Uiteenliggende gemeentedelen.op de celluloidband verenigd Huurverhoging niet voldoende van 15% geacht FILM OVER HAZERSWOUDE E.V.C. pleitbezorgster van de ontslagen textielarbeidsters VoorGrotewohls karretje Diocesaan K.A.B.-voorzitter over industrialisatie in de Bollenstreek VRIJDAG 29 DECEMBER 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Leidse huiseigenaren tie-rekening van het gebouw Oude Vest 11 a-b sluit op 1.541.Tot kasnazieners werden benoemd de he ren J. 't Hart, J. Botermans en J. Klevering. Over gebrek aan belangstelling had de heer A. W. Hermse, seer. v. d. Ned. Bond van Huis- en Grondeigenaren, niet te klagen, toen hij gisteravond een volle foyer van de Stadsgehoor zaal voor zich zag, met leden van de Leidse Bond van Huis- en Grondeige naren, die kwamen luisteren naar wat de secretaris wist te vertellen over „De nieuwe Huurwet en de daarbij vastgestelde huurverhoging". Een onderwerp, dat in het centrum van de belangstelling staat, nu op 1 Jan. as. de nieuwe wet in werking zal treden, wat inhoudt, dat de huur verhoging op die datum van kracht wordt. Met slechts enkele woorden stapte de heer Hermse heen over de voor geschiedenis en het tot stand komen van deze wet, die eigenlijk een ver- zamelreeks is van vele besluiten, voorschriften, regelingen en bepalin gen, welke sedert Mei 1940 werden uitgevaardigd, zoals het Huurbescher- mingsbesluit 1941 en de huurprijs- ui tvoerings-beschikkingen By het bespreken van de Huurwet, kwam de heer Hermse spoedig te recht op het tweede hoofdstuk, dat hij het belangrijkst noemde, omdat het handelt over de huurprijs en de betalings-verplichtingen. Spr. wees er op, dat alle gebouwen en onroe rende goederen, die vóór 27 Decem ber 1940 tot stand gekomen zijn, on der de nieuwe huurprijs vallen. De ze nieuwe huurprijs is de oude huur prijs (die tot en met 31 December 1950 a.s. geldt), met aftfek van de percentages voor mede-inwoning en Mr R Streng gaat Leiden verlaten BENOEMD TOT GEMEENTE. SECRETARIS VAN AMERSFOORT. De Gemeenteraad van Amers foort heeft gisteravond tot gemeen tesecretaris benoemd, mr. R Streng, referendaris ter Gemeentesecretarie te Leiden. De heer Streng volgt de heer J. Haars 'op, die met ingang van 1 Februari a.s. de ambtelijke dienst gaat verlaten. vermeerderd met 15 pet. Alle andere gebouwen en onroerende goederen, dus van na 27 Dec. 1940, vallen niet onder deze huurverhoging, maar ar tikel 4 van het tweede hoofdstuk laat d.e mogelijkheid open om in twijfel gevallen bepaalde tegemoetkomingen te doen. Teleurstellend. Vervolgens stond spr. stil bij de z.g.n. Huur-adviescommissies. waar van ook het Kanton Leiden er een krijgt ,die tot taak hebben adviezen te geven inzake de betalingsverplich tingen, enz. Het geheel tenslotte overschou- wend, kwam de heer Hermse tot de slotsom, dat de nieuwe Huurwet te leurstellend is voor de verhuurders, omdat de huurverhoging onvoldoen de is. De regering, aldus spr., heeft ait_ zelf moeten erkennen. Met een verhoging van 15 pet. zal het niet mo gelijk zijn voor een behoorlijk on derhoud van de huizen te zorgen, laat staan achterstallig onderhoud in te halen. Het zal uitgesloten zyn om binnen-onderhoudswerk te verrich ten, terwijl met het buitenwerk de grootst mogelijke soberheid in acht genomen zal moeten worden. Reeds in 1946 kwam de Bond met een goed geargumenteerd