eiöse hutspot^ Vraag- en antwoordspel van Leidse Raad en B. en W. Agenda Band Nederland-lndonesië wordt in Juli opgeheven II «Xerugkerende w H DINSDAG 9 JANUARI 1951 SE COURANÏ EERSTE BLAD - PAGINA 3 Aan het algemeen verslag van de begroting der gemeente Leiden voor het jaar 1951 in de afdelingen van de gemeenteraad, met de memorie van antwoord van burgemeester en wethouders is het volgende ontleend: Een lid wijst er op, dat er te veel gepraat wordt over onbelangrijke zaken en niet zelden geheel ten on rechte. Antwoord van B. en W.: Ook ons College kan zich niet aan de indruk onttrekken dat bij de beraadslagingen in de raadsvergaderingen niet altijd onnodige uitvoerigheid wordt verme den. Overigens staat het, binnen de grenzen, welke het Reglement van Orde stelt, aan de raadsleden zelf uit te maken, of zij aan de bespre kingen zullen deel nemen, en kan de voorzitter slechts tot het betrachten van kortheid aanmanen. De vrouw in de Raad. Een lid kan, hoewel het moeilijk is in de Leidse Raad, welke op enkele dames na geheel een herengemeen schap is, te spreken over de rechten van de vrouwen, niet nalaten te plei ten voor vrijheid van arbeid ook voor de gehuwde vrouw. Dit lid zegt, dat de oorlog heeft bewezen, dat men de vrouw, of zij gehuwd is of niet, in moeilijke tijden voor alles geschikt acht. Dit lid meent dat zulks ook in vredestijd het geval dient te zijn. Antwoord van B. en W.: Het lijkt ons niet aanbevelenswaardig, op deze beschouwing, die zeer algemeen is gehouden, over een onderwerp, waar omtrent de meningen nog al uiteen lopen, bij deze gelegenheid in te gaan. Dc financiële toestand. Een lid zou gaarne vernemen, wel ke bezuinigingen Burgemeester en Wethouders denken uit te voeren, in dien het gehele tekort niet door een extra verhoging van de bijzondere uitkering zou kunnen worden opge vangen. Antwoord van B. en W.: Zoals wij in de Geleidebx-ief van de begroting reeds hebben medegedeeld, is verla- ginq van het bedrag van het tekort ons inziens niet mogelijk zonder dat zulks ten gevolge zal hebben, dat het voorzieningspeil der gemeente be neden het minimum daalt. Een en an der houdt in, dat ons College naar de huidige omstandigheden geen deug delijke middelen aanwezig acht om' tot bezuiniging te komen. De dekking van het millioen- tekort. Een lid merkt op, uat Ue begroting thans voor het eerst veer oen tekort aanwijst en vraagt of reeds bekend is op welke wijze in dit tekort zei worden voorzien. Hij vertrouwt, dat Burgemeester en Wethouders in staat zullen zijn de gemeentefinanciën weer iii goede banen te leiden. Antwoord van B. en W.: Het is ons tot onze spijt thans nog niet moge lijk daaromtrent meer mede te delen dan in de Geleidebrief is vermeld. Effinciencyi Een lid vraagt tevens of het Colle ge de 'tijd niet gekomen acht om zich middels 'n efficiency-onderzoek, geleid door een bekwaam deskundi ge, te late:, voorlichten in hoeverre beperking van de omvang van ge meentediensten mogelijk is. Antwoord van B. en W.: Deze zaak heeft de aandacht van ons Col lege. Er ziin, in overleg mvt de Ac countantsdienst, teeds voorbereiden de maatregelen genomen. Bij de raming van het op volgno. 