Naar een garantieloon in het hotel-, café- restaurantbedrijf Komt het centrum Muziek en Station meer in der gemeente? dans in „Avifauna" H. P. VELOMEN KEUKENÜITZETTEN Serviezen FORD va Timmermansleerling Autostalling W. C. A. v. Kerkhof Horloges en Klokken DE StoHen en „Sursum Corda" Loonstaten WOENSDAG 22 NOVEMBER 1950 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 1 De afdeling Leiden is er voor De maandelijkse vergadering van afdeling Leiden van de R. K. Rond van hotel-, café- en restaurant .per soneel „St. Antonius", hedennacht in het café van de heer Rooyakkers ge houden, was heel goed bezocht en in deze vergadering kwamen de arbeids toestanden in het bedrijf wederom in den brede ter tafel. De voorzitter, de heer P Feiten, verheugde zich over de grote op komst op deze vergadering, in het bijzonder over het feit, dat ook de twee damesleden aanwezig waren. Na voorlezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering, deelde de voorz. mede, dat in de Kerstnacht in de kapel van de Zus ters Carmeilitessen een nachtmis zal worden opgedragen voor de leden van de afdeling, toegankelijk voor werkgevers en werknemers in het hotel-, café- en restaurantbedrijf. De geest, adviseur, kapelaan Th. Plaat, installeerde vervolgens mej. van Helden en de heer v. d. Berg als nieuwe leden. Spr. wees erop, dat de afdeling Leiden geen enkele ver gadering houdt of er is een hoofd bestuurslid aanwezig. Het feit. dat Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem toestemming verleend tot het houden van een nachtmis met Kerstmis, was voor spr. een reden te constateren, dat Leiden ongetwijfeld een bijzon dere splaats inneemt in de bond. En inderdaad meende spr., dat er van de afdeling een zekere kracht uit gaat en spr. hoopte daarom, dat de nieuwe leden op hun beurt propa- ganöadiensten zullen zijn voor de idealen van de bond Hierna was het woord aan de bond9penningmeester, de heer W. J. L. v. d. Bol, die allereerst een en an der besprak over de tweede loonsver hoging van 5 pet. In verband hier mede wees spr. erop, dat elke werk gever verplicht is deze 5 pet. loons verhoging toe te passen. Dat alles daarbij nog raet definitief geregeld is, toonde spr. aan met voorbeelden uit de practijk en hieruit bleek, dat er in dit bijzonder bedrijf nog ver schillende moeilijkheden zitten, waar voor men geen oplossing weet, zolang de kantonrechter geen uitspraak doet. Ook de garantielonen werden door spr. onder de loupe genomen. Er was een tijd, dat men lachte om een ga rantieloon van 42.doch de tijden zijn wel veranderd en velen zouden blij zijn met een garantieloon. Het fooienstelsel of het bedieningsgel d blijft voor het hotel-, café- en restau- „KUNST NAAR KRACHT" VIERDE le LUSTRUM Gisteravond vierde de toneelver eniging „Kunst naar kracht" haar eerste lustrum met een opvoering van „Rimboe in Mokum" door R. van Weert. De heer A. Breddels sprak een welkomstwoord tot de genodigden en donateurs, die de Burchtzaal voor driekwart vulden. Zeer in het kort memoreerde hij het wel en wee, dat „Kunst naar kracht" in haar 5-jarig bestaan had meege maakt. Daarna kwamen de tonelisten aan de beurt en zoals dat bij een feestviering gewenst is brachten zij een vrolijk spel, waarvan de aanwezigen hebben genoten. De rimboe komt ook niet iedere dag in Mokum. Het was voor de familie Burgermans niet zo'n pretti ge ervaring, toen eensklaps een fa milielid uit Afrika zijn tenten bij haar opsloeg. Speciaal aangezien hij nog een oerwoudbewoner had mee gebracht. Maar ook hier werd de pap niet zo heet gegeten als ze was opge diend. Achteraf beschouwd heeft die rimboe nog veel goeds gesticht. Twee verliefden mensen werden er door