verzoek om 25 pet. verhoging. Vier jaar later komt er 15 pet., in een tijd, waarin de lonen hoger geworden zijn en de materiaal- prijzen stegen. Dit kan dus niet de laatste verho ging zijn, aldus spr.. die er van over tuigd was, dat een andere verhoging nog zal moeten volgen. Wanneer, kan thans nog niet gezegd worden. Maar in ieder geval meende de heer Herm se van de overheid een grote s-^pel- heid te mogen verwachten ten aan zien van controle op het onderhoud. Na de pauze was er ruimschoots gelegenheid tot vragenstellen, waar van een dankbaar gebruik werd ge maakt. De heer Hermse kreeg daar bij gelegenheid verschillende punten nader toe te lichten. De vergadering, die onder voorzit terschap stond van de heer B. J. Huurman, hechtte con amore haar goedkeuring aan de opgestelde be groting voor 1951 die sluit op een bedrag van ƒ13.930.De exploita- Vrijdag 29 December. Welk een somber bericht, zo kort voor Oudejaarsavond! De 29-jarige Leidenaar A. E. is door de politie aangehouden en ingesloten, als ver dacht van rijwiel-diefstal. En bom er bovenop vernemen we, dat als verdacht van diefstal, subs, heling van bussen vlees uit de Con- servenfabriek van Tieleman en Dros, zijn aangehouden en ingesloten de 27-jarige C. G. S. uit Delft en de 40-jarige W. J G. uit Leiden. Het spijt ons buitengewoon, da ook het derde bericht somber moet zijn. We hoorden zojuist, dat gisteren de anderhalfjarige J. van B., wo nend in de Sophiastraat, de thee pot naar zich toe trok en de kokende inhoud over zich heen kreeg. Het knaapje kreeg brandwonden aan zijn armpjes en werd door de E.H.D. be handeld, om daarna naar het Acad. Ziekenhuis gebracht te worden. Nog is de narigheid niet ten einde. Want we moeten u ook nog medede len, dat er hedennacht een schoor steenbrand uitbrak in een perceel aan de Kanaalstraat, bewoond door de fam. T. De Brandweer moest er aan te pas komen, om het vuur te do ven en de schoorsteen te vegen. Maar nu stappen we dan toch over op prettiger nieuws. Morgen wordt tweemaal de jeugdfilm „De Club van de Zwarte Panter" vertoond in het Don Bosscohuis, Rapenburg 52. U weet wel, de film, die pater Raymond met zijn jongens heeft gemaakt. Des middags om drie uur is er een spe ciale jeugd-vöorstelling en 's avor. om 8 uur worden zeer vele volwas senen verwacht. Sluit het jaar 1950 goed af, door belangstelling te tonen voor het werk van dit Don Bosco- huis, dat zoals gemeld per 1 Jan. a.s. uit Leiden gaat verdwij nen. Gistermiddag heeft men het ijs op de Leidse Openbare Ijsbaan geme ten en geconstateerd, dat de b~- nug 'hoogst onbetrouwbaar is. Oo sommige plaatsen was het ijs slechts De oproep, welke 4 werkneem sters, die behoren tot de groep van 70, "aan wie door de directie van de N.V. Sajetfabriek P. Clos en Leem bruggen ontslag is aangezegd, tot alle Leidse textielarbeiders (sters) hadden gericht om gisteravond in 7,De Kleine Burcht" een protestver gadering bij te wonen, heeft niet aan de verwachtingen beantwoord. Slechts 31 werkneemsters en 15 tex tielarbeiders hadden aan de uitno diging gehoor gegeven. De vertegen woordigers van de 3 textielarbei dersbonden, welke in de Bedrijfs- unie een overkoepelend lichaam be zitten, en voor deze vergadering war.en uitgenodigd, hadden eveneens verstek laten gaan. Nadat men ruim een half uur had gewacht op even tuele laatkomers, sprak