De spanning aan de kop neemt weer toe Door nederlagen der leiders en een zege van Arsenal Het FIFA- jeugdtournooi Van Hassel en Van de Pol strijden vandaag om de titel Nieuw Ned. record 100 M. schoolslag MAANDAG 15 JANUARI 1951 KSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Van de Engelse velden Tottenham Hotspur en Middlesbrough zijn reeds uitgeschakeld voor de Cup, maar voor de League brachten zij hex er niet beter af. Middlesbrough leed een nederlaag tegen Arsenal en de Spurs verloren in een uitwed strijd van Manchester United. De Spurs zijn intussen aan de top van de ranglijst gebleven met Middlesbrough op de tweede plaats, maar deze ploegen hebben nog maar één punt voorsprong op Arsenal, dat zich weer in uitstekende vorm bevindt. New Castle United verloor te Londen met 31 van Chelsea en merkwaardig genoeg, Middlesbrough, dat even eens in Londen op bezoek was, verloor met dezelfde cijfers. Arsenal toonde geen tekenen van Smith te geven, die deze ook benutte, vermoeidheid in de wedstïijd tegen Middlesbrough, hetgeen men overi gens wel had mogen verwachten na de overgespeelde wedstrijd voor de cup van Donderdag jl. Arsenal nam de leiding na 3 minuten en de altijd gevaarlijke Lewis voegde er nog twee goals aan toe. Middlesbrough, dat sinds 1938 niet meer op Highburry heeft gewonnen, had pech door het uitvallen van Maccrae, de beste goal- getter van de eerste divisie. Maat ondanks deze handicap waren de gasten er slechts matig in en het snige doelpuntvan Middlesbrough Dntstond, toen Leslie Compton de bal in eigen doel werkte. Niet minder dan 65.000 toeschou wers woonden de ontmoeting op Highbury bij Het totaa. aantal per sopen, dat de Leakuewedstrijden bij woonde bedroeg 900 000, hetgeen be neden het gemiddelde ligt voor een volledig competitie-programma. Tottenham Hotspurs kwam in het veld zonder Burgess. De Spurs de monstreerden in het veld uitstekend voetbal, maar de finishing touch ont brak. De nederlaag van de spurs was de tweede in dit seizoen en Manches, ter United haalde beide punten bin nen, een weelde, welke men in een bhuiswedstij d sinds de eerste week van October niet had gekend. Reg Williams, de nuttige en pro ductieve voorhoedespeler van Chelsea kwam voor het eerst na zijn knie operatie in het elftal uit en hij speel de zo goed, dat hij de hand had in alle drie doelpunten van Chelsea te gen New Castle. Williams zorgde er voor twee afgemeten passes aan ALPHEN—WESTERKWARTIER 1-3. Door met 3—1 op eigen terrein van Wester kwartier te verliezen, heeft Alphen zichzelf wel een zeer slechte dienst bewezen. En dan te bedenken, dat deze nederlaag ge ïncasseerd werd nadat Westerkwar tier vijf kwartier in het defensief ge weest was. Bij Alphen ontbrak het bij ver schillende spelers aan de nodige zelf beheersing, waardoor enerzijds tal van kansen gemist werden en aan de andere kant door de Alphense rechtsback enkele doelpunten cadeau werden gegeven. Reeds direct na de aftrap kwamen de Hagenaars in de aanval en de Alphense achterhoede moest al spoedig ingrijpen. Na enig heen en weer getrap miste rechtsback Bout hoorn de bal, waardoor de midden voor kans zag het leder langs de uit gelopen Britsemmer te plaatsen (0—1). Een kwartier later werd het 1—1 door van Klaveren. Ook in de tweede helft is Alphen voortdurend sterker en moeten de gasten zich tot snelle uitvallen bepa len, die meestal nog niet geheel zon der gevaar zijn. By verschillende Alphenaanvallen denken wij de thuis club de leiding te zien overnemen, maar steeds is er weer een Haags