Begroting heeft een nadelig saldo van f 20.000 De heer L. A. Mennes hield drukke afscheids-receptie DINSDAG 2 JANUARI 1951 DE LEIDSE CUURAN'l EERSTE BLAD - PAGINA 2 PARTICULIERE AALMOEZENIER VAN DE PAUS OVERLEDEN De particuliere aalmoezenier van Paus Pius XII, Giuseppe Migone, ti tulair bisschop van Nicomedia, is op 75-jarige leeftijd te Vaticaanstad overleden. Migone werd te Genua geboren, was particulier secretarie van Paus Benedictus XV en werd in December 1035 tot part.culier aal moezenier van Paus Pius XI be noemd. COMMUNISTISCHE DELEGATIES TE BERLIJN Communistische delegaties uit ver schillende West- cn Midden-Euro- pese landen uitEngeland, Dene marken, Italië, Griekenland en Oos tenrijk) zijn te Berlijn aangekomen ter viering van de 75ste verjaardag van Wilhelm Pieck, de president van Oost-Duitsland. Politieke waarnemers in West-Ber- lijn achten het niet onmogelijk, dat liet bezoek ook een andere reden heeft. Zij herinneren er aan, dat Walter Ulbricht, secretaris van de Eenheidspartij in Oost-Duitsland, kortgeleden van een geheim bezoek aan do Sovjet-Unie is teruggekeerd. LOTERIJWINST MET HINDER NISSEN. De 38-jarige Duitse reclame-schil der Heinricht Merk had twee loten in een loterij te Frankfort, met als hoofdprijs een nieuwe „Mercedes"- auto, gekocht. Zijn vrouw zag er niets in en wierp de loten in de goot. Merk viste ze eruit op,.stak ze bij zich en dacht er verder niet over na. Dagbladen te Frankfort publiceer den de nummers, waarop de hoofd prijs was gevallen. Een ervan bevond zich in Merk's bezit, doch hij las de uitslag niet. Frankfort-radio riep de winnende nummers om, doel") Merk had de uitzending niet gehoord. Op de dag, dat de prijzen zouden worden uitgereikt, nam Merk een krant om de kachel mee aap te ma ken. Zijn oog viel op het winnende nummer en toen herinnerde hij zich plotseling, dat het in zijn bezit was. Als een razende zocht hij zijn zakken af en vond de loten. Merk had nog een uur om vanuit zijn dorpje, dat ongeveer twintig kilometer buiten Frankfort is gelegen, naar de stad te komen, waar de prijzen zouden wor den uitgereikt. Een paar minuten voor du uitreiking begon was hij ter plaatse en hij kon vrywej meteen de Mercedes" in ontvangst nemen, die hij prompt voor 9500 mark verkocht- EEN PRINSELIJKE SMOKKELAAR Prins Hans von Liechtenstein is op 22 December j.l- gearresteerd op gropd van een bevel van het parket van Loerrach (Baden) op verzoek van de douane van de streek van het meer van Constance, aldus is thans bekend geworden. Gcnoenvde douane heeft een uitgebreide smokkel in Zwitserse horloges ontdekt. Meer dan twintigduizend Zwitserse uur werken zouden uit Liechtenstein naar Duitsland zijn gebracht in auto's van het prinselijk huis, die diplomatieke privileges hebben. De verdenking viel op de persoon van prins Hans, die op 22 December werd aangehouden toen hij in een sportauto de Duits-Oostenrijkse grens bij Lindau passeerde. Ook twee buitenlandse diplomaten in Zwitserland zouden bij de zaak betrokken zijn. WERKELIJKE DAVIDSBRON ONTDEKT? Bij de restauratiewerkzaamheden aan de Christus' Geboortekerk te Bethlehem hebben Engelse geologen van het Trans-Jordaanse departe ment voor oude geschiedenis een oude in de rots uitgehouwen regenput ont dekt in de Noord-Oostelijke hoek van de geboortegrot. Bij de opening van de put vond men een grote hoeveel heid aardewerk uit de tijden der eer ste Joodse koningen tot aan Herodes. Deze nieuw ontdekte waterput stemt veel beter overeen met de be roemde „Davidsput", waarover wordt gesproken