MEDICO Tot uitvoering van bouwplannen besloten Watersnood in Zoeterwoude IVOROL: de beste garantie tegen tandbederf \x avte Drama in het oerwoud Gatje fïeuH en het betoverde kasteel} ZATERDAG 9 DECEMBER 1950 EIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 4 GEMEENTERAAD LEIDERDORP In de vergaderingen van 10 en 17 November besloot de Raad van Lei- Ierdorp aan het architectenbureau Jekker en van der Sterre opdracht te verstrekken tot het maken van plan nen voor de bouw van 7 woningwet woningen met één winkel en 54 eta ge-woningen. Gisteravond werd z. h. s. tot de bouw besloten. Het is de bedoeling de woningwet woningen openbaar aan te besteden terwijl B. en W. de bouw der etage woningen ondershands zullen trach ten aan te besteden aan een persoon, die met hoogbouw van woningen er varing heeft Aangezien over de te gebruiken materialen voor vloerbedekking, dak bedekking en centrale verwarming nog nader advies wordt verwacht van het architectenbureau beperk ten zich de beraadslagingen tot en kele opmerkingen. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van de Bond tegen het vloe ken om subsidie. B. en W. waren van cordeel, dat de overheid terzake slechts morele steun behoort te ver lenen aan het streven van de Bond en dat deze morele steun niet nood zakelijkerwijze in een subsidie tot uitdrukking behoeft te worden ge bracht. De heer Los (A.R.) was niet te gen het voorstel van B. en W. doch was het in het algemeen niet eens met de argumentatie. Wanneer er een actieve plaatselijke afd. was dan zouden dezelfde normen moeten gel den als voor andere verenigingen. De voorz. antwoordde, dat B. en W. op hetzelfde standpunt staan. Het voorstel van B. en W. werd z. h. s. aangenomen. In de vacature J. Rijnsburger werd benoemd tot lid van het bureau So ciale zorg de heer H. Braat. De Bond van land- en zuivelbe- reiders vroeg aan het gemeentebe stuur om de minister van Soc Zaken t^ verzoeken de loonnorm voor werk loze arbeiders anders te berekenen dan tot dusver en om een extra aan vullende uitkering op de overbrug gingsregeling te verstrekken. Aan gezien de raad met B. en W. van oordeel was, dat men het beleid van de minister terzake niet behoort te doorkruisen werd ook dit verzoek afgewezen. Nadat in ijltempo een lopende kas geldlening van f 100.000.was ver lengd, verordeningen waren vastge steld op de heffing van begrafenis- rechten, op het beheer van het grondbedrijf en op de heffing en in vordering van keurloon en voor het uitwerken van een plan voor de bur gerlijke luchtverdediging 3 cent per inwoner was beschikbaar gesteld, kwam de rondvraag aan de orde. Rondvraag De heer de Graaf (C.H.) infor meerde naar een bericht in de krant op 6 December, waarin hij had gele zen dat in Leiderdorp het verkeers probleem wordt aangepakt, dat de verkeersagent die tijdens de spits uren het verkeer in en bij de Brug- gestraat regelt door verkeerslichten zal worden vervangen, dat het mo- torverkeer zal worden omgelegd en dat in 1951 de gemeente zal begin nen met de verbreding van de Van der Valk Boumanweg. die voor het verkeer met Leiden zo belangrijk is. Hy vraagt, hoe dat bericht mogelijk was, terwijl de raad nog van niets weet. De voorz. kon zich voorstellen, dat de heer de Graaf hierover inlichtin gen wenst. B. en W. hebben aan de A N.W.B om advies gevraagd. Dit probleem is door de A.N.W.B. be sproken met de groepscommandant der rijkspolitie en de gemeente-archi tect, waarna door de A.N.W.B. aan B. en W. een advies is uitgebracht. Dit advies is nog niet besproken in a en W. Een dergelijk bericht was dan ook zeer voorbarig. Het is bij informatie gebleken dat de A.N W B. dit bericht aan de pers heeft door gegeven, terwijl ze daartoe geen recht hadden. De A.N.W.B. heeft zyn spijt betuigd over deze handel wijze. „De