Sinterklaas gaf Rijn-en Schiekade electr. licht Voorstellen aan de Leidse Raad Hilleqomse Bloembollenbeurs WQg^riAG 6 DECEMBER 1950 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Meer licht in donker Leiden GEM. AANKONDIGING HAVENGELD 1951. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van be langhebbenden dat de mogelijkheid bestaat om het voor het jaar 1951 verschuldigde havengeld bij wijze van abonnement te voldoen. Het kantoor van de Markt- en Havendienst (Waaggebouw) is daar toe, iedere werkdag, behalve des Vrijdags en Zaterdags, geopend van 1012 uur en van 14.3016.30 uur. Overgelegd moeten worden geldige meetbrieven. Houders van abonne menten voor het jaar 1950. die vóór 15 Januari 1951 niet van de boven vermelde gelegenheid gebruik heb ben gemaakt, zullen het z.g. „reis- tarief" verschuldigd zijn, tenzij bij het binnenvaren alsnog het abonne ment voor 1951 aan een der haven kantoren wordt betaald. SCHOLEN-RUIL De huisvesting van de beide open bare scholen voor U.L.O. laat zeer veel te wensen over. Reeds jaren ge leden werd overwogen deze gebou wen door nieuwe te vervangen. Voor beide gebouwen geldt, dat zij onmiddellijk aan de straat grenzen, zodat het rumoer van buiten af het geven van onderwijs in hoge mate bemoeilijkt, dat er geen of vrijwel geen open ruimte beschikbaar is en dat beide oude gebouwen veel on derhoud vergen. Het minst slecht is de school aan de Pieterskerkstraat, ofschoon ook aan dit gebouw veel gebreken kleven. Het ergst is het ge steld met de Meisjesschool voor U.L.O. aan de Breestraat. Dit ge- 9439 j)CUW had reeds jaren geleden aan Officiële ingebruikname Wie zich in de eerste dagen van deze maand, 's avonds op de Haag- brug of Wouterenbrug bevond en een blik wierp op de Rijn- en Schie kade, behoefde slechts tot vier te kunnen tellen om te weten hoeveel lantaarns er brandden op deze weg. Sint Nicolaas in hoogst eigen per soon heeft gisteravond een einde ge maakt aan de duisternis, toen hij met het overhalen van een handle de nieuwe electrische verlichting in werking stelde. Gisteravond hadden vele bewoners van de Rijn- en Schiekade 'zich ver zameld bij de Ambachtsschool, ten einde getuige te zijn van dit heuge lijk gebeuren. Omstreeks tien over zeven arri veerde de Sint, vergezeld door zijn goede Pieterbaas bij de School, waar hij welkom werd geheten door de heer J. A. Riedel. Aan Sint Nicolaas werd eon oor konde aangeboden, waarvan de tekst als volgt luidt: „Op de 5de December 1950 heb ben de bewoners van de Rijn- en Schiekade zich verzameld bij de Ambachtsschool om het moment mede te maken, dat de Heilige Sint de nieuwe electrische verlich ting in bedrijf stelde Grote dank vervult de genoemde bewoners tegenover het College van B. en W. van Leiden en de Directie van de Stedelijke Fabrie ken van Gas en Electriciteit al daar, voor het doen tot stand bren gen van deze zo nodige verbetering De bewoners brengen tevens hulde aan de desbettreffende wer kers van hoofd en hand, die de werkzaamheden meermalen in de slechtste weersomstandigheden in recordtijd hebben uitgevoerd. Ter herinnering aan de in-ge- bruikneming van de nieuwe ver-, lichting is deze oorkonde opge maakt de vijfde December van het jaar onzes Heren negentien hon derd en vijftig. Namens de bewoners, w.g. (volgden 5 handtekeningen) Ook de Sint en zwarte Piet plaat sten hun handtekening op het docu ment De goede Heilige betuigde zijn dank voor de oorkonde, alsmede voor de sigaren