voor het leven bij elkaar ge bracht en een wankel elastiekfa briekje kwam tot nieuwe bloei. De spelers gaven hun beste krach ten en zorgden voor een amusante avond. De regie was bij de heer P. W. de la Rivière in goede handen. Toen het doek voor de' laatste maal gevallen was. werden de stoe len langs de kant gezet voor een dansie, waarmede het feest beslóten werd. rantbedrijf nog steeds een moeilijke puzzle, maar naar de mening van de vakbonden en van de regering dient dit zo spoedig mogelijk afgeschaft te worden, omdat ieder Nederlander een volwaardig loon waard is. In een breedvoerig betoog zette spr. uiteen, dat het in het belang van de bedrijfsgenoten is aan te stu ren op een garantieloon met afschaf fing van het thans betaald worden de grondloon. Het bedieningsgeld heefi al zoveel ellende bezorgd, dat men niet spoedig genoeg tot afschaf fing ervan kan komen. De bedrijfs zekerheid van het personeel en een geordend huishouden zullen er mee gebaat zijn. Met de invoering van een garantieloon zijn tevens alle vraagstukken over ziektegeld, werk loosheidsuitkering en wachtgeld tot 'n oplossing gebracht. Naar aanleiding van deze uiteen zetting volgde nog een geanimeerde discussie, waarbij verschillende, vra gen uit de practijk naar voren wer den gebracht. Bij de beantwoording der vragen deelde de heer v. d. Bol nog mede, dat de verwachting is, dat het garantieloon per 1 Jan. inge voerd kan worden. Tenslotte werd gestemd over het voorstel voor of tejen afschaffing van het grondloon en in de plaats daarvan het garantieloon. Met slechts 1 stem blanco werd het voorstel tot invoering van een garantieloon aan genomen. Het volgende punt van de agenda was de behandeling van de beschrij vingsbrief voor de a.s. Bondsraad te Utrecht. Ten aanzien van het voorstel van de afd. Leiden om het hoofdbestuur te verzoeken stappen te ondernemen tot betere naleving der Arbeidswet, werd vanuit de vergadering ge vraagd, of dit voorstel wel zin had. Naar aanleiding hiervan ontspon zich een langdurige discussie, waarbij de heer v. d. Bol er de aandacht op ves tigde, dat bij de controle op de Arbeidswet zeer veel afhangt van de werknemer, maar het moest spr. van het hart. dat er toch zo heel veel werknemers zijn, die zo weinig medewerking verlenen. Verder waren er geen bemerkingen ten aanzien van de bondsraad-agenda. GEMEENTERAAD ALPHEN A. D RIJN De gemeenteraad van Alphen aan den Rijn kwam in vergadering bij een. Afwezig de heren G. Nijman (P.v.d.A.) en A. Honout (K.VP.). Voordat de raad met de afwerking van de gewone agenda een aanvang nam, legd de heer P. J. Wijnbeek, de nieuwe gemeente-ontvanger, de ver eiste eden af. De voorzitter felici teerde hem nogmaals met zijn be noeming. De raad keurde het voorstel goed inzake recht van opstal in verband met de electrificatie van de Kort- steekterweg Bij het voorstel van B. en W. in zake wijziging verordening waterle vering, waarbij de bedoeling voor ligt, dat alle woningen voorzien zul len moeten worden van afzonderlijke watermeters, wilde de heer W Brou wer de bepaling: „ten behoeve van percelen met een huurwaarde van 150.laten vervangen door: „al le woningen". De voorzitter gaf hier op de toelichting, dat woningen die vallen in de huurklassen boven de 150.per jaar, naar zijn mening reeds van afzonderlijke watermeters zijn voorzien. De heer Rog aar meen de, dat er nog wel blokmeters in de gemeente aanwezig zijn In zulke gevallen is dan nog niet na te gaan wie van de bewoners zich aan wa terverspilling schuldig maakt. Dit werd door de heer P. Verdonk be vestigd uit eigen ervaring opgedaan bij woningbouwvereniging. De voor zitter wilde de wens van de heer Brouwer inwilligen mits