Rijnklievers." De Postdui ven ver. „De Rijnklievers" heeft in het Dorpshuis een tentoonstelling georganiseerd, die vanavond geo pend zal zijn. In totaal werden 170 duiven inge zonden. De beste duif van het ge heel, de beste oude doffer en de beste jonge doffer bleken te zijn van de heer J. F. W. Truijers Sr. De heer A. Gijzenij had de beste oude duif en de heer A. Polak de beste jonge duif In de verschillende rubrieken wer den eerste prijzen toegekend aan; Chr. v. d. Pluijm, J. Habraken, J. F. W. Truijers, A. Gijzenij, A. Po lak en M. Nieuwland. ALPHEN AAN DEN RIJN Sympathieke daad van Nat. Re serve. De pl. afdeling van de Nat. Reserve organiseerde gisteravond in het ijsclubgebouw een St. Nicolaas- feest voor de kinderen van oorlogs slachtoffers. De goede Sint deelde met gulle hand geschenken uit. HAZERSWOUDE Tegen de kachel gevallen. Toen Donderdagavond de vrouw van de melkhandelaar M. K. enige werk zaamheden in haar woning ver richtte, viel in een onbewaakt ogen blik haar 1jarig dochtertje met beide handjes tegen de gloeiende kachel. Het kind liep hierdoor ern stige brandwonden op, die door dokter Meijst zijn verbonden. de superie^ tandcream HOFFELIJK BESLUIT. Met het oog op het verzoek aan de Nederlandse luisteraars om geen ge bruik te maken van hun radio tus sen 7.30 uur en 9.00 uur heeft de B B. C. besloten zijn ochtendbulle tin voor Nederland, dat nu in de genoemde periode valt, eerder uit te zenden en wel om 7 uur Neder landse tijd. De wijziging gaat Zondag 10 Dec. en blijft van kracht zolang de Nederlandse radio zelf niet tussen uur en 9.00 uur uitzendt. Molens wachten op wind Gedurende de laatste maanden konden de watermolens van de Gro te Polder en van de Grote Westeind- se Polder het water slechts met achterstand op peil houden. In de laatste weken werd het waterpeil steeds slechter en na de regendag van Woensdag staat het water in deze polders meer dan 30 cm boven peil. In de Grote Westeindse polder zijn de plannen tot het stichten van een nieuw gemaal aangenomen en zal een dezer dagen tot aanbesteding worden overgegaan Inmiddels is echter in deze polder de toestand zeer kritiek. De tuinderij van Gebr. van Kampen, in het Stompwijkse gedeelte, heeft een on derbemaling en daartoe een eigen we terkering welke nu nog maar 3 cm boven de waterstand ligt; komt het water nog hoger dan wordt de aan- pianting van sla en andijvie van 3600 broeiramen verwoest en in het ge hele bedrijf nog grotere schade aan- gt richt. Met grote spoed zal nu de Provinciale Waterstaat een nood- pompinstallatie plaatsen met een ca paciteit van 50 m3 per minuut om de overtollige schijf water van 900 000 m3 althans lager te krijgen. In de Grote Polder, waar dit voor jaar de plannen tot verbetering van de bemaling door het plaatsen van een hulpbemaling verworpen werden door tegenstemmen van de hoger gelegen ingelanden is nu de enige hoop gevestigd op het lozen 'in de Oost en Westbroek Polder Voorlopig is daar nog geen moge lijkheid toe, want zelfs de grote die selmotor in de Oost en Westbroek Polder kon het niet bijhouden en gisteravond stond ook daar het wa ter nog 10 cm boven peil. Dit peil zal echter binnen een of twee dagen wel beheerst worden en als de be sturen tot overeenkomst kunnen ko men, gaat de duiker onder de Nieu we weg open Inmiddels zullen er dan nog enige ontgravingen gedaan moeten worden. Het wachten is nu op de wind, als deze vlug en krachtig komt opzetten, is de noodbemaling onnodig, want de molens hebben bij volle wind een capaciteit van 60 m3 per minuut. De kosten voor de noodbemaling worden geraamd op f 2000.De polders zijn elk 500 h.a. groot. Volgens de laatste berichten he denmorgen is de waterstand in de Oostbroek, Westbroek en Oud Gei derswoudse polders gedaald tot resp. 8.6 en 5 cm. Deze polders