Het opkomend isolationisme de Ver. Staten in Drie richtingen Instelling van Burgerijfonds te Leiden Britse Gemenebest verdeeld Over China-politiek verschil van mening DINSDAG 9 JANUARI 1951 Uh LEIDSE COURANT CERSTE BLAD - PAGINA 2 Volgens de Washingtonse corres pondent van het Zwitsers blad „Die Weltwoche" bestaan in de V.S. drie soorten van isolationisten. De aanhangers van Tsang Kai Sjek, zoals de senatoren Knowland en Mac Carthy, willen het Europa prijsgeven, doch dromen van een voorjaarsoffen sief tegen communistisch China met behulp van de 500.000 Chinese natio nalistische soldaten, die zich op For mosa bevinden. Hun schutspatroon is generaal MacArthus, die voortdurend telegrafisch te Washington op een openlijke oorlog tegen China aan dringt, aldus deze correspondent. De kring om ex-president Hoover en de voormalige Amerikaanse am bassadeur Kennedy wil daarvan niets weten. Het zijn hoofdzakelijk millio- nairs en groot-industriëlen, die uit angst voor hun have en goed onmid dellijk alle Amerikaanse troepen uit Azië willen terugtrekken en dit even als Europa aan zijn lot overlaten. Tussen deze beide uitersten staan de „milde"' isolationisten om sena tor Taft. die inzien, dat de Amerika nen heden ten dage niet langer als op een eiland kunnen leven en tegen over andere landen bepaalde ver plichtingen hebben, doch ook zij zijn eventueel bereid Europa in de steek te laten. Hoewel deze drie groepen tot de republikeinse partij behoren, bete kent dit niet, dat de partijleiding zich achter hun inzichten schaart. Gouver neur Thomas Dewey, die nog altijd als de leider geldt, hield dezer dagen integendeel een rede, waarin hij een diametraal tegengestelde politiek verkondigde. Hij vroeg om snelle vor ming van 100 Amerikaanse divisies. Een andere richting onder dc repu blikeinen, de zogenaamde liberalen onder leiding van senator Wayne Marse, achten het het beste Korea en Formosa op te geven en commu nistisch China tot de V.N. toe te la ten. De denkbeelden van MacCarthy en Hoover schijnen aan populariteit te winnen, aldus de „Weltwoche", doch niertegenover staat de mening van alle militaire autoriteiten te Wash ington, dat het lot der V.S. onscheid baar verbonden is met dat van de rest der wereld. Vertrouwen voor Pleven Het ministerie-Pleven boekte gis teravond hetzelfde succes ais op 'l Oudejaarsdag, daar de Assemblée achtereenvolgens de drie moties van vertrouwen op het bewapeningsbud get. die de regering na een weerbar stige prestigestemming in dc senaat gedwongen was opnieuw te stellen, met overweldigende meerdenheid aannam. Achtereenvolgens schaarden zich 323, 335 en 333 afgevaardigden achter René Pleven. Het budget van 740 milliard francs, is daarmee voor goed in kannen en kruiken en kan heden op de ontbijttafel van Eisen hower worden gedeponeerd. Met deze stemming besloot de As semblée haar zittingsperiode-1950 Grotewohl's voorstel Volgens de Frankfortse corres pondent van de „New York Times" hebben de West-Duitse kanselier, dr. Adenauer, en zijn kabinet Maandag besloten, het Oost-Duitse voorstel tot het houden van gemeenschap pelijke besprekingen over de een making van Duitsland voorwaarde lijk aan te nemen. Adenauex zou duidelijk hebben doen uitkomen, dat hij zich voor het programma ter ver dediging tegen elke militaire drei ging uit het Oosten aan de zijde van hei. Westen schaart. Dc Amerikaanse Hoge Commis saris Mc Cloy had hem doen weten, dat de Duitsers duidelijk uiting moe ten geven aan hun vastbeslotenheid, de vrije wereld te helpen verdedi gen met het oog op het toenemend isolationisme in de V.S., aldus- had Adenauer volgens deze correspon dent verklaard. Als voorwaarde zou Adenauer gesteld hebben, dat in de Oost-Duitse uitnodiging voor bespre kingen „de Sowjet-zöne het houden van vrije verkiezingen kan verzeke ren, voorafgegaan door een verkie