zulks tech nisch en administratief mogelijk zal blijken. De raad besloot met alg. st. tot verlenen van voorschotten ten bedra ge van pl.m. 530.000 aan de Nuts- stichting tot verbetering van de volkshuisvesting voor de bouw van 48 woningen en 1 winkel, volgens het montage-systeem van Gebrs. Van Hernsbergen te Alphen aan den Rijn. Intrekking van het uitbrei dingsplan Bij de behandeling van het voor stel inzake intrekking yan het uit breidingsplan in hoofdzaak voor de gehele gemeente en van de partiële uitbreidingsplannen „West" en „Oost 1" uit de heer A. Kroon zijn misnoe gen over de gang van zaken. Er res ten nog slechts enkele dagen voor het uiterste termijn binnen welke het destijds door de raad vastgesteld uitbreidingsplan, geldend voor 30 ja ren, door de hogere instanties dient te worden goedgekeurd Wordt die tijd overschreden, dan zit Alphen a. d Rijn zonder uitbreidingsplan. Dat zou grote stagnatie in de verdere ontwikkeling der gemeente ten derhalve consequenties met zich. Reeds negen maanden geleden was bet aan te zien, dat wijziging nood zakelijk zou worden. De verkeers- voorzieningen in verband met „Avi fauna" maken op zich nog niet een geheel nieuw plan noodzakelijk. Er zie hier dus nog wel meer aan vast. Spr. vraagt zich af of Alphen aan den Rijn wel de juiste stedebouwkundi gen heeft gekozen. Zij hebben het waarschijnlijk te druk om aan deze gemeente de nodige aandacht te schenken en de gewenste spoed te betrachten. Spr. adviseert een ander deskundig architectenbureau in te schakelen als tot een nieuw uitbrei dingsplan wordt besloten. De heer Rogaar zegt, dat als dit plan noodzakelijk wordt gemaakt door een vreemdelingencentrum als Avifauna, dan dient de raad zich er bij neer te leggen. „Avifauna" is een stuk werkelijkheid, de indus- triën, waarvoor het beschikbaar ge steld terrein door de vestiging van „Avifauna" en de op handen zijnde uitbreidingsplannen van de directie, thans in het gedrang komfen, zijn toekomstmuziek. Het uitbreidings plan der gemeente moet volgens spr. aan beide mogelijkheid bieden. Verrassingen De voorzitter antwoordt, dat B. en W. onprettig zijn getroffen, dat het uitbreidingsplan geheel op losse schroeven is gekomen. Dit belem mert de goede ontwikkeling der ge meente. De stedebouwkundigen in de lande zijn alle uiterst zwaar belast met werk. Inschakelen van een nieuw bureau brengt de consequenties met zich, dat het zich van de grond af moet inwerken in de problemen die Alphen aan den Rijn kent. Het in genieursbureau Gouwetor e.a. staat zeer bekwaam bekend. Bij nader inzien door scheepvaart deskundigen zou de geprojecterde insteekhaven t/o de Heimanswete ring bij haar uitvoering op grote moeilijkheden stuiten, waarvan het herstel slechts met grote kosten ge paard zou gaan. Een andere wijzi ging van de zijde der Ned. Spoorwe gen en van de Provincie, respectie velijk verplaatsing in de toekomst van het station meer naar het een trum der gemeente en de tot stand- brenging, zij het ook wellicht in de verre toekomst van een scheepvaart verbinding van Gouwe-Heimanswe tering, zijn voor de gemeente even- zovele verrassingen, waaraan het eigen uitbreidingsplan toch moet worden aangepast. Al deze omstan digheden dragen er toe bij, dat er een geheel nieuw uitbreidingsplan voor deze gemeente noodzakelijk is. Voorts volge kunnen hebben. Dat brengt dient de gemeente de mogelijkheid te scheppen voor verdere uitbreiding van het internationaal vogelpark Avifauna". Spr. heeft goede hoop, dat het par- tiëel uitbreidingsplan dat hoofdzake lijk het hart der gemeente zal be treffen, ongeveer half Januari de raad kan worden aangeboden. Van het hart hangt verder alles af. Ten aanzien