De Warmondse Tafeltennis kampioenschappen DINSDAG 9 JANUARI 1951 DE LE JSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Hekker won het clubkampioenschap en won in alle spelen SPORTGEBEURTENIS, die zich ieder jaar weer meer mag ver heugen in een grote belangstelling en deelname van de bewoners uit het rustige Warmond zijn wel de Warmondse kampioenschappen ta feltennis, die ook dit jaar weer werden georganiseerd door R.K. „Steeds Vooruit". De Palmboom der verdrukking. Om 12 uur precies opende de voor zitter van St. Vooruit, de heer H. G. Derriks met een welkomstwoord het tournooi, nadat ook de geestelijk ad viseur van de ver., kapelaan A. J. W. de Nijs, in een korte, doch geestige toespraak gewezen, had op de groei van de vereniging, ondanks het feit, dat zij lange tijd „de palmboom der verdrukking" was gegweest. De geestelijk adviseur wees er echter op, dat juist na zware en moeilijke ja ren een krachtige en gezonde vereni ging opgebouwd kan worden, en voor Steeds Vooruit is de tijd gunstig, al moet er dan ook dringend een op lossing komen voor een goede zaal. En na deze woorden ging kapelaan de Nijs over tot het „dopen" van een der laatste aanwinsten van de vereniging, een splinternieuwe ta fel, door deze voor de eerste maal te bespelen. Wij hebben later op de dag be tere wedstrijden op deze tafel gezien, al mag niet ontkend worden, dat kap. Nijs wel enige aanleg heeft Hierna namen de eerste ronden een aanvang, en reeds direct bleek, dat het tournooi niet alleen een groot aantal deelnemers getrokken had, maar dat het zeer zeker ook een moeilijke opgave was om door zo veel sterke en vaak ook zeer gerou tineerde spelers de weg naar de fi nale's te bereiken. HOOG BEZOEK OP DE JEUGDKAMPIOENSCHAPPEN TE WASSENAAR. Zoals bekend organiseert de R.K.S. V. „The Swallows" te Wassenaar op Zondag 21 Jan. de R.K. Jeugdkam pioenschappen voor Leiden en om streken. De huidige kampioen van Neder land, Cor Pelser, heeft zich bereid verklaard onmiddellijk na de fina le's van dit Jeugdtournooi, de deel- nemens te onthalen op een demon stratiewedstrijd tussen hem en zijn bekende teamgenoot Piet Kreuger, die in 1948 kampioen van Nederland was. Beide spelers behoren tot de topklasse van ons land en zullen zeer zeker in staat zijn de aanwezige jeugdige spelers door hun prachtig spel in verrukking te brengen. Aan vang van deze demonstratie 8 uur precies. DE INTERNATIONALE KAM PIOENSCHAPPEN v. FRANKRIJK Cor de Buy slaat de Pool Erlich Het tournooi om de internationale tafeltenniskampioenschappen van Frankrijk werd te Parijs voortgezet. De grote verrassing van deze dag was de overwinning, welke onze landgenoot Cor du Buy behaalde op de Pool Erlich. De uitslagen luiden: Heren enkelspel, kwart finales: Haguenauer (Fr.) slaat Agopoff (Fr.) 3—0; Simons (Gr Br.) slaat Amouretti (Fr 32; Cor du Buy (Ned.) slaat Erlich (Polen) 21—18, 21—17, 21—12; Leach (Gr. Br.) slaat Roland (Belg.) 3—0. Dames enkelspel, halve finales: mej. Boelet (Fr.) slaat mej. Rowe (Gr. Br 3—1; mej. Roze (Gr. Br.) slaat mevr. Vannoni (Fr.) 30. Heren dubbelspel, halve finales: Leach en Simons (Gr. Br.) slaan Roothooft en Lanskoy (Fr.) 30; Barna en Haguenauer (Gr. Br.