§J I f i okj> Auto te water Twee doden, twee gewonden Indonesisch voorstel verworpen Hu'p i d. Huishouding Te koop aangeboden ervaren typiste Kachels vanaf f 25.- SCHOON ZAND ZATERDAG 9 DECEMBER 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 KATWIJK AAN DEN RIJN Bloembollencultuur In de zaal Fennes had een vergadering plaats van de afd. van Bloembollencultuur. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren C. Braun en H. W. Grimbergen herkozen. De be schrijvingsbrief voor de alg. verga dering lokte nogdl discussies uit, maar de vergadering ging er uitein delijk mee accoord. De nieuwe con tributieregeling had evenzo veel be- langsteling. Men was het hiermede niet eenparig eens Tot afgevaardig den naar de Alg. verg. te Haarlem werden gekozen de heren P. C. Doets en H. A. Topper. L.T.B. In zijn openingswoord tot de vergadering der L.T.B.-ers zeide de heer F. C. Meijer, dat in deze vergadering aan de orde ge steld zou worden een voorstel van van het Hoofdbestuur tot contribu tieverhoging voor 1951 van 20%. Na enige bespreking en toelichting door de voorzitter werd het voorstel aan genomen. De rek. en verantwoor ding over 1949 alsmede de begroting voor 1951 gingen vlot onder de ha mer door. De voorstellen, door ver- sohillende afdelingen ingediend, wel ke gingen over belastingen, sociaal- economische en organisatorische za ken, werden allen vlot behandeld Het verslag van de vergadering der vakgroep tuinders werd met belang stelling aangehoord. Tot afgevaar digde naar de Alg. Verg. werden ge kozen de heren F. C. Meijer en P- v. d. Valk. De voorz. deelde mede. dat er a.s. Dinsdagavond een ont spanningsavond zal gegeven worden door de gezamenlijke standsorgani saties. Katholiek Katwijk vergaderde Pastoor Hesp herinnerde aan de laatste werkzaamheden door K.K. verricht. Dan besprak pastoor de urgentie van het contributievraag- stuk, dat opgelost dient te worden. K K. weer activiteit aan den dag Binnen betrekkelijk korte tijd zal moeten leggen voor een tweetal gebeurtenissen op kerkelijk gebied, n.l. bij een eerste plechtige H. Mis en het 40-jarig feest van de Kerk- consecratie. Over deze aangelegen heid werd uitvoerig van gedachten gewisseld en alle aanwezigen zeg den voor deze gebeurtenissen volle medewerking toe, LISSE Bloembollencultuur De afd. Lis- serbroek van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur hield in het ca fé van de heer A. Faas een leden vergadering. Begonnen werd tot de behandeling van de beschrijvingsbrief voor de eerstvolgende alg. vergadering. In de candidatuur Duin werd gesteld de heer Rood uit Grootebroek, ter wijl in de vacature Mesman werd gesteld de heer van der Lely, Haar lemmermeer. Het voorstel tot ver bouw van het Krelagehuis, waar voor een crediet van 285.000. nodig is, werd aangenomen. Het hoofdbestuur stelde voor om de contributie te verhogen. Over dit punt werd een gedachtenwisseling gehouden. De vrees werd geuit, dat hierdoor vele leden zullen bedan ken. De afd. Liserbroek gevoelde het als een groot bezwaar, dat de verhoging zo hoog is, vooral voor de lagers klasse. Zij is het er over eens, dat ene verhoging billijk is doch over de wijze waarop was geen overeenstemming. Het voorstel werd aanvaard doch de bezwaren zullen naar voren worden gebracht. De begroting werd goedgekeurd. 