709a voor rente en aflossing van in vesteringen bestemde bedrag van 139.000.is met deze verbouwing rekening gehouden. Verschillende leden achten een herziening van het salaris van de Directeur van de Volkscredietbank in voor betrokkene gunstige zin ge wenst. Antwoord van B. en W.: De her ziening in de salarissen der hoofden van de gemeentelijke takken van dienst, maakt 'n punt van onderzoek bij ons College uit. Binnenkort hopen wij een voorstel ter zake bij U in te dienen. De toonkamer van de Lichtfabrieken. De Gemeenteraad van Leiden, ver gadert Maandagmiddag te 2 uur. Te behandelen onderwerpen: Benoeming van een lid van de Commissie voor de Openbare Wer ken (vacature H. Lombert). Benoeming van een ambtenaar van de burgelijke stand. Als zodanig j wordt voorgesteld de W. C. v. Zwie- i ten uit Velzen, die per 1 Febr. a.s. j Een lid vraagt of er. nu de toon- benoemd is tot chef d~r afd. Be vol- j kamer van dc Lichtfabrieken aan de king. HooiPracht 22 jaar bestaat, en in aan- Benoeming van vier leden van dc i mërking nemende de ontwikkeling Raad van Beheer van de Sporistich- j der tijden, geen wijziging in de dgs- ting. tijds gemaakte opzet dient te ko- Voorstel tot het overplaatsen van i men enkele onderwijzeressen naar een j Enkele leden achten het een aan- andere school. t fluiting voor de middenstand, meer Voorstel tot voorlopige vaststel- in het bijzonder voor de installateurs ling van de bedragen bedoeld in ar- in de gas- en electriciteitsbranche, dat tikel 55 der Lager Onderwijswet naast een keur. var. winkelzaken op 1920 en tot vaststelling van de ver- dat gebied de Stedelijke Lichtfabrie- goedingen ten behoeve van het bij- I ken van Gas en EiPctriciteit het no- zonder onderwijs, bedoeld in de ar- j dig oordelen er nog een eigen toon- tikelen 101, lOlbis en 102 dier wet, I kamer op na te houden. Deze leden over het jaar 1948. j vragen Burgemeester en Wethouders Voorstel inzake het opdragen aan of he' niet wenselnk is de noodzake de N.V. Chemische en Mechanische liikheid dezer toonkamer eens nadet Stofbestrijdings Onderneming („Cem j bezien in overleg met de bovenee- sto") te Amsterdam, van het schoon- i noemde installateurs en indien de maken enz. van gemeentegebouwen i noodzakelijkheid kan worden aange- toond, te willen overwegen of in de De steun-normen j Een lid vraagt of Burgemeester ên Wethouders plannen hebben de I steunnormen voor armlastigen te verhogen in verband met de op 1 September j.l. toegekende salaris- j verhoging van 5%. Antwoord van B. en W'.: Wij be antwoorden deze vraag bevestigend, j Het daartoe nodige crediet zullen »vij ter gelegenheid van de behande- j ling van de begroting voor 1951 bij Uw v vgadering aanvragen. (Wordt vervolgd) Uit de-Memorie van Antwoord blijkt o.a., dat van de meer dan 100 Leidse bruggen er slechts 36 zijn be rekend op de huidige verkeersbelas ting. Er zullen ve.e voorzieningen ge troffen moeten worden, wat Leiden in de komende jaren veel geld zal kosten. Wat het universitaire leven be treft, delen B. en W. mede gaarne bereid te zijn tot medewerking aan het oprichten van een studenten-cen trum. Plannen zijn in studie geno men. Helemaal tevreden over de studen ten is het college niet. De burge meester heeft enige malen het Leids Studenten Corps ernstig moeten on- Leidse Contact-avond Nu de doelstelling van het Natio naal Thuisfront Band Nederland Indonesië grotendeels verwezen lijkt is en zijn taak als thuisfront binnen afzienbare tijd afloopt, wordt ernstig overwogen de B.N.l per 1 Juli a.s. op te heffen en de Band, zij het in gewijzigde vorm, te doen voortleven in het onlangs geinstal- leerde Landelijk Comité Band Ne derlandIndonesië, welk comité zich ten doel stelt het behartigen waar zulks nodig of gewenst is - van dc maatschappelijke, stoffelij ke en andere belangen van zieke, gewonde en invalide militairen en oud-milftairen, die in hospitalen, sanatoria