kunnen dus Zondagavond het water kwijt zijn en het water van de Grote Pol der ontvangen. Ook in deze polder is de toestand treurig; achter het Watertje ligt het land blank en er zal bij doorgaan van de vorst op „veld- ijs" geschaatst kunnen worden. De tuinderij van de heer Harrig in Noordbuurt ligt ook bijna onder water. ZOETERWOUDE (H. R.) H. van der Poel t Op 76-jarige leeftijd is gisteren overleden de heer H v. d. Poel, in leven een bekende figuur uit het verzekeringsleven, vooral in landbouwkringen. Ook op verenigingsgebied gaf hij steeds zijn welwillende medewerking, tal van jaren had hij zitting in het bestuur van het Wit Gele Kruis, de Vereni ging voor Ziekenhuisverpleging en was hij voorz. van de St. Barbara- vereniging. Ook als beoefenaar van het schaakspel verwierf hij bekend heid. NIEUWKOOP K.A.B. Gisteren hield de K.A.B. een ontwikkelingsavond in café „De Hollandse Leeuw". De spreker van deze avond was George de Vos, die de ontwikkeling van de K.A.B. be lichtte, in een rede, welke wij reeds eerder publiceerden. TER AAR IJsclub. Donderdagavond hield de ijsclub haar jaarvergadering in café Verhoef. Voorz. Th. A. Hydra opende de vergadering en deelde mede, dat er dit jaar door het be stuur stappen zijn gedaan om in het bezit te komen van een terrein, tot het aanleggen van een eigen ijsbaan. Voorlopig is er echter geen geschikt terrein te maken, daar de kosten veel te hoog zijn. In dit seizoen be staat er in Ter Aar 60 jaar een ijs- club De oorz. gaf een beeld, hoe deze club begonnen is. De heer Aker boom bracht verslag uit over de ver gadering van de bond, gehouden te Oude-Wetering. Bij de wedstrijden op. de korte baan en bij koppelwed strijden is een verandering gekomen v/at de prijzen betreft De winnaar van elke rit krijgt nu voortaan een prijs, zodat niet alleen de beste rij ders met de volle winst gaan strij ken. Uit het jaarverslag bleek, dat de Ter Aarse cracks dit seizoen heel wat prijzen en kampioenschappen in de wacht hebben gesleept, waarin de Gebr. v. d. Meulen wel het leeuwen aandeel gehad hebben. De heer C. Vermeulen gaf daarna het financiële verslag. Er bleek nog een batig saldo te zijn van 443.Tot leden van de controlecommissie werden be noemd de heren C. v. d Houn en R. Rozeboom Er is een gelegenheid voor leden om zich te verzekeren te gen ongevallen op het ijs. Bij een ongeval op het ijs krijgt de verze kerde dan f 3.per dag met hoog stens 20 ligdagen, uitbetaald De'kos ten zullen 15 cent per lid per jaar bedragen. De vergadering was er voor, maar dan de gehele vereniging. De heren P. den Haan. J. Egberts, M van Tol, G. v. d. Pijl, W. v. d Hoorn en Jac. Visser, werden wegens periodieke aftreding bij acclamatie herkozen. Voor de heer Th van Eiik, die bedankte, werd gekozen de heer R Rozeboom. Bij de rondvraag werd geïnformeerd, waar het materiaal van de vereniging werd bewaard, daar iemand opmerkte, dat hij wel eens iets langs de weg had zien slin geren. De voorz. beloofde, dat dit on derzocht zou worden. Bij verkeersongevallen door aangeschoten bestuurders blijft Vrou we Justitia te Amsterdam onver murwbaar. Zij blijft bij haar eis van drie weken voor de chauffeur, uie slechts één glaasje bier had gedron ken. Het jonge-boeren-centrum van de Kath. boerenorganisaties zal op 15 December a.s. te Berg en Dal bij Nymegen worden heropend. Het was voorheen gevestigd m „De Steeg". Vele klachten komen binnen over de bepaling van de nieuwe vei- keerswetgeving, dat slechts één per soon, dus ook slechts één kind, door een wielryder mag worden mee- vervoerd. De A.N.W.B. heeft zich met een adres tot de Minister ge wend. LEKWATER WEL GESCHIKT VOOR DRINKWATER. De open brief van prof. Visser aan de gemeenteraad van Amster dam over de ondeugdelijkheid van het Lekwatei als drinkwater heeft enige