zingsactie, waarin de Westduitse po litici hun meningen aan de bevol king van de Sowjet-zóne kunnen kenbaar maken". Eisenhowers Europese rondreis De Franse regeringsleiders zijn „zeer tevreden" over het verloop van de besprekingen, die generaal Eisen hower gisteren met hen en met de militaire leiders heeft gevoerd, zo wordt in gewoonlijk betrouwbare Franse kringen verklaard. Generaal Eisenhower reist vandaag per vliegtuig naar Brussel. Hij zal in België besprekingen voeren met de chefs der Belgische generale staven, premier Pholien, minister van bui tenlandse zaken van Zeeland, die te vens voorzitter is van de Atlantische Raad en met andere functionarissen. Generaal Eisenhower vertrekt Woensdagmiddag uit Brussel naar Den Haag. Vóór zijn vertrek zal hij door het Belgische staatshoofd, prins Boude wijn, worden ontvangen. Actiecomité's, waarin de commu nisten de leiding hebben, hebben Maandagavond op een bijeenkomst te Parijs een resolutie aangenomen, waarin wordt opgeroepen tot een „patriottische staking" om tien uur Dinsdagmorgen uit protest tegen het bezoek van generaal Eisenhower aan Parijs. Diplomatieke acht dagen te laat, maar juist op tijd om vandaag de grondwettelijke tweede Dinsdag van het nieuwe jaar, aan haar nieuwe en laatste ambts periode'te beginnen. ADABI'S ADVOCAAT GEARRESTEERD. In verband met de relletjes na de uitspraak van het Hooggerechtshof in de zaak Bertha Hertogh heeft de politie van Singapore de advocaat John Eber gearresteerd, die in deze zaak de partij vertegenwoordigde van Mansoer Adabi, Bertha's „echt genoot". Andere gearresteerden zijn de voorzitter van een onderwijzers vereniging en een journalist. Deze laatsten worden verdacht van com munistische sympathieën. GRIEP IN ENGELAND NEEMT AF. Een woordvoerder van het Britse ministerie van gezondheid heeft Maandag verklaard, dat de in Noord- Engeland heersende griepepidemie haar hoogtepunt heeft bereikt en thans gaat afnemen. De epidemie heeft zich nog niet tot andere delen van Engeland uitge breid. Het parlement van Nopal heeft thans besloten, dat koning Tribhoe- vana op de troon zal terugkeren in 't belang van de vrede en het even wicht in Nepal. De Nepalse opstan delingen hebben Tansen, de hoofd stad van de provincie Palpa in West- Nepal, veroverd. Eerste taak: Stichting van een tweede overdekte zweminrichting In Maart 1949 zijn aan de Raad gedachte, dat het gewenst is en er puzzle De regering van Eire heeft met ernstige ongerustheid en groot leed wezen kennis genomen van de uitno diging van de Britse admiraliteit aan Nederland om een squadron van de marine luchtvaar dienst voor oefenin gen aar het Britse Noord-Ierland te zenden, waarop deze regering nog steeds aanspraak maakt. Wij wensen niet, zo zei de Ierse minister van buitenlandse zaken, MacBridge, voor de regering en het volk van Nederland, dat zij in een si tuatie worden betrokken, die neer komt op het zich neerleggen bij een schending van de souvereiniteit van het Ierse volk en de grondbeginselen van de democratie. Minister MacBridge zou over deze zaak sedert 30 December herhaalde lijk van gedachten hebben gewisseld met de Nederlandse gezant te Dublin. De besprekingen zouden nog voort duren. j^E PREMIER? yan het Engelse Ge menebest, die te Londen bijeen zijn, hebben aanzienlijke vorderingen gemaakt bij het zoeken naar een ge meenschappelijk uitgangspunt vooi het behandelen van de problemen in het Verre Oosten, verneemt Reuter te Londen. Het Verre Oosten staat als het gevaarlijke gebied in 't brand punt van de belangstelling, ook al zouden in geval van een openlijk conflict andere gebieden wellicht be langrijker zijn. De kwestie van dc erkenning van communistisch China is het middelpunt van de conferentie geworden. mededelingen gedaan omtrent een bedrag, groot 401.776.39, dat na de bevrijding in de gemeentekas is ge stort en