Speelgoed Kath. Kantoor- en Winkelbedienden vierden achtste lustrum Feest van ernst en blijheid kunst in öe sLeutelstaö gF^eióse HUTspofff}' ANT00N C00LEN NETTEJONGEN HORLOGES PIECK MAANDAü 27 NOVEMBER 1950 EERSTE BLAD - PAGINA 3 „St. Franciscus" afd. Leiden NIET VOOR NIETS schrijft de jubilerende vereniging de naam van St. Franciscus in haar vaandel! Dat brengt voor de leden consequenties met zich mee en één daarvan is ongetwijfeld het betrachten van de Francis caanse blijmoedigheid. Dat zij dit inderdaad doen, hebben wij gisteren kunnen constateren op de viering van het veertig jarig bestaan van de Ned. Kath. Bond van Administratief, Verkopend en Verzekex-ings-perso- neel „St. Franciscus van Assisie". afd Leiden. Daar heerste de hele dag een stemming, die aan St. Frans deed denken. Niet alleen om de blijheid, hoe goed hier ook op z'n plaats, maar evenzeer om de ernst, welke uiter aard ook in grote mate het leven van de verenigings-patroon gesierd heeft. Het was een combinatie van beide: ernst en blijheid, de ideale combinatie om goed feest te vieren er. er iets van over te houden, dat deze mooie dag nog vaak in herinnering zal brengen. van Oyen, voorzitter van de Leidse K.A.B., die met de heren Dt Kruiff en Oostdam ook bij het ontbijt aan wezig was. Spr. wees op de vele moeilijkheden, die in de voorbije 40 jaar overwonnen moesten worden, waarvoor hulde aan de pioniers, niet op de laatste plaats aan de heer Heemskerk. De moeilijkheden zijn ook thans nog niet overwonnen; vooral van de jongere generatie en de vrouwelijke collega's zou meer medewerking verwacht moget; wor den. Ook voor hen 'bestaat dp orga nisatie; ook hun belangen dienen be hartigd te worden. En het past niet, dat anderen dit doen, terwijl de rest rustig toeziet, hoe de kastanjes uit het vuur gehaald worden Inderdaad, we zijn er nog niet. Het allervoornaamste moet nog komen, nu de strijdgeest plaats heeft ge maakt voor de geest van ovex'leg: uitvoering van de P.B.O. .en de Wet op de Ondernemingsraden Spr ein digde met een woord van hulde aan het bestuur, waarvan verschillende leden reeds lange tijd hun beste krachten aan de organisatie geven. Hulde aan pioniers De dag begon met een H. Mis, die om half negen door de geestelijk ad viseur, pater Hogenbirk O.F.M. werd opgedragen in de St. Lodewijkskerlt. Hierna verzamelden vele leden' zich rond hun bestuur en g.a. aan de gezellige ontbijttafel, in de Jaeoba- zaal van „Den Bui'cht". Nadat de eer ste honger gestild was, vroeg de heer F. H. M. Kok, voorzitter van de af deling, allereerst de aandacht Spr. meende met voldoening op de afge lopen 40 jaar te mogen terugzien, een periode, die veel schoons uit de en cyclieken in werkelijkheid heeft zien omzetten. Dewerknemers hebben hun rechten opgeëist en zijn vrije mensen geworden, aldus de voorzit ter, die in dankbaarheid het werk der pioniers herdacht. Het was spr. een grote vreugde de eerste voorzit ter, een der oprichters, op dit feest te mogen begroeten: de 'heer P. Heemskerk, voor wie het een grote voldoening moet zijn, dat het werk, ook door hem begonnen, tot dit re sultaat heeft geleid. Er ontbreekt nog iets. Pater Hogenbirk ging nader in op de betekenis van de encyclieken, dié de massa der arbeiders voor bet ge loof behielden