hebben een dertigtal fruitcom- missionairs. -handelaren en -impor teurs van de markt te Dublin beslo ten geen fruit in Nederland meer te bestellen, zolang de Nederlandse re gering niet terugkomt van het plan om Vrijdag een escadrille van de ma rine-luchtvaart in Ulster te statione ren. De secretaris van de bond „Voor de Eenheid van Ierland" heeft de ka pitein en bemanning van vijf Neder landse schenen, die zich on het ogen blik in de haven van Dublin bevin den. bezocht en in het Engels. Ne derlands en Fram gestelde vlug schriften overhandigd, waarin de kwestie Ulster in grote lijnen wordt uiteengezet. NIEUWE RECORDPRIJZEN VOOR RUWE WOL. Op de heden te Geelong in Austra lië gehouden wolveiling bereikten de prijzen een nieuw recordniveau voor de gehele wereld. Er werd voor een partij vette Merino lamswol iets meer dan een pond sterling per pound be taald. hetgeen een stijging betekent van 20 procent ten opzichte van de prjjzen, die op de voor Kerstmis te Geelong gehouden veiling werden betaald en van 5 pet. in vergelijking met de prijzen, die de vorige week te Sydney werden genoteerd. Voorts werd 309 pence per lb. betaald voor Merino fleece wol, 234 pence voor comeback lamswol en 320 pence voor crossbred lamswol. DE ONTSLAG-AANVRAGE VAN DELFTSE RECTOR. Vernomen wordt, dat de ontslag aanvraag van prof. Biezeno verband houdt met een besluit van de Delft- se senaat om in een commissie, die belast zou worden met het onder zoek van tal van algemene onder werpen, de Technische Hogeschool rakend, ook studenten op te nemen. Tegen vertegenwoordiging van studenten in deze commissie hoeft de rector magnificus, die op het ogenblik dat het besluit werd geno men niet aanwezig was, zo ernstige bezwaren, dat hij uit principiële overwegingen het rectoraat wenst neer te leggen. RENKUM KAN GEEN GELD. KRIJGEN. Op 17 Augustus van het vorig jaar werd door de Renkumse raad beslo ten een lening van 175-000 aari te gaan. Thans delen B. en W. mede, dat de Raad dit besluit moet intrekken, om dat het college er niet in is geslaagd deze lening te plaatsen. Bovenstaand bericht geeft een in druk van de moeilijke positie waarin de gemeenten zich bevinden. De ren tevoet voorgeschreven door de minister van Financiën is name lijk zo laag, dat de geldschieters er weinig voor voelen aan gemeenten te lenen. BURGERLIJKE VERDEDIGING IN ZUID-HOLLAND. Gistermiddag installeerde de Com missaris der Koningin in Zuid-Hol land een adviesraad, die hem ter zijde zal staan bij de nadere uitwer king van de organisatie burgerbevol king in het kader van de burgerlijke verdediging voor onze provincie. JO VAN AMMERS-KüLLER WORDT GEDAGVAARD. Naar het Alg. Handelsblad ver neemt, zal de subst.-officier van Ju stitie te Amsterdam de schrijfster mevr. Jo van Ammers-Küller tegen Maart dagvaarden. Zij wordt vervolgd op grond van overtreding van de bijzondere wet van 5 April 1946 (staatsblad G 84) betreffende de zuivering van kunste naars. Mevr. Van Ammers-Küller wordt ten laste gelegd, dat zü haar beroep heeft uitgeoefend in een tijd perk waarin zij hiervan was uitge sloten volgens de uitspraak van de Centrale Ereraad, die haar verbood tussen 1 Juli 1945 en 1 Juli 1951 te publiceren. In weerwil van dit verbod zou de schrijfster het boek „Dorstig Para dijs" onder de schrijversnaam Adriaan Hulshoff hebben geschreven en doen uitgeven. Het boek speelt in Curasao en mevr. Van Ammers-Kül ler beweert, dat de kopij voor deze roman door een onder zou zijn ge schreven (wiens naam zy weigert te noemen) en door haar zou zijn be werkt en opnieuw zou zijn uitgetikt. De uitgever, (J. G. O. Strengholt's Uitgeversmaatschappij N.V. te Am sterdam) veronderstelt, dat het oor spronkelijk manuscript van de hand van een schoondochter van mevrouw Van Ammers-Küller is, die op Cura cao woont. Deze heeft evenwél schrif telijk verklaard, dat