25-jarig dienstjubileum Giste ren herdacht de heer Jac. van Dijk het feit, dat hij 25 jaren geleden in dienst trad bij de Coöp. Bloembol len veilingsvereniging „H.B.G.". De jubilaris begon zijn carrière in 1925 als jongste bediende. Gelei delijk aan wist hij zmh te bekwa men in de veilingadministratie en na verloop van tijd was hij de di rectie behulpzaam bij het keuren van bloembollen, welke geveild moesten worden. Hierin toonde hij zich een bekwaam vakman en ken ner, wat betreft sortiment en kwali teit. Daar de veiling steeds groter werd, was het noodzaak, dat een hulp veiling-meester werd aange wezen. De keuze viel op de heer v. Dijk. Het was dus geen wonder, dat zijn jubileum niet ongemerkt voor bij is gegaan Hij werd van alle kanten in de bloemetjes- gezet. Vrij dagmorgen werd de jubilaris op het directie-kantoor ontvangen, waarbij de voorzitter van H.B.G., de heer D. van Egmond, een toespraak hield en de jubilaris een envelop met in houd overhandigd. In de namiddag voor de aanvang van de Gladiolenveiling maakte de heer v. Egmond gewag van dit ju bileum en stroomden van alle kan ten de felicitaties binnen. Het is voor de jubilaris, die zich nimmer op de voorgrnd heeft ge plaatst, een onvergetelijke dag ge worden. NOORDWIJK Een Casino? Als vergunning zal worden gegeven, zal op het huidige parkeerterrein, waar voorheen het Oranje Hotel en lm Weissen Rössel stonden een groot Casino verrijzen. De Kosten hiermede gepaard gaande zullen ongeveer 2 millioen gulden bedragen. Het gebouw zaj tevens een bioscoop- en concertzaal bevat ten voor 700 personen. Een congreszaal zal er in worden ondergebracht, terwijl ook wordt gedacht aan 'n overdekt zwembad. De directie van het Palace Hotel heeft reeds plannen, om volgend jaar een gedeelte van het hotel om te bouwen tot een gelegenheid, waar kan worden gespeeld. In het project, waarmede men in 1952 hoopt gereed te komen, is te vens een winkelgalerij onderge bracht. RIJNSBUR.; Aanbesteding. De aanbesteding van een rijwielfabriek met show room voor rekening van de heer G. H. van der Perk had de volgende uitslag: er waren 9 inschrijvers. Hoogsti was de fa. Snoek te 's-Gra- venhage voor f 42450.— en laagste de fa. P Kort alhier voor f 36116. Flora De veilingvereniging .Flora" heeft nieuwe plannen, n.l. het invoeren van het verplicht vei len en om de vereniging om te zet ten in eer. Coöperatieve Vereniging. Het bestuur is van oordeel dat de toestand zoals deze sinds enige tijd, maar vooral de laatste tijd is, niet bestendiga kan blijven. De veiling wordt niet meer als veiling doch als marKtplaats gebruikt. Ook het thuis verkopen neemt hand over hand toe, wat Heen maar schade kan berok kenen én aan de veiling én indirect aan de kwekers zelf Een en ander is ook met de Koopliedenvereniging besproken. De eerstelingen. De eerste bloeiende tulpen zijn aan „Flora" aangevoerd en wel van de variëteit White Sail en Brillant Star. De eer ste gingen voor f 19.50 per 100, de anderen brachten f 12 tot f 14.— per 100 stuks op. SASSENHEIM Jongenmannenvereniging. Gis teravond vierde de R. K. Jongeman- nenvereniging in het KSA-gebouw haar jaarlijkse Sinterklaasfeest. De ze avond werd gegeven voor de le den, de ouders en verloofden. De muziekver. „Alzando" o. 1. v. N. v. d. Eist en de Tamboers verleenden medewerking. De avond werd geopend door de voorz., de heer W. van der Ploeg, die een hartelijk we komstwoord sprak tot St. Nicolaas en Zwarte Piet. De heilige grijsaard en zijn knecht hielden 'n zeer geanimeerde audiëntie. De oud-bestuursleden en de huidige bestuursleden moesten één voor één op het podium ver schijnen, waarbij de Sint hen al naar gelang