been of lichaam, dat redding brengt. Als dan Bouthoorn bij- een onge vaarlijk schot, waaruit de bal naast doel zou zijn gegaan hands maakt geeft de prima leidende heer Philip- po uit Leiden penalty. Deze wordt door Sedee benut (1—2). Hoewel van Klaveren direct daarop een haast niet te missen kans onbenut laat, is Alphen nu een geslagen elftal. Dat het even voor het einde nog 1—3 wordt als de middenvoor de bal over de uitgelopen Britsemmer in doel plaatst, doet er eigenlijk weinig meer toe. LISSE—TEYLINGEN 1—3. Met dezelfde cijfers* waarmede Teylingen haar eerste thuiswed strijd won, hebben de bezoekers voor de tweede maal de bollenstreek derby gewonnen. Het veldspel der Sassenheimers was beter dan van Lisse, dat welis waar geruime tijd een grote druk op het Teylingen-doel uitoefende, maar de voorhoede was niet door tastend genoeg. Na 15 minuten nam Teylingen door rechtsbuiten Jac. v. d. Voort de leiding, die geheel onge hinderd doelman Baak kansloos pas seerde (0—1). Slechts enkele minu ten later volgde een overrompelende aanval van Lisse; de bal werd tegen de lat geschoten, waarna Vrijburg hoog inschoot (11). De derde cor ner leverde voor Teylingen het twee de doelpunt op, gescoord door mid- voor G. Hooymans. In het laatste kwartier voor de rust bleven beide partijen aan elkaar gewaagd zodat Teylingen met een doelpunt verschil aan de tweede helft kon beginnen. Na een periode van overwicht van Teylingen, kreeg Lisse een pracht kans voor de gelijkmaker, maar op wonderbaarlijke wijze schoot Was senaar buiten bereik van de doelman tegen de lat. Dit was het keerpunt van de strijd, want geleidelijk aan ging de snelle Teylingen-voorhoede lot het offensief over, waarbij bleek, dat de Lisse-defensie zich met de rootste moeite wist staande te hou- c n. Een doelpunt kon dan ook niet ui,blij ven en kort voor het ein^e maakte rechtsbinnen P. van Elk aan alle onzekerheid een einde door uit een goede voorzet op fraaie wijze 'a de paal het leder langs de Lisse- doelman te werken. en Williams zelf zorgde voor de derde Ondanks deze uitstekende over winning staat Chelsea nog altijd op de op een na laatste p.aats van de rang lijst, maar het spel was zo goed, dat het er wel naar uitziet .dat Chelsea de gevaarlijke zóne op een van de vol gende speeldagen zal kunnen verla ten. Overigens valt dat blijkbaar niet mee, want vijf van de zes elftallen, die onderaan staan, boekten een over winning. De uitslagen zijn: Eerste divisie: ArsenalMiddles brough 31; Aston VillaFulham 30; BurnleyHuddersfield Town 01; Charlton Athletic—Sheffield Wednesday 21Chelsea—New Castle United 3—1; Derby County- Liverpool 12; EvertonStoke City 0—3; Manchester United—Tottenham Hotspurs 21PortsmouthWest Bromwich Albion 22; Sunderland- Bolton Wanderers 1—2; Wolverhamp ton WanderersBlackpool 1—1. Tweede divisie: BuryCardiff City 12; ChesterfieldManchester City •2; Doncaster RoversHull City 24: Leeds UnitedSouthampton 5—3; Luton Town—Barsley 1—1: Notts County—Grismby Town 32: Preston North End- Birmingham city 10: Queens Park Rangers—Coven try City 3—1; Sheffield United—Lei cester City 2—1; Swansea Town- Brentford 21; Westham United- Blackburn Rovers 23. Nederland tegen Noord-1 Ierland of Eire De loting voor het internationaal F. I. F. A.-jeugdtournooi, dat dit seizoen door Frankrijk wordt ge organiseerd in enkele steden aan de Riviera, te Cannes, Monaco en Nice, had het volgend resultaat. Donderdag 22 Maart: kwart-eind- wedstrijden: OostenrijkZwitser land, BelgiëEngeland, Nederland Noora-Ierland of Eire en Frankrijk— Zuid-Slavië. Vrijdag, 23 Maart is er rust. Zaterdag, 24 Maart worden de hal ve eindstrijden gespeeld en de klas- sementswedstrijden. Zondag. 