en er mede voor ge zorgd hebben, dat Nederland op so ciaal gebied kan wedijveren met ieder land ter wereld. De resultaten zijn voor een groot deel te danken aan het organisatiele ven. Maar we zijn er nog niet. Zo lang het gebod der liefde niet vol doende in daden wordt omgezet is er op godsdienstig en sociaal gebied nog veel te doen We moeten ook in het openbare leven ons geheel als katholieken durven geven. Er ont breekt nog iets; we moeten de gist zijn, die de hele massa doordesemt. We kunnen de wereld geen betere dienst bewijzen, dan als christenen te leven! Receptie. Toen na de koffie om half twaalf de leden huiswaarts trokken, ving voor bestuur en feest-commissie nog een druk programma-punt aan: re- reptie van 12 tot 2 uur in de foyer van „Den Burcht" De voorzitter van de feest-commissie, de heer C. Hazebroek, complimenteerde het be stuur met dit feest en bood namens de leden een mooie voorzittershamer aan. Te midden van de bloemstuk ken, die o.a. gezonden waren door Leidse K.A.B., hoofdbestuur, A.R.K. A., „St. Christoffel" en „Mercurius" kwamen vervolgens velen hun ge lukwensen aanbieden Een der eerste was de heer J. Lambermont, namens de Leidse Middenstands-centx-ale (overkoepe ling van de drie ox-ganisaties), die de verzekering gaf, dat de Midden- stands-bonden meeleefden met dit feest van een vereniging, die de kin derschoenen weliswaar ontwassen is, maar toch jong blijft. Vervolgens sprak de heer J. A. M Parochie-feestavond St Leonardus Zang en toneel in de Schouwburg Ter gelegenheid van het feest van de patroon der kerk, gaf de parochie St. Leonardus gisteren een feestavond in de Schouwburg. En, laten wij er meteen bijvoegen: een zeer geslaagde. „Het Zonnelied" opende met de lofzang op de B.auwe Donau. Het hoogtepunt vormde echter de toneel uitvoering van „De Speelg-roep", eexx afde.ing van de parochiële O. K. en O., die voor deze uitvoering het co- mediespel „Ik houd van jou dat is alles" had gekozen. Dit spel van Jerome K. Jerome laat heel veel over aan het initiatief van de spelers, om dat het een juiste instelling vereist, niet alleen op de xnede-acteurs, maar méér nog op de schrijver. De spelers voelden dit over het algemeen zeer goed aan. Het stuk werd met zwier en élan gespeeld, waarbij de vrije re gie-opvatting wel een grote rol heb ben gespeeld. Natuurlijk waren er foutjes, maar die waren meer te wijten aan bepaa de technische sto ringen dan aan de spelers Wij zou den alle spelers willen noemen, maar dit is onmogelijk; allen hebben hun beste krachten gegeven. Speciaal zou den wij willen noemen: Jeanne van Egmond, die het beste belooft voor de toekomst; dan de twee oude da mes, twee héél fijn gespeelde rollen; de zwierige Gé Heijnen, die altijd te herkennen is, de dokter, enfin allen die hebben meegespeeld Met deze toneelclub is iets te bereiken! Met een dankwoord door de zeereerw. heer pastoor werd de avond besloten. Samenwerking. Namens de Unie van Handels- en- Kantoor bedienden (overkoepeling van Alg., Chr. en Kath.) sprak de heer H Zunderman woorden van geluk wens en zag xn deze felicitatie alleen al een bewijs van wat er na de oorlog veranderd is Nu werken de drie af delingen samen en proberen door sa menwerking de belangen der vak genoten te behartigen. Het