V jlPjfeiose HUTSPOT#? LASVELDs BALANS-OPRUIMING ■■■FANTASTISCHE KOOPJES M datje Sluitende begroting 1951 Culturele ontwikkelingsdag in Lisse ZATERDAG 30 DECEMBER 1950 DE LEIl)SË COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Aanvang 2 Januari 9 uur v.m. JHT Ziet NU reeds de etalages Poezastraat 20, Telefoon 21300 Lage Rijndijk 28-40, Telefoon 22293 Zaterdag 30 December. A.s. Dinsdag zal het 25 jaar gele den zijn, dat de heer G. Jongeleen de wagenmaker^ van D. Lovink overnam, die spoedig van de Hoef- straat naar St. Jacobsgracht 12 ver plaatst werd. De handwagenver- huur nam al gauw een belangrijke plaats in en heeft die tot op neden behouden, al zijr de meeste hand wagens thans vervangen door car riers, al of niet met motor. De heer Jongeleen zal Dinsdag te zijnen hui ze gelegenheid geven hem te com plimenteren met dit zilveren zaken- jubileum. Hedenmorgen namen de heren A. J. Stark, bedrijfschef van de cen trale, H. Eduard, meter-opnemer, W. en A. van Wijk, beiden administra tief ambtenaar, J. v. d. Hoeven, schrijver en W. A. Buutfeld, monteur le klas, afscneid van hun werk kring bij de Sted. Lichtfabrieken, in verband met nei bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De he ren werden in de directiekamer ont vangen en na afloop kwamen de col lega s hen even de hand drukken. Dit afscheid werd zeer sober gehou den. omdat er nog steeds plannen be staan eenmaal per jaar op grootse wijze alle jubilarissen en gepension- neerden te huldigen, zoals dit op verschillende andere bedrijven ge schiedt. En Dinsdag viert de heer G. A. L. van der Reijden zijn veertigjarig ju bileum bij de gemeentelijke Reini gingsdienst. Vandaar de huldiging, die 's middags om vier uur zal plaats hebben. Op dat ogenblik zal de heer W Devilee afscheid nemen van de dienst. Nu allerwege wordt gesproken en geschreven over emigratie, meent de Vereniging „Katholiek Leiden" er zeer terecht goed aan te doen een voorlichtingsavond te organiseren, waarop drs. Jos. van Camoen zal spreken over „Emigratie" Uit alle organisaties worden vele leden ver wacht op deze gratis avond, die op Dinsdag 16 Jan. a.s. gehouden wordt in „In den Vergulden Turk". En de Katli. Jeugdraad voor Lei den nodigt alle leiders en leidsters van jeugd- jongeren- en sportbewe- ging uit voor de contactmorgen op Zondag 14 Jan a.s., die om negen uur aanvangt met een H. Mis in de ka pel van de zusters Carmelitessen, Oude Vest 45. Het zelf meegebrachte ontbijt wordt gebruikt in het R.K. MiL Tehuis aan de Mare, waar pater Oremus S.J. nadien een inleiding zal houden in de geest van het jaamro- gramrna der Katholieke Actie over Christelijke levensversobering". Hedenmorgen vierden de heren P. C. v. d. Busse, werkbaas en J. Lan- GEM AANKONDIGING GEIYI. REIN1G1NGS- FN ONTSr rTTTNGSDIENST, LEIDEN. Noorderstraat 18. De dienst is thans aangesloten onder telefoonnummer 31341. De telefoonnummers 21319 en 26607 zijn vervallen. GEM. REINIGINGS- EN ONTSMETTINGSDIENST LEIDEN. Vuilnisemmers geve met een vorst- vrije plaats, lediging is anders niet mogelijk. 