hun gedragingen in het afgelopen jaar berispte of prees. De zak van Zwarte Piet was voor deze gelegenheid met cadeaux gevuld en voor menigeen viel er een verras sing af. Helaas moest de goed-heilig- maan weer vrij spoediig vertrekken Nadat hij plechtig uitgeleide gedaan was, kwam kapelaan A. Strooband aan het woord. Er heeft immer een hechte band bestaan tussen de jon gemannen ver. enerzijds en de ou ders en verloofden van de leden an derzijds. Deze is onmisbaar, daar de ouders en verloofden een steun en hulpe moeten zijn bij de zware taak, die de jongemannen voor zich heb ben in het bouwen van een toe komst. Met een woord van dank aan het 3dres van de oud-bestuursleden P. G van der Kraan en M. Goddijn, die tot ere-leden benoemd zijn, be sloot kapelaan Strooband zijn toe spraak. Hierna werd de vrolijke twee-ac- ter „De truc van Jimmy" opge voerd. Eucharistische Week. Van Za terdag 9 Dec. tot en met Zondag 17 Dec. wordt er in de parochie van de H. Pancratius te Sassenheim een Eucharistische Week gegeven door de paters van het Allerheiligst Sa crament uit het klooster te Brak- kenstein bij Nijmegen. Deze week wordt geopend met een plechtig Lof met predicatie op hedenavond om half acht. Donderdag 14 Dec. is er Lof met processie. De Eucharis tische Week wordt Zondag 17 Dec. besloten met een plechtig Lof, waarin over het Koningschap van Christus gepredikt zal worden om zeven uur 's avonds. OEGSTGEEST Personalia. De heer Henri Wel- booren is geslaagd voor het eind examen zang aan het Koninklijk Conservatorium te 's Gravenhage Tevens legde hij met goed gevolg het solo-examen af, in verband waarmee hij Vrijdag 15 Dec in het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen te Den Haag zal optreden met orkest, onder leiding van Wil lem van Otterloo. (Voor dit concert zijn geen kaarten meer verkrijg baar.) VOORSCHOTEN Med. Zondagsdienst. Voor spoedgevallen te raadplegen dokter F. J. M Tonino, Voorstraat 23, tele foon 493. Roofmoord op veehouder Daders gearresteerd De alleenwonende 78-jarige vee boer J. v. Mol uit het gehucht Hank boven Heusden is Maandagavond in zijn schuur met een ijzeren voor werp de schede] ingeslagen. Twee veekopers vonden Dinsdagochtend het stoffelijk overschot, dat met het hoofd in een bloedplas lag. De post- commandant van het plaatsje Dussen heeft Donderdagavond drie inwoners van Werkendam gearresteerd. Een hunner heeft gistermiddag bekend de moord te zamen met nog enige anderen te hebben gepleegd, omdat n en de welgestelde boer van zijn contanten wilde beroven. De veeboer Mol, wiens boerderij tijdens de oorlog verloren was ge gaan, woonde heel alleen in een nood- bnerderijtje aan de Peereboom te Hank. In deze tijd van het jaar pleegt hij een aantal van zijn koeien te ver kopen en nogal wat geld in huis te hebben, terwijl hij zijn overige geld bezit op de bank heeft ondergebracht. De daders moeten zich tevoren goed op de hoogte hebben gesteld Na de sinistere ontdekking van de beide veekopers op Dinsdagochtend "".telden dezen hun ontdekking aan een buurman, die zich terstond in erbinding stelde met de rijkspolitie. Ook gisteravond zijn nog enige ar restaties verricht. Zes mensen verdronken Gisteravond om ongeveer acht nur heeft bij Bcilen in Drente een auto een leuning van de brug over het Linthorst Homankanaal geramd, waardoor de wagen in het water is gereden. De zes inzittenden zijn ver dronken. Pas twee uur later kon de auto bo ven water worden gehaald. De zes- slachtoffers, die