-Fr.) slaan Roland en Dekamper (Belg.). A.L.T.C. De competitie-uitslagen van de „Algemene Leidse Tafeltennis Club" zijn: Heren 2e lel.: ALTC 2Te Werve 1 5—5. Dames 4e kl.: ALTC 2—Petrolea 2 8—2. Heren 4e kl.: ALTC 4Ready 1 10—0; ALTC 5—Dolfijn 2 7—3; ALTC 6Oegstgeest 1 55. Hekker de geweldige Vooral in de klasse heren-leden enkelspel waren spannende wedstrij den te bewonderen, zo schakelde Hekker al direct een der meest ern stige candidaten voor de titel, n.l. v. de Zwet, uit. Via C. v. Tongeren, plaatste deze speler zich in de finale, die als 2e man Zoetmelk vermeldde. In de heren-niet leden enkel was het J. de Winter, die de titel won, maar die zich daarna geplaatst zag tegenover Hekker, die inmiddels ook Zoetmelk in vijf games had versla gen. Ditmaal ging het om de titel „kampioen van Warmond" en ook hier slaagde Hekker erin met zijn geweldige aanval door de verdedi ging van J. de Winter heen te bre- kenen hem in 2 games te verslaan, Dit was de 2e titel voor Hekker. In het heren dubbelspel waren de finalisten v. Winsen-Hekker tegen Ritzen-Kerkhof Ook hier ging de titel naar Hekker, sJamen met v. Winsen. In het mixed dubbel stond mej. de Vroome aan de zijde van Hekker en samen versloegen zij het paar mej. Papót-v. Wisen. In de klasse dames enkel waren het mej. T. Theijs en mej. Papót, die de eindstrijd streden, eerstgenoemde won op het nippertje, maar net ge noeg om de beker in ontvangst te mogen nemen en zich kampioene van Warmond te mogen noemen. Het pu bliek, dat in dichte rijen de wed strijden mocht bekijken, toonde zich vele malen gul door een hartelijk applaus. Hier zijn de uitslagen: Heren enkel leden: 1. Hekker (club kampioen); 2. Zoetemelk. Heren niet-leden: 1. J. de Winter, 2. J. v. Noord, 3. Chr, de Winter. Aspiranten: 1. Warmenhoven, 2. P. v. d. Horst. Junioren: 1. F. v. Stijn, 2. G. v. d. Horst. Dames-enkel: 1. T. Theijs, 2. M. Pa pót, 3. C. Tuijnman. Heren-enkel (titel): 1. Hekker, 2. J. de Winter. Heren-dubbel: 1. Hekker-v. Win sen, 2. Ritzen-Kerkhof. Mixed-dubbel: 1. Hekker-de Vroo me, 2. v. Winsen-Papót. VOETBAL STOKE CITY SLOEG PORT VALE. In een overgespeelde wedstrijd voor de derde ronde van de FA.- cup won Stoke City met 1—0 van Port Vale. Stoke dat op eigen terrein speelde, komt in de vierde ronde te gen West Ham United uit. Tijdens een F.A.-bestuursvergade- ring, welke te Londen werd gehou den, is besloten in 1953 een Fifa- team uit te nodigen een wedstrijd in Engeland te komen spelen ter ge legenheid van het 90-jarig bestaan van de Engelse Voetbalbond. De laatste wedstrijd, waarin een Fifa-team in het veld verscheen was die te Glasgow tegen de ploeg van Groot-Brittannië op 10 Mei 1947. Deze z.g. „wedstrijd van de eeuw", waarin onze landgenoot Wilkes als j linksbinnen in het elftal van de Rest van Europa stond opgesteld, werd met 61 door de Britten gewonnen. SCHAKEN HET HOOGOVENTOURNOOI In het Hoogoventournooi, dat van Zaterdag 13 t/m Zondag 21 Januari te Beverwijk wordt gehouden, be staat de internationale groep uit tien deelnemers, van wie tot dusver de volgende acht bekend zijn: dr. Eu we (Ned.), Donner (Ned.), O'Kelly, de Gal way (Belg.), Kramer (Ned Poulsen (Denemarken), van Seters (Belg.), dr. Stumpers (Ned.) en Pa- lomaa (Finland). Een buitenlander en een Nederlander zullen deze hoofdgroep completeren. AUTOMOBILISME Zaterdag 13 Januari zal de opening van de 34ste