25 Maart is er wederom rust en Maandag 26 Maart (tweede Paasdasn vindt de eindstrijd plaats. Mocht Nederland van Noord-Terland of Eire winnen dan komt ons jeugd- e'ftal uit voor de demi-finale tegen de winnaar van FrankrijkZu:d- Slavië HILLEGOM—V.V.S.B. 1—4 Hillegom, dat deze competitie steeds kampioensallures heeft ver toond, moest in V.V.S.B., dat maar een bescheiden plaats op de rang lijst inneemt, volledig haar meerde re erkennen. Bij de aftrap had V.V.S.B- de wind mee, doch Hille gom bleek gevaarlijker. Een kwar tier lang moest de V.V.S.B.-defensie alle zeilen bijzetten om de voor hoede der gasten in bedwang te hou den. Nadien kwam V.V.S.B. enig zins los, doch de meeste V.V.S.B.- aanvallen liepen op niets uit door dat de V.V.S.B.linksbuiten steeds in de buitenspelval liep. Toch was het v. Gijlswijk, die na 25 min. met een bekeken boogballetje de score opende (01). Nog voor de rust wist Hillegom uit een scrimmage voor het V.V.S.B.-doel de gelijkmaker te scoren (11). Na de rust kreeg Hil legom wind mee. wat niet verhinde ren mocht» dat V.V.S.B. het initiatief nam en dit tot het einde behield. De ene kans volgde na de andere, maar toch duurde het 20 min. voordat het V.V.S.B.-overwicht in doelpunten resulteerde, v. Duin gaf V.V.S.B. wederom de leiding door een keurig aangegeven bal onberispelijk in te schieten (12). In dezelfde minuut maakte v. Gijlswijk er 13 van, waarna Hillegom reeds een over wonnen ploeg was. V.V.S.B. bleef doorgaans in de aanval hoewel en kele scoringskansen onbenut bleven 8 Minuten voor het einde maakte v. Gijlswijk er 1—4 van, waarmee de strijd definitief was beslist. Spil Braun was in deze spannende en zeer sportieve strijd de man. die met zijn sublième spel niet alleen het middenveld beheerste, doch ook ve le scoringskansen wist te scheppen door ziin goede passes. V.V.S.B. 3 won van L.F.C. 6 met 1—0. S.J.C.—ROUWKOOP 9—0 Dank zij de goede training in de lange rustperiode, heeft S.J.C. gis teren met een eclatante 90 over winning op Rouwkoop, het nieuwè jaar op goede wijze ingezet en te vens een afdoende revanche geno men op de 10 nederlaag tegen Rouwkoop bij de inzet der competi tie. Het S.J.C.-sportpark was in goede conditie en ondanks de soms hinderlijke straffe wind, werd deze wedstrijd door beide elftallen goed begonnen en wisselden de aanvallen zich in de eerste 5 min. snel af, doch al spoedig bleek, dat de S.J.C.- ers sterk favoriet waren. Als na 8 min. spelen P. Groenenwoud dt score opent (10) worden de gas ten geheel op hun helft terug ge drongen en moeten zij zich hoofd zakelijk bepalen tot verdedigen met gevolg, dat als het eerste kwartier vol is H. Groenenwoud tot twee maal toe een voltreffer plaatst (30) uit goede voorzetten van Tom Ruigrok. Met de regelmaat van een klok werd voor rust nog gescoord door P. Vink en P. Riet- meyer en de voorsprong gebracht op 60, terwijl in dezelfde periode nog 1 doelpunt werd geannuleerd, terwijl een prachtgoal van P. Groe nenwoud op onverklaarbare wijze door de scheidsrechter niet werd toegekend. In de tweede helft bleef het spelbeeld vrijwel hetzelfde en bracht P. Rietmeijer de stand sooe- dig op 70. Niettegenstaande deze grote achterstand bleven de Rouw- kopers toch flinke tegenstand bie den, doch konden het toch niet zo ver brengen, dat zij zich uit de be knelling konden loswerken, zodat het S.J.C.