j^Pj£€IÓSe HUTSPOT^ Leidse Gemeenteraad besloot tot oprichting van een Burgerijfonds Heren hadden verschil van mening over de schoonmaak Leraren en leerlinge)! huldigen hun directeur, pater de Goede kunst in öe sleutelstAö DINSDAG 16 JANUARI 1951 ;U1(AN1 EERSTE BLAD PAGINA J NOG GEEN NIEUW ZWEMBAD Oosten van de Haagweg voor f 59.000,werden z.h.st. aangeno men. Warmwaterinstallatie. Bij het voorstel tot beschikbaar stelling van f 42.000,voor ver nieuwing van de warmwater-instal latie in het Gemeentelijk Badhuis, merkte de heer van Dijk (K.V.P.) op, dat aan zijn bezwaren, geuit in de raadzitting van 20 November 1.1., niet tegemoet gekomen was. Spr. had toen bezwaren gemaakt tegen aanschaffing van Rainchonketels, in verband met te verwachten schaar ste aan nootjes-kolen. Het onder zoek, dat B. en W. naar aanleiding hiervan hebben ingesteld, wees uit, dat deze ketels zonodig ook met co kes gestookt kunnen worden, zodat Goede wensen voor de burgemeester De gemeenteraad van Leiden kwam gisteren in openbare verga dering bijeen. Afwezig waren de heren De Hos- son, Kortmann, Lombert en Schüller, toen de voorzitter, voor het eerst na zijn herstel, de vergadering opende en zijn Nieuwjaarsrede hield, die wij in ons blad van gisteren reeds af drukten. Mevr. Braggaar-de Does (P.v.d.A.) beantwoordde deze toespraak. Zij was verheugd de voorzitter weer in de Raad te zien en sprak de wens uit, dat hij met zijn gezin in 1951 voor moeilijke dagen gespaard moge blijven. Sprekend over de dreigen de werkeloosheid, drong spr. er op aan de meest mogelijke aandacht te besteden aan de werkgelegenheid. Benoemingen. In de Commissie voor Openbare Werken (vacaturv H. Lombert) werd benoemd de heer Ten Broek (K.V. P.). Benoemd werd tot ambtenaar van de Burgerlijke Stand de heer W. C. van Zwieten, chef van de afd. Bevolking, enz. Tot leden van de Raad van Beheer van de Sportstich ting werden herbenoemd de heren L. Questroo, K. H. Kaizer, N J Moo- nen en mej. A. C. M. Ort. De dames M. C. Marks, M. M. v. d. Sluys en S. M. C. Lut, resp. onderwijzeres aan de U.L.O. Schuttersveld, school Me dusastraat en school Boommarkt, werden overgeplaatst naar resp. school Medusastraat, U.L.O.Mare- singel en Montessori-school Schut tersveld. Hierna ging de Raad in geheime zitting. Schoonmaak van gemeente gebouwen. Bij het voorstel inzake het opdra gen aan de N.V. Cemsto te Amster dam van schoonmaak- en andere werkzaamheden (bedienen van ka chels en centrale verwarming van gemeente-gebouwen voor 113.585,71 ia totaal per jaar, merkte de heer van Dijk (K.V.P.) op, dat de fa. Kuk- ler tot zijn spijt hiervan uitgesloten werd. Spr. informeerde, of de klach ten, betreffende het schoonmaken van het gesticht „Endegeest" dooi de fa. Kukler, van gemeentewege wel degelijk onderzocht waren en meende, dat ook over het werk van e Cemsto wel eens klachten ge hoord werden. Spr. achtte het ver keerd de kleine bedrijven helemaal uit te schakelen en diende een voor stel in, om het schoonmaken van ..Endegeest" alsnog aan de fa Kuk ler op te dragen. De heer van Oyen (K.V.P.) meen de eveneens, dat de Cemsto niet steeds voldeed en wees er op, dat de bijzondere scholen, die het schoon maken in eigen beheer hebben, Jang niet zoveel klachten uiten. De Licht fabrieken hebben enorm veel ge klaagd over de Cemsto. aldus spr., die een gedeelte van het gemeente lijk schoonmaakwerk aan particulie ren wil opgedragen zien. De heer Aalders (K.V.P.) begreep niet, dat de Cemsto zelf een contro le in de boeken door de gemeente lijke accountantsdienst aanbiedt. Spr noemde dit een novum en meende, dat op dit verzoek