van de kosten van een nieuw uitbreidingsplan bestaan geen prijs bepalingen, zo zei de burgemeester in antwoord op de informatie van het lid Verdonk, die reeds eerder de verzuchting had geslaakt ..Wanneer zijn we toch van die extra kosten af". De voorzitter zegde wel toe zijn best to zullen doen deze kosten binnen de redelijke grenzen te houden. Het mes op de keel De heer Brouwer uit zijn spijt, dat dit voorstel ter tafel komt. Wordt niet tegelijkertijd het besluit bekrach tigd tot ontwerp van een nieuw plan, dan zitten we zonder plan. Met mes wordt dus wel krachtig op de keel gezet. De raad valt dus niets anders te doen, maar spr. wilde wel graag weten of hierdoor de bouw van de Techn. school, de openbare school, het badhuis, de nijverheidsschool en v/at de bouw van woonhuizen be treft, in gedrang komen. Spr. vraagt met aandrang hierdoor de technische uitbreiding der gemeente zo min mo gelijk vertraging te doen lijden Het voorstel van B. en W. tot in trekking van het bestaand uitbrei dingsplan met bepaling dat een her ziening van de partiële uitbreidings plannen in onderdelen „West" en „Oost I" wordt voorbereid, werd daarna met algemene stemmen aan genomen. Geen cyclostyle voor v g.l.o. Bij de behandeling van het voor stel van B. en. W. tot medewerking voor de eerste inrichting van de school voor v.g.l.o., uitgaande van de stichting voor christelijk v.g.l. onder wijs, bij welk voorste] een gedeelte van de aanvrage werd afgewezen, deelde de heer Brouwer mede, dat hij persoonlijk geen bezwaar heeft tegen aanschaffing ten behoeve van genoemde school van de aangevraag de cyclostyle-machine en bijbeho rende materialen. Hierop antwoordt de voorzitter, dat hij persoonlijk een streep door de te elfder ure als nadere toelich ting tot de aanvrage van het school bestuur ontvangen brief had gege ven. Hij blijft van mening, dat de aanvrage van een cyclostyle-machine overbodig is Wethouder Dekker concludeert, met de voorzitter, dat algemene ver sobering ook in de aanvragen van schoolbesturen in acht genomen dient te worden. De heer Ruijssenaars wijst er op, dat het v.g.l.o. zich nog in een min of meer „zwevende toestand" be- j kaPst°k hangen, ve van een omleiding van het ver keer over een parallel met de Rijks straatweg aan te leggen weg, achter het raadhuis om, en aansluitend op de Dr. Lovinklaan, een maatregel die genomen moet worden om de verkeersmoeilijkheden, die deels ont staan en deels vergroot zijn als ge volg van de opening van het vogel park „Avifauna", op te lossen. Over het algemeen was de raad van de noodzakelijkheid van deze aankopen overtuigd en werd aange drongen op spoedige verwezenlij king van respectievelijk de nieuwe brug en de nieuwe omleidingsweg, rechtstreeks naar het hart der ge meente, waarbij tevens de grote bocht in de Rijksstraatweg wordt afgesne den. Bij de behandeling van het voor stel van B. en W. inzake wijziging van de gemeentebegroting, dienst 1950 waarin blijkens de ter. vergade ring gevoerde besprekingen vervat is een crediet aanvrage (renteloos) ad 50.000 door de directie van „Avi fauna", in verband met voortzetting van de buitenlandse reclame. De heer J. A. v .d. Lee (St.G.P.) zegt, dat hij aan dit voorstel, voor wat betreft de credietverlening aan „Avifauna" onmogelijk zijn steun kan geven. Veel waardering voor het vogelpark heeft spr. wel, doch de in breuk op de Zondagsheiliging is voor spr. een gewetenszaak. In dezelfde geest sprak de heer Geerlof (A.R.), die veel bewondering koestert voor wat „Avifauna" biedt aan wat God in de schepping geeft. Wethouder J. v. d. Berg (C.H.) wil aan het verlenen van het cre diet de voorwaarde verbinden, dat er op Zondagen geen muziek