hetwelk vertegenwoordigt het batig saldo, verkregen met dc voedselvoorziening van de Leidse be volking in de hongerwinter. Aange zien het op dat tijdstip nog niet mo gelijk was een voorstel omtrent de bestemming van dit bedrag te doen, is besloten het bedrag voorlopig in de gemeentekas te handhaven, met dien verstande, dat aan dit bedrag de door de gemeente, als gevolg van deze oplossing, bespaarde rente zou worden toegevoegd. Het kapitaal kon met ingang van 1 Januari 1950 bij het gemeentelijk fi nancieringsfonds worden belegd. Op 1 Januari 1951 was het aangegroeid tot 428.120.55. Het zal de Raad niet verwonderen aldus B. en W. dat wii er niet spoedig in slaagden om voor J et ka pitaal een bestemming te vinden, waarmede men, in aanmerking ne mende het bijzondere karakter van het fonds, algemeen zou kunnen in stemmen. Dit werd voof een belang rijk deel veroorzaakt door de bij ons College aanwezige wens, het ka pitaal zo mogelijk te handhaven, zo dat alleen de rente een bepaalde be stemming zou kunner vinden. Daar naast was ook de vox'm, waarin dit kapitaal gestalte zou moeten krijgen, een punt van ernstige overweging. Immers men dient niet te vergeten, dat het kapitaal is ontstaan in een van de donkex-ste perioden uit onze geschiedenis en het dus aanbeveling verdient, dat het in de historie een dienovereenkomstige plaats ver werft. (Een duistere zin! Red.). B. en W. stonden voor de keuze: een fonds of een stichting. -Na ampele overweging hebben zij ten gunste van de laatste vorm ge kozen. Bij het doen van deze keuze heeft een belangrijke rol gespeeld de Australië, Nieuw-Zeeland. Canada r en Zuid-Afx-ika verzetten zich hier tegen. Engeland India, Pakistan en Ceylon hebben deze stap reeds ge daan. De nadruk valt op net ogen blik op de noodzaak van een eens I gezinde politiek van het" Gemenebe, het afgelopen week-einde afgesloten i v» de buitenwereld, dam pende meningen zijn echter moeilijk Gouwzee zat met drijvend «s. pende meningen zijn echter moeilijk te verzoenen I Men 1180 al het plan om een >Jsbre" Bevin, de Engeké minister van de verbinding met Monniken- Buitenlandse Zaken en Nehroe, de dam te jatenjieretellen, maar dat is eerste-minister van India heb'. nrr sterk aangedrongen op de erkenning van Peking als een onmisbare voor waarde om tot een schikking te ke rnen van het conflic4 in het Verre Oosxen, verneemt Reuter. Vandaag komt het Amerikaanse verzoek om communistisch China tot aanvaller te verklaren in behan le ling Dit verzoek heeft de conferen tie in een moeilijk pax-ket gebracht. India en Ceylox hebben het Ame rikaanse verzoek een ko^le ontvangst bereid. Nehroe beeft reeds gewaar schuwd tegen de Amerikaanse poli tiek die naar zijn mening onvermij delijk op een oorlog in het Verre Oosten moet uitlopen, omdat zij geen rekening houdt met de „naakte" fei ten AUTO SLOEG OVER DE KOP. Op de Amersfooi'tseweg bij dc Ge denknaald vond een ernstig verkeers ongeval plaats. Een auto. bestuurd niet bevredigd door G. R., uit Haarlem, vloog uit i met Devreaiga- de bocht, reed de berm in en sloeg vervolgens twee keer over de kop. De bestuurder liep enige bescha digde nekwex-vels op'en zijn naast hem zittende verloofde mej Chr. W. W., eveneens uit Haarlem, brak bei de benen en een arm. Beiden zijn naar het Juliana Ziekenhuis ver- voex'd. niet nodig gebleken, omdat gisteren in de loop van de middag het ijs wegdreef en de veerboot de tocht heen en weer kon maken. Ook de beurtvaartdiensten van Amsterdam naar de Zuidwal van het IJsselmeer zijn gisteren hersteld. DIEF KREEG SPIJT. Dat een mens soms tot rare dingen in staat is, ondervond een Zaandam mer, wiens fiets was gestolen. Hij kreeg een brief thuis, waarin hem in keurige blokletters werd verteld, dat zijn rijwiel ergens op de bodem van de Zaan lag. Dc dief had er zich op die manier var ontdaan, kreeg spijt en