niet moet worden ingegaan. Ook de heer van Iterson (lprot.) wilde de fa. Kukler alsnog inscha kelen en diende een amendement in op het voorstel-Van Dijk, in dier voegde, dat de fa. Kukler het schoon maakwerk van .Endegeest" krijgt opgedragen met een jaar proeftijd. Weth. Jongeleen wees er op, dat er drie jaar geleden reeds klachten over de fa. Kukler waren. Waar schuwingen hebben niet geholpen. Spr. had enige bezwaren tegen het schoonmaken in eigen beheer, o.a. dat werksters tijdens de kantooruren zouden willen werken. Bovendien zouden de kosten aanmerkelijk ho ger worden. Tegen vrijwillige aan bieding van controle door de ac countantsdienst zag spr. geen bezwa ren. Het voorstel-Van Dijk werd met het amendement-Van Iterson in,. - stemming gebracht en met 12 tegen tings-actie behandeld worden 18 stemmen verworpen. Vóór stem-1 den de leden Van Oyen, Vijlbrief. Rondvraag Boezaard, Van Dijk. Ten Broek, i gij de behandeling van de ingeko- Questroo, Geertsema. V/oudstra, Van j men stukken, had de heei Van Wel- Iterson, Aalders, Knetsch en Van zen het woord gevraagd, inzake het Welzen. schrijven, dat door een comité van De heer Geertsema informeerde wie het stukje grond vóór de nieuwe textielfabriek aan het Rapenburg dient te bestraten. De fabriek of de gemeente? Het is nog steeds niet ge beurd. Weth. Jongeleen hoopte deze zaak (zonder te willen zeggen tot wiens competentie deze behoort) tot een goed einde te brengen. De heer Van V/elzen stelde voor, naar aanleiding van het recente do delijk ongeval in de Clarasteeg, de ze steeg voor rij verkeer af te sluiten en slechts vergunningen af te geven aan vrachtauto's, die moeten laden of lossen bij de aldaar gevestigde bedrijven. Weth. Jongeleen zegde overweging toe. Er zijn nog meer straten, waarvan een dergelijke kwestie onder ogen moet worden gezien. Hierna sluiting. GEMEENTERAAD. De gemeenteraad vergadert Don- derdagavon a.s. te 20.30 uur. Te behandelen onderwerpen: r Praeadvies op het beroepschrift het bezwaar vervallen is. De heer van M. C van straten, tegen een be- v. Dijk was 't hiermede echter niet sluit van B. en W„ houdende weige- eens, alhoewel hij het niet tot een j rjng van vergunning tot verbouwing van het perceel Van der Waalsstraat No. 8. De begrotingsbehandeling zal be ginnen Maandag 22 Januari te 20 urn en de twee volgende dagen des mid dags en des avonds worden voort gezet. stemming wilde laten komen, voorstel werd aangenomen. Burgerijfonds Bij de behandeling van het voor stel inzake het oprichten van een Stichting „Burgerij fonds van Leiden" sprak de hr Woudstra (P.v.d.A.) zijn grote voldoeneing uit over dit plan. Wat betreft echter de sugges tie van B. en W. om het hele college in het bestuur zitting te doen nemen, meende spr., dat dit teveel van het goede zou zijn. Het zou de indruk wekken, dat de Stichting onder voog dij van het Gemeentebestuur kwam Inzake de besteding van het bedrag, o.a! voor een zweminrichting (even eens een suggestie van B. en W.) meende spr., dat dit niet voldoende tot de gehele bevolking sprak, omdat slechts een bepaalde categorie er ge bruik van zal maken Bovendien zal het monumentaal aanzien van het gebouw niet imponeren. De heer Van Dijk (K.V.P.) deed de suggestie aan de hand om ook te denken aar. de Stichting Dodenher denking. Besteding van een deel van het geld aan een waardig oorlogs monument, zou er toe bijdragen, dat de bevolking een waardige herinne ring behoudt aan de donkere tijden, tijdens welke dit bedrag ontstaan is. Spr. stond niet onsympathiek te genover stichting van een zwembad. Bovendien beval spr. de noden van kinderen, die