hoofdbestuur was vertegen woordigd door de heer J. A. de Ries, die het actieve Leidse bestuur hul digde en hoopte op voortzetting van de prettige samenwei'king. Van de velen, die eveneens hun gelukwensen kwamen aanbieden, noemen wij weth St. Menken, na mens het Gemeentebestuur, en de heren mr. J. Dirks, J. Conijn en H. van Schaik, resp. voorzitter van de A. R. K A. R. K. Hande.sreizigers en R. K. Werkmeesters, afd Leiden- Voorzitter Kok dankte alle spiekei-s met een enkel woord. Feestavond. 's Avonds was de hele H. K. W.- familie weer bijeen, nu in de grote zaal van „Den Burchtr, waar voor zitter Kok welkomstwoorden sprak en iets dieper inging op de 40 jaren, die de vereniging heeft doorgemaakt De heer G. J. H Kriek sprak na mens het hoofdbestuur, wees op het grote belang van de principiële or ganisatie en spoorde de leden drin gend aan voor de ledenvergaderin gen eenzelfde belangsteling aan de dag te leggen als voor deze feestavond Na deze ernstige ouverture was het woord aan de tonelisten die „Stoi'm -eiland" van Bob Bertina opvoerden. Dit spel in drie bedrijven speelde zich af op een eiland, rondom een vuur toren, waarvan de wachter en zijn gezin twee stormen meemaakten: een op zee en een in het gezin. De zoon des huizesv jong weduwnaar, lean zijn dode vrouw niet vergeten ze'fs niet wanneer hij verliefd wordt. Zijn zusje weet niet te kiezen tussen twee aanbidders waarvan er een haar oleegbxoer is. die °en pi'oten-oplei- ding volgt. Dit tot ergernis van broer Jan die dapperheid alleen maar op zee denkt te vinden en niet in de lucht. Wanneer dan een felle stonn los barst, blijkt de kloof tussen Jan en zijn meisje groter dan ooit, temeer omdat de laatste veel sympathie heeft voor de piloot, die door Jan het huis wordt uitgejaagd. De storm brengt een climax en oplossing, wanneer de piloot per vliegtuig aan de redding van een schip helpt en tenslotte in zee stort, om door Jan gered te worden. Vanzelfspre kend volgt dan het happy end. Dit stuk, een mengeling van hu mor en ernst, was lang niet gemak kelijk te spelen, maar de spee^ters en spelers, onder regie van mej. C. Goddijn, sloegen zich er dapper doorheen. Zij wisten de spanning er in te houden, ook al was de rolver deling niet zo gelukkig uitgevallen, waar het de robuste zeerobben be trof. Na afloop hartelijke dankwoorden van de voorzitter, bloemen voor de dames en sigaretten voor de heren. Bovendien bloemen voor mej. God dijn als motor van de feest-commis sie, die bergen werk verzet heeft. Een grote verloting met (te) veel loten en aardige prijzen ging vooraf aan het slot: bal onder leiding van Evert Castelein, met muzikale mede werking van „The Lucky Strikes". DE ZANG VAN „ZONNELIED." Aan „Het Zonnelied" onder leiding van Bram Martijn was de taak de toneelavond door koorzang in te lei den en op te luisteren, waarvoor de lichtere muze gekozen was. „An der Schonen biauen Donau" diende als aanvangsnummer, Johann Straus heeft deze onsterfelijke wals ge schreven, een vorm, die de walsen- koning ook op de operette heeft toe gepast en die tot de ware Oosten rijkse kunst gerekend mag worden, Martijn dirigeerde vanaf i klavier en zijn goed getraind, maar niet tal rijk koor willigde zijn muzikale at tenties met volle toewijding in. Het herenkoor