in het 11e hoofdstuk van Kronieken I, vers 17, dan de Westelijk Ee n leeuw op zwak ijs Amsterdams Artis is in rouw. En geen wondeiWant dezer da gen is een leeuw zo onverstan dig geweest om zich op het glad de ijs van de vijver voor het Kerberterras te wagen. Behalve glad was het ijs echter ook te zwak om de koning der dieren te dragen. Het ijs bezweek en de leeuw verdronk helaas jammer lijk. Het is echter niet uitgesloten dat het de leeuwin was, die ver dronk, want noch de naam, noch de leeftijd of de sexe van het dier konden wij te weten komen. Meermalen belden w(j de di rectie van Artis, doch eerst gaf men voor niets te weten van een verdronken leeuw. Uieindelijk gaf men echter toe, dat er een leeuw (of leeuwin, zelfs dat wil de men ons niet vertellen) door het ijs was gezakt. Waarom de dood van zulk een vooraanstaand dier, als de leeuw toch is, met zoveel geheimzinnig heid omsluierd wordt, is ons een raadsel. Een politieman, die w er naar vroegen zei: ,,Zij z(jn in Artis altijd zo geheimzinnig als er wat gebeurt. Dat zal wel bij de raadselen van het oerwoud horen". Of bij die van de woes tijn natuurlijk, want daar heeft de leeuw zijn, vaderland. En daar is geen ijs. „Trouw". van Bethlehem gelegen waterput, die tot dusverre de „Davidsbron" werd genoemd. De korte afstand tussen grot en waterput doet vermoeden, dat de traditie gelijk heeft en dat de geboortegrot van Christus inderdaad een stal is geweest. De waterput is klaarblijkelijk na de verwoesting van Bethelehem door de Romeinen nimmer meer gebruikt. BINNENLAND. BUITENLAND Ten gevolge van een overstro ming! in de vruchtbart vlakte van Port Lyauty (Marokko) zijn 33 per sonen omgekomen en werden circa 100 vermist. - Te Sjolon, de Chinese wijk van Saigon, heeft Zondagochtend een ge weldige brand gewoed waarbij hon derden hutten vernield, werden. Meer dan duizend personen zijn dak loos geworden. In liet uitgebrande wrak van een vLiegtuig van de Argentijnse s taatsluchtlijnen, dat Vrijdagavond laat ten Zuiden van Buenos Aires in stromende regen is neergestort, zijn zeventien lijken aangetroffen, waar- Aan de Commissaris der Koningin onder vyf van de bemanning. Alleen in Limburg, mr. dr. F. Houben, is de i een achtjarig meisje leefde nog, maar ,,„n I gew£,nd Het vlicgtyjg was op weg van het vacantiecentrum Mar del Plata naar Buenos Aire?. Een vliegtuig, belast met het opsporen van haaien in de buurt van de Australische badplaatsen is op 100 km ten Noorden van Bris bane midden tussen de badgasten neergestort. Drie kinderen kwamen om het leven, 15 werden gewond. In de loop van het nieuwjaars- weekeinde zijn in de Verenigde Sta ten 294 mensen bij ongelukken om het leven gekomen. Bij verkeerson gelukken werden alleen al 207 per sonen gedood. Voor het eerst in zijn geschie denis heeft de gemeenteraad van Pa rijs de begrotingsvoorstellen vnnr 1951, die een bedrag van 30.705.000.000 francs belopen, verworpen Naar Tass meldt, is te Oespenka in Siberië een vijfling geboren vier jongens en een meisje, Deze po ging om het Amerikaanse record te evenaren, is echter mislukt, want de kir deren zijn niet in het leven ge bleven. onderscheiding van commandeur de orde van de Heilige Gregorius verleend. Overleden is de heer J. M. Krij ger jr, oud-lid van de Tweede Ka mer. Aan de heer L. Dobbe tc Heem stede is het kruis „Pro Ecclesia ct Pontifice" toegekend, wegens zijn grote verdiensten voor de missie. Bij het blussen van een hooi- opslagplaats te Sevenum (L.) viel een der redders van het dak en werd zwaar gewond Een kerstboom