en sigaretten, die hem waren overhandigd ter verdeling on der de werklieden. Zich richtend tot de jeugd vroeg Sint Nicolaas de lantaarnpalen niet Tegen het hek bij de Ambachts school was een tijdelijke schakelaar bevestigd, waarvan Sint Nicolaas de handle overhaalde, om daarmede de kade in helle goed te zetten. (Foto: N. v. d. Horst). als klimpalen te willen gebruiken Pieter greep intussen naar zijn roe': dat betekent: „Pas op want an ders Met een plechtig gebaar haalde de Sint een handle over en óóóh, wat móóói: de Rijn- en Schiekade" baadde in een zee van licht De kleintjes stelden veel belang in Zwarte Piet, want die deelde snoepjes uit. Nagewuifd door velen vertrokken Sint en zijn knecht in de auto op weg naar de velen, die hij nog een pakje wilde brengen. De plechtigheid werd bijgewoond door wethouder D. v. d. Kwaak, de heren Ir Y. Ykema, directeur en ir F. Stokhuyzen, adjunct-directeur van de Gas- en Electriciteitsfabrie- ken, alsmede door de heren C. v. d. Hoogt, hoofd afdeling straatverlich ting en L. Baljé, chef uitvoerend werk. Sleutels, handschoenen, wanten, horloge, zwembroek, motorhand schoenen, halssnoer, portemonnaie, jongensmuts, ballpointpen, hangslot, ta'bakzakje, hondenriem, handtas, manchetknoop, kinderarmbandje, Gezangbundel (R. K.), sjaal, das, jongens-overjas, dameskousen, cein- ture, atlas (anatomie), geldsbedrag, loden buis, paar sokken, vulpen, al pino-muts, ketting met kruisje, kin- derstep, muntbiljetten, bankbiljet, kindersokje, schoo'étui met inhoud, bril in étui, herenschoen, armband horloge, portefeuille, dop van ben zinetank, paar kinderschoenen in doos, wieldop van auto, zakje met inhoud, rubberlaars, passerdoos in étui, dashouder (nikkel), poëzie-al- bum, kinderlaarsje, regenmantel, dekzeil, actetas, kindermuts, ze-s mie- renlap, kinderschoentje, uitlaatpijp (hulpmotor), zwart kleedje, bood- schaippentas. padvindersriem, visnet (leefnet), rozenkrans. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het Hoofdbureau van Politie, Zonneveldstraat no. 10 te Leiden op Woensdag- en Zater dagmiddag van 14.00 uur tot 16.00 Woensdag, 6 December. Ziezo, strooiavond is achter de rug. Een strooimiddag echter is nog op komst. Die wordt morgenmiddag van 3 tot 5 uur gehouden in de Vro- lijcke Arke, Lange Pieterskerkkoor- steeg 15, waar de vereniging „Sanc- ta Veronica" voor de laatste maal in dit jaar haar maandelijkse zitting houdt. Het moet een strooimiddag worden, vol van goede gaven, want in menig gezin wordt zoveel stille armoede geleden en de kast van de vereniging is uitgeput. Nu hoopt en verwacht het bestuur, dat er morgen middag minstens 100 goed mensen zullen komen, die allemaal één stukje goed komen brengen. Wie komt er over de brug? Dure tijden? Ach ja, maar u heeft toch ook geld besteed voor Sinterklaas-surprises. Kan er dan heus niets meer af voor een stuk je onder- of bovengoed, voor een paar kousen of sokken, of voor iets anders? In het andere geval: het gi ronummer van de penningmeeete- resse is 260700. Van het te storten geld wordt flanel, katoen e.d. ge kocht en hulpvaardige dames tove ren daar geheel belangeloos de fraai ste kledingstukken van. U kunt er van verzekerd zijn, schrijft het be stuur, dat alles zeer goed besteed wordt en slechts daar waar hulp dringend nodig is! Gisteravond klommen een of meer dere mannen op een dak in de Van der Werffstraat. Behoedzaam open de (n) hij (zij) het dakvenster en ging (en) naar binnen. Wat denkt