is de zwakke partij. Mo gelijk vielen er enkele zangers we gens ziekte uit, maar dan nog vra gen tenor en bassenkoor om verster king. Laten de heren van St Leo nardus zich niet laten smeken en toetreden en ferm medestuderen! Dit komt het evenwicht onder de stemgroepen ten goede, en de diri gent maakt er één geheel van. Twee kleine vrouwenkoren, die Dina Ap peldoorn schreef, werden met. goed gevolg uitgevoerd, n.l. „Bretagne' en „Dorsen'twee mooie stemmings beelden; fijnzinnige echt vrouwelijxce muziek, ae mocue waara om nog eens uitgevoerd te worden Beschei den begeleid, maakte het dameskoor (de alten iets zwakker dan de sopra nen) goede sier. Aan de dames de plicht nog wat meer op de directie van de muzikale leidsman te letten. Ten slotte een muzikaal grapje „Spijskaax-t" van Zöllner, voor ge mengd koor. Het menu smaakte goed en ging er in als koek. Maar heeft men zich wel geraliseerd, dat zo 'n muzikaal grapje xond 1800 1860 waarschijnlijk aan de Stamxn- tisch gezongen in Duitsland meestal moeilijk is en niet meevalt? De gezichten van de medewerkenden stonden dan ook wat te ernstig. Overigens was t een waar succes, zowel voor ,,'t Zonnelied alsook voor Martijn, die onvermoeid zijn schare aanvoert, tot vreugd van de vele toehoorders. J. Kortmann. WAT WAS DE „KEMPENER BROEDERSCHAP"? In de Lakenhal wordt bewaard een grote zilveren blazoen van de voormalige Kempener Broederschap, gedateerd 1705. Deze naar de stad Kempen in Rijnland genoemde en te Leiden gevestigde broederschap moet naar, uit de afbeeldingen van de verschillende beschex-mheiligen blijkt, voornamelijk door Rooms-Ka- tholieken gevox*md zijn. Twee van de laatste bekende dekens waren F. van der Klugt (1862) en C. M. van Leeu wen (1870). In 1889 kocht dc lieer P. du Lieu, lid van de Commissie voor de Lakenha; dit olc.^o_n van de toen nog bestaande broederschap en schonk deze aan het museum. De directeur van het Stedelijk Museum „de Lakenhal de heer E. Pelinck zou het op prijs stellen xrxe- dedelingen te ontvangen betreffende de doelstelling van deze broeder schap wat haar taak was en hoe zij deze taak uitvoerde. Wie weet het? Avond van prettige ontspanning Angst moet het dameszangkoor „Jubilate" vreemd zijn geweest, want om met eigen krachten een avond te verzorgen, om een traditie voort te zetten en daarbij ook de wil te tonen, om, ondanks tegenslag, datgene te bieden, wat niet alledaags-is, maar goed, en verantwoord, dwingt bewon dering af. Deze avond was fris, opgewekt en moet zeker voldaan hebben aan ie ders verwachting. Vrolijk was het eerste deel van het programma, dat bestond uit een acht tal liederen, waarvan wij willen noe men het „Ave Maria" van César Franck, „Schepping" van H. An- driessen en „Frülingslied" van Abt. De soli die hierin voorkwamen, toon den aan, dat hier met zorg wordt ge studeerd. Zij waren, wat uitspraak en zangtechniek betrof, beschaafd. Aan mej. R. van Teijlingen komt alle lof toe. Als overgang naar het tweede deel droeg een der leden een vrolijke vertelling vooi', genaamd: „Bijna ver slonden", ook zeer verdienstelijk Hierna opvoering van het blijspel „Knoedel". De vertolking getuigde van gedegen studie, al konden enige rollen steviger gespeeld zijn. Als geheel een verdienstelijk pro gramma, dat