wordt gemaakt en niet gedanst wordt. De heer Ruijssenaars (K.V.P.) meent dat het voorstel van de heer v d, Berg te ver voert. Hij zou 't zo willen stellen, dat er Zondags alleen het dansen wordt verboden. De P.v.d.A. afgevaardigde Rogaar meent dat een beperking als voorge steld funest kan zijn voor de exploi tatie van „Avifauna" en spr. zal daarom tegen het voorstel van de heer v. d. Berg stemmen. De heer Jansen (C.H.) wil de weg van overleg met de directie bewan delen om aldus een middenweg te zoeken. Wethouder Deerenberg (K.V.P.) is tegen elk nachtfeest, maar vindt een verbod om muziek te geven in eigen huis toch wel erg ingrijpend. Een dergelijk voorstel zou dan ook b.v. kunnen treffen de bioscoop-on derneming ter plaatse en wellicht ook de sportverenigingen. Als het gemeentebeleid op deze weg voort gaat, dan krijgen we een uitgestor ven dorp en kunnen we o.a. de in dustrialisatieplannen wel aan de vindt. Op grond van verkregen in lichtingen maant spr. tot voorzichtig heid om de grens van pl.m. 14.000 per school niet te overschrijden. De heer Kroon merkt op, dat wan neer een cyclostyle-machine wordt toegestaan, er ook de aanschaffing van een schrijfmachine moet wor- -d.en goedgekeurd. Hierna werd het voorstel van B. en W. z. h. st. aan genomen. Aankoop van huizen en grond Nadat de raad anderhalf uur in comité generaal is geweest werd de cpenbare zitting voortgezet met de behandeling van het voorstel inzake aankoop van eigendommen van de heer A. Kroon te Woubrugge, gele gen in de Hooftstraat nummers 171 tot en met 185 (oneven nutnmers), van mej. W. Baart een oppervlakte grond en erf, behorende bij het pand Hooftstraat 169, een en ander in verband met de onderbouw van de nieuwe Rijnbrug aan de lage zijde der Rijn en van mevr. de Wed. W. J. Spreij een woonhuis met tuin en een perceel water, gelegen aan de Wil- kelminalaan, ten behoeve van de zelfde werkzaamheden aan de hoge zijde der Rijn, tegen resp. 43 200, f 17.250 en 18.000 een en ander na moeizame onderhandelingen en her ziening van het aanbod der gemeen te tot stand gekomen. Hetzelfde voorstel ter vergade ring voorgelegd houdt in de aan koop van het pand Hoorn 7, bewoond door de heer M. Karsemeijcr, met de daarbij behorende grond, van de N.V. Amsterdamse Scheepswerf G. de Vries Lentsch Jr. te Amsterdam, voor de som van 32.500 ten bchoe- De heer Brouwer (A.R.) meent, dat het voorstel van de heer v. d. Berg niet zo radicaal is dat sluiting van het bedrijf „Avifauna" in het ge ding behoeft te komen. Spr. zal voor genoemd voorstel stemmen. Wethouder Deerenberg repliceert, dat de gemeente meer toestemmin gen aan „Avifauna" heeft verstrekt, dan alleen openstelling van het park. Ook voor het paviljoen is toestem ming verleend en voor wat verder daarmede verband houdt (ook voor muziek op Zondag, red.) De heer Geerlof brengt in het mid den, dat er nu deelname van de ge meente wordt gevraagd en daardoor wordt de zaak anders. Weahouder Dekker (A.R. wijst er op, dat de muziek door middel van luidsprekers naaï buiten wordt ge bracht en dat belemmert het Zon- dagvieren voor de omwonenden. Op dit punt zou spreker gaarne overleg willen plegen met de Directie Spr. heeft er vertrouwen in, dat langs de weg van overleg met ëen gunstiger resultaat kan worden gewerkt. De heer Kroon (C.H.) steunt het voorstel van wethouder v. d. Berg. waarna weth. Dekker nogmaals in het midden brengt, dat men toch wel kan volstaan door alleen het dansen te verbieden, als de muziek overi gens .binnenshuis blijft. Hierna werd het voorstel van wet houder v. d. Berg met 10 tegen 7 stemmen verworpen en werd ver volgens het voorstel van B. cn W. aangenomen met de restrictie, dat het