110 Beleefd wordt elke huisvrouw verzocht hiervan goede nota te ne men. DE DIRECTEUR. INZAMELING HUISVUIL. In verband met de Nieuwjaarsdag zal op 1 Januari 1951 geen huisvuil worden ingezameld. Men gelieve op die dag geen em mers aan de openbare straat te plaatsen. Het ophalen van huisvuil uit die percelen. welke gewoonlijk op Maandag worden bediend, zal nu plaats vinden op Donderdag 4 Janu ari 1951 95 De Directeur Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdienst. Bioscopen „Dank je wel. 1950". Vóór wij een overzicht geven van de films, welke deze week op het programma der bioscopen staan,' een aparte pluim voor Polygoon, wiens jaaroverzicht onder de titel „Dank je wel, 1950" in alle voor-programma's draait. Een origineel en van geestige korte com mentaren voorzien overzicht van het geen ons land meemaakte, voorzover dat althans in de journaals kon wor den opgenomen. De beelden zijn zo danig met elkaar verbonden, dat zij in al hun bonte warreling toch één geheel schijnen uit te maken. Het is een voortreffelijk filmpje geworden, waarnaar men met genoegen kijkt. Casino's voorprogramma is ditmaal rijkelijk gevarieerd. Niet alleen is het voorzien var. Polygoon's jaar overzicht, maar er is ook in opgeno men een cewboy musical, die geluk kig afwijkt van hetgeen in de regel op dergelijk gebied gegeven wordt. Donald Duck brengt de vrolijke noot in 'n tekenfilm en daarna wordenTar- zans avonturen verteld in „Tarzan in de Gouden Stad". Hij is in het oer woud de enige, die op *de hoogte is van het bestaan van een Amazonen- rijk. Door een toeval krijgt een expe ditie hiervan lucht. Zij wil tot elke prijs tot het verboder. rijk doordrin gen. Boy wordt slachtoffer, Jane wordt op het nippertje gered en Cheeta, de welbekende aap, is de redder in de nood Het recept is voor bijna alle Tarzan-films hetzelf de en toch amuseren zij altijd weer. In de tweede helft van de week wordt „Rif-Raf" vertoond, een ver haal van een avonturier in de streek van Panama. Zijn tegenspeelster is fiezaal, monteiu, hun zilveren jubi- eum bij de Holl. Constructie-werk plaats. Zij weiden toegesproken door de heer G. Nolles, bedrijfsleider die namens het personeel geschenken aanbood. Van de directie ontvingen beide jubilarissen een gratificatie. Nu het in de afgelopen nacht weer zo hard gevroren heeft, gemid deld 9 graden, is plotseling de open bare ijsbaan van Leiden, op de Zoe- terwoudse Singel, sterk genoeg om een menigte van schaatsers te kun nen torsen. We schreven gisteren over gevaarlijke plekken, maar van nacht werd het ijs gemiddeld 2 tot 3 cm. dikker en de plaatsen, die nu nog niet helemaal te vertrouwen zijn, werden vanmorgen afgebakend, zodat de baan hedenmiddag open gesteld kon worden. En nu maar schaatsenl Gistermiddag om 5 uur wilde de 50-jarige mevr. J. W.—VB., wonende aan de Zoeterwoudse Singel, het ijs van de singel alvast eens gaan be proeven. Zij gleed echter uit en brak haar linkerpols. De E.H.D. bracht haar naar het Diaconessenhuis. En dit is dan het laatste bericht geweest, dat Siadskok u dit jaar ver telt. Hij wenst al zijn lezers en spe ciaal al zijn berichtgevers, medewer kers en goede bekenden, een Zalig KL-DAGKALENDER. Correspordentie Secretariaat Ver. „Katholiek-_,eiden," Jan Lievens- straat 2, Leiden telefoon 22761. Dinsdag 2 Januari Driekoningen avond-viering St. Adelbertusvereni- ging Zondag 7 Januari Jaarfeest ,R. K. Metaalbewerkersbond St. Eloy 8.45 uur H. Mis (Alg. H. Communie) in de Dekenale kerk, gezamenlijk ontbijt zaaltje Maria Gijzensteeg. een blauw-ogig meisje, dat de man, die voor iedereen onoverwinnelijk is, op de knieën brengt. Beide films zijn toegankelijk voor personen boven de 14 jaar. Trianon heeft op het Nieuwjaars- dalletje, dat de titel draagt „Het lijkt zo eenvoudig". De hele geschiedenis zo eenvoudie". De hele geschiedenis draait om een rijke jongedame, die voornemens is tegen een dagblad een klacht m te dienen wegens smaad en een schadevergoeding te vragen van 2 millioen dollar. Het dagblad zoekt een charmeur op, die tot taak krijgt contact te zoeken met de eiseres en haar in een zodanige situatie te