ongerustheid gewekt in Den Haag, waar gewerkt wordt aan de uitvoering van het Lek-duinplan, om dat de duinwaterleiding in de toe komst involdoende zal zijn. „Er is voor dezt ongerustheid n>ei de minste aanleiding", verklaarde gisteren de directeur van het Haagse Waterleidingbedrijf, ïr. A. J. Gurck „Het Lekwater is blijvend geschikt ais drinkwater, behoudens enkele weken per jaar". Naar de mening van ir. Gurck heeft prof. Visser de tijde- 'ijke onbruikbaarheid van het Lek water veel te somber gekleurd. Hij wees er nog op. dat de Haagse plan nen, die thans uitgevoerd worden, dooi alle officiële instanties op drinkwatergebied met algemene in stemming zijn goedgekeurd. STATEN VAN ZUID-HOLLAND VERGADEREN IN KURHAUS. In verband met het feit, dat de vergaderzaal van de Eerste Kamer der Staten-Generaal en de Ridder zaal niet of thans niet voor een vol doend aantal dagen beschikbaar zui- ien zijn zal de vergadering der Sta ter van Zuid Holland op Dinsdag 12 December a.s. en eventueel volgende dagen worden gehouden in een der zalen van het Kurhaus te Schevenin- gen. HYPOTHEKEN eu voor alle andere zaken op het gebied van on roerende goederen 6ouw-en Makelaarsbedrijt v.d„ Drift door OOM TOON. IN machteloze woede stampte hij met zijn voorpoten in de losse aarde; dan weer sloeg hij zijn mach tige slurf beurtelings links en rechts om de omringende stammen Maar al zijn rukken was tevergeefs, er scheen geen voor- of achteruit mo gelijk Ik hoor een vreselyk gehijg en een dof gekreun en hulpeloos was nu de blik der ogen, die eerst zo moordgierig aangekeken hadden. Hoe vijandig het dier zich ook je gens mij gedragen had, ik voelde zowaar nog medelijden in mij op wellen. De slurf, vermoeid door de worsteling om bevrijding, begon lusteloos neer te hangen, 't Gekraak en getril der beide stammen werd allengs minder, 't Scheen, dat het ontzaggelijke dier hier zijn onmacht gevoelde en de hoop op verlossing opgegeven had. Was ik gered? Voorlopig gerustgesteld, wat mijn eigen veiligheid betreft, nam ik mijn veldfles, die gelukkig gevuld was met een opwekkende drank. Mijn verhemelte brandde en met innig welbehagen nam ik enige fikse teugen. Wat 'n verkwikking! Ver volgens stak ik een nieuwe sigaret op en begon nu kalm over mijn ne telige toestand na te denken. Aan afdalen viel natuurlijk niet te den ken, want dan moest ik onvermij delijk binnen het bereik van de slurf komen, die nu wel slap neerhing, maar waarvan één enkele slag me toch nog zou kunnen vermorzelen. Had ik mijn karabijn maar; mo gelijk zou een goedgericht schot op een kwetsbare plek myn vyand on schadelijk kunnen maken Ja, ik had nog mijn pistool aan mijn gordel hangen! Ik moest zelf even glimlachen, toen ik 't kleine ding vergeleek met het vervaarlijke monster beneden me. Zou ik me soms aan slingerplan ten van een uitstekende tak naar be neden laten Zakken? Even kwam er een flauwe hoop in me op. Maar toen ik het weinige, dat tegen deze stam opgroeide, be keek, moest ik toegeven, dat zulks al een zeer hachelijke onderneming zou zijn. Dan maar liever voorlopig afwachten; misschien begaf de oli fant het wel gauw! Een verschrikkelijke nacht stond mij te wachten Als maar hoorde ik beneden me het steeds feller hijgen en kreunen van de gevangene. Af en toe pro beerde hij nóg eens een zwakke po ging om los te komen, maar natuur lijk vergeefs. Ik zag het bloed ach ter de beknelde schoften in straal tjes naar beneden vloeien en talloze vliegen kwamen er zich aan verza digen. Ik keek eens op mijn horloge en zag, dat 't al tegen drieën liep. Wat een verschrikkelijke nacht zou me misschien onder deze omstandig heden te wachten staan. Uit vrees, dat ik op de duur door vermoeidheid overmand, in slaap zou vallen, omwikkelde ik me zo goed mogelijk met enkele twijgen die ik naar me