-doel geen enkel gevaar opliep. In het resterende gedeelte voegden P. Vink en P. Groenen woud ieder nog een doelpunt aan de serie toe, terwijl H. Groenen woud met enkele harde kogels geen geluk had, zodat S.J.C. met 9—0 op onbedreigde wijze de Rouwkopers naar huis toe zond. Verdere uitslagen: L.F.C. 3S.J.C. 4 niet gespeeld; S.J.C. 5St. Bern. 4 2—1; K.R.V. 3—S.J.C. 1—6 TONEGIDO—DOCOS 13—1. Wederom een geflatteerde neder laag van DoCos. Wanneer zullen de spelers van Docos bedenken, dat een ploeg" een elftal is en niet elf indi viduele spelers? Ziehier het grote verschil in deze wedstrijd, want „ploeg Tonegido" was een „elftal". In deze wedstrijd was Docos in 't veld dikwijls beslist niet de minde re, maar óf individueel óf te kort spel was de oorzaak van de mislukking. Reeds na 5 minuten was het 1—0 voor Tonegido. Na een goede safe van keeper Gijbeis sloeg deze de bal tegen een eigen back aan. Na 7 mi nuten reeds 20 door linksbuiten Verbaan vanaf de zijlyn, waarbij Gijbeis volkomen misgreep. Hierna wist Docos zich wat los te werken, maar verder dan een goed schot van Teylingen kwam het niet. Toen dan ook Pul er na 15 min 30 van maakte, was het hek van de dam, er werd niet meer gedekt en de voor hoede van Tonegido had vrij spel. Na 25 min. door v. Buis 40 en door Lucas met 2 doelpunten 60 Hier na wist Ludlage de eer voor Docos te redden (61). Door slecht uit trappen van Gij bels maakte Lucas er 71 van en nog voor rust Verbaan 81 Na rust bleek Gij bels gebles seerd te zijn back Bas Smits stond nu onder de lat en G. Rossenberg nam zijn plaats in. Dit was zeer ze ker in de eerste 20 minute na rust een verbetering en neem daarbij nog het goede stuwende werk van rechts half Polman; maar de voorhoede zag geen kans te doelpunten. Wel kwam nu aan de andere kant een doelpunt door Pul 91. Hierna zet Docos nog even de tanden op elkaar en wij den ken, al,dat Dubbeldeman zal doel punten, maar helaas wordt hij in 't beruchte gebied gehaakt; doch van Dam mist de strafschop jammerlijk. Dit was de genadestoot. Tonegido verhoogt dan nog de score tot 131. Leïdse Voetbalbond D.OS.R.S.V.L.V. 5—1. Tegen de niet al te hoog gespannen ver wachtingen in, heeft DOSR zich nog weer eens van haar goede kant la ten zien en SVLV met een fikse 51 nederlaag huiswaarts gestuurd, waar bij toegegeven zij dat de uitslag iets geflatteerd te noemen is. Dit wil ech ter niet zeggen dat DOSR meer ge kregen heeft dan haar toekwam, want deze overwinning was alleszins verdiend. Aanvankelijk liet deze ne derlaag van SVLV zich niet aanzien, want vanaf de aftrap vertoonde zich een aantrekkelijke en vinnige strijd. Met de harde wind in de rug deed DOSR het echter wel iets gemakkelij ker, waarbij vooral de DOSR rechter vleugel door productief spel de SVLV vedediging voor moeilijke situaties bracht. Het was de DOSR-rechtsbin- nen Th. van Klink, die na 11 min. een voorzet van zijn rechtsbuiten keurig opving en de bal onhoudbaar achter Stikvoort deponeerde (10). SVLV bleef echter onverstoord ver der werken en ook hetDOSR-doel werd onder vuur genomen. Na 27 min. spelen was het DOSR, dat on verwachts weer succes had. Weder om een snelle aanval over rechts. Het was Waasdorp, die de afgemeten bal voor doel wist te bemachtigen en on houdbaar langs Stikvoort schoot (20). 