door de oorlog geleden hebben in de belangstelling aan. De heer Geertsema (V.V.D.) meen de. dat het werk van de voedselvoor ziening tijdens de hongerwinter voor namelijk door twee personen was verricht, die daarvoor geen bijzon der bewijs van erkentelijkheid ont vangen hebben. De heer Goslinga (Arb.) was voor stander van een zwembad, temeer omdat het kapitaal dan onaangetast blijft, omdat een dergelijk project slechts met de baten van het bedrag gefinancierd zal worden. De heer Van Welzen (C.P.N.) stond eveneens sympathiek tegenover het zwembad-plan, evenals hij voorstan der was van gedeeltelijke bestem ming voor het oorlogs-monument. De heer Ten Broek (K.VP.) zag liever twee badhuizen dan een zwem- j inrichting, omdat daaraan meer be- i hoefte zou z(jn. Zwembad slechts een suggestie, j Weth. van der Kwaak lichtte het voorstel van B. en W. nader toe. Het is de bedoeling het kapitaal in stand te houden. Met de opbrengst daar van kan veel worden gedaan ten bate van de burgerij. De door de heer Geertsema bedoelde personen heb ben in 1941 het bedrag aan het ge meentebestuur overgedragen Hun is toen hartelijk dank gezegd voor het vele goede werk, in dienst van de burgerij verricht. Wat de plannen betreft, was spr. er van overtuigd, dat veel zou af hangen van de samenstelling van net Stichtingsbestuur, waarin stadgeno ten dienen te zitten, die van aan pakken en organiseren weten. Het college heeft zich nog nergens aan gebonden. Het zwembad is nog slechts een suggestie. Spr, wilde gaarne rekening houden met de an dere geuite suggesties. Op de verga dering van 19 Febr. a.s. zal destich- LIMBURGIA EN CARNAVAL. Dc Limburgers uit Leiden en om geving hebben gisteravond een gezel lige réunie gehouden ter voorberei ding van de a.s. carnavalsdagen. Besloten werd uiting te geven aan de carnavalsvreugde op „Rosen Mon- tag" 5e Februari a.s. Prins Karei I zal dan het middelpunt zijn van de echte carnavals-gekheid. In afwijking van vorige jaren zal j de hofhouding thans bestaan uit elf prinsessen, wat op zich zelf reeds een streling voor het oog zal zijn. Want met Prins Karei I zijn ook de prin sessen in schitterende costuums uit gedost. Voor de vele Limburgers en ook voor de vele vrolijke Leidenaars zal dit carnaval de overgang vormen naar vastentijd. Wij raden de lezers aan de advertentie-kolommen goed te lezen, want daar zullen eerstdaags nadere mededelingen volgen. De réunie-avond werd verder op gevrolijkt door toneel en zang maar het waren toch vooral Thomasvaer en Pieternel die de aandacht trokken omdat zij op originele wijze hun visie gaven over Limburgia. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Carol Rudolf z. van J. Prins en H. van Zuilekom. Roelof z. van W. Zandvliet en S. Wallaard. Cornelia d. van J. van der Linden en A. de Graaf. Irma Cecilia Maria d. i van J. Langezaal en W. van Gog. Jo hanna Cornelia d. van P. Bouman en C. de Groot. Petronella d. van G. van van Eygen en M. van Soeren. Phi- lip z. van R. G. Stein en J. Zitter- j steyn. Gerrit Cornelis z. van C. B v. Woerden en W. Klaassen. Jeanna d. van J. Helsloot en L. I. Nagengast. Gertrudis Maria Theresia d. van C. N. van der Zwaan en G. Louwers. I Overleden: T. L. J. Zitman man i 62 j. P. van Dam man 68 j. P. Lugt- I hart man 57 j. M. C. Bogaards huisvr. j van: Giesbergen 42 j. Afscheid van Kath. Lyceum Dinsdag 16 Januari. Vanwege het afscheid van pater de Goede, is de zaal van het Kath. Lyceum morgenavond niet beschik baar voor de tafeltennisvereniging B. A.T. Daai'om zal er a.s. Zondagmid dag van half drie tot zes uur ge traind worden. En de bijeenkomst van de Leidse