dansen op Zondag wordt tegen gegaan De raad besloot voorts tot deelna me in „Waarborginstituut voor de Veenstreek". Hierna sluiting WEERSVERWACHTING Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur. MINDER WIND Half tot zwaar bewolkt met eni ge regen. Matige tot zwakke wind uit Zuidelijke richtingen. Weinig verandering in tempe ratuur. RUW WEER OVERAL In Californië en Nevada hebben zware overstromingen plaats. Reno (Nevada) staat voor het grootste deel twee meter onder het water, af komstig uit de gezwollen Truckee rivier. Gouverneur Earl Warren heeft de noodtoestand in Californië afgekondigd. In Californië en Neva da zijn duizenden uit hun huizen gevlucht en is voor millioenen dol- lai', schade aangericht. Minstens ne gen personen zijn door de overstro mingen, die nog door regens in de bergen en smeltende sneeuw in orrr- vang toenamen, om het leven geko men. Langs de Zweedse kust ondervindt de scheepvaart vertraging door de langs de kust heersende stormen. Een Noors vaartuig, is voor de kust gezonken. De bemanning kon zich redden. In het Noorden van Zweden werden telefoondraden afgerukt, doch de verbindingen zijn over het algemeen gehandhaafd. Radio-Moskou meldt, dat een kou degolf uit Siberië zich in Zuidelijke en Westelijke richting beweegt en naar verwachting binnen twee da gen Europa zal bereiken. TWEE INZITTENDEN VAN TAXI VERDRONKEN TE ROTTERDAM. Vannacht omstreeks 2 uur is een taxi van de N.V. Maas en Co-tax te Rotterdam in de spoorweghaven gereden. De twee inzittenden, de 54- jarige chauffeur N. Schoenmaker en de 46-jarige koopman A. M. Ooyens kwamen hierbij om het leven. Voorbijgangers zagen de auto zon der te remmen door de afsluitbomen van de Spoorweghavenbrug, die voor her scheepvaartverkeer geopend was, rijden. Ondanks de acht meter, die de bomen van net water scheidt, ver dween de auto in het water, dat ter plaatse zes a zeven meter diep is. Eerst om vijf uur kon een takelwagen de auto boven water krijgen en toen bleek van wie de wagen was. De in zittenden konden in het ziekenhuis Coolsingel worden geïdentificeerd. De auto, die vrij zwaar beschadigd is, zal aan een onderzoek worden on derworpen. MARKTBERICHTEN VEUR, 21 Nov. Groente. An dijvie 5—13 cent, rode kool 8—9 cent, groene kool 6'7 cent, snijbonen ƒ1.- bospeen 1526 cent, tomaten 1220 cent, sla 415 cent, stoofsla 1014 cent, prei 89 cent, knolselderij 13 20 cent. bleekselderij 28 cent, spruiten 1831 cent, verchroomde spruiten 59 cent, boerenkool 513 cent, Nero 2227 cent. WOERDEN, 22 Nov. Kaas. Aan voer 211 partijen le soort 2.172 22, 2e soort 2,102.15, zware tot f 2.26 per kg Handel matig. LISSE, 21 Nov- Gladiolcnveiling. 14, 12, 10.: Abu Hassan 9.50, 8.60 3Acca Laurentia 5.10, 4.40, 2.Adinda 5.40, 5.10, g. not.; Allard Pierson f 5.4.25, 2.10; Bit O'Heaven 7.30, 6.20, 2 80; Blue Herald 6.15. 4.80, 2.10; Bloemfontein 4.65. 4.10, 210; Boulogne 4.30, f 3 40, 2.C'lin- gendaal 5.20, 4.65, 2.10; Early Sunrise f 5.20, 4.65, f 2 20; Generaal Eisenhouwer 7.ƒ.40, 3.50, Gold Dust 5.20. 4.40 2 30; Graf Zep pelin 4.10, 3.30, 1.80; Halley 4 65, 4.2.40; Hokus Pokus ƒ6.50, 6.g. not.; Holland's Glory 9.—, 8.20, 4.80; lie de France g. not, 5.20, 4.80; Joh. v. Konij nenburg 6.5.60, 2.80; Joh. Strauss 4,80, 4.10, 2.30; Juni- klokken g. not., 4.50 2.60; Leeu wenhorst 4.80, 4.60, 3.15; La vendel Dream 4.60, 3 80, 2. Lilac Wonder 3 25, 2.35 1.40; Limburgia 5.10, 4.40, 2-20; Man soer 4,60, 3.70, 1.85; Maskerade 6.45, 6.2.80; Modern Times 4 80, 4.60, 2.60; Morning Kiss 6 20, g. not., g. not-; Nieuw Europa 2 0 4.30, 2.50; Normandië 5.80, 5.30. 2 30; Pax 3.65, 2.60, 1.50; Poolijs 4.90, 4.60, 2.20; President Truma g not., 5.10, 3.10; Regen boog 5 45, 4.60, 1.80: Sneeuw- princess 3.55, 2.85, 1.70: Zomer- vreugde f 5.20. 