stuurde met zijn brief een tien! mee „voor de schrik". De eigenaar spoedde zich naar de opgegeven plaats en haalde zijn fiets op het di'oge. De politie speurt ijverig naar de vervaardiger van de blokletters want de gang van zaken heeft haar Répara tiepost in de nabijheid. daarom een mogelijkheid moet wor den gevonden om het kapitaal, niet tegenstaande er met de revenuen daarvan bepaalde doeleinden worden vei'wezenlijkt, te doen aangroeien. Dit laaste zou dan dienen te geschie den door bijdragen e.d. van de zijde van de bur-gerij van Leiden. Hoewel de resultaten van deze gedachte voor een belangrijk deel afhankelijk zijn ,*an de door het toekomstig bestuur der stichting te ontplooien initiatie ven en het dus thans nog zeer moei lijk is op deze resultaten vooruit te lopen, menen B en W„ dat het mo gelijk moet zijn de Leidse burgerij voor dit fonds te interesseren. Het hier niet de plaats om deze ge dachte verder te ontwikkelen dit kan gevoegelijk aan het toekomstige bestuur van de stichting worden overgelaten doch B. en W. menen, dat het zeker steun vex-dient in de geschetste richting een poging te on dernemen. i Een belangrijke factor voor een ge zonde ontwikkeling van de bedoelde gedachte is, zoals vanzelf spreekt, de keuze van het bestuur. Hoewel B. en W. hun gedachten daaomtrent thans nog niet in bijzon derheden hebben bepaald, menen zij, dat in dit bestuur, naast de le den van hun college, een belangrijke plaats aan andere vertegenwoordigers van de Leidse burgerij moet worden ingeruimd. Aan de stichting zouden ze de naam willen verbinden van „Burge rijfonds". B. en W. stellen zich voor, dat het kapitaal van het fonds zal worden belegd op een wijze, verantwoord in verband met zijn bijzondere geaard heid terwijl de met de belegging ver kregen baten zullen worden aange wend voor de doeleinden, welke voor oractisch de gehele bevolking van be tekenis zijn, doch dii de gemeente in verband met haar financiële positie niet voor verwezenliiking vatbaar acht. hoewel de Raad deze als nood zakelijk gevoelt. Als een bestemming van de mid delen van het fonds if in de eerste plaats ons oog gevallen op de stich ting van een overde*-' zwem- en badinrichting, waaraan in de gemeen te een bijzonder grote behoefte be staat. Met een dei-gelijke inrichting kon voor de oorlog een sluitende exploi tatie worden verkregen. Onder de huidige omstandigheden is zulks, met het oog op de sterk gestegen bouw kosten niet mogelijk. Uitgaande van het gegeven .dat met een bedrag we gens stichtingskosten van f 150.000. een sluitende exploitatie kan worden verkregen, ligt het voor de hand, dat voor het bedrag, waarmede de huidi ge stichtingskosten het hiervóór ge noemde bedrag ad 150.000over treffen, dekking moet worden ver kregen. Aannemende een bedrag aan stichtingskosten van ƒ506.000. derhalve een onrendabel deel van 350.000.en rekening houdende met een rentevoet van 31/4 pet. 's jaars, zal het offer van de gemeen te bedragen 11.375. Dit bedrae heeft het karakter jaar lijks te verminderen, aangezien het de bedoeling is met verkregen bati ge said' van het rendabele deel op de geldlening voor het onrendabele deel af te lossen, zodat verwacht mag worden, dat op de lange duur de mid delen van het fonds weder geheel vrij komen voor andere doeleinden. Wanneer men bedenkt, dat met het kapitaal van het fonds ad ƒ428.120.55 een opbrengst kan worden verkregen van 12.843,62, dan blijkt, dat de middelen van het fonds de bouw van een overdekte bad- en zweminrich- ting mogelijk maken. LEVERING N.V. ELECTRICITEITS BEDRIJF HILLEGOM—LISSE— SASSENHEIM. Op 20 Juli 1950 besloot de Raad Aartshertog Otto zou voornemens tot het aangaan van een overeen- zijn voorgoed de V.S. te verlaten en komst tot levering van electriciteit zich in Beieren te vestigen. aan de gemeente Alphen aan den 3f{a%ie BINNENLAND. De in October 1950 in Leur (N.