-PHILIPS rijwiellantaarns Eerste steenlegging van nieuwe kerk te Roelofarendsveen Jl/Lade&nufijeó, datje 5jewt Itaarnkap, geheel verchroomd, voorzien van schakelaar. DINSDAG 28 NOVEMBER 1950 EE LE ;SE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Bouwpastoor Ligthart van de kerk Maria Presentatie te Roelofarends veen heeft geen medewerking van het weer gehad bij de eerste steen legging van zijn kerk. Het leek er nog even op, dat het droog zou blij ven, maar vlak voor de plechtigheid begon, kon de sterke wind de water wolken niet meer opjagen en stroomde de regen omlaag Toch was de Veen in feeststem ming. Van de steigers van de in aan bouw zijnde kerk wapperden over al het rood-wit-blauw en het wit geel van de pauselijke vlag. De eer ste steen hing op de plaats, vlak ach ter het hoofdaltaar in de takels en ook hier waren versieringen aange bracht. Om 9 uur werd de feestdag begonnen met een Plechtige H. Mis, die in de Noodkerk werd opgedragen door de Vicaris-generaal van het Bisdom, Mgr. Ammerlaan, geassis teerd door kap, Berkhout als dia- INRUIL RADIO APPARATEN [/(Mededeling v. d. Ned. Ver van Radio-Detail- handelaren N.V.R.D.). Inruil van gebruikte radio-apparaten bij aankoop van een nieuw toestel is mogelijk. De inruilbedragen zijn ech ter voor de gehele handel vastge steld. Uw handelaar kan U daarom trent inlichten. Het is hem verboden boven de vastgestelde inruilprijzen te gaan Wij waarschuwen daarom tegen misleidende en zg. voordelige aanbie dingen bij inruil van Uw oude appa raat. 9197 Aetherklanken WOENSDAG. HILVERSUM I 402 M. 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Een woord voor de dag. 7.30 Zenderslui ting. 9.00 Nieuws en weenber. 9.10 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 „Ik worstel en kom boven," hoorspel 12.00 Tenor en piano 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Strijk kwartet. 13.0 Nieuws. 13.15 Mili taire reportage. 13.20 Amusements muziek. 13.35 Gram. 13.50 Regerings uitzending: jeugduitzending: Lydia BosVergouw: „Een nieuweling in de tropen."' 14.00 Tenor en gitaar. 14.15 Marinierskapel. 14.30 Jeugd- concert. 14.45 Voor de jeugd. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Kerkkoor. 18.30 Radio Volksuniversiteit., drs. J. Brummelkamp: „Vraagstukken be treffende de wereldbevolking en wereldvoedselvoorziening.19.00 Nieuws en weerber. 19.15 Discussie club. 19.30 Gram. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Radioschaak wedstrijd NoorwegenNederland. 20.06 Alt en orgel. 20.45 „Gezin en school," causerie 21.05 Amusements muziek. 21.35 „In de schaduw van Moskou," causerie. 21.45 Radio Phil- harmonisch Orkest en solist. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II 298 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VA RA, 19.30 VPRO 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 7.30 Sluiting. 9.00 Nieuws en weerber. 9.12 Voor de huisvrouw. 9.22 Gram. 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de huisvrouw. 11.00 Radio Volksuniversiteit: De heer Crys Voorbergh: „Hoe kleedden onze voorouders zich?" 11.30 Gram. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuin bouwmededelingen. 12.33 Voor het plattelaV-1- 12.38- Instrumentaal kwartet 12.55 Kalender 13.00 Nieuws 13.15 Accordeonorkest. 13.50 Gram. 14.00 „Gesproken portret." 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Voor de jeugd. 15.50 Idem. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-varia. 18.20 Propaganda toespraak. 18.25 Sport. 18.35 Lichte muziek. 19.00 „De Aziatische mens,' causerie. 19.15 Pianoduo. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio- schaakwedstrijd NoorwegenNeder land. 20.06 Politiek commentaar. 20.15 Concertgebouworkest en so liste. 21.10 „Ik gehoorzaam, mees ter," hoorspel. 21.55 Gram. 22.20 Strijksextet. 2245 „Leven en dood," populair-wetenschappelij'ke causerie 23.00 Nieuws. 23.15 Wereftdschaaik- toui-nooi. 23.2024.00 Dansmuziek. ken en fr. v. Harteveld o.f.m. als sub diaken. Om half elf had de eerste steenlegging plaats. Mgr. Ammer laan verrichtte het liturgisch cere monieel met dezelfde assistentie als bij de H. Mis. Het parochiële zang koor zong de psalmen en de litanie van Alle Heiligen. Pastoor Ligthart las de oorkonde voor, waarop boven de tekst een tekening stond van de noodkerk en van de nieuwe kerk, zoals deze er in de toekomst uit zal zien. Onderaan stond het wapen van de gemeente Alkemade afgebeeld. De ontwerper van deze oorkonde was de heer H J. H. Verboket. Mgr Am merlaan metselde vervolgens de ko ker met oorkonde in, en legde de eerste steen, met het opschrift: „Me Posuit Mgr. N. L. A. Ammer laan Anno MCML". Toespraak Mgr, Ammerlaan. Na de plechtigheid van de eerste steenlegging richtte Mgr. Ammer laan zich tot de vele aanwezigen. Hij noemde deze dag een grote vol doening voor de bouwpastoor, voor pastoor Onel die zich zo heeft in gespannen, om tot de oprichting van een nieuwe kerk te komen en de vele parochianen. Mgr. vestigde er de aandacht op, dat in het gebed van de eerste steen legging de bijzóndere zegen wordt gevraagd voor allen, die aan de bouw hebben medegewerkt. Het ste nen kerkgebouw heeft, aldus spr. ook een zinnebeeldige betekenis. De kerk, die het huis van God is, moet een afspiegeling zijn van iedere pa rochiaan die ook een huis moet zijn, waarin God woont. Aan het slot van zijn toespraak sprak Mgr. de hoop uit, dat de bouw spoedig voltooid zal zijn en daarmede een nieuw centrum zal zijn ontstaan, waarvan God het middelpunt is. Zowel bij de PL H. Mis als bij de eerste steenlegging waren vele geestelijke' en gemeentelijke autori teiten aanwezig, onder wie deken Nieuwenhuizen van Alphen aan den Rijn, en B. en W. van Alkemade. Receptie. Na afloop van de plechtigheden buiten, werd in café Ludlage de re ceptie gehouden, waarop geestelijken uit de omgeving en vele parochia nen aanwezig waren. Pastoor Ligt hart getuigde in een toespraak van zijn blijdschap dat mgr. Ammer laan de eerste steen heeft willen leg gen en ondanks vele zorgen steed? met raad en daad heeft klaar ge staan. De pastoor dankte voorts de bisschoppelijke bouwinspecteui', de heer v. Ooyen, architect de Vries, de ontwerper van de kerk, de aan nemer de heer Nelissen, de heer P. de Jong, die voor de huisvesting van de noodkerk heeft zorg gedragen, pastoor Onel, het kerkbestuur en al len van wie medewei'king is ontvan gen. BINNENLAND. Overleden is, 73 jaar oud, mr. J. P. van Tietshoven, een bekend figuur in de natuur-beschermings- beweging. De rattenbestrijding zal in Zuid Holland van 58 Januari met kracht worden doorgevoerd. Een nieuw ziekenhuis met on geveer 1000 bedden zal in de Bezui- denhout te Den Haag worden ge bouwd. De raad heeft er gisteren toe besloten. Dr. J. Korevaar is benoemd tot gewoon hoogleraar aan de Techni sche Hogeschool te Delft om onder wijs te geven in de zuivere en toe gepaste wiskunde en de mechanica. Jacob Korevaar werd 25 Januari 1923 te Lange Ruige Weide geboren. Hij studeerde aan de rijksUnivei'si- teiten te, Leiden en te Utrecht. Hij promoveerde tot doctor in de wis- en natuurkunde aan de rijksuniver siteit te Leiden. Prinses Wilhelmina heeft een bezoek gebracht aan het Tivoli-thea- ter te Apeldoorn teneinde de film reportage te zien van het koninklijk