mej M. de Haas uit Alphen a. cl. Rijn, één der ontslagen werkneemsters en aange sloten bij de E.V.C., een inleidend woord, waarin zij de aanwezige en ontslagen arbeidsters opwekte om niet in hei ontslag te berusten. In aansluiting hierop heeft de heer S. Geugjes uit Amsterdam, als verte genwoordiger van de Textielarbei- dersbond van de E.V.C. er om. op gewezen, dat dit ontslag een schan delijk onrecht betekende, waartegen de ontslagenen zich met alle kracht moeten verzetten. Met het oog op de ontslagen, welke straks zeker ook in andere textiel bedrijven zullen volgen, riep spr. de Leidse textielarbeiders (sters) op zich het lot van deze werkneemsters aan De raadszaal te Hazerswoude- Dorp was gisteravond omgetoverd iu een gezel ig bioscoopje. Ongeveer 90 minuten lang joeg een projectie- apparaat de ene meter celluloid na de andere langs de lens en toen ein delijk de lampen weer definitief aanflitsten, had de film „Hazerswou- de'' haar première beleefd. Deze première werd bijgewcond door B. en W., de raadsleden en de gemeente-secretaris, cfce vergezeld waren van hun dames. Men ver keerde kennelijk in spanning over de vraag, hoe de film uitgevallen zou zijn. Dit behoeft overigens geen verwondering te wekken; meer dan een jaar is er aan deze rolprent ge zwoegd. Burgemeester den Hollan der heeft bij de totstandkoming een belangrijke rol gespeeld, want hij trad op als producer en regisseur. Het camera-werk en de verdere technische aangelegenheden waren toevertrouwd aan de Leidse foto graaf Nic. v. d. Horst. De film is moeilijk in 'n bepaalde categorie onder te brengen. Zy kan eigenlijk beschouwd worden als een combinatie van documentatie- en in structiefilm Dit is ook geheel in overeenstemming met de opzet. Ha- zerswoude valt in zoveel verspreide delen uiteen, dat het onderling con tact soms moeilijk is. Ieder deel lijkt een dorpje op zich. Als men de film nu overal gaat vertonen, be- j staat de mogelijkheid, om zich een beter beeld te vormen van het ge heel, wat de band tussei^ de ge meente ongetwijfeld zal versterken. Ook voor de jeugd is erb elangrijk werk gedaan. Zeer duidelijk wordt aan de hand van een steeds weerke rende plattegrond van de gemeente aangegeven, welke middelen van be staan er zijn. Hierbij blijft het ech ter niet. Op ieder bestaansmiddel wordt even ingegaan, zodat men 'n indruk krijgt, hoe de verschillende arbeid wordt verricht en welke ma chines daarbij gebruikt worden. Bij 'n dergelijke manier van fil men komt men bijna vanzelfspre kend in het documentatie-genre te recht. Want hoe kan men het boe renbedrijf van deze streek op het celluloid vastleggen enkelt zonder opnamen van prachtige hoeven en een keus uit de vele artistieke brug getjes? Hoe de industrie vereeuwi# gen zonder een beeld te geven van de groei, die deze bedrijfstak in onze tyd beleeft? Wanneer men deze film ziet, kan men zich zo goed voorstellen, hoe burgemeester den Hollander door zijn gemeente is getrokken. Dat hij ieder ogenblik is blijven stilstaan, omdat zo'n stuk natuurschoon, zo'n mooi geveltje of zo'n aardig paadje in de polder toch zeker niet mocht ontbreken op eer. film, die als titel: Hazerswoude zou dragen. Wij zijn ervan overtuigd, dat bur gemeester den Hollander, die dit Close up uit de lilm „Hazerswoude". De jeugd uit het Rietveld gaat iedere ochtend met