K.J.M.V. van morgenavond gaat ook al niet door. Deze wordt verplaatst naar a.s. Vrijdagavond in de „Kleine Burcht". Aanvang 8 uur precies. Over de komende vastenavondvie ring moet dan het een en ander ge zegd worden. Momenteel is de stand bij de post duivenvereniging „De Vriendenclub": J. J. van Dort 270.50, W. Vijlbrief 270.25. P. de Klerk 269.75, C. P. Iioo- geveen 269.75, A. van Velzen 269.50, G. R. L. v. d. Reyden 268.50, H. v. d. Luit 268.50, J. C. Pracht 268.00, H. Rol 267.75, J. Krekelaar 267.75, P. v. Grinsveen 267.25. P. Noppen 267.25, Chr. Volkers 267.25, D. Uythoven 267.00. Volgende week Zondag ko men de laatste deelnemers aan de beurt. Om twee uur prijsuitreiking. De afdeling Bestrating van Ge meentewerken is nu begonnen de Clarasteeg' opnieuw te bestraten. De oude keien worden opgeruimd en er komt een keurig nette klinkerbestra ting voor in de plaats. Gelukkig! Het opspuiten van zand (uit de Vliet) aan het einde van de Zoeter- woudse weg tot aan de Tomaten- straat, is thans ten einde. Door grote buizen werd dit zand, onder de Zoeterwoudseweg door, naar de plaats van bestemming gespoten. U dient te weten, dat de heer W. Driessen Zaterdag geslaagd is voor het examen belasting-consulent, af genomen door het Ned. College voor Belasting-Consulenten te Den Haag. En de Ned. R.K. Middenstandsbond, afd. Leiden, gaat a.s. Donderdag avond jaarvergadering houden. Er moet een nieuwe voorzitter gekozen worden en bovendien nog drie an dere bestuursleden in de vacatures van de heren Bergers, Doove en Jan sen, die niet herkiesbaar zijn. Zelfs op de vergadering kunnen de leden nog nieuwe candidaten naar voren brengen. De jaarverslagen worden uitgebracht. En een buitengewoon tintje aan deze vergadering zal ge geven worden door niemand minder dan de heer Th. S. J. Hooy. lid van de Tweede Kamer (K.V.P.) die spre ken zal over „Middenstand en Poli tiek", een onderwerp, dat grote be langstelling waard is. Het bestuur re kent dan ook muurvast op een enor me opkomst. Men mompelt reeds dat de bavenzaal van „In den Ver gulden Turk" te klein zal zijn. Wie dus een stoel wil hebben en niet het risico wil lopen, om de hele avond te moeten staan, dient er voor te zor gen, dat hü klokslag acht uur aan wezig is! STADSKOK. Trio Feltkamp-Ketting-Stotijn. Voor een helaas niet al te groot auditorium hebben de fluitist Johan Feitkamp, Piet Ketting piano en Jaap (niet Haakon) Stotijn een interes sant en mooi programma uitgevoerd. Een ontzaglijke concentratie en een -grondiig stijlinzicht wordt hier voor geëist. De combinatie fluiit, pia no en hobo klinkt prachtig en de be spelers hebben gedemonstreerd dat er bijzonder aantrekkelijke muziek voor deze instrumenten gecompo neerd is. Een gelukkig samengaan van technische perfectie en volmaak te muzikaliteit maakt het beluiste steren van dit ensemble tot een waar genot De sonate a kl. t. van Georg Philipp Teleman (beroemd tijdge noot van Joh. Seb. Bach) genoot een rijk gedifferentieerde wedergave, prachtig van stemvoering en rhyth- me. Jaap Stotijn met Piet Ketting speelde „Sonate g kl. t.", voor hobo en piano van Joh Seb. Bach. Twee muzikanten in de volledige beteke- Kinderen in de Lakenhal. De wijzigingen der woningbouw- voorstellen werden z.h.st. aangeno- Bij het voorstel om de leeftijds grens, waaronder kinderen zonder' geleide niet in het stedelijk museum „De Lakenhal" toegelaten mogen worden, van 16 tot 10 jaar te verla gen, maakte de heer Woudstra (Prot.) de opmerking, dat hij 10 jaar te jong vond. De voorzitter meende echter, dat men de jeugdige belang stelling v^or het museum, die duide lijk