automobielsalon van Brussel, die tot 24 Januari duurt, plaats hebben. De volgende modellen zijn geheel nieuw of te Brussel nog niet getoond. Frankrijk zal een nieuw model van de Hotchkiss-Gregoire lanceren. De Renault-bedrijven komen even eens met een nieuw model, „de Fre- gate". Van Duitse zijde zullen behalve de Oostduitse B.M.W. ook de ver schillende types van de Borgward- Hansa, waarvan een met automati sche transmissie, te zien zijn. Het zelfde land zal de belangstelling vragen voor de Goliath, de Gullrod- superior, en zowel de Oost- als West- duitse D.K.W. Vermeldenswaardig is ongetwijfeld de nieuwe Porsche- sportwagen, genoemd naar de inge nieur, die ook de Duitse Volkswagen ontworpen heeft. Men zal dan ook vele onderdelen van de laatste in deze nieuwe sportwagen terugvin den. De Volkswagenmotor is echter zodanig gewijizgd, dat deze een ver mogen van '40 p.k kan ontwikkelen. De Porsche-wagen kan nu, mede dank zij de aërodynamische carosse- rie, een snelheid van 140 kilometer bereiken. De Engelse Ford zal met de mo dellen Consul en Zephyr voor de dag komen. De Britten zullen verder de aandacht vragen voor de nieuwe Austin-modellen, de Morgan, en de uit de „Rover 75" ontwikkelde sport wagen Marauder. Terwijl de Fiat het type 1.400 zal zenden, zullen alle grote Amerikaan- merken worden vertegenwoordigd door uitvoeringen, die nog maar en kele weken geleden aan het publiek getoond werden. BRIDGE ENGELAND WINT VAN CONTINENTAL CLUB. De bridge-ontmoeting tussen een Engels team en de Continental Club, die de afgelopen dagen in het Vic torie-hotel te Amsterdam wero ge houden is dank zij uitstekend spel in de laatste zitting met klein ver schil door de Engelsen gewonnen. In de 6e en laatste zitting, die gister middag werd gehouden, behaalden zij 49 matchpunten tegen de Nederlan ders 15. Het eindresultaat is gewor den, dat de Engelsen, die gedurende de 5 voorafgaande zittingen steeds een achterstand hadden, de ontmoe ting op hun naam brachten met in totaal 247 matchpunten. De Conti nental Club eindigde met 224 match punten, er. werden tijdens deze ont moeting 192 spellen gespeeld. Het Engelse team bestond uit de heren Harrison, Gray, Dodds,. Garde ner, L Tarlo, zijn broeT J. Tarlo en Pavlides. De eerste vier spelers heb ben deel uitgemaakt van het Engei- se team, dat het vorig jaar het Euro pees kampioenschap behaalde. Voor Nederland kwamen uit mr. E. C. Goudsmit, mr. F W. Goudsmit, mr. J. R. C. van Bemmel Suyck en de ne'er M. Catz. BEDRIJVEN-COMPETITIE Na een spannende strijd, waarin bij de voorlaatste ronde beide par tijen precies gelijk stonden (8686), won Lichtfabrieken I gisteravond met 104—94 van P.T.T. I Het Ka- merl, O. Lab. won met 120100 van Liohtfabr. II. WIELRENNEN VELDRIT IN DE BOLLENSTREEK. Door de goede zorgen van de W.V. „De Bollenstreek", welke over een prima traject met kleedgelegenheid beschikte is de veldrit Zondag in alle opzichten geslaagd. De zware wind ten spijt ontwik kelde zich direct na de start een felle strijd, waarin J v. d. Fits, P. Bout hoorn, J. Slingerland en H. v. d. Vos de toon aangaven. Aanvankelijk ga ven J. Duivenvoorde en K. Duindam goed partij, maar door pech moest Duindam opgeven J. v. d. Fits (Oud- Ade) wist tenslotte overtuigend te winnen. 2. J. Bouthoorn (Alphen). 