bezoek aan Eingeland. Mr dr L. N. Deckers te 's-Gra- venhage is dooi- de Paus benoemd tot Commandeur in de Orde van de H. Gregorius de Grote. Ylieuw-e uUgawti Latijns-Nederlandse uitgave van het volledige Missale Romanum met inleidingen en verklaringen. Uitgevei-ij Het Spectrum, Utrecht. Deze derde en geheel herziene druk van het missaal betekent in ve le opzichten een grote vooruitgang. Bij de vei'taling zijn de zeer iiepe en vaak fijn genuanceerde gedachten van de originele teksten zo duidelijk mogelijk in het Nederlands tot uit drukking gebracht Het volledige Kyriale en tal van andere gezangen werden opgenomen met daaraan toe gevoegd een inleiding over de Gre goriaanse zang. Een unicum biedt dit missaal, doordat ter onderschei ding van de officiële tekst in een ander lettertype bij het Offertorium en de Communio psalmen zijn inge last, die een prachtige stof tot medi tatie leveren. Aan iedere H. Mis gaan korte vei> klarende inleidingen vooraf over de liturgie van de dag, welke geheel zijn ingesteld op de vernieuwing van de liturgische geest. De korte levens beschrijvingen van de heiligen zijn getoetst aan de moderne geschied kundige gegevens. Ook uiterlijk is dit missaal keurig verzorgd. De Latijnse tekst heeft hetzelfde duidelijke lettertype als de vertaling. Het formaat is handig en de dikte, ondanks de bijna achttien honderd pagina's van prima creme bijbeldrukpapier, slechts 214 cm. Wij hopen, dat dit missaal door velen zal worden aangeschaft Rachmaninow door Johan An- driessen, Uitgeverij A. J. G. Strengholt Amsterdam. Deze eerste oorspronkelijke Rach- maninow-biografie in onze taal zal door vele muziekliefhebbers, die graag het milieu, waarin een compo nist opgroeide, nader willen kennen, worden gelezen. Johan Andriessen heeft zich op dit gebied reeds een zekere faam verwoi'ven door zijn eerder gepubliceerde studie over Jo- hann Strauss. Ook dit werk over de meester-pianist en een der weinige componisten van onze tijd, wiens melodieën in de harten \ran duizen den leven, zal ongetwijfeld veel waardering vinden. Het geeft een beeld van het Russische kunstleven in de keizerstijd en van de omzwer vingen, die Rachmaninow later door de wereld heeft gemaakt. De lezer wordt in staat gesteld door te drin gen in het gemoedsleven van een kunstenaar, die door de omstandig heden met zijn vaderland moest breken. VOOR KOUDE NACHTEN. EEN TRAPPELZAK! Als Baby's zo om en bij zes maan den zijn, worden het echte woelwa ters. Niets vinden zij leuker, dan kraaiend van pret, het lastige dek van zich af te trappelen. Of je zo nu tien of twintig keer toestopt, zo dra men zich omkeert, ligt de kleine weer bloot. Nu is dat overdag niet zo heel erg Als het koud wordt, staat de baby toch in een verwai-mde kamer en is moeder bij de hand om steeds weer de kleine woelwater toe te dekken. Des nachts is het echter voor de kleine peuter minder leuk. Het is dan ook geen zeldzaamheid, dat moe der haar bed uit moet, ómdat de kleine haar wakker maakte, huilend van de kou. Om dit te voorkomen, maken we EN HET BETOVERDE KASTEEL] voor de baby een trappelzak. Daar kan hij naar hartelust in trappelen en woelen, zonder koude beentjes te krijgen. Als materiaal voor deze slaapzak kunnen we het beste een lichte, goed wasbare stof, zoals flanel of katoen nemen. Misschien kunt u de flanellen luiers, die dc kleine kort na de ge boorte om het hoofdje of om de been tjes had, daarvoor wel gebruiken. Anders heeft u wellicht nog wel een oud nachthemd. Dat is ook uitstekend voor dit doe] geschikt. Hoe doen we dat? We knippen het achteirpand onge veer 10 cm langer dan het voorpand. Aan