werkten in de Noord oostpolder, waren op weg naar hun woningen in Assen. De auto reed over de weg Mep- pelAssen in de richting Beilen. De weg was erg glad en vermoedelijk is dit de zes inzittenden van de auto noodlottig geworden Juist ten Zui den van Beilen ligt in de weg de brug over het kanaal. Deze brug ligt niet in het verlengde van de weg-as, maar „scheef" in de weg De auto is waarschijnlijk door de glad heid van de weg door de linker brug leuning geschoten en in het kanaal gereden Niemand heeft het ongeluk zien gebeuren. Mensen uit de buurt, die de klap hoorden kwamen toelopen, maar zij moesten eerst dreggen, om de auto te vinden, die onder water lag. Men heeft nog geprobeerd de mensen uit de wagen te halen, maar dat lukte niet. Anderhalf uur is men bezig geweest, om de auto uit het water te takelen. Toen eerst bleek, dat er zes slachtoffers bij dit onge luk te betreuren waren. De lijken konden niet onmiddellijk geïdenti ficeerd worden. Op Rijksweg Ede-Arnhem Een ernstig ongeval op de Rijks weg EdeArnhem ter hoogte van ho tel „De Ginkel" kostte gisteravond half elf twee personen het leven. Twee anderen werden zwaar ge wond. In een mistbank geraakte dr. A G. Vis uit Ede met zijn luxe auto in de rechter wegberm. De be stuurder van een er achter rijdende vrachtauto (van expeditie Rutgers) uit Montfoort stopte om hulp te ver lenen, doch even later reed een luxe auto met een daverende slag tegen de achterzijde van deze vrachtauto. Alle vier inzittenden waren afkom stig uit Arnhem. De heer Verhoek die naast de bestuurder zat, werd op De bestuurder, de heer C. P. Vol manbeek overleed na aankomst in het ziekenhuis. Zijn echtgenote me vrouw Volmanbeek, brak beide be nen. De 4e inzittende, de heer A. W. Sanders kreeg bloedende hoofdwon den en werd met een zware hersen schudding eveneens naar het zie kenhuis vervoerd! Ruwe lippen ?PUR0L KGSTEN OVERTOCHT EMIGRANTEN ENGELAND—CANADA. Dezer dagen heeft de Canadese minister voor emigratie een mede deling gedaan over de tegemoetko ming van de Canadese regering in de kosten van de overtocht per vliegtuig van Engeland naar Canada Vele Nederlanders blijken hierop gereageerd te hebben. Wij vernemen van het ministerie van Sociale Za ken, dat het hier uitsluitend gaat om 'n tegemoetkoming aan Engelse onderdanen. AANKOMST TROEPENSCHIP „TABINTA." Het troepenschip „Tabiijta" wordt Zondag 1 Dec. tegen de avond voor ÏJmuiden verwacht. De ontscheping van de opvarenden zal onvoor ziene omstandigheden voorbehouden Maandag 11 Dec. te 9.00 uur be ginnen in de haven van Amsterdam. De oudste midden- standsexaminant Er zijn er 47! Er is een storm van verontwaardi ging opgestoken onder de oudere midaenstand-examinanten in den lan de. De heer Wisman in Heerenveen heeft nl. van de minister van Econ. Zaken een boekwerk gekregen als zijnde de oudste candidaat die dit examen gedaan heeft. Zo werd het althans gezegd. Maar er zijn veel oudere blijkt het nu. Er zijn stoere zestigers die na noeste studie het middenstand-examen hebben ge haald en zij voelen zich achteruit gezet. Daar moet iets scheefs zitten zeggen zij De oplossing van dit mis verstand is ons midde.erwijl van de zijde van het ministerie van Econ. Zaken gegeven. Er is n.l. niet een oudste examinant maar er zijn er 47. In 47 plaatsen zijn nl. de examens afgenomen cn 47 oudsten hebben het omstreden ca deau gekregen. Waarom juist de Hee- renvener voor het voetlicht is geko men is een raadsel, dat vooralsnog niet is opgelost. Een