roeibootjes naar school. Foto: v. d. Horst. jaar weer een sluitende begroting wist aan te bieden, ook als filmer succes heeft geboekt. De kunst bij het vervaardigen van dit soort rol prenten bestaat uit beperken en toch volledig zijn. Wat het eerste be treft is 90 minuten draaitijd voor volwassenen niet teveel. Vooral niet als men steeds allerlei bekenden op het witte doek ziet verschijnen. Voor de schooljeugd zal de tijd te lang blijken, maar de film leent zich ervoor in gedeelten vertoond te worden, zodat dit geen bezwaar behoeft te zijn. De volledigheid lei den wij af uit het feit, dat er na afloop van de vertoning, maar zeer weinig critiek werd geleverd. Een paar aanvullingen zullen waarschijn lijk nog nodig zyn De heer v. d. Horst heeft aan de camera goed werk geleverd. Er zyn passages met bijzondere mooie op namen en ook het geheel maakt een zeer verzorgde indruk. Wij hopen, dat de bevolking van Hazerswoude spo«",5T Gelegenheid zal kriigen een avondje naar de „bios" te gaan, niet voor wat imoort uit Hollywood, maar voor een pro duct van eigen bodem, de film „Ha zerswoude." twee en een half tot drie centime ter dik! Het zal minstens nog enige dagen duren alvorens de baan be rijdbaar zal zijn. Men is dus gewaar schuwd! Dit bettekent, dat ook het ijs van dc Witte Siingel nog niet be trouwbaar is. Nogmaals gewaar schuwd! De Leidse IJsclubaan zal ook he denavond geopend zijn. Het ijs is goed en de verlichting gezellig. Wat wilt u nog meer? En de Kath. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph", afd Leiden, deelt me de, dat de vacantiebonnen morgen middag van 3 tot 5 uur ingewisseld kunnen worden in gebouw Prediker, Janvossensteeg 17. STADSKOK. POPULAIRE CHOPINCONCERT. De bekende pianist Stefan Aske nase liet zich gisteravond in de Stadsgehoorzaal horen in een „po pulair Chopinconcert". De culturele behoefte van een groot deel van het muziekminnend publiek schijnt nog steeds niet ver der te gaan dan Chopin en Beetho ven. Zolang het muziekleven in Ne derland beheerst wordt door instel lingen, wier zakelijke belangen overheersend zijn. zolang zullen kunstenaars bij uitnemendheid door materiële noodzaak gedwongen worden, voor de wensen yan dit pu bliek te buigen. Wij zouden het nog scherper willen formuleren: het is geen hulde aan Chopin, noch aan Beethoven, dit soort concerten, dat moet tegemoet komen aan de lang zamerhand goedkoop geworden smaak van hen, die zich. neen, niet aan Chopin, doch aan het populaire verlustigen. Wij hebben ons gisteravond in alle ernst afgevraagd, of Stefan Aske- xiase, net als wij, deze recitals beu is géwordén. Hij vermocht nl. niet in die mate te boeien, zoals wij dit van hem ge wend 2ijn. Begrijpelijk overigens. Er zijn ook grenzen aan het her scheppend vermogen van een kun stenaar. van een groot pianist als Askenase. Het geheel bleef wat vlak, met uitzondering van de beide Scherzi, die hij temperamentvol ver tolkte. Beschamend was het, dat As kenase, die herhaaldelijk reeds blijk gaf gehinderd te worden door het aanhoudend gekuch en geproest in de zaal, zijn spel moest onderbreken met het verzoek, het „iets kalmer" te doen. Overigens een bewijs, al thans van de meesten, van geen al te grote concentratie, ondanks of was het: dank zij liet populaire van dit concert. Askenase werd aan het slot van zijn zeer uitgebreid