vloog in vlam in de villa van W. F. Stuart te Arnhem. De villa brandde bijna geheel ujt. De heer Stuart liep ernstige brandwon den op. Bij een brand te Groningen in de machinefabriek Helpman geraak ten vier brandweerlieden bedwelmd. In Friesland zijn een 16-jarig meisje, een 8-jarige jongen en een 34-jarige man door het ijs gezakt en verdronken- Een boerderij te Wormer is door brand vernield. Het vee kon worden gered. Regeringskoe Het is natuurlijk in de Zilk ge beurd. „Veel heil en zegen in het nieuwe jaar", zou de koe van de veehouder H tegen haar baas gezegd hebben als ze praten kon. Maar omdat ze daar geen kans toe zag, toonde ze op een andere manier haar goede voornemens voor 1951. De koe bracht een vierling ter wereld, in veehou derskringen kan men zich een dergelijke gebeurtenis in vroeger jpren niet herinneren. Zo'n koe toch! Ze leest zeker de redevoeringen van minister Mansholt, die de productie wil verhogen en de melkprijs ver laagt. Gemeenteraad Noordwl jkerhout De raad van Noordwijkerhout kwam Vrijdag in vergadering bijeen. Afwezig waren de leden Out en van der Ploeg. Op verzoek van het min. v.. Econ. zaken wordt de verordening op de winkelsluiting in die zin gewijzigd, dat de sluiting van kapperszaken en winkels in verbruiksartikelen op Dinsdag zal plaats hebben Voorts was ingekomen een ver zoek van het bestuur van de pl. L. T. B. om per 1 9ct' 1950 voor re!:e" ning van de gemeente te nemen de huur van het gebouw Herenweg 50, bestemd voor de R.K. Lagere Tuin bouwschool. Deze huur zal f 16.50 per week bedragen. Het hoofd der school moet dan voor het woonge deelte huur aan de gemeente beta len- Hiertoe wordt met alg. stemmen besloten. Besloten wordt aan het bestuur van de St. Jozefscholen te verkopen de grond waarop in de Boekhorst de Austriaschool is gebouwd. De koop prijs bedraagt 5.85 per M2, d.i. de voor verhoging der bijzondere uit kering uit het gemeentefonds. Schaatswedstrijden. Zondag wer den onder auspiciën van het VVSB- bestuur op de banen van het St. Ba- vo-gestioht wedstrijden éop de schaats georganiseerd. Inschrijving was slechts toegestaan aan inwoners vari Noordwijkerhout. Wie gedacht had dat de animo groot zou zijn, kwam bedrogen uit. Slechts 9 in schrijvingen waren op de gestelde tijd binengekomen. Doordat de in schrijving tot aan de start verleend werd, gaven nog 11 personen zich op, zodat met 20 rijders gestart kon wor den. Op een behoorlijke baan van 160 Meter werd om 12 uur met personen beneden 16 jaar begonnen. Uitslag: le pr. ƒ5.H. Duivenvaarden; 2e pr. ƒ3.J. v. d. Berg Cz.; 3e pr. 1.50: R. Kaptein; 4e pr. 1.J. Louw. Personen van 16 jaar en ouder: le pr.: ƒ25.Th. Nulkes, 2e pr.' ƒ15: H. Kors; 3e pr. ƒ7.50: P. v. d. Burg Mz.; 4e pr. ƒ5.—: J. Duivenvoorden. kostprijs van de grond. ._re_ Van H. Verdegaal wordt besloten Voorz. Braun van VVSB reikte na te kopen voor de prijs van f 600afloop in hotel v. 1. Geest de prijzen kopen voor de prijs een stuk grond, gelegen bij het per ceel Delf weg 30. Dit is nodig voor de verbreding van de Delfweg. De voorz. zegt, dat met spoed thans het bestak voor de nodige verbreding van cle Delfweg zal gemaakt worden. Er zijn nog wel een paar onwillige eigena ren van stroken grond, doch de ge meente zal doorzetten. Gera, architect gaat met pensioen Op eigen verzoek wordt aan de gem.