UNTER eerlijk! ;abi)¥mroop Ko U op de boKS-t a, hoest WOENSDAG 6 DECEMBER 1950 UK LK1USK GUUKAN1 PAGINA 2 Korea op agenda van Assemblee De algemene commissie van de Algemene Vergadering der Verenig de Naties heeft met tien tegen twee stemmen bij één onthouding beslo ten, de aanklacht van de Verenigde Staten, Engeland, Frankrijk en drie andere landen, op de agenda van de Assemblée te plaatsen. Warren Aus tin (V.S.) diende het voorstel for meel in met de verklaring, dat de Chinese interventie de V.N. aan een aanval had blootgesteld, toen het verbonden leger op het punt stond haar opdracht tot het onderdrukken der agressie te voltooien. De Assem- blée moest de kwestie als een drin gende en belangrijke zaak in behan deling nemen, omdat de Veiligheids raad tot werkloosheid was gedoemd door een Sowjet-veto, aldus Austin. eisenhower commandant. Binnen drie dagen kan de benoe ming verwacht worden van generaal Eisenhower tot opperbevelhebber van de Noord-Atlantische legers, zo is van Engelse zijde medegedeeld. Eisenhower zal terstond in Europa komen om zich te belasten met de organisatie van de Atlantische strijd macht. In diplomatieke kringen in Parijs wordt gezegd, dat de benoeming van generaal Jean de Lattre de Tassigny tot Franse hoge commissaris en op perbevelhebber in Indo-China Woensdag officieel wordt bekend ge maakt. Generaal de Lattre is nu be velhebber van de landstrijdkrachten van de Westelijke Unie. Aminah in hoger beroep De raadsman van Aminah, de pleegmoeder van Bertha Hertogh, heeft Dinsdag beroep aangetekend tegen de uitspraak van het Hoogge rechtshof te Singapore, dat Bertha onder de hoede van haar ouders stelde. Mevrouw Hertogh en Bertha wa ren gisteren te Singapore te gast op een Sint Nicolaasfeest, dat Neder landse vrienden in het klooster „de Goede Herder" gaven. Bertha was zeer vrolijk. Zij werd overladen met cadeaux. Van haar moeder kreeg zij een gebloemd rose jurk en een zalm rose van de kloosterzusters. Eén van de zusters, moeder Co- lumba, zeide aan een correspondent dat Bertha's sinds Maandag zeer verbeterd was. Bertha schijnt nu zorgelozer dan haar m'oeder die erg naar Holland verlangt en bezorgd is ov:r de mo gelijkheid, dat de uitspraak van het Hof Maandag haar zal beletten Bertha mee naar Nederland te ne men. „De resultaten van de oproep van sultan Namengkubuwono tot het in leveren van wapens zijn zeer teleur stellend te noemen", aldus deelde de woordvoerder van het Indonesi sche ministerie van defensie aan Aneta mede. „Tot op heden heeft zich geen enkele strijdorganisatie bij de autoriteiten gemeld. De aanmel dingen kwamen van individuelen. Het aantal ingeleverde wapens is ook zonder betekenis en vele waren verouderd of defect". De woordvoer der schatte de sterfte van de Bewa pende groepen in West- en Midden- Java. die zich niet hebben aange meld op 2000 man. Op de vraag of er na aflooo van de aanmeldingster mijn (welke 4 Dec. sloot) acties zulen worden in°ezet, zei de woord voerder. dat het thans no" niet de tijd is om dergelijke militaire acties t? beginnen. DRIE NEDERLANDERS OP SUMATRA VERMOORD $>rie Nederlandse employes van de H.V.A. zijn Zaterdagmiddag op de theeondernerr'ing Sidamanik. ten Zuiden van Pematang nabij Sianter door een bende overvallen en ge dood De planters H. Middelk?rr*o en W. Westendorp werden ter nlaatse doodgeschoten. De nD^;/,hter van de autowerkolaats, H. F. G. Ostwald is Zaterdagavond in het hosoit»al te Sianter