merkbaar is, moet toejuichen Er is bovendien voldoende toezicht. Ook de toegevoegde agendapun- punten, inzake aankoop van perce len tuinland, weiland en water, als mede vijf woningen c.a. ten Zuid- Oosten van de Haagweg voor f 120.000,inzake de aankoop van percelen tuinland en water, alsme de twee woonhuizen enz. ten Zuid bij Clos en Leembruggen-ontslagen arbeidsters aan de gemeenteraad ge zonden was. Vóór de rondvraag gaf de voorzitter flem gelegenheid hier over te spreken. De heer Van Welzen wilde het schrijven om prae-advies zenden. De heer Knetsch (Prot.) merkte op. dat een schrijven zonder ondertekening, afzender of adres niet in* behandeling genomen kan worden. Weth. Men ken vulde dit aan. door erop te wij zen, dat men reeds te veel eer aan "n dergelijk schrijven heeft bewezen. Het schrijven werd voor kennisge ving aangenomen. Bij de rondvraag kwam de heer van Dijk terug op het ongedempte Levendaal. Reeds op een vorige ver gadering had spr. aangedrongen op demping, toen hij zag. dat de kaden gerestaureerd werden. Spr. adviseer de B. en W. alsnog tot demping te besluiten. Weth. Jongeleen beloéfde zeer spoedig met een prae-advies te komen. LEIDSE UNIVERSITEIT Geslaagd voor het Apothekers examen mej. I. Tjerkstra Leiden en de heren Liem Tjao Ho Leiden, Tio Tiang Hoey Leiden, J. Mogendorff Rotterdam, H. P. Posthumes den Haas en de heer A. J. Couvreur Lelden. INAUGURATIE Vrijdag 19 Jan. om 4 uur zal prof. dr P. B. Kreukniet, benoemd tot ge woon hoogleraar in dc faculteit der rechtsgeleerdheid, om onderwijs te geven in de staatshuishoudkunde en de statistiek, zijn ambt aanvaarden met het uitspreken van een inaugu rele oratie in het. groot-auditorium* van de universiteit. Dinsdag 23 Jan. om 4 uur zal dr. mi F. Gosses, benoenvd tot lector in de faculteit der rechtsgeleerdheid, om onderwijs te geven in de inter nationale en politieke geschiedenis, zijn ambt aanvaarden met het hou den van een openbare les in het klein-auditorium van dc universiteit. nis waren hier aan het woord. Het „pièce de résistance" van het le deel was de grote Sonate voor trio van Francois Couperin, „Le Parnassc ou l'Apothéose de Corelli", fijne mooie en geestige muziek, doorzichtig en sierlijk cn elk der instrumentalisten vormde zijn toon welluidend, helder en zelfs simpel. Het klavierspcl her innerend aan de clavecimbel. Feld- kamp speelde de persoonlijke en zeer geavanceerde fluitsonate van Willem Pijper, logisch van structuur en har moniek. Meestal staan de concertbe zoekers nogal afwijzend of ten min ste gereserveerd tegenover de muziek van tijdgenoten, maar deze sonate werd met grote belangstelling ont vangen en de fluitist werd nadruk kelijk gehuldigd. De „Pastorale" en „Harlequinade" van de Amerikaanse Zwitser Eugène Goossens, welke door de drie instru menten werden vertolkt, onder scheidden zich door grote levendig heid van ensemblespel en fraai tim bre. Om wat te bekomen, terug naar Loeillet, wiens „Sonate a trois in C kl. t" verrassend werd gespeeld, on gelooflijk technisch-muzikaal en le vendig. Onze bewondering voor de ge perfectioneerde vertolking. Drie poë tisch ingestelde kunstenaars hebben een stijlvolle reproductie van waar devolle muziek gegeven, waarop de luisteraars dankbaar hebben gerea geerd. Men zal mooie herinneringen aan dit concert bewaren. J. Kortmann. De feestdag, die vandaag in het Kath. Lyceum te Leiden wordt ge vierd, is er een, waaraan een diepe ernst ten grondslag ligt. zoals de j nieuwe rector, pater W. Geurts, O.F.M., het uitdrukte, toen hij als j eerste spreker het woord voerde tot I de scheidende directeur, pater B. de