u nu? Sint Nicolaas, alleen of met z'n knecht(s)? Mis! Een of meerdare inbrekers! Binnengekomen openden zij een kast, vonden een spaarpot en RUSLAND EN POLEN KOPEN HARING. De Nederlandse redersvereniging voor de haringsvisserij is er in ge slaagd 40.000 vaten haring aan Sow- jet-Rusland te verkopen, welke ge leverd zullen worden in overeen stemming met het afgesloten handels verdrag. Voorts hebben een aantal hande laren 25.000 vaten haring aan Polen verkocht Tegen een compensatie overeenkomst. Sow jet-Rusland zal gedeeltelijk traan leveren als tegen prestatie en verder de partij betalen, terwijl de zending voor Polen in ruil voor vlees en andere producten zal geschieden. TEGEN VADER, DIE Z'N ZOONTJE MISHANDELDE, 3 MN O. GEcIST. Drie maanden gevangenisstraf pis te gistermiddag mr. J. F. Hoeffelman, procureur-generaal bij het Amster dams gerechtshof, tegen de 28-jarig1-. opperman-stukadoor W. van D. uit Haarlem, die in September door de Haarlemse rechtbank wegens mis handeling van zijn ruim 3-jarig zoon tje tot 6 maanden was veroordeeld. Dc man hai zijn kind 1 Juni jl. uit zijn bedje opgenomen, omdat net huilde, en het tegen dc grond ge gooid, waarbij het jonnetje een been tje orak. Deze mishandeling geschiedde in afwezigheid van de moeder. Toen zij op het geschreeuw van het jongetje naar de s'aapkamei renö.t, trof zij daar haar man aan, die, op het kind op de grond wijzende, zei: „Dat jan ken om jou moet hij maar eens afle ren" De president van het hof jhr. mr. P J H M. van der Doe? de Wille- bois noemde verdachte een „huis tiran'. Niettemin was er van zijn .vrouw een schriftelijk verzoek bin- I r.t i.gekomen om haar man geen ge- v-angenissti of óp te leggen. Het Hof zal 19 Decern bei uitspraak BRAND IN EEN KOFFIEBRANDERIJ TE HILVERSUM. In de afgelopen nacht is brand uit gebroken in de koffiebranderij „Lamme Westerman N. V." aan de Kerkstraat te Hilversum. Op de bo venverdieping van het oude fa briekspand bleek de brand, die spoedig een fel karakter aannam, te zijn ontstaan. Men slaagde er in de brand tot de bovenverdieping, die uitbrandde, te beperken. FABRIEKSBRAND IN CULEMBORG Op St. Nicolaasavond brak te Cu- lemborg brand uit in de meubelfa briek van de Gebr. IJzendoorn aan de Ridderstraat. De spuiterij van de fabriek brandde geheel uit, terwijl de machine-afdeling en de stoffeer- derij ernstige waterschade opliepen. GROTE VOORRAAD TABAK VERBRAND. Gisteravond heeft een zware brand een opslagplaats van tabak geves tigd aan de Sophialaan te Baarn, ge heel verwoest. Naar schatting gin? voor ongeveer 40.000 gulden aan ta- zakswaren verloren. De opslagplaats was eigendom van een grossier in tabaksware'n, de heer Kouwhuis. NAT. PADVINDERSRAAD VERKOOPT DE GOUDSBERG. De Nationale Padvindersraad heeft het bekende kampeercentrum op de Goudsberg bij Lunteren, waar na de bevrijding o.a. diverse koempoelans van de N.P.V. en de Katholieke Ver kenners gehouden werden, verkocht. Het terrein verwierf voor en tijdens de laatste wereldoorlog bekendheid door de „Hagespraken", die de N.S.B. aldaar hield; het is pl.m. 20 H.A. groot en ligt op een van de mooiste punten der omgeving. Een grote instelling uit het Wes ten des lands heeft terrein en gebou wen aangekocht met de bedoeling al daar een vacantiecentrum voor haar personeel te vestigen. Wat lezers schrijven LEIDSE MELK-SANERING Als voorstander-melkhandelear van de sanering, die er moet komen we gens de financiële omstandigheden waarin vele