aan zware verwondingen overleden. nog meer lava uit de etna De tientallen openingen in de kra ter van de Etna hebben gisteren op nieuw lava uitgespoten. Ditmaal volgde de lava weer de weg die ge baand is door de lavastroom na de uitbarsting van elf dagen geleden. De snelheid van de lavastroom wordt geschat op 60 meter per uur. De dorpen Milo Penazzi en de stad Fornazzi liggen opnieuw in de baan van de lava. Bonn verwerpt Ned. pian De West-Duitse regering acht het Nederlandse plan tot inschakeling van Duitse brigades in de Europese verdediging onaanvaardbaar. Een of ficiële woordvoerder van de rege ring der bondsrepubliek verklaarde, dat de kanselarij te Bonn geoelgd is over het voorstel, om een h ge com missaris te benoemen, die toezicht moet houden op de recrutering van Duitse soldaten. Dit duidt er op, zo zei hij, dat Duitsland niet als een volwaardig geallieerde wordt be schouwd De Westduitse regering is ook verstoord omdat zij door geen der Westerse landen ook maar on officieel is geraadpleegd. frankrijk haalt er een streep door Met de stemmen van socialisten en communisten tegen heeft de Na tionale Vergadering een wetsont werp aangenomen, waarbij om streeks 40-000 collaborateurs uit de laatste oorlog weer in het genot ko men van hun volledige burgerrech ten. Het betrsft lichte gevallen, waarin geen gevangenisstraf is op gelegd. In de positie van Pétain en tachtig ambtenaren uit zijn rege- ringstijd komt geen verandering. montgomery bij minister drees. Veldmaarschalk Montgomery, be velhebber van de landstrijdkrachten der landen, aangesloten bij het West- Europees pact vertoefde gisteren voor een routinebezoek in Nederland. Hij had een onderhoud met de mi nister-president, dr. Drees, in diens kabinet. In Rusland verdwenen Duitsers De Westduitse regering heeft de namen van 923.000 Duitsers, die door de Russen zijn krijgsgevangen gemaakt en die nog worden vermist. Tevens heeft zij de namen van 62.792 Duitse krijgsgevangenen in de Sow jet-Unie, wier verwanten verklaarden bericht te hebben ont vangen. dat zij nog' in leven zijn. Deze getallen zijn Dinsdag gepu bliceerd in een memorandum van de Westduitse regering voor de com missie van de Verenigde Naties, die het lot van de Duitse krijgsgevange nen in de Sowjet-Unie bestudeert. De Westduitse regering verklaart gegevens te hebben, dat behalve krijgsgevangenen ook een groot aan tal Duitse vernlaatste personen zich nog in de Sowjet-Unie bevindt. Hun aantal is niet bekend, doch een offi ciéél onderzoek betreffende twee districten in de aan Polen afgestane oebieden hebben uitgewezen, dat een kwart van de bewoners bi.i het bin nentrekken van het rode Iceimar het Oosten is weggevoerd, aldus het Westduitse memorandum. Brandenburqse maatregelen Het gebroken hart op de Nieuwendijk Op de Nieuwendijk te Amster dam stond voor een groot wa renhuis een vrouw, die haar droom van Sinterklaasavond in rook zag opgaan. Met goede moed was zij uitgetrokken om voor haar kroost de nodige bestellin gen bij de goede heilige te ver richten, maar toen zij haar keus liet vallen op een groot suikeren hart en teneinde dit te kunnen bemachtigen, haar beurs te voor schijn wilde halen, bleek een stille mensenvriend zich daar over ontfermd te hebben. De winkelier kon er ook niets aan doen en enige ogenblikken later stond de vrouw weer op straat, waar de waterlanders niet be dwongen konden worden. Op dit gezicht kwam een groepje be langstellenden