hedenavond herhaald wordt. Kaarten verkrijgbaar aan de zaal, Max-ia Gijzensteeg. SCHEEPSBERICHTEN BORNEO Surabaja-A'dam pas. 26 Landsend; GAROET Djakarta-R'dam 26 te Portsaid; INDRAPOERA Dja karta-R'dam pas 25 Guardafui; RAKI Djakarta-A'dam 26 van Portsaid naar Liverpool; SABANG R'dam-Djakar- ta pas. 26 Gibraltar; SANANA R'dam -Djakarta 25 van Suez naar Aden; TABINTA Djakarta-A'dam pas. 25 Perim; VAN 'T HOFF Djakarta-R' dam pas. 25 Wight; WELTEVREDEN R'dam-Indonesië 26 van Suez naar Colombo; WILLEM BARENDSZ 25 v. Kaapstad naar Poolgebied; WILLEM RUYS R'dam-Pjakarta 26 van Co lombo naar Belawan; EMPIRE BRENT (rep.) Djakarta-R'dam pas. 25 Kp Boux'garoni; LANGKOES Dja karta-R'dam pas. 26 Minicoy; MOD- JOKERTO R'dam-Djakarta pas. 26 Dondranead. Zaterdagavond werd de eerste tentoonstelling van deze afd. gehou den in het L. P. C. gebouw. Op ini tiatief van de heren Geen jaar en Christiaanse is een jeugdafdeling gesticht in de Leidse Postduiven Club. Talrijke jeugdige postduiven- liefhebbers hadden voor een keu rige inzending gezorgd en waar keurmeester Christiaanse zijn be vindingen niet onder stoelen of ban ken had gestoken-wij lazen b. v. niet goed onderhouden zal "men veel ge leerd hebben. Oude doffers: I. Teijl (tevens ere prijs) 2 de Graaf, 3 Peter. Oude doffers (bont) 1 Peter, 2 Lichtvoet 3 Alkemade. Jonge duiven: 1 de Gx'aaf, (tevens ereprijs), 2 de Rooy, 3 van Oosten. Oude duiven: 1. Peter (tevens ereprijs), 2 de Graaf, 3 Peters. Jonge doffer (bont): 1 Teijl (te vens ereprijs), 2 Brandt 3 Brandt. Jonge doffers (blauw kras): 1 Teijl, 2 Duivenbode, 3 v. Noyen. Jonge duivinnen Obont); 1 van Teijl, 2van Loon, 3 van Noyen. Buiten mededinging: le, 2e, en 3e prijs, tevens ereprijs van der Wiel idem e- en 2e prijs sterk. Nieuw hotel in gebruik genomen Met veel vreugde constateerde weht. J. C. van Schaik Zaterdagmid dag, dat, dank zij het initiatief van mevr. en de heer Favier, de hotel ruimte in Leiden aanmerkelijk was uitgebreid. Deze wooi'den werden gesproken bij de officiële opening van het hotel „Nieuw Minerva" en „Du Commerce", Vrouwensteeg 11 11A, Bloemmarkt 24. in het voorma lige studentenhuis „In de Viking". De wethouder sprak over het con tact, dat het Gemeentebestuur met de bux-gerij onderhoudt, steviger dan vroeger het geval was, om te weten wat er gaande is en eventueel te kunnen helpen. Het vorig jaar was het met de Leidse hotelruimte slecht gesteld; er waren slechts 43 bedden Een eerste uitbreiding bracht het aantal op 60 en nu er in dit hotel 50 bijgekomen zijn beschikt Leiden over ruim 100 bedden. Dit is van belang voor rle hele stad. Niet alleen voor de hote lier, maar ook voor de Middenstand. Want hotelruimte betekent vreem delingen-bezoek. Namens het Ge meentebestuur dankte de heer van Schaik daarom voor dit initiatief en verklaarde het hotel officiëel voor geopend. Een stroom van receptiegangers vulde daarna de oud-Hollandse hall. Onder hen bevonden zich weth. St. Menken, de heer J. Visser, namens het V.V.V., mr de Blecourt, namens de Kamer van Koophandel en een deputatie van de Kon. Ned. Midden standsbond, afd. Leiden. Dit gebouw heeft al een lange historie achter zich Het dateert uit 'het begin van de 17e eeuw, is inge- Maandag 27 November. Nu, het is dan zover. Sint Nicolaas