10 Min. voor rust wist DOSR van een te ver opdringen der SVLV- middenlinie te profiteren. De snelle Amsterdam plaatste weer op doel en het was C. van Klink, die de ver bouwereerde Stikvoort het nakijken gaf (30). Alvorens de rust aan brak, was het Th. van Klink, die voor de tweede maal de roos wist te treffen (40). Na de hervatting had SVLV enige tijd een overwicht, maar de DOSR- verdediging, met aan het hoofd aan voerder Co Turk, bracht als het wa re de SVLV-voorwaartsen tot wan hoop, waarbij ook keeper Rietbroek zich niet onbetuigd liet, door enkele zeer goede saves te verrichten. Het was DOSR. dat na 23 min., uit een snelle doorbraak door Waasdorp, de stand op 50 wist te brengen. Nog geen minuui later wist SVLV door haar midvoor een kleine weifeling in de DOSR-gelederen te benutten en een verdiend tegenpuntje te scoren (51). Tot doelpunten kwam het niet meer. DOSR IIRoodenburg III 110. - Alphense BoysOranje Groen 03. Na een lange rustperiode speelde hét eerste elftal van de Alphense Boys een thuiswedstrijd tegen Oran je Groen, eindigend in een verdien de nederlaag voor de Boys. Oranje Groen was niet opvallende sterk, maar het Boys-elftal was zwak. De linker wenk was van achter tot voor zeer slecht. C. v Vliet stond als links buiten zeker niet op zijn plaats. G. Dongelmans was op de linkshalf plaats erg zwak. Heemrood speelde als linksback de hele competitie al geen beste partij. De gasten merkten deze zwakke plek al spoedig op en het was dan ook zo, dat zij langs deze wenk de doelpunten maakten. Voorts kwamen de Boys in het veld met een invaller voor Frankfoort. Grobben die nu rechtsha^ stond is technisch goed, maar te langzaam. De voorhoede schoot in het alge meen teveel zelfstandig, waardoor de vele goede kansen onbenut bleven. Toen scheidsrechter A. v. Es liet be ginnen ging de strijd gelijk op. De Boys speelden het klaar enkele ma len goed voor doel te komen, doch door onbesuisd schieten bleef effect uit. Na 20 minuten bracht de links buiten van O.G. de bal goed op en uit een fraaie voorzet de midvoor en rechtsbuiten stonden enkele me ters geheel vrij voor het doel maakte de midvoor met een mooie kopbal 01. Even later kregen de Boys een strafschop te nemen, doch deze werd door Krumpelman recht op de kee per geschoten, die er dan ook geen moeite mee had. Na de rust bood de wedstrijd op nieuw het beeld van een hard wer kend O.G en een matige A. B.-elftal. Door slecht dekken van de linker achterhoede, belandde de bal op nieuw in het net van de gastheren. Nadat de Boys nog enkele goede aanvallen hadden ontwikkeld zonder resultaat, viel er weldra een derde doelpunt in hun net (03). Warmuida 2Alph. Boys 2 34. KRVLugdunum 6 4—0. Op een vettig, maar behoorlijk bespeel baar terrein, bond KRV de strijd aan tegen het met 9 man spelend Lug- nunu.n Uit de ruststand (10) valt op te maken, dat Lugd. kranig partij gaf en met de buitenspeltactiek wer den verscheidene KRV-aanvallen te niet gedaan. Een kwartier voor rust nam de r.binnen van KRV met een schot op korte afstand de leiding (10). Na de rust moest KRV. die nu tegen wind speelde, haar geringe voorsprong trachten veilig te stellen. Met een omschakeling in de voor hoede lukte dit heel goed en het was wederom de r—binnen, die de kans mooi zag om zelf door te breken (20). Toen was 't met Lugd. ge daan. De KRV l.-buiten speculeerde op de vele malen, dat men terug speelde op de keeper. Een keer was hen dit noodlottig. Met een rush langs de keeper schoot men in 't ver laten doel (3—0). Hierna noteerden we 'n prachtig schot van Lugd,, dat de KRV-keeper tot corner wist te werken. De lugd.-keeper stopte méér van dergelijke schoten.. Tien min voor het eind maakte de KRV- r.-binnen de vierde en laatste goal. KRV 3SJZ 4 1—6. Stompwijkse BoysZLC. 