inwoner van de gemeentf- Soest deed een vreemde vondst. Toen hij vol ijver zijn tuin aan het omspitten was schampte de schop at op een jampot. Hij wilde hem al in de vuilnisbak slingeren, toen een ge schitter in de jampot zijn aandacV trok Fluks schroefde hij de deksel er af en ontdekte dat de pot gevuld was met allerhande gouden sieraden De Soester was een eerlijk mens en liet het geval nauwkeurig onderzoe ken. Het bleek dat de pot door vroe gere bewoners in de oorlogsjaren was begraven; na de oorlog had men tevergeefs getracht hem weer op te delven. Evenwel de schat is nu te recht en de vinder ontving een flinke beloning. DE NOODWET-DREES. De regering moet haar standpunt handhaven, dat het onmogelijk is in de Noodwet ouderdomsvoorziening de aftrek voor eigen inkomen te la ten vervallen, zo blijkt uit de me morie van antwoord over de wijzi ging van grenzen van de inkomens in de Noodwet. De Nieuw Guinea-conferentie HET INDONESISCHE VOORSTEL betreffende de kwestie-Nieuw- Guinea is, volgens een A.N P.-beric ht uit Den Haag, gistermiddag door de Nederlandse delegatie verworp en. Het A.N.P. zegt deze mededeling te hebben vernomen in kringen der beide delegaties, Nederland heeft het antwoord op het Indonesische voorstel schrifte lijk overhandigd. Hieruit is duidelij k geworden, aldus het ANP, dat Ne derland niet bereid is de souvereini teit aan Indonesië over te dragen. In de motivering werd gewezen op de zorgwekkende internationale situatie. Voorts werd gezegd, dat Nederland zich verantwoordelijk voelt voor het tot ontwikkeling brengen van West-Nieuw-Guinea en z\jn autochthone bevolking. Wan neer deze bevolking voldoende tot ontwikkeling zal zijn gebracht, zal zij zelfstandig over haar toekomstig staatkundig lot moeten kunnen be slissen De Nederlandse regering is ech ter, zo vervolgt het ANP-bericht, be reid medewerking in de ontwikke ling van het gebied te aanvaarden. De Indonesische delegatie heeft thans tot Maandag de dag van de eerstvolgende bijeenkomst de gelegenheid om het antwoord te be- Brand in de hoofdstad Moeder wierp vier kinderen uit raam Gisteravond om ongeveer kwart over acht brak brand uit in de eerste éta- van een huis aan de Gerard Dou- straat in Amsterdam, doordat de vrouw des huizes een brandend pe troleumstel per ongeluk omgooide. Dé vlammen sloegen weldra naar bui ten. Mevr. Soemito, die op de tweede étage woont, wierp haar vier kinde ren tussen zeven en één jaar uit het raam, waar buurtgenoten ze opvingen. Daarna sprong de vrouw zelf in een geïmproviseerd vangzeil. Mevr. Tak, clie op de eerste verdie ping het petroleumstel omgooide, vluchtte met haar man het huis uit. Zij lieten echter de keukendeur open staan, zodat de vlammen weldra door het gehele huis sloegen. Per soonlijke ongelukken deden zich met voor. De eerste verdieping brandde geheel uit. FLATBOUW IN VOLENDAM? B. en W. van Edam hebben de raad een voorstel gedaan om twee indu strieflats te Volendam te bouwen. Deze gebouwen zouden een totale op pervlakte van ongeveer 3000 vier kante meter moeten hebben. B. en W achten industrievestiging te Vo lendam van groot belang, daar de be volking, volgens berekening, in de komende acht jaren zal toenemen met 700 a 800 personen. Dit aantal zal nog groter worden na het gereed komen van de Zuidwestpoider. „Hier is een grote smokkelaffaire misgelopen dank zij keurig werk van onze douane-recherche." Dat was de conclusie van mr. Van Doorn officier van Justitie bij de Econo mische