melkhandelaren zijn ge komen, en niet het minst om het ge acht Leids publiek nog beter dan I voorheen service te kunnen bieden met de bezorging van de melk, is I het mijn bedoeling het publiek op mijn manier enig" aanwijzingen te geven. Allereerst het feit, dat bij een c.v.t. sanering, ongeacht welke leve rancier u aangewezen krijgt, de melk a: melkproducten bij iedere roelk- handclaar gelijk zijn Dit kan bij het publiek nooit een bezwaar zijn om voor een leverancier een voorkeur tc hebben Het enige wat zou kun nen zijn, ir de persoon die u gaat bedienen. Dc melkhandel heeft daa: zeker rekening mee gehouden erf wij hebber, aan dc 50 60 gemeen- ten, die ai gesaneerd zijn, een goed j voorbeeld. Iedere melkhandelaar j wordt, vóór hij in zijn nieuwe wijk i komt, door een commissie gekeurd j en als 't ware voor zijn taak goed voorbereid. Er blijft voor het pu bliek altijd gelegenheid met klachten over bezorging, enz. aan te komen Is het geen groot voordeel, voor al in de zomer, als de klanten op tijd hun melk vers en goed thuisbezorgd krijgen? Is het economisch verant woord, dat er nu wijken zijn. waar i 40 erf meer melkhandelaren dagelijks allen enige klanten bedienen. Weet u, dat er wekelijks ongeveer ƒ2.000 (zegge tweeduizend gld.) uitgegeven wordt door de melkhandel aan ver voer, paarden, motorcarrier, enz. en slijtage? Wat het voorstel betreft van die enige tegenstanderc-collega's (ruil- bureaux), kan ik melkhandelaren aanwijzen, die 10 a 15 klanten ge ledigden die. De buite bedroeg on geveer vijf en twintig gulden. Geen pretttige surprise voor de fam. V. De politie stelt een onderzoek in. Hedenavond komt St. Nicolaas op bezoek bij de Gelders-Overijselse Vereniging, afd. Leiden, die om acht uur in „De Harmonie" bijeenkomt. Na afloop bal. STADSKOK. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Peter z. van W. Nagte- gaal en J. P. Aben, Marijke J. G. d. van A. J. Zwart Voorspuij en G. van den Brink, Geertruida E. d. van L. W. A. Rijsdijk en G. van der Linden, Harry z. van A. L. van Tol en A. Munte, Leo z. van A. van Driel en C. Buijs, Anna M. d. van P Zonneveld en H. M. Vosse. Overleden; B. A. Oostveen wed. van Muusse 76 jr., J. Bakker wed. van Zwetsloot 78 jr. LEIDERDORP Verkeersprobleem wordt aange pakt. Het is een zeer moeilijk ver keerspunt in Leiderdorp, de samen komst van de Bruggestraat en de Hoofdstraat. Op de druktse tijdstip pen regelt een agent hier het drukke verkeer Deze agent zal nu worden vervangen door verkeerslichten. Te vens zal een gedeelte van de Hoofd straat, nl. tussen de v. d. Valk Bou- manweg en de Bruggestraat worden afgesloten voor motorverkeer Dit zal nu v/orden omgelegd over de Berkenkade Kastanjelaan en de Hoogmadenseweg. Begin volgend jaar zal de gemeen te Leiderdorp beginnen met ver breding van de v. d. Valk Bouman- weg, die voor het verkeeer met Lei den zo belangrijk is. Over deze situa tie en z'n oplososing heeft naar wij vernemen de A. N. W. B. van advies gediend MARKTBERICHTEN WOERDEN, 6 Dec. Kaas. Aan voer 92 partijen. Prijzen: le soort 2 19—2.24, 2de soort f 2-13—2.18 en zware tot 2.8 per kg. Handel ma- zijn bestemming als school moeten zijn onttrokken. Zal de wens om beide schoolge bouwen te vervangen bezwaarlijk onmiddellijk in vervulling kunnen gaan, zo is het toch nodig, dat binnen zo kort mogelijke tijd althans een oplossing wordt verkregen voor de school aan de Breestraat. De bouw van een nieuwe meisjesschool voor U.L.O. is echter niet