3. J Slingerland (Zoeterwoude). 4. H. v d. Vos (Leiden). 5. J. Duivenvoor den (Noordwijkerhout). 6. W. Rijs- bergen (Leiden) 7. B. Kruit (Lei den). 8. W. Verloop (Noordwijk). 9. B Bergman (Leiden). 10. J. de Groot (Leiden). UIT HET «kathol ieke Jl amp OOK DIT JAAR JEUGDKAMPEN De grote successen van de in de zomers van 1949 en 1950 te Vuught gehouden jeugdkampen zullen on getwijfeld ieder voetballer bekend zomers van 1949 en 1950 te Vught 1000 jeugdige voetballers, die een heerlijke week in hef kamp door brachten, in de afgelopen zomer wa ren het er reeds ongeveer 1300, die opgetogen huiswaarts keerden. De jeugdkamp commissie zal dan ook op de ingeslagen weg voortgaan en in de komende zomer van 1951 we derom een serie jeugdkampen orga niseren in het zo prachtig gelegen Vught. Ook zijn nog plannen in voor bereiding voorden kamp in Limburg voor alle takken van sport, waar de voetbalverenigingen dan waarschijn lijk over één week kunnen beschik ken. In ieder geval zullen in Vught bij voldoende belangstelling vijf weekkampen worden gehouden, aan vangende 23 Juli en eindigende 25 Augustus 1951. De kosten bedragen evenals vorige jaren voor de gehele week 12.50 per deelnemer, benevens 5.in schrijfgeld per elftal. Hiervoor wordt volledige voeding en huisvesting in grote, zeer goede en 's avonds ver lichte, Amerikaanse legertenten ver strekt. Ieder elftal moet vergezeld zijn van minstens één leider, voor wie de kosten eveneens 12.50 bedragen De jeugdleider moet meerderjarig zijn en volkomen voor zijn taak be rekend. Gedurende de kampweek zal, evenals vorige jaren een voetbal- tournooi tussen de verschillende deelnemende elftallen worden geor ganiseerd, De elftallen zullen, bij voldoende deelname, in 3 groepen worden verdeeld, n.l. in: a. een groep van 12 t/m 14 jarigen (geboren tussen 1 September 1936 en 1 September 1939); b. een groep van 15 en 16 jarigen (geboren tussen 1 September 1934 en 1 September 1936); c. een groep van 17 en 18 jarigen (geboren tussen 1 September 1932 en 1 September 1934). Het wedstrijdprogramma zal zoda nig worden samengesteld, dat vol doende vrije tijd overblijft voor an- dère ontspanning en uitstapjes in de omgeving. Ook zullen nog andere takken van sport worden beoefend, n.l. athletiek en volleybal. Aanmeldingen moeten geschieden vóór 1 Maart 1951 aan het adres van dé secretaris der jeugdkampcommis sie, H. v. d. Heuvel, Sleedoornstraat 90 te 's-Gravenhage. Die slopende Rheumatiek maakt U humeurig en ziek, maar bovendien raakt Uw hele ge stel er van ondersteboven. Ga toch zó niet verder, drijf die slopende pijnen uit Uw leden. Met Kruschen! Wonderlijk, wat die zes minerale zouten, waaruit Kruschen is samen gesteld, voor U doen. Met Kruschen voert ge de bloedzuiverende orga nen precies datgene toe, wat ze no dig hebben om weer met jeugdige kracht te kunnen functionneren. Het bloed gaat weer krachtig stromen en de onzuiverheden, die nu oorzaak zijn van Uw tergende pijn, worden langs natuurlijke weg afgevoerd regelmatig en radicaal. (Ingez. Med.) RECHTZAKEN HAAGSE POLITIERECHTER. Lantarens sneuvelden. Drie kna pen uit Alphen a. d. Rijn hadden op een avond meer sterke drank tot zich genomen dan goed voor her. was. Dit bleek bij het naar huis gaan. Wel wisten zij nog recht vooruit te ko men en