-architect, de heer J. W. van der Klugt, op de meest eervolle wijze ontslag verleend wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd. De voorz. zegt, dat het ontslag wel 1 Januari 1951 ingaat, doch dat van der Klugt bereid is nog enige tijd te blijven helpen in verband met het feit, dat nog geen nieuwe architect benoemd is. De voorz. zegt vervol gens, dat de scheidende architect al tijd op zeer prettige wijze met B. en W. heeft samengewerkt. Hierna wordt de salarisverorde ning voor de nieuwe gem.-architect vastgesteld, waarna men overgaat tot het behandelen van de gemeen te-begroting 1951. Algemene be schouwingen werden niet gehouden. Bij post 146 presentiegelden van commissies uit de raad gaan ver schillende stemmen cp dat f 1.75 per vergadering een veel te geringe ver goeding is. Na enige discussies en voorstellen over en weder, waarbij de voorz. in het midden brengt, dat met enige toepasselijke woorden uit. HAAGSCHE SCHOUW Ringsteken op de schaats Za terdagmiddag werd er op ijs van de tankval een wedstrijd ringsteken voor paren gehouden. De uitslag was als volgt; le prijs R. Rey-T. Zwaan, 2e T. v. d. Werf-H. v. d. Werf. 3e, P. van Noort-K. de Ruyter, 4e M Pie-- terse-C. v. Winden; 5e M. Netjes- H. Veenstra. HILLEGOM J. VAN TIL JOH.zn. f Na een langdurig ziekbed over leed de heer Jan Van Til Joh.zn. een bekende figuur uit de bloembollen wereld. Met z'n zwager Elfrink heeft hy de bekende zaak van „Sidonia" opgebouwd. De zaak werd enige maanden ge eden zwaar getroffen door een brand, waarbij voor meer dan 100.000 aan eerste klas, zelf gekweekt plantgoed verloren ging. Zaterdagmiddag had op de algem. begraafplaats de bijzetting plaats in het familiegraf De belangstelling van vakgenoten cn anderen was overwel digend Een schat van bloemen dekte de lijkbaar. De overledene bereikte de leeftijd van 69 jaar. In de vacature wijlen mej. J, Verweij is aan de school aan de Van den Endelaan als onderwijzeres be noemd Mej. G. Gouman, te Heem stede- De heer G. A. Steenvoorden G r&h niet zullen «oestaan, daï voor het Staa^praktUk-dipl0- de presentiegelden worden verhoogd, b wordt ten slotte een voorstel aange- KATWIJK AAN DEN RIJN De begraafplaats. De alg. be graafplaats, behorende aan de bur gerlijke gemeente, zal een uitbrei ding ondergaan. De strook grond ten Westen van de begraafplaats is voor dat doel aangekocht. nomen, waarbij de presentiegelden voor de raadsvex-gaderingen worden gebracht van 3.50 op f 5.en voor commissievergaderingen van 1.75 op 3.50. Bij post 177 wordt mede gedeeld, dat alsnog' voor de burger lijke verdediging 0.10 per inwoner is uitgetrokken, dus 920 Hier mede gaat de raad accoord. De subsidie W. G. Kruis is als volgt; 1/3 van de kosten van het kleuterbureau d.i. 150.1/3 van de kosten van het zuigelingenbureau is 434.33 en 1/3 van het salaris van 2 wijkzusters is f 2162,34. Voorts aan het Kraam centrum Bollenstreek 0.50 per verzorgingsdag, geraamd op 1000,De voorz. deelde mede dat, indien van de Zilk een verzoek komt, om subsidie op gelijke basis, dit vanzelfsprekend in orde zal ko men. De begroting werd met alg. stem men aangenomen Het nadelig saldo op de gew. dienst bedraagt 20.000. De gera.-secr. gaf een technische uit eenzetting hoe dit tekort is ontstaan. Re^ds is aan G. S. een verzoek ge richt, om bij dc minister een voor stel aanhangig tc maken om de ge meente in aanmerking te doen komen KATWIJK Gemeenteraad. Donderdag avond om half acht raadszitting. Punten van behandeling zyn o.m.: Voorstel tot aankoop van grond van de Stichting „Het Koningshof" in de Kerkstraat te Katwijk aan den Rijn; verkoop van grond langs de Molen- tuin weg aan de heer C. Aanhane; ruiling van het pand Rijnstraat met pand Noord wij ker weg 1; het niet aanvaarden van