bren gen, dat zij de eis tot schadevergoe ding intrekt. Hij speelt het inder daad klaar, om deze opdracht goed ten uitvoer te brengen. Een klein beetje anders dan in de bedoeling lag overigens, want de charmeur wordt verliefd op zijn slachtoffer en trouwt met haar.. Voor 't zover is moe ten er heel wat moeilijkheden over wonnen worden en 't komt ons voor dat men daarbij wat lichtzinnig is omgesprongen met verschillende aangelegenheden, die van belang zijn voor een geordend leven. Daarom al leen toegankelijk voor volwassenen. Luxor: „Roberto". De jonge Ro berto Benzi is een knaapje met zeer grote muzikale aanleg. Hij komt uit een eenvoudige omgeving en is aan vankelijk bestemd om metselaar te worden. Zijn talent wordt echter ontdekt en een musicus neemt hem onder zijn bescherming, om hem naast de gevoels- ook de theoreti sche muziek bij te brengen* Andere personen zien echter in Roberto, als „wonderkind", een rijke bron van BURGERLIJKE STAND. Annie P. d. van K. Stuivenberg en A. van der Haven, Dick z. van W. F. Briel en B. M. Kool, Peter O. z. van F. J. Kampschuur en E. A. Overduin, Erna M. d. van J. Schip- aanboord en W. Haverhoek, Hendri- kus C. z. van L. Schuchhard en M. C. van de Water, Corneiis J. z. van J. Velthuisen en C. Giesbert. Overleden: H. van der Graaf zoon 28 jr., J. van dei Linden man 47 jr., J. J- van Teijlingen man 69 jr., J. C. Pommer wedn. 77 jr., W. Kling wed. van Otgaar 77 jr., L. G. S. Gordeijns dochter 2 maanden, S. v. Egmond gesch. van Brussee 67 jr. Zondagsdienst Huisartsen Op Zondag 31 December zal de dienst worden waargenomen door: Dr. v. Alphen. H. de Haan, de Jager, Jas- perse, Stoffers. A.s. Maandag 1 Januari zal de dienst worden waargenomen: door: Dr. van Es, de Graaff, Lahr, Sneep, Teeuwen. Dienst der Apotheken De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken te Leiden wordt van Za terdag 30 Dec. 13 uur tot Maandag 1 Jan. 8 uur waargenomen door: de Apotheek Duyster. Nieuwe Rijn 18, Tel. 20523; de Doeza-Apotheek Doe- zastraat 31, Tel. 20313. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Aootheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken te Leiden wordt van Maandag 1 Jai^ 8 uur tot Zaterdag 6 Jan. 8 uur waargenomen door: de Apotheek Kok, Rapenburg 9, Tel. 24807; de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid" Hooigracht 48. Tel 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Aootheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. inkomsten. In een onbewaakt ogen blik laten zij de familie van de jon gen een contract tekenen en de be gaafde Roberto dreigt een variété- attractie te worden. Dan komt ech ter de ware kunstenaar boven en zonder medeweten van zijn „werk- evers" studeert hij met het orkest e Prelude van Liszt in Op een grote gala-avond brengt hij i.p.v. een goedkoop succesprogramma, dit meesterwerk ten gehore. Hierin de monstreert hij op overtuigende wij ze zijn talenten en doet zelfs de men sen, die hem exploiteren, hun fout inzien. De film is goed van opzet, al hoewel er niet direct van groots ge sproken kan worden: men heeft te veel getracht een compromis te vin den tussen verhaal en muziek. Wat het eerste betreft, de geschiedenis is niet orgineel en vertoont hiaten. Dit wordt echter ruimschoots vergoed door de muziek, die in rijke variaties gebracht wordt. Hierbij dient vooral het imposante slot gememoreerd te worden, waar in een orkest van 30 personen o.l.v. Roberto de prelude van Liszt ten ge hore vrengt. Degenen, die nog niet te zeer verdoofd zijn door de drum mer van de jazz-band, zullen in de ze film het hoge