gemakkelijk te verwezenlijken, ook al omdat het niet eenvoudig is voor deze schoolbouw een terrein te vinden in een voor dc-ze school geschikte buurt. Van daar, dat bij B. en W. de gedachte is opgekomen de school over te plaat sen naar een bestaand schoolgebouw, een gedachte, welke bij nadere be schouwing voor uitvoering zeer wel vatbaar bleek. Naar hun mening toch leent het schoolgebouw aan de Paul Krugerstraat, dat na de oorlog ge heel gerestaureerd is, zich heel goed voor het onderbrengen van de Meis jesschool voor U.L.O. Door de uitvoering van het spoor wegplan komt dit gebouw zeer gun stig te liggen, ook ten opzichte van het naar het station gerichte verkeer, zodat het gebouw zowel voor Leidse als voor buitenleerlingen gemakke lijk bereikbaar zal zijn. In hoever het gebouw voor het nieuwe doel enige aanpassing zal moeten ondei'gaan, wordt intussen door de dienst van Gemeentewerken order ogen gezien. Vanzelfsprekend moet tezelfder tijd een oplossing worden verkregen voor de in het gebouw Paul Kruger straat gevestigde scholen voor lager- er voorbereidend lager onderwijs (kleuterschool). Deze oplossing zal naar gevoelen van B. en W. hierin moeten bestaan, dat in het Mors- kwartier een nieuw schoolgebouw, bestemd voor lager- en voorberei dend lager c^. wijs wordt gesticht. In verband met de reeds aanwezige bebouwing en de toekomstige uit breiding van dit stadsdeel, zouden B. en IV de school wensen te stich ten nabij de Lage Morsvveg en tegen over de Vondellaan, en wel op een daar liggend, aan de gemeente toebe horend perceel. H.i. bestaat er alle reden voor de verwachting, dat de Paul Krugerstraat-scholen igor- en voorbereidend lager onderwijs) daar zullen uitgroeien tot bloeiende scholen. En ten slotte is het toch ook zó, dat in die omgeving een open bare school moet komen. Het gebouw aan de Breestraat kan dan tot omstreeks 1957, in welke pe riode zeer grote behoefte aan school ruimte zal bestaan, tijdelijk nog die nen voor de huisvesting van klassen van openbare en bijzondere scholen, voor welke in het eigen gebouw geen ruimte beschikbaar is. B. en W. zijn van oordeel, dat stichting van een school voor open baar gewoon lager- en een voor openbaar voorbereidend lager onder wijs op bovenbedoeld terrem nodig is Voor het gewoon lager onderwijs worden zeven leslokalen vereist en voor het voorbereidend lager onder wijs drie leslokalen en een speel lokaal. PUROL GENEEST ruwe huid, ruwe handen, ruwe lippen rra'i'n'jn'ii WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). GELEIDELIJK MINDER KOUD Vanavond enkele opklaringen in het Zuid-Oosten van het land, overigens overwegend zwaar bewonkt met tijdelijk enige re gen. Matige tot krachtige en aan de kust latei- harde wind tussen West en Zuid-West. Geleidelijk minder koud. Studenten spelen „Knickerbocker Holiday" Zoals bekend, wordt de laatste ja ren bij de Diesviering van de Leidse Universiteit een wetenschappelijk appèl gehouden, waarbij de hoogle raren colleges geven voor de reunis- ten en de reünisten voor de studen ten Bij dit gebeuren behoort ook 'n toneelvoorstelling, die dan de traditie getrouw geregisseerd wordt door mr. P. Cleveringa. Mr. Cleveringa kreeg door bemid deling van vrienden de „Knicker bocker Holiday" inh anden, een mu sical comedy van Maxkell Anderson en met muziek van Kurt Weill. Dit stuk zal nu op 7, 8, 10 en 11 Febr. a. s. in de Leidse Stadsschouwburg ten tonele worden gebracht. Het zal geheel door amateurs