heeft zijn intrede gedaan in de Sleu telstad. Zaterdagmiddag om twee uur omstuwden 700 kinderen van de openbare lagere scholen het open rijtuig, waarin de Sint op 't Pieters kerkplein verscheen. De heilige man wandelde langs de rijen en deelde hier en daar een vriendelijk woord, een vermaning en een kneepje in dc wangen uit aan de van spanning ver vulde kinderen. De driejarige Mar cel Koops, schrik van de Garen- markt, werd aan de Sint voorgesteld en mocht zelfs even in het rijtuig zitten! Daarna ging het in optocht ■door de stad, naar de Stadsgehoor zaal, waar de kinderen een aardig programma aangeboden werd van goochelen, zang, enz. Na afloop was er voor iedereen een pakje versna peringen. En omdat de Sint nu eenmaal in Leiden was, kon hij niet nalaten een bezoek te brengen aan de kinderen der leden van de Ned. Bond van Werkmeesters, afcL Leiden, die gis termiddag in „De Harmonie" bijeen waren. Nadat voorzitter van Schaik gesproken had, vei'zorgde de „De- vile's" een vrolijk kindex-program- ma met Kees Deegmans en de snre- kende pop. Waardig schreed de Sint naar binnen, gevolgd door z'n zwarte knecht In het gouden boek stonden veel wetenswaardige dingen opgete kend en bevend soms stonden de kleinen voor de strenge, doch vrien delijke bisschop. Tijdens de pauzes werd flink getracteerd en aan het einde kreeg ieder kind nog een ver rassing aangeboden Dank aan de heren v. d. Steen en Pont voor de muzikale medewerking. Ziezo, dat heeft de Sint achter de richt geweest als Stadsapotheek en werd later tot bakkerij verbouwd. Nadat vex'schillende families er ge woond hadden, werd het Studenten huis. Er was inmiddels een tweede verdieping opgezet. De moeilijkheden om dit oude ge bouw tot een bruikbaar hotel om te bouwen, waren enorm groot. Toch is men er in geslaagd iets aparts er van te maken Een grote verrassing was het, toen bleek, dat in alle ka mers. behalve de bekende eiken moerbinten, ook kinderbakjes ir/ het plafond zaten. Men heeft daar een dankbaar gebruik van gemaakt, vooral in de hall en in de gezellige eetzaal, die geheel in oud-Hollandse stijl gehouden zijn. De kamer-s werden eenvoudig, doch smaakvol ingericht. Iets bijzon ders is de z.g. Friese kamei-, waar men achter het behang een echte bedstee ontdekte. Deze werd natuur lijk voor gebruik geschikt gemaakt en ongetwijfeld zal het voor buiten landse toex-isten een sensatie zijn in een Nederlandse bedstee geslapen te 1 hebben! 1 rug. Wat hem nog te wachten staat is o.a. een bezoek aan de militaire Koksschool. waarvan de R.A.O.-club op 1 December a.s. o'm half acht in de cantine Morspoortkazerne een hartelijke ontvangst bereidt. Bovendien zit de Sint vol zorgen. Dc verkenners van de Arendentroep St. Lodewijksc.roep (St. Petruspa rochie) hebben de heilige man be loofd te zorgen voor een hoeveelheid oud (nog bruikbaar) speelgoed, dat de jongens zouden opknappen en uitdelen aan gezinnen, waarvan de Sint zelf het adres niet kent, en die dus overgeslagen zouden worden. Nu zijn er wel 22 adressen gevonden, waar speelgoed gebracht kan wor den, maar nog niet waar de verken ner-s het kunnen halenMogen we nogmaals een beroep doen op on ze lezers? Kijk nog eens op zolder of m de kast. Beslist vindt u iets bruik baars. Geeft dan onmiddellijk een