muzikale genot we ten te vinden, dat men slechts bij de onsterfelijke klassieken aantreft. Toegang alle leeftijden. Rex brengt de adembenemende film .Goudtransport", een verhaal uit het echte onvervalste Wilde Wes ten met landverhuizers en Indianen- gevechten. Om van te smullen en te rillen. Toegang 14 jaar. Lido prolongeert de aardige Walt Disney tekenfilm „Assepoester". Alle leeftijden. voegd een voorstel tot het verstrek ken van een crediet van ƒ2000. voor de burgerlijke verdediging. Dit voorstel wordt zonder enige discus sie aanvaard. De voorz. brengt dank aan de ver gadering voor de prettige wijze waar op in het afgelopen jaar werd verga derd. Weth. Snel dankt de voorz. voor zijn woorden en eveneens voor de prettige wijze van samenwerken. Hierna sluiting. SASSENHEIM Knapenkoor Dom van Aken. Begin Januari zal het wereldbekende knapenkoor van de Dom van Aken een dankbaarheidstocht door Neder land houden, voor alles wat Kath. Nederland na de oorlog voor Duits land en speciaal voor de Duitse jeugd deed. Ook Sassenheim heeft enkele malen groepen Duitse kinderen voor drie maanden gastvrijheid verleend en daarom zal dit beroemde koor op Dinsdag 2 Januari in Sassenheim ko men. Om 7 uur zal in de kerk een Lof worden gezongen en om acht uur is er een concert in het K.S.A.- gebouw. Gisteren werd op buitengewoon geslaagde wijze en onder groot en thousiasme dc eerste algemene dis trictsdag gehouden van de Land- en Tuinbouwjongeren Het districtsbe- stuur van de L. T. J. had van deze dag veel werk gemaakt en alles goed georganiseerd. In de Sint Agathakerk te Lisse droeg de districts-aalmoezenier Dek ker een H. Mis op met de bijzondere intentie „Standvastigheid in het ge loof van onze jeugd". Enige L. T. J.'ers zongen op keuri ge wijze de wisselende gezangen en als een grote eenheid zongen de ruim driehonderd aanwezigen de 8ste Gregoriaanse Mis. Daarna bega ven de heren zich naar het K. A. B.- gëbouw in de Schoolstraat en de da mes nèar het patronaatsgebouw. Voorz. Warmerdam opende de ver gadering met gebed en heette alien hartelijk welkom. Na het zingen van het bondslied werd het woord gege ven aan Ir G. Rooyackers die sprak over: „De afzetmogelijkheden van onze producten nu en in de toekomst" Me* gespannen aandacht volgde de vergadering deze uitstekende cause rie. „Nederland is op de goede weg wat betreft de organisatie in het Land- en Tuinbouwbedrijf", aldus spr. Verschillende landen willen ons voorbeeld volgen, o.a Frankrijk Hierop moeten we ons echter niet blind staren, want ook hier in Neder land ontbreekt nog wel het één en ander". Bijeenkomst voor de dames. Bij de dames opende de secretaris van de L. T. J. Nard van Noort de vergadering en gaf het woord aan Dr- van Dinther. Het was de bedoeling, dat bij de dames dr. Sis Heyster zou komen spreken over: „De verhouding van het-meisje tot de jongen." Door een lichte ongesteldheid was zij echter verhinderd en behandelde dr. van Dinther zenuwarts van de St. Bavo uit Noordwijkerhout dit onderwerp. Hij deed dit in gloedvolle woorden en hield de zaal een uur lang geboeid. Spij. begon met te vertellen; dat ieder mens naar geluk streeft Daarvoor is het nodig, dat in de verkeringstijd het meisje en de jongen elkanders eigenschappei. leren aanvoelen en begrijpen. Niet al'een voor elkaar is dit van belang, doch ook voor de j kinderen later, die vaak dezelfde eigenschappen als hun ouders bezit ten Hierna behandelde spr de lich. vorming van het meisje in de puber teitsjaren. Hoe beter de zintuigen ontwikkeld worden des te beter kan de ziel werken Verwaarlozing hiervan wreekt