worden opge voerd. De studenten, die er aan mee werken, doen dit als musici, als so listen en als leden van het koor en het ballet. De regie wordt wederom door mr. Cleveringa gevoerd en het orkest staat onder leiding van mr. Harm Smedes. Semper Cresendo," zal de kern van dit uit 25 man bestaande orkest uitmaken, dat onder meer met saxo- foongroep zal worden uitgebreid. Daar het orkestmateriaal niet te krijgen was, heeft mr. Smedes voor de gehele instrumentatie en orkest ratie moeten zorgen, waarbij hij nog zes a zeven nummers er bij heeft moeten componeren (o. a. de dan sen). „Knickebocker Holiday" wordt door ongeveer 50 mensen ten tóhele gebracht, waaronder een hoogleraar. In het orkest spelen leden van de wetenschappelijke .staf en een hoog leraar meer. De choreographie is in handen van mevr. P. Goekoop Santhangens en Alfred Pleiter ver zorgde de vertaling. In „Knickerbocker Holiday," dat in 1938 werd geschreven en dat toen ook zijn prèmiëre in Amerika be leefde, geeft Anderson in zijn theo rieën over de Democratie weer. Hij laat daarbij de handelingen spelen in de tijd van Pieter Stuyvesant. Op 2U Dec. a. s. wordt door het architectenbureau ing. A. Vogel te Amsterdam aanbesteed de bouw van een Bloembollenbeursgebouw met restaurant, keuringszaal en kantoren op het terrein „Treslong" te Hille- gom. Het initiatief tot de bouw is ge ruild hadden en die na één jaar be- 1 nomen door de Stichting „Hille- diening .er niet één klant meer van gomse Bloembollenbeurs" erhielden. Een klant laat zich eenmaal niet ruilen, wel saneren; dit bewijst de praktijk. Nogmaals de tijd dwingt ons, melkhandelaren, om deze wijziging in bezorging, in te voeren. Zeker, het /al voor de klant en voor de melk handelaren in sommige gevallen, na 10 of 20 jaar bediening, niet mee vallen elkaar vaarwel te zeggen, maar laat de klant in zulke gevallen een open oog hebben voor de tijds omstandigheden en geheel mede werken aan de sanering, welke uw leverancier nodig heeft. mers etc. zijn eveneens geprojec teerd. De verwarming van deze zaal geschiedt door hete lucht, die via het plafond binnenstroomt en bij de plinten wordt afgezogen. De verwar ming der overige ruimten geschiedt door middel van radiatoren. Behalve enkele kleinere zalen voor vergaderingen en recepties bevat het - gebouw een aan alle eisen beant- te Hillegom. De gemeente Hillegom i woordende keuringszaal voor bloe- heeft hiervoor de grond benevens men, een bedrag van f 100.000,beschik baar gesteld, terwijl middels een obligatielening het overige voor de bouw benodigde bedrag is bijeenge bracht. Het beursgebouw wordt uitigevoerd in betonskeletbouw, de gevel in bronskleurige steen. Voor de fun dering zijn ruim 200 betonpalen nodig, waarbij van 16 m. lengte. De facade van het gebouw is ge keerd naar de Weeresteinstraat (hoofdiverkeersweg HaarlemLei wil ik wijzen op de ver onder- den) en wordt gevormd door de stelling, dat het vak dood zou wor- grotendeels glazen voorgevel van 't den. Wij melkhandclaren stellen ons restaurant, dat naar het vroegere voor, dat iedere leverancier een wijk herenhuis de naam „Treslong"' zal krijgt toegewezen van ong. 2000 li- dragen. ter per week, dat is met de produc- j De ingang van de beurs bevindt ten 300 liter per dag. Dit betekent zich ten Zuiden van het gebouw aan het dagelijks bezoeken van ong. 180 de Vossenlaan. Via een cirkelvormig klanten, waarmee iedere dag op- j portaal bereikt men de grote hal, nieuw gepraat