het door wijlen mevr. W. Meerburg-Helders aan de gemeente gelegateerde woonhuis aan de Voorstraat 46; het verlenen van crediet ten behoeve van de ver betering Sandtlaan. Voorstel tot het nemen van een besluit als bedoeld in art. 36 der woningwet voor het z.g. Molenblok en gronden ten zui den van Zeeweg en Parklaan. Inbraak. Dezer dagen werd door onbevoegden een bezoek gebi-acht aan de woning van de tuinder A in de Rijnstraat, Een bedrag van ruim 3Ü0 werd ontvreemd. De da der is nog niet gevonden. LEIDSCHENDAM Tafeltcnnis-demonstratie. Voor een goed bezette zaal heeft de Leid- schendamse Tafeltennisver. „V.V.V." het Leidschendams publiek een grootse demonstratie aangeboden. De dames Els Filbry (Sleutels, Lei den) en Lotty Beumer te Werve, (Den Haag) mochten de spits van de ze avond afslaan en traden aan voor het dames-enkelspel. Els Filbry won met 2—1. Hierna bracht VV.V. 2 eigen leden achter de tafel n.l Jan van Rijn en Nico Tetteroo. Nico wist deze set te winnen met 21. Het volgend punt van het program was een' mixed-dubbel tussen Lotty Beu mer met Cor du Buy tegen Els Fil bry en Will v. Zoelen. Het eerstge noemde paar had weinig" moeite om deze set te winnen met 218, 2118. In -de hierna volgende pauze sprak de heer H Filbry als gedelegeerde van de Leidse Tafeltehnis Commissie en hij spoorde het Leidschendams publiek aan om vooral V.V.V met steun bij te staan, speciaal in de fi nanciën. Na de pauze traden Wout Heems kerk (de jeugdkamDioen 1949) en Jos. v. d. Meer (beide van de Tref fers uit Roelofarendsveen) achter de tafel en wist Wout zijn mede-ver enigingslid in 2 games te overwin nen met 2114 en 217 Hierna kwam de hoofdschotel van deze avond n.l. een in 5 games te betwis ten enkelspel tussen Cor du Buy (de meervoudige kamp van Ned en Willy v Zoelen (internationaal- speler van I4ed. en teamgenoot van du Buy). Du Buy won deze schitte rende nartij met 32. Het hierna volgende dames-dubbelspel tussen Els Filbry en Nel Ham tegen Lotty Beumer on Jopy de Koning werd door laatstgenoemden gewonnen met 19—21 en 13—21- Nadere inlichtingen omtrent het lidmaatschap of donateursschap zijn verkrijgbaar bij het secr. van V.V.V. Damlaan 24 Leidschendam. RK.A.V.V op de schaats. De voetbalvereniging heeft het ijsvlak op de Molenvaart benut voor een onderlinge schaatswedstrijd met de supportersvereniging. Het was Zondagmiddag bij de drie molens een grote drukte zowel van mederijders als van publiek. De ge hele wedstrijd is goed verlopen en wat ook van belang is zonder een ernstige valpartij. De uitslag van de hardrijderij was: jongens van 1214 jaar: 1. H. van Rijn; 2. T van Lochem; 3. J. Bolle- boom; 4. C. van Rijn; 5. C. Bolle- boom; 6. B, Langeveld, Jongens van 14—17 jaar: 1. A. den Hertog; 2. T. Bolleboom; 3. J. van Bregt. Deelnemers 18 jaar en ouder: 1. B. Blom, 2. J. van Bregt, 3, P. den Hertog. Geboren: Petronella C., d van J. D. de Römph en P. C. Schouw; Aam J. M.. z. van A. L. Hooijmans en C. W. de Haan; Gerardus Th., z. vaVi P Overdevest en M. J. Hcogeveen; Cornelia S. M, d. van L. G. Hendriks en H. C. C. van den Bosch. Ondertrouwd: Arie in 't Veld 30 j. en Fr van der Kuij 28 jaar. Gehuwd: J P. Laro 23 jaar en M. S. M. Hofland, 23 jaar. Overleden: Amalia Schulze oud 90 jaar echtgenote van J. Kossen (Hulp en Iiei'); Albertus B. Verhoeve 48 jaar ongehuwd (Hulp en Heil). LISSE De heren E. J. F, M. Haase en R. Segers slaagden voor het candi- daats examen civiel ingenieur. NOORD WIJK Geboren: Simon, z, van S van Th. M. Werkhoven en Th M Franck; Elisabeth M,, d. van