Goede, O.F.M., die vanat de oprich ting in 1927 de school geleid heeft. Een ernst, die pater de Goede moet vervullen, aldus spr. omdat hij af scheid nemen gaat van datgene, waarmede hij vergroeid is. „Een ernst, die ook ons allen vervult, om dat wij dit werk moeten voorzetten. Als er op deze school een goede geest heerst, is dat aan U te danken. Wij zullen moeten proberen deze te be houden". Spr. schetste de directeur als een wijze raadsman, wiens kamer wel licht een der drukst bezochte in de stad was. De rector was er van over tuigd, dat pater de Goede een leem te zou achterlaten. „Het stemt echter tot voldoening, dat U uw zogenaam de rust wilt besteden aan de school, waardoor Uw opvolger zich beter in kan werken. Moge U nog lange jaren getuige zijn van de uitgroei van Uw school tot een bloeiend lyceum, waar voor U zelf de grondslag hebt ge legd". Deze afscheidsbijeenkomst, die om half elf in de aula van het schoolge bouw aanving, was voorafgegaan door een H. Mis, opgedragen in de schoolkapel door pater de Goede, met assistentie van rector Geurts en pa ter L. Teepe, O.F.M. Leraren en leer lingen waren hierbij tegenwoordig. Na de toespraak van de nieuwe rector werd dc afscheidsbijeenkomst voortgezet met het optreden van twee muzikale leerlingen. Frank van Rooyen (piano) en Bert Peeters (viool), die, aldus dc heer H. A. J. M. van Woerden, de weemoed ver tolkten, welke allen op deze dag be vangt. In de bloeiende wijngaard.. De heer van Woerden sprak na mens het leraren-corps en vergeleek de school met een wijngaard, waar in iedere wijnstok bijzondere, indivi duele zorg behoeft en waarin de di recteur de meester was, die zijn me dewerkers er van weerhield te snoeien. wanneer hij meende, dat men het nog even moest aanzien. Een toespeling op de leerlingen, die zij maar al te goed begrepen. In de wijngaard vindt men ook wilde ranken, die opgebonden moe ten worden. De voortdurende zorg en hartelijkheid van de meester, maakte dat de wijngaard bloeide, be schenen door de zon van Gods ge nade. Het ene wijnjaar is beter dan het andere. En als we de oudere jaren bezien, aldus de heer van Woerden, moeten we constateren, dat er heel goede geweest zijn, wat, na Gods ze gen, op de eerste plaats aan de mees ter te danken is. Spr. herinnerde aan de moeilijke oorlogsjaren en aan de omzetting van de H.B.S. in een lyceum. „Wij zijn realist genoeg", aldus spr., „om het „Le roi est mort: vivre le roi" ,,De BRIDGE. BEDRIJ VEN-COMPETITIE- Gisteravond werd gesoeeld P. T. T II—Combinatie H. C- W.—N. E. M., met als uitslag 4121. DE ZILK 'n Dure fazant Nabij de Tilten- berg zag de chauffeur van 'n luxe auto 'n fazant over de weg lopen, die aangeschoten bleek. Hij probeer de de vogel voor z'n wagen te krij gen en hem dan mee te nemen. De wagen raakte echter van de weg en in t struikgewas waardoor rond 100 schade aan de auto ontstond, 'n Fazant bij 'n poelier bestellen zou raadzamer zijn geweest. liet portret, dat de leraren dc schei dende directeur aanboden, geschil derd door dc Warmondse kunstschil der Pleter Geraedts. (Foto: „De Leidse Courant"). koning is dood; leve de koning" toe te passen, maar toch vervult ait af scheid ons met een zekere wee moed". Om echter de herinnering aan pater de Gdede levend te houden, was het spr. een grote eer, uit naam van de leraren, aan de directeur een geschilderd portret aan te bieden, be stemd voor de leraarskamer. Grote dankbaarheid. Namens de leerlingen sprak Toon Hessing, die de directeur hartelijk dankte voor alles, wat hü voor hen gedaan heeft. Dat alles is voor te stellen als een stevige brug, waar over de leerlingen