dan wel thuis verpleegd worden, meer in het bijzonder voor zover de verpleging verband houdt met hun verblijf in militaire dienst overzee. Het was de secretaris van het Lan delijk Comité, de heer J. F. J. Heij- bers uit Den Haag, die deze mede deling gisteren deed op de in „Den Burcht" onder grote belangstelling gehouden contactavond van de afde ling Leiden van de Band Nederland Indonesië. De heer Heijbers wees er voorts op, dat wij onze verantwoordelijk heid tegenover deze getroffenen diep bewust dienen te zijn en ons medeleven daadwerkelijk tot uiting moeten brengen. Dit is voor hen geen gunst, doch een recht en voor ons een onafwijsbare plicht Ten slotte deed spr. namens het Landelijk Comité, dat dank zij de steun van de Stichting Fomiba (Fonds voor Onze Militairen Band Nederland—Indonesië) reeds een 0 M financiële basis heeft, een dringend derhouden over de baldadigheid van beroep op de aanwezigen om ook te studenten Indien nodig zal streng Leiden over te gaan tot de oprich- worden opgetreden! I ting van een afdeling. Herinneringstegels. Nadat ter herdenking van de ge sneuvelden één minuut stilte in acht was genomen, heeft de voorzitter van de afdeling Leiden, de heer H. van Buel, aan 14 gerepatrieërden, voor zover deze avond niet verhin derd, een herinneringstegel uitge reikt. Ditmaal kwamen hiervoor in aanmerking de heren W. B. Bink, W. Brake 1, N. Cramer, J. L. van Egmond, J. de Geus, J. L. L. Vorst, A. K. Wolterink, K. P. Zwetsloot en W. A. C. Spoormakers te Leiden, A. Boelens, P. en A. Gravenkamp tte Oegstgeest, F. Koning te Ter Aar en J. Verhavc te Rijnsburg. Het tweede gedeelte van de avond werd op loflijke wijze gevuld door het optreden van het R.AO.-gezel- schap o.l.v, kapitein F. van Ewijk, een groepje militairen, dat er in de avonduren op uittrekt om ontspan ning te brengen. Ook gisteren deden zij dit met zoveel enthousiasme en gevoel voor het brengen van verant woorde kunst, dat menig beroeps gezelschap er nog een voorbeeld aan kan nemen. Tot in alle onderdelen was het zeer gevarieerde program ma uitstekend verzorgd! WEERSVERWA "HTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). WÉÉR TOENEMENDE WIND. Geleidelijk meer toenemende bewolking met later regen, hiel en daar tijdelijk vermengd met natte sneeuw. Aanvankelijk ma tige, later krachtige en langs de kust mogelijk harde wind uit Zuidelijke richtingen. Ongeveer dezelfde of iets lagere tempera tuur dan vandaag. miCitaiien, met toebehoren. Voorstel inzake uitbreiding van het plan tot de bouw van 100 wonin gen, systeem B.B.B., öp terreinen ten Oosten van het militair oefenter rein nabij de Kneppelhoutstraat, met 16 woningen, type 290 m3, systeem B.B.B. uit te voeren als duplexwo- ningen. Voorstel inzake uitbreiding van het plan tot de bouw van 39 wonin gen in de Meerburgerpolder tot 55 woningen, waarvan 33 uit te voeren als duplex woningen. Voorstel inzake het aankopen van perceel Waardgracht no. 89 voor 1800,—. Voorstel inzake het verhuren van de gebouwen nvet open ruimten aan de le Looierstraat no. 3 aan h?t Rijk Voorstel tot het verpachten van het visrecht in een gedeelte van de Haai-lemmertrekvaart en het Poel meer, aan C. D. Zandvliet te Leiden voor 200 n?r iaar. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot levering van elec- triciteit niet de N.V. Electriciteitsbe- drijf Hillegom-Lisse-Sassenheim. medezeggenschap ten aanzien van het beheer dezer toonkamer geen veran dering gebracht dirnit te worden. Antwoord van B. en W.: De toon- winkel werd opgericht in 1885 in de Pieterskerkkoorsteeg. Het tegenwoor dige gebouw werd in 1912 in gebruik genomen. In het jaar 1930 kwam een repeling tot stand met de electrotechnische in stallateurs. Leiden was hiermede een der eerste bedrijven in het land. j.o niet het eerste. De gasinstallateurs werden in 1933 ift deze samenwerking betrokken. Alle verkoop in de toonwinkel te Leiden loopt via de installateurs. In hoeverre de bestaande regeling wij ziging behoeft, wordt op het ogenblik nader onderzocht. Het slachthuis en de slagers. Enkele leden vragen of het wel juist is om de slagers, die uit hoofde van hun beroep gebruik moeten ma ken van het abattoir, een instelling Voorstel tot het eoerfkeuün vm 1 die er op «ericht is de volksgezond- begroting voor het jaar .95. van de begroting voor het jaar het College van Vrouwenkraammoe- ders, van het Gereformeerd Minne- of Arme oude Mannen- en Vrouwen huis en van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis resp. een batig saldo van f 11.518.^9. een slui tende begroting op 38 709,— en een nadelig saldo van ƒ2.500, Voorstel tot het wijzigen van de verordening, regelende de voor waarden voor het bezoek van het Stedelijk Museum „de Lakenhal" te Leiden in dier voege, dat 't museum in de wintermaanden van 10 tot 4 uur geopend is (thans tot 3 uur) en dat de leeftijdsgrens van kinderen onder gelejde van 16 op 10 jaar ge bracht wordt). Voorstel inzake het oprichten van een stichting te noemen: „Burgerij fonds van Leiden". CORRESPONDENTIE Wij ontvingen een schrijven van de heer J. V. te Leiden dat blijkens de zinsnede „Dankend voor de plaatsruimte" bedoeld is als Inge zonden Stuk. Wij menen echter, dat het onjuist zou zijn tot plaatsing over te gaan. Eersten^ betreft het hier een film welke reeds maanden geleden in Leiden heeft gedraaid; het onderwerp is dus geenszins ac tueel meer. Vervolgens geeft de schrijver een advies aan de K.F.C., dat onmogelijk is op te volgen. De K.F.C. heeft geen dictatoriale be voegdheden; zij mist het recht om te zeggen, dat zij volgende films van hetzelfde genre niet meer zal toela ten; zij heeft slechts te keuren de films, welke haar ter beoordeling worden voorgelegd. Dat eventuele volgende films over hetzelfde onder werp nooit beter kunnen zijn. is een stelling, welke wij niet gaarne zou den onderschrijven. lasten met de kosten van die instel ling. Zij vragen tevens of het dan wel juist is dat deze groep geen enkele invloed is toegekend met betrekking tot het beheer van deze instelling. Een ander lid sluit zich aan bii het laatste gedeelte van deze opmerking. Antwoord van B. en W.: Naar onze mening is het juist, dat evenals bij dc andere gemeentelijke diensten en bedrijven de slagers (en de vele andere gebruikers van het Openbaar Slachthuis) betalen voor de aan hen door deze instelling bewezen diens ten, ook voorzover deze een hy giënisch karakter dragen. Bovendien worden deze lasten door de slagers aan de ingezetenen doorberekend. Van de wenseliikheid om degenen die van de diensten van dit overheids bedrijf gebruik maken, invloed toe te kennen op het beheer daarvan, is ons College afgezien nog van de uitvoerbaarheid van dit denkbeeld niet overtuigd. Zowel in onze verant woordelijkheid aan de Raad als in het regelmatig door de Directeur van het Openbaar Slachthuis met de sla gerspatroonsorganisaties gepleegde overleg, ligt o.i. voldoende waarborg, dat bij het door ons College gevoerde beheer de belangen der gebruikers in het oog worden gehouden. Verbouwingen van het slachthuis. Enkele