zij met de ge hele zaak niets te maken heeft. GELDKISTJE IN DE VUILNISBAK Een bewoner van de Koningin Em- makade te den Haag had de gewoonte om, wanneer hij uitging zijn geld kistje op een voor eventuele dieven onopvallende plaats te deponeren, na melijk in het vuilnisvat. Dezer da gen deed hij dit weer, doch vergat het kistje 's avonds uit de ongewone bewaarplaats te nemen. De volgende dag toen de ophaaldienst van de ge meentereiniging kwam, zette hij het vu^nisvat buiten op straat en pas nadat de ophaalwagen reeds lang ge passeerd was, herinnerde hij zich ziin vergissing. Met spoed begaf de man zich naar de politie, die zich in verbinding stelde met de gemeen tereiniging. De ophaalwagen was in middels reeds leeg gestort in een wagon van de trein, die het Haagse huisvuil naar Drenthe brengt. Op het kantoor der gemeentereiniging wist men echter precies in welke wagon de inhoud van de bewuste ophaalwa gen was gestort. De wagon werd uit de trein genomen die nog niet ver trokken was en de inhoud er uit ge haald, waarbij het geldkistje, dat een gouden horloge, een gouden ketting, sieraden en honderd gulden bevatte, aan het licht kwam. HUIS VAN POLITIEMAN GEHEEL UITGEBRAND. Brigadier Oeneman van de politie te Drachten moest gisternacht met zijn gezin overhaast uit zijn woning vluchten, omdat er brand was uitge broken. Het huis is vrijwel geheel uitgebrand. De politie stelt nu een onderzoek in, omdat het niet onmo gelijk is, dat er brandstichting in het spel is. Veertien dagen geleden brondde er een schuur uit, waarin de brigadier zijn motorrijwiel had ge stald. LICHTE REACTIE VOOR CULTURES. De nieuwe week werd op de Am sterdamse effectenbeurs niet al te gunstig ingezet. Vooral de stakings- berichten uit het gebied van Suma tra's Oostkust maakten een minder prettige indruk, waardoor cultures flauw openden en ook de andere sec toren min of meer meetrokken. Het politieke nieuws, zoals het aangeno men voorstel van Israël inzake Ko rea, werd meer voor kennisgeving aangenomen, dan dat men dit voor alsnog aangreep als een houvast voor een mogelijke vreedzame ontwikke ling in het Oosten. Dat de affaire onder deze omstandigheden niet veel te betekenen had, is niet verwon derlijk. De voornaamste cultures openden Verkoping van varkenskoppen Woensdag 17 Januari, op het feest van St. Tunnis, zal in het gehucht Ayen van de Limburg se gemeente Bergen een oud ge bruik in ere hersteld worden. Na een Hoogmis in de St. An- toniuskapcl zal er een verkoop van varkenskoppen zijn, voor het eerst sinds de dertiger ja ren. De varkenskoppen worden op een tafel bij de kapel ge plaatst. De leveranciers zijn boeren, die een varken hebben geslacht, waarbij van te voren rekening met deze dag wordt gehouden. Na de Hoogmis wor den de koppen bij opbod ver kocht aan de bezoekers. Het ge beurt vaak, dat kopers de kop opnieuw op de tafel leggen, zo dat een kop soms wel twee of driemaal wordt verkocht alvo rens zijn uiteindelijke stemming te vinden, dikwijls bij mensen, wier beurs niet toereikend is om de hoogste prijs te betalen. Er is altijd veel vrolijkheid bij de ze verkoop, waarvan de op brengst aan 't St. Antoniuska- pelletje ten goede komt. WATER, WIIND EN WOLKEN. Zelfs op een regenachtige dag kan het landschap in Broek in Water land zijn bekoring hebben. Grote wolkengevaarten schuiven over de vlakke polders. Een een zaam overgebleven houtzaagmolen geeft een onmiskenbaar Nederlands accent aan het landschap, dat zich in de verre einder verliest, (foto links). Het silhouet vón de opklapbrug tekent zich scherp af tegen de voort jagende wolkenlucht, die zich weer spiegelt in de zilveren rimpeling van het water. (Foto rechts). drie a vijf punten lager, waarbij vooral aan aanbod voor buitenland se rekening gedacht werd. Na mid den beurstijd volgde een behoorlijk herstel, waardoor een goed