toe kon halen. Nauwelijks was ik daarmede klaar, of er ontstond heftige bewe ging in het oerwoud, 't Was of er signalen door de dierenwereld rond gingen. Rusteloos sprongen de apen van tak tot tak. Herten, wilde zwij nen en ander gedierte stoven als een wervelwind langs de boom voorbij. Zelfs de vogels deelden in de alge mene beroering. Ik keek naar de oli fant en zag, dat ook hij uit een soort van versuffing was opgeschrikt. Zijn slurf was weer levendig geworden en zwaaide dreigend heen en weer. Het zwiepen van de korte staart en de blik zijner ogen verrieden angst en woede tegelijk en zijn gehijg nam een schrikbarend karakter aan. Wat zou er nu toch weer gaan gebeuren? Ik keek, zover 't me tussen takken en bladeren door mogelijk was. naar alle zijden, maar ik zag nieib bij zonders meer. De vlucht der dieren op de grond had opgehouden en een onheilspellende stilte was in de plaats getreden van de wilde herrie van zo even. Geritsel Opeens echter hoorde ik enig ge ritsel en daar ontwaart mijn ver schrikte blik een prachtige konings tijger, die met vurige begeerogen op de olifant gericht, uit het 'struikge was te voorschijn sluipt. Even blijft hij, als in /erbazing over de eigenaardige situatie, die hij hier aantreft, staan. Mijn hart bonst in mijn borst, al mijn ledematen trillen en ik heb de grootste moeite me goed vast te hou'den, mij niet te bewegen en mijn aanwezigheid te verraden. Dan schijnt de schrik van het oer woud zijn verbazing te boven geko men. In een boog sluipt hij tot een meter of drie, vier achter de. olifant, die erbarmelijk op zijn benen staat te trillen en in zijn zekere verloren heid zelfs geen poging meer doet om aan zyn naar bloed hunkerende be lager te ontkomen. Ontdaan en toch geboeid moet ik dat alles aanschou wen. En plots.met een onge looflijke sprong zit de tijger op de hoge, brede rug! Ik moet me met geweld inhouden nu geen schreeuw te geven. Dan schijnt nog eenmaal de zucht tot levensbehoud in het slachtoffer op te vlammen. Nog eenmaal doet het een machtige poging om zich uit de tang te bevrijden en met zijn vijand af te rekenen. Maar als dat mislukt grijpt en slaat het met zijn slurf links en rechts, maar listig ontwijkt de bespringer alle gevaar. En dan geeft het machtige, uitge putte dier zich willoos over aan dc honger van de tijger. Myn blik valt op een wonder schone orchidee in een struik schuin beneden me en even flitst door mijn geest de schrille tegen stelling tussen deze vredige schoon heid en het afzichtelijke schouw spel op enkele meters afstand. Zielig wordt nu de -houding van de machtige reus. Zijn benen begin nen hevig te beven, z'n ogen wor den dof en richten zich nu en dan nog smekend op mij, als kon ik hem helpen. Ik heb nu innig medelijden met hem en mijn gevoelens van vijandschap betreffen nu slechts de moordende last op zijn rug, niet meer mijn vervolger. Weer kijk ik naar mijn pistool. Dwaasheid! Zo 'n kogel zou niets vermogen, alleen mijn aanwezigheid verraden aan het monster en me dus nutteloos in ge vaar brengen. Neen, rustig afwach ten was de enige verstandige hou ding. Ik begon hongerig te worden, maar mijn provisie lag (of hand ge legen) in mijn draagstoel. Maar tot mijn vreugde ontdekte ik in mijn jaszak een reep chocolade, waarvan ik voorlopig een gedeelte opknab belde. Een slok drinken toe en toen maar weer de zoveelste sigaret op stoken. Wordt vervolgd. DE VORIGE RAADSELS. Waren ze te moeilijk, ol was er geen tijd door de Sint Nicolaas- drukte? We hebben geen enkele op lossing ontvangen. Daarom plaatsen we ze nogmaals met toevoeging van 2 nieuwe. Het te verloten boek on der de beste oplossers blijft gehand haafd. Maar nu verwachten we ook een massa inzendingen cn corres pondentie. 1. Wie verlangen 't meest naar „recht."? 2. Welk lood is geen .netaal? 