om haar heen staan en hoorde het droeve re laas. Toen was echter het ogen blik gekomen voor de typisch Amsterdamse solidariteit. Plot seling riep een der vrouwen uit het talrijke publiek: Nou, kom aan, we stane nu wel allemaal te kijken, maar wie helpt er nu eens een handje mee en lapt een paar centjes voor dit arme mens?" Een electrische schok voer door de aanwezigen en eni ge ogenblikken later werd een overgelukkige vrouw tien gul den overhandigd aangevuld met vijf gulden van de winkelier, die toch ook een steentje wilde bij dragen tot een „happy end"' in dit drama. Die krampachtige hoest laat U geen rust. Spaar Uwlongen, neem de slijmoplossende Tegen de Evangelische aer0 hollands luchtvloot Kerk verkocht? Het nieuwe kabinet van de Oost- duitse staat Brandenburg heeft Dinsdag zijn goedkeuring uitge sproken over maatregelen, die ten slotte tot de instelling van een sterk door de staat gesteunde Kerk kun nen leiden. Deze maatregelen zijn de volgen- I de: I 1. Na 1 Januari zal de regering alleen subsidies uitkeren aan een i Kerk in Brandenburg, waarvan de zetel in de staat zelf en buiten West-Berlijn is gevestigd. 2. De regering zal geen discipli nairs maatregelen erkennen, die door het West-Berlijnse kerkgezag tqgen Brandenburgse geestelijken zijn genomen wegens deelneming aan activiteit van het nationale front. 3. De regering zal de betrokken geestelijken salaris uitkeren en dit bedrag afhouden van de subsidies aan de Evangelische Kerk West-Berlijnse politieke waarne mers achten de mogelijkheid niet uitgesloten, dat men dr. M. Nie- moeller zou verzoeken de post van een nieuwe bisschop voor Branden burg te bekleden. In verband met geruchten, dat de in liquidatie zijnde V.N. Aero Hol land haar luchtvloot van enkele Da- kota's en kleinere machines aan een Amerikaanse maatschappij heeft verkocht, deelde de voormalige di recteur, de heer Frits Diepen aan het N. v. d. D. mee dat hierover onder handelingen gaande zijn. Over de stand dezer onderhandelingen kon hij geen inlichtingen geven. Hij wilde niet bevestigen of de koop reeds ge sloten is. Van regeringszijde zal daartoe trouwens ook toestemming moeten worden gegeven. LANDBOUWSCHADE DOOR DUTVEN BEPERKT. Voortaan zullen de Stichting van de Landbouw en de organisaties van postduivenhouders bepalen in welke periode de postduiven moeten wor den opgehokt. Deze tijd zal in het al gemeen niet langer zijn dan twee maanden en in grote delen van het land zal de maatregel in het geheel niet noodzakelijk zijn. Gelegenheid tot trainen, africhten en uitwennen der jonge duiven zal gegeven wor den. 6.7 millioen „subsidie" Voor R K. Onderwijs Het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft 'n viertal instellingen met een subsidie verblijd. Het Nederlandse filminsti tuut te Amsterdam krijgt 21.470 gul den; het R. K. Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding in Den Haag 6,7 millioen gulden,- de Van Eyck-academie in Maastricht 25.000 gulden en de Nederlandse Opera 119.800 gulden. De subsidie aan het R. K. Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoe ding is geschied cp verzoek van het Nederlands episcopaat. De uitkering dient als tegemoetkoming aan de be sturen der Katholieke scholen, die in de bezettingstijd gedeeltelijk de rijksvergoeding hebben moeten mis sen, welke voor de leerkrachten, die in een religieuze gemeenschap le ven, was gegeven. Aan deze leer krachten is toen namelijk slechts 60 percent van de bezoldigingen uitbe taald. Na besprekingen met het epis-. copaat kon een eenvoudige regeling tot uitbetaling worden gevonden, waarbij het epicopaat ervoqr borg stond, dat er geen reclames van be langhebbenden bij het departement zouden binnenkomen. Burgemeester en Rijkspolitie Om binnen de sfeer van de interne organisatie van de rijkspolitie de waarborgen te vermeerderen, dat de rijkspolitie haar verplichtingen je gens de burgemeester op de juiste wijze vervult, heeft de minister van justitie een nadere regeling vastge steld. Op verzoek van ce burgemeester wordt voortaan een gegradueerd po- litie-ambtenaar ter beschikking ge steld, die het contact onderhoudt met betrekking tot de juiste uitvoering van de politiedienst in de gemeente, waar hij is gesttaionneerd. Deze regeling heeft de strekking om wensen te vervullen welke de practijk bij de burgemeester heeft doen rijzen, maar geenszins om voor hen de groepscommmandant moeilij ker bereikbaar te maken. Om te bereiken, dat de burge meesters ook op het justitiële ter rein op de hoogte blijven van wat er in hun gemeente voorvalt, heeft de minister van justitie bepaaid, dat van alle door de rijkspolitie opgemaakte processen-verbaal on middellijk aan hem eer, afschrift wordt toegezonden. Voorts is aan de districtscomman dant van de rijkspolitie opgedragen geregeld ten minste eenmaal per kwartaal met de burgemeesters in hun ambtsgebied overleg te ple gen over de uitvoering van de poli tiedienst in de betrokken gemeente. HUNTER! de Export-Virginia van blijvend goede kwaliteit. Gistermiddag heeft een 55-jarige gepensionneerde Zuid-Slavische mijn-1 werker eerst op zijn kostjuffrouw ge- schoten en vervolgens zichzelf een j kogel door het hoofd gejaagd. Omdat er uitbreiding van het ge- zin op komst was, moest hij een an-1 der kosthuis zoeken en gistermiddag j werd hem dit opnieuw duidelijk ge- j maakt. Hierover wond de man zich zo op, dat hij naar zijn kamer ging, i een parabellum nam en enige schoten j op zijn hospita loste. Daarna is de i man in volkomen overspannen toe-1 stand naar de zolder gegaan. Hij heeft zich daar opgesloten en zich i een kogel door het hoofd gejaagd. Hij was onmiddelhjk dood. De kostjuf- frouw is naar het ziekenhuis te Kerkrade overgebracht. Haar toe stand is niet prnstig. Op advies van het Medisch Psy chologisch Verkeerstechnisch College zijn de wanden van de open opritten voor de mond van de Maastunnel in een olijfgroene kleur geschilderd. Om het zonlicht af te houden, is voorts een boombeplanting boven de tun- nelmonden aangebracht. Verder zijn bij wijze van proef de schampkan- ten en het onbetegelde gedeelte van de zijwanden bij de ingang van de Westelijke tunnelbuis wit geverfd, terwijl de plafonds weer helder wit zijn. Door al deze verbeteringen hoopt men de verblinding van auto mobilisten te verhinderen. Op dak van gevangenis aangehouden Twee vrouwelijke gedetineerden in het huis van bewaring te Almelo i hebben gisteravond een poging tot j ontvluchting gedaan. Toen cle be- waakster, mej. B., zich naar de ge meenschapscel begaf, werd zij door drie vrouwelijke gevangenen plotse ling gegrepen en gekneveld. Twee barer, D. en B„ maakten zich van de sleutels meester, pakten een ladder en wisten via de luchtkoker het dak te bereiken. Gezien de grote hoogte konden zij niet op de begane grond komen. Zij werden op het dak gearresteerd en opnieuw opgesloten. De rechtbank te Maastricht heeft