Politierechter te Rotterdam, in de zaak tegen de Amerikaan Kurt Breuber. Deze 54-jarige New Yorker droeg bij de ontscheping van de Nieuw Amsterdam op 16 Sept. drie kof fers bij zich. Achter dubbele wan den en onder de jas van de vreem deling vonden de rechercheurs 13074 gram goud ter waarde van ruim 80.000,—. De officier eiste verbeurdverkla ring van het goud en 9 maanden ge vangenisstraf met aftrek. „Een on betrouwbaar individu. Hij doet een en ander als onbelangrijk lid van een bende, die goud tussen Europa en Amerika smokkelt." VROUWEN IN HOGE RANGEN BIJ DE KINDERPOLITIE De minister van Justitie is voor nemens in de loop van 1951 en 1952 geleidelijk over te gaan tot de be noeming van enkele vrouwelijke ambtenaren in de hoge rangen (of ficier der rijkspolitie 2e en le klasse en dirigerend officier der rijkspolitie 3e klasse), die op het gebied der kin derpolitie werkzaam zullen zijn. spreken en eventueel contact met haar regering in Djakarta op te ne men. Aan Indonesische zijde verklaarde men, naar aanleiding van het Neder landse antwoord, dat er. geen ge meenschappelijke basis voor discus sie aanwezig schijnt te zijn. Een Chinees meisje van 24 jaar, Wong ah Moei, is te Penang in Ma- lakka opgehangen wegens net in be zit hebben van slaghoedjes en kruit. Zij is de eerste vrouw, die in Malak- ka krachtens de noodbepalingen is terechtgesteld. In totaal zijn in Brits Malakka 116 personen wegens „terrorisme" ge- excuteerd NEGENDE TRAPPISTEN KLOOSTER IN DE VER. STATEN GEOPEND In de buurt van BeiTyville werd een dezer dagen het negende Trap pistenklooster in de Verenigde Sta ter geopend. Het contemplatieve le ven beleeft in Amerika een onge kend hoge bloei. KINDERFEEST MOET KERSTMIS IN TSJECHOSLOWAKIJE VERVANGEN De Tsjechoslo waakse regering heeft verordend, dat van 18 tot en met 28 December een groot kinderfeest in Tsjechoslowakije moet worden ge organiseerd, teneinde daardoor het feest van Christus' geboorte bij de jeugd op de achtergrond te schui ven en langzamerhand te doen ver dwijnen. ETNA BLIJFT LAVA UITSPUWEN Millioenen tonnen gesmolten lava, die langs de Noord-oostelijlce helling van de Etna naar beneden stromen, zijn Vrijdagavond plotseling van rich ting veranderd. De bedreiging van de dorpen Milo en Rinazzo is hierdoor voorlopig opgeheven, maar het reeds verlaten dorp Fornazzo wordt thans bedreigd door een lavatong, die zich met een snelheid van tien meter per uur voortbeweegt. Deskundigen verklaarden, dat de richtingverandering geen definitieve betekenis heeft, daar de exploderen de kraters van de Etna, op een hoog te van 2000 meter, lava blijven uit spuwen. Zij geloofden nog steeds, dat de drie dorpen door de lavastroom verzwolgen zullen worden. Twaalf huizen aan de rand van Ri nazzo waren reeds door de lava be dolven, toen de stroom plotseling van richting veranderde. FRANS VLIEGTUIG NEERGESTORT. Een Frans DC 3-toestel van de lijn Casablanca-Perpignan is Vrijdag avond nabij het Spaanse dorp Reca- sens aan de Frans-Spaanse grens neergestort. Vermoed wordt, dat het vliegtuig door het slechte weer van zijn route is afgedwaald. Het is tegen een bergflank aange vlogen, waarna het in brand vloog. Er zijn zeven doden. Drie over levenden hebben zich door de raamp jes naar buiten weten te werken. HIJ ZAT AL IN DE NEUS. Tijdens het proefdraaien van een „Thunderjet"-gevechtsvliegtuig te Detroit werd sergant Robert Lewis door de luchtstroom de neus van het toestel ingezogen. Alleen zijn voeten staken nog uit