hun dames netjes thuis af te leveren, maar toen begon het edole drietal plotseling baldadig te worden. Eén van hen, de verzekeringsagent G. H. van W., bleef even achter en gooide een straatlantaren stuk. De anderen keken om en de kapper J. v d. W. zeide: „Dat kan ik ook in één keer". Hij bleek waarheid te hebben gesproken, want even later rinkelde de tweede straatlantaren naar beneden. De politie kwam er aan te pas en zij moesten voor de Haagse Politierechter verschijnen. Zo althans luidde de lezing van de derde verdachte, de schilder R. G., die beweerde zelf geen aandeel te hebben gehad in deze straatschen derij. Wegens gebrek aan bewijs werd hij van het tenlastegelegde vrij gesproken. doch de andere twee die verstek hadd m laten gaan werden veroordeeld tot 25.boete subs 5 dg. Zijn patroon bestolen. De los- werkman F. H. B. uit Alphen a. d. Rijn, had bij zijn patroon te Zwam- merdam uit een geldkistje een bank biljet van 100.weggenomen. Dit bracht hem in aaraking met de po litie en het gevolg was dat er f 50. boete subs, tien dg. en 1 maand voorw. tegen hem werd geëist met de bijzondere voorwaarde, dat hij bin nen twee jaar de schade moet ver goeden. De politierechter veroor deelde hem conform de eis. W'lt U iets weten Vraag: De kortste weg van Bos koop naar Harderwijk; hoeveel km? Antwoord: Boskoop, Bodegraven, Woerden, Utrecht, de Bilt, Soester- berg, Amersfoort, Nijkerk, Putten, Ermelo, Harderwijk; afstand 90 km. Vraag; 1. Indien iemand bij pan doeren de kijkkaart ruilt, moet het blad, dat geruild is; dan blind of mag het open op tafel? 2. Gaat pan doer boven ouvert of ouvert boven pandoer? Antwoord: 1. De geruilde kaart komt gedekt op tafel. 2. De volgorde der spelen bij pandoeren is als volgt: 100, 110, 120, 130 piccolo misère (deze drie spelen zijn gelijk voor het bieden), 140, 150, zwabber so lozwabber 160 (ook deze drie spe len zijn gelijk), piccolo ouverte, mi sère ouverte, 170, 180, 200, pandoer piccolo impériale, misère impériale, pandoer privé. Vraag: Ik vraag op een blinde kaart klaver heer bij ruiten troef Moet de tegenpartij dan klaver bij lopen of mag zij verzaken en ruiten gooien?- Antwoord: Bij vragen op 'n blinde kaart mag troef bij gegooid worden. Aetherklanken WOENSDAG 10 JANUARI 1951 HILVERSUM 1,402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA VARA: 7.00 Nieuws. 7.13 Gramo- foonmuziek. 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weer berichten. 9.10 Gram. muziek. 9.12 Voor de huisvrouw. 9.22 Cello en piano. (9.309.35 Waterstanden). VPRO: Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 10.35 Idem. 11.00 Gram', muziek. 12.00 Orgel en zang 1230 Land- en tuinbouwmededslin- gen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Instrumentaal kwartet. 12.55 Kalen der. 13.00 Nieuws. 13.15 Amuse mentsmuziek. 13.50 Gram. muziek. 14.00 Gesoroken portret. 14.15 Jeugd- concert. 15.00 Kinderkoor-. 15.20 Voor de jeugd. 16.30 Zendersluiting. 18.00 N'euws. 18.15 VARA-varia. 18.20 „Wei-vin? Koninklijke Marine", cau- sex-ie. 18.30 Gx-am. muziek. 18.35 Lichte muziek. 19.00 „Kansen van socialisme en communisme in Azië", lezing. 19.15 Gx-am. muziek. VPRO: 19 30 Voor de ieu?d. VARA: 20.00 Nieuws 20.05 Radioschaakwed^+x-iid NoorwegenNederland. 20.06 Poli tiek overzicht. 