P. A. Rodenburg en A. M. Wouters; Ag nes C. M., d. van G. J van Eeden en G. A. Compier; Pieter, z- van H. Degeman en H. P. van Digge len; Wilhelmma C. G, d. van C. Kooijmans en J. C. M. Lommerse. Ondertrouw: J. Wiltschut en T. A- Bouma; P. van Weeten en H. M van der Holst; P. C. v. d. Worp en M. J. Vink. Getrouwd: C. H v. d. Poel en Th. H. Hogervorst; C. van Rooijen en M A. v. Waard. Overleden: P. J. Christiaanse 22 jaar; E. H. M. Beekman 67 jaar. VOORSCHOTEN OPPER VAN WEERT NAM AFSCHEID. De groepscommandant der rijkspo litie in Voorschoten, opperwachtmees ter W. van Weert ging 1 Januari met pensioen. In een afscheidsbijeenkomst in de raadszaal, waarbij o.m. tegen woordig waren kapitein F. ten Hark, de gemeentesecr., de heer J. de Bres en het voltallige personeel van de groep Voorschoten der rijkspolitie, sprak burgemeester C. j. v. d. Hoe ven namens het gemeentebestuur een afscheidswoord tot de scheidende po- Jitie-chef, zijn echtgenote en zijn zoon. De burgemeester herinnerde er aan. dat Opper van Weert in 1915 in poli tiedienst was gekomen en dus een djensttijd van ruim 35 jaren achter zich had. Sinds 1946 is Opper van Weert groepscommandant in Voor schoten spr. sprak zijn volle waarde ring uit voor du wijze, waarop de groepscommandant zijn taak had ver vuld. Het moet, aldus de burgemeester, voor u zeer belangrijk zijn te weten, wie uw opvolger wordt. Officieel is er nog geen benoemd, maar ik kan meedelen, dat door mij opperwacht meester J. H. Schoonbeek als zoda nig gewenst wordt en dat door de autoriteiten der rijkspolitie de toe zegging is gedaan, dat opper Schoon beek groepscommandant wordt. Voorlopig is opperwachtmeester Schoonbeek waarnemend groepscom mandant. Nanjens het gemeentebe stuur bood de burgemeester een bloemstuk aan. Vervolgens sprak namens de rijkspolitie kapitein F. ter Hark, die ook in het kort de loopbaan van de scheidende commandant naging. Spr. wenste hem een gelukkige pensioen tijd. Opperwachtmeester J. H. Schoonbeek bracht namens de groep Voorschoten de scheidende chef dank voor de plezierige wijze, waarop deze de groep geleid heeft. Hij bood na mens de groep de scheidende chef een huiskamerlamp aan en mevr. van Weert bloemen. De voorzitter der Ned. Politiebond afd. Voorschoten en Omstreken, de heer K. de Groot, schetste het heen gaan van opperwachtmeester van Weert als een gedwongen heengaan, veroorzaakt door het besluit der re gering om de 55-jqrige politiemannen te pensionneren. Hij dankte hem na mens de fd. voor het vele werk, ook in bestuursfuncties verricht, en bood hem een portefeuille en eveneens bloemen aan- De heer W. J. H. A. Boot sprak nog een persoonlijk afscheidswoord, even als de heer K. van Vliet van Zoeter- woude, Tenslotte sprak wachtmeester Th. J. Opdam namens de fd. Rijn streek van de R.K. Politiebond. Opper van Weert dankte alle spre kers voor hun woorden en voor de cadeaux en de bloemen. Overplaatsing. Van de parket- groeo Den Haag is overgeplaatst naar de Groep Voorschoten der rijkspoli tie, de heer P. Kouprie. Geboren te Leiden: Theodorus Gijsbertus Petrus Henricus, z. van H. Focke en Th. H. W. Cornielje; Al bertus Jacobus Policardus, z. van A. G. van der Meer en B. J. Bijlemeer; Ida Aletta, d. van W. Fokker en L. M. Warmenhoven; Hendrikus Jaco bus, z. van L. J. van Vliet en A. W. M. Nouwens; Johanna Derkjen, d. van J. Pen en G. W. Kuiper. Ondertrouwd: N. C. van der Valk 26 j. en C. J. de Wit 24 j. Gehuwd: N, J. van der Valk en H. M. van den Akker; J. M. Kranenburg te Leidschendam en G. M. Oudshoorn. Overleden