het vliegtuig. Een werktuigkundige zag het ongeval ge beuren, pakte zijn voeten beet, zette zich schrap tegen de inlaatklep en trok hem er ongedeerd uit. De inhoud van de zakken van Le wis werd het toestel ingezogen, zijn handschoenen werden binnenstebui ten gekeerd en afgetrokken door de luchtstroom. FLINKE gevraagd voor de dag of voor dag en nacht zelf standig kunnende werken en koken Liefst uit Lei den of naaste omgeving. Klein gezin, goed loon en uitstekende behandeling- Br. onder no. 9562 bureau van dit blad. Tord Prefect 1948 Skoda Cabr. 1947. Aastin 2 (on Bellewagen. Gesloten bestelwagen. L. C. OTTO. Herenweg 21. Noordwijk-Binnen. Brood- en Banketbakkerij vraagt nette Leerling VERHUIZINGEN JAN VAN DUUREN cort Galgewater 9 Leiden Telefoon 25468. Op het medisch Biologisch Instituut der Rijksverdedi- gb.gs Organisatie T. N. O., kan oer 1 Januari of eerder renlaatst worden een Enige administratieve ken nis vereist. Schriftelijke sollicitaties met opgave van verlangd salaris te richten aan de administrateur v genoemd Instituut p./a. Pharmacolo- gisch Lab- Boerhaavekwar- tier. Wassenaarseweg. te Leiden 9556 Haarden Haardkachels Wringers Keukenuitzetten LANGEZAAL Grote hoeveelheid u- koop gevraagd. Aanbie dingen per kub. meter af gehaald onder no. 9573 bu reau van dit blad. De bok: „Vraag maar aan mijn verloofde" „Hè ja ruim de mis verstanden eens op!", riep de bok, die w\j om een inter view vroegen. „Maak de mensen bier is eens en bèèé voor al duidelijk, dat wij bokkei) altijd met de sikken by het bokbier worden gesleept- De wetenschap heeft al lang uitgemaakt, dat „bock" komt van „Ainpöckisches Bier", oftewel (sterk) bier bevattende bouquetje babbeltjes betreffende best BOKBIER, bemind bij brave burgers benevens beminnelijke burgeressen. (Red Herengracht 282, Amsterdam) uit de stad Einpeck in het Hannoverse. Maakt u het even bekend? Dank u. En of ik van bokbier houd Nou meneer, vraagt u dèt maar aan mijn verloofde, de geit van de bakker. Weet u wat die zegt? „Het bier is weer bèèè!" Voor het geval, dat u dol bent op blond: bokbier is óók blond. Donkerblond.. Even naar de Isar Jochenau is een stad je aan de Isar in Oos tenrijk. Wij zijn er nooit of te nimmer geweest en wij kunnen u niets anders over Jochenau vertellen dan dat men daar prachtig ge brouwen bier dronk uit bok- kenhorens (altijd weer die bok!) Men deed dat in Jo chenau tot 1854. Sindsdien drinkt men er nu al 96 jaar dus bokbier uit lek- ker-grote glazen. aap - noot-mies wim - zus-jet bok - bier Hij kan weer tegen de winter „Ik vind December een van de prettigste maanden van het jaar", zegt handels- vertegeïï- woordiger gezellig m. Jansen, Ftijsterbergerweg 46A, De venter. „Ten eerste om zyn huiselijke feesten en ten tweede om het bokbier. Als je zo'n glaasje bok bier aan je lippen zet, dan krijg je opeens het gevoel: „Nu kan ik weer tegen de winter! Al sla je me dood, dan weet ik nog niet, waar om bokbier eigenlijk bok bier heet. Maar al heette het bij wijze van spreken geltebier, nou meneer, dan dronk lk 't nóg." Wie nu van 't bokbier niet geniet beseft do bok niet, die h\) schiet. Snel tikt de klok de wijze ziet: Domheid is eeuwig. Bokbier Dc Grote Onbekende De Grote Onbekende blijft onvermoeid zijn sierlijk glaswerk present doen. Treft hij in café, restau rant, cafétaria eters b(j een goed glas bruisend bier, dan geldt weer zijn devies: Zes glazen helt de klok 6ók voor do bok! m

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3