de onderkant van het rugpand wordt een tegenbelegje gestikt. Hier in worden de knoopsgaten gemaakt. Nu leggen we de overslag op het voorpand en meten waar we de knoopjes moeten zetten. De bovenkant van de zak wordt ingerimpeld Schouder en armsgat van het rug- en voorpasje worden gesloten Daarna wordt de zak aan het pasje gezet. De naden van de mouwtjes worg den dichtgestikt. De onder- en bo venkant van de Mouwtjes worden ingerimpeld. De onderkant wordt in een smal manchetje, waarin we een ruche als garnering meestikken, ge vat. Deze ruche kunnen we een an dere kleur geven. De mouwen worden nu in de slaap zak gezet. Aan de ene helft van het voorpand stikken we een extra bies voor de knoopsgaten. De andere helft van het voorpand krijgt een bies voor de knoopsgaten. Vindt u dit te veel werk, dan kunt u er ook mee vol staan, de sluiting alleen in het voor- en rugpasje te maken. Aan de hals wordt nog een ruche gezet. Het patroon van dit model kunt u tegen vooruitbetaling van 0-96 on- de> no. P 4671 bestellen bij de re dactie van „Persbelangen", Postbxis 35, Utrecht, als u postzegels insluit, alleen lage waarden. N.V. KONINKLIJKE DELFTS-AARDEWERKFABRIEK ^Porcefeynes cfleó" V/H. JOOST THOOFT LABOUCHERE MC DELFT - HOLLAND BLAUW DELFTS AARDEWERK WIT DELFTS AARDEWERK CLOISONNE SIERTEGELS SPfPft- LOONSTATEN (nieuw model) 5 et. per stuk VERZAMELLOONSTATEN 12 ct. per stuk Verkrijgbaar N.V. De Leidsche Courant - Papengracht 32-34 Abonneert U op „Sursum Corda' Grote sortering Dames - Heren- «1 Kinderzakdoeken in diverse fraaie dessins Los of in aardige St. Ni cola as verpakking. Kortom zakdoeken die men graag draagt vanaf 24 et. Haarl.str. 137, hoek Donkerst. 2-4-6 Unieke sortering Dames en Heren Shawls Handschoenen, Overhemden en Zelfblnders. 6. Een miauwende poes op een dak. „Nu!", dacht Ootje Teur, nadat hij een poosje van de emotie had zitten bekomen, „ik zal maaï eens aan het werk tijgen!" Hij liep op de tafel toe en opende de kist die daar stond, i Hierin vond hij allerlei gereedschap- I pen, die een „schilder" nodig heeft. I zoals tubes verf, stukken houtskool, penselen en nog meer. In een andere hoek van het vertrek ontdekte hij I een flesje, dat olie bleek, te bevatten. „Aan de slag dan maar!" zuchtte Ootje Teur. „Het is wel een vreemde manier voor een schrijver om je brood te verdienen, maar nood breekt wet." Hij greep onwennig een stuk houts kool. „Raar spul" vond hij. „Je krijgt er vieze vingers van... Nu,'eerst maar eens het poesje Hij tekende een poe... axe s.^nd te miauwen op een dak en maakte er, om het griezelig te maken, een volle maan bij. Toen het klaar was ging hij op een afstandje staan kijken. „Het is mooi" mompelde hij, „ik vind dat ik het er aardig afgebracht heb, al zeg ik het zelf. Voor een dood gewoon schrijver is dit een kunst stuk Ik moest het meteen maar even in de verf gaan zetten!" Eenlamps. Geheel verchroomd uitgevoerd. Eenlamps. Gestroomlijnde, zwartgelakte kap met brede ver chroomde rand. Eenlamps, luxe gestroomlijnde kap in verchroomde uitvoering. DYNAMO TYPE 7422 Eenlamps, verchroomde ge stroomlijnde kap van geheel nieuwe constructie. Lens van on breekbaar polystyrene, zeer ge schikt voor het lichte rijwiel. Tweelamps. Gestroomlijnde lan- Tweelamps. Modern torpedomodel, met vierweg- schakelaar. Plaats voor batterij in kap. Achterlicht blijft in alle schakelstanden aangesloten. Zwart gelakt met verchroomde rand. Tweelamps. Luxe torpedomodel, geheel ver chroomd. Ruimte voor batterij in de kap. Vierweg- schakelaar. Achterlicht blijft in alle achakelstanden aangesloten. EEN ZEE VAN LICHT

Leidse Courant | 1950 | | pagina 7