3. Welke inspanning wordt men 't vlugste moe? 4. Op welk gezicht kan men 't ouder worden niet merken? 5. Door wie wordt hoge ouderdom zeer op prijs gesteld? 6. Lang welke weg rijden nooit melkboeren? i 7. Wat vergeet een schilder altijd, als hij een lucht met onweer schildert? 8. Welke stand is altijd prettig? 9. Waarom kijkt een achtervolgde altijd om. als hij achterna geze ten wordt? 10. 's Avonds hol, 's morgens vol, 't volgt je op de voet, waar je ook wezen moet? VOOR EN OM HET KERST KINDJE. 't Liep al tegen achten. Daar draafden de kinderen naar de schoolmis Die kleuters. Ze dach ten meer aan de kou dan aan het Kerstkindje, dat gauw komen zou en de engelbewaarders lachten goe dig om hen. God zag ze immers zo graag. Een paar grote meisjes liepen druk babbelend naast elkaar voort; klein zusje liep achter hen, huilend van kou. „Grien toch niet zo," bromde één van de twee meisjes naar achteren. „Ik heb zo'n pijn, aan mijn teen tjes" huilde het kind. „Zeur," bromde het meisje. „Toe wees toch lief voor haar", fluisterde de Engelbewaarder haar in het oor. „Huilebalk", snauwde ze weer. „Ach wees toch wat liever", waarschuwde de engel. „Altijd dat lief zijn", knorde het meisje, „wat heb je aan die liefheid?" „Je zou ze kunnen bewaren tot Kerstmis", raadde de engel. „Dan kon je zeggen tot het Goddelijk Kindje; „Zó lief was ik voor mijn kleine zusje omdat U ook een klein kindje geworden bent." De meisjes wachtten weer even. Toen keerde de grootste zich om en riep tot het zusje: „Kom je even tussen ons in lo pen? Dan mag je je handjes in onze zakken steken en dan zul je zien. dan stappen we zó hard, dat je teen tjes ook geen pijn meer doen Ineens klaarde het kindergezicht je op. 't Lachte door haar traantjes heen. „Zus zaj niet meer brommen hoor," beloofde de grote. „Voor 't Kerstkindje", dacht ze in zich zelf er achter. Daar lag over de gracht een hoge brug. Het had geregend en de keien waren glad. Een oud moedertje liep met een zware tas boodschappen naar huis; daar op die hoge brug had ze het moeilijk. De zware tas trok haar naar beneden, de mod der maakte alles zo glad en de hel ling van de brug trok ook mee. Ze liep langs de leuning. Angstig greep haar hand telkens een stukje ver der. Een flinke jongen kwam daar fluitend aangelopen en keek onver schillig naar het vrouwtje; hij dacht aan de knikkers die hij straks zou winnen. „Zij heeft hulp nodig," fluisterde de engelbewaarder. „Ik zal daar voor gek lopen met die tas van dat oude vrouwtje," dacht hij boos en hij begon hard te fluiten om die stem maar niet te ho ren. „Toe laat nu zien dat je een flin ke vent bent en doe nu je goede daad. 't Is toch Advent. Nu kun je iets doen voor het Kerstkindje." Snel draaide hij zich om, pakte vlug de tas van het vrouwtje en bracht haar een flink eind op weg. „Dank je wel, vent!" zei ze nog bevend van inspanning. „Geen dank, hoor" en zachtjes in zich zelf: 't Is voor 't Kerstkindje". r Na een kwartier hard werken was Ootje Teur klaar. Hij had een grote met ijzer beslagen kist getekend, die vol zat met gouden en zilveren muntstokken. Zodra hij er de laatste hand aan gelegd had, stond het ding midden in de kamer Ootje Teur greep een handvol munten er uit en Nu dit was een geluid, waartegen de bewusteloosheid van Freek Frek (die inderdaad een vrek was) zelfs niet bestv.d was. Hij deed zijn oog open en keek vol ontzag naar Ootje Teur, die achteloos met handenvol echte gouden munten stond te spe len. Freek Frek werd er klaar wak- op, maar toen Ootje Teur rustig doorging met rinkelen stapte hij plotseling i -oluut op hem toe. „Zeg eens even?" zei hij met zijn liefste stemmetje: „Hoe kom jij aan al dat geld?" Ootje hoorde hem naderen en lach te in zijn vuistje.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 8