gisteren 't communistisch oud-Twee- ue Kamerlid J. Hermans te Vaals we gens hulpverlening aan desertie tot drie maanden gevangenisstraf ver oordeeld. De eis was zes maanden. De beide andere verdachten van deze zaak, de 43-jarige schilder P. L. SI. van B. L. en de 60-jarige mijnwer ker H. L., beiden uit Vaals, kregen resp. vier en twee maanden gevan genisstraf. Deze drie verdachten wa ren allen gedetineerd. De niet-gedetineerde P. J. B. en N. F. J. B. werden veroordeeld tot resp, tien dagen en drie dagen ge vangenisstraf. Allen hadden in Augustus jl. een dienstplichtig soldaat uit Amster dam geholpen te deserteren naar België. TEGEN PTT-AMBTENAAR ZX JAAR GEëlST. Wegens het plegen van fraude is tegen de 55-jarige PTT-ambtenaar J. A. van de P.. die gistermorgen te recht stond voor de rechtbank te Am sterdam 2y3 jaar gevangenisstraf ge- eist. Verdachte erkende als PTT- ambtenaar in het Centraal Station te Amsterdam in de afgelopen drie jaar ruim 18.000 aan frankeerkos- ten in eigen zak te hebben gesto ken en voorts 1500 aan giften te hebben aangenomen van een Am sterdams uitgever, voor wie hij Valse kwitanties uitschreef. De officier van Justitie zeide in zijn requisitoir, dat het verdachte blijkbaar wel erg gemakkelijk was gemaakt, aangezien er practisch geen controle op hem werd geoefend. Wel wilde hij er rekening mee houden, dat deze man na 28 dienstjaren thans maatschappelijk is gebrokem. Tegen de 52-jarige uitgever, die op lichting ten laste was gelegd, werd anderhalf jaar geëist. De derde verdachte in dit proces was een 31-jarige houder van een reclame-bureau, die op aanwijzing van de PTT-ambtenaar formulieren vals had ingevuld, zodat hij minder portokosten betaalde. Tegen hem luidde de eis een jaar. In alle drie zaken zal de rechtbank 19 December uitspraak doen. 30 aanrijdingen in AMSTERDAM. Alleen in Amsterdam hadden in de laatste 24 uur tengevolge van de gladheid 30 aanrijdingen plaats. In bijna alle gevallen waren de gevol gen niet ernstig en kregen de be trokkenen geen letsel. Wel was er vaak min of meer belangrijke mate riële schade. TRAILER DOOR TREIN VERPLETTERD. Gistermiddag is op een onbewaak te overweg in Barneveld-dorp een trailer door een goederentrein ver pletterd. De trailer was even tevo ren op de overweg geslipt en kon voor- noch achteruit De chauffeur was nog bezig om de auto in bewe ging te krijgen, toen uit de richting Amersfoort de goederentrein naar Ede naderde. De trailer werd tussen een paal van het electrische net en de wogens in elkaar gedrukt en vloog iri brand. De chauffeur kon zich op het laat ste ogenblik nog in veiligheid bren gen. De trein kreeg slechts weinig schade. Het verkeer, dat op deze lijn nog zeer gering is, was geruime tijd gestremd. DRONKEN MANNEN 1150 ONTROOFD. De politie in Gouda heeft in sa menwerking met de rijkspolitie te Reeuwijk twee gevallen van bero ving tot op ossing gebracht. De 55 jarige werkster j. C v. d. V. en de 34 jarige fabrieksarbeider L. S., bei den uit Gouda, maakten er hun werk van in een Gouds café in con nectie V- komen met personen, die over pildmiddelen beschikten. Zij voerden die personen elders dronken en beroofden hen op de terugweg. Op 19 Nov. vonden zij hun slacht offer in een Goudse arbeider, die zij meenamen naar Reeuwijk en op dé terugweg in een taxi beroofden van 150,Op 28 Nov. ontmoetten zij een veehandelaar uit Reeuwijk, die zij, nadat zij hem dronken ge voerd hadden, langs de weg