4.45 en 2. ARTS WEGENS ZIEKTE GEEN PRAKTIJK. Voor waarneming dokters- teiefoon 22222. 8990 le kwal. B.K., Katje enz. LANGEZAAL Stille Rijn 7, Tel. 36545. reeds vanaf f 58.95 in de kleuren blauw, groen, giiis. reseda en zwart tafel-, thee- en ontbijt serviezen samen en afzon derlijk in alle prijzen- Grootste keus de laagste prijs. NATUURLIJK. 1948, in prima staat, kleur arming, radio, spot-light, mistlamp, rolhoes. Super de Luxe nieuw, met ver Prijs f6500. Te bevragen PINO, de Mey v. Streefkerkstraat 1 2, Tel. 25426' na 6 uur 25495 Gouden Ringen Gouden Armbandén Gouden Colliers Gouden Hangers Gouden Kruisjes Cr DE KEIVtP JUWELIER BOTERMARKT 12 gevraagd bij L. J. B0SMA ZN. Noord-Buurtseweg 3 Zoeterwoude, Tel. 236 AANGEBODEN GARAGE Narmatraat la, Telef. 25555 een practisch cadeau. J. NIJENHUIS LIJSTERSTRAAT 6 Uitvoering Zondag 26 November a.s. brengt de toneelvereniging „St. Michaël" nog eenmaal het boeiende toneelspel: Sybilla, hei Zigeunermeisje in het Parochiehuis „St. Bernardus". Groenendijk Hazerswoude. Aanvang 8 uur. Kaarten a 1bii C. Kramer. P. van Egmond, P. Uljee. waar tevens plaat sen besproken kunnen worden a 10 cent. 8993 Telefoon K 1714—277. Er biedt zich aan een R. K. Boerenknecht. Brie ven onder no. 371 bureau van dit blad. S' Als straks de kolenwagen komt, Betaal de levering 8982 dan prompt. O.L. VROUW VAN LOURDES NOVENE van dc Geestelijke Bedevaart tot O.L. Vr. van Lourdes van 30 November r/m 8 December (O.L.Vr. Onbevl. Ontv.) Noveneboekjes ad. t 0.20+porto, uitsluitend na voorafgaande toezending v. postwissel t.n. Geestelijke Bedevaart, Singel 381, Amsterdam. C. fafriCeum 3lec[ame-V,e>Uiaap Ter gelegenheid van ons eerste lustrum geven wij van 23 t/m 29 November, bij aankoop van een paar lederen dames-of herenhandschoenen een prachtige luxe handschoenendoos cadeau PRIMA GEVOERDE NAPPA DAMESHANGSCHOENEN 1 2.50 IDEM IN HERENMATEN 14.90 Alléén de allerbeste kwaliteit! NYLON KOUSEN, extra lange maat 5.90, 7.90, 8.75 LUXE DOOSJES ZAKDOEKEN, Inhoud 3 stuks vanaf 1.25 Grote.sortering hoofddoeken en wollen shawls Ook in onze stoffenafdeling speciale prijzen lkr És nnrtW Da mesmode magazijn HAARLEMMERSTRAAT 80-82 Wij vragen ter opleiding voor het flOrdljnateller LEERLING-NAAISTER leeftijd 14 tot 16 jaar. Loon volgens C.A.O' Bekendheid met naaien geeft voorkeur. Aanmelden tussen 3 e In de Waagpoort of bri aan de afd. Personeelsz uur n.m. bij de controleu i met volledige inlichtinge VROOM DREESMANN LEIDEN N.V. m LEIDSE SCHOUWBURG naai MAANDAG 27 NOVEMBER 1950 20 UUR Ter gelegenheid van het 1 jarig bestaan van do Engels-Nederlandse Orkestuitwisseling. VIC LEWIS Engclands populairste 20 pers. dansorkest. PIA BECK TRIO Zo juist terug uit Engeland. RONNIE CHAMBERLAIN'S Bobgroup (Engeland). MARION WILLIAMS Coloured Vocaliste. Prijzen f. 1.50, f.2.— cn f. 2.50 r.i. Plaatsbespreking vanat Donderdag 23 November 1950 van 101 uur aan de Schouwburg, Tel. 20195, Abonneert U op (NIEUW MODEL) 5 ct. per stuk 12 ct. per stuk Verkrijgbaar N.V.Oe Leidsche Cowm! PAPENG ACHT 32—34 TT Net R. K. Meisje ter stond gevraagd voor de dag of dag en nacht, ge heel zelfstandig kunnende werken. Br. onder no. 5 aan P. Wortman. agent L. Crt. Rijpwetering. 8984 2* Voor St. Nicolaas en Zwarte Piet nog enkele volledige costuums te huur. Originele surprises, kunst gebit. springende muizen, zeepvruchten enz. Allleen bii het vanouds bekende en goedkoopste adres: G. van Brussel. Haarlemmer straat 267- 380 LANGERAAR Abonnementen <jn Adver tenties worden aangeno men door: J. V. d. PUL Laageraarseweg 232.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3