seintje aan Stieltjesstraat 28, Hugo de Vriesstraat 57. Hoge Rijndijk 226, Hoogewoerd 128, Garenmarkt 30. Zaterdagavond om half zeven, om het nu eens over iets anders te heb ben, kwam de 19-jarige wielrijdster G. E. van B., wonend aan de Mors- kade, met het voorwiel van haar fiets in een rails op de Haarlemmer straat. Zij viel met een smak op straat en verloor het bewustzijn. Toen zij weer bij kennis kwam, bleek het dat mej. v. B. zich ernstig be zeerd had, zodat zij door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht moest worden. En gistermiddag om 4 uur speel den twee kleuters, de 4-jarige Leo v d. L. en de 6-jarige Aart K., bei den uit de Wolmarandstraat, langs de Vliet, bij de Schelpenkade. Plotse ling vielen zij in het water en dre ven zelfs af naar het midden. Op het hulpgeroep van andere kinderen kwamen de 40-jarige heer H. S., dc 45-jarige mevr. H. S.D., wonend aan de Schelpenkade, en de 20-jarige J. A. N. de T., uit de Buitenrust straat, aan vliegen en sprongen par does in het koude water. Zij slaag den er in de kinderen op het droge te brengen. De kleintjes werden van droge kleren voox-zien en per E. H. D.-wagen naar huis gebracht. De leden van de Maria-congrega- tie, afd. dames, St. Petrusparochie, worden verzocht hedenavond na het Lof het rozenhoedje te komen mee bidden voor het ovei-leden lid, tnevr. C. OuwerkerkVroom. De le den woi-den morgen ook in de Re quiem-mis verwacht. STADSKOK. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Elisabeth S. d. van R. J. de Wit en J. S. Kluivers, Willemijn- tje d. van R. Simon en A. van der Meij, Jacobus z. van J. van Dissel en G. C. van Hoogenvest, Cornelis J. z. van K. Visser en A. W. Diep- grond. Overleden; M. de Keijzer huisvr. van Schreurs 3 jr. De Heer en Mevrouw FONTEIN—KINGMA geven met grote blijdschap i.'cnnis van de geboorte van hun dochter CAROLINA YVONNE Leiden. 25 Nov. 1950. Wasstraat 18. 9178 Geboren: Elsje heeft een Broertje gekregen. Wij noemen hem JOOP Bij het H. Doopsel ontving hij de namen van JOSEPHUS MARIA HUGO CORNELIUS H J. G. v. LEYDEN M. H. J. v. LEYDEN— KONINGS ELSJE Oegstgeest, 26 Nov. 1950. Terweeweg 78. 9181 t Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H Sacramenten der Ster venden onze lieve Man. Vader, Behuwd- en Grootvader, Broeder. Behuwdbroeder en Oom JACOBUS WILHELMUS WURZER in dé leeftijd van 74 j C. M. M. Wurzer Noordeloos J. Th. Wurzer M. M. Wurzer Verhoeven Th. J Wrn-zer A- M. Wurzer— Korswagen De begrafenis is be paald op Donderdag 30 November a.s. om 11 uur op de R. K. Be graafplaats a. d Zijl poort. 2? le Leidse Jazz-school. Pianolessen o.a dansmu ziek, improvisatie, Boogie- Woogie, Bebop enz. Gi taarlessen; modern slaggi- taar. Unieke opleiding! Bruikleen instr Studeer- gelegenheid Condities: f 1.25 per lesv Individueel onderricht Zéér vele dank betuigingen ter inzage. In schrijving dagelijks v 10 19 uur. Nwe Rijn 43 A. 2* H.H. Winkeliers. Ver- kt uw speculaas in onze perkamenten St. Nicolaas- rakken, drie kleurendruk. 100 stuks 1.50, sluitzegels 1.20 per 100. banketletter dozen 100 stuks 10. Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. 