leden vragen pf er bij de samenstelling van de begroting reke ning gehouden is met de zo boog no dige uitbreiding van de werkplaatsen en schaftlokalen voor het personeel van het Slachthuis. Antwoord van B. en W.: De verbou wing van het Slachthuis is opgeno men onder de werken welke onzes in ziens in 1951 tot uitvoering dienen te komen. Een daartoe strekkend voorstel is te zijner tijd te verwach ten. Diusdag 9 Januari. Mensen zijn altijd geneigd plezier te hebben in het verdriet van ande ren. Ook Stadskok bezondigt zich hier wel eens aan. Zo zou hij b.v. hoewel wetend, dat het slecht is gistermiddag om twaalf uur dol graag getuige geweest zijn van een ongelukje op de Haarlemmerstraat. Want dat moe» de moeite waard ge weest zijn. Een zekere J. E., bestel ler bij een onzer Leidse banketbak kers, reed omstreeks het middaguur over de drukke Haarlemmerstraat, Onder z'n arm torste hij een doos met koekjes en een doos met maar liefst 40 gebakjes. Plotseling kwam hem een vrachtwagen achterop rij den, die de fietsende bakkersbedien- de greep en tegen de grond smakte. De besteller kwam er zelf goed van af, maar zowel de koekjes als de kos telijke gebakjes waren wat men noemt naar de bliksem. De ongeluk kige bediende momne'de toen iets, dat we hier niet zullen herhalen Morgenavond worden alle Leidse K.J.M.V.'ers in de bovenzaal van „De Harmonie" verwacht, waar de beer J. van Zijp, bestuurslid van de Ned. R.K. Middenstandbond, afd Leiden, zal spreken over enige zeer actuele onderwerpen. Ook de N.K.J.B.-afde ling wordt verwacht. Morgenavond zal er geen rhythmi- sche les zijn van de R.K. gym.ver. „Victorie", omdat de zaal schoonge maakt moei worden. De jonge meisjes en jongedames van de Maria-congregatie, dek. paro chie, worden er aan herinnerd, dat het morgen weer tweede Woensdag van de maand is. Dat betekent: om zeven uur alg. H. Communie. Wie BURGERLIJKE STAND. Geboren: Catharina Alida d. van A. stigten en C. A. Stijger, Jannetje d. van J. B. Sloos en J. Koet. Arnol- dus Petrus Regina z. van C. P. van Rooij en M. Leijsten. Hermanus Joannes Gerardus z. van H. B. H. Klein en C. Collé. Marianne Christi na d. van J. C. van der Pluym en J. H. Keereweer. Maria Magdalena d. van W. de Vreugd en L. A. Kros. Paulus Johannes z. van J. Wetselaar en R. Hartevelt. Jacobus Petrus z. van P. Visser en M. A. Maas. Catha rina Suzanna d. van J. M Ouwer- kerk en P. E. Selier. Johanna d. van L. de Vries en J. H. T. Kuijer. Petro- nella Haycintha Maria d. van T. Straathof en E. T. van Ruiten. Dirkje d. van H. Ouwehand en K. L. Ouwe hand. Maria Johanna d. van P. van Tuijl en A. Tertoolen.. Jan Cornelis z. van J. van Gemeren en P. Bakhui zen. Johannes Hendrikus z. van C. Kleverlaan en C. Bakker. Jan Wtady- staf z. van S. Wielogroch en N. Dom burg. Marinus z. van M. Kekkevoet en L. Brands. Elly Elisabeth d. van H S. Schipaanboord en E. Franken. Garritdina Cornelia d. van P. J. Smit en P. S. Anes. Overleden: J. Olivier vrouw 78 j. D. J. van der Eist huisvr van Post mus 83 j. C. van Duuren man 60 j. C. van den Berg huisvr. van Ba- rendse 72 j. J. H. Berg man 72 i. F. K. Lammers wedn. 84 j. G. H. J. Theuns zoon 7 weken. Getrouwd: A. G. van den Berg gesch. en M. M. C. van Es jd. T. L. van Kampen jm. en J. J. Goddijn jd. W. H. van Kampen jm. en M. C. Kemperman jd. M. Stempher jm. en M. Chaudron jd. H. J. van der Weij- den jm. en J. M. G. van Bers jd. kandie komt natuurlijk! De Franse dirigent Jean Fournet komt op 10 Jan a.s. voor K. cn O. ,het Rotterdam Philh. Orkest dirige ren. Hij