programma geestdriftig toegejuicht, waarvoor hij. met twee toegiften dankte. A. I. te trekken. In plaats van dit ontslag, had men volgens spr. de werkneem sters in een wachtgeldregeling moe ten opnemen. Teneinde ontslagen bij de textielindustrie te voorkomen, dient volgens de heer Geugjes ge streefd te worden naar verlaging van de prijzen in de wolindustrie, naar verkorting v. d arbeidstijd, zulks met behoud van hét volle loon en voorts naar een eventuele subsidieregeling van overheidswege. Op voorstel van de heer J. Par- dan, werknemer van één der Leidse textielfabrieken, werden deze ge dachten in een motie verwerkt, wel ke aan het gemeentebestuur van Leiden zal worden gezonden. De ont slagen werkneemsters werd nog in overweging gegeven bij het Gew. Ar beidsbureau pogingen aan te wen den om dit ontslag ongedaan te ma ken en zich a.s. Dinsdag op het werk te melden. BURGERLIJKE STAND. Geboren; Lcuis J. z. van J. van Eg- mond en C. van Waaij, Sylvia L. d. van P. Verplancke en E. C. Prins, Aartje d. van K. Koster en H. M Schouten, Alida J. d. van G. Barn- hoorn cn B. J de Wit, Paulina d. van J. Schcneveld en J. Zandber gen, Dingena d. van C. Verhoek en N. Tuijl, Yvonne J. W. d. van L. H. Piek en M. P. van der Velden, Cor- nelis G. z. van C H. Haneveld en P. J. van der Louw, Cornelis P. z. van P C. Epskamp en A. C. M. de Vreede, Robertus C. M. z. van J. H. Vol water en A C. P. van der Meer Onderti'ouwd: M. J. Kooij jm. 20 jr. en H. Penseel jd. 19 jr., H. Bloemzaad jm. 29 jr. en G. Nieuw- kerk jd. 26 jr., D. van der Blpnx jm. 28 jr. en A. Pardon gesch. 26 jr., J. A. Devilee jm. 28 jr. en C. A. Gecne jd. 25 jr., P. A. Hoogka mer jm. 19 jr. en H. Kluivers jd. 16 jr., J. Siedex-s jm. 22 jx\ en E. Chau- ^ren jd. 18 jr., J. A. Stalpers jm. 28 jr. en E. B. Wolf jd. 20 jr., M. de Jonge jm. 25 jr. en W. Abra hams jd. 24 jr., J. J. van Rooié gesch. 32 jr. exx F. H. W. Baarda jd. 23 jr., L. J Breton van Groll jm. 25 jr. en O. L. Kambier jd. 19 jr., J C. Bx'ouwer jm. 27 jr. en S. M. Delfos jd. 26 jx\, R. C. van Omme- riilg jm. 27 jr. en A. M. A. Brem- mer jd. 30 jr., J. J. P. van der Post jm. 31 jr. en G. G. M. Helversteijn jd. 22 jr., J. Siera jm. 33 jr. en C. Zirkzee jd. 34 jr., W. Veldhuyzen jm. 25 jr. en G. Nievaart jd. 25 jr., P. Walraven gesch. 46 jr. en N. D. Hoogerbrug gesch. 36 jr., R. J. Iwe- ma jm. 37 jr. en A. M. Riedel jd. 35 jr. Getx-ouwd: J. G. C. Gieben jm. en B. Buurman jd. Overleden; M. Elfering wed. van Veldhoven 74 jr., C. A. H. Kerlen dochter 1 jr., J. Huge man 77 jr. Laatste Berichten De Beneluxbesprekingen over het te Luxembxxrg gesloten Landbouw- protocol, welke heden op het xninis- terie van buitenlandse zaken zijn voortgezet, zullen, naar verwacht wordt, tot een oplossing leiden. De besprekingen werden om ééxx uur ondex-broken en zouden om 3 uur «.vorden voortgezet. Men neemt aan,, dat ovex-eenstemming bereikt is in die zin, dat het Landbouwprotocol op 1 Januari zal ingaan, zoals te Luxem burg werd overeengekomen. Het protocol zou een wijziging on- dex-gaan met betrekking tot de mo gelijkheden van arbitrage. Deze zou den voox-lopig komen te vervallen. Het vraagstuk van de arbitrage zal opnieuw aan een onderzoek worden onderworpen bij het ingaan van de volledige economische unie. Er zal dan wellicht een gewijzigde arbitra ge-regeling worden vastgesteld. ZOETERWOUDE