462 Heden overleed tot onze diepe droefheid plotseling, voorzien van de H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Echtgenote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder GIJSBERTHA CORNELIA VAN SCHAGEN— ALBERS Echtgenote van DOMINICUS VAN SCHAGEN in de ouderdom van 67 jaren. Rijnsaterwoude: D. van Schagen Vinkeveen: A. M. Hoogenboom van Schagen J. G. Hoogenboom Leiden: M. A. Vlaman van Schagen J. Viaman Abbenes: W. J van Schagen J. van Schagen Zeldenthuis Noord wijkerhout: J. Hoogenboom van Schagen J. Hoogenboom Rijnsaterwoude: J. W. van Schagen C. van Schagen Castelein P. J. van Schagen en verloofde J. A. van Schagen G. D. van Schagen en verloofde A. Schakenbos en kleinkinderen. Rijnsaterwoude. 26 November 1950. De Plechtige H. Uit vaartdienst zal plaats vinden op Donderdag 30 November v.m. 9 30 uur in de Parochiekerk van de H. Joh. de Doper te Leimuiden. waarna de begrafenis op het R. K. Kerkhof aldaar. 9166 Rozenkransbidden des avonds 7.30 uur aan het sterfhuis. *3ï Cadeau!! 3 Emaille koffie-, thee- en suiker bussen met nikkelen dek sel- Waarde 4.98. Bij aan koop van complete keuken uitrusting. Prijzen vanaf 54.50. Geldig tot 5 Dec. I. V. A. Haarlemmerstraat 48. Nova Noordeinde 43 te Leiden. 453 2? Knutselaai's, heeft U al eens gesnuffeld in „De Houthal"? Daar vindt U nu letterlijk alles voor de knutselaar. Stukjes triplex, latjes, plankjes, lijstjes of ■ronde stokjes Planken, platen of balken. Hoge- woerd 99, tel. 22536- 429 28 NOVEMBER FOYER STADSGEHOORZAAL SPREEKT OVER ZIJN WERK AANVANG 8 UUR. TOEGANGSPRIJS 75 CT Kaarten verkrijgbaar bij Boekhandel De Sleutelstad" Breestraat 123, Tel. 26508, en indien nog voorradig 's avonds aan de zaal. gevraagd ter opleiding voor filmoperateur Leeftijd pl.m. 18 jaar. Aanmelding 's avonds 89 uur Trianon Theater Grote keuze dames- en heren- met garantie C. UE KEMP JUWELIER BOTERMARKT 12 Zet je ócfïoeii maat fkiaat VOOR Uitgebreide sortering in plastic- en metaal speel goed. poppen, dieren, prentenboeken spellen enz MIDZABONNEN Haarlemmerstraat 228. 2T Motorbakfiets Janson met autostuur. Prima in orde, en beste banden 500 VV. van Wetten, Brandstof- fenhandel. Hoge Waard te Koudekerk. 456 GROTE HOU1VEIUNG te Hazerswoudc (Dorp) op Donderdag, 30 November a.s. voorm. 10 uur op het terrein van de Heer W. J. VERBEIJ, Westeinde no. 223. Verkocht zullen worden grote partijen planken, palen, latten, schroten enz. Deurwaarder GEERTSMA. 9167 >2? Net meisje gevraagd voor dag en nacht, zelf standig kunnende werken in gezin van 6 pers., kin dermeisje aanwezig. Goe de behandeling. Melden op Utrechtse Veer 12b. Lei den. 455 Net meisje gevraagd v d. en n. voor direct, of 15 Dec. Mevr. van Agt- maeh Laan van Nieuw Oosteinde 422, Voorburg. Tel. Den Haag 773268. 466 2? H-H. Winkeliers. Ver pakt uw artikelen in ons iraai Sinterklaaspapier. 4- kdeurendruk. 50 x 75 c.m.. 100 vel 3.50. Sinterklaas- zegels. 100 stuks 1.20. Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. 462 2? 4 stuks plastic eendjes samen 49 cent, kunnen echt drijven. Diverse mooie kleuren. Verpakt in luxe c.mos met ceilophaan ven ster. Met inlevering van deze advertentie, I. V. A. Haarlemmerstraat 48, No va, Noordeinde 43 Lei den. 4f54 2? Aangeboden een fraaie blank ijzeren vulhaard, zeer weinig gebruikt. Laan van Arenstein no. 33, Oegstgeest. 9174

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3