zich later. In deze tijd kan en behoort het meisje veel invloed te hebben op de jongen. Zij moet 30. Freek Frek grijnst nog steeds... Toen Ootje Teur Baron Van Quaat tot Ergher naar de garage had laten lopen.liet hij hem de deur openen en weer aan de binnenzijde sluiten. „Geef. me een lang stuk dik touw." beval Ootje Teur. De Baron kon, on der de bedreiging van Ootje Teur's revolver niet anders doen dan ge hoorzamen en moest lijdzaam toe- VOORSCHOTEN Gouden bruiloft. Gisteren her dacht het echtpaar A. Snippt en W. Snippe-Moes, wonende aan de Kon. Marinelaan 1, de dag, dat het vijftig jaar geleden in de echt trad. De bruidegom, oud 69 jaar, is nog steeds in functie. Als grondwerker heeft hij zijn steentje bijgedragen aan het gereed komen van de nieuwe Voorschoter weg. Thans is hij aan het werk aan de nieuwe weg bij Leid- schendam. Ook de bruid, 70 jaar oud, mag er zijn. Van de 11 kinderen van dit gouden echtpaar leven er nog 7. Er zijn 24 kleinkinderen en een achter kleinkind, die dit grote feest van hun grootouders meevierden. D.E.S. De borden wedstrijden, die DES houdt, hebben deze week de vol gende resultaten opgeleverd: G. Weg genF. C. Bakker 20; W. H. Ouds hoornA. C. Bins 11; J. Overduin W. van Egmond 11; G. van Kuyk R.D. Thierry 02; J. J. v. d. Vel denF. Rosenfelt 20; J. Simons A. W. Zoetemelk 20; A. Tempel manG. Oudshoorn 20; G. Ooster go—S. v. d. Meij 0—2; W. H. J. Ju— J. M. de Bruyn 02. hem gaaf en fijn opvoeden, maar te gen hem blijven opzien. Hei doorgronden van de ziel is zeer moeilijk. Daarom gaf spr. de dames deze raad: Leei je eigen zie! kennen en probeer die van je verloofde te doorgronden Daarna werden enige voorname wezenskenmerken van de vrouw besproken. Bij de man overheerst het verstand, bij de vrouw het gevoel Dit geeft vaak aanleiding tot wrij ving in het huwelijksleven. Een com binatie van de twee is ideaal. Als tweede noemde spr. de intuïtie. Hier door krijgt zij vaak juiste en waar devolle inzichten in bepaalde dingen. Met nogenkele woorden over de liefde werd deze leerzame en inte réssante causerie besloten. Toespraak aalm. Brans Terwijl alle jongelui om half drie dapper zaten te zingen en daartussen door met plezier luisterden naar een vertelling van Nol v d. Bosch, ver scheen aalmoezenier Brans, die sprak over „Eensgezindheid". Bij een brui loft, een droevig sterfgeval, in de Kerstnacht en op Oudejaarsavond leven we allen buitengewoon met elkaar mee. Maar ga eens kijken hoe het er een par dagen later uitziet. Eensgezindheid, d.w.z. één van zin, dus één van ge eSt en hart. We zijn daardoor niet allen hetz^de. God schiep man en vrouw, elk heel an ders, maar samen 7ijn ze door het huwelijk helemaal één. Eensgezindheid steunt op verschei denheid Ook in de Bollenstreek. Dat moeten wij kunnen aanvaarden Wij moeten oppassen voor de drang van deze tijd, om alles te nivelleren. Dat is materialistisch En zijn wii daardoor meer tevreden geworden? De eensgezindheid moet wortelen in ons geloof. De katholieken van de Bollenstreek hebben dat te laten zien. „Mogen ze allen één zijn, zoals Gij Vader in Mij. Aalmoezenier Brans zei rake din gen. Hij kon het zeggen, hij mocht het zeggen. Nu weten onze jongelui, wat de Katholieke Actie van ons vraagt. Telegram aan de minister. Als vertegenwoordiger van de L.T.B. was aanwezig de heer Ver geer uit Warmond. Ook de heer P. Oosterveer uit Lis- se gaf door z'n aanwezigheid blijk van z'n belangstelling voor de jonge ren. De technisch adviseur, de heer Theo v. Son hield een enthousiaste en gevoelvolle speech In 't bijzon der bedankte hij de L.T.J, voor