Solisten bekroond. Op het so listen-concours te Dordrecht behaal de de 13-jax-ige Piet de Boer, solo- pistonnist van de Sint Jansfanfax'e in de eex-ste afdeling een eerste prijs met 155 punten. De heer Th. de Boer behaalde als bugel-solist een eeirste prijs in de dei*de afdeling met 150 punten. WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). MEER BEWOLKING. Nu en dan overdrijvende wol kenvelden en hier en daar tijde lijk mist, maar bijna overal droog weer. Weinig wind. In de Noord-westelijke helft van het iand lichte vorst tot temperatuur Dm het vriespunt. Elders in het land gedurende de nacht en och tend plaatselijk strexige, overi gens matige tot lichte vorst. De Evangelische Kerk spant er zich voor Kanselier Adenauer en de Oost- Duitse prexuier Grotewoh.1 zijn door Duitse evangelische kx-ingeix uitge nodigd om elkaar te ontmoeten bij dr. Dibelius, hoofd van de Duitse protestantse kerk en bisschop van Berlijn cn Brandenburg. Dit voorstel is gepubliceerd in „Die Kirche", het weekblad van de protestantse kerk in de Sowjet-zóne. Het schijnt, dat dit voorstel geïnspireerd is door lei dende kringen van deze kerk, die het herstel van de Duitse eenheid voorstaan. Dr. Dibelius verklaarde Donder dagavond, dat hij een voorstander is van bespx'ekingen tussen Oost- en West-Duitsland, indien hiermede een vereniging van Duitsland wordt beoogd Hij zeide in dat geval zijn eigen woning te Berlijn beschikbaar te stellen als plaats van samen komst voor Grotewohl en Adenauex*. De verklaring van Dibelius was een verrassing voor de Christen-de mocratische Berlijners. Zij wilden zich niet uitlaten over de mogelijke uitwerking op een antwoord van bondskanselier Adenauer aan de Oostduise premier Grotewohl. Dit antwoord blijft nog steeds uit. NIEUWE WERKING YAN DE ETNA Na een pauze is de werking van de Etnd weer toegenomen, dof gerom mel wordt waargenomen en de be woners van de streek zijn door een nieuwe aardschok in beroering ge bracht. De snelheid van de lava stroom bedraagt thans 30 tot 60 m. per uur. DE BOND ZONDER NAAM ZENDT TELEGRAM AAN H M. DE KONINGIN. Door de „Bond zonder Naam" werd aan H. M. Koningin. Juliana, een te legram verzonden van de volgende inhoud: „Hiermede spreken wij aan Uwe Majesteit onze vreugde en dank uit voor de wooi'den, welke zij gespro ken heeft in haar Kei-stbooaschap, evenals bij gelegenheid van haar be zoek aan Engeland en die een ware bemoediging vormen voor alle men sen, maar heel bijzonder voor de hon derdduizenden in Nederland en elders ter wereld, die zich verenigd lx ebben in de „Bond zonder Naam" om door woord en daad do geestelijke eenheid te bevorderen door de beoefening' der naastenliefde." Telegraxximen van soortgelijke strekking werden verzonden aan pre sident Truman en Koning George van Engeland, die eveneens Kerst boodschappen tot de wereld richt ten. RIJWIELEN MET HULPMOTOR NAAR BELGIë. Rijwielen voorzien van een hulp- motor tot een mamxxum inhoud an 50 cm3 zullen door België niet wor den beschouwd als motorvoex'tuigen, mits zij slechts alle eigenschappen en ixcedangheden behouden, die aan ftetse-r» eigen zijn. Nederlandse rijwielen met hulp- motor worden dus aan de Belgische grens doorgelaten alsof het fietsen -ijn. De heer A. v. d. Veldt, diocesane voorz. van de K.A.B., heeft te Lisse voor K.A.B.