achter lieten. Uit een geldtas was duizend gul den ontvreemd. Twaalfhonderd gul den waren in de tas achtergebleven. Het onderzoek leidde tot arrestatie van beide verdachten, die aanvanke lijk hardnekkig ontkenden Later vielen ze door de mand en gaven toe het ge'd verstopt te hebben bij 'n Rotterdamse caféhoudster. Het geld werd daar (Aider 't vloerzeil gevon den. DE NIEUW-GUINEA CONFEREN TIE GEOPEND. In de Trevezaal te 's-Gravenhage is de conferentie tussen Nederland en Indonesië be treffende de status van West Nieuw Guinea plechtig geopend. De beide delegatie voorzitters aan het hoofd van de tafel. Links de Mi nister van Buitenlandse Zaken van Indonesië, Z.Exc. dr Mob Roem; rechts de Nederlandse Minister van Overzeese Gebiedsdelen Mr J. H. v. Maarseveen. Een g-etuiye j die niet óptak Roman van: R. AUSTIN FREEMAN (vertaald door F. van V>'«;en). 24) Inmiddels was de gang zo vol rook geraakt, dat het moeilijk was te zien, of adem te ha'en. Het felle licht van de vlammen was reeds zo verminderd, dat wij Thorndijke neg maar als een vage figuur op de ach tergrond zagen staan. Hij hield de grote ijzeren cylinder, waaruit een stroom van sneeuw en vocht spoot op die plaatsen gericht, waar het stroo en het hout nog 'amden. „Het komt in orde," zei hij op zijn Ime, onverstoorde manier, „het ur is zo goed als bedwongen. Het stroo maakt een hele verto- maar dat is nu zo goed als op brand en het koolzuurgas zal het dende hout spoedig gedoofd ben. Wij moeten echter voorzichtig zijn dat. het ons ook niet verstikt. Op de trap is het voorlopig nog wel vei- ig-'' Hij schroefde de sluiting van een nieuwe cylinder los en nadat hij hem zo had gesteld", dat hij de beste uitwerking op het vuur had, kwam hij bij Jervis en mij op de trao staan. Het vuur ging nu, zoals hij had gezegd, spoedig uit. De verse cylinder spoot met vernieuwde kracht, zodat weldra van de vuurzee slechts een smeulend laagje over bleef. „Nu," zei Thorndijke, nadat wij n paar minuten hadden gewacht, „kun nen wij, geloof ik, wel een uitval wagen en er een eind aan maken. Als wij die smeulende rommel van tiie houten vloer naar dse stenen verp'aatsen, dan is het gevaar ge weken." Voorzichtig ging hij ons voor in de gang en begon onder belichting van zijn electrische lamp, de smeu lende kratten, kisten en stro de trap af te schoppen op de stenen vloei*. Ijverig hielpen wij aan het oprui- mingswerk mede. „Daar," zei Jervis, een laatste hoopje stroo wegschoppend. „Zo zal het wel gaan. Er bestaat nu geen vrees meer, dat die rommel weer vlam zal vatten. En als ik zo vrij mag zijn iets in het midden te bren gen, dan is mijn mening deze, dat hoe eerder wij dit gebouw uit zijn, des te gelukkiger ik mij zal gevoe len. De methoden om zijn bezoekers te onderhouden, welke onze vriend er op na houdt, zijn naar mijn smaak wat al te inspannend. Hij kan straks wel met dynamiet aan komen." „Ja,' stemde ik toe,"' of hij zou ons uit een of ander donker hoekje wel eens met een revolver kunnen bewerken.'' „Het is veel waarschijnlijker," zei Thorndijke, „dat hij met het oog op het uitbreken van brand, het hazen pad heeft gekozen. In elk geval is 't niet te ontkennen, dat wij buiten veiliger zijn. Wil ik jefcii maar voorlichten?'' Hij geleidde ons door de gang naar de kiezelige open ruimte en draaide zijn lamp uit, toen hij het hek opende. Nergens vertoonde zich enig te ken van leven en ook in de straat was geen sterveling te zien. Ik keek