het zien hie de schrijver hem haast hele maal stevig in het touw wikkelde, zodat hy geen vin meer verroeren kon Daarna pakte Ootje Teur hem op, opende het portier van de dure auto die daar stond en legde de baron netjes op de achterbank „Zie zo," zei Ootje Teut* volaaan. „Nu gaan we eerst jou naar de poli tie brengen en dan komen we straks terug om Freek Frek in te rekenen!" medeleven met het overlijden van z'n echtgenote. „Wij moeten door de kracht van ons geloof blijmoedig door het leven kunnen gaan, ook al wordt er een groot offer van je ge vraagd". Het volgende telegram, dat door allen met enthousiasme werd aan vaard, werd verzonden naar de mi nister van Landbouw: „Verzoek aan de minister om in verband met de melkprijs tegemoet te komen aan de eis van de Stichting van de Land bouw". Districtsaalmoezenier Dekker deel de mee, dat het volgende telegram verzonden was aan Mgr. J. P. Hui- bers: „De Jongeren van Land- en Tuinbouw in de Bollenstreek op 29 December te Lisse bij°en betuigen U bierbij onderdanigheid en trouw". Na 4 uur was het een gezellig sa menzijn o.l.v. Evert Castelein met muzikale medewerking van het or kest „De Molino's. Om pl.m. 8 uur sloot voorzitter B. Warmerdam uit Hillegom deze zeld zaam mooie dag Hij bedankte allen, die hieraan hadden meegewerkt, spe ciaal aalmoezenier Dekker. Spontaan zetten de jongeren als slot het Wilhelmus in. De heer J. J. Kwaad slaagde te Amsterdam voor de acte M. O. Han delswetenschappen. HAAGSCHE SCHOUW Schaatswedstrijden. Gistermid dag werden er wederom wedstrijden gehouden aan de Haagse Schouw nu voor meisjes en jongens van 13 tm. 16 jaar. Bij de meisjes, behaalde Se eerste prijs Annie v. d. Hulst, de tweede Nettie van Winden, de derde Mientje Shrama. Bij de jongens behaalde de eerste prijs Piet Ver boom, de tweede Herman Verboom, de derde Joke Schrama, de vierde Rinus Duindam. KATWIIK AAN DEN RIJN Nieuwe weg. Vanaf de Overrijn naar de straatweg van de groenten- veiling en de Kalkzandsteenfabriek zal ten Zuid-Westen van de rails langs de Sandtlaan een nieuwe weg, parrallel lopende met de Sandtlaan, van gemeentewege worden aange legd, wat tegelijk een toegangsweg naar de te bouwen machinefabriek zal worden. NOORDWIJK RECTOR A ATS-BENOEMING. Tot rector van huize „St- Jeroen" is benoemd de weleerw heer P. J. van Bakei. Rector van Bake., die in 1911 werd geboren f en in 1940 priester werd gewijd, is sedert 1943 kape laan te Katwijk. De laatste 4J4 jaar werd de kape.aan echter verpleegd in het St. Elisabeth-ziekenhuis te Lei den. De gezondheid van de kapelaan is thans verbeterd, zodat hij het rec toraat in „St. Jeroen" zal kunnen waarnemen. Zilveren ambtsjubileum, De heer A. J. N. J. Witteman, verbonden als leerkracht aan de R K. Uloschool zal op 1 Januari zijn zilveren onder wijzersjubileum herdenken. Op 1 Jan. 1926 werd de heer Witteman aangesteld tot onderwijzer te Zaan dam. In November 1934 volgde zyn benoeming aan de R.K. Jongens school te Noord wijk Vanaf 1944 was hij verbonden aan de R.K. Uloschool. Dit heuglijke feit zal op 5 Jan. a.s. worden herdacht in besloten kring op de R.K. Uloschool. Wij verwach ten, dat het de heer Witteman die zich op velerlei gebied verdienste lijk heeft gemaakt, ook van buiten de schoolkring, niet aan belangstel ling zal ontbreken. WASSENAAR Geboren: Maria C. J., d. van T. J. Remmerswaal; A. H. van Noort, Adrianus G., z. van G- B. W. Slats— G. van Duijvenbode; Robbert F, z. van M. C. M. van den Berg en A. Weijland; Johannes Adr. M, z. van W. M. van der Kleij en P. Duld. Overleden: Seije Dwarshuis 55 j.; Laurentina E. Versteeg 