moet worden en za- welke bestemd is voor de standhou- ken gedaan, wat zeker volgens mij ders (oppervlakte 320 m2)y en die niet geestdodend of eentonig behoeft bij uitvoeringen e. d. als foyer dienst te zijn. Er zal gelegenheid genoeg zal doen. zijn, om wakker te blijven. De beurszaal heeft 'n oppervlakte van 800 m2. en kan tevens dienst doen als toneel-concert- en verga derzaal. Een toneelpodium, kleedka- In het restaurant kunnen 200 be zoekers een plaats vinden, terwijl het terras via enkele treden in ver binding staat met de Demonstratie- tuin voor het Bloembollenvak, wel ke het voorterrein van de nieuwe beurs vormt. Aan de achterzijde wordt het nieuwe kantoor van de Planten- ziektenkundige Dienst te Hillegom, ondergebracht. Aan deze kant is ook het ruime parkeerterrein gepro jecteerd, waarop vele honderden auto's kunnen worden geplaatst. De ingang aan de voorzijde, via het restaurant, kan ook als ceremo niële ingang worden gebruikt. Een brede corridor verschaft recht streeks toegang tot de grote zaal. De verlichting van de beurszaal geschiedt door vier grote lichtkro nen en door indirecte koof-verlich ting onder de ramen. De verlichting van het restaurant geschiedt even eens indirect. Men rekent er op dat de bouw per October 1951 voleindigd zal zijn en het gebouw tegen die tijd offi ciéél in gebruik genomen kan wor den. jj ^Xerugkerende ij=- mitUcMm DORSETSHIRE". Met het troepentransportschip 4 „Dorsetshire" dat 15 November uit Tandjong Priok vertrok en dat ver moedelijk op 18 December in Rotter dam zal arriveren, komen de volgen de militairen uit Leiden en omge ving naar huis: Leiden. Maj. H. J. M. Noord- nan, Haagweg 59. i „CYRENIA". Met het troepentransportschip „Cyrenia", dat 22 November uit Tandjong Priok vertrok en dat waar- schijnlijk eveneens op 18 December n Rotterdam zal arriveren, komen dc /olgende militairen uit Leiden en om geving naar huis: Leiden. T. A. W. Rodenburg en tchtgenote, Zijlsingelstraat 87; Marn. I J. G. Gouwentak, Oosterstraat lüA; T.SMRNS A. Vink, Lombok straat 2B; Marn. J. A. van Mierlo, Hooigracht 43; Marn. 11 S. Braxho- ven, Trompstraat 57; Bott. 11, P. v. Ent, Oude Singel 64; Schr II, W. C. A. v. d. Kallen Pasteurstraat 22A; Matr. Ill, G. de Laaf, Gasstraat 68; Schr. II, H. J. Overduin, Hogewoerd 150A; Kwinstr. A. R. Peperkamp, Hasebroekstraat 8; Itz. II AR F. Wentzel, Loreitzkade 54. Oegstgeest. Ltz., A. v. d. Hulst, Juffermansstraat 58 Laatste Berichten ONTPLOFFING IN ETNA-TUNNEL. Door een gasontploffing is vandaag het dak van een 3(J0 meter lange tun nel van de Noord-Westelijke helling van de Etna ingestort. Minstens zeven personen zijn onder het puin bedol ven en omgekomen. Men vreest, dat er nog veel meer slachtofferss zyn. De lavastroom van de Etna vloeit juist aan de andere kant van de berg. CHINEZEN OVER DE NAN. A.F.P. meldt, dat Koreaanse bur gers aan personeel van het achtste Amerikaanse leger hebben medege deeld, dat de Chinese communisti sche troepen de Nan op een punt, dat veertig kilometer ten Oosten van Pjongjang is gelegen, hebben over gestoken. AUTOMOBILIST VERDRONKEN. Gisteravond om 9 uur is de 49-ja- rigen horloger K. G. A. Kempkens uit Winschoten met zijn auto tussen Winschoten en Veendam in het wa ter gereden, vermoedelijk tengevolge van de gladheid van de weg. Hoewel spoedig hulp ter plaatse was, gelukte het niet meer de heer Kempkens van de verdrinkingsdood te redden.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3