genoot zijn opleiding aan het Conservatoire National dc- Paris en studeerde daar onder leiding van Philippe Gaubert. Hij dirigeerde in vele Europese landen en komt nu naar Leiden met een zeer bijzonder programma: de 4e Symphonie van Beethoven, de prelude Pénélope van Gebr. Fauré en Daphnis et Chlocé van Ravel. De Ned. violist Jan Da- men zal het vioolconcert van G. van Max Bruch uitvoeren. STADSKOK. Etui. handschoenen, sleutels, por- temonnaie. sigarenaansteker, munt biljet, gymschoen, roeiboot, vulpot lood, damesjapon, bankbiljet, wan ten, nota's, rubberlaars, doosje met k'eurpotloden. ceintuur. kerkboek (R. K), wieldop van auto. sportkous, notitieboekje, vat zuurkool, vulpen werkbroek, kano, insigne, .houtvlot, siaal, passerdoD". ringetje, twee boor den, portefeuille, schoenveters, siga retten-étui. kous, pakje met inhoud, zakwoordenboekje, alpinomuts ro zenkrans, vulpotlood (vier kleuren), distributiebonkaarten, actetas, hoes van parapluie. boeken, motorhand schoen, ballpointpen, hoofddoek, bro che zakmes, kraan sleutel (van melk bus), duimstok, drie zakjes kolen, kin deriakentje kindermanteltje zadel dek, programma met toegangsbewij zen kindermutsje, persoonsbewijs, bril, armband, premiebon ziekenfonds kindertasje, schaats, damesschoen, horloge, bontmuts, dictaatscahier, kinderstep'. Terug te bekomen en inlichtingen te verkriigen aan het Hoofdbureau van Politie Zonneveldstraat 10 te j Leiden od Woensdag- en Zaterdag- middag van 14 tot 16 uur. Laatste Berichten AARDBEVING IN JAPAN. Tokio en Jokohama hebben heden morgen een aardbeving gevoeld, die 40 seconden aanhield en de zwaarste is geweest in het gebied sinds de oorlog. Hoewel hoofdleidingen van de water- en stroomvoorziening in Jokohama vernield werden, verklaar de de politie, dat er in de hoofdstad geen schade was aangericht. Volgens het centraal meteorologisch instituut bevond het centrum van de beving zich in het Noordelijke deel van de baai van Tokio. APOSTOLISCH DELEGAAT NAAR MANDSJOERIJE GEVOERD? Volgens een ten Vaticane ontvan gen bericht is mgr. Patrick Byrne, apostolisch delegaat in Korea, die op 30 Juni gedwongen werd zijn post te Seoel te verlaten en op 22 Juli werd gearresteerd met een aantal missionarissen cn beambten van de Franse legatie te Seoel naar Mands- joerije overgebracht, aldus meldt de „Times". Met het troepenschip „Groote Beer", dat op 12 Jan te Amsterdam word' verwacht, keren de vo.gende militairen huiswaarts. Ch. Th. v. Holstein, Alphen a. d. Rijn,- J. dc Koning, Dc Genestetstraat 108, Leiden; A meuwpoort, Wasse naar; W. P. H. Gordijn, Lage Morsch- weg 39, Leiden; matr. I W. Graven- kamp, Oegstgeest; matr. I H C. Gul- demond, Oude Herengracht 15, Lei den; A. v. Wilgen Alplien a. d. Rijn; Hofm. I. M. Zirkzee, Oosterdwas- straar 49. Leiden; sgt. J N. v. d.Es- hof, v. Limburg Stirumstraat 15, Leiden; marn. M. J. de Wil, Koude kerk a. d. Rijn; marn. P. J. G. Bek, Reseoa.traat 29. Leiden; bott. H- J. Gordijn, Heerensteeg 33, Leiden; mat] I J F Wovvijs Sassenheim; H. Adams, 3e Havenstr. 76 Leiden,- A. F. Becrendonk .Nicuw-Vennep; J. van Harskamp Alphen aan den Rij" J- Lammcrse. Kastanjekade 17, Leiden; F. I. Meijer, Katwijk aan Zee; A. van Puijn. Katwijk aan Zee; Mam I C M.B. W van Leeuwen, Leidschedam; Marn. H. J. Meijer, Zoeterwoude; Marn. I. L. Mieremet, Doelensteeg 12, Leiden; H. Ramp. Boskoop; H v. d. Reijden, Medusa straat 13a, Leiden; E. Th. Vriesinga, Voorschoten; E. van der Steen en echtgenoot Oegstgeest; 2e ltne. (ver pleging) H. M Visser, v. Zuylen v. Nijcwelstraat 259. Wassenaar. 