72 jaar; He lena Meijer, -91 jaar. Ondertrouwd: B. A- van der Poel en Jkvr. E. J. Hooft; G B. van der Hoort en J. C. Endhoven; H. J. Rem merswaal en F. Veloo. Getrouwd: A. H. van der Veen en J. M. Derogee; E. J. H. van Rhijn en H. T- Heemskerk. Hij lette niet meer op het gejammer van de Baron, die nog maar steeds de schuld aan Freek Frek gaf, maar sloot het portier goed af. Hij rolde de garagedeur open en k!om achter het stuur Hij startte de motor, reed de auto noor buiten, keerde en stoof weg in de richting van de buitenpoort. Freew Frek stond om de hoek van een bijgebouw in de schaduw en grijnsde nog steeds GEMEENTERAAD LEIDERDORP Vrijdagavond kwam de raad van Leiderdorp bijeen. Goedkeuring wordt verleend aan een voorstel van B. en W. tot wijziging van de salaris verordening brandweerpersoneel. De navolgende beloningen worden vast gesteld. Adjunct hcofdbrandmeester 300.en brandmeester le klasse 1200.per jaar. Voor de onder - brandmeestei 2.per uur dienst en voor de brandwachts 2e klasse 11.50 per uur dienst. Deze belonin gen worden voor avond-, nacht- en Zondagsuren verhoogd met resp. 25 pet., 50 pet. en 100 pet. Oefenavon den zullen afzonderlijk worden be loond. Alleen de heer v. d. Stoel stemt tegen omdat hij een kader van 2 personen voldoend^ acht. B. en W. woraen gemachtigd tot het opnemen van kasgeld tot een be drag van 100.000.of als zulks niet gelukt tot het sluiten van een reke ning-courant overeenkomst. Als voornaamste punt van de agen da vari#deze avond komt dan aan de orde de vaststelling van de begro ting voor het jaar 1951, nadat eerst nog de begrotingen van het Grond bedrijf en Woningbedrijf voor dat jaar zijn vastgesteld. De inkomsten en uitgaven van de gemeentebegroting belopen in de ge wone dienst een bedrag van 435.773.23 en in de kapitaaldienst 847.619.in inkomsten en 834.162.68 in uitgaven. De Onvoor ziene uitgaven bedragen 14.168.22. De voorz. zegt de begrotingscom missie dank voor de door haar ver richte werkzaamheden. Bij de algemene beschouwingen welke de heer Los (A.R.) houdt geeft deze te kennen de indruk te hebben gekregen, dat naast de te treffen voorzieningen de nodige soberheid is betracht. Het probleem om een sluitende be groting te verkrijgen wordt ver zwaard bij de aanvaarding van de voorgestelde wet gemeentefonds 1951. Wordt dit ontwerp tot wet verheven, dan mag de vraag gesteld worden of het nog mogelijk is dat de gemeente haar huishouding ook nog maar ten dele zelfstandig kan financieren. Dê heer C. de Graaf (C.H.) meent, dat het verlanglijstje, dat de ge meente na de bevrijding had, al erg is ingekrompen. Vee! is er in de laat ste jaren door de gemeente gedaan. Van groot belang acht spr. het, dat een sluitende begroting wordt aan geboden. Het is gemakkelijk om de zaak recht te houden wanneer de inkomsten rijkelijk vloeien, maar om binnen 't raam der begroting een ver langlijst, zoals die was samenge steld in 1945 ten uitvoer te brengen, daarvoor is moed en beleid, maar bovenal verantwoording nodig. Een eventuele wijziging van de reading der schoolgeldheffing ontmoet bij spr. bezwaar, omdat hier de verantwoor delijkheid er ouders wordt weggeno men. De voorz. geeft hierna nog enige toelichting op de voorgestelde nood- regeling voor uitkering van de on dernemingsbelasting. Vastgesteld worden dan de beslui ten tot vaststelling van de kosten per leerling voor het openbaar lager en het bijz. U.L.-onderwijs, voor het jaar 1951 op resp. ƒ28.17 en 34. per leerling. Aan de agenda wordt nog toege- Land- en Tuinbouwjcnqeren

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6