20.15 Promenade-or kest en soksten. 21.15 „Jennv in de boomraard", hoorsoel. 21.50 Con certgebouworkest en solist. 22.45 ..Kunstmest." causerie. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram', muziek. HILVERSUM IT 298 M. 7.00—24.00 NCRV NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. muziek. 11.25 „Jan Pieters- zn. Coen", hoorspel. 12.00 Alt-mezzo en piano. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Amusements muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 „Het garderegiment Prinses Ix-ene bestaat 10 jaar", vraaggesprek. 13.20 Piano duo 13.50 Regeringsuitzending: Su rinaamse studenten bespreken de situatie in hun vaderland. 14.00 Ma rinierskapel. 14.35 Gram. muziek. 14.45 Tenor en piano. 15.00 Kamer- ox-kest, koor en solisten. 15.45 Voor de jeugd. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Orkestconcert. 18.30 Amusements muziek. 19.00 Nieuws en weerbe richten. 19.15 Voor de jeugd 19.30 Gram. muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Radioschaakwed- strijd Nooi-wegenNederland. 20.06 Vocaal duhbelkwartet. 20.9-5 Amuse mentsmuziek. 20.50 „Gezin en school", causerie. 21.10 Omroeoor- kest. 22.00 „In de schacfuw van Mos kou". 22.10 Gram. muziek. 22.20 Vo caal ensemble. 22.45 Avondoverden- kirag. 23.>00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. muziek. ERDE KASTEEL^ 61. Een klap en een bons. - Wel, wat er nu gebeurde is niet moeilijk te raden. Ootje Teui* pro beerde nog uit alle macht te rem men. maar teen was het juist te laat. De mooie nieuwe baronnen-auto vèoog met een klap en een bons te gen de dikke, solide boom op, ter- wij i Freek Frek met zijn aftands ver voermiddel rustig verder reed. De baronnen-wagen ging helemaal stuk, adt is te begrijpen. Ei zalen overal deuken in, de ruiten lagen in scher ven op de grond, een van de voor wielen was van de as gebroken en uit de motor stegen allerlei onwel riekende dampen op. Ootje Teur was dwars door de voorruit geslingerd en hing nu als een nat hemd in een boom en Baron Van Quaat tot Ergher, die zich niet verroeren kon. omdat hij gebonden was, keek met een lodde- gezicht '-"'oor een achterruit, dat ook aan gruizels was. Freek Frek had inmiddels zijn wa gen gekeerd en was uitgestapt, om het tafreel met welbehagen te be kijken. „Zc, vrienden," sprak hij, „dat zat jullie niet glad, hè? Daar had je naast de ouwe Freek Frek gera kend! Maar ik zal jullie wel effe lere!" £en getuige 1 die niet ópxak J Roman van: R. AUSTIN FREEMAN (vertaald door F. van Vo'^en). 50) „Ik dank U", zei ze ernstig „en nu vaarwel" Zij stak haar hand uit en ik druk te er een kus op. Ondanks het sche merlicht zag ik, dat zij bloosde.' Met een allerliefst droevig glimlachje fluisterde zij nogmaals: „Vaarwel" en verwijderde zich snel naar de hoofdweg. Bij de kromming wuifde zij mij nog een laatste groet toe en was uit mijn oog verdwenen. Met weemoed staarde ik de vrouw met liaar geheimzinnig verdriet na, toen plotseling mijn oor getroffen werd door een geluid achter mij in de laan, hetgeen mijn waakzaam heid ten hoogste spande. Het was, wat ik zou willen noemen een sluipende voetstap. Hier op dit hellende, jnet kiezels bezaaide pad was sluipen ecïiter onbegonnen werk. De onbe kende persoon scheen mij echter toch sluipend te willen