Dirk Marinus van Osna- fcrugge 6 j.. z. ven C. Osnabrugge en G. Zwanenburg: H. Polman 82 j., we duwe van A. Cransberg. WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur;. REGEN- EN SNEEUWBUIEN Zwaar bewolkt met nu en dan regen- er. sneeuwbuien en en kele vcispreidq opklaringen, Aanvan'c-Mijk meest zwakke ver anderlijke wini .d\ti zwakke tot nia ige wind uit richtingen tussen Wfr«t en Noord Tempe raturen um het vriespunt, tot lichte 4roi. WASSENAAR Pluimveetentoonstelling. Zater dag, Zondag en Maandag i$ in hotel „Het Wapen van Wassenaar" de jaarlijkse grote tentoonstelling ge houden door de Pluimveevereniging Wassenaar. Deze 20e clubtentoonstel ling was er een zonder hoenders, die nog niet mogen worden geëxposeerd i-V-m. het gevaar van de pseudo-vo- gelpest. Konijnen, sierdpiven en PPgt- duiven waren echter goed vertegen woordigd, niet alleen wat kwantiteit maar ook was kwaliteit betreft. De keurmeesters A. v. d. IJssel, Th. van Gink en J. Selenq toonden zich daar over zeer tevreden. De hoofd-ere-prijs een gouden broche, beschikbaar gesteld door de Venezolaanse gezant werd ge wonnen door de heer G. Groen met een Norwich-kropper. Dit dier werd kampioen van de tentoonstelling. Kampioen van de konijnen werd een Franse Hangoor van M. F. Drabbe. Bij de postduiven verwierf een duivin van J. H. M. Brouwer de kam pioenstitel. W. C. van Eek bleek de mooiste collectie postduiven te heb ben gewonnen. Bovendien was er nog een zeer groot aantal andere ere-prijzeh, be schikbaar gestejd door leden en vrienden van cje vereniging. Mooiste Valenciaper kropper: J. Wittekoek; mooiste Saksische krop per: M. G. v d. Haak; mooiste hoog vlieger: W. de Vos: mooiste Engelse ekster: M. G. v. d. Haak: mooiste col lectie konijnen: P. Hommel; mooiste kort- of langharig konijn: J. West hoek. Geboren: Josepho S. M. d. v. J. A. M. Winkelman en P. P. M. Rem merswaal. Dini Margaretha d. v. W. J. R. Rozenbroek en M. A. Fallari; Johannes A. z. v. J. A. Bellekom en G. Kortekaas; Apolonia J. d. van K. v d. Bosch en A. J. M. Westgeesct; Franciscus H. B. M. z. v. G. H. L. Zeegehs en G. H M. Koekkoek; Ro bert z. v. J. C Noordover en J. Klöt- zer; Theodorus N. M. z. v. T. H. van Eden en J. J. Ooijen. Overleden: Johanna A. v. d. Meij 62 j. Elisabeth Langeveld 66 j.; Fran ciscus J. J. M Timmermans 85 j. Wij- narida D. Kwast 80 j. Catharina M. DornbeekBusscher 54 j. Getrouwd: L. J. Rooyakkers en J, P. de Groot; J. G. Prins en J. C. J. T. G. Arntzenius; F. G. Koenen en A. v. d. Zaal; W. J. v. d. Vijver en J. Boon; S. N. v. Opstall en A. A. Bleu- landt van Oordt: R. G. K. Kraan en J R. Wielenga; A. P. Nieuwpoort en J. Pont; G. J. A. Runsink en J. M. Hak; L. R. Sadler en G. Nieuwpoort. Vele hartelijke woorden werden Zaterdagmiddag op het Stadhuis gesproken tijdens de receptie, waar op de heer L. A. Mennes afscheid nam als directeur van de Markt- en Havendienst te Leiden Zeer velen kwamen de scheidende directeur de hand drukken cn hoezeer gewaar deerd wordt, wat de heer Mennes sedert zijn benoeming in 1923 heeft verricht, is tijdens de speechjes wel duidelijk gebleken. Eerst sprak weth. D. v. d Kwaak, die grote waardering had voor de persoon van de heer Mennes, wiens liefde voor zijn werk op verschillen de wijze tot uiting is gekomen. Spr. roemde de bijzondere trouw, de be reidheid om anderen te helpen en dé grote blijdschap, waarmede de heer Mennes zijn werk verrichtte. Hij nam, aldus de weth., een voor treffelijke plaats in onder de hoof den van dienst en men neemt van hem slechts afscheid