3—1. - Na bijna drie maanden stilstand, heelt eindelijk de bal weer eens gerold in Stompwijk. Een zwaar te bespelen veld en een dwars over het veJd staande wind waren factoren, die te samen met de onwennigheid van de spelers een snelle strijd uitsloten. Het tempo bereikte niet die hoogte, welke we van beide ploegen gewend zijn. Er valt dan ook weinig bijzonders van de le helft te vermelden. Alleen het le doelpunt van St. Boys, gescoord door de midvoor uit een afgemeten pas van de rechtsbinnen. De linksbuiten wilde dit later op dezelfde manier herhalen, doch zijn schot ging net naast. In de eerste helft was St. Boys over het algemeen iets in de meerderheid. Na de rust was dit het eerste kwartier wel even anders. ZLC zocht een gat in de verdediging, wat zij na 15 min. vond, waarnaa de rechtsbinnen de stand op gelijke voet Dracht (11). Langzamerhand kwam de druk op het ZLC-doel terug. In de 35e minuut werd de stand op 2—1 gebracht, dooi de linksbuiten. De vermoeidheid van de spelers ging meespreken, wat aan het spel niet ten goede kwam. Drie minuten voor het einde plaatste de rechtsbuiten, die voor de rust mid voor speelde, in buitenspelpositie het 3e doelpunt en de goal. De scheids rechter keurde het doelpunt echter goed. LFC 7—Stomp. B. 2 2—4. Meerburg 3—Stompw B. 3 afgekeurd Stompw. B. 4KRV 2. KRV met 7 man opgekomen, dus niet voor de LVB gespeeld. SCHFRMEN DODELIJK ONGEVAL TIJDENS EEN SCHERMWEDSTRIJD. Abdel Rahim, een 26-jarige scher mer, werd terwijl hij deelnam aan een plaatselijke schermwedstrijd te Caiic door een ongelukkige samen loop van omstandigheden gedood. De floret van zijn tegenstander brak tijdens de party toer, Rahim een tuché aankreeg, een stuk van het wa nen arong door bet schtrmvest in het lichaam. Hij was onmiddellijk dood Om het Eur. biljart kampioenschap Een tournooi met vele verrassingen De Zaterdag te Waalwijk voort gezette biljartkampioenschappen 47/2 kenmerkten zich door enkele bijzondere resultaten. Daar was in de eerste plaats de uitzonderlijke prestatie van de Belg Gabriëls in zijn partij tegen de Fransman Dufetelle. Gabriëls scoorde n.l. een serie van 370 ca ramboles in één beurt, hetgeen een nieuw Europees record betekent. Het oude stond met 336 ten name van Piet van de Pol en dateerde van de Europese kampioenschap pen te Schevening.en in Januari 1949. Gabriëls' gemiddelde van 133.33 was tevens een evenaring van het Euorpese record, dat de Belg van Hassel bij de wereldkam pioenschappen te Amsterdam in April 1949 vestigde. Van de Pol heeft Zaterdag twee moeilijke partyen gespeeld. Van Gal- miche won hy in een partij van 35 van de Pol beurten met een gem. dus van slechts 11.42 en tegen Alhinho haalde hij weliswaar een gemiddelde van 30.76, doch zijn tegenstander kwam tot 314 car. De Rotterdammer had evenwel nog steeds de leiding, daar hij al zijn partijen had gewonnen. De Ruyter incasseerde zijn tweede nederlaag door met 3 car. verschil te verliezen van de Belg Van Hassel. Kruythof hield zich goed door twee overwinningen, resp. op Defutelle en Semrad. De uitslagen van Zaterdag waren: Gabriëls 400 13 104 30.76 Alhinho 119 13 53 9.15 Semrad 95 15 27 6.33 de Ruyter 400 15 103 26.66 Kruythof 400 22 59 18.18 Dufetelle 379 22 84 17.22 Galmiche 375 35 68 10.71 van de Pol 400 35 92 11.42 de Ruyter 397 16 118 24.87 van Hassel 400 16 162 25.