naderen, dus moest Ik op mijn hoede zijn. Boven dien zou, indien de onzichtbare toe- de man met het ooggebrek vra dit een goede gelegenheid kun- pen vorden, om tot een soort com promis met hem te komen. Om die reden keerde ik terug de laan af. Onmiddellijk hielden de stappen in. Ik versnelde mijn pas en op zijn beurt deed de onbekende het ook. Nu werd het een wedloop en ik geloof, dat ik hem spoedig inge haald zou hebben, als ik niet over een kiezel was uitgegeleden en na een paar malle bokkesprongen op de grond gezeten had. Toen ik op stond, hoorde ik geen voetstappen meer. Ik vervolgde mijn weg, doch nu in regelmatige pas, terdege op irrijn hoede, want de toenemende duisternis was een eventuele vijand zeer gunstig. Er deed zich echter niets bijzonders voor en toen ik de hoofdweg bereikte, tuurde ik een paar minuten in alle richtingen, of ik iemand kon ontdekken, die my verdacht voorkwam. Zo iemand kwam niet in het gezicht en nu her innerde mijn kriebelende maag mij er aan, dat mijn souper thuis gereed stond. Vijf minuten later was ik op mijn kamer. XV Di'. Jardine van het toneel verdwenen Mijn tweede visite op „The Haw thorns", waarnaar ik zo verlangend had uitgezien, moest voor onbepaal de tijd uitgesteld worden. Ik zeg „moest" aangezien het onder de gegeven omstandigheden niet raad zaam was. Na mijn avontuur met de onbekende onzichtbare hardloper vond ik het roekeloos, m'ij in de na bijheid van de woning van Sylvia te vertonen. Voor alles wilde ik de spion haar woonplaats niet bekend maken, want zijn bijzondere belang stelling in haar gouden kruisje, was voor my een bron van zorg. De vol gende morgen na de lunch schreef ik een brief aan Sylvia waarin ik haar in het kort de stand van zaken uiteenzette. Ik liet ons dienstmeisje de enveloppe wegbrengen en stapte tegelijk met haar de deur uit in tegenovergestelde richting, teneinde de spion, die vermoedelijk geregeld de wacht hield, te verhinderen haar te volgen. Het overige van de dag bleef ik thuis en besteedde geruime tijd aan het schrijven van een brief voor Thorndyke, waarin ik hem een nauwkeurig verslag gaf, van mijn iongste wedervaren. Deze brief werd door mevrouw Blunt zelf op de post eedaan, voor de laatste lichting plaats had. Nauwelijks had ik de volgende morgen aan de ontbijttafel plaats genomen, toen er een telegram werd bezorgd. Na opening bevond ik, dat •het van Thorndyke was. Hij be richtte mij. dat hij een brief aan mij had verzonden en vroeg, of ik thuis wilde blijven, tot het schrijven werd bezorgd. Dit deed ik en na verloop van een goed uur werd de brief be steld en mij door een boodschappen jongen persoonlijk ter hand gesteld. Het was een korte, zakelijke brief, waarin hij de wens te kennen gaf, dat ik hem om een uur zou ont moeten in Salter's Club in een zij straat van St. Jam'e's Street. Aan het slot stond deze eigenaardige aan wijzing: „Ik zou gaarne hebben, dat je een overjas en een hoed droeg, die enigszins opzichtig zijn en ge makkelijk te herkennen, zodat het gemakkelijk is je naar de club te volgen. Neem enige benodigdheden in een tas of handkoffer mede en zeg aan je hospita, dat je vannacht niet thuiskomt. Volg deze instruc ties letterlijk op en breng dit briefje Het laatste gedeelte van zijn in structies deed mij enigszins