- DRUVEND IJS HIELD MARKEN B.) gevestigde sigarenindustrie van GEVANGEN re ^rma Oüvier uit Amsterdam, is stopgezet omdat er geen voldoende Het eiland Marken is gedurende j afzet v00r de P^ucten b«'aat. ït afeeloDen week-einde afgesloten BUITENLAND Op het vliegveld Filton bij Bris tol is een vliegtuig van het type Constellation op een benzine-ops'ag- plaats terechtgekomen en veronge lukt. Het liep nogal goed af, want slechts twee leden van de zes koppen tellende bemanning werden licht ge wond. De Noorse vrachtvaarder „Mon ty" is vermoedelijk in de nacht van Zondag op Maandag ter hoogte van Arendal (Zuid-Noorwegen') vergaan. Een S.O.S.-telegram eindigde met de woorden: „Wij hopen er het beste van". Te hulp gesnelde schepen von den op de aangeduide plek slechts een drijvende Kerstboom. De „Mon ty" had elf opvarenden aan boord. Een half milüoen immigranten, afkomstig uit 58 landen, heeft zich tussen Mei 1948 toen de staat werd gesticht en December 1950 in Israël gevestigd; de meesten waren afkom stig uit Oost-Europa, de Sowjet-Uriie en China. Zondagavond heeft te Martins ville (Virginia-Amareka) een hevige bx-and gewoed, die men pas tegen de ochtend van Dinsdag meester kon worden; vijf flatgebouwen, enkele hangaars en andere constructies zijn vernield en een aantal gebouwen is nog beschadigd. Er zijn geen persoon lijke ongelukken voox-gekomen. Aartshertog Franz Joscf Otto van Habsburg, de 38-jarige preten dent van de Oostenrijkse troon, is verloofd met de 25-jarige prinses Regina von Saxem-Meiningen Uit een avontuurlijke tijd: De eerste Zeereis om de Wereld PATER THEODORUS POST SS.CC. A.s. Donderdag hoopt de weleerw. pater Theodox-us Post van de Con gregatie der Paters H.H. Harten, voor 'n bezoek van enkele maanden naar Leiden terug te keren. In ons nummer van 25 November gaven we 'n relaas van de huldiging van Pater Post door het gemeente bestuur van Concepcion in Chili ter gelegenheid van zijn 35-jarige werk zaamheid in dit land en zijn 30-jarig jubileum aan het college van de Pa ters der H.H. Harten in Concepcion. Pater Post, bij vele Leidenaax's en bij velen in de omgeving nog wel bekend,, zal gedurende zijn vex-blijf hier ter stede, zijn intrek nemen in het St. Elisabeth Ziekenhuis. (Vervolg). 10. De zeelieden proefden van het water, dat zout bleek te zijn. Dan moest het tot de zee behoren. De vol gende dag zond Fernao twee schepen op onderzoek uit. Na een paar dagen keerden zij terug met het bericht, dat verderop een stroom was, waar het wemelden van de kleine visjes. We derom werden de twee schepen op onderzoek uitgestuurd, maar hiervan keerde er slechts een terug. Wat was er met het andere gebeurd? Magal- haens meende, dat het rondzwierf en zocht naar de rest van de vloot. In werkelijkheid was er echter muitery uitgebroken. Dc kapitein was gevan gen genomen en een opstandeling had het commando overgenomen. Het schip keerde ongemerkt naar Spanje terug. Magalhaens liet ech ter een schip terugvaren, om een vlag te planten en een brief met aanwijzingen achter te laten voor de kapitein van het vermiste schip. 11. De overgebleven 3 schepen voe ren verder door het water, dat wij tegenwoordig de Straat van Magal haens noemen. Het was moeilijk en gevaarlijk om hier te navigeren. De zeelieden moesten tegen de storm, die uit de met sneeuw bedekte ber gen kwam, vechten en zij vorderden slechts zeer langzaam. Op verschil lende plaatsen was het water zo diep, dat men het anker niet kon uit gooien. De eb en de vloed waren hier ook bijzonder onaangenaam. Aan de kusten brandden de vuren van de in landers en daarom noemde Magal haens dit land „Het Vuurland". Eerst in het midden van November gelukte het een uitvaart naar de oceaan te vinden. De Stille Oceaan droeg zijn naam met recht. De lucht was er helder blauw en er waren geen stormen. Er deden