als directeur. Niet, als mens, wiens openheid en eerlijkheid niet licht vergeten zul len worden. De heer P. Schouten uit Rotter dam, vice-voorzitter van het Hoofd bestuur van de Centrale Vereniging voor de Markt-, Straat- en Rivier- handel, wees op de prettige samen werking met de heer Mennes, die te recht geroemd mag worden om zijn activiteiten in verschillende organi saties. Men kon zijn belangen veilig aan hem toevertrouwen, omdat hij steeds rechtvaardig was en altijd be reid anderen t<> helpen. Veel dank is men de heer Mennes verschuldigd voor het vele belangrijke werk, ver richt ten dienste van de kleine koop man. De heer J. W. Bonda sprak als voorzitter van de Vebo en schetste de verdiensten van de heer Mannes in deze organisatie, voor de oprich ting waarvan de scheidende direc teur het initiatief genomen heeft Hij zat in het bestuur, ajdus de heer Bonda, namens het gomeentebestuur, doch men heeft hem nooit beschouwd als een dwarskijker. Integendeel! De heer Mennes is een Vebo-man met hart en ziel. Hij verstaat de kunst om zaken rustig te bekijken, waardoor een goede opzet kan worden verkre gen. Grote belangstelling. Van-de velen, die, zonder in het openbaar te spreken, van de heer Mennes afscheid ramen, noemen we de heer M. Weima, de nieuwe direc teur van de Markt- en Havendienst, de heer F. H. Kemner, namens de Leidse afd. van de Ned. Ver. tot Be scherming van Dieren, de raadsleden F. C. de Hosson en J. C. Elstgeest, de heer R. J. Meyer, commandant, en de heer D. W. van der Wal, hoofd inspecteur van politie, ir. D. Boogerd, dr. K. Reitsma ep ir. Y. Ykema. resp. direoteur van Gemeentewerken, het Openbaar Slachthuis en de Lichtfa brieken, de heer E. Wiehers Rollandet, secretaris van de 3 Octobervereni- ging, de ehern W. Slootweg en J. Cebal, namens de Leidse Groentevei ling, de heren J. A. van Zanten, di recteur van de Volkscredietbank, J. A. A. v. d. Horst, namens de Ned. Reisver., afd. Leiden, Hugo van Poel geest. namens het hoofdbestuur van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, D. Abspoel. namens de Leidse Slagérspatroonsvereniging, Tj, Kuy- pers, kassier van de Coöp. Boeren leenbank, W. A. Kosten, onder-com mandant van de Brandweer, en F. van Dissel namens het personeel van de dienst. Voor iedere bezoeker had de heer Mennes, die vergezeld was van zijn echtgenote en kinderen, een vriende lijk woord. Vanzelfsprekend, dat hij vele geschenken in ontvangst mocht J. VAN RIET v In de nacht van Zondag op Maan dag is in het St. Elisabeth Zieken huis hier ter stede overleden de heer J. van Riet, technisch Hoofdambte naar en chef van de afdeling bestra tingen bij de dienst van Gemeente werken alhier. De heer van Riet voelde zich Za terdag reeds niet goed en werd Zon dagmorgen naar het St Elisabeth Ziekenhuis vervoerd, waar hij des nachts is overleden. Na eerst enkele jaren werkzaam te zijn geweest op het architectenbu reau van de heer Buurman kwam de heer van Riet op 1 Juni 1928 bij Ge meentewerken, waar hij een functie kreocg bij de afdelingen bouwwer ken, stratenplannen en riolering. In 1931 werd hij benoemd tot opzichter bh de afdeling bestratingen, speciaal belast met de onderhoudsplicht. Ir. Januari 1945 werd hij benoemd fis opvolger van de heer Kiljpn t*t hoofdopzichter, chef van de afdeling bestratingen in de rang van technisch hoofdambtenaar. De begrafenis van het stoffelijk overschot zal plaats vinden op Don derdag a.s., 's middags tc half drie op de begraafplaats Rhijnhof.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2