-leden en genodigden een lezing gehouden over het onderwerp „Industrialisatie in de bollenstreek". In zijn openingswoord verwelkom de de voorz. in het bijzonder de he ren Lefeber en Tibboel, wethouders, alsmede de spr. van deze avond. Allereerst zongen de leden van het jongenskoor onder leiding van de heer van Huiten enige liederen. De heer A. van der Veldt ving hier na zijn inleiding aan met te verkla ren, dat hij de, industrialisatie oriën terend wilde behandelen. Deze kwes tie is gekoppeld aan het bevolkings vraagstuk. Er kan een relatieve over bevolking zijn, welk probleem kan worden opgelost. De bevolkingstoe name kan hier niet opgevangen wor den door de arbeidsmogelijkheden in bet bloembollenbedrijf. Andere be staansmogelijkheden dienen derhalve te worden gezocht. De overheid zal industrie inoeten aantrekken. Door overleg tussen de verschillende be langengroepen kan het karakter vaxi de bollenstreek worden gehandhaafd. Er kan b.v. een streekplan worden gemaakt ol.v. een sociograaf. Men moet niet op zichzelve gaan werken, doch een eenheid vormen. Het belang van de bevolking is hieimede ge diend. Haar levensgewoonten en so ciale belangen kunnen bij de uit werking van dit probleem domine ren. Volgens spreker is de zgn. gesprei de industrie het beste. Bovendien zullen z.i. de kleine- en middel-in dustrie moeten worden aangetrok ken. Dit heeft het voordeel, dat bij eventuele laagconjunctuur niet alles op een kaart is gezet. Niet alleen de gemeenschap heeft hier een taak, doch ook de stands organisaties. De werkmogelijkheid moet gezocht worden in de industrie en hierop moet de bevolking wor den voorbereid. Het onderwijs moet worden aangepast aan de nieuwe toe stand, die gaat groeien. Een samenhangend punt is de be roepskeuze en dit verklaarde spr. nader, alsmede het instellen van eventuele studiebeurzen. De heer v. d. Veldt besloot xnet de wens, dat er vooral samenwer king moge zijn. Het jongenskoor liet hierop enige liederen horen, welke zang op hoge prijs werd gesteld. De heer de Koning bracht dank aan de spr. en het jongenskoor. WARMOND KORTEB A ANKAMPIOEN - SCHAPPEN VOOR ZUID-HOLLAND Op de banen van de Warmondse IJsclub „Het Poelmeer" zullen mox*- gen de kortebaankampioenschappen van Zuid Holland voor amateur- en, premierijders (heren) worden verre den. Aanvang der wedstrijden 13.30 uur. Gelegenhei-'t tot aanmelding aan het Stationskoffiehuis tot een half uur voor de wedstrijd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 29 Deo. Vee. Aanvoer: 6 fokstieren, 2 slachtstieren, 45 kalf- en melkkoeien, 28 varekoeien e a., 95 vette koeien, 25 pinken, 31 gras kalveren, 8 vette kalveren, 99 nuch tere kalveren, 500 vette schapen, 546 vette lammei'en, 33 zeugen, 223 schrammen, 208 biggen, 14 bokken of geiten. Prijzen: kalf- en melkkoeien 550960, varekoeien e.a. 380— 630. vette koeien 650—980, 2.20— 2.70 per kg., pinken 320—500, graskalveren 160—270. en nuchtere kalveren f 4085, handel slepend: vette schapen 90—115. en vette lam meren 75105 handel stug: schram men 60—90, biggen f 20—40 en bokken of geiten 1528, handel matig. Kaas. Aanvoer 27 partijen Goudse kaas en 1 partij Leidse kaas, totaal 28 partijen. Prijzen: Goudse kaas le soort f 2.26—2 31, en idem 2e soort 2-22—2.25. en le soort Leidse kaas 2.07 per kg. Handel matig.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2