2de luitenante H. M. Verheul, Backersha- gen laan 44, Wassenaar; 2e ltne. C. J. Oldenampsen v. d. Zeeuw, Alphen aan den Rijn. HAAGSCHE SCHOUW IJsclub viert feest Gisteravond was het ijsfeest, aangeboden door de IJsvereniging „Rijndijk-Morsch", in de zaal van de Grote Vink De voorz., de heer W. Derogee sprak een wel komstwoordje, waarbij hij het be treurde, dat hij, nu hij voorzitter was, niet meer bij de feestcommissie behoorde. De voorz. van de feest commissie, de heer L. Meijer kon digde het cabaretgezelschap van John Kelly aan, die een non-stop-cabaret avond verzorgde. Het eerst traden op Sonja en haar partner, die xylo foon bespeelden. Toen de goochelaar Roel bezig was met allerlei goochel toeren, kwam er al c-en zeer goede stemming in de zaai. De muzikale clown, die zeer komisch gekleed op kwam, veroorzaakte een onbedaar lijk gelach. Na de pauze traden Son ja en haar partner weer op, die een mooi stukje muziek ten gehore brach ten. Ook de goochelaar verscheen weer op het toneel met fantastische toeren. De heer John Kelly zong nog enige liedjes en •hierna vroeg hij een hartelijk applaus voor de pianist, die volgens hem de ondankbaarste ro had te vervullen. Do heer L. Meijer dank te het gezelschap voor deze zeer goed geslaagde avond. Hierna was er een gezellig bal o. 1. .v de heer W De rogee, muzikaal verzorgd door „The Rhythm Stars". Het was een bijzon der leuk feest. SCHEEPSBERICHTEN GROOTEBEER pass. 8 Jan. Kp St. Vincent naar A'dam; JOHAN VAN OLDENBARNEVELT A'dam—Fre- mantle 8 Jan. 600 m. Z. Cocos eil.; KOTA BAROE, DjakartaR'dam 8 Jan. van Belawan, 9 Jan. te Kantang MEERKERK, R'damSydney pas. 8 Jan. Kreta; ORANJE Djakarta A'dam 8 Jan. van Singapore naar Belawan; RANCHI Djakarta—A'dam 8 Jan. van Portsaid; KOTA AGOENG Djakarta—R'dam 11 Jan. van Ge nua; SIBAJAK 9 Jan. 23 uur verw. H. v. Holland DjakartaR'dam, MARKTBERICHTEN TER AAR Aanrijding. Zondagmorgen had langs het Aarkanaal een aanrijding plaats, die betrekkelijk goed is af gelopen. De motorrijder Slol', die langs het kanaal reed in de richting Kattenbrug, zag plotseling de heer Nieuwenhoven op zijn motor van het erf de weg opdraaien. Slof trachtte nog de ander te ontwijken, maar het was te laat. De motorrijders botsten tegen elkaar. Door deze botsing ge raakte Slof de macht over z'n stuur kwijt, met als gevolg dat hij met zijn zuster, de duo-passagier en voertuig tussen de ijsschotsen in het Aarka naal terecht kwam. De heer Nieu- wenhuizen werd tegen het wegdek geslingerd en liep een wond aan z'n hoofd op. Erger was het met broer en zuster Slof. De motorrijder zelf was dicht langs de kant in het water terecht gekomen en stond tot zijn middel in het water. Zijn Zuster was echter helemaal onder de ijsschot sen beland. Gelukkig kon men haar direct te pakken krijgen en stonden beiden weer spoedig op het droge. Al leen het tasje, waar nog enig geld inzat, is naar de bodem van het ka naal verdwenen. Nadat de drenkelin gen door omwonenden waren voor zien van droge kleren, konden ze op eigen gelegenheid naar huis toe. U nadert een opgebroken weg HILLEGOM Door ijzeren staaf getroffen. Twee schooljongens werden getrof fen door 'n ijzeren staaf, die van 'n passerende vrachtauto viel. Eén der twee moest ter observatie in het zie kenhuis worden opgenomen. De chauffeur heeft niets gemerkt, want hij reed door. DE ZILK Zware hersenschudding. Ver moedelijk door uitglijden is de heer Z. komen te vallen. Hij werd öp de Regenvlietweg door 2 voorbijgan gers gevonden. Dr. van der Kaaden constateerde een zware hersen schudding. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis overgebracht. VOORSCHOTEN „St. Deusdedit" bestaat 25 jaar. Op 15 December jl bestond de Ned. R, K. Landarbeidersbond „St. Deus dedit" 25 jaar. Daar de herdenking van dit feest in de Advent zou val len, werd de viering uitgesteld en thans wordt deze week het jubileum feestelijk herdacht Zondagmorgen werd de Hoogmis opgedragen tot in tentie van de leden. Na afloop was er een feestelijk ontbijt in het „Eigen Huis". De voorzitter van „St. Deus- dtditde heer Th. v. d. Eng heette bijzonder welkom, de besturen van de andere onderafdelingen van de K. A. B., een drietal oud-leden, die bij de oprichting betrokken waren geweest. De jubilerende vereniging1 was letterlijk in de bloemen gezet. De zaal gaf een feestelijke aanblik cn het gemeenschappelijk ontbijt ver liep in een prettige sfeer. Woensdag a-s. wordt de viering voortgezet met een filmvoorstelling voor de kinde ren en een feestavond voor de leden. LEIDEN, 8 Jan. Groente. Per 100 kg.: rode kooi 8.10—15-10, sa- voyc- kool 8 60—10.80. groene kool 711.50, boerenkool 1013, prei 1728; kroten 6.108.30, kroten, gekookt 10—17, uien 1 00—5.70, Peen 14—31, spruiten 12—30. an dijvie 31—54. witlof 15—50, pos telein 12, per 100 stuks: salade 8.6012.60, knolselderie 814, per 100 bos: selderie 6.40—8.00, peen 15—18. LEIDEN, 9 Jan. Vette varkens. Aanvoer 240 stuks. Prijzen: zware 1.65—1.71, lichte 1.55—1.61 en zeugen 1.551.61 per kg. levend gewicht Handel slepend, prijzen te ruglopend. BODEGRAVEN. 9 Jan. Kaas. Aanvoer 123 partijen. Prijzen: 1ste soort f 2.28—2.33, 2de soort 2 21— 2.27, extra tot 2.38 er kg. Handel matig ROTTERDAM, 9 Jan. Vee. Aan voer totaal 4496 stuks, waarvan 1110 vette koeien, 1206 gebruiksvee, 40 vette kalveren, 187 graskalvei'en, 943 nuchtere kalveren, 127 varkens, 455 biggen, 175 paarden, 6 veulens, 187 schapen en 60 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 2 202.50, 1.90—2.15 en 1.80—1.90; vette kalveren 2.80—3.00, 2.30—2.60 en 2.00—2 30 per kg.; graskalveren 320220180; nuchtere kalveren f 55—50—45; biggen 35—30—25; slachtpaardcn 1.70 1.60, 1.55 per kg.; schapen 120—90—60. lam meren 1059075, kalfkoeien en melkkoeien 980800—675. vare- koeieu 540—490—440. vaarzen 650—600—500, pinken f 450—400— 325; Vette koeien aanvoer zeer ruim, handel traag, niet geheel prijshou dend; Vette kalveren aanvoer matig, handei rede'ijk. prijshoudend; Gras- kalveicn aanvoer iets groter, handel slecht met teruglopende prijzen; Nuchtere Kalveren aanvoer aanmer kelijk groter, handel stroef, niet ge heel prijshoudend; biggen aanvoer gewoon, handel flauw, prijzen iets 'agsr; s'achtpaai-cïen aanvoer iets groter, handel lui. prijzen onveran derd: Schapen aanv. a's vorige week handel stug prijzen constant; Kalf- en Melkkoeien aanvoer als vorige week. handei stil. prijzen mindere kwaliteit iet? lager, verder onver anderd; varekoeien aanvoer gewoon, handel flauw, pvijzen iets lager; Vaar/en en Pinken aanvoer matig, handel traag, prijzen als vorige week. ROELOFARENDSVEEN, 8 Jan. Bloemeu. Kvelagc 39—63 cent, Pierson 3"849 cent. Crown Impe rial 4160 cent, Golden Harvest 1.00 1 15. Rose Cop.and 0.901.20. BI. Copland 0 95—1.10. Pink Gem 65—70 cent, Sc. Wonder 5263 cent, White Sari 41—62 cent, Earley Queen 4456 cent, Nancis 80—90 cent, Pi- quante 1.001.10; Tulpen gemengd 67 —72 cent, Early Glory 3642 cent, Helios 2334 cent, Whrestler 39—42 cent, BI druifjes 19—20 cent.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3