zich echter genoeg andere moeilijkheden voor. Het drinkwater werd steeds min der en ook de voedselvoorraden slon ken. Vier lange maanden waren zij reeds onderweg en de voortgang, die gemaakt was, viel erg tegen. Magal haens had niet gedacht, dat de zee zo groot was. De schepen waren niet geproviandeerd voor zo'n lange reis. Er kwam honger en dorst voor de bemanning. (Wordt vervolgd). Rijn, berustend op het beginsel, dat de tarieven, geldende in de gemeen te, waaraan de gemeente Leiden electiïciteit cn gas levert, gelijk zijn aan die, welke in de gemeente Lei den gelden. Het is thans noodzakelijk ook met de gemeenten Hillegom, Lisse en Sassenheim, verenigd in de N.V. Electriciteitsbedrijf HillegomLisse Sassenheim, een dergelijke over eenkomst, berustend op hetzelfde be ginsel, aan te gaan. OPHOGING TERREINEN AAN DE TREKVLIET. B. en W. stenen de Raad voor: aan het Baggerbedrijf De Groot, te Amersfoort, op te dragen het opho gen tot 0.30 m N.A.P. van een tweetal terreinen gelegen aan de Trekvliet in de Bos- en Gasthuispol - der, voor de prijs van 2.50 per m3 zand, gemeten in profiel. De kosten bedragen 15.000. DE WONINGBOUW BIJ DE KNEPPELHOUTSTRAAT. Door Gedep. Staten dezer provin cie en door de Hoofdingenieur-Dix-ec- teur van de Directie van de Weder opbouw en de Volkshuisvesting in de provincie Zuid-Holland \yerden aan deze gemeente 15 duplexwoningen toegewezen voor de huisvesting van gedemobiliseerden. Ten einde de lijd van voorberei ding van de bouw dezer woningen aanmerkelijk te verkorten, verdient het aanbeveling het plan tot de bouw van de 100 door de woningbouwver eniging „De Tuinstadwijk" te bou wen woningen, systeem BBB, ten Z. O van de Kneppelhoutstraat met de onderhavige woningen uit te brei den. Door de situatie van de 100 BBB woningen te wijzigen, kunnen op het terrein 116 woningen worden ge bouwd. Naast de 15 toegewezen wo ningen zal één woning worden ge bouwd uit het voor 1950 aan de ge meente toegekende bouwcontingent. De 16 woningen hebben een classi ficatie-inhoud van 290 m3 en zijn van hetzelfde type als de in het plan der 100 woningen opgenomen duplexwo ningen. In vex-band met deze uitbreiding dient het toegestane crediet van 1.004.320.met rond 187.000 te worden verhoogd. DE WONINGBOUW IN DE MEERBURGERPOLDER. Ten behoeve van de huisvesting van gedemobiliseerden werden door Ged. Staten dezer provincie aan de gemeente Leiden bij beschikking van 5/7 December 1950 6 woningen toe gewezen, uit te voeren als duplex woningen. Verder werd door de Mi nister van Marine bij schrijven van 21 December d.a.v. een bouwvolume in uitzicht gesteld voor de bouw van 10 duplexwoningen ten behoeve van marinepersoneel. Omdat dit aantal woningen te ge ring is om het als afzonderlijk com plex uit te voeren en te exploiteren, vex'dient het aanbeveling de bouw van deze woningen te combineren met die van de' 39 woningen in de Meerbui'gerpoldei". tot welke bouw de Raad besloot. Deze samenvoeging maakt het ook mogelijk met meer spoed dan anders het geval zou zijn tot de bouw te komen. Deze 16 duplexwoningen zouden gebouwd kunnen worden op een terrein ten zuiden van de evenge- noemde 39 woningen. Aanvankelijk waren ter plaatse 6 duplexwoningen en 10 kleine eengezinswoningen ge projecteerd; de laatstgenoemde 10 woningen moeten dan echter ver vangen worden door 10 duplex-wo ningen. Het type dezer woningen is gelijk aan de duplex-woningen, welke in het plan der 39 woningen x-eeds waren opgenomen. Voor het aldus tot 55 woningen uitgebreide plan wordt een bouw- voorschot geraamd van rond f 652.300,waarin begrepen een bedrag van f 29.079,voor het uit voeren van de 33 woningen als du plexwoningen. De bijdrage ingevolge de „Be schikking Bijdrage Wóningwetbouw 1950" zal voor het gewijzigde plan f 15.823,— per jaar bedragen.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2