ontstel len, want ik herinnerde mij het drei gement van mijn oud-leermeester, om mii uit het gedrang te houden. Maar Thorndyke was geen man, om niet te gehoorzamen. Op de aangegeven tijd wandelde ik dus, gekleed in een licht bruine overjas en grijze vilthoed op, de Grove af. Ik had een groene canvas handkoffer bij mij, waarin enige be nodigdheden voor een kort verblijf buitenshuis gepakt waren in mijn zak stak de bewuste brief Lang zaam wandelde ik de Junction Road af, teneinde rtfijn vervolger volop gelegenheid te geven mij in het oog te houden en mijn kleding en baga ge goed in zich op te nemen. Bij de Junction wachtte ik op een tram, die mij naar Euston Road voerde, vanwaar ik kalm en zonder omkij ken naar het aangegeven adres wandelde. Salter's Club was gevestigd in een "West Endhuis van een straat, die uit een zelfde soort huizen bestond en waar zich aan het ene eind een standplaats voor huurrijtuigen be vond. Ik was zo precies op tijd, dat de klok van een kerk in de buurt een uur sloeg, toen ik de stoep op stapte. Bij het binnenkomen van de hal werd ik ontvangen door een man op leeftijd in een eenvoudig livrei, die op mij scheen te wachten. Want toen ik naar dr Thorndyke vroeg, antwoordde hij vragend: „dr Jai*- dine?" en liet mij zonder antwoord af te wachten in de kleedkamer. „Binnen een paar minuten'1 zei hij, „zal dr Thorndyke bij U zijp. Zodra U zich heeft verfrist, zal ik U naar de eetkamer brengen, waar bij wenste, dat U hem zou wachten." Ik was zelfs door dit korte opont houd enigszins verrast, want Thorn dyke is een model van ounctualiteit. Ik behoefde echter niet lang te wach ten. No? geen twee minuten had ik aan een voor twee personen gedekt tafeltje dicht bij een raam plaats genomen, toen hij binnenkwam'. „Ik behoef mij zeker niet te ver ontschuldigen, Jardine", zei hij, ter wijl hij mij hai-teliik de hand schud de. „Je zult wel begrepen hebben, waarom ik je even heb laten wach ten, niet waar?" „U bewijst mijn schei-pzinnigheid te veel eer-," zei ik met een grijnzend glimlachje. „Ik bezit helaas niet Uw vermogen van onmiddellijk gevolg trekkingen maken" „Dat vermogen .heb je nauwelijks nodig," verklaarde hij. „Ik stond natuurlijk op de uitkijk, om je te zien aankomen en hield een oog in het'zeil, om te kunnen waarnemen wie je volgde." „En, kwam mij iemand achter-op?" „Verschillende personen. Ik heb ze allen zorgvuldig, met een binocle, die twaalf rr/aal vergroot, opgeno men en een van mijn assistenten staat nu bij hetzelfde venster hier aan de overkant en volgt met hetzelfde uitstekende optische instru ment, de gedragingen van de ver schillende voorbijgangers." „Zag U iemand, die U verdacht voorkwam?" „Ja, de tweede, die achter je aan kwam, scheen enigszins doelloos rond te slenteren en zag er opval lend kalm uit. Ik bemerkte ook, dat hij een paraplu in zijn linkerhand hield. Maar wij behoeven ons niet bezorgd te maken. Als er iemand is, die je be spioneert, zullen wij hem zeker zien. Hij moet zich van tijd tot tijd laten zien, want hy zal de hoofdingang geen ogenblik uit het oog verliezen en er is in deze straat zo goed als geen gelegenheid, om zich verdekt op te stellen." „Hij zou zich in een portiek kun nen schuilhouden", opperde ik. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6