het volle leven kunnen ingaan. Tenslotte sprak pater de Goede zelf. Hij legde er de nadruk op, dat dit afscheid zijn volledige instem ming had, omdat zo'n verantwoorde lijke post door een jongere kracht bekleed dient te worden. Spr. wees op de H. Mis, die hi.i 's morgens had opgedragen uit dankbaarheid tot God, om de grote zegen, die Hij aan de school geschonken heeft. De directeur releveerde de oprich ting van de school, die veel groter geworden is, dan men had durven verwachter., cn wees er op, dat hij dit nooit had kunnen bereiken zon der het toegewijde corps vin leraren. Sedert de oprichting in 1927 werden 1970 leerlingen ingeschreven; 666 van hen verlieten met een eind diploma de school. Spr. hoopte, dat het percentage zo hoog zal blijven, dankte de leraren voor '.e'. prachtige geschenk en roemde ook het overige personeel van de school, voor de voortdurende steun en medewerking. Sprekend over zijn opvolger, meen de pater de Goede, dat de school moeilijk in betere handen had kun nen komen. Spr. wenste pater Geurts dezelfde medewerking van de lera ren en evenveel tegemoetkoming van de leerlingen toe, als hijzelf steeds had ondervonden. „Moge U, zo besloot de directeur, hier werken tot in lengte van jaren en de kwaliteit van de school voort durend opvoeren, opdat de leerlingen kerels zullen worden, door en door katholieken, die met de kennis, hier opgedaan, zich zullen vormen tot mannen, waaraan onze maatschappij zoveel behoefte heeft. Dank aan allen voor deze prachtige afscheidsdag". Tot besluit van deze bijeenkomst werd door Pater Raymond een film vertoond. Hedenmiddag was er van 3 tot 4 uur receptie voor oud-leerlingen cn belangstellenden. Hedenavond om half acht zal voor de leerlingen en hun ouders „Kermisvolk op Kerst mis" van Henri Ghéon worden op gevoerd. Wij komen hier morgen op terug. MARK 'r RERICHTEN LEIDEN, 16 Jan. Vette Varkens. Aanvoer 201' stuks. Prijzen: zware 1.68—1.70, lichte f 1.60—1.65. zeu gen 1.551.57 per kg Handel vrij goed BODEGRAVEN, 16 Jan. Kaas. Aanvoer 101 partijen. Prijzen lsle soort 2.302.35, tweede soort 2.29 extra tot 2 40 per kg. Handel kalm. ROTTERDAM, 16 Jan Vee. Aan voer totaal 4217 stuks, t. w. 975 vette koeien en ossen. 990 gebruiksvee, 50 vette kalveren 160 graskalveren, 935 nuchtere kalveren, 170 varkens, 582 biggen, 195 paarden, 7 veulens, 104 schapen of lammeren, 49 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 2.20 2-50 1.90—2 15, 1.80—1.90 en vette kalveren 2.60—2.90, f 2.20—2.50, 2.002.20 pev kg.: graskalveren 320220180, nuchtere kalveren 5550—45, biggen f 353025; slachtpaarden f 1.70. 1.60 en f 1.55; schapen 1259565. lammeren 1109075, kalfkoeien en melk koeien f 1000800675; varekoeien 540490—440. vaarzen f 650600 500; pinken 450400325. Laatste Berichten Jhr. v.d Goes v Naters treedt af Als fractieleider der P. v.d. A. Bij de aanvang vandc Tweede Kamer-vergadering hedenmiddag, deelde voorzitter mr. L. Q. Korten- horst mede, een schrijven te hebben ontvangen van jhr. mr. M. van der Goes van Naters, waarin deze be kend maakt, dat hij als fractieleider van de P. v. d. A. in de Tweede Ka mer is afgetreden. Als motief gaf hij op, hot „rumoer" dat ontstaan was rond het op 3 Ja nuari jl. aan het A.N.P. toegestane interview betreffende dc kwestie N.- Guinea. De Partij van dc Arbeid heeft nog geen nieuwe fractieleider benoemd. Als plaatsvervanger zal voorlopig op treden mr. J. A. W. Burger. De heer C. J. Oosterhof is Maan dagochtend vroeg, toen hij rampok- kers achtervolgde, door een kogel in de hartstreek getroffen en gedood.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3