— Kruytfof 400 28 52 14.28 Semrad 309 28 53 11.03 Gabriëls 400 3 20 8.33 Dufetelle 25 3 20 8.33 Alhinho 314 13 80 24.15 van de Pol 400 13 110 30.76 DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Zo ooit een tournooi verrassingen opleverde, dan is het wel deze kamp om het Europees kampioenschap. Na de wedstrijden van Zaterdag wist Dufetelle gisteren v. d. Pol te kloppen. De Rotterdammer was er nu geheel uit. Daarnaast zorgde Kees de Ruyter voor 'n éclatante zege op Gabriëls, waarbij de Belgische ma tador slechts 88 car. verzamelde. Van de Pol herstelde zich echter volkomen in de partij van Gabriëls en dit betekende de tweede neder laag van de Belg. En dat had nie mand verwacht, want van de Pol stond na drie beurten al meer dan 100 punten achter op Gabriëls: 23 136. Hij had een laatste lange band- stoot gemist en ook een van die trek- ballen, die anders altijd bij hem raak zijn. Gabriëls had na een 16 en een 21 een reeks van 99 geproduceerd, zeer hoogstaand spel, maar lang niet met de onbevangenheid van Zaterdag tijdens zijn record-serie. Van de Pol is in de laatste jaren voor hem altijd een lastige tegenstander geweest en de grote Belg is zich daar terdege van bewust. Wie van de Pol gister middag tegen Dufetelle moreel en technisch had zien falen, vreesde bij deze achterstand het ergste, d.w.z. niet een nederlaag zonder meer, maar een roemloze nederlaag. Doch één beurt later wees het scoringsbord 201 145 voor onze landgenoot, die met een meesterlijke serie van 178 de si tuatie en ook het vertrouwen van zijn supporters volkomen hersteld had. Men zag hierin van de Pol nog niet op zyn allerbest, maar zijn serie was toch van een dergelijk gehalte, dat er duidelijk uit bleek, dat hy zowel zyn vastheid van hand als zijn kijk op het spel had teruggevonden. Op deze massieve serie van 178 liet van de Pol een nog gavere 199 vol gen. waarmede de 400 rond was. Ga briëls had de nastoot, welke echter slechts twee caramboles opleverde. Hij bleef op 147 staan. De enige constante speler in dit tournooi is Van Hassel, die nog slechts één punt kwijt is. De uitslagen van Zondag waren Galmiche Kruythof Semrad van Hassel Dufetelle van de Pol Gabriëls de Ruyter de Ruyter Alhinho Semrad Galmiche Dufetelle van Hassel van de Pol Gabriëls 188 19 25 400 19 84 95 14 26 400 400 350 88 400 400 65 147 136 22 75 22 139 9.89 21.05 6.78 28.57 18.18 15.90 8.80 40.— 57.14 9.28 9.— 44.44 6.61 30.76 80.— 29.40 Het algemeen klassement na de 4e dag is: van Hassel 13 2800 98 191 28.57 van de Pol 12 2750 105 199 26.19 de Ruyter 10 2738 90 246 30.42 Gabriëls 9 2235 61 370 36.63 Kruithof 8 2200 119 159 38.49 Dufetelle 8 2090 142 116 14.71 Galmiche 2 1845 134 118 13.76 Alhinho 2 1626 141 84 11.53 Semrad 0 1215 152 76 7.99 Vandaag worden de laatste vier partyen gespeeld, de RuyterDufe telle, GalmicheAlhinho, Gabriëls Kruythof en van Hasselvan de Pol, welke laatste partij voor de bezet ting van de eerste plaats alleen nog van belang is. Van Cor Wiering Tijdens wedstrijden van de kring Amsterdam van de KNZB, die in he. Sportfondsenbad-Oost te Amsterdam werden gehouden, heeft Cor Wiering var 't IJ het Nederlands record 100 meter schoolslag verbeterd door eer. tyd te maken van 1 mia. 11.1 sec. Het oude record stond op nanm van G J van Rooi van Aegir (Eind hoven) met een tijd van 1 min 12.2 sec., gemaakt op 19.3.50 te Eindho ven. Wiering zwom de vlinderslag. De drie» tijdopnemers boekten allen 1 m. 11.1 sec. HONGAARSE ZWEMSTERS WORDEN UITGENODIGD. Naar het A.N.P. verneemt hebben enkele zwemverenigingen in Ne derland op initiatief van de Rotter damse Zwemclub en in samenwer king met de Rotterdamse Dames Zwemclub de Hongaarse zwemsters Eva Szekely, Judith Ternes, Eva No- vak en lima Novak uitgenodigd aan enkele wedstrijden