deel van de openingsver liezen kon worden ingehaald, Amsterdam Rubber sloot op 122^ (124KHVA op 109'/,, na 106 bij opening en een slotkoers van 111 op Vrijdag jl. Deli's waren per saldo 100 y, (103^). Dc scheepvaartmarkt werd onmid dellijk meegetrokken door de cultu res, waarbij vooral de lijnmaatschap- pijen op Indonesië een veer moesten laten. Ook aandelen Scheepvaart- Unie sloten een tweetal punten la ger. KNSM wist het verlies tot 1 punt te beperken. Zag het er aanvankelijk naar uit, dat ook de industriesector een stap in de benedenwaartse richting zou maken, al spoedig bleek dit niet het geval te zijn. De opening was over het algemeen goed prijshoudend en na een lichte reactie kwam het slot hier op het hoogste peil van de dag. Philips golden toen 242 (239), Unielevers 234 <232'^)- Aku's verbe terden twee punten op de gunstige uitlatingen van de president-com missaris betreffende de in 1950 be haalde resultaten. De staatsfondsen waren voor de guldensleningen weer eens een keer uitgesproken flauw. Verliezen van meer dan punt voor de voor naamste soorten, waren geen zeld zaamheid. Op de Amerikaanse sector bleef de animo beperkt. Ook in het agio kwam zo goed als geen verandering. De Indonesische credietinstellingen wis ten zich goed te handhaven. Van de locale banken verbeterde Amster- damsche Bank ruim twee punten. Prolongatie 2% procent. Aetherklanken WOENSDAG. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VA RA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA VARA: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtend gymnastiek; 7.30 Zendersluiting; 9.00 Nieuws en weerberichten, 9.12 Voor de huisvrouw; 9.22 Gramo- foonmuziek; (9.309.35 Waterstan den). VPRO: 10.00 Schoolradio. VA RA: 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gra- mofoonmuziek; 12.00 Promenade-or kest; 12.30 Land- en tuinbouwmede- delingen; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Orgel en zang; 12.55 Kalender; 13.00 Nieuws; 13.15 Gramofoonmu- ziek; 13.50 Regeringsuitzending: Ber nard IJzerdraat: Jeugduitzending: „Klanken uit Java en Bali"; 14.00 Gesproken portret; 14.15 Jeugdcon- cert; 15.00 Kinderkoor; 15.20 Voor de jeugd; 16.30 Zendersluiting; 18.00 Nieuws; 18.15 VARA-Varia; 18.20 Actualiteiten; 18.35 Banjo-ensemble; 19.00 „Plaatselijke keuze", causerie. 19.15 Rhythmisch trio. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws; 20.05 Radioschaakwedstrijd Noorwe genNederland; 20.06 Politiek com mentaar; 20.15 „Otello", opera; 21.20 „De vrolijke vagebond", hoorspel; 22.30 Dansmuziek; 22.45 „De wereld van de schijn (kleuren)", causerie; 23.00 Nieuws; 23.15 Orgelspel; 23.35 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws; 7.10 Gramo foonmuziek; 7.15 Een woord voor de dag; 7.30 Zendersluiting; 9.00 Nieuws en weerberichten; 9.10 Voor de zie ken; 9.30 Gramofoonmuziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gramofoonmu ziek; 11.10 „Jan Pieterszoon Coen", hoorspel; 12.00 Pianorecital; 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen; 12.33 Instrumentaal sextet; 13.00 Nieuws; 13.15 Reportage; 13.20 Ma rinierskapel; 14.00 Tenor cn piano; 14.15 Volksmelodieën; 14.30 Kamer orkest en solist; 15.15 Vocaal ensem ble en solist; 15.45 Voor de jeugd; 16.30 Zendersluiting; 18.00 Mannen koor; 18.30 Gramofoonmuziek; 18.25 Instrumentaal septet; 19.00 Nieuws en weerberichten; 19.15 Voor de jeugd; 19.30 Gramofoonmuziek; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Ra dioschaakwedstrijd Nederl.Noor wegen; 20.06 Gemeente-zangavond; 20.35 „Een Nederlandse kolonie in Brazilië", causerie; 20.45 Strijkor kest; 21.00 „Gezin en school", cause rie; 21.20 Solistenconcert; 21.45 Ra dio Philhalmonisch orkest en solist. 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gramofoonmu ziek.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 5