nog eens om, naar het gebouw, doch er was geen spoor van vuur of rook te bekennen. Slechts een zwakke brandlucht, zodat wij veronderstel den dat de rook zich ergens achter aan een uitweg had gezocht. „Nou, nou!" lachte Thorndijke, „dat was een opwekkend gevalle tje. En een zeer bevredigend einde, zoals het nu liep. Maar het had wel eens anders om kunnen zijn. Als die koolzuurcylinders er niet geweest waren, geloof ik, dat wij op 't ogen blik ons hachje er reeds bij in ge schoten zouden hebben." „Ja," stemde Jervis toe, „dan zou den wij in de zelfde toestand ver keren als de overleden patiënt van Baston, mijnheer Maddock, of ten minste op- weg naar die toestand van levenloosheid. Enfin, eind goed, alles goed. Ga je met ons mee Jardine?'' „Ik zal nog een eindje mee oplo pen. Dan moet ik terug naar Batson, om af te handelen en mijn spullen te halen." z Ik wandelde met hen naar Ox- fordstreet en wij bespraken met op gewektheid ons doorleefde avon tuur. „Het was een vrij duidelijke wenk, om zo spoedig mogelijk weg te gaan vindt u niet?" „Ja, antwoordde Thorndijke, het liet ons niet veel bedenktijd. Maar de zaak kunnen wij zo niet als af gedaan beschouwen. Ik zal bij die gebouwen de wacht laten houden en ik zal nog ^ens verder naar die mijnheer Gill informeren. Wat ik zeggen wil, Jardine, ik heb je adres nog niet en het zou gemakkelijk zijn, ingeval ik een boodschap voor je heb. Ook ik zal je myn kaartje geven, voor het geval er iets ge beurt, dat je nodig oordeelt mij te 'aten weten. Wij wisselden dus onze kaartjes en daar wij nu op de hoek van Ox- fordstreet waren, wenste ik mijn vrienden goede avond en wandelde in diep nadenken terug naar Jacob- street. viii. Geen ongo'uk zo groot, of...." Londen is een merkwaardige stad. Vanaf de stadsgrauwheid tot aan de grens van Hampstead Heath, was zelfs in die voorwereldlijke dagen van de paardetram slechts 'n kwes tie van minuten een flink aantal minuten weliswaar maar toch in elk geval veel minder dan een uur Toch verwisselde men gedurende dat korte ritje, de grauwe naargeestig heid van een aFeronvriendelijkste straat, voor de eenzaamheid en lan delijke eenvoud van de heerlijke frisse omgeving. Een paar dagen na mijn tweede levensgevaarlijke avontuur in de mineraal-waterfabriek, leunde ik op de borstwering van het viaduct op de Upper-Heath, terwijl ik genoege- lijk mijn pijp rookte. Beneden mij zag ik het heesterge was, dat aan de oever van het meer tje groeide en de waterlelies, die de oppervlakte met hun platte bladeren bedekten. Terwijl ik mij in dit heerlijk ta fereel verlustigde, hoorde ik iemand aankomen en herkende in hem de boswachter, die ik op de bewuste morgen van mijn avontuur in Mill- field Lane had ontmoet. Ik wilde hem met een glimlachje van herkenning laten voorbijgaan, doch dat scheen zijn voornemen niet te zijn. Hij tikte even tegen zijn pet en zei, na mij goede morgen te heb ben gewenst: j „U heeft mij die morgen niet verteld, waar u naar zocht in het j bos." I „Neen," antwoordde ik, „maar j misschien heeft iemand anders dat j gedaan." j „Om u de waarheid te zeggen, mijnheer," zei hij, „kwam de vol gende dag de inspecteur yan politie met een deftig gekleed heer hier, om eens rond te kijken, en daar de inspecteur een kennis van mij is. liet hij doorschemeren, waarnaar zij zochten. Jamer dat u het mij toen niet heeft verteld, mijnheer. „Waarom?" vroeg ik. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2