deel te nemen. Indien de Hongaarse zwemsters de invitatie aanvaarden is het de be doeling op 14 Maart wedstrijden te Rotterdam te organiseren, op 17 Maart in het Sportfondsenbod West te Amsterdam, waarbij de organisa tie berust bij de zwemvereniging Admiraal de Ruyter. op 19 Maart te Arnhem en op 21 Maart te Delft, waar de Delftse zwemvereniging als gastvrouwe zal fungeren. KORBAL DE INTFRLAND WEDSTRIJDEN VAN DE K.N.K.B In overleg met de Belgische Korf- oalfcond heeft het hoofdbestuur van de h N.K.B. besloten de wedsc yd België-Nederland te spelen op 20 Mei 1951 op het terrein van de Kon. Ra cing Club Borgerhout te Deurne vAmwerpen) ie wedstriid België B —Nederland B op 6 Mei 1951 te Gent en eer extra interiano wedstrijd Nede-riandBelgië op 24 Juni te Gro ningen. Laatstgenoemde weastryd vorm. een onderdeel van hel door dc gemeente Groningen te organiseren ^pi" tiestival. De datum van de officiële iander.- we'i trijd NederlandBelgië, welke 'o Amsterdam zal worden gehouden, werd* binnenkort bekend gemaakt Voorts is de datum 5 Augustus 195: aangewezen voor de wedstrijd Nederland BEngeland. De plaats Z3l nader worden bepaald. N.H. le Klasse: LutoKoog Zaan dijk 54; SwiftSamos 44; Archi pelRohda 33. Z.H. 2e klasse B: Gymnasiasten II Fluks 25; Ons Eibernest IIVe- lox 4—2. HOCKEY. UITSLAGEN. KON. NED. HOCKELBOND. Heren West le Klasse: Be Fair HOC 1—3; HHYC—TOGO 2—1; BM HCAmsterdam 30; GooiHil versum 00; HDMLaren 23. Promotieklasse B: GHCHOC II 4—1; HHYC III—Alliance 2—2; Lei denTempo '34, 50. 2e Klasse C: Delftse Studenten II HDM IV 42; ZuidwijckAeolus II, 4—3. Dames West le klasse: Rood Wit TOGO 23; BDHCAmsterdam 31; HilvarsumBe Fair 00; Gooi—HHYC 1—2. Promotieklasse B: LeidenLeoni- das 11; HDMAeolus 31; Kie vieten—BDHC III 3—0. 2e Klasse A: Groen GeelHLC 20; Ever SwiftLeiden II 72. 2e klasse B: BNCTempo '34 24; HHYC III—TOGO II 0—1; AMVJ— HOC 4—1; RBC—Zuidwijck 3—0. Heren Zuidwijck IAeolus H 43. Heren I begon met 10 man, maar was toch direct in de meerderheid, wat in een 10 voorsprong werd omgezet. Een scherp schot van de rechtbuiten der gasten deed dit voor de rust weer teniet (11). In de tweede helft een vrijwel gelijk op gaande wedstrijd, doch Zuidwyck's doelverdediger had niet zijn dag en liet 2 maal een steekje vallen met gevolg een voorsprong van Aeolus met 31. De gastheren waren geluk kig niet ontmoedigd en zagen hun talrijke aanvallen nog met 2 doel- punte beloond (43). DAMMEN Het Vier Dorpen-Tournooi. Voor het Vier-Dorpen-Tournooi, dat inmiddels reeds een aanvang heeft genomen zijn voor de 2de ronde de volgende wedstrijden vastgesteld: lste klasse: 16 Jan.: SDV 1Benne- broek 1; 17 Jan.: Hillegom 1Lisse Vooruit 1. 2de klasse: 19 Jan.: Lisse 2Hille gom 2; 23 Jan.: SDV 2Hillegom 2. Sport in 't kort Drieduizend toeschouwers woon den de ijshockeywedstrijd bij tussen de Dusseldorfer Eislauf Gemein- schaft en de Ijsvogels uit Amster dam. Na een spannende wedstrijd, waarin soms goed ijshockey werd gedemonstreerd wonnen de gasthe ren met 43 (11, 10, 22). Voor de competitie om de West- Europabeker kwam Luik Zaterdag avond uit tegen de Racing Club de France. Luik won met 11—De tus senstanden waren 32, 31, 52. Te Antwerpen werd de landen- wedstrijd basketball België—Neder land dames gespeeld. De Belgische ploeg won met 3631. De Belgische herenploeg won met 4946. (Rust 19—26). Frankrijk won met 1412 van Schotland in de eerste internationale rugbywedstrijd van dit seizoen. Met de rust leidde Frankri'k met 86.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6